Wi Wk;Ê DINSDAG 20 OCTOBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. - OEGSTGEEST. Roode Kruis-Collecte. Alhier zal 'n col lecte van het Ned. Roode Kruis langs de huizen gehouden worden vanaf Woensdag 21 tot en met 24 October Verleende vroeger het KGode Kruis alleen hulp in oorlogstijd, tegenwoordig wordt zijn vredestaak ook vervuld door het. bewerken der volksgezondheid en hulp bij nationale rampen. ST0MPW1JK. Sport. De wedstrijd SNA IS-JC III, die geleid werd door de heer de Caluwe heeft voor S.N.A woer twee kostbare pun ten opgeleverd Na ongeveer een kwartier spelen krijgt de S.J.O linksbinnen den bal in buitenspel-positie toegespeeld. Hij kwam alleen voor den S.N A -Keeper, die geen kans kreeg. SNA beantwoordt dit doelpunt met een paar pi.ttige aanvallen. En binnen enkele minuten is de stand gelijk, a's de rechtshalf van S.N A. over alles heen schiet en via de paal fraai doelpunt. Nu is S.N.A. niet te houden; zij zijn steeds in den aanval en de druk op het S J.C.-doel levert een doelpunt. Als de linksbinnen hard tegen de lat sohiet, komt de bal bij den vrijstaariden linksbuiten, die geen fout maakt. Hierna was het spoedig rusten. Na de rust is het gauw verheid. Er was maar één elftal dat voetbalde en dit was S.N A. S.J.C. kwam sporadisch over de helft En dat was juist de fout van S.N.A. Door S.J' C. in te sluiten werd hrit spel veel tekort gehouden, waar door S J.C. gemakkelijk verdedigde. Uit een voorzet van rechts maakte de midvoor een fraai doelpunt en bracht daardoor S.N.A. in veilige haven. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Beëediging commandant burgerwacht. Op de bovenzaal van het hotel „De Ver gulde Wagen'1 had Maandagavond in de daartoe door de Alphenschc burgerwacht gehouden vergadering de installatie plaats van den nieuw benoemden commandant, den heer Bern. Knaapen. Na een openingswoord door den voor zitter, den heer v. d. Linde, die ondermeer naar voren bracht dat het instituut dezer dagen 12 1/2 jaar had bestaan, werd de in stallatie verricht door den burgemeester, die gaarne aan het tot hem hiertoe geko men verzoek Voldeed, omdat hij" het be staan van een instituut der burgerwacht hi.er ter plaatse zeer gewenseht achtte. Na dien heer Knaapen te hebben gelukge- wenscht verzocht de burgemeester den heer Knaapen op te staan en den eed af te leg gen. Na het aflegen der eed sprak de heer Knaapen de aanwezigen toe over: le da gevoelens van dankbaarheid bij de aanvaar ding van deze functie, 2e het besef van groote verantwoordelijkheid bij de aan vaarding van deze functie, 3e de conse quenties voor hem en zijn gezin bij de aanvaarding van deze functie en in de 4e plaats van wien hij de noodige hulp zou ontvangen bij de uitoefening van zijn func tie. Na vervolgens den burgemeester te hebben bedankt, voor zijn benoeming en het in hem gestelde vertrouwen, dat hij verzekerde nimmer te zullen beschamen, verzocht hij de aanwezigen onder begelei ding van het orkest van de heeren v. Elk, Koren en v. d. Stoel te. zingen het oucre volkslied „Wilhelmus". Vervolgens ver kreeg hierna de heer Snijders, kapitein toegevoegd aan de inspectie der burger wachten gelegenheid zijn geluwenschen uit te spreken. Spr. bracht dan voor de opleving die *zieh hier ter plaatse weer in het instituut der B. W. ontwikkelt, waar voor hij bijzondere woorden van dank bracht tot den burgemeester en den moto riseren organisator luit. Verleun. Het aftredende bestuur werd hierna ge heel bij acclamatie herkozen, terwijl ook de voorgedragen heeren Bergshoef, Jacob- sen en v. d. Bijl werden benoemd. Na dit officieele gedeelte werd het ge heel afgewisseld door bocvengenoemd strijk je en de vertooning van de Indische legei- film benevens eenige komische films. De Alphenaars als filmartisten. Maandagavond had in, de St. Josephzaal de filmvertooning plaats van de feestelijk heden welke onlangs hebben plaats gevon den ter gelegenheid van het 40-jarig Priesterjubileum van den Deken. Door de vele aanwezigen werd bijzonder van deze film genoten, wel meer bijzonder en spe ciaal doordat vele aanwezigen zich plots zelf op het doen zagen verschijnen. Mej. Schavemaker luisterde een en ander op met eenige aardige muzieknummers. BOSKOOP. Gevonden voorwerpen. plaatje, 1 heeren gabardine jas, 1 dames mantel. Inlichtingen politiebureau 's Za terdags tusschen 2—3 uur. Geboren: Hendrikus z. van W. v. Zoomeren en W. v. d. Heiden. Geertrui- da Aartje d. van W. H. v. Eek en N. M. Blonk. Engelina Louisa d. van H. Bak ker en F. W. v. Galen. Ondertrouwd: J. v. d. Heerik en L. M. Rademaker. O verled e n: Pieter Boere IS j. Cornelia Versluis, echtgen. van C. v. Dvie len 56 j. GROENENDIJK. Te water. Maandagavond na afloop der melkveiling keerden twee boeren huis waarts. Nauwelijks zaten zij op hun rijwiel, toen zij door onoplettendheid in plaai» van op den weg op het water gingen rij den. Na eenig geploeter werden zij spoedig door hun collega's op het droge geholpe?i. Hun rijwielen achterlatend keerden zij, na deze verfrissching, per auto huiswaarts. jL' -*: - Y 1 5 1 No- E yr Dagelijks verzenden wij missaals, vulpenhouders en vulpotlooden. U weet toch dat U voor de aanwer ving van drie nieuwe abonné's recht kunt doen gelden op een pracht-mis- saal of zeer solide vulpenhouder met gouden pen. U itunt toch ook eigenaat(es) van een dergelijk missaal of vulpenhouder worden. Vraagt eens proefnummers aan of laat ons proefnummers bezorgen bij adressen, die in aanmerking komen voor een abonnement op ,,De Leidsche Courant". U hebt niets te doen dan ons de adressen op te geven. Wij bewerken die adressen zelf en komen er drie abonné's van, dan krijgt U een missaal of vulpenhouder. De proefnummers moeten het doen. Men kent „De Leidsche Courant" niet Onbekend maakt onbemind. Nogmaals vraagt proefnummers aan. DE DIRECTIE. NIEUWKOOP. Drankbestrijding. Een op Zondag j.l. gehouden speldjesdag ten bate van de R.-K. Drankbestrijding bracht op 1G.82. WOERDEN. Retraiteclub. De Retraiteclub „St. Augustinus'; heeft voor deze week een tri duüm uitgeschreven op Woensdag 21, Don derdag 22 October, te houden in de kapel der eerwaarde Zusters, ingang Haven. De leider van dit triduum is de weleerw. Pa ter Liviuus Moeskops. Des Zondagsmorgens heeft er een aigemeene H. Communie plaats der leden onder de H. Mis van 7 uur. Zon dagavond 25 October, te half acht, is een Propaganda-feestavond georganiseerd. Een propaganda-rede zal worden gehouden door den zeereerw. Pater Evodius v. d. Snoek en den zeereerw. heer. J. v. d. Velden, di recteur van het Retraitehuis „St. Alphon- sus:'. Het geheel wordt afgewisseld door muziek en zang. De toegang is vrij voor al le Katholieken. De aanvang van het tri duum is des avonds 7 uur. Bedrijfsslapte. Naar we vernemen is aan de Melkfabriek „Hollanuia- alhier aan een tiental personeel ontslag aangezegd op termijn van 14 dagen. Onder dezen zijn er met een zeer langen diensttijd, zelfs van 25 jaar. De redenen van deze ontslagen lig gen in de slapte van het bedrijf, daar voor de producten van deze fabriek een zeer ge ringe afzet meer is te vinden. De overigen nog werkende leden van het personeel zul len een loonsverlaging van 10 pet. onder st. Vincentiusconferentie. In het Pen sionaat der eerw. Zusters, alhier, had de zer dagen een Kringvergadering plaats der St. Vinoentiusconfecenties uit Woerden en Omstreken. Er bestond voor deze verga dering groote belangstelling van de zijde dor Vinoentiauen. Er waren ruim zesi-g aanwezigen. Deze omvatten de confprentio van do H. Bona ven tura te Woerden, de twee conferenties van Goude en de confe renties van Bodegraven, Harmeien en Al phen a. d. Rijn. Voor de aanvang der ver gadering had te 4 uur een kort Lof plaars in de kapel der eerw. Zusters. In een der zalen van het Pensionaat, welwillend beschikbaar gesteld, werd hier na de bijeenkomst? geopend door den heer W. de Kruif, voorzitter van de conferentie Woerden. Spr. heette alle leden hartelijk welkom, in 't bijzonder de zeereerw. heer F. Megens, pastoor te Woerden en geesie- lijk adviseur der Woerdensche conferentie, en de heer Truffino, afgevaardigde van oen Hóofdraad. Na dit welkomstwoord las de heer H. Verver, secretaris der Bodegra- vensche conferentie, de notulen voor van de vorige te Bodegraven gehouden Kring vergadering. Deze zeer uitvoerige notulen werden, onder dankzegging voor het ijve rig werk van den secretaris, goedgekeurd. De zeereerw. heer Megens sprak hierna tot de aanwezigen een vurig en bezielend woord, waarin hij vooral liet uitkomen kr.e de deugden van geloof, hoop en liefde, m het bijzonder de laatste, de Vincentiaan steeds in hun werk moeten beoefenen. Ge durende de pauze, die hierna volgde, werd gelegenheid gegeven iets te gebruiken, van weike gelegenheid dankbaar werd gebruik gemaakt. Hierna hield de heer Verkerk, president der St. Jozef-conferentie te Gou da, een korte inleiding over de sociale taak der jongeren in de Vineentiusvereeniging, waarin hij ook mededeelde op welke wijze dit was ingericht in de St, Jozef-conferentie te Gouda. De heer Truffino, uit Den Haag, sprak vervolgens'een opwekkend woord, waarin hij memoreerde hoe het Hoofdbestuur gaar ne deze Kringvergaderingen ziet, waarduor contact blijlt tusschen de verschillende buurtcunfcrenties. Over de besproken punten had een ge- daehtenwisseliug plaats welke zich ontspon tot een aangename discussie in 't. bijzonder over de taak der St. Vincentiusvereeniging inzake het lezen en verspreiden van goede lectuur. Op initiatief van den heer Onne- weer (Woerden) werd een commissie van samenwerking ingesteld in verband met deze lectuur verspreiding. Besloten werd de volgende Kringvergadering te houden te Alphen a. U. Rijn. Na "u gehouden collecte werd hierna eei| dankwoord gesproken aan de leden voor de schitterende opkomst en aan de eerw. Zusters voor de hartelijke ontvangst hier bereid. Dan volgde, na de gebruikelijke geboden, sluiting. Tentoonstelling. Voor de te houden nationale tentoonstelling voor Nut en Sport alhier, bestaat, wat inschrijving betreft, groote belangstelling. Er zijn, ua sluiting der inschrijving, 250 inzendingen welke 500 dieren omvatten uit diverse gedeelten van ons land. Er is inderdaad voor elk wat wils. Het groot aantal prijzen is nog ver meerderd met een eere-prijs, toegekend door Z. K. H. Prins Hendrik en een door H. K. H. Prinses Juliana, terwijl van H. K. H. de Koningin-Moeder reeds een eereprijs werd ontvangen. De opening heeft plaats Dinsdagavond 7 uur in hotel Concordia door den edelachtb. heer Burgemeester. ZEVENHOVEN. Geboren: Johannes z. van J. Obbema en C. Francken. Neeltje d. van A. Looij en M. van Veen. Gehuwd: P. van Veen en M. A. Lem mers. Z0ETERW0UDE. Schaakclub DelicaeNostrae. Maan- dagvond hield bovengenoemde sehaakver- eeniging een bijeenkomst in het Patro- naatsgebouw aan den Hooge Rijndijk. Door afwezigheid van den voorz., den heer Hoogzaad, die door ongesteldheid verhin- werd was te komen, werd deze vergadering gepresideerd door het bestuurslid, den heer H. v. d. Poel, die zijn tevredenheid te ken nen gaf over het feit dat zoovelen aanwezig waren. Spreker memoreerde het geachte bestuurslid, de heer Q. Doeswijk, die zoo veel jaren een der groote steunpilaren der vereeniging is geweest, waarna de statuten werden voorgelezen welke onveranderd werden goedgekeurd. De aftredende be stuursleden werden allen bij acclamatie herkozen en aangenomen, behoudens de secretaris, de heer P. v. d. Hoeven, welke zich niet herkiesbaar stelde waar voor in de plaats werd benoemd de heer F. J. de Bruyn die deze functie voorloopig aannam. Voorts werd voorgesteld een commissaris van materiaal te benoemen waarvoor de heer E. v. d. Valk met aige meene stemmen werd gekozen, die de be noeming aanvaardde. Gezien de groote toename (12 nieuwe le den gaven zich op) werd het lidmaatschap gesteld ad 3.per jaar, de speelavonden zullen gehouden worden in het Patro naatsgebouw 's Maandagsavonds van 8 tot 11 uur, terwijl de wedstrijden zooveel mo gelijk in het clubgebouw zullen worden gespeeld. Bespreking deelname wedstrijd Leidsche Schaakbond hetwelk werd aangenomen. Hierna kwam aan de orde de te houden si multaanseance, waarvoor een beschikbare kracht zal worden aangeschreven. Bij de rondvraag werd door den heer v. d. Poel herinnerd aan het a.s. zilveren ju bileum. Als een der oudste bestaande schaakclubs in den lande meent hij dat hieraan de volle aandacht moet worden gewijd. Besloten werd een feestavond te houden met gongwedstrijden. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering op de gebruikelijke wijze. H.H. schaakliefhebbers welke animo heb ben voor het schaakspel, kunnen zich op geven iedere schaakavond 's Maandags in liet patronaatsgebouw aan den Hoogw Rijndijk. I R. K. Spoftvereen. „Meerburg". Ter gelegenheid van het 3-jarig bestaan wer- den Zondagavond de feesten voortgezet met een avond van vroolijke kunst, waar- I van het humoristische gedeelte uitmun tend verzorgd werd door de bekende Rot te rda mach e art is ten Klaare en Flora. Om 8.15 uur is er bijna geen plaats meer on- bcezt. Onder de aanwezigen merkten we i cp: de Burgemeester van Zoeterwoude i met zijn echtgenoote, Pastoor I. J. Meijer, Rector Wesligeeat, Bestuursleden van de R. K. Dftiwchtb T. O. P, terwijl ook ver- tegen woord igd was hel Beat uur van de R. K. Gymnastiekvereniging „Urlo" uit Lei den. Pastoor I. J. Meijer «prak het openings woord, waarin hij de door Meerburg be- i haalde prestaties achteréén volgens memo reerde. Pastoor sprak de hoop uit, dat de dames en heeren op dezen weg zouden voortgaan tot heil en eer van de R. K. S. V. „Meerburg". Hierna kreeg het woord den heer H. L. J. Tobé, voorzitter van de R. K. Sport- cominissie te Leiden. De heer Tobé zeide, dat hij de uitnocdiging van het Bestuur om een feestrede uit te spreken met plei- zier heeft aanvaard, doch is bet aldus spreker, niet gemakkelijk in dezen tijd van malaise en werkloosheid een feestrede uit te spreken. In dit geval is het volgens spr. een uit zondering, omdat Meerburg een naam heeft, zooals weinigen in ons Bisdom. Ver volgens prijst spr. Pastoor Meijer voor het \ele werk, dat Pastoor Meijer in het be lang van Meerburg verricht. Dan richt de lieer Tobé eveneens het woord tot het heele bestuur en wijst op de groote moei lijkheden welke liet bestuur ontmoet. Spr. wenscht de leden geluk met dat be stuur, en hoopt, dat alle leden, ondanks de krachtige maatregelen, die wel eens ge nomen moeten worden, hard met het be stuur zullen meewerken, tot glorie van Meerburg. Vervolgens kan spr. niet begrij pen, dat in tegenstelling niet vele andere gemeenten, er in Zoeterwoude door ge meentewege niets voor de sportverenigin gen wordt gedaan. Spr. verzoekt, indien er iemand onder de aanwezigen mocht zijn, die bij de ge meente erop aan kan dringen, dat er een subsidie van pl.m. 600.per jaar wordt verleend, zij hun uiterste best zullen doen, want een vereeniging besturen, kost ont zaglijk veel geld. Verdei doet spr. een be roep op de ouders der leden en verdere aanwezigen om lid of donateur van Meer burg te worden. Vervolgens huldigt spr. de voetballers- athleten en dames- en heerengymnasten voor de in het afgeloopen jaar behaalde resultaten. Spr. hoopt dat de leden niet le overmoedig zullen worden, maar inte gendeel nog beter zullen trainen, want volgens spr. is Meerburg nog niet op haar hoogtepunt Spr. wijst dan op de noodzakelijkheid van een sportvereeniging, zooals Meerburg er een is. De ouders worden dan aange spoord hun kinderen naar de lessen en trainingsuren te sturen, daar ze dan van andere voor hen gevaarlijke plaatsen en personen, vandaan blijven. Aan het eind van zijn prachtige en goed gekozen rede, wil spr. nog wijzen, dat de godsdienst no. één is en dat de leden lid moeten worden van de congregaties e. a. Spr. eindigt zijn rede met drie cheers voor Meerburg. Op deze rede barst een uitbundig en langdu rig applaus los. Hierna is het de beurt aan de heeren Klaare en Flora. Reeds bij het opkqmen ziet men, dat men met twee schitterende artisten te doen heefd. Zij zingen vroolijke liedjes, waarvoor zij telkenmale een vla- verend applaus ontvangen. Ilie na is het pauze. Na de pauze is het eerste nummer de huldiging van de twee kampioenselftallen, de atlileten, de dames- en heerengymnas ten. Als aandenken wordt aan elke afdee- liuig een fraaie ingelijste photo aangebo den. De heer Bergers spreekt de aanvoerders met enkele woorden toe en hoopt, dat zij nog meerdere successen mogen behalen. De heer P. de Vrind, aanvoerder van het eerste elftal, dankt dan in het koit, na mens alle groepen voor de mooie en tref fende huldiging. Vervolgens weer het duo Klaare en Flora. Evenals voor de pauze ontlokte hun liedjes en grappen een daverend applaus. Speciaal het nummer, dat gezamenlijk moest worden meegezongen oogstte veel bijval. Onder het zingen kon men tevens de buitengewone kunde en handigheid van den heer Flora op de piano bewonderen. Het is dan ook voor een groot gedeelte aan deze twee kunstenaars te danken, dat deze avond zoo schitterend geslaagd kan worden genoemd, en dat men nog weken later er over zal spreken. De laatste anderhalf uur werd er nog vroolijk gedanst. De stemming was bijzon der goed en was de tijd verstreken eer men er erg in had. Alzoo is deze eerste Meerburg-feestdag een waar festijn ge worden, die een goede naklank zal hebben. Wij hopen, dat alle leden en donateurs met hun familieleden en kennissen, onze kennisavonden zullen bezoeken alsmede de laatste sluitingsavond. Op de kermis buitengewone attracties, die in Zoeterwoude nog niet geweest zijn. Vanaf deze plants wordt medegedeeld, dat er vanaf Woensdag a.s. tot en met Donderdagavond 29 October geen lessen in de gymnastiekzaal zijn.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7