MfAALS UIT DE gebied van het onderwijs, iatholieke bevolking ernsti- II hebben gewekt, heeft, naar meldt, kardinaal Bertram Aanrijding, —fan de bi&schoppenconferen- gisteren op den ,n. schrijven gericht aan den gereden door gister van onderwijs: waardoor zijn ri te worden erkend, TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN DINSDAG 27 OCTOBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 iiiiiiiiiiiiiimiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiuiimiiiiiiiii Haarlemmerstraat 130-136 iimiiiimiimiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiii Voorgeteekende Ontbijt- lakens, 130/160 1.90 Gekleurde Lakens Indanthren 3.35 Voorgeteekende Kleedjes 25/25 30/30 40'40 60/60 100 100 0.07 H 0.14 0.22^ 0.35 1.50 Voorgeteekende Nachtzakken 1.25 1.— 0.85 0.70 Sramim Kussens mooie voor geteekende dessins 0.65 Zwarte voorgeteekende Ribkussens 0.55 Voorgeteekende Stramim Kindertaschjes 0.27H Aidastof, 170 c.M. breed, wit en eeru, per el 1.30 Keümgaas, 170 c.M. breed, per el 2.35 Alle Garens D. M. C. in groot assort, voflwedig Art Silk, nieuwste weef- apparaat 5.50 Wit en Zwart Filet 1.— 0.75 0.50 Marmerdweilstof voor wol- doorstopwerk, 50 c.M. br. per el 0.54 Astrakan Frotté Uni 0.35 Gemelleerd p. streng 0.43 Kelim Wol en Noorsche Wo! p. streng, 20 gram 0.14 Smyrna Wol, per knot, 50 gram 0.29 Vtsilk Haakzijde 0.07 Emma Haakzijde 0.05^ Christallen Noppen Frotté 5o gr. strengen 0.47 H Jutte Garens voor handwer ken, alle kleuren, per 50 gram 0.16 Naaldoozen met verdeeling en inhoud 2.1.50 1.0.45 P> 3 =3 =3 aaa CD 3 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 27 October 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 774.3 te Danzig. Laagste barometerst.: 746.5 te Thorshaven Verwachting tot den avond van 28 Oct.: Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuid- Oostelijke wind. Helder tot licht bewolkt. Droog weer. Lichte vorst des nachts. Over dag iets zachter. Het hooge drukgebied trekt snel Oost waarts en breidt zich Zuidwaarts uit, ter wijl het lage drukgebied in het NoordWes- ten zijn invloed over West-Europa uit strekt. Op IJsland is weer Noordenwind met afkoeling opgetreden. Fraai herfst weer met lichte vorst in den nacht heerscht van Engeland tot Polen, met krachtige Oostelijken wind in Zuid-Duitsehland en Midden-Frankrijk. Zweden had nog mati ge tot strenge vorst, maar minder dan gisteren. In Schotland en een deel van Ierland steeg de temperatuur tot boven normaal. In Frankrijk, België en ons land daalde de ochtendtemperatuur tot 10 gr. C. onder normaal. Zware neef slag viel op de eilanden ten Noorden van Schotland en aan de Noorsche kust, lichte tot mati ge regen aan de Britsche Westkusten. In verband met de beweging van het hooge drukgebied in Zuid-Oostelijke richting en de verschijning van een nieuw laag drukge bied met warme Zuid-Westelijke winden op den Oceaan is geleidelijk overgang tot zachter maar minder zonnig weer in de komende dagen te wachten. LUCHTTEMPERATUUR: 5.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 5.11 uur tot Woensdagmorgen 6.16 uur. HOOG WATER. Hoog water te Katwijk aan Zee op Woensdag 28 October voorm. 3.22 uur en nam. 3.37 uur. LEIDSCHENDAM De samenvoeging Veur en Stompwijk De A.R. en C.H.-raadsfractie heeft zich uit gesproken voor een spoedige samenvoeging van de gemeenten Stompwijk en Veur tot één gemeente: Leidschendam. Zij heeft zich uit gesproken tegen voeging van den Westvilet- veg bij den Haag, daar dit de gemeente Stompwijk zou ruineeren en tegen voeging van een deel van Voorburg, liggende tusschen Veursche Paal en Viaduct Z. H. E. S. M., bij Veur of bij de nieuwe gemeente Leidschendam, op grond, dat dit niet is in het voordeel van de betrokken gemeenten. St. Josephsgezellen. Zondag vierde de Gezellen Vereeniging alhier haar elfde jaar feest. De dag werd begonnen met een H. Mis te 7 uur, waarna vrijwel alle gezellen ter H. Tafel naderden. Hierna was er voor de leden en eere-leden een gemeenschappelijk '..ntbijt in het patronaat, waarbij ongeveer alle leden aanzaten en waarbij het recht gezellig teeging. Des avonds te 8 uur was er een feestavond voor de ouders der leden, genoodigden en le den zelf. De vice-praeses, kap. Dunselman, opende den avond met een kort woord, waarin hij allen, in het bijzonder de ouders, hartelijk welkom heette en de hoop uitsprak, dat steeds allen zouden blijven medewerken om de zoo mooie en nuttige Gezellen-Vereeniging tot nog grooter bloei te brengen. Door de tooneelclub „Adolf Kolping" onder afdeeling der Gezellen-Vereeniging, ward op gevoerd „Durand en Durand", blijspel in 3 bedrijven. Het was een zeer moeilijk stuk, hetwelk echter door de gezellen op voortref felijke wijze werd gespeeld; de rollen zaten er goed in en werden over het geheel, in het bij zender de hoofdrollen, op de juiste wijze weer gegeven, zoodat de pas opgerichte tooneelclub der Gezellen zeer zeker met deze eerste op voering een mooi succes heeft behaald. Dat het stuk bij de aanwezigen wel in den smaak viel en er goed werd gespeeld, bewees wel het luid applaus, dat den spelers telkens ten deel viel, terwijl zij de lachspieren danig in beweging brachten. De heer Blonk, lid der Gezellen, zorgde met eenige mooie nummers op de piano voor een aangename afwisseling. Op het einde dankte de zeereerw. heer pas toor de Gezellen voor hun keurig spel en spoorde allen aan steeds met het mooie werk der Gezellen Vereeniging te blijven mede werken. Verlaging electr. prijs. Naar wij verne men, is het B. en W. niet mogelijk gebleken de gemeentebegrooting 1932 sluitend te krij gen, zoodat zij de winst van de electriciteit niet kunnen missen en zoo goed als zeker van tariefverlaging geen sprake kan zijn; althans zal ik elk geval deze prijs niet gesteld wor den op 25 ct. per K.W.U. VOORSCHOTEN Het Groene Kruis. De afdeeling Voor schoten van de Z. H. Vereeniging „Het Groene Kruis" hield gisteravond een algemeene le denvergadering in hotel Deurloo onder leiding van haar voorzitter, den heer E. Vernède. Na een kort openingswoord van den voor zitter, las de secretaris de notulen van de vorige vergadering, die onveranderd werden vastgesteld. Vervolgens deed de penningmees ter rekening en verantwoording van zijn ge houden beheer. De rekening sloot in ontvang sten en uitgaven, met een saldo van 8.04, met 3388.88. Aan den penningmeester werd dank ge bracht voor zijn beheer. Hierna werd voorlezing gedaan van de be grooting 1932, met een eindcijfer van 2265. 7onder besprekingen werd deze begrooting goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den se cretaris bleek, dat het aantal leden bedraagt 756. De uitzendingen van t.b.c.-patiënten stel den aan de kas groote eischen. Het consulta tiebureau voor zuigelingen is overgegaan aan de plaatselijke doktoren, waardoor is verkre gen, dat van het bureau meer gebruik wordt gemaakt. Nadat de secretaris had herinnerd aan de totstandkoming van de cursussen voor dames en beeren, „Eerste hulp bij ongeluk ken" en de groote animo die hiervoor bestaat, gaf hij tenslotte een uitleening van de goe deren van het Groene Kruis-magazijri. Onder dankzegging werd dit jaarverslag goedekeurd De voorz. sprak tot dr. M. van der Stoel, leider van de cursussen een hartelijk woord van dank. Spr. deelde de vergadering mede, dat heden op het raadhuis waren gebracht door een paar heeren, een groote en een klei ne verbandkist, benevens bordjes voor aan wijzing van meldingsposten, telefoon enz. Eén verbandkist zal op het raadhuis blijven, terwijl voor de andere kist elders in de ge meente plaats zal worden gezocht. Aan den Rijndijk is bij den heer Deen een depot ge vestigd van het magazijn, zoodat bewoners van dat gedeelte van de gemeente, leden van de afdeeling, niet meer zoover behoeven te gaan om hulpmiddelen te verkrijgen. Zuster Barmen 't Loo werd voor haar goede zorgen hartelijk dank gebracht. De commissie voor het nazien van de rekening braent ver slag uit en had alles in goede orde bevonden. Dr. M. van der Stoel bracht als afgevaardigde naar de vorige algemeene vergadering van de Z Holl. Vereeniging „Het Groene Kruis" ver slag uit. Bij de behandeling van den beschrij vingsbrief voor de ao. algemeene vergadering, maakte punt 19 een bespreking uit. Er werd in dit voorstel gezien een opwekking om goe de hulp bij kraamvrouwen te krijgen er zal een commissie uit het bestuur dit punt nader iu studie nemen. Besloten werd de navolgende candidaten voor het bestuur te steunen, n.I. dr F. van Praag te Wassenaar, G. van Andel, burgemeester van Zuidland, Oudenhoorn en Abbenbroek en dr. P. C. J. v. d. Slikke te Zwijndrecht. Tot bestuurslid werd bij accla matie herkozen de heer J. Rutter. Tot afge vaardigde naar de algem. vergadering werd °fC.D jSeT Kiesreglement-Commissie. Nadat bij de ro versiag den Partij waren besproken. )ggen Jn de a>3 partlj. den voorzitter gesg rapport op de W1JZ0 Q^szen in bespreking te bren- Gemeenteraad. meente komt Df;d werden de praeadviezen avond te 7 uur ijbestuur op de ingekomen behandeling der Rijkskieskringorganisaties. liden in de agenda van den bliceerd. Volksbond. I rondvraag werd de verga- houdt de R.K. Voiart voor 5 gesloten, ledenvergadering opening. Strijdlied ken. Uiteenzetting door den beer zonder een gemeensohap- vragenbus. Rondvr.rlrmg der betrokken naties Dubbel, Read. dat de2e S^werldns uur komt de d. .eiden tot resultaat, moet inzake jrenMehein wedemjdsch vertrouwen Haag, in openbar16 achting, gemeentehuis alhi^ gp^UINIGING 0P Geboren: J()NDERW|JS a. van C. van Sw Lena d. van Juwing van Pruisische Overleden: bisschoppen, woerd 72 j. met de door de Pruisische :gevoerde bezuinigingsmaat- BODEGRAVEN. Voetbal. Ook de wedstrijd tegen Hilli nen heelt de rood-zwarten geen succes op geleverd. Met 52 bleef de thuisclub in het bezit van de twee winstpunten. Hoewel het Hillinen-team allerminst een openbaring was, bleek echter de midden-voor van dit elftal een eminent speler, welke alle vijf ae doelpunten voor zijn club scoorde. Bodegra ven, dat een invaller had voor Zeilstra, speelde met onverdienstelijk en de voor hoede was ditmaal beslist beter, dan in de vorige ontmoetingen, doch thans haperde het helaas aan de verdediging, die Zondag j.L herhaaldelijk gapingen vertoonde, waar van de snelle en schotvaardige middenvoor der thuisclub telkens wist te profiteeren. De eerste aanvallen waren voor Bouegra- ven en achtereenvolgens kregen Vermolen en Boeien eenige moeilijke kansen, welke met benut weroen. Na tien minuten scoort Hillinen, doch kort daarop krijgt BouegTa- ven een tweetal corners te nemen, uit de laatste waarvan de invaller der rood-zwar ten schitterend doelpunt (11). De vreugde is van korten duur, want kort daarna wordt door Hillmen uit een vrijen trap hard ingeschoten, Wolswijk kan met vol doende wegwerken en ae toesnellende mid denvoor scoort onhoudbaar (21). Een prachtschot van Boeien volgt, doch de doel man aer thuisclub weet nog juist het leder corner te werken. Aan den overkant doet Hillinen het beter en tweemaal achteiecn pronteert de middenvoor van een hiaat in ae Bouegravendeiensie en brengt meo goeae doelpunten den stand op 41, waar mee rust ingaat. In de tweede speeiaelft is Bodegraven aanvankelijk steraer, doen ae Hiiiiuen-keoper weet uiet fraaie saves doelpunten te voorkomen, terwijl de mid denvoor der thuisclub de stanu zelfs op 5-—1 brengt. Het is weer de invaller vau Bodegraven, die van korten afstand on houdbaar den achterstand verkleint tot 52. Verder komen de rood-zwarten een ter niet en het laatste kwartier kenmerkt zich door overwicht van Hillinen, doch Wolswijk in het Bouegraven-doel verricht eenige keurige saves, door harde schoten van den middenvoor tot corner te verwer ken. Hillinen blijft aanvallen, doch Wols wijk houdt stand en het einde komt met 5—2. 1 KOUDEKERK. Personalia. Unze plaatsgenoot, de heer B. Baars, thans assistent aan de Ghr. Nat. School aan den Rijndijk, is met ingang vau 1 Nov. a.s. benoemd tot onderwijzer aan de Ühr. Nat. Sohool, Hoofdstraat te Alphen a. d. Rijn. Serenades. Het fanfare-oorps „Kun3t na Arbeid" braoht Zaterdagavond een se renade bij het echtpaar Noorlander in den Hoogewaard alhier, in verband met hun 45-jarige eohtvereeniging en tevens bij hot ecr.tpaar K. Schellingerhout bij hun 25-ja- rige echtverbintenis. Begrijpelijk trok dit aluaar aller belangstelling. Besmettelijke ziekte. In het gezin van den fabneksai beider H. in den Hoogen- waard alhier, doet zich een geval van diphtheritus voor. ZEVENHOVEN. n» iroinnninnn ln de treinenloop m van de eerste hoogwaaraigneiuaucn.ic*A. begaf de duce zich in uniform van et. korporaal van de militie naar de fasei sehe bondsdirectie. Onderbroken door herhaalde toejuich-— gen hield Mussolini vervolgens een ri voering, waarin hij o.a. wees op de a meene politieke en economische crisi: Europa, waartegen Italië al zijn stellii met succes heeft kunnen verdedigen. j De geheele wereld heeft de Italiaan valuta het grootste vertrouwen getoL.— aangezien men weet, dat de lire een art zaam volk en een krachtige regeering tegenwoordigt. zijn De krachten van het fascistisch li zijn voldoende, om weerstand te bieden de crisis, ook wanneer deze voortduurt!8*'6 economisch opzicht heeft het feit, dat fan lië heeft afgezien van het opnemen van tenlandsche leeningen het land in een voorrechte positie geplaatst. In moreel zicht is het fascisme schepper van een tjJ/2 nieuwde toekomst. :«e- ALPHEN gelden. N. kwaxjge fjnancieele toestand de Veelbelovend. Ljj op ajje ge.bied door de vreemding van |en noodmaatregelen nood- langs het Gouds re6<^s me'l van het onderwijs echter mMegenomen, ,e Niet ,e ont. thans bekend zijl t de zorg voor de opvoeding jarige jongens J. de fiets medegeif ten °P"cht? 5* waar z.j tehuis ge«k wordt benadeeld, dat teerden en de onderdeelen voor andere doeleinden hadden gebruikt. Tegen de jon gens werd proces-verbaal opgemaakt. De- oud ers hebben toezegging gedaan, de scha de te zullen vergoeden. X Vervolgens gaf Mussolini de richtlijn/2 aan voor de fascistische buitenlandse politiek en zeide o.a.: „Negen jaren is t/2 geleden, dat het fascistisch Italië in L den de kwestie der herstelbetalingen schulden ter sprake bracht op een wi' zooals die op het oogenblik aan de orde"?, Maar wij vragen ons af: moeten wei"^ lijk zestig jange jaren voorbijgaan, \-1 wij aan het einde komen van de tragis berekening van debet en credit, ten kXX I van eenige generaties, en kan men i gen, dat er gelijkheid tusschen de vc I ren bestaat, zoolang aan den eenen zich diegenen bevinden, die tot aaD I tanden gewapend zijn en aan den androot kant diegenen, die tot weerloosheid doemd zijn en hoe kan men spreken i wederopbouw, wanneer niet eenige I sules in eenige vredesverdragen wo veranderd, die de wereld gebracht he'ffcn* in een afgrond van ineenstorting en,^ te twijfeling? n're. Hoe lang kan het nog duren voor n1 blijk- van overtuigd is, dat er iets niet in j w;8t is met het economische apparaat?" 'lotse- ling ging een schot af en de kogel trof zijn moeder, die juist bij hem op bezoek was, in den hals. Zeer zwaar gewond werd de vrouw opgenomen en naar 't Mariapaviljoen vervoerd. Haar toestand is hopeloos. HET AUTO ONGELUK TE SCHEVENINGEN. Ook het tweede slachtoffer bezweken. Men zal zich herinneren, dat Zondag middag 11 dezer een noodlottig auto-onge val op den Strar.dboulevard te Schevenin- gen plaats had, waarbij een drietal op een bank rustende dames werden getroffen. Een harer, mevr. van der Z., te Rotterdam, overleed kort na haar overbrenging in het Roode Kruis Ziekenhuis te Den Haag. Thans is in het Gemeentelijk Ziekenhuis aan den Zuidwal te Den Haag het tweede slachtoffer, mevr. Fr. geb. O., wonende aan de Pasteurstraat, aan de gevolgen van de bekomen verwondingen bezweken. De toestand van de eveneens in het Ge meentelijk Ziekenhuis aan den Zuidwal verpleegd wordende derde aangeredene, mevr. H., wonende aan den Langen Vij verberg, is thans tamelijk bevredigend. HEDEN ALGEMEENE VERKIEZINGEN IN ENGELAND. LONDEN, 27 October (V.D.) De stem ming voor de algemeene verkiezingen heeft heden plaats. In den vroegen ochtend werd de stemming bemoeilijkt door den mist, die over Londen en een gedeelte van de graaf schappen hing. Er bestaat echter groote be- langsLel.ing en het ts waarschijnlijk, dat ondanks het ongunstige weer druk zal wor den gestemd. Ongeveer 30 millioen kiezers staan ingeschreven, zij moeten 548 leden van het nieuwe Lagerhuis kiezen uit 1219 candidaten. De stembus blijft tot heden avond 9 uur geopend en in vele districten zal morgenochtend eerst met de telling worden aangevangen. De resultaten zullen morgen in den loop van den dag beleend worden. De verwachting, dat de nationale regeering een groote meerderheid zal krij gen blijft bestaan en op de beurs werd de meerderheid hedenmorgen geraamd op 197 tot 202 LEIDEN, 26 Oct. Groentenveiling. Por 100 stuks: andijvie 0.402.kroten 1 2.40, komkommers 12, bloemkool I 4.2011, bloemkool II 13.40, roode- kool 2.404.70, groenekool 1.303.70, Chinakool 1.704.—, pieterselie 1.40 3.prei 1.703.20, Kropsalade 0.60 2.40, selderie 1.503.bleekselderie 1017, knolselderie 25, wortelen 3.206.60, per 100 kg.: kroten 1.704, kroten gek. 58, snijboonen 3753, stokboonen 4054, pronkboonen 1220 stamboonen 3245, witloof 1732, boerenkool 79, postelein 812, spina zie 5—8, tomaten A 9.60. B 9.70, C 7.20, CC 2.20, uien 2.40—4.50, worte len 24, spruiten I 610, spruiten II 24. Molkveiling. Aanvoer 79660 liter. Hoogste prijs 7.90 en laagste 6.50 per 100 liter. 27 Oct. Vette Varkens. Aangevoerd 361 stuks. 308 zwaar 4243 cent en 53 licht 4042 oent per kg. levend gewicht. Zouters 32 cent. Handel vlug. Enkele varkens 1 cent boven noteering. ROTTERDAM, 26 Oct. Binnenl. Granen en Peulvruchten. Gerst Chevalier 5.506.25. Haver 3.25—6.25. Erwten, kleine groene, puike kwaliteit van 12.5013, overigens van 811.50, Schokker-erwten 1720, overigens van 8.5015, bruine boonen ruimer aange boden, lager verkocht Alles per 100 kg. Buitenlandsche granen. Rogge: Zuid-Russische disp. 4.65, No- vorossisk st. 4.70, Canada aang. 4.90. Gorst: 63/64 kg. Zuid-Russische aang. 98, 62/63 kg. La Plata st. 97.—, Cana da No. 3 disp. 1.04, idem st. 102. 60/61 kg. Donau aang. 97. Haver: 54 kg. Noord-Russische disp. 6.10, 51/52 kg. Zuid-Russische disp. 5.00 Canada no. 3 st. 6.35, Canada feed No. 1 st. 6.15. Mais per 2000 kg.: Gele La Plata alhier aang. 74, idem st 73. Fijne zaden. Blauw maanzaad 21 22, karwijzaad 2021, koolzaad 1012, geel mosterdzaad 1315, voerlijnzaad 79, alles per 100 kg. 27 Oct. Vee. Ter veemarkt werden heden aangevoerd: 180 paarden, 1709 ma gere runderen, 1585 nuchtere kalveren, 2 overloopers, 4 veulens, 865 vette runderen 771 graskalveren, 128 overloopers, 4 veu lens, 865 veite runderen, 771 graskalveren, 128 biggen, 188 vette kalveren, 552 scham pen of lammeren, 20 bokken of geiten. Prijzen per half kg.: koeien 37.540, 32.5 35 en 2025 cent, ossen 3740, 3234 en 25 cent, stieren 3436, 3032 en 24 cent, vette kalveren 62.565, 5055 en 37.5— 42.5 cent; Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 195300, stieren 120460, graskalveren 49—85, werkpaarden 200 310, slachtpaarden 100220, hitten 75 150, veulens 5090, nuchtere fokkalve- ren 1015, nuchtere slachtkalveren 8 12, kalfkoeicn 190295, pinken 140 190, vaarzen 160200, biggen 813, biggen per week 1.401.80, Overzicht: Casino: Trianon: Luxor: BIOSCOPEN. Voor Volwassenen. Goedgekeurd. Goedgekeurd. koeien en ossen tamelijke handel, le kw. williger prijzen gelijk aan gister, stieren meer koopers, prijzen stationnair, vette kalveren vlugge omzet, prijzen onveran derd; nuchtere kalveren voor de fokkerij trage handel; voor slacht vlugge handel en duurder; paarden kalm, prijzen station nair; biggen kalme handel, prijzen als vo rige week; jong vee: luie handel, prijzen onveranderd, melk- en knlfkoeien kalme handel, prijzen stationnair; grraekalveren stroeve handel, prijzen per stuk 18.5, 21 en 22.5 cent. BODEGRAVEN, 27 Oct. Kaas. Aange voerd 456 partijen Goudsche kaas, waaron der 452 met rijkemerk, totaal 17980 stuks, wegende 161820 kg. Prijs met R. M. lete soort 35—37, 2e soort 31—34. Handel matig. KATWIJK a. d. RIJN, 26 Oct. Groen- tcnveiling. Uien per 100 kg. 3.004.90, peon per 100 bos 4.90—6.10, bloemkool I per 100 6.8012.90, gelekool per 100 5.10 6.20, roode kool per 100 5.207.peen per 100 kg. 3— 4. Aanvoer: 2000 kg. xiicn, 34.000 bloemkool, 1400 gelekool, 1700 wittc- kool, 3000 log. peen. VEUR, 26 Oct. Groentenveiling. Kropsla le soort 1.80—2.30, 2e soort 0.50—1.10, bloemkool le soort 24.90, 2e soort 1 1.30, tomaten (mid.) 8.70—11.30, gr. ron den 7.00—9.90, 2e soort 7.40—0.50, 3e soort 3.104.30, bonken 5—7, andijvie 0.60—1.80, peen 3.50—7.40, spinazie 16 40 cent, postelein 6.108.20, snijboonen f 31—33, spercieboonen 2434, druiven 16—20, stoofperen 7—13. stoofappelen 612. HAZERSW0UDE, 26 Oct. Elorenveiling Aangevoerd 2659 stuks. Prijzen: kippen eieren 7.107.90, eendeneieren f 4.85— 5.10 per 100 stuks; ganzeneieren 0.10 per stuk. Z0ETERW0UDE (H. R.), 27 Oef. Vel ling „Ik leer nog". Prijzen: kippeneieren 7.107.80, kuikeneieren 5.406.80 en eendeneieren 5.606.10 per 100 stuks; Roomboter 5472 cent en kaas 2946 cent per pond, kippen 0.65—1.05, hanen 55— 60 cent, duiven 1625 cent, eenden 65 cent en konijnen 0.352.45 per stuk. BOSKOOP, 26 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 18 31 cent, Golden Ophelia 2550 cent, Mar cel Rouyer 4458 cent, Hadlev 55—80 cent Claudius Pernet 4361 cent-, Columbia 30 59 cent, Buterflv 2652 cent, Mac Ko'W 3764 cent, Wilh. Kordes 35—60 cent, Ro- salandia 35—60 cent, Phoebe 3059 cent, Edith Helen 1 001.70, Aug. Noack 28— 50 cent, Briarcliff 2550 cent. Gloria mun- di 4075 cent. Oran-ge perfection 1634 cent. Else Poulsen 2045 cent, Polvantha- rozen 1530 cent. E. G. Hill 2145 cent, Potin 2948 cent, du Clos 1327 cent, Florex 6-4100 cent, Germania 25—51 ct., Kilham 4165 cent. Diversen: Chrysan ten, grootbloemig f 1.101.90, idem tros 2050 cent, Clematis Durandi 13 cent, An jers 1016 cent. Clematis Pr. Hendrik 1.502.80, Gerbora 84 cent. W1S8ELNOTEERINÜEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 57.571 Londen 9.66' New Vork 2.46.95 Parijs 0.72l/2 Brussel 34 50 Zwitserland 48 45 Milaan 12.80 Madrid 21.75 Oslo 54.00 Kopenhagen 54.25 Stockholm -- 65.50 nom. Weenen 34.50 Praag 7.321/2 Boedapest Prolongatie 3 pet. BEURSOVERZ1CHT. van gisteren. Ter beurze voelde men de teleurstelling over de besprekingen tusschen Hoover en Laval wel op ernstige manier; welke de ceptie nog werd verscherpt door een be schouwing in een dagblad, dat op ton in- terim-divident van Kon. Olie niet zou zijn te rekenen. Dit aandeel ondervond de al gemeen onaangename t-endenz dan ook het sterkst en moest zich een verlies van meer dan 10 pet. getroosten. De rest van de markt was flauw gesteund. Over de geheele linie overheerschte het aanbod en daar de kooplust nog verder was inge krompen, leden de fondsen over de ge heele linie min of meer groote verliezen. De Industrieelen werden bij kalme omzet ten verscheidene punten lager afgedaan; alleen Accoustieken boden eenigen weer stond. Rubbers liepen terug, daar de rub- herprijs in Londen zwak was en de voor raden in Engeland waren toegenomen. Tabakken buiten de attentie, doch even eens beneden de vorige prijzen. Ruikers brachten het er niet be'er af. De obligatie- markt was prijshoudend. Dawes- en Young- lcening lager. Amerikanen beneden New- Yorkaohe pariteit verhandeld.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3