SPORT LUCHTVAART UIT DE OMGEVING DINSDAG 20 OCTOBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 D00DELIJK JACHTONGELUK. Geweer in een boot afgegaan. Gistermiddag om vier uur is op den Reeuwijkschen Plas bij Gouda een ern stig jachtongeluk gebeurd, dat den dood van het slachtoffer tengevolge heeft ge had. De 38-jarige fotograaf P. van der Neut wonende op den Kleiweg te Gouda, was in gezelschap van den heer P. van der Veer, eveneens uit Gouda, op den Elf- hoevenschen Plas bij Reeuwijk gaan ja gen. Ze huurden daartoe een roeiboot. De heer v. d. N. had zijn geladen jacht geweer in de hand en bij het instappen is de haan van het geweer, waarschijn lijk achter een tak blijven haken, met het gevolg, dat het schot plotseling af ging en de volle lading hagel den on gelukkige in de hartstreek trof. Hij was onmiddellijk dood. De heer v. d. X. was gehuwd, doch had geen kinderen. Het lijk is naar de woning vervoerd. INBRAKEN. Een brandkast geplunderd. Bij de politie is aangifte gedaan dat tus- sohen Zaterdagavond en Maandagochtend is ingebroken in het magazijn van de H.E. M A. aan de Korte Hoogstraat te Rotter dam. De inbrekers hebben zich over de da ken toegang tot het gebouw verschaft, door een' raam open te schuiven. Op het kan toor, dat parterre is gelegen, hebben zij de brandkast geforceerd waaruit een bedrag van 2500 wordt vermist. Een inbreker gepakt. Na vier revolverschoten te hebben ge lost. Te Eindhoven kwam Zondagmiddag de lieer K met een vriend thuis, toen hij voor de deur van zijn woning aan het Hendrik de Keyserplein een fiets zag staan, hetgeen hem verdacht voorkwam, aangezien er nie mand thuis kon zijn. De heer de K. besloot langs de voordeur en zijn vriend langs de achterdeur de woning binnen te gaan. Zoo dra. hij het huis binnen was zag hij een man de trap af komen. Hij wilde den man vast grijpen, doch de inbreker trok plotseling een revolver en schoot viermaal op den heer de K., die zich daardoor echter niet liet weerhouden om hem met behulp van zijn vriend te ontwapenen Men waarschuwde de politie, die den man arresteerde. Hij bleek te zijn de te Eindhoven wonende Duitscher F. H. Hij was in het bezit van een automatische revolver met 20 patronen. Bij het nazien van de kleeding van den heer K. bleek deze aan den dood te zijn ont snapt Een der kogels was afgestuit op den knoop van zijn colbert een andere was blij ven steken in een notitieboekje in ziin bin nenzak. H. is opgesloten. „N.R1 Crt." FRAUDE BIJ DEN PENSIOENRAAD TE DEN HAAG. Omstreeks 20.000 gulden verduisterd. Naar wij vernemen is de schrijver eer ste klasse Z. bij den Pensioenraad te Den Haag j.l. Vrijdag gearresteerd onder verdenking van zich schuldig gemaakt te hebben aan financieele onregelmatighe den. Z. heeft inmiddels een bekentenis Z. beschikte in zijn functie bij den Pensioenraad over postcheque-formulieren voor de uitbetaling van pensioenen. Reeds eenige jaren geleden is Z. begonnen met zijn fraude. Hij vulde ohèques in op naam van een gefingeerden pensioenge rechtigde en inde dan zelf of door mid del van derden dit staat nog niet vast de daarop vermelde bedragen, die hij ten eigen bate aanwendde. Zijn gezin, hij is vader van vier kinderen, zal er waarschijnlijk weinig van genoten heb ben, want naar wij vernemen, zou hij reeds hebben bekend, het geld, dat hij zich onrechtmatig had toegeëigend, aan fuifjes en dergelijke te hebben besteed. Hoe groot het bedrag is, dat hij aldus heeft ontvreemd, weet hij niet bij bena dering te zeggen. Er wordt reeds een bedrag van meer dan 20.000 genoemd, maar dit kan nog wel hooger stijgen, daar het onderzoek naar den omvang van deze fraude nog niet is afgeloopen. Dit onderzoek is niet zoo heel een voudig, omdat Z. bij zijn malversaties ook andere documenten zou hebben ver- valscht om de cheques te dekken. De fraude is ontdekt door de Algemee- ne Rekenkamer, die sedert de malversa ties aan het Departement van Financiën aan het licht zijn gekomen, dubbel scherp is' gaan toezien op alle ambtelijke rekeningen en verantwoordingen. Motorrijwiel in de huiskamer in brand. Tijdens een reparatie van een motor rijwiel in een kamer ten huize van den monteur Th. F. Wenting in de Boek- holtstraat te Doesburg, ontstond een ex plosie, waardoor brand ontstond. De mo tor werd geheel vernield. Door de hulp van de politie slaagde men er in het vuur meester te worden. De- monteur W. liep vrij ernstige brand wonden op aan gelaat en handen, zoodat hij zich onder geneeskundige behande ling moest stellen. Een auto uitgebrand. De beide sluiswachters S. en M. te Ter Apel wilden gisteren met een auto een pleiziertochtje maken. Toen zij het reservoir van de auto met benzine wil den bijvullen, kwamen zij te dicht met vuur bij de vloeistof, waardoor de auto in brand geraakte. Deze brandde totaal uit. De kleeren van M. geraakten in brand, dóch spoedig konden de vlammen gedoofd worden. De heer M. bekwam lichte brandwonden. GEVECHT TUSSCHEN LEEUWEN. Paniek onder het publiek. Tijdens de kermisweek te Breda, geeft het circus Van Bever voorstellingen, waar van als een der hoofdnummers voorkomt een dressuur van vijf leeuwen. Toen nu echter dit nummer slechts met een viertal leeuwen werd uitgevoerd, scheen dit op de dieren onrustig in te werken. Want nauwe lijks bevond de temmer zich in de kooi, of er ontstond tusschende leeuwen een hevig gevecht. In het circus zelf werd het aanwe zige puibliek door een paniek bevangen, zoo- dat ieder een goed heenkomen zocht. Vruchteloos trachtte de temmer door schoten in de lucht aan het gevecht een einde te maken, meldt de „Tel" Inmiddels schoot het geheele personeel met ijzeren staven en pieken met vleesch te hulp; eerst na een kwartier wist men de vechtersba zen te scheiden Het mag een geluk worden genoemd, dat de temmer bij deze vechtpar tij niet verwond werd. Twee Groningers op stap. Zaterdagmiddag was door de radio be kend gemaakt, dat een paar jongelui uit Groningen, waar zij een auto hadden ge huurd, deze, ofschoon de huurtijd verstre ken was, nog niet hadden teruggebracht. Daar men de zaak niet vertrouwde, werd hun aanhouding verzocht. Een paar jongens, die het bericht gehoord hadden, maakten er Zateragmiddag de Hardinxveldsche politie op attent, dat be doelde auto gestald stond in de garage van den heer C. C. Weppelman. Daar de politie geen zekerheid had. dat het nummer juist was, ging zij eerst op informatie uit Een der twee Groningers haalde ondertusschen de auto weg, om er met een Giessendam- sehen kennis een toertje naar Dordt mee te maken. Toen de politie terugkwam met de zekerheid dat dit inderdaad de bedoelde auto was, was de wagen weg. Met een an dere auto reed men naar Dordt. De huur auto bleek echter te Papendrecht gestald te zijn, doch de Groninger en zijn vriend waren reeds naar Dordt overgevaren. De Dordtsche politie stelde alles in het werk om de beide mannen aan te houden, doch dit lukte niet voor middernacht, toen de Groninger en zijn vriend weer met de pont naar Papendrecht overv< n De 0' rrcr-et^-se' werd dade lijk vrijgelaten, doch de Groninger werd vastgehouden en later naar Hardinxveld ge bracht. De tweede Groninger was Zaterdag in hotel Dekker te Giessendam gebleven, waar het tweetal logeerde en desavonds ge woon naar bed was gegaan. Toen om 2 uur de ander nog niet terug was, werd de hotel houdster ongerust, temeer daar zij toevallig ontdekt had dat een der heeren een masker bij zich had. Zij maakte de rijksveldwacht deelgenoot van haar onrust, die den man van zijn bed lichtte en hem in voorloopige hechtenis stelde. Na informatie te Groningen bleek Zondag dat een der beide heeren, e-en kleermakers zoon, zijn vader voor enkele honderden guldens had opgelicht en van dat geld met zijn vriend aan den zwier was gegaan Waarschijnlijk was het geld op; er werden slechts nog enkele centen op de gearre steerden gevonden en de heeren overwogen andere middelen om aan geld te komen. Communisten in actie. Zondagmiddag heeft een groep veelal jeugdige communisten het dorp Sloten, bij Amsterdam, in rep en roer gebracht. Zij colporteerden er met hun lectuur en schreeuwden hun leuzen uit. Teen zij de R. Iv. kerk wilden binnengaan, werd hun dat door den koster en eenige burgers belet. Een der communisten ging toen een burger met een mes te lijf, doch het mes werd hem uit de handen geslagen. Even later hebben twee agenten den aanvaller, die zich hevig verzette, gear resteerd; twee andere communisten, die den messenheld geholpen hadden, konden eveneens ingerekend worden. Ten slotte hebben de agenten met den sabel de tie rende communisten uit het dorp verdre ven. „Hbld." VOETBAL Politie-competitie. Morgenmiddag te 2.45 uur speelt de L. P. S. V. op haar terrein aan den Zoeter- woudsche Singel den eersten competitie wedstrijd tegen de Wassenaarsche Politie Sportvereeniging. Het elftal, waannede de L. P. S. in deze competitie zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Doel: Vleerbos. Achter: Slot en Van Dorp. Midden: v. d. Laan, v. d. Tuin, Lager- weij. Voorhoede: Saarloos, Vevstraeten, v. d. Ham, Clement3, Van Hoeyen. Lagendaal trekt zich terug. Naar het Volk verneemt, heeft de mid denvoor van het Nederlandsche elftal,, Lagendaal, aan de Technische Commissie van den IC. N. V. B. bericht, dat hij niet meer aan de oefeningen der door de Tech nische Commissie uitverkoien spelers op het V. U. C.-terrein zal deelnemen. Het is duidelijk, dat de Xerxes-speler hierdoor zijn plaats in het Nederlandsche elftal prijs geeft. Lagendaal was den laatsten tijd zeer slecht in vorm. Hij is zich dit blijkbaar goed bewust en zijn besluit is er het ge volg van. Niet naar Ned. Indië. De IC. N. V. B. heeft, a!meldt de „Sportkroniek", besloten van het zenden van een Ned. elftal naar Ned. Indië af te zien. Engeland—Ierland 6—2. Engeland won te Belfast met 62 van Ierland, met rust was de stand 31 voor Engeland. SCHAATSENRIJDEN KON. NEDERL. SCHAATSENRIJDERS- BOND. De algemeene vergadering van den Ko ninklijken Nederlandschen Schaatsenrij ders Bond wordt op Zaterdag 14 Novem ber a.s. te Zwolle gehouden. DE EUROPEESCHE KAMPIOEN SCHAPPEN. De Europeesche kampioenschappen op de schaats worden op de volgende data verreden 15 en 16 Januari 1932: Schoonrijden voor heeren, dames en paren in Parijs. .De orga nisatie is opgedragen aan de Federation Frangaise de Sport d'Hiverj De kampioenschappen in het hardrijden op de schaats vinden te Davos plaats, waai de wedstrijden worden georganiseerd door de Internationale Schliltschuh Club Davos op 9 en 10 Januari. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. De wereldkampioenschappen in het schoonrijden voor heeren, dames en paren worden in 1932 op 17 en 18 Februari te IContreal gehouden, waar ze worden geor ganiseerd door de Amateur Skating Asso ciation of Canada. De wereldkampioenschappen in het hardrijden vinden plaats te Lake Placid waar de Amateur Skating Union of the United States organisatrice is. WANDELSPORT L. W. S. V. Zaterdag jl. vond de eerste wandeltocht plaats van de L. W. S. V., waarvoor het weer bijzonder medewerkte. De eerstvolgende oefentocht wordt ge houden op Zaterdag 24 October a.s., we derom om 3 uur des namiddags vanaf do Hoogewoerd (hoek Bolwerkstraat). Dan wordt ongeveer 20 km. geloopen. BILJARTEN NEDERLANDSCHE BILJARTBOND. De competitie. De uitslag van den wed/strijd D. O. S. Die Haghe voor de comp. N. B. B. afd. F. luidt: D. v. Tuil (46) die Haghe 46 32 6 1.43 P. Schouten (111) D.O.S. 70 31 15 2.25 N. J. A. v. d. Bosch (46) 34 26 6 1.30 J. Chrispijn (97) 97 26 20 3.72 D. v. Overeem (44) 44 33 5 1.33 C. P. Fasel (88) 57 32 7 1.78 M. Ris (30) 30 34 4 0.88 D. v. Tongeren (88) 68 33 10 2.09 De cijfers achter de namen zijn het aan tal caramboles wat iederen speler moet maken. De uitslag van den wedstrijd S. D. O. die Haghe voor de oomp. N. B. B. afd. F luidt: D'D. v. Tuil (46) die Haghe 46 33 G 1.39 J. Slimmers (99) S.D.O. 83 32 10 2.59 N. J. A. v. d. Bosch (46) 26 36 6 0.72 N.N. (88) 83 36 10 2.44 D. v. Overeem (44) 44 34 5 1.29 N.N. (80) 69 33 12 2.09 M. Ris (30) 30 33 4 0.78 A. J. Kantebeen (8) 59 37 13 1.59 die Haghe 2 en S. D. O. 0 punten. De uitslag van den wedstrijd die Ha ghe—S. D. O. voor de comp. N. B. B. afd. F luidt: J. Slin.mers (99) S.D.O. 57 40 S 1.42 D. v. Tuil (46) die Haghe 46 40 6 1.15 N.N. (88) 75 31 12 2.41 N. J. A. Bosch (46) 46 31 10 1.48 A. J. Kantebeen (S0) 80 52 9 1.53 M. Ris (30) 29 51 4 0.56 De 4e partij door die Haghe gewonnen wegens niet opkomen. Die Haghe 2 en S. D. O. 0 punten. De uitslag van den wedstrijd 's Graven- haagsche B. Y.D. O. S. voor de comp. N. B. B. afd. E luidt: G. Mieremet 93 35 11 2.65 H. Oudshoorn 100 35 14 2.85 F. Buis ICO 36 9 2.77 L. Boom 83 35 11 2.37 J. v. d. Burg 100 49 10 2.01 G. de Bolster 95 48 15 1.98 O. G. 1 en T. O. G. 1 punt. De thuiswedstrijden voor ten N. B. B. worden gespeeld in Hotel „Bellevue'*, Steenstraat 59 alhier. OLYMPISCHE SPELEN NEDERLAND TOCH NAAR DE OLYMPISCHE SPELEN! Deelneming op beperkte schaal voorgesteld. Het bestuur van den Kon. Ned. Voetbal bond heeft in zijn Zaterdag jl. gehouden vergadering met algemeene stemmen be sloten cm aan het Nederlandsoh Olympisch Comité te verzoeken alsnog te trachten een bedrag bijeen te brengen, voor deel neming op beperkte schaal van Neder land aan de Olympische Spelen 1932 en zich bereid verklaard in dit bedrag deel te nemen voor 10.000. Bij een op Zondag gehouden bespreking heeft de voorzitter van het X. O. C. zich bereid verklaard op korten termijn een buitengewone algemeene vergadering van het N. O. C. bijeen te roepen om over dit voorstel te beslissen. Hierbij kan nog worden aangeteekend, dat hij de Olympische Spelen 1932 geen voetbaltournooi zal worden gehouden; het bestuur van den K. N. V. B. heeft boven bedoeld besluit dan ook genciren op grond van het algemeen sportief en nationaal belang, dat Nederland bij de O. S. verte genwoordigd zal zijn. Naar aanleri'ing van de gift.van 10.000 gulden door den K. N. V. B. aan het N. O. C. schrijft de „Sportkroniek"' o.m. dat daarbij het - "trouwen werd uitgesproken dat het X. O. C. uit eigen middelen ten minste een gelijk bedrag als de K. N. V. B. beschikbaar zal stellen. Het Bondsbestuur is voornemens eenige extra wedstrijden te organiseeren om ge noemd bedrag bijeen te brengen, waar schijnlijk te Amsterdam, Rc!'erdam en Den Haag. C. Hendriks D.O.S. 91 46 15 1.97 B. Wijnman 's-Gr. I .V. 100 46 7 2.17 P. Hor ree 100 40 12 2.50 J. v. Praag, res. 64 39 7 1.64 A. J. Offenberg 40 25 7 1.96 L. v. Wijnbergen 100 25 21 4.00 H. Rietbergen 91 45 10 2.02 S. Leeuwin 100 45 10 2.22 's-Grav. B. V. 2 en D. O. S 0 punten. De uitslag van den wedstrijd 's -Grav. B. V.S. D. O. voor de comp. N. B. B. afd. E luidt: I. Mazurel S.D.O. 80 29 19 2.75 B. Wijnman 's-Grav. B.V. 100 29 14 3.41 C. Schouten 100 28 19 3.57 J. van Praag, res. 25 27 3 0.92 W. Penseel 77 33 S 2.33 L. van Wijnbergen 100 33 16 3.03 R. Kantebeen 51 29 7 1.75 DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. Toen het verkeer sa gent je het verhaal van den koning had gehoord, was hij kwaad, zeer kwaad op de heks. „Koning", zei hij, „dien ring moeten we zien te krijgen en ik geef de achtervolging van de heks niet eer op voor ik haar heb." „Zou je dat willen, meneer Keesie", vroeg de koning. „Zeker, meneer majesteit, een verkeersagent als ik, staat voor niks, maar als ik mijn arm oplicht, staat alles voor hem, tram. auto's, fietsers, wagens.'' „Ik zou U er altijd dankbaar voor zijn", ver zekerde de koning. „Dat heeft niet noo- dig, U heeft me goed behandeld en daar om ben ik dankbaar. U moet maar den ken, wie goed doet, goed ontmoet". „Tk zal u twee dappere mannen meegeven," zeide de koning weer. „Ze kunnen u hel pen." En toen kwam de koning met een klei nen s'taf, van zwart glimmend hout, terwijl er aan den knop een diamant was ge maakt, die heel mooi schitterde en naar alle kanten stralen uitschoot. „Zie hier", zeide de koning, „hier is ook een toover- s'taf. Daarmede kun je zien, wien je ont moet. Je hebt menschen, die zich onken baar welen te maken, nou heb je met den staf de menschen aan te raken en dan weet je meteen wie ze zijn." „Dank U wel, daar zal ik een goed gebruik van maken", verklaarde het verkeersagent je. „En nu vooruit. Met frisschen moed begon nen verlicht het, werk." S. Leeuwin 100 29 13 3.44 's-Grav. B. V. 2 en S. D. O. 0 punten. LEIDSCHE BILJARTBOND. De competitie. De uitslag van den wedstrijd O. G. I T. O. G. II voor de 3e klas comp. L. B. B. luit J. J. Mulder T.O.G. 68 26 8 2.61 W. Watertoren O.G. 10 26 21 3.84 DE ZEPPELIN NADERT PERNAMBUC0 Volgens een te Friedrichshafen ontvan gen radiogram is de „Graf Zeppelin" giste ren om 13 uur (Greenwichtijd)) den equa tor gepasseerd. De Hamburg-Amerika Lijn deelt mede, dat het luchtschip waarschijn lijk hedennacht om twee uur (Midclen- Europeesohen tijd) in Pernambuco zal lan den. Volgens een later bericht is het lucht schip om 8 uur 's avonds (M E T.) het eiland Fernando Noronhad gepasseerd. DUITSCHE BALLON TE LUIK GELAND. En in Bochem opgestegen ballon is te Luik neergekomen. In den gondel bevon den zich drie mannen en een vrouw. Zij verklaarden hel ballonvaren als sport te beoefenen en hadden gemeend nog boven Duitsch grondgebied te zijn. De politie heeft hen aan een verhoor on derworpen. KATWIJK AAN DEN. Tweede oogst. Zeker kan het als een bijzonderheid worden aangemerkt dat in den tuin van den heer J. v. L. van dezelfde planten 2 maal rijpe aardbeien werden ge plukt. Gevolgen van het mooie najaar. Schoolgeld. Nu eenige shoolhoofden niet langer bereid werden gevonden om zich met de inning der schoolgelded te be lasten,waartoe zij trouwens niet wettelijk verplicht zijn, is door het gemeentebestuur een andere regeling getroffen moeten wor den en zal aan de schoolgeldplichtigen de gelegenheid worden gegeven het verschul digde in maandelijksohe termijnen op het kantoor der gemeente-ontvanger te voldoen of per Giro te doen overschrijven op de re kening van den gemeente-ontvanger. Het is er voor de schoolgeldplichtigen niet gemak kelijker door geworden NOORDWIJK. Geboren: Hermina Maria, dr van A. L. v. Dijk en A C. M. Yersluys Theresia Maria dr van A. de Kuiper en A. P. van Diemen. Aüda Helena dr van J. v. d. Meulen en A P. Sweers. - Willem Evert, zn. van E. Dekkers en E Strohn Johan nes Nicolaas zn. van J Mooyekind en M. J. Ie Mair. Anna, d. van A. Glasbergen en N v. d. Niet. Quirina Jacoba d. van E. Vink en J. de Haas. Ondertrouwd: M. J. Lammers 23 jaar en M A. v. d. Mey 24 jaar. J. de Groot en P Verdegaal. B. M. waai 23 jaar en M. Beyen 25 jaar. B. Cramers 23 jaar en N v Duivenbode 24 jaar. Getrouwd: A. Noordoven 24 jaar en M. J. Roerade 22 jaar. A. N de Jong 29 jaar en G S P. Rijndert 24 jaar. J. v. d. Berg 23 jaar en A. A. Caspers 20 jaar. Overleden: Dina Hendrika van Heu- men 31 jaar, geh met W. C. Kortekaas. Catharma Petronella Uphus 43 jaar. Jan Barnhoorn S0 jaar, geh. met E. de Koning. Adriana Petronella v. Diemen 28 jaar, gehuwd met A de Kuiper. Adriaantje Smit, 31 jaar hehuwd niet P. Kranenburg.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6