DE AFGELOOPEN WEEK IN HET BUITENLAND SPORT AAN DE TELEFOON ZATERDAG 17 OCTOBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 1? Kwijnende cultuur. De nieuw ste premier van de jongste Spaansche regeering, Azana, heeft tijdens de debat ten over het beruchte art. 24 van de Spaansche Grondwet, waarbij practisch de Jezuïeten uit het land zullen worden verdreven, een verschrikkelijke uitspraak gedaan. Hij verklaarde, dat, ofschoon nog- millioenen Spanjaarden Katholiek zijn, de cultuur van Spanje niet meer Katholiek is. Dat is een verschrikkelijke aanklacht tegen de Spaansche Katholieken. In een land als Spanje, waar het Katholicisme zoozeer inheemsch is moest de cultuur zóó uitgesproken Katholiek zijn, dat zelfs een extremist als Azana gedwongen moest zijn dat te erkennen. Maar het verschrikkelijkste van alles is, dat Azana wel eens gelijk kan hebben. De Spaan sche Katholieken hebben zich de leiding op cultureel gebied laten ontglippen, en ondervinden daarvan thans de nadee- lige gevolgen. Hoe is het anders moge lijk, dat het parlement d. w. z. de vertegenwoordigers! van een Katho liek volk zulke besluiten neemt als deze week zijn genomen. Ons Katholieke volk moge zich spie gelen aan het voorbeeld van hun ge- loofsgenooten in Spanje en er voor wa ken, dat de ziel van onze cultuur, die de cultuur is der ziel, niet verloren gaat. Meer links. Onze lezers ken nen het betreurenswaardige besluit, dat de Cortes genomen heeft. Krachtens het* dezer dagen aangeno men grondwetsartikel zullen de reli gieuze orden worden onderworpen aan een bijzondere wetgeving, waarbij alle orden, welke naast hun kerkelijke gelof ten ook nog de gelofte afleggen van ge hoorzaamheid aan een ander dan het wettig staatsgezag, moeten worden ont bonden. Dit laatste slaat speciaal op de Jezuïeten. De bezittingen dezer orden zullen worden geconfisceerd ten behoeve van den staat en voor liefdadige en on derwijsdoeleinden worden bestemd. De orden, die in het land zullen mo gen blijven, zullen alleen die goederen mogen bezitten, welke voor de verwezen lijking van hun speciaal doel zijn be stemd. Elke commercieele handeling is den orden verboden, zij zijn onderworpen aan de belastingwetten en te allen tijde zal de staat tot inbeslagneming hunner goederen bevoegd zijn. En de socialisten wisten dit alles nog te verscherpen door de bepaling dat geen religieure orde onderwijs zal mogen geven. De aanneming van dit grondwetsarti kel, waartegen de katholieke oppositie zoo heftig had gestreden en dat de Bas- kische afgevaardigden, die de verdrijving der Jezuieten, welke men in de eerste plaats wilde treffen, de inleiding van een burgeroorlog noemden, reden gaf tot de verklaring, dat zij zich uit de Cortes zouden terugtrekken, gaf den premier Zamora en den minister van binnenland- sche zaken Maura, die in tegenstelling met alle andere ministers, tegen hadden gestemd, aanleiding als leden der regee ring af te treden. De minister van Oorlog Azana is daar na opgetreden als premier. Tengevolge van het besluit van de ge- heele Katholieke oppositie om het par lement te verlaten is het linksche ka rakter van de Cortes weer sterker ge accentueerd, gelijk dat eveneens door het aftreden van Zamora en Maura met de regeering het geval is. In die omstan digheden kan het zeker niet verbazen, dat de Cortes een motie van vertrouwen FEUILLETON. LIEFDE OVERWINT Naar een oud verhaal bewerkt door P. G. HOOKS. (Nadruk verboden). 1) I. Een mistige Septemberochtend. In 't uit gestrekte woud, dat glooiend van de berg helling afliep, was alles nog in schemer licht gehuld, doch een opkomende wind, die de mistgolven tusschen de boomen deed heen én weer dansen en een stra lende lichtstreep in het Oosten wezen er op, dat de dag spoedig zou aanbreken. Door 't ongastvrije, vochtige bosch liep een jonge jager met zijn dubbelloops ge weer onder den arm, de weitasch op den rug. Hooge kaplaarzen beschermden voe ten en beenen tegen de doordringende vochtigheid van den boschgrond en zijn handen trachtte hij te verwannen door za diep in de zakken van zijn jachtbuis te steken. Hij was niet ouder dan drie- of vier-en- twintig jaar, ofschoon de ernstige trek, die op zijn gelaat rustte, hem veel ouder deed lijken. Misschien kwam dit ook wel door de wilskracht, die er duidelijk op te lezen stond. Hij liep ietwat gebogen, zijn oogen steeds gericht naar den grond, als of hij diep in gedachten verzonken was of iets zocht. Dit laatste was 't geval. Hij zocht naar het spoor van wild en de in de nieuwe regeering aannam. Maar hoe zal het land op dezè gebeurtenissen reageeren De teekenen wijzen er op, dat een golf van verontwaardiging over het land zal gaan, die naar men vreest, wel eens aanleiding zou kunnen zijn tot bloedige botsingen. Een dergelijke godsdienstoor log zou te betreuren zijn, doch de ver antwoordelijkheid valt terug op hen, die dezen oorlog uitlokken door maatregelen, welke een schande zijn voor het land. Een schande, welke de Spanjaarden te danken hebben aan het drijven der so cialisten. Deze heeren zijn nu eenmaal niet tegen den godsdienst l Brünings lot. Het is een gi gantische worsteling, welke de wereld te zien geeft. In Spanje gaat het om de ziel van een volk, in Duitschland om de macht in den staat. Deze week is het nieuwe kabinet-Brü- ning, nadat het eenige leidende figuren had losgelaten, met een regeeringsverkla- ring voor den rijksdag verschenen. De debatten, welke daarop volgden, lieten een feilen strijd zien tusschen de regee- ringspartijen en de oppositie. Speciaal de rechtsche oppositie (Duitsch-nationa- listën en nationaal-socialisten) bleek een gevaarlijke tegenstander. Na het geza menlijk congres der z.g. nationale oppo sitie te Bad Harzburg, voelde men zich sterk en wanneer Briining gisteren een kleine meerderheid gehaald heeft (men zie onder de rubriek Buitenland) dan was dat op het nippertje. Tot op het laatste moment heerschte er onzeker heid omtrent de houding van de afge vaardigden der Duitsche Volkspartij, van den Economischen Bond en van de Land volkpartij. De krakende wagen kan thans weer verder. Mandsjoerije. De Volkenbonds raad is deze week opnieuw bijeengeroe pen in een buitengewone zitting onder voorzitterschap van Briand om te be raadslagen over den toestand in Mands joerije. Toen de Raad op 30 September zijn zitting verdaagde en besloot zoo noodig op 14 October weer te zullen bijeenkomen, scheen de toestand in Mandsjoerije zooveel verbeterd, dat men op een oplossing van het conflict voor dezen laatsten datum mocht hopen. De Japanners hadden bepaalde toezeggingen gedaan wat betreft het terugtrekken der troepen en van Ohineesche zijde waren omtrent de bescherming der Japanners in de door de Japansche troepen ont ruimde streken geruststellende verklarin gen afgelegd. Daar is evenwel niets' van terecht ge komen. Integendeel de berichten, die sedert de verdaging van de zitting van den Volkenbondsraad zoowel omtrent den toestand in Mandsjoerije als omtrent de Japansch-Ohineesche verhouding in het algemeen tot ons kwamen, toonen dat er in het conflict een zeer ernstige ver scherping is gekomen. Deze verscherping is zelfs voor Ame rika aanleiding geworden om zich bij de Volkenbondsactie aan te sluiten. Te Genève gaat men uiterst behoed zaam te werk. Oppassen dat men Japan niet veel voor het hoofd stoot en toch net doen alsof men heel wat in de melk te .brokkelen heeft daar in het Verre Oosten. Hopen we, dat de Volkenbond thans het verloren prestige een beetje zal kun nen inhalen. mooie jachthond, die een .paar passen voor hem uitliep, met den neus snuffelend in het gras, hielp hem daarin ijverig mee. Man en hond hadden al geruimen tijd de beboschte berghelling afgezocht, toen de hond plotseling bleef staan. Hij keerde zich om en keek zijn meester even een, als of hij zeggen wilde: „Ik heb 't gevon den.'' Ook de jager had het hertenspoor ont dekt. 't Was nog versch en zoover hij 't waarnemen kon, daalde het af naar het dal, waar hen niet ver meer van verwijderd was. „Je bent 'n beste hond, Pluto", zei de jager, den kop van het dier streelend. Als antwoord kwispelde Pluto vriende lijk met den staart. Dan beduidde de ja ger hem, dat hij achter hem aan moest blijven en vervolgde bijna geruischloos zijn weg in de richting van het dal. Een minuut of wat daarna had hij den zoom van het bosch bereikt. Hier zette hij zich neer op een rotsblok, gedekt door een diebt hazelaarsboschje, legde zijn ge weer dwars voor zich op zijn knieën en keek onderzoekend het dal in, waar de mist langzamerhand begon op te trek ken. zoodat hij 't bij het licht van den aan- groeienden dag behoorlijk kon overzien. Het dal was niet breeder dan een paar honderd meter. Naar rechts werd het hoe langer boe smaller, zoo smal, dat het al leen doorgang kon geven aan 't beekje, dat het in zijn heele lengte doorsneed. Naar links daarentegen werd het steeds breeder. De bergen weken terug en van daar had men een mooi uitzicht op de la ger liggende vlakte bezaaid met de huizen van het kleine bergdorp en de boerderijen, omgeven door veldn en akkers. Daar links in het dal bemerkte de ja UIT HET KATHOLIEKE KAMP. OVERZICHT. Onze Zaterdagsche beschouwingen wil len we vandaag beginnen met een geluk- wensoh. Een gelukwensch nl. aan de R. K. Sportvereeniging „Leiden" welke morgen op feestelijke wijze haar tienjarig be staan hoopt te herdenken. De R. K. S. V. „Leiden", in den begin ne alleen R. K. Voebbalvereeniging „Led- den" geheeten, heeft de eer de eerste voet- balvereeniging te zijn in de Sleutelstad, die op zuiver katholieken grondslag werd opgericht. Aldus lezen we in het eerste jaarver slag van den toenmaligen secretaris, den heer W. C. van Hoorn. De geschiedenis van „Leiden" hebben we in ons nummer van Vrijdag in het kort reeds gememoreerd. Men heeft er uit kun nen lezen, dat het levenspad der vereeni- ging niet slechts over rozen ging. Er is hard gewerkt en gezwoegd, gestreden met buitenstaanders zoowel als met personen uit eigen kring, van wie eigenlijk slechts medewerking verwacht had mogen worden. Die strijd duurt nog voort, al is er ge lukkig veel verandering ten goede te oonstateeren. De vereeniging is als het ware gelouterd' in den strijd en daarom past een woord van gelukwensch aan degenen, die zich zorgen en opofferingen hebben getroost om de vereeniging te helpen en te steu nen. Een woord van hulde aan de oprichters en de bestuursleden in den loop der tien jaren, een woord van hulde aan het tegen woordige bestuur, dat niets onbeproefd laat om het voortbestaan der vereeniging mogelijk te maken. Wij twijfelen er niet aan, of het tweede lustrum zal op waardige wijze herdacht worden. Mogen daaruit bestuur en leden nieuwe krachten putten om op den ingeslagen weg voort te gaan. Mogen de spelers vooral, nu voor hen de oompetitie een aanvang neemt doordrongen zijn van het besef, dat er ge werkt moet worden om de eerste Leidsche R. K. Voetbalvereeniging te handhaven op de plaats, welke zij heeft weten te ver overen. Als allen daartoe samenwerken door vooral zoo volledig mogelijk in de wedstrijden te verschijnen, dan kan het niet anders, of Leiden zal behouden blij ven. Moge de toekomst dit leeren! Het programma voor morgen bevat voor de eerste klasse E een thuiswedstrijd voor S. J. C. tegen het sterke Leonidas. De Noordwijkers hebben Zondag gelegenheid gehad zich wat in te spelen, ten koste ech ter van een kostbaar puntje. We zijn er van overtuigd, dat zij morgen echter met volle kracht vooruit zullen gaan. Intus- sohen zal de strijd tegen Leonidas een groote krachtsinspanning van S. J. C. vragen, wil men een gunstig resultaat be halen. G. D. A. krijgt bezoek van T. Y. B. B. en kan winnen. Evenzoo H. B. C. van D. O. N.K., maar of Spartaan zich D. H. L. van het lijf zal weten te houden, wagen we te betwijfelen. Graaf Willem gaat op bezoek bij D. E. M. Mogelijk boeken de Bever- wijkers weer eenig succes. In de twee klasse O, waarin thans ook Leiden eindelijk is ingedeeld, speelt Lisse thuis tegen Wilhelmus. Dat wordt een zware strijd voor de Lissenaren, want Wilhelmus heeft plan om te laten zien, dat zij haar plaats in deze omgeving ver dient. Het is voor de Lissenaars dus op- liassen! Blauw Zwart ontvangt Excelsior uit Schiedam, dat vorige week tegen Teij- lingen een 20 achterstand in een 32 overwinning wist om te zetten. Dat zegt genoeg van de kracht der Schiedammers en Blauw Zwart weet dus wat haar te wachten staat. ger een kudde herten Hij gaf er nauwe lijks acht op en hield zijn oogen steeds gericht op de plek rechts, waar het dal het nauwste was. Volgens zijn mecning moest daar een andere troep verschijnen, en troep, dien hij zocht. Hij werd in zijn meenig niet bedrogen, want daar ver schenen, nog half in nevel gehuld, de vor men van de slanke dieren en hoe meer de mist optrok, hoe duidelijker hij ze kon zien. Ze kwamen de tegenover hem liggende berghelling af, waarschijnlijk om aan de beek te komen drinken en zich daarna weer terug te trekken in het ontoeganke lijke struikgewas van het wildste gedeelte van het woud. Nu kon hij ze duidelijk onderscheiden. De kudde bestond uit vijf reeën en twee reebokken. Hij was er op uitgegaan om een van die twee reebokken te schieten. Zijn vader, de houtvester, had hem daartoe opdracht gegeven. Zacht spande hij de hanen van zijn geweer om aanstonds klaar te wezen, als de bok onder schot zou zijn. De troep naderde steeds meer en meer. Hij ging op eene knie liggen, legde aan en was juist van plan af te trekken, toen op de berghelling aan de overzijde van het dal een klein wit wolkje tusschen de boomen zichtbaar werd, gevolgd door den scherpen knal van een geweer, ver scheidene malen herhaald door de echo's der omringende bergen. Op 't zelfde oogen- blik maakte een van de reebokken een luchtsprong en stortte doodelijk getroffen neer, terwijl de rest van de kudde de berg helling opstormde, ten einde een toe vlucht te zoeken tusschn de dichte boomen van het bosch. Met een half gesmoorden vloek op de lippen sprong de jager op. Zijn oogen vlamden van toorn. Vast klemde hij 't ge R. K. FEDERATIE. R. K. Sportvereeniging S. J. C. Bracht het gelijke spel der vorige week S. J. C. I slechts een matige bevrediging, nu Zondag op het Sportpark het sterke, doch sympathieke Leonidas-elftal op be zoek komt, zal S. J. C. I zijn beste beentje moeten voorzetten om een dergelijken uit slag te bewerkstelligen. Nu onze spelers wat ingespeeld zijn, mogen wij toch wel een gelijk spel op eigen veld van hen ver wachten, of zullen zij soms nog voor een verrassing zorgen'! Met een enthousiasme als tegen D. E. M. in de laatste 10 minu ten kan het. Zeker is het, dat wij een prachtwedstrijd te zien zullen krijgen waarvoor niet weinig belangstelling zal bestaan. Het derde elftal gaat op bezoek bij S. N. A. te Stornpwijk. Hoewel het veld daar wel in een goede conditie zal zijn, zullen de Noordwijkers een harden dobber heb ben. Het vierde elftal, dat te 12 uur thuis speelt achten wij in staat beide puntjes van Meerburg afhandig te maken. R. K. Sportvereeniging „Lisse." Het programma voor Zondag luidt als volgt: Lisse I—Wilhelmus I, 2 uur. Alliance ILisse II V. V. F. I—Lisse in Lisse IVSt. Matthias, Warmond, 12 u. Aldus voor a.s. Zondag een volledig programma. Het eerste elftal ontvangt Wilhelmus I. Dit is bij een spel van 1.1. Zondag een overwinning voor Lisse en it moet ook, want willen jullie voor de bo venste plaats in aanmerking komen dan mag er wiet één wedstrijd meer verloren worden. Lisse II heeft het niet makkelijk doch met een goeden wil is er tegen Alliance I nog wel wat te bereiken. Wij rekenen op gelijk spel minstens. Lisse III speelt uit tegen V. V. F. Hier willen wij ons wiet aan een voorspelling wagen. Terreinvoordeel kan de balans over doen slaan voor V. V. F. Lisse IV heeft handen vol werk tegen Matthias uit Warmond, maar houdt je taai jongens en alles komt terecht. De junioren moeten nog één week ge duld hebben en dan gaat voor hen de competitie beginnen. Denkt er om de con tributie te betalen Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klasse A. Sitt. BoysVolharding; HeliosMarsa- na; OhévremontValkenburg; Kimbria V. V. H.; R. K. V. V. L.—Caesar; S. V. B. R. K. O. N. S. Eerste klasse B. MuloR. K. T. V. V.; D. E. V.—Venlo- sche Boys; BrabantiaGeel Zwart; Wil li e 1 minaKolpi n g. Eerste klasse C. GrolS. D. O. U. C.; 's-HeerenuergV. D. Z.; Zwolle—Altior. Eerste klasse D. V. V. Z.—WilskrachtDe Meer—S. D. 0.; SantpoortLimvio; P. V. C.H. M.S. Eerste klasse E. S. J. C.—Leonidas; G. D. A.—T. Y. B. B.; H. B. C.D. O. N. K.; SpartaanD. H. L.; D. E. M.—Gr. Willem II. Tweede klasse O. LissWilhelmus; Blauw Zwart.Excel sior (2.30 uur.). DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. Sportvereeniging A. V. V. De wedstrijd A. V. V. ISt. Bernardus I zal zeer waarschijnlijk wederom geen doorgang vinden. weer in zijn handen steeds kijkende naar de plek, waar de bok was neergevallen. Zijn eerste gedachte was er heen te loopen en den brutalen wilddief de buit voor den neus weg te kapen, maar met alle wils kracht, die in hem was, drong hij die ge dachte terug. De strooper zou op 't ge zicht van den jager, den bok in den steek gelaten hebben en op de vlucht geslagen zijn en dat wilde hij niet. Hij moest hem den tijd gunnen naar het doode dier too te komen, dan zou hij hem misschien kun nen snappen. Hij richtte nu zijn blik naar den over kant en zijn scherp oog ontdekte, hoe daar de takken van een struik behoedzaam uit elkaar werden geschoven en hoe in de ont stane opening een hoofd zichtbaar werd en hoe een paar oogen loerend rondkeken, of er onraad te bespeuren viel. Alles scheen veilig en nu verscheen op de helling een jonge man, die met een paar groote spron gen den dooden bok bereikte, hem bij de pooten pakte en met een zwaai op zijn schouders slingerde en dat met een gemak, alsof het dier geen gewicht had. Eer de jager van zijn verrassing bekomen wta, zag hij den wilddief reeds de helling op klauteren om in het hout te verdwijnen. „Dat 's me nog nooit overkomen", grom de hij nijdig. „Kom Pluto, hem na En zonder zich verder te bedenken ren de hij het dal in, sprong over 't smalle beekje en bereikte even later de plek, waar de strooper de berghelling opgeklommen was. Hij zette de hanen van zijn geweer in rust, wierp het op zijn rug en begon zijn vervolgingstocht in de richting, vanwaar het geluid van krakende taken, die de trooper op zijn vlucht af moest breken, tot hem doordrong. Hij scheen op hem te win nen. Maar do vluchteling merkte, dat hij Hallorrrrrt Met Henk?Ja! daar spreek je mee. Zeg met Wim. Goeie middag. In de eerste plaats wil ik je vragen mij te helpen herinneren vóór den aanvang van het „Leiden"-feest onze club er op te wijzen, dat allen zich in de puntjes hebben te ge dragen. De „Leiden"-leden zullen zelf het goede voorbeeld geven, dat spreekt. Daar ik vooral uit de omgeving veel bezoek verwacht is het raadzaam, om half acht naar binnen te gaan. Mochten we nog kaarten noodig hebben, dan zullen er daar nog wel pendge zijn. Ook zou ik willen voorstellen dat wij ons als donateurs op geven. Volgens onze principes zijn we dit wel eenigszins verplicht, vind je niet? Je hebt al weer .gelijk, Wim. En welke verwachtingen heb je van morgenavond? Verscheidene; de belangrijkste verwach ting die ik heb is, dat 't „Leiden"-feest een evenement zal worden. En je weetmijn verwachtingen gaan in vervulling. Daar ik haast heb hang ik de haaik weer op hoor. Gedag dus Henk. Tabé, Wim! A. V. V. II speelt om 12 uur op Hoorn park tegen S. D. C. II. Dit belooft een zware wedstrijd te worden, doch wij ver trouwen, dat het 2e elftal zijn best zal doen ongeslagen te blijven en de vierde overwinning in successie behalen zal. Heb zal dan zonder twijfel noodig zijn, dat er van begin tot einde flink wordt aangepakt daar S. D. C. de punten niet zal cadeau geven. Wij rekenen in elk geval op een ge lijk spel. Het derde elftal speelt om 12.30 uur op eigen terrein tegen S. D. S. IV. Gezien de resultaten tot heden behaald; gelooven wij wel, dat de A. V. V.'ers beide puntjes zul len thuishouden, doch dan moet tot het einde worden volgehouden, anders kon het wel eens tegenvallen, zooals jl. Zondag te gen K. R. V. C. Dus volhouden en goed samenspelen, totdat het eindsignaal ge klonken heeft. A. V. V. a. tenslotte speelt om 2 uur te Delft tegen D. H. L. b. Wij zullen afwach ten, wat de Junioren hier doen, doch reke nen op een verdeeling der punten, of den ken de A. V. V.'ers er anders over? R. K. Sportvereen. „St. Bernardus". A.s. Zonidag zullen drie elftallen van „St. Bernardus" zich in den strijd moeten begeven. Het eerste elftal moet te 2.30 uur op bezoek te Leidschendam bij A. V. V. I. Dit belooft een spannende wedstrijd te werden, daar A. V. V. zeker zal trach ten om nu de puntjes van V. V. B. afhan dig te maken. Of het gaan zal? Als V. V. B. zulk een spel levert als Zondag jl. tegen Meerburg, dan zal A. V. V. de handen wel vol hebben. Het vertrek is bepaald te 1.30 uur vanaf het terrein. Het tweede elftal krijgt thuis bezoek van „R. W. D." uit Leiden, ook voor dit elftal zal het een spannende strijd wor den, daar de Duivels (het woord zegt het reeds) zich nog niet zoo gemakkelijk ge wonnen zullen geven. Dus aanpakken is de boodschap, en goed samenspelen. Het derde elftal moet zich a.s. Zondag voor het eerst voor de competitie in den. strijd begeven, en wel op eigen terrein, al waar het bezoek krijgt van Teijlingen III. Wie van deze elftallen zal winnen,, kunnen wij moeilijk zeggen daar Teijlingen voor ons geheel vreemd is, maar ook van V. V. B. III is niets te voorspellen. Of zou den zij soms de supporters een verrassing bezorgen? achtervolgd werd. Deze had den bok neer gelegd en begon losse steenen langs de helling naar beneden te werpen. De jager lette daar eerst niet op, maar toen de stuk ken grooter en grooter werden, moest hij telkens uitwijken om niet getroffen te worden. Toch gaf hij zijn tocht niet op. Hij zou, hij moest den strooper te pakken krijgen, ten koste van wat dan ook. Daar kwam bolderend in groote bogen een zware steen de helling afzetten, stoo- tend tegen boomstammen en afkrakend het jonge hout. De jager zag hem aanko men en was op 't punt verpletterd te wor den, toen een spar, waartegen de steen aanbotste, deze van richting deed veran deren, zoodat hij niet het heele gewicht op zijn lijf kreeg, doch alleen zijn voet ge raakt werd, maar toch nog met zoo'n kracht, dat hij met een kTeet van pijn in elkaar zakte. Het volgende oogenblik krabbelde hij overeind, rukte in arren moede het ge weer van zijn schouder, Spande den haan en vuurde in de richting, waar de wild dief zich naar zijn meening kon bevinden. Als antwoord op het schot klonk van bo ven af een hoonend gelach. Kogel en hagel hadden hun doel gemist en kreunend van pijn zoowel als van ver beten woede, liet hij zijn geweer op den grond vallen en strekte zich uit op het vochtige mos. Zoo lag hij daar geruimen tijd, morrend en grommend en zich verbijterd van de pijn. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 13