Het geheim van den Zwarten Boeddha DONDERDAG 15 OCTOBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMEENTERAAD VAN WOERDEN UIT DE RADIO-WERELD Prgrarrma's voor Vrijdag 16 October. Huizen, 1875 M. Algemeen programma verzorgd door de N. C. R. V. 8.00 Schriftlezing. 8.15 Gramofoonplaten. 10.30 Ziekendienst. 11.0012.30 Gramofoonplaten. 12.15 Politieberichten. 12.30 Concert. H. Hermann (viool), H. v. d. Horst Jr. (cello), Mevr. R. A. v. d. Horst—Bleekrode (piano), A. P. Smeehui- zen (harmonium). 2.00 Gramofoonplaten. 3.00 Concert. N. van Gils (zang), D. van Weerelt (piano). 4.30 Gramofoonplaten. 5.00 Knutselpraatje dor H. J. Steinvoort. 5.306.30 Orgelooncert door A. Alt. 6.30 Radio-dokter. 7.00 A. J. Herwig: „De Kamerplanten van deze maand". 7.30 Politieberichten. 7.45 Gramofoonplaten. 8.0010.00 Concert door het N. C. R. V.- Symphonie-orkest o. 1. v. F. Schuurman. 9.009.30 Ds. J. I. van Schaick: „Vogels om en bij huis". Na afloop Vaz Dias, en tot 11.30 Gramofoonplaten. Hilversum 298 M 6.45—7.00 en 7.30—7.45 Gymnastiek. 8.00 Concert V. A. R. A.-septet. 10.00 Morgenwijding V. P. R. O. 10.15 Voordracht door Janny van Oogen 10.30 Gramofoonplaten. 11.00 Voordracht door Janny v. Oogen. 11.1512.00 Gramofoonplaten, 12.00 Concert Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. 2.00 Schooluitzending: J. Vriends: „Mijn ervaringen met eekhoorns". 2.30 Gramofoonplaten. 3.004.00 Aa.nsl. N.V. Magazijn „De Bijenkorff" Rotterdam. Concert. 4.00 Gramofoonplaten. 4.40 Voor de kinderen. 5.40 Concert V. A. R. A.-orkest. 6.45 Actueel Allerlei door het N. V. V. 7.00 Vervolg concert. 7.30 Toespraak door B. Ruitenberg. 7.45 Sloteoncert. 8.00 Mej. Dr. N. A. Bruining: „Spinoza's invlced. Bestrijders en aanhangers". 8.30 Piano-concert. 9.00 Prof. M. C. van Mourik Broekman: „Karakter van het Christendom in onze cultuur". 9.30 Piano-recital door Anthon v. d. Horst. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Fragmenten en Verhalen door Ds. E. D. Spelberg. 10.45 Gramofoonplaten. 11.00—12.00 Gramofoonplatenconcert van de V. A R. A. Daventry 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en Berichten. 11.05 Kookles. 12.20 Solistenconcert. 1.00 Orgelconcert door W. Vale. I.50 Gramofoonplaten. 2.45 Voor scholen. 4.50 Licht orkestcoitcert. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Piano-recital. 7.10, 7.30 en 7.50 Lezingen. 8.20 Orkestconcert. 9.209.35 Berichten. 9.40 Lezing. 9.55 „Ohopin", romantisch spel voor den microfoon van W. Rooke-Ley en C. Martin. II.1012.20 Dansmuziek. Langenberg 473 M- 6.25—7.20; 10.00—10.35; 11.20 Gramofoon platen. 12.251.50 Orkestconcert. 4.205.20 Orkestconcert. 7.40 Orkestconcert. 8.20 „Der Prozess gegen Schinderhan- nes", hoorspel van Curt Elwensjoek. Hier na tot 11.20 Dansmuziek. Brussel 508 en 338 M. 508 meter: 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Orkestconcert. 338 meter: 5.20 Orkestconcert. 6.20 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Concert door het Omroeporkest. „Radio P a r ij s" 1725 M. 8.05, 12.50, 1.25, 6.20 en 7.50 Gramofoon platen. 8.20 „Passionnement" van Messager. Or kestleiding: R. Labis. Kalundborg 1152 M. 11.20—12.35 Orkestconcert. 2.20—4.20 Blaasconcert m. m. v. E. Cordt (zang), en F. Jensen (piano). 7.30—7.50 Deensche duetten door A. Ha gen en E. Schmidt. 8.20 Piano-recital door Edi Kilenyi. 9.10-^9.25 Gramofoonplaten. 9.4010.15 Orkestconcert. 10.1511.50 Dansmuziek. Z e e s en 1635 M. 5.05—5.50 Berichten. 6.00—6.50 Gramofoonplaten. 8.20—8.45 en 9.30—9.55 Uitz. v. Scholen. 9.55 en 11.20 Berichten. 11.20 Gramofoonplaten. 12.15 Berichten. 1.20 Gramofoonplaten. 2.20 Lezingen. 3.50 Orkestconcert. 4.50 Lezingen. 7..35 „Welt von geslern Jugend von heute", hoorspel van E. Franzen en E. Glaeser. 8.25 Berichten. 8.35 Ter gelegenheid van O. Wilde's 75en geboortedag „Salomé", muziekdrama in 1 bedrijf. Muziek van R. Strausz. Hierna be richten. Vervolgens Dansmuziek. Tenslotte Orkestconcert. UIT DE OMGEVING HILLEG0M. Aanbesteding. Gistermiddag tc 3 uur had in de Commissiekamer van het Ge meentehuis de openbare aanbesteding plaats van het maken van metselwerk c.s. in den tuin van het Raadhuis. Inge schreven door 8 personen. Uitslag als volgtBebrs. Bolbijl te Heemstede ƒ9180, D. Baas en Zn. te Haarlem 2880, De Vries en Couzijn 2745. Timmerbedrijf Nij- manBusman 2434, A. J. Seijsener 2370, Imthhorn en Zn. 2350, E. Schuit 2119, A. Leliveld 1970. Wlaar geen plaa'tsnaam is vermeld wonen de inschrij vers te Hillegoni. Begrooting met grond werk 2500. Gunning wordt later bekend gemaakt. ST0MPWIJK. Verdronken. Gisteravond is het 6-jarïg dochtertje van den heer C. Olyhoek, die op een nabij zijnde beorderij melk zou halen, op nog on bekende wijze te water geraakt en jam merlijk verdronken. Ingeroepen genees kundige hulp vermocht niet meer de le vensgeesten op te wekken. Droevig. Sedert Zondag 11 October is spoorloos uit de echtelijke woning verdwenen de echtgenoote van den los-werkman D. N., wonende aan den Achterweg te Leidschen- dam. D. N. was, zooals blijkbaar den laafc- sten tijd meermalen gebeurde, Zondag in kennelijken staat thuisgekomen en heeft toen een zijner kinderen geslagen, terwijl hij des avonds bij zijn thuiskomst den boel in huis kort en klein heeft geslagen, waar op de vrouw uit angst de woning heeft ver laten. Tot heden is nog geen spoor van haar ontdekt. Men vermoedt, dat zij verdronken is of zich verdronken heeft. De Rijks- en Gemeentepolitie zijn Maandag bijna den geheelen dag aan het dreggen geweest op de plaats, waar de vrouw het laatst gezien is, echter zonder resultaat, terwijl ook ver der alle nasporingen vruchteloos bleven. Vragen van „Kamerleden". Naar wij vernemen, heeft de heer K. Vink, A.-R. raadslid van Stompwijk de volgend© vra gen tot B. en W. gericht: Kunnen B. en W. den Raad 'n overzicht geven van den huidigen stand der werk loosheid in onze gemeente zoowel in vol strekte zin met de aanduiding der cate^o- riën als in vergelijking met de vorige ja ren. Welke werkverschaffingsobjecten heb ben B. en W. op het oog om, indien noodig, de werkloosheid op de meest gewenschte wijze te bestrijden Zijn B. en W. bereid een beknopt over zicht te geven van de wijze, waarop in den winter van 1920'31, b.v. van 1 October 1930 tot 1 Mei 1931 de steunverleening is geregeld en welke bedragen daarmede gemoeid waren Overname Broekweg. Ged. Staten hebben goedgekeurd het Raadsbesluit der gemeente Stompwijk betreffende overname van den Broekweg in de gemeente Stomp wijk. Onderwijzeres. Voor de benoeming van een onderwijzeres aan de nieuwe openbare school aan den Westvlietweg, hebben B. en W. de volgende aanbeveling opgemaakt. No. 1 mej. N. Paats, onderwij zeres O.L. School te Sleeuwijk, No. 2 mej. E. Rikkoert, onderwijzeres O.L. School te Bleskensgraaf en No. 3 mej. A. F. Luijen- dijk, assistente te Pijnacker. TER AAR. Toelating als raadslid. Ged. Staten van Zuidhoiiland hebben ongegrond verklaard het beroep van P. Kroon, lid van den raad der gemeente Ter Aar, tegen het besluit van den raad dier gemeente van 1 Septem ber j.l., waarbij P. Post als lid'van den raad is toegelaten. FEUILLETON. door F. J. A. L. CORDENS. 1) HOOFDSTUK I. Een séance. Eenigen tijd geleden bracht de post mij een lijvig pakket, dat het manuscript be vatte van het zonderlinge verhaal, dat in de volgende bladzijden zal worden verteld. Het handschrift was mij volkomen onbe kend, 'maar er lag een brief bovenop van een goeden kennis. Om den lezer een beetje wegwijs te maken is het noodig, dat er eenige regels uit dien brief worden aange haald. „Je hebt Ben Rollo gekend", luidde het schrijven, „althans hem eens ontmoet, kort voordat hij zijn groote reis ondernam. Het was in Don Haag op een tea-partijtje bij mevrouw B., en je zal je de bijzonderhe- len van die bijeenkomst misschien nog wel herinneren. Ben Rollo was een secuur han delsman, en zooals ik wel gedacht had, heeft hij alle bijzonderheden van zijn reis nauwkeurig opgeschreven. Dat dit heel an ders is uitgevallen, dan hij had venvucht, is niet zijn schuld, en als hij alles van te voren geweten had, zou hij wol thuis geble Aanwezig met den voorzitter H. G. van Kempen 12 leden De heer Mr. van den Bosch was met kennisgeving afwezig. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige vferga- dering ongewijzigd worden gearresteerd. Voorlezing wordt gedaan van de navol gende „ingekomen stukken', n.l missive van Ged. Staten inhoudende goedkeuring van in vorige vergadering genomen raads besluiten, inzake verkoop van grond Steen- kuilen en Nieuwendijk enz.; procesverbaal van de opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvanger, idem van de di verse gemeentebedrijven, en gem. grondbe drijf. Alle stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Verzoek van de algemeene middenstands- vereeniging Handel en Nijverheid, om niet over te gaan tot het gebruiken van de bevoegheid van den raad, inzake toe passing van artikel 6 der Elijkswinkelslui- tingswet, (vaststelling van een gedeeltelij ken sluitingsdag). Besloten wordt in afwachting van een eventueel tegenadres hetzelve voor kennis geving aan te nemen. Nieuwe machines. 2 Aankoop cokesbreker. B. en W. stellen voor over te gaan tot aankoop van een cokesbreker ten behoeve van de gasfabriek, waarvan de kosten wor den geraamd op 620.— De heer Rooseboom stelt de vraag of de gebruikte reeds geheel is versleten, waar op de voorzitter eenige toelichtingen geeft, waaruit het noodzakelijke van aanschaffing blijkt, terwijl de heer Snel eveneens mee deelt dat deze aanschaffng reeds 3 jaar ge leden had moeten geschieden. Zonder hoofdelijke stemming wordt dit voorstel aangenomen. 3 Aankoop duplicator. B. en W. stellen voor aankoop van een duplicator ten behoeve van de gemeentebe drijven, ten bedrage van 250. Met algemeene stemmen aecoord bevon den 4. Gas-, water- en electrioiteitsleidingen in de nieuwe wegen op de Steenkuilen. Overeenkomstig het adres van B. en W. wordt met algemeene stemmen besloten tot aanleg van de buizen voor gas en water en van kabels voor electriciteit in genoemde wegen, waarvan de kosten worden geraamd op 4200 5. Electrische aansluitingen te Bar- woudswaarde. B. en W. adviseeren aan twee bewoners van Barwoudswaarde stroom te leveren. De aansluitingskosten bedragen 300. terwijl de personen zich garant stellen voor een 30.— a 40.— per jaar. Zonder hoofdelijke stemming goedgevon den. 6 Wijziging politieverordening. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten, meenen B. en W zich te kunnen vereenigen met de navolgende wij ziging: In plaats van het waarschuwingsbord aangevende een maximum-snelheid van 25 K.M. te verplaatsen, geven zij er de voor keur aan in art. 90 2e lid te lezen: K.M. paal 54 in plaats van 53. Overeenkomstig dit advies wordt zonder hoofdelijke stemming besloten. 7. Benoeming onderwijzer aan de O L. Schoei. B. en W. bieden de navolgende voor dracht aan: 1. D A. van Rossum, Utrecht. 2. A Fenijn Nunspect. 3. M ter Vrugte, Yelp. De heer van Rossum wordt, met 10 stem men gekozen; 2 stemmen werden uitge bracht op den heer Fenyn. Grondverkoop. 8. Verkoop grond Steenkuilen. B. en W. stellen voor over te gaan tot verkoop van grond aan: 1 J. Burggraaf 112 vierkante meter in de Steenkuilen tegen den prijs van 2 50 per M2. 2. D. A. Verbeek 275 M2 in de Steenkui len tegen den prijs van 3.per M2., tegen de gebruikelijke voorwaarden. ven zijn. Maar hierbij zend ik je heb relaas van zijn avonturen, die hijzelf heeft te boek gesteld, en het komt me voor, dat zc interessant genoeg zijn om in ruimer kring bekend te maken. Ik vónd het manuscript onder zijn nagelaten papieren, want je moet weten: Ben Rollo is dood, hij is in Hamburg ongelukkig aan zijn eind geko men. Maar daarover aanstonds...." Den brief zal ik maar niet verder citcc- ren; later bestaat er mogelijk nog aanlei ding om er op terug te komen. Alvorens echter met het verhaal van Ben Rollo te beginnen, meen ik verplicht te zijn, iets te vertellen van het tea-partijtje bij me vrouw B., waarop in den brief gezinspeeld wordt. In een cosmopolitisch Haagsch pension heb ik voor den eersten en eenigen keer van mijn leven den heer Rollo ontmoet. Hij kwam daar binnen met mijn vriend, een neef van hem, die hem aan de aanwezigen voorstelde. Onder de gasten van mevrouw B. bevonden zich een jonge Amerikaan, di© voor zijn pleizier Europa bereisde en thuis ik weet niet wat uitvoerdeeen postamb tenaar uit Britsch-Indië, met zijn jonge vrouw, een inlandsche van geboorte, klein, popperig ding en zeer modieus gekleed twee Belgische dames en de rest Hollan ders. Mijn vriend kwam naast me zitten en vertelde me terloops, dlit zijn neef voor handelsaangelegenheden een groote reis ging maken. Hij moest naar Calcutta met en jongen Engelschman, waar hij zaken mee deed. Ik had den tijd om den neef, die net een der Belgische dames in gesprek ivas, een goed op te ^emen. Hij was een link gebouwde man. naar uiterlijk een goed veertigerzijn haren begonnen al dun te worden en bijzonder vlug in zijn be Na een kort debat omtrent de wensche- lijkheid ten behoeve van Burggraaf van de gebruikelijke voorwaarden af te wijken, wordt met 11 tegen 1 stem, dien van den heer van Doorn, besloten geen uitzondering ten opzichte van Burggraaf te maken en wordt het voorstel van B. en W. onveran derd aangenomen. 9. Verzoek verkoop van grond in het plantsoen Westdam Naar aanleiding van het adres van den heer J. C. Fahrenhorst, betreffende het aankoopen van grond aan de Westdam stellen B. en W. voor afwijzend te beschik ken. Overeenkomstig het advies van B. en W. wordt met algemeene stemmen besloten. 10. Stratenaanleg Steenkuilen. B en W stellen voor over te gaan tot aanleg van straten op de Steenkuilen, zulks overeenkomstig de uitgebrachte rapporten van den gemeentearchitect, onder voor waarde dat bij de uitvoering der werkzaam heden zooveel mogelijk werkloozen zullen worden tewerkgesteld. In verband met een voorstel van den heer Snel om deze werkzaamheden voor eigen rekening, onder toezicht van gemeen tewege, en uitsluitend door werkloozen te doen geschieden ontspon zich een langdu rig debat, waarvan de slotsom was dat het voorstel van B. en W. met 10 tegen 2 stem men werd aangenomen. 11 Wijziging begrooting 1931. Overeenkomstig het advies van de com missie voor de Financiën stellen B. en W. Voor de begrootingswijzigihg 1931 vast te stellen. Op een desbetreffende vraag van den heer de Wit, antwoordt wethouder Kals- beek dat deze begrotingswijziging een ge volg is van het aandeel der gemeente in de kwade posten der inkomstenbelasting, waar op de gemeente opcenten had geheven In stemming gebracht wordt het. voorstel van B. en W. met algemeene stemmen aan genomen. Waarvoor moet het vuil wor den gebruikt. 12. Afstaan vuilnis aan den heer F. Beij- en voor demping slooten langs „De Baan". B en W. stellen op nader overeen te komen voorwaarden een overeenkomst hier omtrent met den heer Beijen te treffen. De heer van Doorn heeft op dit voorstel niets tegen tenzij de gemeente dit vuil zelf kan gebruiken voor demping van de zand- gaten op den Nieuwendijk. Spr is van meening, dat als de aldaar te verkrijgen rijpbouwen grond voor de ge meente tegen kostprijs zou kunnen worden verkregen, dit de voorkeur zou behoeven vóór het afstaan aan den heer Beyen. Wethouder Zon geeft een kostenbecijfe- ring, waaruit blijkt dat deze grond op Nieu wendijk. als zij bouwrijp is, pl.m. 2.77 per M2. zou kosten, terwijl de grond hier wordt verkocht voor 1.50 eil 2.per meter, weshalve spr. dit voorstel ten sterkste moet ontraden Hierna wordt het voorstel van B en-W. in stemming ge-bracht én met algemeene stemmen aangenomen. Demping. Adres M. J. van Eekelen. inzake demping sloot Singel Naar aanleiding van bovengenoemd adres stellen B. en W. voor vergunning te verleenen tot demping van een sloot vóór het perceel van den heer van Eekelen, mits de hem toebehoorende helft der sloot gra tis aan de gemeente wordt afgestaan. Wethouder Zon verklaart dat hij bij dit voorstel van B. en W de minderheid vorm de; spr. voorziet dal men nk demping van dit gedeelte spoedig zal moeten overgaan tot demping van het verdere gedeelte, het geen de gemeente dan, gezwegen van de bezwaren uit aesthetisch oogpunt, weder om op 2000 komt te staan. De heer Snel stelt voor direct tot ge heel© demping over te gaan, temeer daar eerlang de Singel niet meer aan de ver- keerseisehen kan voldoen Dit voorstel wordt niét ondersteund, zoo dat het voorstel van B. en W in stemming wordt gebracht en met 12 tegen 1 stem wordt aangenomen. wegingen seheen hij niet te zijnhij had een intelligenten vierkanten kop met hel dere grijze oogen en was, al droeg hij op zijn Amerikaansch baard noch snor, van het zuiverst Hollandsch type. Het gesprek was over heb algemeen niet geanimeerd en het kon mevrouw B. niet ontgaan, dal sommige van haar gas ten zich gewoon zaten te vervelen. Voor een gastvrouw is dat wel het ergste wat haar kan overkomen, en om de reputatie van haar tea te redden, wendde zij zich tot liet Indische vrouwtje met dc woorden: ..lvoiu Maud, doe me het pleizier en laat jij de heeren eens iets van je kunst zien." Dat sloeg in, en aller oogen waren eens klaps op do kleine, Indische gevestigd, niet tot onverdeelde vreugde van haar man, meende ik te kunnen bemerken, die in ge sprek was met een jongen Hagenaar, van wien ik me nog alleen herinner, dat hij ieder oogenblik zijn gouden easy op en af zette. „Wel mevrouw, wJ.it is dat voor een kunst?" vroeg hij, zich eensklaps tot Maud wendend. „Is het Indische kunst, zwarte kunst, too ver kunst?" werd er van verschillende kanten gevraagd. De gastvrouw genoot. „Luistert eens hier", sprak ze, „mevrouw verstaat dc kunst om het verleden en de toekomst uit de lijnen van je hand te lezen." „Eh", en „Ah", waren de verschillende uitroepen van verbazing, verwondering f mire beleefdheid. Mij liet het volkomen koud, want die waarzeggerij uit de .lijnen van de hand in- eresseerde mij heelemaal riet. Het Heagsehe heertje was dc eerste, die ïaar de dame tocstapte. „Toe mevrouw", teemde hij, „laat mij de Tegen stemde wethouder Zon. 14. Adres J de Koning om wijziging van het raadsbesluit, betreffende kapitaal- en renlegarantie Lagere Landbouwschool Naar aanleiding van bovengenoemd ver zoek stellen B. en W. voor het raadsbesluit van 9 Juni jd te wijzigen. In verband met latere particuliere be sprekingen- van het bestuur met den heer van Doorn en wethouder Kalsbeek wordt op voorstel van den heer Kruif dit punt aangehouden tot een volgende vergadering. Hiermede is de agenda afgehandeld. Bij de rondvraag worden nog enkele vra gen gesteld naar aanleiding van de ge houden aanbesteding van het woonwagen kampterrein waarop wethouder Zon ant woordt dat het terrein met nieuwe klinkers zal worden bestraat, aangezien Z.Ed. zich niet verantwoord achtte 1000 meer te besteden, indien het andere plan, inzake keien uit Hascnstraat, zou worden uitge voerd Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering. eerste zijn, op wien U uw kunst beproeft." Maud keek hem glimlachend aan en nam zijn fijne, welverzorgde hand. „Maar wat ik u verzoeken mag, mevrouw, vertel mij alleen van het verleden, da-t vind ik aardiger en dat kan ik ook controlee ren", voegde hij er met een fijn lachje bij. „De toekomst is zeer zeker belangwek kend, maar als ik die nu al ken, is voor mij de aardigheid er afhet levn is immers alleen maar interessant door zijn verras singen." „Zooals u wilt", antwoordde zij en hield zijn hand dicht bij haar oogen, misschien omdat zij bijziende was, misschien omdat het er zoo bij hoorde. „Mijnheer", zei ze nia een poos, „ik zie in uw hand, dat de zee niet goed voor u is." Hij lachte. „Ik bedoel: de zee in verband met som mige uitspanningen, zooals Petits Che- vcaux en Roulette. Ostende is geen geluk kige plaats voor u." Er kwam opschudding onder de aanwe zigen en'de patiënt werd er niet onaardig doorgehaald. „Mevrouwtje", zei hij, .ik sta verbaasd over u. Het is waar, ik arme zondaar héb in Ostende een gokje gewaagd en dat heeft ine meer dan vijf duizend francs ge kost. Maar ik durf niet beloven „Ostende is niet goed voor je," riep de Amerikaan, „ga naar Monte Carlo". „Ah, juist, daar geeft u mij een goeden tip; intusschen kan ik maar niet begrij oen, hoe mevrouw dat allemaal in mijn hand kan zien. Wie volgt." Dp Amerikaan trad naderbij. „Wat moet ik u voorspellen vroeg het Indische vrouwtje. „De toekomst." Tijdens de griep-epidemie: Je geld of ik nies. Zij nam zijn dikke, roode hand en zei na een poosje: „U hebt plannen om veel te reizen „Hoe weet u dVit „Dat staat hier." „U hebt gelijk. Ik wilde nog naar Zwit serland en Oostenrijk", zei hij. „Maar die plannen zullen iet verwezen lijkt worden; u keert naar Amerika te rug". „Zal ik niet op reis gaan Waarom niet „Dat weet ik niet, dat kan ik niet zien." Ik voelde geen lust, mij tot die kunstbe werking te leenen, en nadat nog eenige hee ren hun hand hadden uitgestoken, kwam Rollo aan de beurt. Het gelaat van Maud toekende belang stelling, toen zij zijn hand bekeek. „Kijk, kijk, u gaat een verre reis onder nemen, u gaat naar mijn land", zeide zij. Rollo was een en al verbazing, en ook ik begon belang in 'het geval te stellen. „Hoe weet u dat, mevrouw?" vroeg hij, „het is de eerste maal, dat ik u ontmoet, u kent me heelemaal niet Voor zoover ik weet, is niemand \>ui de aanwezigen hier met mijn plannen bokend, en toch, wat u zegt, is waar. IToc kunt u dat weten? Waar hebl u dat geleerd Maud genoot van zijn jongensaehtiee no- gewondenheid. „Tk heb het geleerd in Be nares", antwoordde zij eenvoudig, „als u daar mocht komen, zal u nog heel wat an ders zien." Zij bleef met studie in zijn hand kijken en toen opeens zag ik haar ge laat betrekken. Rollo had er niets \«m gemerkt. „Wri ziet u nog meer?" vroeg hij. (Wordt vervolgd^

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9