DINSDAG 27 OCTOBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 HET HAAR IN BRAND GEVLOGEN. Dame ernstige brandwonden bekomen. Zondagmorgen was mevr. L. L. geb. V., wonende aan den Ainslelveensehenweg na bij den nieuwen wandelweg te Nieuwer- Amstel bezig zich het haar te friseeren. Hiervoor bezigde zij een gewone friseer- tang welke gloeiend werd gemaakt. Op een gegeven moment vatte een celluloid-kam m het haar door het gloeiende ijzer vlam en in een oogwenk stond het geheele haar in brand. Luid gillend rende de vrouw naar de keuken, waar haar echtgenoot erin slaagde het vuur dat ook de kleeren had aangetast te dooven. Alhoewel zeer snel was opgetreden, bekwam mevr. L. toch nog dusdanige ernstige brandwonden, voorna melijk in het gelaat, dat haar onmiddellijke overbrenging naar een ziekenhuis noodza kelijk was. Het begin van brand dat in de keuken ontstond, kon met eigen middelen worden gebluscht. DRIE DAGEN ZONDER ETEN OF DRINKEN. Een alleen-wonende dame in ernstigen toestand aangetroffen. De buren van mej. H. L., Groot Berg 13, Eindhoven, hadden al in drie dagen taal noch teeken der alleenwonende dame be merkt. De politie werd hierop attent ge maakt. Deze verschafte zich langs de ach terzijde der woning toegang tot het per ceel en trof de bewoonster in hoogst ern stigen toestand in haar slaapkamer aan. Zij lag al drie dagen te bed zonder hulp, eten of drinken. De politie deed de zieke direct naar het R. K. Gasthuis vervoeren, vaar zij voorzien moest worden van de H.H. Sacramenten der Stervenden. Haar toestand is hoogst bedenkelijk. Ontploffing van een flesch spiritus. Zondagmiddag om 3 uur is een flesch spiritus, welke stond op een brandende kachel in pand 32 aan de St. Mariastraat te R'dam, met een luiden knal ontploft. De ruiten van de woning zijn alle gesprongen. Een 35-jarige juffrouw, die in de kamer was, heeft brandwonden in het gelaat op- geloopen, haar kleeren vatten vlam; huis- genooten hebben de vlammen gedoofd. Het begin van brand, dat in de kamer was ont staan is met emmer-s water en natte doeken gebluscht. Verdronken. Toen Vrijdag j.l. het Engelsche s.s. Lyn- town de Rotterdamsche haven verliet, werd. geconstateerd, dat de tweede stuurman, de Engelschman D. Rornmey, uit Swansea niet aan boord was. De Rivierpolitie werd ge waarschuwde, aangezien men een ongeluk vermoedde. Gebleken is, dat de heer D. in den nacht van Donderdag op Vrijdag laat uit de stad, naar do Rijnhaven, waar het schip lag, is teruggekeerd. Een roeier zou hem aan boord brengen, doch op het laatste oogenblik bedacht hij zich en zei- de tot den roeier, dat hij eerst nog een boodschap wilde doen. De roeier is daarop eerst met andere varenslieden vertrokken en later teruggekomen. De Engelschman was eohter nergens meer te vinden. Later is een hoed drijvende op het water gevon den. Men vermoedt nu dat hem een ongeluk is overkomen. De Rivierpolitie heeft reeds twee dagen gedregd, doch tot nu toe zon der resultaat. Aan brandwonden overleden. De 84-jarige Margaretha Verdoner uit de Rapenburgerstraat te Amsterdam, die Zaterdagavond met zware brondwonden in het Ned. Isr. Ziekenhuis is binnenge bracht, is daar dien nacht overleden. DRIE WOESTELINGEN GEARRESTEERD. Jongeman door schoten zwaar gewond. Uit Leeuwarden wordt aan de „Tel." ge meld: Zaterdagavond j.l. tegen sluitings tijd, tien uur, bevond zich in iiet café van den beer Van der Steeg onder Oudwoude een aantal jongelieden. Op het laatste oogenblik evenwel kwamen nog drie jonge mannen het café binnen, welke personen zooals later bleek, uit Zwaagwesteinde afkomstig waren. Dezen vertoonden vecht lustige allures en het duurde dan ook niet lang of zij hadden reeds woorden met en kele bezoekers. Zooals te begrijpen valt bleef het niet hierbij en spoedig volgde eeil handgemeen, waarbij het edele drietal zich danig met de vuisten weerde. Een van de rustverstoor ders zag de kans schoon, een spiegelruit in te slaan en tevens het biljartlaken te vernielen. Manmoedig traden de kaste lein en andere bezoekeis uit het café te gen de vechtlustigen op en het gelukte hun de onwelkome gasien buiten de deur te zetten. Buiten was de strijd echter nog niet afgeloopen en er word flink geschol den en geslagen. Iemand, die in het café was, was door het optreden van het drie span bang geworden. Hu spoedde zich naar buiten, zag daar een fiets staan, sprong er op reed zoo vlug als hij kon van de woe lige plaats. Het bleek echter, dat deze fiets aan één der belhamels toebehoorde. Zij werden toen zij den man op hun fiets zagen wegrij den, nog vechtlustiger en bevalen den heer Fokkers van Dantumawoude, die met zijn auto voor het café van den heer v. d. Steeg stond, hen mede te nemen en den dief achterna te gaan. De eigenaar van den auto kon niet anders dan aan het be vel van de woeste Zwaageinders voldoen. In den auto gedroegen de mannen zich als beesten. Zij wierpen eerst een aktetasch en vervolgens een motorjas van den heer F. uit den wagen, doch deze voorwerpen nerden later teruggevonden. Men slaagde er ten slotte in, den fietsendief te pakken Uw kachel brandt met roeden gloed, Als gij haar met onze kelen vnedt. WIJNTJES, HAVEN 14, TEL. 6 9947 te krijgen. De drie woestelingen stapten uit den auto. Onmiddellijk zette de heer Fokkers met twee ander personen koers naar Bui tenpost teneinde de marechaussee te waarschuwen. De marechaussee trok er dadelijk op uit en tegen halféén in den nacht trof zij de vechtersbazen onder Dan tumawoude aan. Er werd getracht het drietal te arres teeren, doch een van hen, een 21-jarig jongmensch koos het hazenpad. Men som meerde hem te blijven staan, doch hieraan gaf hij geen gevolg, waarop de politie een viertal schoten loste. Drie hiervan troffen den vluchteling in het hoofd en met zware verwondingen stortte hij neer. Hevig bloe dend werd hij opgenomen en onmiddellijk overgebracht naar een der ziekenhuizen in Groningen. Naar wij vernemen is de toe stand van den getroffene niet zonder ge vaar. In den loop van den nacht van Zaterdag op Zondag werden de beide andere belha mels gearresteerd. Het waren twee jonge lieden van 18- en 21-jarigen leeftijd. Zij zijn achter slot een grendel gezet. GEMASKERDE INBREKERS. Overvallen twee oude menschen. Gisternacht omstreeks een uur is inge broken te Assendelft nabij het Noordzee kanaal, bij twee oude menschen van onge veer 70 jaar, D. Jonge jan. De inbrekers ziju vermoedelijk door het kelderraampje ge kropen en zijn zoo bij de oude mensohen binnengekomen. Ze waren gemaskerd en onder bedreiging met een revolver hebben zij 25 los gekregen. Daarna zijn zij ge vlucht. Zooals te begrijpen is zijn de oude menschen overstuur. DE CULEMBORSCHE MOORDZAAK. De geschiedenis van de ƒ2000.— Gisteren is mededeeling gedaan van een brief, door notaris Schouten te Culem- borg aan de erfgenamen van wijlen Tho mas en Gerritje van Wiggen gezonden waarin werd bericht, dat de weduwe Ha verman een som van 2000 onder zich had en vermoedde, dat dit geld van de beide vermoorden afkomstig moet zijn. Naar aanleiding van dit bericht heeft een correspondent van de „Tel." de wedu we Haverman, die nu te Assen woont, op gezocht en haar gevraagd, in hoever re dit geval licht zou kunnen brengen in de Culemborgsche moordzaak. Mej. Haver man verklaarde, dit niet te weten. Zij had alleen het geld gevonden en verhaalde de toedracht van de zaak aldus: Zij deelde mede, dat zij, toen haar man zich in 1924 in de gevangenis te Tiel van het leven had beroofd, spoedig daarop met haar vier kinderen naar Assen is ver huisd, waar zij evenals haar man, voor haar huwelijk, ook woonachtig was. Zij trachtte er door uit werken te gaan, in het onder houd van het gezin te voorzien. Andere inkomsten had zij n.l. niet. Wel was door haar verzocht in aanmer king te komen voor weduwen- en weezen- pensioen. doch daar haar man na zijn ont slag had verzuimd de verschuldigde pre- miën te betalen, werd haar verzoek niet- ontvankelijk verklaard. De inkomsten ble ven uiteraard gering. In het voorjaar van 1930 was zij genoodzaakt te verhuizen. Toen zij op een dag in het laatst van Mei 1930 het fornuis wil:le aanmaken en naar brandhout zocht, viel haar oog op een oud schilderijtje, dat bij een hoop rommel lag. Nadat zij dit met een bijl in elkaar had geslagen, kwamen er tot haar verrassing van achter de plaat twintig bankbiljetten van honderd gulden te voorschijn. Deze biljetten zijn op 28 Mei 1930 door de weduwe ter hand gesteld aan den raadsman, die haar ook terzijde had ge staan tijdens het proces wegens meineed, dat destijds tegen haar in verband met de moordzaak was gevoerd, n.l. mr. M. S. Kal- ma te Assen. Mr. Kal ma vertelde den correspondent nog, dat hij den Officier van Justitie te Assen hiervan op de hoogte had gebracht en dat het geld vervolgens bij den officier is gedeponeerd, die het heeft doorgezon den aan den procureur-generaal bij het Gerechtshof te Arnhem. Begin October 1931 kreeg mej. Haverman bezoek van een rijksveldwachter, die haar een akte van afstandder 2000 ten be hoeve van de erfgenamen der Van V ig- gens, wilde doen teekenen. Mej. Haveman heeft dit geweigerd en den rijksveldwachter verwezen naar mr. Kalma. Deze heeft zich daarop op 8 Octo ber j.l. schriftelijk gewend tot den Officier van Justitie te Assen, met do mededee ling, dat naar zijn meening, daar geen ze kerheid bestaat, dat het geld van de Van Wiggens afkomstig is, de billijkheid ten opzichte van mej. Haverman medebrengt, dat zij niet zonder meer afstand van deze som heeft te doen, te meer daar zij en haar gezin in behoeftige omstandigheden verkeeren. Door mr. Kalma wordt een schikking tusschen de erfgenamen en mej. Haveman het meest wenschelijk geacht. Of wellicht de Procureur-Generaal bi; het Hof te Arnhem zich door bemiddelin- van den notaris te Culemborg in verbi'i ding heeft gesteld met de erven Van Wi gen om te trachten een dergelijke schi king te treffen kon mr. Kalma noch mej Haverman mededeelen. SARRASANI IN DEN HAAG. Bleekgezichten vechten om Roodhuiden! Sar ra sa ni, die uit Rotterdam naar Den Haag komt om ook daar eenige dagen te spelen, heeft ook nu weer een troep echte, Noord-Amerikaansche Indianen, die met het stoomschip Albert Ballin naar Europa kwamen. De voorgeschiedenis van het Indianentransport is zeer interessant. Sarrasani heeft sedert- meer dan 20 jaren een Indianen-monopool. Hij is de eenige Europeeër, aan wien de regeering te Was hington toestaat, echte Indianen, die in U. S. A. als ethnagraphische kostbaarheden zorgvuldig beschermd worden, over den Athlantischen Oceaan naar Europa te brengen. In ieder geval kost dit monopo lie Sarrasani zeer veel moeilijke verplich tingen. Voor iederen Indiaan moet Sarra sani eerst een hooge cautie betalen, ver der heen- en terugtransport betalen, vrij woning, goede kost en last not least goede gage geven. Ditmaal heeft Sarrasa ni zijn Cow boy 8 direct naar het Indianen- territorium van Oklahoma gestuurd, om den honderdjarigen hoofdman Black Corn te halen, die in 1929 met zijn krijgers bij Sarrasani was. Black Cora had den presi dent Coolidge, die zijn vacantie in het In- dianengebied doorbracht, met trotsch de eeregeschenken getoond, die hij tijdens zijn Sarrasanitijd van den Opperburge meester van Berlijn, Dresden, Frankfurt am Main en Londen gekregen had. Hij wilde gaarne weer naar zijn vriend Sar rasani komen, maar door intriges van be paalde ooncurrenten, gelukte het, Black Corn van de reis naar Europa terug te houden. Sarrasani's Cow-Boys trokken dus naar andere Indianengebieden en kwamen tenslotte na lange moeilijke ritten door sneeuw en storm naar Zuid-Dakota, waar in het gebied Pne-Ridge de jachtgebieden van het Opperhoofd White Buffalo liggen, die in 1913 bij Sarrasani was. White Buf falo heeft groote landerijen, een geheel mo dern ingerichte farm en is heerscher over 1200 Roodhuiden. Tegelijkertijd nam hij het besluit met een troep van zijn man nen aan de uitnoodiging van Sarrasani ge volg te geven. Maar hij stootte bij zijn wegreizen op te genwerking, die men Sarrasani in alle stil te gespannen had. In het Bureau voor emigratie der U. S. A. ontstond een stille, maar zeer heftigen en taaien strijd der Bleekgezichten tegen de Roodhuiden. Ten slotte hakte White Buffalo naar echten heldenaard den Gordiaanschen knoop der Intriges door. Hij verklaarde, „als men hem en zijn menschen niet naar Sarrasani lieten reizen, zou hij al zijn bezittingen en al zijn vee verkoopen en de opbrengst er van zonder mankeeren verdrinken". Deze verklaring had in het alcoholvrije Amerika een sensationeele uitwerking. White Buf falo kon met zijn krijgers, medicijnmannen, dansers, vrouwen en kinderen naar Eu ropa trekken. En zoo kwam Sarrasani aan zijn Indianen, die hij nu in alle voorstel lingen in een groove Wildwest pantomime laat optreden. De circus-directie deelt mede, dat zij door het groote succes in Rotterdam het verblijf in deze stad nog eenige dagen ver lengen moet en het bezoek aan Den Haag dus eenige dagen opgeschoven moet wor den. .De Premiere zal dan plaats vinden op Vrijdag 6 November op het Alexander- veld, waar het circus Sarrasani gedurende zeer korten tijd zal verblijven, om dan weer verder te trekken, over onze gren zen, verder de wijde wereld in. Inbraak te Tiel. Terwijl de bewoners naar de kermis wa ren, is in den nacht van Zaterdag op Zon dag ingebroken bij een sleeper aan den Binnenweg te Tiel. Door verbreking van een hangslot, waarmede de buitendeur was afgesloten, heeft men zich toegang tot de woning verschaft. In het slaapvertrek heeft men, op zoek naar buit, alles over hoop gehaald, echter zonder iets te vinden Vervolgens heeft men uit een onder het bed van een kostganger staand kistje een bedrag van ca. 120 ontvreemd. Uit een en ander valt af te leiden, dat de dader(s) goed met de situatie op de hoogte waren, en er dus vermoedelijk geen onbekenden aan het werk zijn geweest. De aanslagen op den spoorweg In Limburg. De zwerver G., die was aangehouden als verdachte van het plegen van aanslagen op de spoorwegen bij Sittard is door de mare chaussee te Sittard weer in vrijheid ge steld. SPORT VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R.-K. Scheidsrechtersvereeniging. Donderdagavond 29 October zal in het gebouw v d. R.-K. Volksbond, drs niet ii „Concordia" zooals in de Sportillustratie staat vermeld een opiich.i.igsve^sa^eri.ig plaats hebben voor de R.-K. Sc'.ieidsrec'.:- .ersvereeniging. Alle sc!~eid--f-'*e s rit het Leidsche district worden dringend ver zocht aanwezig te zijn. Tevens zal de.i ieer Th. Righart van Gelder het onder werp: de positie en taak van den schei Is echter behandelen, alsmede ec ri'voeri uiteenzetting geven over de spelregels. Dc ze bijeenkomst is voor iedere belangstellen de toegankelijk. K. N. V. B. EN DE CRISIS. Wat doen de vereenigingen voor de werkloozen? Naar aanleiding van een desbetreffende bespreking in de laatst gehouden bestuurs vergadering heeft een der bestuursleden op zich genomen een Bpeciaal onderzoek in te stellen naar hetgeen door de ver eenigingen en erkende bonden bereids voor de, werkloozen hier te lande wordt gedaan, hetzij door het verleenen van toegang bij de wedstrijden, gratis of tegen geredu- ceerden prijs, of wel door het organiseeren van wedstrijden xoor werkloozen, of het geven van gelegenheid tot ontspanning op eenigerlei wijze. Dien vereenigingen of bonden, welke in dit opzicht eenige maat regelen reeds hebben genomen of wel in voorbereiding hebben, wordt verzocht daarvan zoo spoedig mogelijk opgave te willen verstrekken aan het Bondsbureau met vermelding in welke richting hun po gingen zich in boven aangegeven zin uit strekken. („De Sportkroniek"). KORFBAL L. K. C. Vitesse. Op de laatst gehouden algemeene leden vergadering der Leidsche Korfbalclub „Vi tesse" werd het volgende bestuur geko zen voor het vereenigingsjaar 1931—193": K. Waldeck, voorz.mr. E. P. Uittenbroek, N. Rijn 43a, secretaris G. J. ter Poorten, penningm.; mej. A. J. Molt; mej. G. Bijl stra; W. Muis v. d. Moer; J. C. van Oven, commissarissen. WATERPOLO Wintercompetitie H. Z. B. In de overdekte Bad- en Zweminrich ting de Regentes had gisteren voor de tweede klasse de ontmoeting plaats tusschen het zevental van de C. J. M. V. en de Zijl uit Leiden. Door Tissen namen de Hagenaars kort voor het verstrijken van de eerste helft de leiding, (1—0). In de tweede helft was de C.J.M.V. veel sterker en de aanvallen werden steeds gevaarlijker. Het was we derom Tissen, die succes had en den stand op 2—0 bracht. Aanvankelijk wisten de gasten door fanatiek spel op de helft der Hagenaars te spelen, doch wederom was het Tissen. die succes boekte (3—0). Voor het einde bracht dezelfe speler den stand op 40. ROEIEN L. V. S. R. „De Vliet". Het bestuur van de Leidsche Vrouwe lijke Studenten Roeivereeniging „De Vliet" is als volgt samengesteld: mej. H. Spaar garen, praeses; mej. F. Le Cosquina de Bussy, ab-actismej. O. J. Meyers, ques- trix mej. E. Baljon, commissaresse mate riaal mej. M. van Tricht, assessor II. Er hebben zich tachtig nieuwe leden voor „De Vliet" aangemeld. SCHERMEN Om het kampioenschap van Nederland sabel. In de schermzaal van Thor in de boven zaal van Grand Théatre te Rotterdam hebben de voorwedstrijden om het kam pioenschap van Nederland sabel, voor wat de steden Rotterdam, Delft, Den Haag en Leiden aangaat, plaats gehad. De uitslag van de gehouden wedstrijden is als volgt: F. P. van Wieringen (Rotter dam 9 gewonnen partijen, Gaarkeuken (Den Haag) 7 gewonnen partijen, A. C. Mont- foort (Den Haag) 7 gewonnen partijen, Fraterraan (Den Haag) 7 gewonen partijen, J. Nederpelt (Den Haag) 5 gewonnen par tijen, J. I. Burgel (Den Haag) 5 gewon nen partijen, A. Th. van Uden (Delft) 5 gewonnen partijen, J. J. Swaan (Leiden) 4 gewonnen partijen, J. Kardolus (Delft) 3 gewonnen partijen, P. van Uden (Debt) 2 gewonnen partijen, Bouvy 1 gewonnen partij. De heeren F. P. van Wieringen, S. Gaarkeuken, A. C. Montfoort, Fraterman, J. Nederpelt en J. I. Burgel plaatsten zich als de eerste zes in de finale, die op na der te bepalen datum in Den Haag zal worden gehouden. OLYMPISCHE SPELEN NEDERLAND NAAR LOS ANGELES. Amerika is dankbaar. Het Ned. Olympisch Comité deelt mede, dat naar aanleiding van het besluit van de algemeene vergadering van het N. O. C., op 23 October te Amsterdam gehouden, het volgende telegram aan het organisee- rend comité te Los Angeles is verzonden: „Gelukkig u te kunnen mededeelen, dat wij er in geslaagd zijn een beperkte ver tegenwoordiging van Holland op uw wed strijden samen te stellen. Nederlandsch Olympisch Comité, Van Rossem." Omgaand werd van bet organiseerend co mité het volgende telegram ontvangen: „Van Rossem, Den Haag, Gelukgewenscht Wij wisten dat gij het zoudt doen. Dank aan uw collega's, beste wenschen, Farmer." De Zaterdagmiddag gehouden bestuurs vergadering van den Ned. Zwembond heeft met algemeene stemmeu besloten voor het N.O.O. 1000 beschikba. r te stellen. Naar wij vernemen heeft de Nederland- sc.'.e Studenten Roeibond aan het N. O. C. meegedeeld, dat hij 250 beschikbaar stelt voor de uitzending van een Nederlandsche ploeg naar de Olympische Spelen in 1932. LUCHTVAART RUTH NICHOLL'S VLIEGTUIG IN BRAND GEVLOGEN. Mecanicien redt aviatrice. Toen de bekende Amerikaansche vlieg- ster Ruth Nicholls Zondag van Louisville naar New York wilde starten, is haar toe stel in brand gevlogen. Zij sprong onmid- delij'k uit het toestel, waarbij zij echter struikelde, zoodat zij zich gevaarlijk dicht bij de vlammen bevond Haar mecanicien sprong toe en bevrijdde haar uit "haar pre caire positie. Het toestel, waarmede zij juist nog het afstandsrecord voor vrouwen had verbeterd, is geheel vernield Zij was te Oakland in Caüforinë opgestegen en had de 3210 K.M naar Louisville in minder dan 19 uur afgelegd. Men zal zich herinneren, dat de aviatrice in Juni jil. als door een wonder aan den dood ontsnapt is. toen haar vliegtuig te St. John in New Brunswick te pletter s'.oeg, toen zij gestart was voor een vlucht over den Athlantischen Oceaan. VLIEGONGELUK IN LEICESTER. Drie militaire aviateurs gedood. Twee militaire vliegtuigen zijn boven Ted worth (Leicestershire) met elkaar in bot sing gekomen. Drie personen werden ge dood; een monteur kon zich met een para- oh-ute in veiligheid brengen. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. CHR. HUYGENS (thuisr.) vertr. 26 Oct. van Cow es naar Amsterdam. P. C. HOOFT (uitr.), arr. 25 October te Sa bang. TARAKAN (uitr.) vertr. 24 Oct. van Padang. TABINTA (thuisr.) arr. 25 October te Boulogne. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. N. HOLLAND vertr. 23 October van Brisbane naar Belawan. KON. H0LL. LL0YD. IRMGARD (thuisr.) pass. 23 October Finisterre. SIERRA CORDOBA arr. 24 Oct. van Z. Amerika te Bremerhaven. KON. NED. ST00MB. MIJ. BOSKOOP (uitr.) arr. 23 October te Corral. PLUTO arr. 26 Oct. van Gothenburg te Amsterdam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. KLIPFONTEIN arr. 26 Oct. van Am sterdam te Beira. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BEEMSTERDIJK vertr. 24 Oct. v. Phi ladelphia naar Rotterdam. BLOMME.RSDIJK, Rott.-Baltimore pass 26 Oct. Scilly. DELFTDIJK arr. 22 Oct. van Rotterdam te Vancouver. LOCHMONAR, Pac.-Rotterdam, arr. 22 Oct. te Portland. NARENTA arr. 22 October van Rotter dam te Vancouver. LOCHMONAR vertr. 24 Oct. van Port land (Ore) naar Rotterdam. NIEUW AMSTERDAM New York naar Rotterdam, vertr. 26 Oct. van Plymouth. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. SCHELDESTROOM arr. 25 October v. Bremen te Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KOTA NOPAN vertr. 26 October van Rotterdam naar Hamburg. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AENEAS, Japan-Rotterdam arr. 26 Oc tober te Suez. EURYMEDON arr. 25 Oct. van Batavia 1. v. Amsterdam te Londen. MENELAUS, Japan-Rotterdam, arr. 25 October te Londen. POLYDORUS vertr. 24 Oct. van Batavia naar Amsterdam. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. OOSTKERK (thuisr.) arr. 23 October te Chinwangtao. OUDERKERK (uitr.) vertr. 24 October van Hongkong. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALUDRA (uitr.) pass. 24 October Dun- geness. ALWAKI (thuisr.) pass. 25 October F. Noronha. EMZETC0 LIJN. JONGE JOHANNA vert.r. 22 October van Sete naar Salerno. „Brr., wat is dat water koud I" „Nou, als mijn moeder mij niet verboden bad te gaan zwemmen, was ik er vast niet in gegaan."

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6