LIEFDE OVERWINT MAANDAG 19 OCTOBER 1931 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. VEERBOOTJE OMGESLAGEN 10 PERSONEN TE WATER. Allen gered. Zondagmiddag heeft op de Kostverloren- kade nabij de Jacob van Lennepkade te Amsterdam een ernstig ongeval plaats ge had, dat gelukkig buitengewoon goed is af- geloopen. Op dit punt onderhoudt een kleine platte veerboot de verbinding tusschen de beide oevers. Op een moment, dat het bootje van den wal voer sprongen nog twee personen op het bootje, ten gevolge waarvan dit over belast werd en omsloeg. Alle tien opvaren den geraakten te water. Op hetzelfde mo ment passeerde een motorboot en deze slaagde er in de meeste drenkelingen op to pikken. De anderen werden van den wal af gered. Voor zoover bekend zijn alle drenkelin gen uit het water gehaald. Zij werden bij omwonenden voorloopig onderdak gebracht en van droge kleercn voorzien. Allen konden daarna huiswaarts keeren. HET VERGANE ZEILJACHT. De motor opgevischt. Het te Zoutkamp thui&behoorend vis- schersvaartuig, „Zoutkamp no. 5", schipper P. Visser, heeft gisterochtend tijdens laag water de juiste plaats ontdekt, waar het zeiljacht in den achtend van j.l. Dinsdag in het Friesche gat schipbreuk heeft gele den Uit de gevonden wrakdeelen blijkt thaas, dat het een zeiljacht is geweest met hulpmotorvermogen. De motor, welke de ge noemde schipper heeft medegebracht, is een nog nieuwe 12 paards benzinemotor, ge merkt „Universal", model C, 3 nr 8865. Uit de bevinding blijkt thans, dat het scheepje aanvankelijk heeft voor anker gelegen, maar dat dit te licht is geweest en niet heeft willen houden. Men heeft daarom de kachel en den motor uitgesloopt en daarme de het anker toen verzwaard Aangezien bovengenoemde schipper nog meer bijzon derheden onder water heeft gevoeld, maar niet heeft kunnen krijgen, zouden de motor- reddingboot „Insulinde" en het recherohe- vaartuig „Laman de Vries" nog eens op onderzoek gaan. Het lijk, dat de „InsuJinde" heeft .opge pikt, is teraarde besteld. Volgens de berich ten van den Amerikaanschen consul-gene raal te 's-Gravenhage is uit de op het lijk bevonden papieren niet vastgesteld, dat het van Amerikaansche nationaliteit is Eerder moet worden aangenomen, dat het een Duitsaher is. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Ernstig auto-ongeval. Eén doode en één gewonde. Op den Haarlemmerweg, achter Halfweg heeft gisteravond een ernstig ongeval plaats gehad. Uit de richting Amsterdam en uit de richting Haarlem naderden op hetzelfde oogenblik met vrij groote snel heid twee auto's. Door den avondnevel, die zich hier en daar zelfs tot mistbanken verdichtte was het zicht op den weg vrij slecht. Bij den Zwetbrug, waar een bocht in den weg is reed de auto uit Amsterdam, waarin behalve den chauffeur .nog een mi litair was gezeten, die onderweg gevraagd had te mogen meerijden, den Haarlem- schen auto in den flank aan. In dezen laatsten waren gezeten een heer, die den wagen bestuurde, zijn verloofde en haar zuster. Door den schok van de aanrijding vloog' een der dames door den achterruit en bekwam zulke ernstige verwonding^ door de glasscherven, dat zij vrijwel on middellijk overleed. Het bleek later, dat een slagader was doorgesneden. De andere dame bekwam lichtere verwondingen. Do overige betrokkenen kwamen met den schrik vrij. De auto's zijn deerlijk geha vend. Auto te water. Toen gisternacht te ongeveer half vier een personen-auto, die op de Jac. van Len nepkade te Amsterdam reed, den hoek bij de Bilderdijkkade bereikt had, dacht de chauffeur,,dat er ter plaatse een brug was. Hij reed recht door met het gevolg, dat hij met zijn wagen pardoes in het water te recht kwam. De auto, waarin zich ook 2 passagiers bevonden, zakte voor een groot gedeelte in de diepte gelukkig waren er omstarjders in de nabijheid, terwijl ook spoedig de brandweer ter plaatse arriveer de. De chauffeur wist«zich het eerst in veiligheid te brengen. Met de passagiers ging dat wat moeilijker, doch ook zij wer den met vereende krachten op het droge gebracht. Het bleek, dat geen van de drie drenkelingon letsel bekomen had,, zoodat ?s; met den schrik, die uiteraard zeer hevig is geweest, zijn vrij gekomen. De auto ia in den loop van den Zondag op het droge gebracht. BRANDEN. Brand 'in een Armhuis. Kinderen, die in hfet Burgelijk Armhuis te Middelstum. verpleegd werden, hoorden toen ze te bed lagen geknetter en werden een scherpe rooklucht gewRar. De inmidde's geroepen vader ontdekte brand in een ka mer van het gebouw, dat dienst doet als gemeentelijke werkplaats. Het vuur werd spoedig geblus-oht. De brand was ontstaan door voorwerpen, welke dien dag gebruikt waren bij het teren der wegen, doch die niet. voldoende in het water gedoofd bleken.te zijn. Brand te Steijl. Gisternacht brak, terwijl de bewoners zich ter ruste hadden begeven, door onbe kende oorzaak brand uit in het pand van den tuinder H. te Steijl. De stal brandde geheel uit. Een paard en enkele varkens kwamen in de vlammen om. Ook een aan tal werktuigen werd door het vuur vernie tigd. De brandweer van de Paters van het Missiehui te Steijl was spoedig aanwezig. Door het krachtdadig optreden kon dé wu- ning bespaard blijven. Het pand was zeer laag verzekerd. DE BANKOVERVAL TE ROTTERDAM. Nadere verklaring van den dader. Bij het voortgezet onderzoek naar de bru- ta'o-bankoverval, die Vrijdagmiddag in itet" bijkantoor van de Incassobank aan den Goudsché Singel te Rotterdam heeft plaa-ts gehad', heeft de gearresteerde dader, de 21- jarige J. M., verklaard dat hij een uitste kend schutter ié zoowel op het geweer als op de revolver Toen de schrijver van het hoofdbureau van Politie, de heer Ruigrok hem aanviel heeft hij dezen man nog ge waarschuwd. „Ik had hem best. de volle laag kunnen geven, maar dat durfde ik niet aan", ver telde hij. Voorts is uit het onderzoek gebleken dat M. in het bezit was van een pinlire-pistool, een oud model wapen en een Bulldog-revol ver. Dit laatste wapen was geladen met pa tronen van een te groot kaliber en het ma.g dan ook zeker een wonder heeten dat de man bij het lossen van de schoten zichzelf niet verwond heeft Naar den tweedon dader wordt nog ge zocht: De inlichtingen van het publiek stroomen bij de politic binnen. Er zijn 'er onder die heel fantastisch klinken- Zoo be weert een getuige, dat hij niet minder dan zes mannen heeft zien vluchten! Alle aan wijzingen worden echter grondig onderzocht en de politie hoopt dan ook spoedig de hand op den voortvluchtige te kunnen leggen. Ontsnapte psychopaath als ladelichter. In een winkel op het Veerstal te Gouda is Vrijdagmiddag een jongeman, die even te voren een kleinigheid was gaan koopen, op heeterdaad betrapt, toen hij bezig was de geldlfide té lichten, Hij had het slot, der lade verbroken en een aantal geldstukken tot een bedrag van 5 1/2 gulden gestolen. Toen hij zich ontdekt zag. gaf hij het geld terug met de smeekbede hem los te laten. De politie was inmiddels gewaarschuwd en arresteerde den dief. Daarbij werd een verrassende ontdekking gedaan. mel<Jt de „TelDe arrestant bleek n 1. onder zijn jas geeticht-skleeren te dra gen. Weldra kwam uit, dat men met een 22-jarigen verpleegde uit het psychopathen- gesticht te Heilo (N.Hte doen had. De door een toeval aangehouden psychopaath was Maandag uit de inrichting ontvlucht en bij gebrek aan geld, nadat hij vijf dagen rondgezworven had, tot het lichten der lade gekomen. Hij gaf woor de jas gekregen te hebben. Jeugdige dievenbende gearresteerd. Door de gemeentepolitie te Gemert is na uitgebreide- nasporingen een jeugdige die venbende gearresteerd, bestaande uit een vijftal jongens van 12 tot 15 jaar, allen te Gemert woonachtig. Een groot aantal kleine diefstallen, in de laatste drie jaren te Ge mert en - omgeving gepleegd, zijn door de bekentenissen dezer boefjes thans opgehel derd. Ze schroomden er zelfs niet voor te- - f- 1 n-i j;i de- v pa de kapel en in de Capucijnenkerk te Handel te verhie len eh den inhoud mede te nemen. Smokkelaars aangehouden. Men meldt uit Leer aan het „Vad". Het, was reeds lang geen geheim meer, dat groote partijen sigaretten, tabak en koffie uit Nederland, naar de Duitsehe grensplaatsen werden gebracht, doch de bedrijvers ervan, tientallen personen sterk, waren niet te vatten. Wel vielen gesmokkelde sigaretten ver pakt in een ij-swagen, tabak in geplombeer de zakken aardappeton en koffie verstopt in allerlei groenten, die in .treinen de grens overkwamen, in hand en van de Duitsehe kommiezen, doch de bedrijvers bleven steeds buiten schot. Terwijl bekend was dat een heele troep smokkelaars tot deze bende behoorde, die aan de grens een 30 rijwielen, motorwagens enz. ter beschikking liad van het bedrijf, was het nog niet gelukt de personen aan te houden, die het smokkelbedrijf beoefen den. Doch Donderdag is -het blaadje gekeerd Ngentien personen zijn aangehouden; de hoofdleider werd bij Goch gearresteerd en 20 Zentner tabak (samen 2000 pondwer den buit van de kommiezen. 'i Een vergissing varf'een machinist. De trein, die om 5 50 uur van het Cen traal Station te Amsterdam vertrekt en des Zaterdags te Weesp moet stoppen, is Za terdagavond doorgereden. De machinist had zich vergist. Een dertigtal Weespena- ren zijn met den sneltrein van 6.20 uur uit Bussuni, die voor deze gelegenheid te Weesp moest stoppen, teruggekeerd. Centen zijn beter dan guldens. In een gemeente in het midden van Noord-Holland gebeurde het dezer dagen, dat een ingezetene bij verschillende zijner médeburgers de ronde deed, om guldens in te wisselen tegen centen. Op de vraag, wat de bedoeling n deze handelwijze was, kreeg men ten antwoord. dat hij zich wilde dekken te"wi de weardedaMng van den gul den. waaromtrent hij verschillende geruch ten had gehoord. Op die wijze heeft hij een belangrijk gewicht aan centen bijeen gekre- UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 20 Oct. Huizen 1875 M 8.009.15 en 10.00—11.30 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. Halfuurtje door Pastoor Perquin. 12.00 Politieberichten. 12.151.45 Concert KRO-Trio o. 1. v. P. Lustenhouwer. I.452.00 Gramofoonplaten. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Uramofoonplaten. 3.30 Pauze. 5.00 Gramofoonplaten. 5.30 Gramofoonplaten. 5.456.20 Gramofoonplaten. 6.20 Cursus in bedrijfscontrole door P. v. Zwieten. 6.45 Engelsche les. 7.10 Causerie door Antoon Coolen. 7.30 Politieberichten. 7.45 Verbondskwartiertje. 8.009.00 Afgestaan. 9.0011.00 Concert KRO-orkest. O.a. Ouvert. Iphigenie in Aulus, Gluck; Fide- lio-Fantasie, Beethoven; Sylvia-Ballet, Do- libe8, ca. 9.15 Vaz Dias.- II.0012.00 Gramofoonplaten. Hilversum, 398 M. Uitsluitend AVRO-Uitzending. 8.0010.00 Gramofoonplaten. '10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Piano-recital door Egb. Veen, 11.0012.00 Orgelconcert dooi' Fr. Has selaar. Soliste Hélène Cals- sopraan. 12.002.00 Kovacs Lajos en zijn orkest (Refreinzang: Bob Scholten). 2.303.00 Gramofoonplaten. 3.004.00 Knipcursus. 4.00 Gramofoonplaten. 4.30 Kinderuur. 5.30 Orgelconcert door Pierre' Palla (Uit het Kurhaus te Scheveningen). 6.15 Onderwijsfonds voor de Binnen vaart. 6.45 Vioolrecital door Boris Lensky (Vleugel Egb. Veen). 7.30 Engejsche les. 8.00 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. 8.30 „De zaak Vivienne Ware", van Ken neth M. Ellis. Vertaling Vogt. 9.1510.00 eVrvolg Omroeporkest. Ale.x de Haas (liedjes), Pierre Palla: vleugel). 10.00—10.15 Vaz Dias. 10.1511.00 Vervolg Omroeporkest. 11.0012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Orgelbespeling door Edw. O'Henry. 1.20 Licht concert door orkest. Humor van het achterhoeksche platteland, De eenige nog oagehuwde zoon van den landbouwer ton E. te Noordijfc bij Ne^de •aldus de „Lochemsche Crt." was dezer dagen"- s avonds nog niet, thuis toen de ouders zich ter ruste .begapen, wat, a-ls men op zekeren leeftijd is gekomen, Wel eeii6 meer voorkomt. De ouders zetten daarom het avondeten voor den jongeling op tafel klaar, waarbij ook eenige eitjes behoorden, die kracht zouden geven om 's anderdaags met energie weer aan het werk te gaan Toen dan ook na eenigen tijd gestommel aankondigde, da-t er leven in de keuken was klonk vanuit het bed de belangstellende vraag: „Jan, bun iej daor wier?", waarop; „Ja-nkortweg antwoordde met „Jao Dat sloot den weg naar .verdere informaties af, zelfs de gewone vraag hoe laat het toch al wel was, enz. bleef achterwege. Hoe groot was echter de ontsteltenis toen weer wat later „de echte Jan" thuis kwam en z'i\ boterhammen en eitjes opge peuzeld vond. Hij informeerde eens hoe men er toe kwam hem leege doppen klaar te leggen, waarop uitkwam, dat er een ander moest zijn geweest-, die op de vraag had geantwoord cri dié na z'n honger gesti'd te hebben, met stille trom en zonder ver der iets onbehoorlijks' te doen, weer was vertrokken Vermoedelijk hebben een paar jongens 2.25 Schooluitzending. 3.55 Fransche les. 4.50 Goncert door de Trocadore Band. 5.45 Kinderuur. 6.50 Liederen van Schubert door Helen Henschel. 7.40 Variété-programma. 10.00 Symphonie Nr. 34 in O. Mozart. Petite suite. Debussy. 11.1012.20 Dansmuziek. „Radio Pari s", 1725 M. 8.05, 12.50, 1.25, 6.50 Gramofoonplaten. 7.20 Radio-concert. 8.50 Orkestconcert. 0.a. Kroondiamanten, Auber. Paarlvisschers, Bizet. Langenberg 473 M! 6.25—7.20, 9.35—10.20* 10.20—10.35, 11.30 Gramofoonplaten. 12.251.50 Orkestconcert. 4.205.20 Soliste,nconcert. 7.20 Ouvertures en suites. O.a. Fingals- höhle, Mendelssohn en „Fa-sching", Schnial- stich- Kalundborg 1152 M. 11.201.20 en 2.204.20 Orkest concert. 7.20 Marschencóncert. Omroeporkest. 8.158.40 Negerzang in Amerika en Afrika. 8.40 Mandolineconcert. O.a. Fragmenten uit „Paljas", Leoncavallo. 10.25—11.50 Dansmuziek. Rome (Napels) 441 M. 7.30 Gramofoonplaten. 8.20 Symphonieconcort. O.a. uit „Carmen" Bizet en „Tannkauser", Wagner. Brussel 508 en 338 M. 508 Meter: 5.20 Orkestconcert m. m. v. Soliste. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Selectie uit „La Mascotte", Audran. 338 Meter: 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest. 0.a. Tooverfluit, Mo zart, W. Teil, Ros«ini. Z e e s e n, 1635 M. Ca. 6.006.50 Gramofoonplaten. 9.30—9.55 Schooluitz. I.55 en 11.20 Berichten. II.25 Uitz. voor scholen. Hierna Gramo foonplaten. 12.151.20 Berichten. 1.20 Gramofoonplaten. 2.20—3.50 Lezingen. 3.50 Orkestconcert. 5.007.35 Mandolineconcert. 8.30 Strijkconcert. 9.00 „Ein Tag im Leben eines Ministers hoorspel van M. Burg. 9.40 Berichten en dan tot 10.50 Orkest concert. hier een grap uitgehaald, doch het is dan toch in zulk geval een vrij brutale grappen makerij. Dame beneden: Die leelijke hond van u heeft den gehee'.cn nacht gejankt. Heer boven: Ilij was zoo nerveus van uw pianospel. FEUILLETON. Naar een oud verhaal bewerkt door P. G. HOCKS. (Nadruk verboden). In 't bosch kwam leven en beweging en op de Sparrenhoogte, den heuvelrug, waar over de strooper ontsnapt was, klonken stemmen en vroolijke zangen. Daar lagen de hutten van de houthakkers, die jaar in, jaar uit de boomen velden in het groote woud, nu eens in dit, dan weer in dat ge deelte. Lichte rookwolkjes kronkelden bo ven de boomen uit ten teeken, dat de man nen bezig waren hun morgenmaal te berei den en weer spoedig het bosch zouden in trekken. Karei, zoo heette de jager, begreep dat hij nu moest maken, dat hij weg kwam, want hier mocht men hem niet vinden. Met moeite stond hij op, hing bet geweer over <Jen schouder en begon voetje voor voetje de helling af te dalen. Dit viel hem ver bazend moeilijk en daarom nam hij het ge weer van den schouder en gebruikte dit als steunstok. Zoo bereikte hij het beekje in het dal, stapte er overheen en zette zich neer aan den rand. Nu trok hij laars en kous uit en dompelde den gekwetsten voet in het frissche water. Dat deed hem goed. Bnloorig zat hij onderwijl voor zich uit te rijken, vol verbittering in zijn hart. Hij v as beetgenomen, uitgelachen en boven dien nog gewond door een vermetelen strooperZijn jagerseer was doodelijk ge kwetst",'meende hij en de hem aangedane smaad hinderde zijn trosch hart. Want trotsch. was hijTrotsch op zijn naam als schutter, op zijn nauwgezette plichtsbe trachting, op de achting, die hij van zijn meerderen genootEn nu Een lompe boer had over hem gezegevierd Neen' 't was geen boerHij meende den vermetelen strooper herkend te hebben, al was deze tè ver weg geweest om "van hem met zeker heid te kunnen zeggen, wie hij was. Als zijn seherpzienend oog hem niet J bedroog, dan was het Frans, de zoon van den houtzaagmolenaar achter de Sparrenhoog. te. Ja die moest het zijn, want geen éép van de boerenjongens in het dorp was zóó vlug en bezat zooveel kracht als hij. En dat het die was geweest, hinderde hem ver-' schrikkelijk, omdat hij die luien, liederlij ken knaap, die al meermalen geprobeerd had hem zijn vriendschap op te dringen, tot in 't diepst van zijn hart verachtte. En nu was 't juist deze, die hem die poets gebakken had Zou Lij hem aangeven Maar hij had geen overtuigende bewijzen en als Frans vrijgesproken werd, zouden de boeren in het dorp hem nog uitlachen op den koop toe, want die kozen altijd partij tegen de boschwachters. Het beste was de zaak blauw blauw te laten. Hij zou wel eens in de gelegenheid komen hem te betrappen. Daar twijfelde hij geen oogenblik aan, want wie eenmaal begonnen is met stroo pen en daarvan den smaak te pakken heeft, kan het niet meer laten en Karei nam zich voor alles op haren en snaren te zetten om hem er op een goeien dag bij te lappen. Maar wat zou zijn vader, de oude hout vester, wel van de geschiedenis zeggen, als hij hem dit vertelde? Wat zou hij te gen hem te koer gaan, als hij vernam, dat zijn zoon een wilddief had laten ontsnap pen. „Laat hem razend" dacht hij. „Ik heb mijn plicht gedaan en daarmee uit! En. daarom wacht ik geen standjes van hem af 1" Het was onderwijl klaar dag geworden. De jager haalde zijn zakdoek te voor schijn, maakte dien doornat in 't water van de beek, bond hem dan zoo stijf mogelijk om zijn gekwetsten enkel en probeerde zijn laars aan te trekken. Dit ging met heel wat moeite gepaard, maar hij kreeg ze toch aan, al moest, hij nu en dan de tanden op elkaar zetten van de pijn. En nu moest hij trachten even vlug te loopen als gewoonlijk, want de landlieden en de houthakkers, die hij onderweg ze ker zou ontmoeten, mochten niet merken, dat hij kreupel liep en bijna niet vooruit kon. Den weg over den berg, dien hij geko men was en die steeds opliep, kon hij nu niet volgen en daarom besloot hij door het dal te gaan en dan een makkelijker pad te nemen om de houtvesterij te bereiken. Zoo gedacht, zoo gedaan. Langzaam, voetje voor voetje, bewoog hij zich voort, doch hoe warmer hij onder 't pijnlijk loo pen werd, hoe beter 't ging. Maar hij moest zich toch erg inspannen om de lui, die hij ontmoette en die hem vriendelijk goeden morgen wenschten, niet te laten merken, dat hij hinkte. Achter in het dal sloeg hij links het bosch weer in. Daar- ging hij aan den kant van den greppel in het gras zitten en hoek over de velden heen naar het dorp, dat nu helder verlicht werd door een vroo- lijk herfstzonnetje, 't Was, alsof zijn oog iets zocht. Plotseling ontspande zich zijn star gelaat en \ersclieen er een glimlach om zijn gesloten lippen. Van den kant van het dorp naderde een jong meisje. Ze was, zelfs voor een boerin, zeer eenvoudig gekleed, en de kleeren za ten haar netter aan 't lijf, daij dit bij do meeste boerinnen het geval was. Op den rug droeg ze een maand en in de hand hield ze een spa. Toen ze dan jager zag zitten, liep ze naar hem toe. „Goeien morgen, Hanna?" zei hij, haar zijn hand toestekend. „Goeien niorgen, Karei." Ze keek hem onderzoekend aan. omdat het haar toescheen, dat hij niet al te wel was. „Heb je hier op me gewacht?" vroeg ze. „Ja." Hij. probeerde op te rijzen. Het gelukte hem, maar het leelijke gezicht, dat hij hier bij trok, vertelde het meisje, dat hem iets mankeerde en dat ze goed gedacht had. „Wat zie je bleek, Karei. Ben je ziek?" „Ziek niet. Ik heb mijn 'voet bezeerd aan een steen. Dat is alles, 't Zal gauw ge noeg beter zijnKom, laten we even in 't. gras gaan zitten." ,,'t Zal niet gaan, Karei. Als de lui ons hier zagen zitten, zou dat maar weer aan leiding geven tot allerlei lasterpraatjes en er wordt al genoeg gekletst over moeder en mij. Die kleinzielige boeren kunnen 't maar niet verkroppen, dat moeder niet van „de armen" wil trekken; dat we wer ken voor den kost en dat ze van een on bekende in do stad iédere maand een toe lage ontva ngt. Ze lasteren er maar op los en nu wil ik den menschen geen werkelijke reden geven om over me te praten'. „Zoo... 't zou ook al erg wezen, als ze zeiden, dat je mijn meisje bent", zei Karei", op schamperen toon. „Zoo moet je niet spreken, Karei, want je weet zelf, dat je ongelijk hebt. Moeder heeft al genoeg te verduren en daarom moet ik voorzichtig zijn, waarbij nog komt, dat ik 't niet pasend vindt. Als moeder 't hoorde, zou- ze er verdriet- van hebben." „Je bent 'n flinke meid, Hanna. Je hebt gelijk. Maar ik zou wel eens willen hooren dat er iemand iets ton nadeele van je zei Hij kwam er niet goed af, dat verzeker ik je „En zou je 't daar beter mee maken Met een pak slaag kan je iemand wel even den mond snoeren, maar daarna zal de laster driester het hoofd opsteken. Geloof me, we moeten geen aanstoot geven en eerlijk onzen weg gaan." „Je houdt dus niet van me?" „Dat weet je wel, Karei. Jou en nie mand anders bemin ik. Maar als 't zoover mocht komen, dat we zouden trouwen, dan moeten we met opgeheven hoofd en met pen zuiver hart voor het altaar kunnen staan „Als 't zoovpr komt? MaaT dat komt het vast. Twijfel je daaraan?" „Ja zeker. Je vader zal nooit zijn toe stemming geven. Als hij 't doet en ik ben met je verloofd, dan ga ik overal met je heen. Nu niet. En 't hindert me al gewel dig, dat we elkaar zoo nu en dan ter sluik moeten spreken. Dat is ook niet goed." „Goed of niet goed. Anders zullen we mekaar nooit zien en ik wil je wel verzr keren, dat vader zijn toestemming zal gp ven tot onze verloving. Ik zal er vandan- nog met hem over spreken." (Wordt vervol-

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9