Overalls 2.45 ACADEMIENIEUWS v MARKTEER CHTEN ZATERDAG 17 OCTOBER 1931 DE LEIDSCFE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 17 Oct. 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste baroroeterst.: 774.3 te Storno way Laagste barometerst.: 745.0 te Ingo. Verwachting tot den avond van 17 Oct.: Zwakk tot matige wind uit Oostelijke richtingen. Licht tot half bewolkt. Droog weer. Overdag iets zachter. Terwijl de hooge druk, die over het midden en Oostey nan het gebied was ge legen, eenerzijds aan beteekenis verloor, doordat de beide kernen, die over Enge land met de Noordzee en die over Oost- Duitschland verder afnamen, terwijl het verder trekken van de depressie in het Noord-Oosten aan den kant van Zuid- Scandinavië een daling gaf, is de nieuwe stijging ep IJsland aanleiding geweest tot een sterke uitbreiding van den hoogen druk aan den Noord-Westelijken kant, zoo dat nu de hoogste standen ten Westen van Schotland liggen. Hierdoor is de voorloo- pige voortzetting van rustig droog weer wel verzekerd. In hot hooge Noorden is de temperatuur sterk gedaald en ook in Zuid-Duitschland en midden-Frankrijk is door nachtelijke uitstraling de ochtend-tem peratuur laag geworden. Ofschoon er veel kans is, dat die stralingstoestand zich ook over onze streken uitbreidt, valt daarop niet met zekerheid te rekenen. In het Noorden van Scandinavië vielen hier en daar zware regen- en sneuwbuien. LUCHTTEMPERATUUR: 11.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 5.32 uur tot Zondagochtend 5.53 uur: van Zondagnamid dag 5.30 uur tot Maandagmorgen 6.uur. HOOG WATER. Hoog water te Katwijk aan Zee op Zondag IS Oct. voorm. 7.19 uur en nam. 7.56 uur; Maandag 19 October voorm. S.39 uur en nam. 9.27 uur. Adviseursbenoeming. In 't weekblad „St. Bavo" van 29 Augus tus j.l. stond 't bericht, dat de weleerw. heer H. Bangert, kapelaan van de Petrus- kerk, benoemd was tot geestelijk adviseur van Groep III der Sociale Vereenigingen hier ter stede. Ter verduidelijking zij hier aan toegevoegd, dat onder deze groep val len de volgende organisaties: Nederland- sche R. K. Bond van loodgieters en koper- slagerspatroons; de Ned.'R. K. Metaaibe- werkersbond „St. Eloy", Ned. R. K. Bond van Transportarbeiders „St. Bonifacius'; R. K. Fabrieksarbeidersibond „St. Willibror- dus"; R. K. Melkverkoopersgilde „St. Pa- schalis Baylon". Voorts de organisaties Jer R. K. Smedenpatroons, R. K. Sckilderspa- t-roons, R. K. Wagenmakers, R. K. Installa teurs van gas, water, electriciteit, R. K. Rijwielhandelaars en herstellers. Kapelaan Bangert is dus geestelijk ad viseur geworden van al de sociale vereeni gingen waarvan pastoor Berkemeijer te voren geestelijk adviseur was. R. K. Sportcommissie. De R.-K. Sportcommissie deelt ons mede dat alle leden van de aangesloten ver eenigingen worden verzocht deel te nemen aan een korte vergadering, morgenmiddag te houden in den Burcht om kwart over 12 uur precies. De punten van behandeling zijn: open stelling van het sportterrein. Mededeeling omtrent de financiën. Als ieder op tijd is, kan deze bijeenkomst in een kwartier afgeloopen zijn. R.-K. Vakschool voor Meisjes. Gisteravond had in het schoolgebouw Galgewater 1 een bijeenkomst plaats. Be halve door de leerlingen, werd ook door de directrice, leeraressen en leeraar groo- te belangstelling getoond. Het doel van deze vergadering was te komen tot de oprichting van een Ontwik kelingsclub waartoe de zeereerw. pater G. Dolle, godsdienstleeraar aan de school, het initiatief had genomen. Zijneerw. opende de vergadering en zet te in 't kort het doel van de club uiteen. Tot het nemen van verdere mhaatregelen werd een voorloopig bestuur gekozen. Ten slotte werd voorgesteld een der leeraressen al moderatrice te benoemen. R.-K. Bond voor Groote Gezinne'n. Naar men ons mededeelt, zal de afdee- ling Leiden van den R.-K. Bond voor Groote Gezinne haar 121/2-jarig bestaan herdenken door het houden van een propa- ganda-feestvergadering en wèl op Dinsdag avond, 10 November a.s., toegankelijk voor de leden en genoodigden. Leden, houdt dezen avond vrij voor de belangrijke vergadering van uw afdeeling: het programma wordt nader bekend go- maakt. in Khaki en Blauw, mansmaat 4.50, 4.25, 3.70, 3.50 JONGENSOVERALLS 1,85 Klubo Esperantista. Voor de R. K. Klubo Esperantista trad gisterenavond in het gebouw der Zita- vereeniging als spreker op de heer F. J. v. d. Meijden, voorzitter der afd. Lei den. Na een welkomstwoord tot de aan wezigen, bijzonder tot den geest, advi seur, pater G. Dolle, ving de heer v. d. Meijden zijn lezing aan. Spr. wees in zijn inleiding op den groei der Esperanto-beweging in Neder land. Ons land telt thans 1300o Esperan tisten waarvan 1000 Katholieke vereeni- gingslcden. Hierbij zijn nog niet gere kend de velen, die geen lid van een ver- eeniging zijn. In het buitenland heeft het Esperanto nog veel grooter vlucht geno- pren. Deze groote 'vlucht is te danken aan de werkelijke voordeelen welke het Es perante heeft op de levende talen. Daar van werden verschillende voorbeelden ge geven. Spr. kwam op tegen de bewering, dat de klank van Esperanto zoo afschuwelijk is. De proef op de som werd gegeven met liet Wees Gegroet in het Esperanto. Na uitgeweid te heb-ben over de taak der in alle landen verspreidde U. E. A., de Internationale Esperanto Vereeni ging, vertelde spr., hoe bijna alle litera tuur in het Esperanto wordt vertaald. Zelfs zijn er boeken welke uitsluitend in het Esperanto werden geschreven, en in geen andere taal. Op Katholiek terrein wordt volgens spr. het Esperanto nog veel te veel on derschat. Alle vakken en groepen worden door 't Esperanto te zamen gebracht. Naast de moedertaal, het Esperanto als hulpmiddel. Spr. besloot met op te wekken een cursus in Esperanto te volgen. Het Es peranto leert achtmaal gemakkelijker aan als welke taal ook. Met een half uur daags studie heeft men het in een jaar onder de knie. Na deze inleiding werd gelegenheid gegeven vragen te stellen en zich voor den cursus op te geven. Hedenmorgen werd de medische we tenschap, verpersoonlijkt in de bronzen figuur van den grooten Boerhaave, die eenige dagen geleden van haar hoog voet stuk was neergehaald, weer hersteld op de verheven hoogte, waarop hij behoort te staan. M. a. w. Boerhaave staat sinds vanmorgen half 12 op zijn nieuwe stand- plaast vóór de Oegstgeesterlaan. Deze gebeurtenis ontging het publiek niet en er was veel belangstelling. De gewich tige Boerhaave heeft zonder incidenten de luchtreis doorstaan en wendt thans het aangezicht naar het moderne zie- kenhuisccmplex. een waardiger houding dan hij aannam ten opzichte van het oude academisch ziekenhuis. BIOSCOPEN. Luxor. Het programma van deze week bevat een reprise van twee groote nummers, die reeris eerder werden vertoond, n.l. „de Witte Dui vel'"' met Ivan Mosjoukin en Lil Dagover in de hoofdrollen, benevens „lm Westen Nichts Neues". De groote anti-oorlogsfilm van Erich Ma ria Remarque heeft weer vele belangstel lenden getrokken. Met gespannen aandaofit werd dit drama van menschelijk lijden weer gevolgd. We zagen weer de doorploegde en doorkerfde landouwen van België en Noord- Frankrijk, en hoorden weer de snerpende en gillende granaten, de kreten der gewoa- den. We volgden ze weer de jonge gymna siasten, die ten oorlog gingen en m de leer school kwamen bij Katszinsky en Tjaden enHimmelstosz lagen legden. En we zagen ze vallen.... Paul Baumer als laat ste, toen het legerbericht als lederen dag meldde: Van het Westelijk front geen nieuws Trianon. Een programma, zooals hier deze week gebracht wordt, is er een, als men maar zelden te zien krijgt. Een tweetal films, die beiden elk op eigen en zeer oorspronke lijke wijze boeien van het eerste tot .het laatste beeld Eerst laat Dr. Fu Manchu in een ver volg op zijn vorige film naar het boek van Sax Rohmer, de bezokaers griezelen als hij nu terukeert en ook het derde slachtoffer zoekt voor de goden zijner va deren. Een en al spannig is deze film vol van griezeligheden en een zucht van bevrij ding ontsnapte je als Dr. Fu Manchu ten slotte het ouderspit delft en de film ten einde is. Vermakelijk is de nieuwe Duitsche film „Walzer im Schlafcoupé". Het verhaal zelf is aardig enonschuldig, wat het laat ste betreft, de uitbeelding hier en daar minder, zooais in de meeste Duitsche films het geval is Het i' unt dit in deze film tot uitn." r- of cabaretscenes, op en achte »cel, diei n deze film voor komen. 't Is allemaal was erg luchtig, wat erg los en daarom moken wij voor deze film dan ook een voorbehoud voor volwassenen. Het spel in deze film is weer buitenge woon aantrekkelijk, geestig en amusant, waarvan Fritz Schulz, dezelfde uit: „Je moet maar boffen"' het geheim bezit. Hoe dwezc vlotte jongeling zich voordoet als een verlegen, groen en al te degelijk jong- mensch, moet men zien. Met Trude Berliner en no geen stuk of wat raken typen hebben zij van deze film een schlager gemaakt. „Casino". De Russische cineasten zijn toch maar be kwame vaklui. Dat moesten we gisterenavond volmondig bekennen, toen we in „Casino" de film „Menschenarsenaal" moesten beoordee- len, want deze film is technisch af, zooals de uitdrukking luidt. Maar wat daar tegenover slaat is, dat ze een beslist communistische strekking heeft. In weerwil daarvan meenden we ze toch toelaatbaar te moeten verklaren voor volwassen menschen en we! omdat ze al te doorzichtig is en de middelen het doel voor bijstreven en dat met een overdrijving, die de film soms tot een paskwil maakt. Zoo heeft b.v. de directeur van de ultra-moderne gevan genis „Menschenarsenaal" meer het voorko- men en de bewegingen van een baviaan dan van een mensch; stakers worden zoo maar tot levenslang veroordeeld; de cipiers zien er zeer welgedaan uit; een rechercheur heeft een speknek van wat ben je me en deze dikke nek wordt opzettelijk den toeschouwer vertoond i om te laten zien, hoe goed deze kapitalistische lui het hebben, terwijl de narigheid te lezen staat op de gezichten der gevangenen. Neen, I een verstandig mensch laat zich door zoo n film. hoe mooi ook bewerkt, niet overbluffen. De tweede film „Het laatste Bolwerk" brengt ons in het vreemdelingenlegioen in Afrika en is een goede speelfilm, doch evenals de eerste streng voorbehouden voor volwassenen. BIOSCOPEN. Casino: Voor volwassenen. Luxor: Voor volwassenen. Trianon: Voor volwassenen. LEIDEN. Geslaagd: carididaatsexamen rechtsgeleerdheid mej Th. 8. van B'ankenslcih (Den Haag) en de heer A. J. A. Sweerts de Landas Wy- borgh (R'dam); propaed. examen Godceleerdheid de heer H. J. Groerewegen (Den Haag). candidaats-examen Nederl. letteren mej. M. J. Soetekouw (Delft). Voor het examen van apothekers-assis tent te Leiden zijn geslaagd mejuffrouw K. Schaap (Rotterdam) en de neer G. C. Dren- kelfordt (Schiedam). LEIDEN. AGENDA'S. NED R K. VOLKSBOND AFD. LEIDEN (Secretariaat Leliestraat 7). Zondag. De grnote zaal van het Bonds- gebouw voor ontspanning geopend vanaf 6.30 uur. Maandag. Rechtskundig Bureau van 6.30 —8 uur voor de leden van de afd. Leiden en Omstreken. Bondsgebouw Steenschuur no. 15. Zij die gebruik maken van het Rechts kundig Bureau worden verzocht op tijd aan wezig te zijn. Voor leden van buiten de stad rijwiel stalling in het Bondsgebouw. Dinsdag. Eerste Ontwikkelingsavond van dit seizoen, voor de leden „Oscar Tijd gat" zal spreken over „Vlaamsche Humor" 's avonds 8 uur, groote zaal. Dinsdag, zitting Bestuur Bouwvakarbei dersbond van 7 tot 8 uur. Kantoor boven. Woensdag, Bestuursvergadering R.-K. Volksbond, t-e 8 uur. Donderdag. Tuinbouw, Teekencursus groote zaal. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio" 8 uur. Tevens inschrijven nieuwe leden. Za.jrv.ay ik 7—8 uur.. Sluiting kantoor precies 8 uur. Zitting Ziekenkas van 78 uur in zaal 1 Brandstoffencommissie 7—8 uur. Prijslijst op het kantoor aanwezig. Bibliotheek van 79 uur. Vanaf 12 October is het secretariaat van den R. K. Grafisehen Bond, afd. Leiden, Lindestraat 20. Woensdag 28 October a.s. bestuursraad vergadering. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van do Ka tholieke Geze.'len-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar lederen lllen Maandag van de maand, s avonds ora half 9, m de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Heden Zaterdag van 89 uur plaatsbe- spreken voor Zondag en Maandag 10 mi nuten voor 8 uur worden de volgnummers uitgegeven, Van 89 uur bibliotheek. Zondag is de zaal geopend van 12.30 Van 1 tot 2 uur zitting Jozefspaarkas welke wordt waargenomen door de heeren P. van Bergen Henegouwen en P. Klein. Van 11.30 uur bibliotheek. Te 8 uur feestavond voor de Gehuwde Gezellen. Maandag te 8 uur feestavond voor de Gezellen met hun Ouders. Dinsdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. Woensdag te 8 uur Gezellige bijeenkomst voor al degenen dip medegewerkt hebben tot het welslagen van ons 44ste Stichtings- feest. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 8—10.15 uur. Vrijdag van 810 uur turnclub Oranje Zwart lokaal Pieterskerkhof. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 3.00—10.15 uur. 8.15 uur kegelclub De Pcedelaar. lederen Zaterdag van 8 tot 0 uur is de Leesbibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. lederen Zondag van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. Vordere mededeelingen: Voor de te hou den boekhcmdcursus lean men zich opge ven bij den senior J. Vreeburg voor bij- commissie Frans de Keun-ing. Gezellen geeft n zoo spoedig mogelijk op voor het a.s. krui'sjassen-coneours. A.s. Zondag avond na het lof prijsbiijaiten. Extra prij- ST. PETRUS-PATRONAAT Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Afdeeling Leerlingen van de St. Joseph s-Gezellen- Vereeniging Augustus 1837—September 1920). Zondag half 5 Patronaat van 11.30 uur bibliotheek, Vrijdag van 8—9 uur biblio theek in plaats van Zaterdag. Zaterdag is de zaal gesloten. SINT FRANCISCUS LIEFDEWERK Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zondag 910 uur Morgengebed, H. Mis met preek 1010.15 uur; Ontbijt 10.15 10.45 uur bijzonder godsdienstonderricht, 10.15—11.30 Recreatie Afd. I. 5.30—6.— u. Godsdienstonderricht, 6—6.30 uur Lof en avondgebed. Na het Lof bibliotheek en spaarbank, 6.308.30 uur ontspanning. Maandag 5.30—6.30 uur Bibliotheek en Spaarbank. S.009.30 uur Handteekenen. Dinsdag 6.157.30 uur Vlecht en Car ton nagewek, jongste afdeeling. Woensdag 7.308.uur Lof, 8.008.30 uur Zang. Donderdag 6.15—7.30 uur. Vlecht- en Cartonnagewerk. hoogste afdeeling. Vrijdag 7.308.45 uur Bouwkundig tee kenen. Sloyd. Zaterdag. 33 uur. Lijn-, Projectie- en Machineteeken; 67 uur Gymnastiek jong ste afdeeling; 78 uur Gymnastiek hoog ste afdeeling. 810 uur Recreatie Afd. I. i lü. I DERDE ORDE. Zondag 18 October 's avonds 7 uur ver gadering voor dc leden der Derde Orde, waaronder visitatie door den zeereerw. Pater Ohr. Roorda. Alle Tertiarissen wor den zeer dringend uibgenoodigd deze ver gadering bij te wonen. Maandagavond na het Lof Franciscaan- sohe Rozenkrans voor Theodorus Lamboo en Woensdagavond voor Joannes Kerkvliet. Woensdagmorgen om kwart voor 8 ge zongen Reqiem voor Theodorus Lamboo en Vrijdagmorgen kwart voor 8 voor Joannes Kerkvliet. R. K. DAMES GYMN. VER. „KLIMOP." Vrijdag 4.305.30 uur kleuterclubje. 5.306.30 Adspiranten groep I. 6.45—7.45 idem groep II. 8—9 uur idem groep III en leden. Zondag 3 uur de Micky Mousen aanwe zig op de afgesproken plaats. Aangifte nieuwe leden Utrechtsche Jaagpad 1. ZIT A-VEREENIGING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hnllandsche meisje» op Zondag en Woensdag van jes van 8.0011.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8—10.30 uur. Bemiddelingsbureau. Inschrijving voor dienstboden kosteloos. Voor werkgeefsters wordt berekend 1.25 bij inschrijving en 1.25 bij plaatsing van een meisje. Het bureau is geopend iederen werkdag, behalve Zaterdag, van half 10 tot 11 uur des morgens. Bibliotheek geopend Dinsdag en Vrijdag avond van 78.30 uur. DE GRAAL. Eiken avond tusschen 7 en 8 uur gele genheid om zich in te laten schrijven als lid van „De Graal". Een goed Graallid die om 8 uur op club moet zijn, belt eerst na kwart voor 8 uur bescheiden aan Maandag: Huisvlijt, handwerken voor de kapel, reidansen, tooneel, huisvlijt, mondorgel. Kookles op de Vakschool. Dinsdag. Reliefwerk, Volkszang en Man doline. Woensdag: Reidansen, mondorgel, too neel. Donderdag 7.309.00 uur Handwerken, mandoline, reidansen, Mondorgel en Fransch. Vrijdag 89.30 uur: huisvlijt, handwer ken, volkszang en tooneel. Zaterdag. Volkszang, en Huisvlijt. Graalleden blijft Wijze Mieren sparen! Zaterdag 17 October a.s. vanaf twee uur regelmatig repetities voor de Schouwburg- uitvoering. Niemand verzuime! Zondag 18 October a.s. Algemeene H. Communie van de Congregatie in de Har- tebrug en St. Josephkerk. Graalleden zorgt dat je present bent! Om 10.15 uur worden de geunifonnde Graalleden in het clubhuis verwacht, waarna, op dezelfde wijze als verleden week Zondag, zal worden uitgetrokken. Wie wil er nog mee met de lampion-op tocht'? Ook de nieb-geuniformden kunnen mee. Inschrijving tot en met Zondagavond 17 October. Excelsior, Alleluja, Vooruit!! LAATSTE BERICHTEN COMMISSARIS DER KONINGIN IN DRENTHE. Mc ingang van 1 Nov. a.s. is benoemd tot commisaris der Koningin in de provincie D-renthe mr. dr R. H. baron de Vos van Steen wijk, thans grffier der Tweede Ka mer. De nieuw benoemde commisaris werd in 1885 te Zwolle geboren Hij studeerde aan de Leidsehe Universiteit en promoveerde daar in 1912 tot doctor in de rechts- en staatswetenschappen, op een proefschrift over stemplicht. In dat zelfde jaar werd hij benoemd tot adjunct-commies aan de provinciale griffie van Noord-Holland en in 1916 bevorderd tot hoofdcommies. In 191S werd hij door de Tweede Kamer be noemd tot haar commies-griffier en na het overlijden van den griffier mr Arntzenius in 1920 benoemd tot griffier. Behalve de ver- schirende tijdschriftartikelen van zijn hand verscheen in opdracht van de vereeniging van Delftsche ingenieurs in 1926 het vijfde door hem bewerkte deel in de uitgaaf „Rechtskennis van den ingenieur van Wa terstaat". Sinds verscheidene jaren heeft I baron de Vos van Steenwijk zitting in de I staatscommissie tot voorbereiding van de I wettelijke regelng van het Waterstaatsbe stuur. Hij is ridder in de orde van den Ne- J derland'Schen Leeuw. De nieuw benoemde is de liberale richting toe-gedaan Boerderij afgebrand. Gisterochtend te omstreeks zeven uur brak tengevolge van hooibroei brand uit in de ka pitale boerderij van C. Hollenberg aan den Alkmaarder straatweg in Caslricum. Het vuur door het aanwezige hooi gevoed, greep zoo snel om zich heen dat de brandweer, die spoe dig ter plaatse was, het huis niet kon behou den. Van den inboedel werd weinig gered. Dè voorraad hooi ging verloren. De boerderij brandde zoo goed als geheel uit. LEIDEN, 16 Oct. Groenteriveiling. Per 100 stuks: andijvie 0.80—1.40, bloemkool I 1.704.—bloemkool II 1.roode- kool 21, savoye kool 2.003.40, groe- nekool 1.803.pieterselie 0.501.10, kropsalade 0.504.80, selderie 1.102. wortelen 1.40—5.50, per 100 kg.: kroten 1.803.—, kroten gek. 6—8, snijboonen 25—35, stokboonen 30—54, pronkboo- nen 210, stanrboonen 2038, poste lein ö-^S, spinazie 510, uien 1.50 2.40, spruiten I 48, spruiten II J 12. 17 Oct. Boter. Op de heden gehouden markt waren de prijzen als volgt: prima fabrieksboter 1.35, prima boerenboter 1.401.50, goede boerenboter 1.301.35 Aangevoerd 5 derde, 6 zesde, 48 achtste en 13 zestiende vaten, wegende 1490 kg. Handel vlug. Eieren. Totale aanvoer 2731 stuks. De prijzen waren: kippeneieren 6.507.10, eendeneieren 4.80—5.en kuikeneieren 4.505.70. Handel vlug. Turfmarkt van 12 tot en met 17 Oct. Aangevoerd 100,000 lange turf, prijs 78 per 100 stuks. BOSKOOP, 16 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 10 18 cent, Golden Ophelia 17—23 cent, Mar cel Rouyer 1530 cent, Hadley 4773 cent Claudius Pernet 2046 cent, Columbia 18 29 cent, Butterfly 2435 cent, Mac Kei ler 2737 cent, Willi. Kordes 3150 cent, Mad. Jules Bouché 30 cent, Rosalandia 26 49 cent, Phoebe 29—38 cent, Orange per fection 0116 cent, Gloria mundi 3564 cent, Else JPoulsen 3560 cent, Edith He len 5080 cent, Aug. Noack 1930 cent, Germnnia 1827 cent, Polyantharozen 34 200 cent, Briarcliff 23—31 cent, v. Ros sen 35 cetn, Potin 2540 cent. Kilham 29 50 cent, Hoover 1529 cent, Florex 4969 cent. Diversen: Chrysanten, grootbloemig 0.902.00, klem tros 3050 cent, Gladio len 4 cent, Anjers 815 cent, Phvsalis Fran- chetti 2043 cent, Gerbera 7090 cent, Clematis Pr. Hendrik 2.20—2.70, idem Patijn 1.Zwarte Aca 20 cent. Eiken blad 1620 cent. KATWIJK a. d. RIJN, 10 Oct. Groenten veiling. Uien per 100 kg. 22.40, peen per 100 bos 2.906.40, blopmkool I per 100 1.90—3.50, gelekool per 100 3.50— 4.10, rordekool per 100 3.705.20. Aan voer: 2200 kg. uien, 2700 bos peen, 102.000 bloemkool, 1050 gelekool, 1000 roodekool, 1500 kg. peen per 100 kg. 2."9—4.50. NOOTDORP, 16 Oct. Eierenveiling. Aanvoer 2750 stuks. Prijzen: kippeneieren 6.107.35, eendeneieren 4.255.85 en henneneieren 3.704.15 per 100 stuks; kippen 1.00—1.55, hanen 7585 cent, dui ven 14 cent, konijnen 1.401.95 per stuk paling 85 cent per pond. TER-AAR, 16 Oct. Centrale veiling. Snijboonen 2.803.30, jirinc esse boonen 2.S0, wille pronkers 2075 cent, roode pronkers 2025 cent, peulen per 10 pond 1.501.80. sla 0.502.90, peen 35 ct., kroten 13 cent per bos, wittekool 6070 cent, roodekool 6080 cent, bloemkool 15 cent, ,C;:;jtonner Witkxop 0.70—1.20, an dijvie 0.501.50, Snijboonen stek 1.70 2.00, druiven per pond 1518 cent, spi nazie 2228 cent per kisl. spruiten 4 cent per kg., uien 2.903.00, sjalotten 5.60 tomaten A 7.00—11.90, B 9.40—10.40, C 2.60—9.60, CC 3.80—1.20, BB 7.60 ge sell, 2.80. ALPHEN a. d. RIJN, 16 Oct. Groenten- veiling. per 100 kg.: spinazie 7—9, hee- renboonen 2233, snijboonen 25—32, postelein 9, per 100 bos: peen 78, kroten 2.002.80. uien 4.andijvie 1.001.80, per 100 stuks: kropsla I 1.50 2.20, bloemkool I 47, Eieren. Aanvoer 3360 stuks. Per 100 stuks: kippeneieren 6.507.50 cn een deneieren 3.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3