LIEFDE OVERWINT UIT DE OMGEVING UIT DE RADIO-WERELD DINSDAG 20 OCTOBER 1931 DE LEIDSCHE COURAN'l DERDE BLAD PAG. 1r plaats, doch wanneer die opvatting stag natie zou veroorzaken, wil spr. daar niet te zeer aan vasthouden. Een bezwaar voor spr. is de inmenging van den mi nister. Beter ware het geweest, als de minister een paar ton beschikbaar had gesteld om den ouden gevel weer op te bouwen. Hebben wij twee ontwerpen, waarvan het oude-gevel-plan duurder is, dan is er wellicht aanleiding voor den minister om het verschil aan t*- zuiveren. Voor het oogenblik handhaaft spr. der halve zijn voorst-el. Laat de minister een besluit in dien geest dan maar ter ver nietiging voordragen. Een ongemotiveerde stap van den minister. De heer de R e e d e constateert, dat niemand tevreden kan zijn met den loop van zaken. Maar er zijn nu eenmaal bij een raadhuisbouw altijd moeilijkheden, welke in Leiden nog vermeerderd wor den door den ouden gevel. Spr. betreurt het schrijven van den minister. Deze stap is ongemotiveerd en tast z. i. wel degelijk de gemeentelijke autonomie aan. Wanneer wij echter de Breestraat aan vaarden als plaats voor het raadhuis, zijn wij om historische en aesbhetisehe motieven verplicht om den ouden gevel te handhaven. Spr. wil best met den heer Dudok in zee gaan, maar ale de meerderheid van den raad daarmee niet meegaat, dan heeft spr. er niets op tegen om ook andere architecten uit te noo- digen. Spr. acht het voldoende als wij een stadhuis bouwen, dat binnen afzien- baren tijd voldoende zal zijn. Verder be hoeven wij niet te zien; het latere is zorg voor het nageslacht. Om practische re denen gaat spr. mee met het voorstel van B. en W. Het is en blijft moeilijk. De heer Huurman gaat er eveneens met mee, omdat het voorstel vrijwel over eenkomt met hetgeen spr. reeds 2 jaar geleden heeft verdedigd. Het blijft moei lijk om een terrein aan te wijzen, het blijft moeilijk om te beslissen over al of niet handhaving van den ouden gevel. Spr. begrijpt daarom niet waarom B. en W. niet meegaat met het voorstel der 3 fractieleiders. Men kan dan vergelijken tussdhen ouden en nieuwen gevel. Willen B. en W. in hun voorstel niet opnemen een alinea, waarin ook opdracht wordt gegeven tot een plan met nieuwen gevel. Op het ministerieele ingrijpen gaat spr. niet nader in. Denk om de ruimte. De heer V e r w e y meent, dat het stadhuisvraagstuk reeds een vraagstuk was voordat het stadhuis was afgebrand. Spr. doelt op de ontoereikende ruimte in het oude gebouw. Wil men thans op dezelfde plaats een gebouw oprichten, dat eveneens noodzakelijk te beperkt van ruimte moet zijn? Daarom is spr. voor bouwen op een andere ruimere plaats. Wij zijn niet aan den heer Dudok gebonden, maar wij mogen niet eenzij dig een gemaakte afspraak verbreken. Een supplement-ontwerp. De heer Donders herinnert er aan, dat ook hij twee jaar geleden gepleit heeft voor meervoudige opdracht. In eerste instantie heeft het college van B. en W. voor den stadhuisbouw de Bree straat aangewezen. Door het opgeven van dat standpunt is de gang van zaken ten zeerste vertraagd. Spr. acht de Breestraat de aangewezen plaats, omdat de Breestraat toch altijd het centrum der stad zal blijven, hoe de stad zich ook zal uitbreiden en bovendien omdat de historie ook een woordje meespreekt. Te praten valt over de uitgestrektheid van het terrein aan de Breestraat. Zoo als de toestand aan de Koornbrugsteeg thans is, is zij onhoudbaar van verkeers- standpunt bekeken en ook van aesthe- tisch oogpunt. Het plan van B. en W. heeft dus z'n voordeelen. Een nadeel FEUILLETON. Naar een oud verhaal bewerkt door P. G. HOCKS. (Nadruk verboden). 3) 't Zal je niks baten, Karei. Je vader heeft een hekel aan me. Ja, hij haat me. En waarom? Ik weet het niet. Ik heb hem nooit iets in den weg gelegd. En toch is het zoo. Anderen, die het niet zoo hard noodig hebben als wij, geeft hij toestem ming om hout in 't bosch te sprokkelen. Mij verbiedt hij het. Eén keer heeft hij zelfs zijn bond op mij afgestuurd. Nadat jij gekomen bent, durf ik weer alleen in 't bosch te komen, omdat jij me een plek aangewezen hebt, waar je vader nooit komt." „Ik begrijp ook niet, wat vader man keert om zoo gebeten op je te zijn. Maar zijn toeslemming móet en zki hij geven. Ik wil eerlijk met je omgaan." „Maak je niet boos, Karei. Je zult je best voor me doen, dat geloof ik zeker, maar ik wil niet door dwang in je familie komen en daarom laat het uit zijn. We worden toch nooit een paar." „En dat zeg je zoo kalm, zoo gelaten riep hij. ,.Hoe is 't mogelijk „Van jongs af aan heb ik geleerd me te onderwerpen aan alles wat God over me besloten hééft, en moeder en mij heeft Hij kracht gegeven alle leed met geduld te dragen. En wat 'n leed hebben we niet ge- vormen echter de kosten. Is het nu nood zakelijk op het moment al opdracht te geven tot een plan dat rekening houdt met den toestand van de Koornbrug steeg. Spr. meent van niet. Wij kunnen ons houden aan het terrein van het Du- dokplan, maar een supplement-ontwerp vragen, dat het stadhuis uitbreidt naar den kant van de Koornbrugsteeg. Dat alles is meervoudige opdracht. Wethouder Splinter krijgt nu het woord. Met het oog op het vergevorderde uur wordt de kwestie thans aangehouden tot een volgende raadszitting over 14 dagen. 15. Voorstel in zake wijziging van de overeenkomst met de Sociëteit „Amicitia" betreffende de uitgifte in erfpacht van een gedeelte grond nabij de Rijnsburgerbrug. Dit punt wordt eveneens aangehouden. Een rechtskwestie. 16. Prae-advies op het beroep van C. C. van den Bosch, tegen de beschikking van B. en W. van 20 Juli 1931, waarbij hem vergunning is geweigerd tot uitbreiding van de wasch- en strijkinrichting op het terrein nabij den Zoeterwoudschen SingeJ, Sectie M no. 1162. De heer M a n d e r s zal over deze oude kwestie' kort zijn. Hij verwijst hoofdzake lijk naar hetgeen hij gezegd heeft in de raadszitting van 25 Nov. 1929. Hij waeht de beslissing van Ged. Staten af. Daarna blijft de Raad vrij, op de zaak terug te komen. Daarna z. h. s. aangenomen. Aankoop grond. Voorstel tot aankoop van eenige per- ceelen weiland, huis, tuin, erf en kade, gelegen in den Maredijkschen Polder en tot beschikbaarstelling van de voor dien aankoop benoodigde gelden. De heer K o o i s t r a wijst op een in gezonden stuk, in de pers, waar in deze perceelen te d<uur worden ge noemd. De heer W i 1 m e r vraagt of er nog meer raadsleden zijn, dan de 35 leden van den gemeenteraad. Als de wethouder ook nog ter verantwoording kan wonden geroe pen door i n gezond e n-stukke n-sch rij ve rs waar blijven we dan. De heer Kooistra: Ik vraag maar nadere inlichtingen naar aanleiding van dat ingezonden stuk. Wethouder Splinter zet dan de situatie uiteen. Z. i. is de grond niet te duur. Daarna z. h. st. aangenomen. De heer C o st e r wil geacht worden, te hebben tegengestemd. Speeltuin en doortrekking straat. Voorstel: tot beschikbaarstelling van gelden voor de inrichting van een kinderspeel tuin ten zuiden van de Van der Duyn- straat en tot het aangaan van een over eenkomst ter zake met de Speeltuinver. „Noorderkwartier"; tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de doortrekking van de Van der Duynstraat tot de geprojecteer de verlengde Julianastraat. Z. h. st. aangenomen. Brandstoffenvers trekking. Spoedeisehend wordt daarna door wet houder R o m ij n een voorstel aan de orde gesteld om dezen winter gedurende 22 we ken wekelijks 1 H.L. parelcokes beschik baar te stellen aan die werklooze hoofden van gezinnen en kostwinners die daarvoor in aanmerking komen. De heer v. Stralen had liever ver strekking van gewone cokes gezien. Wethouder R o m ij n zegt, dat dit thans niet meer mogelijk is, in verband met de voorzieningen, welke de Lichtfabrieken reeds getroffen hebben. had, sinds vader in het bosch gevonden werd doodgeschoten door een onbe kende Ik was nog maar een klein wurm van een goed jaar. Dat is twintig jaar ge leden Er kwam bij die woorden een weemoe dige trek op haar gelaat. „Jij zult ook nog moeten leeren in veel dingen te be rusten. En al kom ik nu niet in opstand, zo.oals jij, toch is mijn liefde voor jou daar om niet minder „En daarom breng ik je over drie dagen bericht, dat vader in onze verloving toe stemt, zoowaar als ik een eerlijke jagers man ben." „Je bent vol hoop, Karei. God geve, dat je hoop vervuld moge worden." „Ik kom 't je zeggen bij jou thuis". „Moeder en ik zullen je verwachten." „Ik kom dan overmorgen, dat is Don derdagavond tegen een uur of acht. Hoe 't moge uitvallen ik kom. Daar kan je vast op rekenen." „Maar nu moet ik weg, Karei. Ik heb al zooveel tijd verpraat. Ik moet hard aan 't aardappelen rooien. Tot weerziens!" „Tot weerziens, Hanna. En Gods besten zegen Ze gaf hem de hand, die hij innig drukte en ging dan langs het pad. dat naar het veld leidde zonder om te zien. Karei ech ter keek haar na net zoolang, totdat ze bij een kromming van den weg uit zijn oog verdween. Dan sneed hij uit een elzestruik een dik ken stok en leunend hierop nam bij lan*g- zaam loopend den weg aan naar huis. II. Het kroondomein Eikenhout was een van de grootste domeinen van het gan6che Wethouder Goslinga merkt nog op, dat verleden week wel eenige klachten zijn vernomen, doch deze bleken onjuist, behalve in één geval, waar gruis was mee gegeven. De parelcokes is goed. De heer Knuttel heeft gehoord, dat parelcokes de kachels vernielt. Bovendien vindt hij 1 H.L. per week te weinig. De ^eren Manders en Goslinga meenen dat parelcokes heel goed te sto ken is. Rondvraag. De heer Bergers vestigt de aandacht op den toestand van de Brandewijna- gracht. Ook vraagt de heer Bergers, waar om B. en W. de hoofden van dienst heb ben opgedragen, te onderzoeken, of de amb tenaren bij de Vrijw. Ouderdorrisverzeke- ring zijn ingeschreven. In de volgende ver gadering zal hierop worden geantwoord. De heer Groeneveld heeft gecon stateerd, dat een lantaarn op den hoek van de Musschenbroekstraat nog altijd niet brandt. Daarna sluiting. In ons verslag van gisteren is door het uitvallen van enkele regels onduidelijk, dat de heer W. A. Muijzerfc benoemd i3 tot ge meente-arts en mej. dr. C. Hovens Greve tot schoolarts. HILLEGOM. Pluimveehouders-vereeniging. De Pluim- veehoudersvereeniging „Streven naar Ver betering" alhier is met de veiling van pluim vee, konijnen ets. weer begonnen. Door het bestuur der veilingvereeniging „Hillegom" is het bij uitstek geschikte gebouw aan de Van Tetsstraat wederom belangloos be schikbaar gesteld. Gezien het succes van het vorig jaar, twijfelen wij niet of ook dit seizoen zal de pluimveeveiling weer in een behoefte voorzien. Ook de tentoonsteling nadert met ras- sche schreden. De medewerümg der Hil- legomsche burgerij en die van omliggende plaatsen is ondanks de ongunstige tijds omstandigheden zeer groot zoodat een en ander weer goed belooft te zullen slagen. Onteigening. Door de gemeente zal een onteigeningsprocedure worden inge steld voor de geprojecteerde straat tegen over het Postkantoor. Geen medewerking. Naar wij vernemen zullen de plannen to verlaging en verbree ding van de Veeneuburgerlaan niet door gaan, wijl de aangrenzende eigenaars niet wenschen mede te werken. Hqt is zeer te betreuren, dat deze medewerking niet wordt verleend, daar dit werk dat zelfs over 2 winters verdeeld zou kunnen wor den een mooi" objpcl vormde voor de werkverschaffing. H00GMADE. Bijz. Vrijw. Landstorm. Zaterdagavond hield de plaatselijke afdeeling haar jaar- lijkschen schietwedstrijd en de zial van den heer N. Opdam. Onder leiding van sergeant E. de Goede, die hier steeds de goede geest et in weet te houden, werden de wedstrijden gehouden. De uitslag was: Klas B: le pr. H. v. Rijn Czn. 47 p., 2e pr. J. N. v. d. Salm Wzn 46 p. Klas C: le pr. J. Hoogenboom 47 p., 2c pr. W. v. d. Post 45 p., 3e frr. H. J. Hoogenboom 45 p. Klas D: le pr. H. E. J. Bank 43 p., 2e pr. J. M. Volwater 42 p. Na afloop werd door den heer C. W. Lieverse, wethouder, met een toepasselijk woord de prijzen uitgereikt. Door een der led^n werd den heer de Goede dank gezegd voor zijn goede leiding maar ook teven voor de mooie prijzen die hij voor deze afdeeling heeft zien te ver krijgen. Tevens werd besproken het 10- jarig bestaan op een waardige wijza te her denken om op 6 Januari a.s. een propa/- ganda- en feestavond houden, waarvoor aller medewerking werd gevraagd. land en de houtvesters uit de familie Kraus, die langer dan een eeuw er het toezicht over hadden uitgeoefend, waren mannen geweest bij wie de betrekking in uitstekende handen was. Die betrekking was telkens overgegaan van vader op zoon en zoo kwam het, dat zij de belangen van het domein behartigden met een ijver en een plichtsbetrachting, alsof het hun eigendom was en er even trotsch op waren als een ridder uit de middeleeuwen op zijn onneembare brucht. De woning van den houtvester lag op een groote open plek midden in het eeuwen oude woud. Het was een huis met slechts één verdieping, doch zeer ruim en geriefe lijk ingericht. Boven de deur prijkte het gewei van een hert met niet minder dan zestien takken, waarvan de uiteinden be groeid waren met mos, een teeken, dat het misschien needs een eeuw oud was. Voor het huis strekten zich de akkers en velden uit, omgeven door hoog traliewerk, dat dienen moest om het wild er uit te houden, dat anders ongetwijfeld er groote schade zou aangericht hebben en achter de hout vesterij lagen de stallen voor het vee en de schuren ter berging van allerlei gereed schappen. Houtvester Kraus gold algemeen voor een welgesteld man, die alleen wel had kunnen rondkomen van de opbrengst van land en vee en die dus, wat zijn inkomen betrof, niet hoefde om te ruilen met een opperhoutvester. Ent och, hoe onbezorgd de man kon leven hij was niet gelukkig. Nooit verscheen er een lachje op zijn ver weerd gelaat. Eenzaam en in zichzelf ge keerd sleet hij zijn dagen in het bosch of in zijn woning. Streng was hij voor zichzelf, doch ook streng en hard voor anderen, op Prrogramma's voor Woensdag 21 October. Huizen 1875 M Uitsluitend N.C.R.V.-Ditzending. 8 <00 Schriftlezing. 8.159.45 Morgenconcert. 10.00 Zang, N.C R.V. Dameskoor. 10.30 Ziekendienst. 11.00 Harmoniumspel 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramofoonpiaten 1*2 302.00 Concert. 2.00 Gramofoonplateoi 2.30 Lezen van Chr. lectuur. 300 Concert. 4.30 Gramofoonpiaten. 5.00 Kinderuur. 6.00 Voor de Landbouwers 6.45 Causerie door G. van Ravenzwaay. 7.15 Causerie door S Luibse. 7.30 Politieberichten. 7.45 Ned. Chr. Persbureau 8.00 Evangeliesamenkomst in de Geref. Kerk te Naaldwijk. 9 3011.00 Concert Utr. Chr. Muziekver. „De Bazuin". 10.10 Vaz Dias. 11.0011.30 Gramofoonpiaten Hilversum, 398 M. Uitsluitend V.A.R.A-Uitzendingen 6.457.00 en 7 307.45 Gymnastiek. 8.00 Gramofoonpiaten. 10.00 Morgenwijding 10.15 Voor Arb. in de Continu-bedrijven. 12 00 Concert 2.15 Keukenpraatje. 3 00 Kinderuur. 3 30 Kindertoonee'.stukje „Zwaan kleef aan" bew. en regie, W v. Capellen. 4.30 Vraaghalfuurtje 5.30 Concert V.A.R.A' -Septet. 735 Vraaggesprek over het Zuiderzee- vraagstuk. 8.00 Concert. VARA-Orkest. 8.40 „De Komeet" hoorspel door E. Jo- hannsen 10.00 Uitzending van den Algemeenen Nederlandsehe Bond van Handels- en Kan toorbedienden. „De Wederwaardigheden van Wakker en Tropenduit". 10.15 Vaz Dias. 10.25 Vervolg en slot concert 11.00 Gramofoonpiaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 12 20 Licht orkest. 1.35 Orgelconcert, door G. D. Cunning ham. 2 45 Schooluitzending. 3.50 Symphonie d-mol. Franck. 2e Piano concert in b-mol, Brahms. 5.05 Orgelconcert Reg New. 5.35 Kinderurn*. LISSE. Geboren: Maria Josephina Thercsia d. van J. v. d. Voort en E. M. Hoogka mer. Johannes Adrianus Gerard is t. van A. J. Schrama en G. M. v. Stein. Al- bert Johan z. van G. Segers en J. v. Wa- veren. Petronella Leonard a d. van Ph. G. Onderwater en P. Pule. Ondertrouwd: W. Hoehner en A. C. v. Turenhout. C. A. Zuidhoek en Th. C. Opdam. A. Mareester en G. Smid. M. v. Marbergen en I. de Veer. Gehuwd: J. E. Bergman en M. I. v. d. Vlugt. M. C. v. Noort en J. E. VV. v. d. Rijdt. Overleden: Gerardus Postnui rehtg van A. Noordermeer 64 j. 0EGSTGEEST. Gemeenteraad. Donderdagavond te 7 uur komt de Raad in openbare vergadering bijeen. Opening, notulen, ingekomen stuk ken en mededeelingen. Voorstel van B. en W. tot aankoop van grond voor doortrek king van de Duinzichtstraat naar Weyten- bachweg. Voorstel van B. en W. tot vast stelling van een verordening op de hef fing van besmettelijke ziektegelden. Prae- zich ladend den schijn van onrechtvaardig te zijn. De ouderen in het dorp, die hem gekend hadden van jongs af aan, wisten te ver tellen, dat hij in vroeger jaren heel anders was geweest, dat hij veel had gehouden van gezelligheid en een liefhebber was ge weest van een lolletje. Maar plotseling was hij veranderd. Dat was nu een dikke twintig jaar geleden, en men schreef die verandering toe aan een paar ernstige gebeurtenissen, die toenter tijd hadden plaats gegrepen. Op zekeren avond had er in 't bosch een raadselach tige moord plaats, die in de omstreek veel opschudding verwekte. Kraus had den da der niet kunnen ontdekken en dit had hij zich erg aangetrokken zoo zeiden de menschen onder elkaar want hij be schouwde zich verantwoordelijk voor alles, wat er op het domein gebeurde. En toen hij kort daarna zijn vrouw door den dood verloor, die een engel van goedheid was en van wie hij zeer veel hield, toen was 't met zijn levensvreugde gedaan. Er had een groote omkeering in hem plaats gegre pen. 't Scheen, dat hij zich niet kon of wil de onderwerpen aan de beschikkingen van de Goddelijke Voorzienigheid en in zijn medemenschen, die hem van ieder ver vreemdde. Er viel, zooals men dat wel eens uitdrukt, met hem te eggen noch te ploegen. Alleen een ongetrouwde zuster, die na zijn vrouws dood de huishouding was komen waarnemen en zich voor den kleinen, driejarigen 1 arel een tweede moeder toonde, kon tamelijk met hem op schieten, doch veel vreugde beleefde de goede ziel niet en in het eenzame houtves tershuis. Zelden kwam er bezoek en als er bezoek kwam, dan was dit van mannen, dio met den norschen houtvester zaken te 6.50 Liederen van Schubert door Helen Henschel en Leslie Holme. 8 35 Symphonie-concert o.l.v <R\ Strausz. O.a. Symphonie nr. 39 van Mozert en Sym phonie Domestica van Strausz. 11.0012 20 Dansmuziek. „Radio Pari s", 1725 M. 8.05 Gramofoonpiaten. 12.50 Gramofoonpiaten. 125 Gramofoonpiaten. 6.50 Gramofoonpiaten. 9.05 Gramofoonpiaten 9.20 Feestelijke inwijding van den nieu wen krachtzender Parijs Gevarieerden avond. Lansrenberg 473 "M1 6 25 Gramofoonpiaten. 720 Gramofoonpiaten. 10 35 Gramofoonpiaten. 12.251.50 Orkestconcert. 4 205.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonpiaten. 7.20 Symphonieconcert, o.a. Eine Fausfc- ouverture Wagner en Dante s.vmiphonie Li«zt. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Kalundborg 1152 M. 11 201.20 en 2.204.20 Orkestconcert. 4.204.50 Gramofoonpiaten, 7.20—8 20 Werken van Gounod O.a. uit Faust, Mors et Vita en Romeo en Julia. 8.509.10 Liedjes bij de luit door Carl Domy 9.2510.10 Moderne operettemuziek. O.a. uit Wo die Lerche singt, Léhar. 10.1011.50 Dansmuziek. Brussel 508 en 338 M 508 M,5.20 Gramofoonpiaten 6.50 Gramofoonpiaten. 8.20 Populaire uitzending 9.20 Gramofoonpiaten. 9.35 Waalsch Kwartiertje. 9 50 Sonate voor viool en piano van A. Dupuis 338 M.: 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonpiaten 8.20 Het Zimmer-kwartet speelt op. 18 nr. 6 en op. 127 nr 12, Beethoven. 9,20 Koerconcert o.l.v. Jef van Hoef. Z e e s e n, 1635 M. C.a 6.006.50 Gramofoonpiaten. 8.208.45 en 9 309.55 Uitz voor scholen. 9.55 en 11.20 Berichten. Hierna Gramo foonpiaten. 12 151.20 Berichten. 1.20—2.20 Gramofoonpiaten. 2.20—3.50 Lezingen. 3.504.50 Concert. 4 507.20 Lezingen. 7.20 Populair concert. 7.50 „Koning Richard III" van W. Sha kespeare. (Hoofdrol Fritz Kortner). 920 Lezing en Berichten. Hierna tot 11.50 Dansmuziek. advies van B. en W. op het adres van de plaatselijke correspondenten der dagbla den om toezending van Raadsstukken. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening bezoldigng der veldwach ters. Idem tot aanleggen van waterlei ding naar de Kwaak. Idem inzake radio- distributine. Idem tot wijziging en aanvul ling der bouw- en woningverordening. Be grotingswijzigingen. Schoolgeld-reclames. ST0MPWIJK. Geboren: Johanna Adriana d. van M. A. v. d. Kraan en H. M. Lagerberg. Ja- scobus Johannes z, van S. J. van Leeuwen en C. J. van Vliet. Johanna Maria d v. A. Th. v. Geijlswijk en J, M. Disseldorp. - Margaretha Maria Antonia d. van J. B. M. Komen en G. M. C. Slootweg. Anna Cor nelia Maria d. van P. G. M. Groenewegeii en M. A. A. Haagen. Anna Cornelia d. van A. Slingerland en E. S. Braun. Christina Cornelia Jacoba Theresia d. van Th. Knijnemburg en P. M. Th Vogehai Gehuwd: Dirk Grootveldt en Eo- mana Marei. Overleden: Johanna Cornelia Adria na Olijhoek 6 j. Berendina Elisabeth Eijgenrook 41 j. bespreken hadden en die na afwikkeling daarvan geen minuut langer toefden dan strikt noodzakelijk was. Behalve tante Tine, zoo heette de oude huishoudster, waren er nog twee jagersknechten in huis, die het vee hadden te verzorgen en veld arbeid moesten verrichten. De houtvesterij bood het beeld van volslagen rust, toen Karei er het erf kwam opstrompelen. Op het dak zaten de duiven zacht te kirren. Op 't voorplein scharrel den de kippen heen en weer en lagen een paar mooie jachtonden zich lui te koeste ren in 't lekkere Septemberzonnetje. Een kleine dashond, Karel's lieveling, zat op den drempel van de openstaande deur, maar kwam kwispelstaartend naar hem toe, toen hij zijn meester gewaar werd. Een van de jagersknechten kwam juist het erf op met een zak versch gerooide aardappelen op den rug. „Is vader thuis, Martien vroeg Ka- rel hem. „Neen. De houtvester is vanmorgen naar de houthakkers in Sparrendal ge gaan. Hij moest de stammen gaan uitzoe ken voor Houtman, den zaagmolenaar. Die had vanmorgen vroeg al laten vragen, of de houtvester eens wou komen. Hij had gebrek aan hout." „En waar moet je nou naar toe, als je je aardappelen kwijt bent?" „Ik moet versch stroo gaan halen voor de koeien." „Best. Maar zou je. eer je weggaat, tante eens voor me willen opzoeken? Ik zou ze graag even willen spreken." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10