Tricotages zijn bij ons UIT DE RIJNSTREEK ACADEMIENIEUWS Agenda DINSDAG 20 OCTOBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Haarlemmerstraat 130-136 Jongenspantalons en borstrokken IJzersterk want 't is fabr. lansen Tilanus 6 8 10 12 14 16 jaar 8272 90 9772 1.0272 1.10 1.1772 Jaeger tricot Heerenpantalons en borst rokken fabrik. Jansen en Tilanus 1.85 Geplatteerde zijden trie. Dames directoires 1.75,1.40,1.I21/.0.95 Bijpassende Onderjurk met ronde hals 2.70, 2.25, 1.75, 140 Jaeger tricot Heeren Pantalons en Borstrokken. 0.58 d. Meisjes 2 4 6 8 10 12 14 jaar. 16 21 27 32 38 44 53 Gemoltonn. Dames Direcl 1.371 1.171/a 0.95, 0.75, 0.65 Gebreide Kinderborstrokken 2 4 6 8 10 jaar 3772, 4272, 47, 5272, 5772 Wollen Dameshemden wit en gekleurd, speciale reclame 0.92l/2 LISSE. JONGETJE DOOR EEN AUTO OVERREDEN. Aan de verwondingen overleden. Gisteravond te ongeveer 6 uur had op den Rijksstraatweg ter hoogte van de Engelenbrug een droevig ongeval .4plaats. Het 4-jarig zoontje van P. v. Stein liep onverwachts den straatweg op, toen een luxe auto uit Amsterdam, komende uit de richting Haarlem, aankwam. Mede door de vallende duisternis, was een on geluk onvermijdelijk en werd het knaapje overreden. De automobilist zorgde direct voor ovrebrenging naar dr. Blok te Lisse en haalde tevens nog een verpleegster op. Deze spoedige hulp heeft echter niet mogen baten, daar het knaapje heden nacht 1 uur in het Academisch Zieken huis te Leiden is overleden. ZEVENHOVEN. Eierenveiling. Het bestuur der eierenveiling „De Leghorn" heeft beslo ten gedurende de wintermaanden om de veertien dagen de veiling te houden. Arm gebroken. Het zoontje van den heer G. Zuidam had het ongeluk van zijn rijwiel te vallen met het gevolg, dat hij zijn arm brak en naar het ziekenhuis te Leiden moest worden vervoerd. ZOETERWOUDE. Volksbond. Donderdag hield de af- deeling Zoeterwoude I van den Ned. R. K. Volksbond een goed bezochte le denvergadering onder voorzitterschap van den heer C. v. Haastregt. Nadat deze de vergadering met gebed en een hartelijk woord van welkom tot de aan wezigen had geopend, verzocht hij den secr. de notulen voor te lezen van de vorige vergadering, welke zonder op- of aanmerkingen worden goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van Bergen over de in boek vorm verschenen cursus, welke aldaar is gehouden. De voorz. stelde voor een exemplaar aan te schaffen voor den bond. Met alg. stemmen werd hiertoe besloten. Vervolgens bracht de secr. verslag uit van een vergadering, welke gehouden was 26 Sept. 1.1. te Leiden, waarbij na der werd toegelicht waartoe de circulai res dienden die heden vrijblijvend on derteekend moesten worden. Mede werd voorlezing gedaan van een schrijven van de redactie van de Volkskrant om pro paganda te maken voor dit blad. Hierna wordt de inmiddels ter ver gadering gekomen geest. adv. door den voorz. welkom geheeten en geinstalleerd. Het blijft een verheugend feit, dat het voor ons Roomschen altoos een eer is onze geestelijkheid in onze gezinnen en op onze vergaderingen te mogen be groeten, gedachtig de gouden spreuk: „Een volk dat zijn priesters eert is een goed volk". Dat goede volk willen ook wij zijn en gaarne wil spr. de verzekering geven, dat het bestuur en de leden van den R. K. Volksbond alles zullen doen om het u op onze vergaderingen zoo aangenaam mogelijk te maken. Hierna neemt de nieuwe geestelijk adviseur het woord. Met enthousiasme spreekt zijneerw. over het vereenigings- leven. Vooral voor het geven van ad viezen op geestelijk terrein zal zijneerw. zoo veel mogelijk steeds deze bijeen komsten bijwonen. Hierna brengt de heer P v. Bemme- len verslag uit van de Centrale Volks bank over 1930, waardoor allen duidelijk een overzicht kregen van de vooruitgang der bank. In het verslag komt vooral tot uiting, dat er het minst gespaard wordt door personen van 1521 jaar. Daarna memoreert de agent C. V. B. nog het nut van sparen vooral voor de leden van onze vereeniging. De voorz. bracht den spreker dank voor zijn keu rig verslag. Vervolgens punt 6 der agenda: Be kendmaking winterprogram, waarbij uit eengezet wordt wat het bestuur in dien geest heeft besloten. Er wordt gevraagd, of de leden soms nog een of ander on derwerp vilden zien behandeld, waarop agent C. V. B. vroeg een avond te wil len wijden aan het wezen en werken der Centrale Volksbank. Hierna laatste punt rondvraag, waar van door een viertal personen gebruik werd gemaakt, waarbij een onderwerp voor de C. R. werd geopperd. De voorz. zegde toe te trachten er cel. voorstel van te maken. Ook werd hier nog even in herinnering gebracht de zittingsuren van den agent C. V. B„ deze zijn Zater dags van 7 tot 8 en Zondags na de Hoogmis. Hierna brengt een lid dank voor de medewerking om rijn kind in een sana torium te plaatsen. De voorz. spreekt nog een kort woord naar aanleiding van het a.s. Veertiguren gebed. Hierna niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorz. met een woord van dank en met den chr. groet de ver gadering." De collecte voor „Hulp in nood" bracht op 2.07 ALPHEN AAN DEN RIJN. Weer een vleeschkeuringskwestie. Voor het kantongerecht alhier stond gis teren terecht den slager D. J. B. wien ten laste was gelegd overtreding van art. 35 der vleeschkeuringswet. Op 25 Juli j.l. v.m. 11 u. was den hulpkeurmeester v. K. en den agent van politie v. G. gebleken dat ver dachte in een ijskast in zijn winkel 3 stuk ken vleesch z.g. Deenseh vleesch van onge veer 22 1/2 K.G. had hangen dat dus was ingevoerd uit een andere gemeente en niet van het vereischt wordende keuringasrem- peï van de gemeente Alphen aan den Rijn was voorzien. Te dier zake was verdachte verbaliseerd. Genoemde keurmeester, zoo mede genoemde agent van politie alsmede de slagersknecht van dc gemeente-slacht plaats en den slager R. H. werden in deze als getuigen gehoord terwijl als verdedi ger voor B. optrad mr. A. K. Het gehcele verweer van B. kwam feitelijk neer. dat verdachte zich er op beriep dat het vleesch wel was gekeurd do:n door den keurmeester was vergeten te stempelen Door genoemden ambtenaar werd dit ech te- ontkend, deze gaf wel toe dat het op 22 Juli daarvoor ter keuring aangeboden vVesch was vergeten te stempelen doch .eter of vrijwel onmiddellijk na dezo ont dekking door den slagersknecht der ge- meenteli'ke slachtplaats bij verdachte in den winkel hangende in een iiskast is ge stempeld. Het voorts oogeworpen vei- weer dat wel meer vleesch werd vergeten te stempelen kwam uit de getuigenverkla ringen niet juist vast te staan, wel dat men wel eens wat te zuinig was geweest met het aantal stemnels. Na een zeer uitvoe rig requisitoir eischte de ambtenaar een geldboete van 30 subs. 10 d. De verdedi ger hield eveneens een zeer uitvoerig plei dooi. Na re- en dupliek van ambtenaar en verdediger werd het schriftelijk vonnis door den kantonrechter bepaald op Woens dag 28 Oct. a.s. Onbestelbare post. Brieven binnen land Mej. Baars, Schiedam (straatnaam onbekend). P. de Ruiter, Scheveningen (adres onbekend). Gevonden voorwerpen. 1 portemon- naie met inhoud, 1 varken (big), 1 hond, 1 belastingmerk. Ingekomen: P. J. D. G. Vergunst, chauffeur, Aarkade 40a rood. van Gouda. Maria C. Cats echtgenoote van A. van den Hoek, zonder, Hooftstraat 29, van Ter Aar. Hendrika P. Terreehorst, echtge noote van A. de Vogel, zonder, Hoorn 69b, van Aalsmeer. Maartje van den Berg wed. van P. P. Vis. zonder, van Reedestraat 5, van Hazersw oude. Maria C. van Stra len, zonder, Groeneweg 20. van 's-Graven- liage. J. Koppe en gezin, zonder, Vis serstraat 25d. van Hazerswoude. Corne lia van Kapei, dienstbode, Hooftstraat 167, van Vinkeveen en Waverveen. Vertrokken: Johanna M. l'Amie, zonder. Willemstraat 41, naar Amsterdam. Meija G. van 't Wont, zonder, Raad huisstraat 39. naar 's-Gravenhage. Cor nelia J. Flikweert, zonder, Grijpenstein- straat 17a rood naar Maartensdijk. Hendrica J. Bergsteijn, verpleegster, Pr Hendrikstraat 122, naar Varik. Elber- tje J. W. Timmermans, zonder, Raadhuis straat 44, naar Zeist. N. van Braam, zonder. Raadhuisstraat 41, naar Pur- merend. Catharina J. van Rijn, zonder, Groeuweg 20, naar Wassenaar. Sophia P J. Bocxe, zonder, Noordeinde 35, n-ai Breda. Th. J. de Kort, veehouder, Ofc- weg 1, naar Ter Aar. K. Hulscher, los- werkman, Aarkade 23, naar Wie ringen. J. W. van Hoogenvest en gezin, monteur. ITeerenweg 69, naar Zuilen. Willemina H. Verkerk, zonder, Oudsh. weg 13, naar Leiden. Catharina Boer, zonder, Con- radstraat 8, naar Hillegersberg. Elisa beth N. de Jong, zonder, Bloemhofstraat 39, naar Leiderdorp. Johanna E. van Keeken, zonder, Pr. Hendrikstraat 57. naar Emmen. HAZERSWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Donderdagmorgen te 10 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. In gekomen stukken. 2. Aanbieding van de gemeente-begrooting voor 1932. 3. Aan bieding van de begrooting van het Wa terbedrijf voor 1932. 4. Benoeming van de commissie tot het nazien dier be grootingen. 5. Voorstel tot aansluiting bij de gemeente Leiden t.z. de verpleging van lijders aan besmettelijke ziekten. 6. Vaststelling verordening betreffende het vervoer van benzine per ketelwagen over den openbaren weg. 7. Voorstel tot on bewoonbaarverklaring van de woningen A. 322 en A. 324. 8. Voorstel i.z. tewerk stelling van werkloozen. 9. Wijziging be grooting 1931. LEIDERDORP. Personalia. Met ingang van 1 Novem ber a.s. is de heer Th. de Boer, brigadier- titulair b. d. Rijksveldwacht alhier overge plaatst naar Sassenheim en tevens bevor derd tot brigadier. De heer de B., was hier sinds 8 jaar werkzaam en voordien te Was senaar. WOERDEN. Onbestelbare post. Briever binnen land. Raad van Arbeid van Harmeien, Woerden. Mevr. van Beuningou v. d. Velden, van de Meern, Utrecht. Marie Vergee, Lopik. Briefkaarten binnenland: Mej. N. N., Harmeien. Th. Duiker- ?loot, Delft. LEIDEN. - Geslaagd: taalkundig candidaats-examen indologie de heeren C. F. de With (den Haag) en A. F. Holm (den Haag); prop. examen Godgeleerdheid de heer W. H. Sorber (Haaksbergen); taalk. cand.-examen indologie de heer B. Oldenburger (Veendam); doctoraal-examen genee-skunde mejuffr. M. C. Th. Heertjes (O e g s t g e e s t) en de heeren B. H. Opdenberg (den Haag), C. A. van Hees (Delft) en A. J. Ouwejan (den Haag). (Berichten, reeds geplaatst in een groot gedeelte onzer vorige oplage). LEIDEN. GEMEENTERAAD. Voorzitter de burgemeester Mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen. Afwezig met kennisgeving de heeren Vos. Dat het vandaag een historische zitting zou worden was reeds duidelijk uit de be langstelling op de publieke tribune, die lang voor den aanvang van de vergadering al geheel bezet was. De stadhuriskwestie trekt. Deze beroemde kwestie komt echter pas later aan de orde. Voorloopig hadden wij ons bezig te houden met eenige ingekomen stukken, die meerendeels in handen van B. en W. werden gesteld om praeadvies. De Zondagswet. De Voorz. deelt daarna mede, dat het college van B. en W. besloten heeft van het bepaalde bij de Zondagswet in art. 4 a's regel afwijking toe te staan en voortaan tooneel-uitvoeringen, bioscoopvoorstellingen en muziekuitvoeringen op Zondagmiddag en op den middag van Hemelvaartsdag toe te laten, behalve op den geheelen Isten Kerst dag, le Paaschdag en le Pinksterdag, wanneer deze voorste.lingen ook 's avonds verboden zullen zijn. De heer v. E c k is B. en W. erkentelijk voor deze mildere toepassing van de Zon dagswet, doch hij behoudt zich de vrijheid voor op verdere verzachtingen aan te drin gen. Hij trekt zijn motie dienoongaande in. (Punt 17 vervalt daarmede) De heer Bergers spreekt medena mens enkele andere katholieke raadsleden zijn voldoening uit over dit besluit. Spr. vraagt hoe het. staat met den Goeden Vrij- dag. De .voorz.. De Goede Vrijdag is geen Zondag De heerW i 1 b r i n k spreekt zijn teleur stelling uit over dit besluit en wenscht nog eenige beschouwingen et aan vast te knoo- pen, waarin hij door den voorzitter wordt verhinderd. Debat is niet toegestaan. De heer v. E s spreekt eveneens zij» te leurstelling uit namens de A.R'.-fractie Daarna wordt overgegaan tot behande ling van de agenda De agenda. 1. Benoeming van een lid der Gemeen telijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Benoemd wordt de heer P. O Labrijn. 2. Benoeming van een lid van de Noor dercommissie tot wering van schoolver zuim. Benoemd wordt de heer W Caro. 3. Prae-advies op het verzoek van M. J. Krop, om eervol ontslag als hoofd, bij het openbaar vervolgonderwijs. Goedgekeurd. 4. Prae-advies op het verzoek van M. van Zalingen, om eervol ontslag als onder wijzer aan de opleidingsschool voor Gym nasium en Hoogere Burgerscholen. Goedgekeurd. 5. Voorstel: a. tot verhuring van de perceelen Dien derspoort Nos. 1 en 2, aan de Vereeniging tot stichting en instandhouding van een Instituut voor Indische Archaeologie, ge naamd „Instituut Kern"; b. tot beschikbaarstelling van gelden voor het aanbrengen van eenige voorzie ningen aan de sub a. genoemde perceelen. Goedgekeurd. 6. Voorstel tot verhuring van het winkel huis aan de Vischmarkt no. 5, aan de firma van Zwieten Co. Goedgekeurd. 7. Voorstel: a. tot verhuring van de perceelen wei land in den Boschhuizerpolder, Sectie O nos. 663, 665, 606 en 667 ged. aan de „Leid- sche Football Club'; b. tot verhuring van een gedeelte van het weiland in den Boschhuizerpolder, Sectie O No. 667, aan de R. K. Hoogere Burgerschool. Goedgekeurd. 8. Voorstel tot overneming in eigendom en cr oud bij de gemeente van een 10-tal strookjes grond, gelegen aan de Cronesteinkade, het Utrechtsche Jaagpad, den Morschweg, de Koolstraat, de Gabriël Mefczustraat, den Middelweg, de Waldeck Pyrmontstraat en de Janvossensteeg. Goedgekeurd. 9. Prae-advies op het verzoek van de Leidsche Speeltuinvereeniging „Zuider kwartier", om het kosteloos gebruik van de Stads-Gehoorzaal, voor het houden van een ontspannings- of St. Nicolaasavond. Goedgekeurd. 10. Prae-advies op het verzoek van het Me'is'" Consultatiebureau, om toeken ning van eene jaarlijksehe subsidie. De heer v. E c k zou niet gaarne subsidie- verleening afhankelijk willen zien gesteld van de vraag of particulieren een bepaalde instelling wel voldoende steunen. Spr. zou gaarne zien, dat het Consutatiebureau contact zou boeken met de Vereeniging voor Drankbestrijding. Overigens gaat spr. mee met het voorstel van B. en W. De heer Coster meent, dat dergelijke bureaux best hun eigen kosten kunnen be strijden. Daarna aangenomen. 11. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de aansluiting van wijk X aan de Centrale rioleering. Goedgekeurd. 12. c tel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van den aanleg van straten gemeentegronden nabij de Cro- ne.stei"1-"de. Goedgekeurd. Grondverkoop aan ht Rijn en Schiekanaal. 13. Interpellatie van den heer Schüllei, in zake den verkoop van Provinciale gron den aan ,-et Rijn- en Schiekanaal. De heer S c h 11 e r legt B. en W. de volgende vragen voor: 1. Is het juist, dat Ged. Staten der Prov. Zuid-Holland, in 1929 of 1930 aan Burgem. en Weth. de gronden gelegen aan het Rijn- en Schiekanaal te koop hebben aangeboden en B. en W. op deze aanbie ding niet zijn ingegaan. 2. Hebben B. en W. zich bij schrijven d.d. 20 Juli 1931 tot Ged. Staten van Zuid- Holland gewend met verzoek de gronden langs het R. en S., welke in de vergadering der Provinciale Staten van Zuid-Holland d.d. 22 Juli 1931 aan een particulier ver kocht zouden worden, deze niet aan parti culieren te verkoopen, maar aan de ge meente Leiden. 3. Indien vraag 1 en 2 bevestigend moet worden beantwoord, wat was dan de reden dat in 1929 of 1930 van het aanbod door Ged. Staten gedaan, geen gebruik werd gemaakt en op 20 Juli 1931 door B. en W. de eerst geweigerde gronden, spoed- eischen worden te koop gevraagd Wethouder Splinter antwoordt op vraag 1 ontkennend, op vraag 2 bevesti gend. Op vraag 3 antwoordt spr. dat geen formeel aanbod is gedaan noch een for- meele weigering is gevolgd. De heer S c h 11 e r ontkent dat laat ste waarbij hij zich grondt op het vei- slag van de zitting van de Provinciale Staten. Er is wel degelijk een aanbieding gedaan. Welke reden is er geweest dat men toen niet on dat aanbod is ingegaan? Wethouder Splinter legt de zaken nog eens uitvoerig uit. De bedoelde grond stond te koop en dat a vsr voor ons aanlei ding om bij den hoofdingenieur eens te in- formeeren wat de Provincie met dezen grond van plan wfus. Toen heeft de hoofd ingenieur gezegd„Als Leiden eens 2 ton wil bieden, zal ik dat aanbod overwegen Verder is er geen aanbieding gedaan. Twee ton kwam neer op ƒ4.-- de M2. en dat vond het college van B. en W. te duur voor een speelterrein. Dit gezegde in het verslag van Prov. Staten is dus onjuist. De heer Schüller: De wethouder be schuldigt derhalve een lid van Ged. Sta ten Wethouder Splinter: Ik beschuldig niemand, ik constateer slechts, dat dit 'iel niet op de hoogte is geweest. De heer Schüller vindt dit onbegrij pelijk. Hij kan zich niet indenken, dat dit lid van Ged. Staten niet op de hoogte'was. Wethouder Splinter interrumpeert. De heer Schüller: Als u iets te zeg gen heeft, kunt u dat straks doen. Ik laat mij niet van de wijs brengen. Tk stel op uw onzin toch geen prijs meer. De voorz. roept den heer Schüller tot de orde. De heer Schüller meent, dat de wet houder van fabricage zijn waardigheid be ter moet ophouden en niet moet komen ntct kinderachtige interrupties. Laat de wet houder tegenover mijn officieele gegevens andere officieele gegevens stellen. Maar het gaat hier weer als in andere gevallen (bijv. Zuiderzicht), de rechterz.j- de gaat toch door dik en dun met B. en W. mee. In het verslag van Prov. Staten, staat woordelijk, dat B. en W. van Leiden een zeer laksche houding hebben aangenomen. Ook deze zaak zal wel weer worden afge stemd. De macht gaat boven het recht. Wethouder Splinter: Hoe kan ik offi cieele stukken overleggen die ik nimmer heb gehad. Wanneer u de leden van Ged. Staten meer wil gelooven dan het college van B. en W. dan staat dat voor uw ver antwoording. De voorzitter bevestigt de voorstel ling van zaken, welke de wethouder heeft gegeven. Wanneer bedoeld lid van Ged. Staten niet aanwezig is, kan moeilijk hier worden uitgemaakt, wie de juiste voorstel ling van zaken geeft. De heer Schüller wil een commis >ie van onderzoek doen instellen. De voorzitter: U kunt zelf een on derzoek instellen. De heer Schüller: Neen, ik heb liever een officieel onderzoek. De heer v. E c k acht het niet gewenscht, dat deze zaak zóó afloopt. Spr. en de heer Bosman bevonden zich in de zitting van Prov. Staten in een vervelende positie. Wij werden door den heer Borghols als lid van Ged. Staten min of meer in een hoek ge drukt. Het gemeentebestuur van Leiden kwam er niet te best af. Spr. acht het dus van belang, dat B. en W. officeel opheldering vragen van Ged. Staten. De heer Bosman sluit zich bij den heer v. Eek aan. Spr. heeft ook met den hoofdingenieur gesproken en van hem vernomen, dat hij met Leiden in onderhan deling was getreden. Ook hij dringt op on- Donderdag. Vriendenkring ter eere van het Allerh. Sacrament, Jeugdgebouw Maria Gijzenateeg, direct na het lof. De avond-, nacht'- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag J9 tot en met Zondag 25 October a.s. waar genomen door apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkt 8 tel. 552. derzoek aan. Verder meent spr. dat er als nog aanleiding is voor B. en W. om in onderhandeling te treden met Prov. Sta ten. om te trachten den bedeelden grond iu bezit te krijgen. De heer Huurman drukt zijn spijt er over uit, dat B. en W. over zoo'n belang rijke kans om grond aan te koopen niet eens gesproken hebben in den Raad. Spr. dringt er eveneens op aan, om nadere in formaties bij Ged. Staten in te winnen wellicht is de grond nog te krijgen voor een niet te duren prijs. De heer Wilbrink betreurt het. dat er verschil bestaat tusscheo de verklarin gen van B. en W en van Ged. Staten. Er is z.i. wel aanleiding om dit verschil op te helderen. Spr. wijst er nog eens op, dat als er ooit critiek werd uitgeoefend op het beleid van B. en W inzakoi grondaankoop, dit steeds kwam van de rechterzijde. De voorz. vindt na al het gesprokene, dat het nu ook beter is de zaak op te hel deren. De eenice die inlichtingen kan ge ven is de hoofdingenieur, omdat hij de eenige is, die met B. en W. gesproken heeft. Spr. is bereid, Ged. Staten bericht te zenden van het verschil en het ant woord daaromtrent den raad mede te dee- len. De stations-tramhalte der H. T. M. Aan de directie der H. T. M. is door Ten groot aantal ingezetenen van Wass-enaar een schrijven gericht, waarin zij wijzen op den levensgevaarlijken toestand voor pas sagiers, die te Leiden op het Stationsplein a oor de richting Wassenaar instappen. Zoo- als bekend is, moest men tot nog toe instap, pen aan de zijde van den rijweg, waarop het gewone verkeer doorgaat. De directie heeft naar men ons mededeelt geantwoord, dat de vluchtheuvel ook niet steeds een rustige plaats zou zijn, omdat er tusschen de wagenbakken van haar tram en de in de tegenovergestelde richting rij dende rijtuigen van de N. Z. H. T. M. 1.40 M. afstand is. Het leek haar daarom niet onmogelijk, dat ook bij inwilliging van het gedaan verzoek om links in te stappen klachten over onveiligheid zouden voorko men. Echter wil zij het links instappen voor loopig bij wijze van proef invoeren. Op de plaats van instappen stopt ook de blauwe tram, zoodat die tram weinig ge vaar oplevert. De ruimte van 1.40 M. is niet groot, maar veel reizigers zijn daar niet in den regel. In elk geval is men nu niet meer genoodzaakt, om van het trot toir van „Zomerzorg" op het laatste oogeu- blik over te steken, dan wel om, na te hsb- ben gewacht op den vluchtheuvel, vóór om de gele tram heen te loopen, met ka i&, door een voorbij jakkerende auto of fie:s te worden aangereden. De tramrails van de H T. M. op het tra ject Den HaagLeiden, zullen naar wij ver nemen worden vernieuwd en verzwaard, zoodat de gemiddelde snelheid met 10 K.M. per uur zal kunnen worden opgevoerd. üp het traject den Deijl—Leiden heeft r.en reeds een aanvang hiermede ge maant. Men hoopt hierdoor het hinderlijk sch ia den uit den weg te kunnen ruimen. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 1112. Eerste Noord- wijksche Stoom Wasch- en Str ij kinrich ting „Thijswijk", Noordwijk, Pickéstraat 35a. Bovengenoemde handelszaak is om gezet in een naamlooze vennootschap on der den naam: Naamlooze Vennootschap Stoom Wasch-, Strijk- en Badinrichting en Inrichting voor Chemisch Reinigen „Thijswijk". (Ned. St.crt. van 17 Augus tus 1931, Bijvoegsel No. 2190). Dir. J. J. Chr. A. Thijssen, Noordwijk-Binnen en L. van Wijk, Noordwijk aan Zee. Maat- schapp. kap. 50.000 geheel geplaatst en gestort. 1658. R. K. CoÖp. Bakkerij en Ver- bruiksvereen. „Eendracht" U. A. Leiden, Korevaarstraat 13. Uittr. 2e penningm. J. C. van Britsura, Leiden. Uittr. 2e secr. K. W. P. Krom, Leiden; N. 2e secr. J. C. van Britsum, Lei Jen; N. 2e penningm. B. C. Klein, Leiden. 5099. Wed. W. G. A. WeyermanCur lier, Leiden, Rijnsburgerweg 128, octrooi- houderes. De zaak is verplaatst naar Rotterdam, Rochussenstraat 327a. 115. Borduur Atelier C. Doncker (fa. Wed. M. Koppeschaar), Leiden, Bree- straat 159, vervaardigen van borduiu wer ken. N. Proc. mej. R. A. Starre, Leiden (B. P.). 364. Naamlooze Vennootschap de Graaf en Co.'s Handelmaatschappij, Leiden, Oude Vest 171, grossierderij in koloniale waren, enz. Uittr. Dir. H. de Graaf, N.- Vennep* N. Dir. H. de Graaf Nieuw- Vennep en J. de Graaf, Leiden. Nieuwe inschr ij vingen: 5830. Stalhouderij de Jong;, Leiden, Hoogewoerd 164, E.: L. P. de Jong, Leiden. 5831. Garage Gebr. de Jong, Leiden, Hoogewoerd 164, verlimirinrichting, stal ling, reparatiën, handel in auto's. Venn. P. B. Th. de Jong, Leiden en A. J. de Jong, Leiden.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2