UIT DE OMGEVING KERKNIEUWS ZATERDAG 17 OCTOBER 1931 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 van het Gemeentebestuur. Drie maal heeft dit bestuur in hooger beroep moeten plei ten en telkens heeft zij het pleit gewonnen. Spr. acht de weg van overleg toch nog al tijd het beste en wijst erop, dat het Prote stante onderwijs geheel anders is als het Katholieke Onderwijs. Het zwaartepunt ligt bij het bestuur. Op de conferentie met het gemeentebestuur is slechts een samen- spreking gehouden zonder meer. De afge vaardigden naar die conferentie hadden geen bindend mandaat, zoodat geen overleg met het schoolbestuur op grond van de be palingen der Lager Onderwijswet heeft plaats gehad. Hieruit zijn allertreurigste gevolgen voor het schoolbestuur voortgeko men. Uit het kranten-artikel is den schijn gewekt, alsof in het schoolbestuur zeer on hebbelijke mensohen fitting hebben, terwijl uit de notulen slechts met weinige regels de juiste toedracht van de zaak is weer gegeven. Spr. wijst nog op de ingediende aanvrage van het Katholiek Schoolbestuur voor de school te Nieuwe-Wetering, waar het gemeentebestuur niets had te vergoe den, doch alleen uit moreele overwegingen de aanvraag gedeeltelijk heeft ingewilligd.. Spr. ontraadt dan ook de aanvraag niet zonder meer af te wijzen, want hij geeft hierbij de verzekering, dat het schoolbe stuur volgaarne tot overleg bereid is, ter wijl de aanvrage wettelijk geheel in orde is. Het Schoolbestuur aast niet op de gemeentefinanciën. Bovendien dreigt het prestige van B. en W. niet alleen in gevaar te worden ge bracht, doch een goede samenwerking wordt hierdoor onvermijdelijk afgesneden, hetgeen niet in het belang van de gemeen te kan worden geacht. Bovendien moet niet uit het oog worden verloren, dat de Inspec teur van het Lager Onderwijs ook in deze zaak een rol speelt. Spr. had het dan ook juister gevonden, indien bij de conferentie met de schoolkbestren de Inspecteur was uitgenoodigd geworden. Spr. wijst verre ran zich af de schijn alsof het schoolbe stuur aast op de gemeente-finantiën eft hoewel dit bestuur mans genoeg is om de belangen der schoolvereeniging te verdedi gen wil spr. toch even constateeren het feit, dat door het schoolbestuur vanaf 1920 uit eigen middelen is betaald geworden een bedrag ad 1100.welk bedrag het school bestuur- aan de hand van de wet op reke- van het gemeentebestuur had kunnen brengen. De voorzitter sluit hierover thans de discussies en brengt het voorstel van B. en W. in stemming, hetwelk met 12 tegen 1 stem wordt aangenomen. Tegen de heer Verweij. Op de verzoeken vanhet B. K. School bestuur van Rijpwetering en Roelofarends- veen om eveneens gelden beschikbaar te s-tellen voor den aanleg van een drinkwater leiding in de schoolgebouwen wordt even eens afwijzend beschikt en wel wat het ver zoek van Rijpwetering betreft op grond, dat het verzoek is gericht aan B. en W., terwijl geen verklaring is overgelegd tot storting van 15 pet. waarborgsom. Voorts heeft de aanleg plaats gehad zonder over leg met het gemeentebestuur. De afwijzing van het verzoek van bet R. K. Kerkbestuur van Roelofarendsveen is gegrond op de overweging, dat hierbij de verklaring ont breekt tot storting van 15 pet. waarborg som, terwijl een toelichting geheel ont breekt. De heer Verweij vraagt of er nog meer dere ingekomen stukken zijn. Spr. meent, dat er nog bij den Raad is ingekomen een schrijven van de firma Rouppe Van der Voort, waaruit blijkt, dat het schoolbestuur van Oudewetering geen sanitair heeft be steld. Het schrijven wordt door den voor zitter voorgelezen. De heer De Jong wil constateeren, dat het schoolbestuur meer heeft willen hebben, dan op den conferen tie was afgesproken. Hij neemt dit het schoolbestuur niet kwalijk, doch het had het schoolbestuur gepast hiervan mededee- ling te doen aan het gemeentebestuur. De heer Rotteveel wijst op den voorweg te Nieuwe-Wetering, welke weg bereden wordt dcor auto's en motorrijders. Spr. ver zoekt den voorzitter maatregelen te willen treffen door het aanbrengen van duide lijke bordjes om het berijden met dergelijke voertuigen te voorkomen en zal het op prijs stellen, indien de politie hierop nauwlet tend zal toezien. De voorzitter zegt zijne medewerking toe. Hierna sluiting. HILLEGOM. R.-K. Postmannen. Donderdagavond hield de afdeeling Hillegom en Omstre ken van den Ned. R.-G. Bond van P. T. T.- personeel „St. Petrus" een druk bezochte vergadering in hotel „Flora" te Hillegom. Bij de bespreking over de aangekondigde salaris-actie werd verheugend gespro ken over de medewerking van het R.-F. Werkliedenverbond, terwijl de volgende motie met algemeene stemmen werd aan genomen: motie: „De afdeeling Hillegom en Omstrekeu van den Ned. R.-K. Bond van P. T. T.-personeel „St. Petrus" in druk bezochte vergadering bijeen op Donderdag 15 October 1931, betreurt ten zeerste de door de Regeering aangekondigde salaris verlaging voor het Rijkspersoneel keurt goed. de door de R.-K. Centrale trale van Overheidspersoneel opgezette actie en beloofd aan Bondsbestuur ver trouwen en de noodige medewerking; besluit deze motie ter kennis te bren gen van het Bondsbestuur, te publieeeren in de Pers en gaat over tot de orde van den dag. Vervolgens werd besloten 7 leden te doen afvaardigen naar de demonstratieve vergadering welke op 24 October a.s. te Utrecht gehouden zal worden. Ten slotte werd medegedeeld, dat een oprichtingsvergadering voor een vakgroep bestellers zal plaats hebben op Zondag 15 October a.s. te Dei} Haag. Fiets gestolen. Weer is gisteravond een rijwiel ontvreemd. De heer C. v. d. Glugt had it een oogenblik voor den win kel geplaatst van den sigarenwinkelier H Ph. Salman*aan de Leidschestraat. Toen hij terugkwam was de fiets verdwenen. De p olitie stelt een onderzoek in. Men zij op zijn hoede. Geboren: z v.an E. van Houten en Schut. z. van A. B. Kriebel en Ver sloot. 2d. van C. W. Witteman en Mes kers. z. v. C. W. Weijers en Schoonber- gen. Ondertrouwd: H. W. Deen en J. A. C. van Wijk. J. de Vos en M. Turk. M. G. van der Linden en A. M. Koppert. Getrouwd: A. F. van der Meer en A. C. Seijsener. S. Uitendaal en C. War merdam. KATWIJK AAN DEN RIJN. Malaise in den tuinbouw. Malaise en nog eens malaise. Men hoort niet anders. Kinderen uit de 1ste klas der Lagere School, die het ternauwernood kunnen uitspreken, zeggen het U dat het malaise is. Al beweren vele huis moeders, die van den groentenboer moeten koopen, dat het aan den groentenprijzen niet of weinig te bemerken valt, dat de tuinders van malaise kunnen spreken, die van nabij een en ander meemaken kunnen het zich gemakke lijk indenken dat velen in de penarie zitten vanwege de malaise. Want niet alleen is er de laatste tijd geen enkele verdienste gemaakt er zijn groote bedragen bijgepast moeten wor den. Van 5 tot 14 October b.v. zijn ruim 400.000 bloemkoolen geveild. Op alle 400.00o is verlies te boeken; de laatste dagen, toen de grootste massa werd aangevoerd, zelfs zeer veel. En ook enkele van de dagen vóór 5 Oct. is veel verlies gemaakt. Vandaar dus dat iedereen spreekt van malaise. Ook in de bloem- bollenbedrijven is het malaise, een toestand van groote slapte in den handel. Er is geen koopkracht, er is geen geld, er is geen handel. En millioenen bollen staan in de kistjes opge plant voor de trekkassen. Wat zal dat komen de winter brengen? Iedereen verwacht ook hierin niets anders dan malaise. Doch men kan toch moeilijk het bedrijf bij voorbaat stil leggen omdat men ma laise verwacht. Doch dit staat wel vast dat het eerste wat uit een dergelijke toestand moet volgen is, pachtverlaging, loonsverlaging en (of) werkeloosheid. Waar in een bedrijf niet anders dan verlies geboekt wordt, kan moeilijk verwacht worden dat een patroon geen tegenmaatregelen hiervoor neemt, ook al klinkt dit in den tegenwoordige tijd wat hard en minder democratisch. Want heusch, 't is in alle opzichten malaise. Trottoir. In de v. Egmondstraat lag lanfs de woning van den hee» F, R een strook af- grzette onproductieve grond. Van gemeente wege zal de afzetting worden weggehaald en een trottoir worden aangelegd waardoor de v Egmondstraat aldaar niet alleen verfraaid dcch tevens verb-eed wordt hetgeen op dat drukke verkeerspunt een mooie verbetering zal zijn. H00GMADE. Inbraak in de R. K. Pastorie. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is ingebroken in de R. K. Pastorie alhier. De inbreker(s) hebben zich toegang ver sohaft met een lange ladder van de kerk bouw, hebben van alles nagesnuffeld, ech ter weinig meegenomen, slechts een luttel bedrag aan geld. De bewoners der Pasto- -ouo op gog STioSrora sf gsjoo uoim?Ai2( oii dekking van het brutale nachtelijke be zoek. Eveneons werd een bezoek gebracht bij den heer O., caféhouder aldaar. Ook daar wordt niets vermist. Onder leiding van den Burgemeester deed de politie grondig on derzoek, doch in het belang van het verde re verloop wensohte de politie geen nadere inlichtingen te verschaffen. VOORHOUT. Gemeenteraad. Wegens het zeer late uur der beëindiging van de gemeenteraads vergadering vdlgt raadsvrslag Maandag avond. LISSE. Hanze. Gisteravond hield de K'.K. Middenstands vereeniging „De Hanze" haar ledenvergadering in het Patronaat. De voorz, de heer F. C. J. v. d Eerden, open de deze vergadering met den Chr groet en heette de aanwezigen van harte welkom, in het bijzonder den Geest. Adviseur. Het bestuur is dezen avond onvolledig, omdat verschillenden voor zaken zich elders moes ten begeven. De voorzitter herdaoht in korte woorden het overlijden van het lid, den heer Mosseveld. As. Zondag zal een H. Mis worden opgedragen voor zijn zielerust. De voorz. verwacht, dat alle leden ter H. Tafel zullen naderen De notulen werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd, na ampele bespreking over de drukkerij der St Agatha-ldok. De ingekomen stuk ken sloegen allen op de a.s. vergadering van den Centraden Raad. Medegedeeld werd, dat de Handelsavondschool wederom geopend is; er nemen 36 cursisten aan deel. De voorz. vindt het jammer, dat zoo wei nig Hanze-leden er aan deel nemen Voorts werd het geval „vliegende winkels" behan deld naar aanleiding van het feit, dat een verknoping in de R.K, Volksbond heeft plaats gehad. De voorz. zegt dat het ge bouw van den R.K Volksbond er niet meer voor bestemd wordt Als afgevaardigden voor den Gentralen Raad te Delft op Woensdag 21 Oct. a.s. werden gekozen de heeiren O Bamhoorn en als plaatsvervan- gar de heer J. v. d. Vonk, beiden bestuurs leden. De heeren Groenewegen en Wesse- ling als leden. Vervolgens werd behandeld de Bondsbe-grooting De propaganda-commissie stelt voor als lid aan te nemen de heer A. Mosse-veld, hetgeen geschiedde. Voorts werd de St. Ni- cdaa.s-realame besproken. De voorz. wil de reclame van Sassenheim en Hillegom op volgen Wanneer voor 50 et. wordt besteed zal een bon worden afgegeven, waarop prij zen zullen vallen. Het oordeel der vergade ring werd gevraagd. De heer C. Langeveler ziet er geen voordeel in; de tijd is er niet voor om dergelijke reclames te organisee- ren. Reclame is heel goed, maar er moet geld zijn en animo. Het bestuur stelt voor een bepaald bedrag van 50 uit de kas te fourneeren, voor algemeen© reclame op de doelmatigste manier, waarmede de vergade ring aocoord ging Vam de rondvraag werd door niemand gebruik gemaakt., waarna de vergadering op gebruikelijke wijze werd gesloten. Frits Bouwmeester-ensemble. A Dinsdagavond te 8 uur, zal, wij maakten er onlangs in 't kort reeds melding van, hot Frits Bouwmeester-ensemble alhier in t Bondsgebouw ten bate van Herwonnen Le venskracht optreden. Opgevoerd zal worden „Storm", spel uit het sociale leven in vier bedrijven van Willem v. Rijn. Allen, die het vorige jaar de „Lichte Last" van Frits Bouwmeester hebben gezien, zullen voor zeker ook een bezoek brengen om „Storm" te zien opvoeren. Ten einde meer cachet aan de zaak te geven heeft zich voor dezen avond een comité gevormd, bestaande uit de heeren dr. F. G. M. Haase, weth. P. Warmerdam en de reeder Mart. v. d. Lin den. Door het bezoeken van dezen avond steu nen wij het schoone werk van Herw. Le venskracht n.l. de tuberculosebestrijding Ieder wiens finantiën het ©enigszins toe laten, en deze gevreesde ziekte, of van na bij onder familie of vrienden, of wel van verre heeft aanschouwd, zal voorzeker gaarne dit mooie werk steunen. Men voor zie zich dus tijdig van plaatsbewijzen en men spore daar vrienden en kennissen toe aan, opdat de groote zaal van het Bonds gebouw tot in de uiterste hoeken gevuld moge zijn! DE KWAKEL. K. R. 0,-film. Woensdagmiddag en -avond werd alhier in café Leenders door den K. R. O. een film gegeven. Voor de kinderen eenige leuke kinderfilms, voor de grooteren 's avonds de K. R. O.-film. De beloofde spreker kwam jammerlijk niet. En ofschoon hier een groote teleurstelling ons len deel viel, werd dit eenigszins ver goed door de prettige, prachtige,, duide lijke film. Daarvan werd door een ieder volop genoten. Velen wilden nu alles in werkelijkheid komen bezichtiegn, wel een teeken, dat de film insloeg. De kinderen ge noten van de eerste film, de laatste was hun minder aangenaam. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Betaald werd. voor snijbloemen per 100 stuks: Zinnia 60—80 cent, Pompon Dahlias 4060 cent. Groote Dahlia's 1—1.40. Anjers rood en rose 1.401.80. Gladiolen: Red Cana 4050 cent, War 4050 cent. Snijbloemen per bos: Fietje 68 oent. Witte Ohrysanthen 1215 cent, Chrysant-hen 35 cent, Gold flinder 13—16 cent. Groote Ch-rysanthen 712 cent perstuk. Rozen per bos van 20 stuks: Co lumbia 7080 oent, Hadley 11.25, But terfly 7080 cent, R-osalandia 6075 oen*, Golden Ophelia 70SO oent. Tuinbouw. Bloemkool en uien zijn op he den de voornaamste producten die worden aangevoerd en voor beiden is de laatste dagen weinig vraag en lage prijzen. Vooral voor bloemkool worden ongekend lage prijzen be taald, van 1.tot 2.50 per 100 1ste soort, terwijl 2de soort niet meer dan 0.75 tot 0.90 per 100 kon opbrengen en dan weg gingen voor de zoulerij. Uien gingen van 1.50 tot 2.per 100 K.G. met redelijken aanvoer Roode en gele kool is weinig gevraagd. Deze brengen van 3tot 3.90 in 1ste kwali teit op Er is in geen enkel opzicht reden, om maar eenigzins optimistisch te zijn. Alles wijst op een nog aanhouden van dezen penibelen toestand. SASSENHEIM. Schietwedstrijd. Woensdag hield de Politie-Schietvereeni'ging Wilhelmina, Sa-s- senheim en Omstreken haar jaarlijksche schietwedstrijd op het terrein „Sporthof' te iSassen-heim. Begunstigd door het mooie weer was de opkomst zeer goed. Maximum punten bedroeg 60. 1. P. M. de Wit, Oegstgeest 57. 2. C. J. van der Aar, Oegstgeest 56. 3. B. Kromhout, Lisse 56. 4. H. J. Hoogenboom, Hoogmade 55. 5. B. J. Broxterman, Zoeterwoud-e 55. 6. K. van Vliet, Zoeterwoude 54. 7. J. Went, Alkemade 54. 8. H. A. G. van der Laan, Sas«eniheim 53. 9. A. Jakobs Warmond 47. 10. Jac. l'Ami, Rijnsaterwoude 44. 11. N. vander Krogt, Warmond 33. 12. B. J. Kaas, Lisse 28. 13. J. L. Eist, Sassenheim 18. 14. B. G. Steekers, Warmond 10. 15. M. van der Berg, Noordwijkerhout 10. Na afloop van deze wedstrijd was er ook een wedstrijd voor de donateurs van de vereeniging. Aan dezen wedstrijd namen deel 20 personen. 1. J. van der Meer, Sas senheim 58 punten, le pr. 2. A. van Niekerk, Sassenheim 57 p., 2e pr. 3. de Meulder, Lis se 57 p., 3 pr. 4. Dr. Timmermans, Oegot- gee-st 53 p. 5. D. Vergunst. Lisse 53 p. 6. A. Vogelaar, Sassenheim 52 p. 7. A. van Breda, Sassenheim 47 p. 8. D. M. Veldhuizen v. Zanten, Hiiegom 43 p. 9. W. Buschman, Lisse 43 p. 10. A. Verduin, Lisse 42 p. 11. Dr. P. Le Grand, Sassenheim 42 p. 12. L. Bouwmeester, Noordwijkerhout 42 p. 13. F. Landkroon, Sassenheim 39 p. 14. Th. Kap- tein, Sassenheim 29 p. 15. B. Philippo, Sas senheim 27 p. Na afloop van den wedstrijd werden de prijzen uitgereikt door den voorzitter, den heer J. Went, in het café „de Oude Post", Daarna schaarden de leden met hunne da mes aan tafel voor een gezamenlijk diner, waarna men nog een gezellig poosje bijeen bleef onder de toonen van een vroolijk strijkje, wat verzorgd werd door het trio der Kinderen te Leiden. Steunregeling. Tot leden van de Com missie voor de Steunregeling zijn de vol gende raadsleden benoemd, de heeren van Breda, Schrama en van Zonneveld. W0UBRUGGE. Burgerwacht. Alhier is opgericht een afdeeling Burgerwacht, met aanvankelijk 15 leden. Het ligt in de bedoeling om ge zamenlijk de afd. Landstorm-schietoefenin gen te houden in het Gemeentelokaal. Opdracht. De uitbreiding van de Jachthaven „Hollandia" en het bouwen van een woning met magazijn voor rekening van den heer Marx te Alphen is opgedragen aan de aannemers De Jong te Alphen, timmerwerk, en den heer Moree, alhier, metselwerk. Zieke Iepen. Een dertigtal Iepenboo- men, deel uitmakende van de zeer mooie lanen in den polder Vierambaoht lijden aan Iepziekte en zullen moeten worden gerooid. WASSENAAR. BELANGRIJKE DIEFSTAL VAN Uit villa den Schouwweg. DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. Om het meisje te lokken begon ze oen vuurtje te stoken, waarin ze met een stokje roerde, zoodat mooie veelkleurige bloemen opstegen. Toen het meisje de mooie bloe men zag, kwam het langzaam naar het vuur, want ze wilde weer wat mooie bloemen hebben. Dat wilde de heks juist hebben,' want dan kon zij dat meisje beter in haar macht krijgen." „Dat kon ook het meisje niet weten, dat die oude vrouw zoo slecht was", merkte Keesie op. Ja, schijn be- drieet. „En zie, terwijl het meisje haar jurk op hield om de mooie bloemen, die uit het vuur opstegen te vangen, naderde de heks van achteren met haar tooverring en wierp dien het meisje over het hoofd." „Dat was gemeen van die vrouw", zei het verkee'K- agentje, je kunt niet genoeg op je hocdo zijn. Aan den Schouwweg te Wassenaar is een inbraak gepleegd, waarbij de dader zich mees ter heeft kunnen maken van een grooten buit: voor een bedrag van ongeveer J 15.000 aan juweelen is n.l. verdwenen. Het misdrijf is gepleegd in den nacht van Woensdag op Donderdag en betrof de woning van mevrouw J., wier echtgenoot op 't oogen blik in het buitenland is. De dame. verklaarde aan de politie, die onmiddellijk na het ont dekken van den inbraak het opsporingswerk met alle kracht ter hand heeft genomen, dat zij een paar maal in den bewusten nacht ge meend heeft, gestommel te hooren. Het was haar echter niet gelukt, iets verdachts te ont dekken, De inbreker is zeer behendig te werk gegaan, daar is komen vast te staan, dat hij niet anders kan zijn binnengekomen, dan door het raam van de kamer, waar mevr. J. ter ruste lag. De man moet een hor, dat onder het venster was gezet, hebben uitgezaagd. Waar schijnlijk zal hij zich reeds in de kamer be vonden hebben, voordat mevr. J .en haar kind, dat op dezelfde kamer sliep, zich ter ruste be gaven. Toen beiden in slaap waren, is de dief uil zijn schuilhoek gekomen en aan het werk getogen, waarbij hem, zooals gezegd, een zeer rijke buit in handen is gevallen. Onder de ge stolen juweelen bevindt zich een kostbaar paarlen halssnoer. Men neemt aan, dat de inbreker daarop ver dwenen is langs denzelfden weg, dien hij ge komen was. Omtrent de voorloopige resultaten van het onderzoek der Wassenaarsche politie kon men ons tot nu toe geen inlichtingen verstrekken. De bestolen dame heeft een belooning van 1000 uitgeloofd voor wie aanwijzingen kan geven, leidende tot het terugvinden der ju weelen. NOORDWIJKERHOUT. Diefstal van aardappelen. Door een ze keren L. S. is bij de gemeente-politie aangifte gedaan van diefstal van een partij te veld staande opgezakte aardappelen. Een ónder- zoek wordt ingesteld Belanghebbenden worden aangeraden hun gewassen niet te lang op het veld in zakken te laten staan Overtreding Arbeidswet. Door de gemeen te-politie werd tegen zekeren W. proces-ver baal opgemaakt wegens 'n tweetal overtredin gen der arbeidswet. De patroons worden aan geraden om de minder aangename gevolgen van dergelijke overtredingen le voorkomen door voor de naleving der bepalingen dezer wet zorg te dragen. Pas op voor den photo graafDoor meer dere inwoners dezer gemeente is bij de ge meente-politie kennis gegeven, dat eenige we ken geleden door een straatfotograaf groeps foto's werden genomen, waarvoor betaling op voorhand moest plaats hebben. Toezending der folos zou dan binnen veertien dagen plaats hebben. Zij, die hierop ingingen zitten echter nog steeds op hun foto's te wachten en zijn hun geld kwijt. In het belang van het hiernaar in te stellen onderzoek wordt gedupeerden aangeraden zich hieromtrent tot de gemeente-politie le wenden. ST0MPWIJK. Raadsbesluit vernietigd. De Kroon heeft vernietigd een besluit van den raad tot het voteeren van gelden ter verbetering van de MeerLaan. Aan dit werk was reeds begonnen voordat de raad gelden daarvóór had beschikbaar gesteld; het is toentertijd op last van Ged. Staten stopgezet. TER AAR. Een kranige vader. Dezer dagen was een dochtertje van Jac. L. spelenderwijs te water geraakt. De vader, kortbij zijn werkzaamheden verrichtend, zag zijn dochtertje worstelen in het water, aarzelde geen oogenblik en sprong te water om haar te redden. Maar.... de va der die niet gerekend had, dat de Hoeksche Aar kort aan de wal zoo diep was, wist toen niet meer hoe hij zichzelf boven water zou hou den .maar gelukkig zagen eenige personen van de Waterleiding dit schouwspel. Ijlings snel den zij te hulp, en ternauwernood konden zij de vader nog te pakken krijgen, het dochtertje was al bijna naar den kant gesparteld. De weg naar Wilnis. Naar aanleiding van een door den A.N.W.B. en de K.N.A.C. aan het Bestuur van het Waterschap „Groot Wil- nis-Vinkeveen" gericht verzoek om het uit zicht te bevorderen ten Westen van het z.g. Duivelsbruggetje lang den Uitweg onder Vin- keveen in den weg van Ter Aar naar Wilnis, deelt het bestuur van genoemd Waterschap mede, dat aan het verzoek is voldaan en het verkeer ter plaatse hinderlijk houtgewas is opgeruimd. Tevens ontvingen genoemde Vereeniging op een desbetreffend verzoek van het Gemeente bestuur van Vinkeveen en Waverveen bericht, dat het struik-houtgewas in dc bocht van den weg bij het Duivelsbruggetje is weggeruimd en dat in de bocht van den weg bij het voor malige café „De Oude Bonte Koe" het in die gemeente aanwezige struik- en houtgewas over een lengte van pl.m. 30 M. is afgekapt. Voorts dat de toezegging is gedaan, dat hel aldaar ïzige opgaande houtgewas in den a.s. win- il worden gekapt. Audiëntie. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem, zal a.s. Disndag geen audiëntie verlecnen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 11