BUITENLAND DINSDAG 20 OCTOBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 BELGIE EEN BEGROOTING, DIE NIET OPGING. Dè provincie Antwerpen slecht bij kas. De Antwerpsche correspondent van de „Msbd." schrijft: Iets wat zeker nog zelden gebeurde, is het feit, dat gisteren in de zitting van den raad der provincie Antwerpen is voor gevallen. Te midden van de beraadslagin gen over de begrooting heeft men plotse ling gestaakt, omdat men ter elfder ure tot de ontdekking was gekomen, dat de vlieger, n.l. de opgestelde en gedeeltelijk afgewerkte berooting, zoo niet op kon gaan. De financieele toestand der provincie schijnt zoo slecht, dat de bestendige depu tatie (gedeputeerde staten) te midden van de begrotingsbehandeling het noodig heeft geoordeeld, met andere cijfers voor den dag te komen. De kas der provincie Antwerpen heeft het zwaar te verantwoorden door de uit- keeringen aan de werkloozen. Meer dan 36 pet. van het totaal der werkloosheid in België valt ten laste van de provincie Antwerpen. Dit is een der redenen, waarom de kas thans ledig is. Om aan deze uitgaven voor dit begro tingsjaar het hoofd te kunnen bieden, had het provinciaal bestuur voorgesteld, een leening te sluiten van 20 millioen francs. Het gemeente-crediet heeft echter la ten weten, dat het geen leeningen meer kan toestaan, wijl zijn kas ook al ledig is. De banken van Antwerpen weigeren even eens een leening toe te staan, omdat zij de politiek der- provincie niet goedkeuren. Daar het provinciaal bestuur dus ovui- al tevergeefs had aangeklopt, zag het zich genoodzaakt plotseling zijn begrooting te staken, ten einde haar nog te kunnen omwerken en tal van credieten, waarvan er reeds waren toegestaan, te schrappen, om zoodoende de millioenen voor de steun gelden der werkloozen te vinden. Het ongewone begrootingsgebeuren heeft in Antwerpen nog al wat opschud ding veroorzaakt, temeer wijl daarmee de slechte financieele toestand der pro vincie duidelijk aan den dag is getreden. DENEMARKEN DEENSCHE CRISISMAATREGELEN. In den Rijwsdag aangenomen. De Deensche Rijksdag heeft de maatre gelen der uit sociaal-democraten en radi calen bestaande regeering ter bestrijding van de crisis, die-geamendeerd zijn door de conservatieven, aangenomen. Deze maatre gelen, die onmiddellijk in werking treden, omvatten o.a. het verstrekken van een leening van 30 millioen kronen aan de landbouwers voor de betaling van hun be lastingen en hypotheekrente en het be schikbaar stellen van 11 1/4 millioen kro nen voor de verlenging van de periode der werkloosheidsuitkeeringen. Het hiervoor benoodigde geld zal verkregen worden door een verhooging van 25 pet. van de in komstenbelasting, een kleine vermeerde ring van de vermogensbelasting verhooging der invoerrechten op benzine, bier en zijde en invoering van nieuwe invoerrechten op appels. De militaire begrooting zal 'n bui tengewone verlaging van 2.3 millioen kro nen ondergaan. SPANJE LUWING IN DE STAKINGSBEWEGING Overal hervatting van den arbeid. De Spaansche minister van openbare werken maakt bekend, dat men de werk staking van spoorwegarbeiders in Anda- loesië als geëindigd kan beschouwen. Een spoorwegdienst hernam geleidelija zijn normaal karakter. De minister van binnenlandsche zaken maakt bekend, dat de algemeene werksta king te Cadix geëindigd is. Alle arbeiders met uitzondering van de spoorwegarbei ders, zouden het werk hebben hervat. De minister van Arbeid deelt mede dat de havenarbeieds te Ceuta hebben beslo ten het werk te hervatten. Te Bilbao hielden de leerlingen van het instituut voor de opleiding van industriee- le ingnieurs opnieuw manifestaties. BOMAANSLAG OP EEN KERK IN SPANJE. Uit Granada wordt gemeld, dat bij de deur van de San Cecilia-kerk een bom, ge laden met een zeer krachtig ontploffings middel, ontploft is. Aan den gevel der kerk werd groote schade toegebrachtde ruiten der aangrenzende huizen werden vernield. De politie heeft een onderzoek ingesteld. ITALIË GRANDI VOLGENDE WEEK NAAR BERLIJN. De Duitsche rijkskanselier heeft Mus solini en den minister van Buitenland- sche Zaken, Grandi, uitgenoodigd een bezoek aan Berlijn te brengen. De duce heeft, onder dankzegging voor de uit- noodiging, medegedeeld, dat Grandi hem zal vertegenwoordigen en 25 en 26 Oc tober een bezoek aan Berlijn zal bren gen. AFGHANISTAN KONING NADIR'S OFFICIEELE ZALVING. De vorige week heeft de officieele zal ving plaats gehad van Nadir Sjah tot koning van Afghanistan, hetgeen gepaard ging met tal van plechtigheden. Hiertoe behoorden militaire manoeuvres onder leiding van een Duitsch commandant, waaraaan werd deelgenomen door tanks, pantserauto's en vliegtuigen. Een der eerste plechtigheden van de kroning be stond in een triomftocht door de stad. In tegenwoordigheid van het corps di plomatique, hooge ambtenaren en mili tairen, leden der nationale vergadering in hun officieele gewaden, hield Nadir Sjah een indrukwekkende rede. Namens het corps diplomatique wenschte de Rus sische gezant den koning geluk. Vervol gens defileerden 10.000 man troepen en stamleden voor den koning en werden er militaire oefeningen vertoond, die de verbeteringen in de leger-organisatie moesten aantoonen. CHINA HET CONFLICT IN MANDSJ0ERIJE. Japan laat zijn oppositie varen. Naar uit Washington wordt gemeld, heeft Japan zijn oppositie tegen de deel neming van de Vereenigde Staten aan de beraadslagingen van den Volkenbond betreffende de Mandsjoerijsche kwestie opgegeven. In een zitting van het Japansche ka binet, die twee uur duurde, zijn de mi nisters overeengekomen, dat het niet noodig is het uittreden van Japan uit den Volkenbond te overwegen en dat Japan onder alle omstandigheden lid zal blijven. Deze ommekeer is waarschijnlijk hier aan toe te schrijven, dat men in Japan is gaan inzien, dat de houding der Ja pansche regeering niet de minste sym pathie ontmoet bij de andere landen. Naar verluidt heeft zelfs de Noorsche regeering reeds telegrammen aan de re geeringen van Japan en China gezon den, waarin zij herinnert aan de ver plichtingen, die uit artikel II van het Kelloggpect voortkomen. De Japansche gezant in Amerika De- buchi heeft Maandag een bezoek gebracht bij staatssecretaris Stimson. Hij ver klaarde dezen, dat Tokio alle bezwaren tegen 4ee'nen"nS der aan de on" derhandelingen te Genève laaat vallen. Hierbij legde de gezant er den nadruk op, dat Japan nog steeds den door den Volkenbond inzake de uitnoodiging van Gilbert ingeslagen weg afkeurt. Verder verzekerde Debuchi, dat het terugtrekken der Japansche troepen uit Mandsjoerije- reeds aangevangen is. AMERIKA HERDENKING AMERIKA'S VRIJHEIDSKRIJG. Deze week zullen in Yorktown feeste lijkheden plaats hebben, naar aanleiding van de 150ste herdenking van den dag, waarop het Britsche leger zich aan Washington overgaf, waarmede de vrij heidsoorlog ten gunste van de jonge Amerikaansche republiek was beëindigd. De Duitsche gezant zal als gast der Amerikaansche regeering aan de fees telijkheden deelnemen. Frankrijk ie officieel en wel als eenige buitenlandsche natie door een groote delegatie vertegenwoordigd, welke Vrijdag onder leiding van maarschalk Pétain op twee kruisers is aangekomen. Donderdag zal in het Witte Huis een feestdiner plaats hebben, waaraan ook de Fransche premier Laval zal deelne men. Deze komt juist dien dag des middags in Washington aan en zal Vrijdags, Za terdags en Zondags met president Hoo ver en minister Stimson belangrijke be sprekingen houden. BUITENL. BERICHTEN. ONGELUKKEN. AARDBEVING OP DE SALOMONS EILANDEN. 50 dooden. Uit Suva wordt gemeld, dat San Christo- val, een der Salomonseilanden, door een aardbeving is geteisterd, welke door een stormvloed gevolgd werd. Achttien dor pen zijn verwoest, waarbij 50 inboorlin gen om het leven zijn gekomen. GAS0NTUL0FFING IN EEN RIOOL. Drie slachtoffers. Tengevolge van breuk in een gasbuis in een riool deed zich aan de Quai d'Orsay te Parijs een ontploffing voor. Er schoten vlammen op, die een hoogte van 50 meter bereikten. Een arbeider werd gewond en bezweek in het ziekenhuis. Een tweede ar beider wordt vermist. Een voorbijganger werd zwaar gewend. Uit nadere telegrammen blijkt, dat de ontploffing werd veroorzaakt doordat een arbeider met een onbeschermde lamp in het riool was afgedaald. AUTO MET VOETBALLERS VERONGELUKT. Twee dooden, vijf gewonden. Tussohen Delbrück en Boke is een auto, waarmede een voetbalelftal uit Eichelbom huiswaarts keerde in een greppel geraakt en over den kop geslagen. De 30 inzittenden geraakten onder den wagen. De keeper en een der halfbacks konden slechts als lij ken worden geborgen, terwijl vijf andere personen ernstig gewond en bewusteloos naar het ziekenhuis werden overgebracht. Twee hunner verkeeren in levensgevaar. HET MIJNONGELUK TE HERNE. Verhaal van een ooggetuige. Over het mijnongeluk op de mijn „Mont Cenis" te Heme deelde een ooggetuige, een mijnbaas die op het oogenblik van de ramp in denzelfden gang werkte, ons het volgende mede: Op de vijfde verdieping waren op het moment van de ontplofifng 60 man aan het werk. Tegen halfnegens hoorde ik op ongeveer 50 meter afstand van de plaats waar ik werkte een doffe knal, waar ik echter geen groote beteekenis aan hechtte, aangezien men als mijnwer ker aan dergelijke geluiden gewend is. Toen echter even daarna het bij een mijn- gasontploffing gebruikelijke gas kwam op zetten, werden wij ons er van bewust, in welk gevaar wij verkeerden. Allereerst zetten wij de steengrui»buis in werking, waardoor wij er in sl&agden de op ver schillende plaatsen opduikende steekvlam men te verstikken en zoo een nieuwe ont ploffing te voorkomen. Dé vergiftigde man nen, die nog teekenen van leven gaven, brachten wij naar de schacht. Toen korten tijd later de reddingsbri gade van „Mont Cenis" en van de naburige mijnen verscheen, schoot het reddingswerk snel op. Met de zuurstofapparaten werd getracht de bewusteloozen bij te brengen. Niettemin moesten negen mannén het le ven laten en werden 27 mannen ernstig vergiftigd. De dooden zijn bijna allen door gasvergiftigng om het leven gekomen, ter wijl enkelen ernstige brandwonden oplie- pen. De middagploeg zal waarschijnlijk niet naar beneden gaan. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekénd enhet onder zoek duurt voort. Vaststaat, dat 1 1/2 uur voor het ongeval voor de laatste maal ge schoten is, zoodat een dynamietontplof- fing zeer onwaarschijnlijk is. Aan het red dingswerk werd deelgenomen door mijn werkers van de „Shamrock", „Rhein-Elbe-Alama", „Constantin" en „Erin". DE „LICHTSTAD" IN HET DUISTER. Brand in de centrale; eenige millioenen schade. Gisterenavond brak. brand uit in de groote, electrische centrale, die bijna den geheelen Parijs chen linker Seine- oever van felectrische 'Stroom voorziet. Eerst na twee ureri slaagde de brand weer er in, het vuur te blusschen. Gedurende dien tijd lag bijna de helft van de „ville lumière" in het donker. De schade bedraagt eenige milloenen francs. De oorzaak is vermoedelijk kortsluiting COMPLOT EN MOORD IN EGYPTE. De politie heeft gisteren te Cairo een complot om sjeik Ulazhür te vermoorden in de kiem gesmoord: Zy arresteerde vier gewapende bandieten inboorlingen die zich verborgen hielden bij de moskee, waarin de sjeik zijn godsdienstige plichten vervulde. De politie heeft tevens den oud gouverneur van de provincie Sharkia, een oud-kolonel van het Egyptische leger en een voormaligen afgevaardigde gearres teerd, die alle drie bij de intrige waren ge trokken. Vandaag is een ander aanslag gepleegd, die wel gelukte. Een onbekende, naar wien de politie ijverig zoekt, heeft n.l. met behulp van een revolver den burge meester van Ghoraieb, een neef van Sidky Pasja, gedood. De beweegredenen voor de zen moord zijn onbekend. HEEL HUISGEZIN UITGEMOORD. In het plaatsje Isnica in Wolhynia is ten huize van een der dorpelingen, Mi- toch genaamd, brand uitgebroken. Toen de dorpsgenooten toesnelden om hulp te brengen en eenige mannen het branden de huis binnendrongen, vonden zij daar een afschuwelijk tooneel. Op den grond lagen de lijken van Mi toch, zijn vrouw en twee kinderen zoo vreeselijk verminkt, dat men ze nauwelijks meer herkennen kon. Vloer en muren waren met bloed bespat. Kort daarop is, verdacht van deze vreeselijke slachting, de zwager van Mitooh gearresteerd, die als zeer wraak zuchtig bekend staat. De brand zou hij hebben aangestoken om de sporen van zijn misdaad uit te wissen. Een spoorwegloods ats nood-kërk. In Oostenrijk wint de actie om te zor gen dat de reizigers en het spoorwegper soneel 's Zondags de H. Mis kunnen bij wonen, steeds meer en meer veld. Het bestuur van de „spoarweg-missie" heeft thans weer de beschikking gekregen over een groote spoorwegloods van het station Linz aan den Donau, waar voor taan 's Zondags geregeld de H. Mis zal worden opgedragen. Reeds de eerste maal, dat deze nieuwe missie daar begon hebben tal van reizigers en spoormannen van de geboden gelegenheid gebruik gemaakt om de H. Mis bij te wonen voor zij op reis of aan hun werk gingen. De Katholieke» meisjesvereeuiging heeft de lóods met bloemen en vlaggendoek een passende versiering aangebracht. HET CALMETTE-PROCES. Een belangrijke bekentenis. In het groote gymnastiek-gebouw van Lübeck, waar een gerechtszaal is inge richt, omdat de ruimte in het officieele gerechtsgebouw te klein was, is nu reeds een week lang de behandeling gaande van het z.g. Calmette-proces. Als- voor naamste verdachte staat daar terecht prof. Deyoke, de leider van het algemeen ziekenhuis te Lübeck, waar verleden jaar 75 zuigelingen zijn overleden na toediening van het Calmetteserum tegen tuberculose. De publieke belangstelling voor dit proces was ontzaglijk groot, maar daal de bij elke nieuwe zitting, natuurlijk omdat ter zitting vrijwel alleen ingewik kelde medische problemen ter sprake kwamen, die voor leeken niet te volgen waren. Kort geformuleerd schijnt de zaak, in 'het stadium waarin men thans gekomen is, hierom te gaan: hoe komt het, dat de gebruikte entstof zóó virulent was, dat zij den dood der behandelde kinderen ten gevolge kon hebben? Men weet dat Calmette de tubercu lose bestreed met een serum bestaande uit avirulente tuberkelbacillen, verkre gen door voortdurende over-entingen. Zijn de avirulente tuberkelbacillen in Lübeck virulent geworden door ze te kweeken in een verkeerden voedingsbo dem, zijn ze door nalatigheid vermengd met virulente bacillen uit een ander pre paraat, óf en dat maakte een zéér gewichtige vraag uit heeft prof. Deyc- ke opzettelijk virulente bacillen bij zijn injecties gebruikt, omdat hij zelf de mee ning was toegedaan, dat tuberculose be streden moest worden met virulente ba cillen, in plaats van avirulente, zooals Calmette dat bedoelde. Zooals begrijpelijk, ging het in dit proces tot nog toe voornamelijk om de laatste vraag. Dr. Deycke nu ontkende ten stelligste, het Calmette-serum naar eigen meening gewijzigd te hbeben door 'het met virulente bacillen te vermengen. Ongelukkigerwijze(?) heeft hij zich bij een verhoor eens de volgende woorden laten ontvallen: „Het is mijn overtuiging, dat voor de therapie dood of avirulent materiaal gebruikt moet worden, voor immuun-maken daarentegen levend of vi rulent materiaal. Het is mij bekend, dat ik door die meening afwijk van de heer- schende leerstellingen". Bij latere verhooren evenwel heeft hij beslist bestreden, de proeven met het Calmette-serum in het Lübecksche hos pitaal misbruikt te hebben als proeven om zijn opvatting over het immuun-ma ken aan de practijk te toetsen. Intusschen hebben de advocaten van de mede-verdachten deze gelegenheid met graagte aangegrepen, om alle schuld op dr. Deycke té schuiven en de nalatig heid en slordigheid met preparaten, die deze mede-verdachten ten laste was ge legd, daarmee te verbloemen. Vanzelf sprekend gaf dit aanleiding tot heftig debat dat zóó hoog opliep, dat de zit ting Zaterdag moest worden geschorst, na een treffende verklaring van den president der rechtbank, dat, wanneer de verdachten werkelijk zoo hoogstaande mannen der wetenschap waren, als zij voorgaven te zijn, zij niet zouden trach ten elkaar zoo zwart mogelijk te ma ken, maar eerder zouden bekennen, dat zij gedwaald hadden. Deze rede heeft blijkbaar den ge- wenschten indruk gemaakt. Toen ten minste gisteren de zitting weer geopend werd, verhief prof. Deycke zich en zeide: „Ik heb iets belangrijks te zeggen. Ik wensch hier te verklaren, dat ik bij de proeven met het Calmette-serum den in druk had, dat de behandeling niet al leen onschadelijk, maar ook doeltreffend was. Ik heb daarmee ongelijk gehad. Mijn dwaling was echter een wetenschap pelijke dwaling. Meent de rechtbank, dat zij mij op grond van een wetenschap pelijke dwaling moet veroordeelen, welnu, dan ben ik bereid, de verantwoordelijk heid voor die dwaling te dragen. En die zal ik geheel alleen dragen, dus verzoek ik, de andere verdachten voor onschuldig te verklaren". NOG EEN AANSLAG VAN MATUSCHKA? Kruitontploffing op een Donau-eiland wellicht ook zijn werk. De politie heeft in de affaire-Matuschka een nieuw onderzoek ingesteld om vast te stellen, of de explosie in de kruitopslagplaat sen op het eiland Csepel, in den Donau, in 1926, waarvan de daders indertijd niet konden worden opgespoord, niet eveneens het werk van Matuschka is. Het komt n.l. verdacht voor, dat Matuschka kort na den aanslag zijn huizen te Boedapest en zijn levensmiddelenzaak heeft verkocht en zijn lerijl naar Weenen is verhuisd. Volgens berichten uit Berlijn heeft het onderzoek, dat naar aanleiding van de be- kentenisen van Matuschka is ingesteld, voor zoover het thans beëindigd is, het bewijsmateriaal geheel voltooid. Zoo heeft Matuschka verklaard, dat hij reeds in de tweede helft van April een aanslag op de spoorlijn bij Jüterbog wilde uitvoeren. Naar hij mededeelde had hij bij Jüterbog pogingen daartoe ia het werk gesteld met behulp van een laschapparaat. Inderdaad bleek het de politie, dat Matuschka op 17 April j.l. een laschapparaat van 258 mark had gekocht en contant had betaald. Het appraat werd hem door een bedien de op het Görlitzer-station bezorgd het bestelbriefje teekende hij met den naam Carl Hoffman. Tien dagen later verzocht hij de firma, het apparaat terug te nemen. Hij vertelde dat zijn plan, een zaak te ope nen, niet doorging, zoodat hij het appa raat niet noodig had. Het apparaat bleek evenwel gebruikt te zijn, zoodat Matusch ka slechts 135 mark terugkreeg. Ook de kwitantie voor dit bedrag onderteekende hij met den naam Carl Hoffman. Beide documenten zijn met dezelfde hand ge schreven al» de postwissel van Matuschka aan zijn echtgenoote. De politie stelde bovendien vast, dat Matuschka gedurende den tijd, dat hij in het bezit was van het laschapparaat, in een hotel bij Jüterbog heeft gelogeerd. Hij schreef zich echter niet in het vreem- delingenboek in en noemde ook zijn naam niet. Matuschka verklaarde, bij zijn proefne mingen met het laschapparaat een kwetsuur te hebben opgeloopen. In het hotel weet men zich inderdaad te herinneren, dat hij op zekeren dag van zijn wandeling met een wond aan den voet was teruggekeerd. De Weensche bladen publiceeren de wettelijke bepalingen, volgens welke Ma tuschka als de dader van den spoorwegaan slag van Anzbach eerst in Oostenrijk ter verantwoording geroepen zal worden Daarna zal hij vervolgd worden wegens openbare gewelddadigheid, waaraan die gene zich schuldig maakt, die door een uit kwaadwilligheid verrichtte handeling het leven van anderen in gevaar brengt. De kwestie der uitlevering zal reeds bin nenkort door de rechtbank worden beslist. Toch kan de uitvoering hiervan pas na het ondergaan van de door de Oostenrijk- sche rechtbank opgelegde straf geschie den. Hongarije zal bij de uitlevering voo»- keur boven Duitschland hebben, daar Ma tuschka Hongaarsch staatsburger is. De Oostenrijksche autoriteiten zullen echter in een dergelijk geval volgens internatio nale overeenkomst, zooals het gebruike lijk is, aan de uitlevering dé voorwaarde verbinden, dat Matuschka niet geëxecu teerd mag worden, daar de Oostenrijksche wet, onder welke Matuschka is gearres teerd, de doodstraf niet kent. Een executie te Boedapest. Te Boedapest is een bankroover, Oudi, ter dood veroordeeld. Het vonnis i's twee uur, nadat het was uitgesproken, voltrok ken. Een zeeziekvrij schip. Te Triest zal op 28 December een groei stoomschip van den Lloyd Sabaudo, de „Conté di Savoia" van stapel loopen, dat de aangename eigenschap zal hebben door een bijzonder binnewerk den passagiers zeeziekte te besparen. Dit binnenwerk is te Weenen, Hamburg en Rome nauwkeurig onderzocht en be proefd, doch kwam eerst op de „Conté di Savoia" tot volle ontwikkeling. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. NIEUWE AANSLAGEN. EEN BOEKHOUDER OVERVALLEN. Een tegenvaller voor de beroovers. Gisteravond is de heer H. de Walle, boekhouder van M. Kreuzen's Kolenhan del te Meppel, halverwege tusschen Mep- pel en Zwartsluis aangevallen door twee personen, die achter een boom vandaan sprongen en hem plotseling een stok in het wiel van zijn fiets staken, waardoor hij van zijn rijwiel tuimelde. De aanval lers sloegen hem bewusteloos en inspec teerden zijn zakken, daar zij van mee ning waren, dat hij veel geld bij zich had. De heer de Walle had dit echter te Zwartsluis op de postrekening van zijn patroon gegireerd. Zij lieten hem aan den kant van den weg liggen, waar personeel van een vrachtauto der firma Zwikker hem later vond. Deze namen den heer Walle mee naar het politie bureau te Meppel. Onderweg kwam hij weer tot bewustzijn. Hij verklaarde aan de politie, dat hij één van de mannen had herkend als de persoon, die hem 's middags om vuur had gevraagd. Rijks- en gemeentepolitie zijn een uitgebreid onderzoek begonnen. In alle omliggende plaatsen is de politie gewaarschuwd. Per auto wordt in alle richtingen naar de daders gezocht. VROUW DOOR GEMASKERDE MANNEN OVERVALLEN. Kranig verweer ondanks verwondingen. Zaterdagnacht zijn gemaskerde inbre kers binnengedrongen in de boerderij van de alleenwonende 58-jarige land bouwster J. F. te P., in de buurtschap Huppel nabij Winterswijk. De vrouw, van wie bekend is, dat zij er warmpjes inzit, werd, naar de „Tel." meldt, in haar bed overvaller door een tweetal gemaskerde personen, die haar bloedend verwondden. Zij wist zich even wel dapper te verweren, ondanks haar verwonding, zoodat de inbrekers een derde persoon, die waarschijnlijk buiten stond, te hulp riepen. Van dit oogenblik heeft de vrouw gebruik gemaakt en kans gezien de openstaande buitendeur dichl te doen en te grendelen, waarna ze nog meer alarm maakte. Zonder iets te heb ben ontvreemd en met achterlating van een masker en een rooden zakdoek, zijn de inbrekers verdwenen. Met een politie hond werd het terrein en de omgeving afgezocht. Het onderzoek naar de da ders duurt voort.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5