MAANDAG 19 OCTOBER 193i DE LEIDSCHE COURANT Bodegraven I—UVS I 1—1. Om 2 uur stellen beide elftallen zich op onder leiding van den heer Langezaal. Het eerste kwartier is UVS voortdurend in de meerderheid en weet Beekman een fraaie voorzet van Onvlee te benutten (01). Bo degraven bepaalt zich hoofdzakelijk tot eenige uitvallen, die de achterhoede gee nerlei moeite bezorgen. Voor rust noteercn we nog een schitterend schot van C. Laman, die door een der spelers nog juist uit doel wordt gehouden. De rust heeft UVS niet veel goed gedaan. Bodegraven tapt uit een ander vaatje en is dan ook veel gevaarlijker dan voor de rust. Hun spel is vurig, maar absoluut niet ruw en de slechte geruchten over deze ploeg worden nu althans niet be waarheid. 2 minuten voor tijd gelukt 't den linksbinnen der gastheeren gelijk te maken (11). UVS zet alles op alles. Bijna ver dwijnt de bal in het doel, maar nog juist is er een voet die onheil voorkomt. De laatste minuut gaat O. Laman er van door, een schot, en vallend weet de keeper nog te keeren en is ook deze laatste kans op de overwinning vervlogen. Scheidsreohter Langezaal leidde uitste kend. De wedstrijd UVS IGSV I op 25 Oct. heeft plaats op het Lugdunum-terrein. Kampong II—Alphen II 1—5. Onder leiding van scheidsrechter Smo- renburg wordt afgetrapt. Direct ontwikkelt zich een vlug spel. Geleidelijk wordt Alphen iets sterker, waardoor voor het Kampong- doel meermalen gevaar ontstaat. Na pl.m. 15 min. krijgt Alphen een vrije schop te nemen. Het leder belandt via de keeper tegen de lat en wordt corner, Deze blijft onbenut. Eenige minuten voor de rust vo'gt een doorbraak der thuisclub. De linksbuiten plaatst den bal voor doel, waarop de rechts buiten scoort (1—0). Een aanval van Alphen loopt uit op een corner, die zonder resul taat blijft. Rust breekt aldus ongewijzigd aan. Na de rust heeft Alphen het spel bijna geheel in handen. Reeds na 5 minuten weet Mulder dan ook gelijk te maken, spoedig ge volgd door Turnenburg die uit een corner de stand op 21 brengt. Nadat het spel eenigen tijd gelijk is opgegaan, scoort G<h1- dijn uit een voorzet van links no. 3. Kam pong speelt een verloren strijd. Bij een schermutseling voor doel scoort Vrisekoop no. 4, waaraan de midvoor uit een voorzet van links het vijfde doelpunt toevoegt. Met dezen stand komt het einde. Alphia II—Velox III Na den aftrap komen den bezoekers reeds spoedig in den aanval en duurde dan ook niet lang of het gelukte hen de leiding te veroveren. Ook de thuisclub laat zich niet onbetuigd en weet weldra door Koop- mans den gelijkmaker te scoren. Nadat het spet eenigen tijd gelijk is opgegaan vlogt een plotselinge doorbraak der bezoe kers een schot op doel is den Alphiakeeper te machtig en Velox heeft andermaal de leiding. In de tweede helft oefent Alphia aanvan kelijk op het doel der bezoekers eenige druk uit en als eens een pena'ty ontstaat, weet Alphia deze in een doelpunt om te zetten. Even voor het einde, weten de be zoekers andermaal de leiding te hernemen (23), met welken stand het einde aan breekt. Leidsche Politie Sportvereeniging. Wegens het bedanken van den heer J. Zwart, als secretaris van de Leidsche Politie Sportvereeniging, hebben eenige mutaties in het bestuur plaats gehad. Het dagelijksoh Bestuur is thans als volgt sa mengesteld: M. F. Frank, Evertsenstraat 22, voorzitter; J. de Boer. Lombokstraat 63, secretaris; J. B. Straathof, Ja vast raat 42a, penningmeester. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De leidende ploeg geklopt. De uitslagen van de Zaterdag voor de League gespee Lde wedstrijden zijn: Eerste klasse. ArsenalBolton Wanderers 1—1 BirminghamGrimsby Town 2—1 Blackburn R -Newcastle U, 0—3 Bla ckp oo 1Middl e s b oro ugh 1—2 Derby County- -Leicester C. 1 -1 EvertonSheffield W. 9—3 Manchester C West Ham U. 0—1 PortsmouthAston Villa 0—3 Sheffield U. luddersfield T. 0—2 SunderlandOhelsea 2—1 West BromwichLiverpool 1—2 De stand in de eerste klasse is tha-n« gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Everton 11 8 3 33—19 16 W. Bromw. A 12 7 2 3 25—11 16 Iluddersfield 11 6 3 2 19—13 15 Aston Villa 9 6 1 2 27—12 13 Sheffield W. 11 6 1 4 33—28 13 Middleslx) rough 11 6 1 4 25—22 13 Birmingham 11 5 3 3 20—17 13 Liverpool 11 5 2 4 23—18 12 Leicester C. 11 5 2 4 22—19 12 Sheffield U. 11 5 2 4 19—16 12 Sunderland 12 3 5 4 16—15 11 Newcastle U. 9 5 4 19—13 10 Bolton W. 11 4 2 5 20—23 10 West Ham TJ 11 4 1 6 14—26 9 Manchester C. 12 2 5 5 15—22 9 Derby C. 12 4 1 7 17—26 9 Blackpool 11 3 2 6 14—28 8 Ohelsea 11 3 1 7 16—23 7 Blackburn R. 11 2 3 6 17—27 7 Grimsby T. 11 3 1 7 16—28 7 Portsmouth 11 2 2 7 9—22 6 T w eede klasse BarnsleyManchester U 0—0 Bradford C. Dbariton A 1—1 BristolChesterfield. 1—1 BuryPreston N. E. 4—1 Leeds U.Wolverhampton 2—1 MillwallStoke City 1—0 Notts C.Tottenham H. 3—1 Oldham A.Burnley 3—1 Plymouth A.— Nottingham F. 5—1 Port Vale—Southampton 0—0 Swansea T.Bradford 1—0 KORFBAL De uitslagen. Westelijke afdeeling Eerste klasse N.-H. WesterkwartierSwift 20 Hercules- Koog Zaandijk 24; DDVOlympia 65; DVD—DTV 5—1. Eerste klasse Z.-H. VeloxOns Eibernest 31 Deetos Vitesse 51 FluksH.K.V. 23Het ZuidenD.K.C. 40. Derde klasse E. H.S.V. 2—Ter Gouw 12ReadyFluks 2 3#-0. Oostelijke afdeeling. Eerste klasse A. E.C.K.A.Noviomagum 11; Be Quick Bapiditas 10. Eerste klasse B. H.K.C.—A.K.C. 3—1Achillea—On» Clubje 02; Naas—Rigtersbleek 50; Noordelijke afdeeling. Eerste klasse. NICFrico 2—3. Fluks—H. K. V. 2—3. Deze wedstrijd, die in een flink tempo werd gespeeld, had 't beste met een ge lijk spel kunnen eindigen. De partijen im mers wogen goed tegen elkaar op, gavun elkander niet veel toe en hielden beiden goed vol tot het eind, dat het eind nog niet bleek te zijn Want de scheidsrech ter had vijf minuten t.e vroeg geblazen. Reeds waren de 12-tallen ingerukt, toen ze weer tusschen de lijnen werden gefloten om den strijd te voltooien. Spoedig na het begin wordt flink aan gepakt, en beide verdedigngen blijken zeer hecht te zijn. Bij Fluks is Hooree echter niet safe. Toch ligt het niet aan hem, dat Nell aan H. K. V. de leiding bezorgt. Na een half uur komt van Wezel mooi vrij en schiet zuiver in (11). De nieuwe Fluks- aanval is gevaarlijk. De jonge speler de Wolf belooft een goede kracht te worden. Vóór rust echter heeft Fluks geen geluk. Meylink krijgt een strafschot te nemen, maar mist. Intusschen maakt mej. Raads van H. K. V. niet geheel vrij 12. Spoedig komt dan de rust. Als weer begonnen is, werkt h154" -^iddep- der Leidenaars niet goed door. Het mid- denvakspel van H. K. V. is beter. Maar als de bal in den aanval van Fluks komt. weet "na een kwartier De Wolf met een mooi zui ver schot gelijk te maken. Na wisseling is de Fluks-aanval, door weinig damessteun zwak. De H. K. V.-aanval is forsch. doelt veel gedekt, doch wordt door Meylink en De Wolf keurig verdedigd. Verre schoten van H K. V. hebben geen succes. Tenslotte komt Korsen vrij door vallen van De Wolf en maakt het winnende punt, waarna spoe dig het einde wordt gefloten. Als dan blijkt, dat te kort gespeeld is. wordt opnieuw be gonnen, maar deze vijf minuten brengen geen verandering meer in den stand. DeetosVitesse 51. Onder leiding van scheidsrechter Kos- tering komen twee volledige twaalftallen in het veld. Bij Vitesse speelt mej. En- sink weer mee. Direct gooien beide twaalftallen zich vol enthousiasme in den strijd. Het blijkt dat Vitesse zich niet zonder slag of stoot gewonnen wil geven en in verbazing vragen de Dordt- sche toeschouwers zich af of dat nu een degradatie candidaat is, die zulk een kranige partij korfbal demonstreert. Twintig minuten gaat de strijd gelijk op en geven de partijen elkaar geen duim breed toe. Dan krijgt Seits een goede kans, waaruit hij Deetos de leiding geeft (10). Onversaagd speelt Vitesse verder, maar zij kan niet beletten dat het nog voor de rust door Seits 20 wordt. Met Vitesse in den aanval eindigt de eerste helft. De tweede helft zet in met eenige aanvallen van Ter Poorten c.s. Slecht schieten doet echter succes uitblijven. Ook de Dordtenaren schieten niet zui- vgr maar toch brengen achtereenvolgens Wedemeyer en Zwaan de stand op 40. Vitesse heeft daarna een beteren aan val dan Deetos, dat echter eerst nog door Kreune scoort (50), voordat Noord- hoek Hegt het laatste doelpunt van den wedstrijd maakt (51). Met deze, voor de overwinnaars, wel wat geflatteerde cijfers' komt het einde van dezen goed gespeelden wedstrijd. ATHLETIEK Een uitvoering van „Donar". Zaterdag 7 November a.s. zal de Leid sche Gymnastiek- en Athletiekvereeniging „Donar" een uitvoering geven in de Stads gehoorzaal. WIELRENNEN Roode; deze laatste reedt buiten mededin ging- Na afloop werd er teruggereden naar het clublokaal, alwaar de prijsuitreiking plaats had. SCHERMEN OM HET DEGENKAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN DEN ..STAPEL"- WISSELBEKER. Mr. J. D. Schepers wint wederom. Zaterdag j.l. werd in de schermschool „Gijsberti" het degenkampioenschap voor Leiden verschermd. Door onzen oud stadge noot, den heer J. F. Stapel, was hiervoor een wisselbeker beschikbaar gesteld. Genoemde heer „trok" zelf mede, doch buiten mededin ging. De deelnemers, vereenigt in één poule, schermden om 2 touchés. De leiding berustte bij den heer Gijsberti. De deelnemers, vereenigd in één poule, ke schermers, w.o. Stapel, Schepers, v. Duu- ren, Bruins, en enkele goede linksche, was het verloop zéér spannend en waren er tal van fraaie partijen te zien, die technisch zéér hoog stonden. De heer Stapel was in uitstekenden vorm en verloor alléén zijn partij Schepers met 21, doch, zooals gezegd, deze deed bui ten mededinging mede, Op de helft bleek dan ook, dat de strijd om de eerste plaatst zou gaan tusschen Schepers en Bruins, die elk slechts één partij hadden verloren en v. Duuren met 2 verloren part. Onnoodig verloor Bruins met 21 van Wage naar, waardoor deze schermer gelijk kwam met v. Duuren, voor de 2de plaats. De partij Schepersv. Duuren eindigde echter match nul. De totaal uitslag luidt: 1. Mr. D. Schepers 7 gew. part. 6 ontv, en 17 geg. treffers, waardoor deze schermer zijn titel behield en voor de 2de maal het genoe gen smaakte kampioen op degen te worden. 2. E. J. Bruins: 7 gew. part. 10 ontv. tr. en 16 geg. touche's. 3. H. v. Duuren 6 gew. part. 11 ontv. tr. en 15 geg. touche's. 4. Jhr. I. F. B van Eysinga 4 gew. part 11 ontv. 10 geg. touche's. 5. R. J. Beer eveneens 4 gew. part. 13 ontv. en IQ geg. touche's Voor de prijsuitreiking werd de heer Stapel, door den heer Gijsberti toegesproken en me moreerde spreker de vele verdiensten van den heer Stapel in de schermwereld, zoowel plaatselijk, nationaal als internationaal, als ook de hoogst, sportieve en prettige opvatting van zijn plichten- als eerlijk sportman, waar na hij Stapel, mede namens alle andere zaal leden tot eerelid benoemde en hem als zoo danig een plaquette met inscriptie aanbood, Vervolgens reikte de heer Gijsberti de prij zen uit en bracht dank aan de schenkers van prijzen, schermers en publiek voor betoonde belangstelling. SCHAKEN, Leidsche Ren' en Toeristenvereen. Swift" Gistermorgen liet „Swift" de 30 K.M.-wed- strijden voor de A- en B-klassers met een gezamenlijke start. Hiervoor werd er om 9 u. vanaf 't clublokaal gezamenlijk gereden naar Katwijk-Binnen waar de start zou plaats hebben. Van start gingen er een 9-tal renners di rect gevolgd door de motorcontroleurs B. Ver schoor en P. v. d. Pluym. Het schitterende weer was zeker de oorzaak dat allen er een goeden zin in hadden, want er werd steeds gedemarreerd, echter met niet heel veel succes. E. de Blanken wilde er ze ker weer iets anders van maken, want op een gegeven moment maakte hij een tuimeling, waarbij z'n fiets zoo gehavend was, dat hij moest opgeven. Hierbij was het de sprint, die de winnaar moest aangeven, en waarvan het resultaat werd: 1. J. Verschoor 57 min., 2 met 'n halve wiellengte verschil J. v. Wezel, 3. C. de Ruijter, 4. A. v. Egmond, 5. F. Hoo- gendijk, 6. D. Ramp, 7. C. Paats, 8. H. de Vergadering van den Schaakbond voor Leiden en Omstreken. In „In den Vergulden Turk" is j.l. Zater dagmiddag de jaarvergadering van bovenge- noemden bond gehouden. Van verschillende clubs waren afgevaardigden aanwezig, Was senaar had bericht van verhindering gezonden en als gasten waren tegenwoordig twee afge vaardigden der Schaakclub „Deliciae Nostrae" te Zoeterwoude (H.R.), die zich zeer waar schijnlijk ook bij den bond zal aansluiten. Na goedkeuring der notulen en nadat het jaarverslag was uitgebracht, werd de kas na gezien, die met een batig saldo sloot. De hee- ren G Bosscha en dr. P. B. Kreukniet stelden zich niet herkiesbaar. Na stemming is het be stuur als volgt samengesteld: Voorz.: dr. J. F, Sirks, seer.: H. I. de Nie, penningm. A. C. v. ter Tooien, Voorschoten en commissarissen H. Trimp te Boskoop en M. Splinter te Lei derdorp. Voor den nieuw te spelen competitie wedstrijd werden evenals het vorige jaar, we derom twee medailles beschikbaar gesteld. Aan de competitie zullen waarschijnlijk deel nemen: Philidor I, L.S.G. IIIII, Voorschoten I, Leiderdorp I, Boskoop II en Delicae Nos- trae te Zoeterwoude (H.R.) Het aantal te spelen wedstrijden bedraagt in dat geval 5. De club te Boskoop ontving de toezegging de wedstrijden te mogen spelen op dezelfde data, als voor het le tiental in den Ned. Schaak bond zijn vastgesteld. De regeling voor de kampioenswedstrijden zal dezelfde van het vorige jaar zijn daar deze goed heeft voldaan. De gemeenschappe lijke bondsavonden (1 maal per maand) zullen vervallen. In plaats daarvan wil men één of twee propaganda-avonden houden, alsmede een massa kamp tusschen de spelers te Lei den en die in de buitengemeenten. Bij de rondvraag stelde de heer de Nie voor wederom een aparten leider voor de kam pioenswedstrijden te benoemen. Hierna niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter, net een woord van dank aan de leden voor hun opkomst, de vergadering. PAARDENSPORT RENNEN EN DRAVERIJEN OP DUÏNDIGT. De uitslagen van de gisteren te Duindigt gehouden rennen en draverijen luiden: Odéonprijs {prijzendraverij der 3de en 4de klasse over 2040 Meter): 1. Sara, eig. J. L. v. d Knoop; 2. Sador, eig. A. P. J. v. d. Kroon. Herfsttinten (ren op de vlakke baan over 1100 M.): 1. Milane, eig. W. Jochems, 2. Mer cedes, eig. W. Jochems. Olandaprijs (prijzendraverij 2de en 3de kl. over 2040 M.): 1. Sister Patrick H, eig. Jac. Klarenbeek. 2. Sieghilde S. eig. N. Schermer- horn. Klein Criterium (handicap 4de klasse over 3300 M.): 1. Quford, eig. J. M. Schoon. 2. Ureka, eig. D. de Vlieger. Oranjeprijs (ren op de vlakke baan over 1700 M.): 1. Paddy's Darling, eig. A. M. van Oss. 2. Marialva, eig. R. L. Portocarrero. Olympiaprijs (handicap heat 1ste klasse over 1700 M.: 1. Postduifje C. eig. Jac. v. d. Graaf. 2. Nowbold (hordenren over 2600 M.): 1 Pommard, eig .A. G. v. d. Tol. 2. Theocrite eig. H. C. Lintveld. ZEILEN DE NA-BRASEM. Het naderend einde van het zeilseisoen doet zich gevoelen. De zeilvereeniging „Braaasemermcer" mocht niet op zooveel deelname bogen als „De Kaag" vorige week. Het naderend ein de van het zeilseizoen deed zich maar al te goed gevoelen. Dat bleek vooral Zaterdag middag; bij den aanvang, toen er bij zeer weinig wind maar minieme deelname kon geconstateerd worden. In de 45 MS kruiserklaase startten de Benati II en De Coppelstock, terwijl hier in tevens uitkwam de Scherenkruiser Prikkebeen. De Coppelstock gaf in dezen eersten wedstrijd bovendien nog; op. Bena ti II, stuurman B. Fenenga, eindigde als eerste. In de Regenboogklasse was het resul taat: 1. Saenden, stuurm. M. de Wit; 2. Steur, stuurman L. van der Steur, 3. Hol land, stuurm. F. P. Bos. De tweede dag. Ook de Zondag had een zeer kalm ver loop. Er stond iets meer wind dan Zater dag, maar veel was het toch niet. De voornaamste strijd was nog die der Regenbogen, waarbij de Saenden weer als eerste en de Steur als tweede eindigde. De heer v. d. Steur legde hierbij tevens be slag op den Brasemprijs voor de beste prestatie in de Regenboogklasse tijdens het geheele seizoen. Hij behaalde daarbij 81 punten. De wedstrijd der Regenboogkla&se, met één zeiler bemand, leverde een overwin ning op voor Holland, stuurman F. P. Bos. Tweede was Saenden, stuurman M. de Wit. In de 45 M2. kruiserklasse won nu de Coppelstock, terwijl wij later vernamen, dat in de eerste race tegen Benati II door Coppelstock was geprotesteerd. De uitslagen zijn: 45 M2. kruiserklasse, le race: I Bena ti, B. Fenenga 1.52.55; Coppelstock opge geven; 2e race: Benati 1.18.53, Coppelstock 1.19.13; 3e race: Coppelstock 1.33, Benati II 1.33.42. Scherenkruisers: le race 1. Prikkebeen J. Heynen 1.22.2; 2. Mignon st. J. Zwerver 1.23.12; 2e race 1. Prikkebeen 1.32.48, 2. Mignon 1.34.27. Regenbogen, le race: 1. Saenden S. de Wil 2.7.44, 2. Steur II 2.8.4, 3. Duke 2.8.44, 4. Hollandia st. C. van Staveren. 5. Meteor A. J. Marx, 6. De Jongens J. Kleermaker. Holland gediskwalificeerd. 2e race: 1. Hollandia 1.26.40; 2. Holland I.27.15; 3. Meteor 1.28.9; 4. Duke, 5. Steur II. 6 Saenden. De Jongens mast gebroken. 3e race: 1. Saenden 1.44.37, 2. Steur II 1.44.48; 3. Meteor 1.45.15, en 4. Holland 1.45.17. Algemeen winnaar Saenden. D., Klasse. In deze klasse zijn geen tijden bekend gemaakt. De uitslag is: Wilwiedor van den heer Biesiot en 2. Butterfly van den heer J. H. Sieverts. 12-voetsjollen1. Tulla, S. de Wit 1.7.52;' 2. Borgerhoff Muller 1.8.25. In deze klasse werd nog een tweede wedstrijd gezeild buiten het programma om, waarin de heer S. de Wit wederom als eerste arriveerde. Na afloop werden de prijzen door den voorzitter, den heer J. N. van der Meer uitgereikt, waarbij hij tevens mededeelde, dat de Brasem-prijs voor dit jaar is gewon nen door de Steur II met totaal 81 punten, tegen Hollandia 76 punten en Holland 74 punten. POSTDUIVEN dat. hij zelfs geen schram had opgeloopen. De oorzaak van hel ongeval is een mis rekening, die alleen bij een rijpe ervaring tot de onmogelijkheden behoort. Toch heeft de heer Van der Leeuw vol doende ondervinding opgedaan. Een vorige week maakte hij nog een tocht naar Biar ritz. Hij heeft onder de soortv'ieeers een uitstekenden naam en toonde zich bij zijn dagelijksche vluchten WaalhavenOost- voorne een alleszins bekwaam en gerouti neerd vlieger. De leering, die men uit dit ongeval knn trekken, i«, dat ook na gron dige oefening in de vliegkunst de uiterste voo ri oh t"b e id geboden blijft voor den vlie genier, die nog de ervaring mist welke eerst na jarenlange dagelijksche practijk verkregen wordt. Toen bleek, dat het incident zoo goed af liep, is de oefening voortgezet met het re sultaat dat de heer Van Tijen overwinnaar werd. Het toestel van den heer Van der Leeuw is verzekerd. Rfceds hedenmiddag bereikten den heer Van der Leeuw offertes voor de levering van een nieu.w vliegtuig. Het onge val heeft hem dan ook niet afgeschrikt. Hij is vast van plan zich zoo spoedig mogelijk van een nieuw vliegtuig te voorzien. STADSNIEUWS R. K BOND VAN KRAAM VERZORGSTERS. „De Vriendenclub" (Leiden). In de gehouden vergadering van bovenge noemde postduivenvereeniging is besloten, nu de vluchten zijn afgeloopen, een tentoonstel ling te organiseeren, waarvoor al reeds ver schillende eereprijzen zijn geschonken. Tevens ligt het in de bedoeling in dezen stillen tijd een cursus te houden over de hoe danigheid der postduif. LUCHTVAART SPORTVLIEGTUIG VERNIELD BIJ LANDING. Bestuurder geheel ongedeerd. Bij een gisteren gehouden betrouwbaar heidsoefening te Rotterdam is de heer M. A. G. van der Leeuw, directeur der firma Van Nelle, bekend sportvlieger, met zijn toestel weggegleden, ten gevolge waarvan het fraaie Pandertje nagenoeg vernield werd. De heer Van der Leeuw bleef geluk kig ongedeerd. De betrouwbaarheidsoefening was uitge schreven door de Roti erdamsche Aero-Club. Als prijs had een der leden een beker uitge loofd. De route was AmsterdamRotter damTwenteGroningen en terug naar Amsterdam, met tussohenlandingen op een vooraf met lappen aangegeven doel op ge noemde vliegvelden. Aan deze oefening werd deelgenomen door mej. Bep Versluys met een Pander van de Aero Club en de heeren Van Tijen met zijn „Adelaar", In 't Veen uit Schiedam en Van der Leeuw met hun eigen Pandertje. Daar te Amsterdam voor deze oefening gestart moest worden vertrokken de Rotterdammers te half ne gen van Waalhaven naar Schiphol. Te 9 uur 15 starte men op Schiphol. De heer Van der Leeuw, die als derde j gestart was hij had geen passagier kwam als derde ook boven Waalhaven. Nu schijnt hij zich bij zijn landing te hebben misrekend; hij kwam althans te langzaam binnen, waardoor het toestel hem a's het ware uit de vingers glipte en tamelijk on zacht den grond raakte. Het werd nage noeg vernield, beide vleugels zijn kapot, de schroef is gebroken, terwijl het landingstoe- I stel bezweek. De plaats rond den bestuur- der bleef, dank zij de daar aangebrachte I speciale versterkingsconstructie, geheel in- I tact; men kon den heer Van der Leeuw ter stond uit het toestel halen, waarna bleek, De Afd. Leiden van bovengenoemden Bond hield dezer dagen onder groote be langstelling der leden haar jaarvergade ring. De voorzitter, dr. W. Simons, opende de vergadering met den chr. groet, heette allen welkom, in het bijzonder den Gee->r.. Adviseur, den weleerw. heer W. Hessing, alsook den spreker van dezen avond, den heer C. van Reysen uit Den Haag. Er was een feestelijk cachet gegeven aao dezen avond, door de symbolisch uitgevoer de programma's, waarop de geluksaaa- brenger prijkte n.l. de ooievaar. De secretaresse, mevr. A. Mondriaan- Strack van Schijndel, werd alsdan verzocht de notulen der vorige vergadering voor te lezen, welke onder dankzegging werden goedgekeurd. Thans kwamen de jaarvei- slagen aan de beurt en wel het eerst van de penningmeesteresse. mej. Zr. E. Smit, waaruit bleek, dat door een zuinig beheer, nog een klein batig saldo was bereikt. De voorzitter dankte de penningmeeste resse voor haar werk daaraan verricht, en benoemde mej. Zr. A. Vogelzang en mej. zr. A. Langeveld tot kasuaziensters, welke commissie daarna bij monde van mej. zr. A. Vogelzang verslag uitbracht en alles in orde bevond. Daarna volgde het jaarverslag van de secretaresse. Daaruit- bleek onder meer, dat we door het oprichten van een Afdeeltng in Den Haag, 4 leden hadden moeten mis sen; laten we hopen, dat, door de actie die er steeds door ons gevoerd wordt, om in de naburige dorpen wijk-kraamverzorgsters aangesteld te krijgen, ook zoodoende het ledental van de Afd. Leiden moge groeien. Een woord van oprechten en welgemeende» dank werd ook gebracht aan den ijverige» voorzitter, die op bijna elke maandverga- ring een causerie hield over een of ander toepasselijk onderwerp. Dr. W. Simons dankte de secretares:-e voor haar uitgebreid verslag en voor le vele werkzaamheden, die zij in het afgo- loopen jaar voor de Afdeeling had ver richt. Echter wilde de voorzitter de leden er nog op wijzen, dat er steeds gelegen heid is tot het siellen van vragen, het/.ij schriftelijk of mondeling; die dan op de maandvergaderingen zullen worden beant woord. Daarna hud wegens periodieke aftreding van den voorzitter een bestuursverkiezing plaats; met algemeene stemmen werd dr. Simons tot voorzitter herkozendit was ook niet te verwonderen, gezien het veie, dat volgens het jaarverslag door den voiv- zitter was verricht. Deze dankte voor het vertrouwen in hem gesteld; met genoegen nam hij het voorzitterschap weer op en zegde wederom zijn volle medewei king «.co. Het officieele gedeelte was nu afgeloopen. Alsdan werd het woord gegeven aan den spreker van dezen avond, den heer C. van Reijsen. Deze zeide niet al to ernstige declamation te zullen voordia- gen, daar het werk der kraamverzorg sters ernstig genoeg is, maar nu op deze jaarveigadering de geesten eens met iets anders bezig te willen houden, n.l. door wat lichtere poëzie en proza. Voorgedragen nu werd uit de werken van Pater van Meurs; Adama van Schel- tema; Guido Gezelle en Clinge Doorcn- bos. Het geheel viel zeer in den smaak gehoord het applaus dat daarop volgde. Daarna werd gepauzeerd, waarna het programma vermeldde „verrassingen". Het bestuur had gemeend ook op deze wijze de avond tot een feestavond te maken. Eenige practische voorwerpen werden nu verloot en aan de gelukkige prijswinsters uitgereikt. De dames hadden meer succes dan de heeren. Wederom was nu het woord aan den declamator, welke nu een gedeelte voor droeg uit „Het donkere licht" van An- toon Gooien, en n.l. een eenLszins toe passelijk gedeelte het kind dat gedoopt moet worden". Ook dit werd zeer mooi voorgedragen en uit alles bleek dat de déclamateur de kunst verstaat verschillende soorten van poëzie en proza aangenaam uit te voe- De voorzitter dankte daarom uit aller naam den spreker voor diens aangename voordrachten, daardoor had deze er veel toe bijgedragen om aan deze avond een feestelijk cachet te geven; te grooter was ook de dank van den voorzitter, daar de declamateur zich geheel belang loos had beschikbaar gesteld; onder luid applaus werd daarop a.V) den spreker een kleine attentie aangeboden. Na de gehouden rondvraag, sloot de voorzitter deze zeer goed geslaagde jaar vergadering met den chr. groet.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7