SPORT AAN DE TELEFOON DONDERDAG 15 OCTOBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 I WASSENAAR. DE NIEUWE KERK VAN „DE GOEDE HERDER'. De vlag in top. Tusschen de boomen van bet villapark ..De Kieviet" hebben de muren van de I nieuwe kerk. welke ]»a stoor Chr. Meyring bouwt, reeds een daisdanige hoogte gekre gen, dat mcai aan het dak kon beginnen. Zooals de dingen zich nu reeds laten aanzien belooft de kerk, die onder archi tectuur van ir. J. van der Laan staat, een mooie aanwinst te worden in de rij van onze viaderlandsche bedehuizon. De aannemers, Venhoven en Evers uit Heemstede konden gisteren den eersten spant op het dak plaatsen in tegenwoor digheid van den zeerccrw. lieer Pastoor, een kerkmeester en den architect. Nadat dit werk vlot voltooid was, kon de vlag ontplooid worden. NOORDWIJK-BINNEN. Botsing tusschen auto en electr. tram! Nabij het Westeinde had een botsing plaats tusschen een electrische tram en een auto bestuurd door v. d. H. uit Leiden. De auto kwam uit een si op je rijden, toen juist een electrische tram komende uit Leiden in aantocht was. Dc bestuurder heeft naar alle waarschijnlijkheid de tram niet hooren aankomen, waardoor een ern stige aanrijding plaats vond. De auto werd van achteren totaal in elkander gedrukt en de tram bekwam eveneens aanmerke lijke schade. Verzekering dekt de schade. SASSENH El M. Verloren voorwerpen. Een heerenpor- temonnaie, bruin leder, met inhoud; een phiimenstandaard van een paard; een bruin lederen actetasch met foto's: een belastingmerk in étui 1931193-2; een sleu tel; een reserve-autobondeen belasting- merk in étui; twee gebreide jongensmut sen blauw en grijs; een belastingmerk in étui, een hek van vrachtauto; een zilveren horloge met kettingkast; een paar steun zolen: een zwart ijzeren velg met binnen- en buitenband 34 x 7 merk good year; een bruine jongensjas; weggeloopen een bas taard herdershond luisterend naar den naam „Hertha". Gevonden voorwerpen. Een belasting- merk in étui; twee bollenmandeneen knipmes; een katrol van kabel: een bruine regenjas; een oude reserveband merk „Mi- chelin"; een halve achterbumper van auto; een paar zwarte hooge damesschoenen. Geboren Pelronella, dochter van P. Kooger en A. v. Steensel. Ondertrouwd: S. Kovacs en C. M. van Zoen. Gevestigd: P. v. d. Burg. Zandsloot- kade 38, van Uden A. J. Meijer, Hoofd straat 255, van Alkemade H. T. van Dam, Zuilhofstraat 9, van Voorhout Mw. C. J. Baak, idem, van Woubrugge. Vertrokken Mw. J. H. Berg van Rusthoflaan 8 naar 's-Gravenhage A. C. Vroom van Bijdorpstraat 18 naar Haar lem C. Zandbergen en gezin van Rijks straatweg 14 naar Wassenaar A. v. d. Sloot van Oude Haven 7 haar Den Helder VOORHOUT. Jubileum der Zusters van Liefde. In December 1931 zal het 25 jaar geleden zijn, dat dc Zusters van Liefde te Veghel zich in deze gemeente kwamen vestigen. Om dezen dag niet ongemerkt voorbij te laten gaan is Dinsdag een vergadering be legd van hoofden van gezinnen ter bespre king van dc feestelijke viering Min dit feit. De burgemeester opende deze bijeen komst en heette de aanwezigen, in het bij zonder den zeerecrw. heer pastoor en wel- eerw. heer kapelaan, welkom. Vervolgens zette spreker uiteen het doel der bijeen komst en schetste hij in korte trekken, hetgeen door de eerw. Zusters is tot stand gebracht tijdens hun verblijf in dc ge meente. Op het gebied van onderwijs en dat van wijkverpleging hebben de Zusters veel en goed werk verricht in het algemeen belang van de ingezetenen der bevolking dezer gemeente. Nacftit over het punt of dezen dag al of niet feestelijk zou worden herdacht was ge sproken, werd hiertoe met algemeene stemmen besloten. De wijze waarop dezon dag zal worden herdacht is overgelaten aan een comité, waarvan eere-voorziter is de zeereerw. heer pistoor, voorzitter de burgemeester, secretaris H. A. G. Bots, penningmeester J. W. van Reisen en leden de voorzitters van de diverse sociale en maatschappelijke vereenigingen. Het ligt in dc bedoeling om de eerw. Zusters een cadeau te geven en den da.g eenigszins feestelijk door te brengen, waar voor gelden zullen worden ingezameld. Nadüt een ieder in de gelegenheid was gesteld om over de wijze van feestviering zijn gedachte te uiten sloot de burgemees ter deze bijeenkomst onder dankzegging voor de opkomst van zooveel hoofden van gezinnen. WARMOND. Volksbond. Gisteren hield de afdee- ling Warmond van den Xederl. R. K. Volksbond een zeer druk bezochte alge meene vergadering onder voorzitterschap van den heer J. Hogeboom. Nadat deze dc samenkomst op de gebruikelijke wijze had geopend sprak hij een woord van hartelijk welkom tot de aanwezigen, waarbij hij zijn groote voldoening uitte over de zeer groo- te opkomst. Hierna werden door den secre taris de notulen der vorige bijeenkomst voorgelezen en zonder op of aanmerkingen onder dankzegging vastgesteld. Bij de ingekomen stukken was een schrij ven inzake de gehouden driedaagsche cur sus te Bergen. Het behandelde in dezen cursus was uitgegeven in boekvorm en stel de de Voorzitter voor een exemplaar aan te schaffen voor den Volksbond. Met alge meene stemmen werd hiertoe besloten. Hierna kwam in behandeling een schrijven inzake de oprichting van een Diocesaan Ziekenfonds. Uitvoerig werd deze aange legenheid door den 'Voorzitter toegelicht, waarbij deze mededeelde dat omtrent deze urgente kwestie op 27 October a.s. een spreker zon komen om deze zaak nader uiteen te zetten. Mede werd voorlezing gedaan van een schrijven van de redactie van de Volks krant waarbij deze aan het bestuur mede werking verzocht rot aanwerving van abonne's. In een krachtig woord spoorde spreker de leden aan zich op deze bij uitstek voor de arbeiders geschikte cou rant te abonneeren. Na eenige bespreking werd een commissie benoemd beslaande uit dc heeren Moerker, Weyers, Waasdorp en v. d. Berg, die als propaganda commis sie zou optreden. Vervolgens deelde de Voorzitter mede dat een dankbetuiging was binnengekomen van Mevrouw de Wed. SchölvinckKolfschoten voor de plechtige missen die vanw ege den Volksbond voor wijlen haar echtgenoot waren opgedragen. Hierna bracht de Penningmeester zijn financieel verslag uit waaruit bleek dat het batig saldo bedraagt 135.75. Dc voorzitter zcidc var. deze gelegenheid ge bruik te willen maken een woord van dank te brengen aan de leden die mede Ier ver gadering waren getogen op 6 September te Utrecht, waarbij hij een woorcl van extra dank bracht aan 't muziekkorps „St. Mat thias" dat direct bereid gevonden werd, deze meeting voor de afdeeling Warmond met muziek op te luisteren. Vervolgens kwam aan de orde de ver kiezing van een bestuurslid, waarvoor door het bestuur als candidaten waren gesteld de heeren Van Egmond en Bellekom ter wijl door de leden als eandidaat was inge diend de heer G. Meskers. Na de gehouden stemming bleek dat gekozen was de heer G. Meskers, die door den voorzitter har telijk welkom werd geheeten. Bij monde van den heer J. H. Haverkort werd ver volgens verslag uitgebracht van den ge houden Centralen Raad. Na afloop bracht de Voorzitter den heer Haverkort dank voor zijn keurige en heldere uiteenzetting en verzocht hij den heer Haverkort ook de vergadering op 14 December te willen bij wonen waartoe deze zich bereid verklaar de. Zooals ik u reeds heb medegedeeld, aldus de voorzitter, heeft onze adviseur, de heer Pastoor, zich door drukke werk zaamheden genoodzaakt gezien ontslag te nemen als zoodanig terwijl als zoodanig in zijn plaats is aangesteld de heer kapelaan. Spreker heette den nieuwen adviseur har telijk welkom en hoopte dat hij in deze moeilijke tijden den Volksbond met zijn adviezen zou willen steunen. Dc kapelaan dankte den voorzitter voor zijn woorden en zeide te hopen dat na eenigen tijd zou blijken dat de verwisseling van adviseur voor de vereeniging geen nadeel zou blij ken te zijn. Hij van zijn kant zegde toe de vergaderingen zooveel als in zijn vermogen lag te zullen b ij won en.i Nadat de voorzit ter nog een woord van opwekking had ge sproken tot de leden in verband met het komende St. Nicclaasfeest werd overge gaan tot de rondvraag. Deze leverde slechts eenige zaken van huitfhoudelijken aard op. Hierna w.erd de bijeenkomst on der dankzegging gésloten. DAT MOET SLAGEN Op de laatste algemeene vergadering te Amsterdam gehouden, is met enthousiast applaus het voorstel ontvangen om dit jaar te Noordw ijkerhout twee retraiten te or gan iseeren: één voor leiders van Zaterdag 31 October tot 3 November, en één voor de leden van Vrijdag 13 tot lü November. Waar onze Bond zulk een groot aantal leden telt, zou hij wel een pooveren indruk maken, als-die retraiten niet geheel voltal lig waren. Die retraiten moeten slagen. De eer en het belang van den Bond eischen dit! Laten daarom de leiders met elkan der overleggen en elkander opwekken om aan hun retraite deel te nemen. Het zul len goede dagen zijn, van het grootste be lang voor eigen zieleleven, maar ook da gen, waarin zij hun kennis van de opvoe ding der jeugd zullen zien groeien. Laten de leiders ook hun invloed gebrui ken om de leden te bewegen op 13 Novem ber in retraite te gaan. Zij zullen daardoor hun beschermelingen de grootste weldaad bewijzen. Zij zullen hun eigen taak verlich ten, want de retraite is bij de opvoeding een machtige steun. De vergoeding voor de leiders re traite bedraagt S.de vergoeding voor de leden is 0.50. Mochten deze kosten te hoog zijn, dan is het Hoofdbestuur gaarne bereid daarin tegemoet te kpmen. Aan melding bij het Secretariaat van het Hoofd bestuur of bij de Directie van het Retrai- tenhuis te Noordwijkerhout. En nu met ijver aan den slag. De eer en het belang der Vereeniging eischen het! PATER F. L. ES SER, O.E.S.A. VOETBAL Leidsche PostWassenaarsche Post 12. Gistermorgen speelde een Leidsoh Post- elftal comb, tegen het Post-ell'tal uit Was senaar. Wassenaar speelde een goeden wedstrijd en won dan ook verdiend met 21. Oostelijk Elftal—Ned. B.-elftal 1—3. Te Apeldoorn heeft gisteren een ont moeting plaats gehad tusschen het Ooste lijk Elftal en het Nedcrlandsche B-elftal, welke door het laatstgenoemde werd ge wonnen met 31. De ruststand was 21. WANDELSPORT Leidsche Wandelsportvereeniging. De Leidsche Wandelsport Vereeniging zal Zaterdag a.s. haar eersten wandeltocht houden. Vertrek 3 uur namiddag vanaf de Hoogewoerd nabij de Bolwerkstraat. De wandeling, die 16 K.M. lang zal zijn, gaat over Haagwcg door Valkenburg, Katwijk aan den Rijn, Rijnsburg, Oegstgeest, Langs Rijnsburgerweg, Breeslraat, Hoogewoerd. RrrrrtHallo rrrrt Ja, hallo, met Wim. Jij daar Henk 1 Precies. Nog kaarten kunnen koopenl Zeker, maar ik was ook een der eer sten. Een lumineus idee heb ik. Op ons lot 13515 is de 15.000 gevallen. Nu moet de loterijclub eens gezamenlijk het feest van „Leiden" meevieren; het kan er thans voor de meesten dubbel en dwars af. Je idee is reusachtig, Wim, maar dan mag je je wel haasten om een twintigtal kaarten te 'bekomen. Dat voelballersfoest zal heel wat bezoekers trekken. 't Komt dik in orde. Jammer, dat al leen Theo niet meegaat. Toevallig geeft zijn sportvereeniging ook een feestavond. Zou 't een uitvlucht zijn, Wim? Neen, *t is toevallig waar. Zeg ik moet eindigen: er is hier iemand voor een dringend irit-erloeaal gesprek. Hallo hoor! Dag Wim, ik bel je nog wel. Het tempo zal niet hooger dan 6 km. per uur zijn. Personen, die nog geen lid der vereeni ging zijn, kunnen ook aan deze wandeling deelnemen. Een tweede groep zal Zondagmorgen deze zelfde wandeling maken. Vertrokken wordt dan des morgens om 9 uur, vana-f dezelfde plaats. SCHAKEN Winterwedstrijd Leidsch Schaak genootschap. De uitslagen van gisterenavond waren de volgende: W. H. Bosscha—J. G. van Eijbergen 10; M. M. SegaarM. Bloem 01, A. G. de BlécourtD. de Jong 10, A. L. de Wolf—Dr. J. F. Sirks 1—0, L. J. RuttenA. L. de Wolf 0I, B. J. Witten bergJ. M. Volders 10. Schaakbond voor Leiden en Omstreken. De jaarlijksche vergadering van dezen bond zal gehouden worden op Zaterdag 17 October a.s. des middags om 3 uur in „In den Vergulden Turk". Behalve de ge wone verslagen zijn de belangrijkste pun ten der agenda: de competitie voor het a.s. seizoen en dc wedstrijden om het kam pioenschap van Leiden en Omstreken. Waarschijnlijk zullen wederom een twee tal clubs tot genoemden bond toetreden. In dat geval zal de competitie waarschijn lijk* in twee groepen moeten verspeeld wor den. De competitie van den Nederl, Schaakbond. Het programma voor de competitiewed strijden in het district Zuid-Holland is thans vastgesteld. 62 tientallen zullen aan deze competitie deelnemen, waarvan 25 in de Noordelijke en de overigen in de Zuide lijke groep. Het Leidsch Schaakgenootschap I speelt mede in de 2e klasse, groep A Noord en wel op Maandag 26 October in Den Haag tegen het H. Westerkw. I, op Dinsdag 17 Nov. thuis tegen de H. Arb. Schel. I, op Dinsdag 12 Januari alhier tegen het Ilaag- sohe Disc. Disc. Ill, op Dinsdag 9 Februar ri wederom te Leiden tegen de Residentie- schaakclub I en de laatste wedstrijd in Den Haag op Dinsdag 15 Maart tegen het Haagsche Disc. Disc. II. De eerste prijswinnaar in deze groep speelt met no. 1 uit de afd. Zuid één uit en één thuiswedstrijd om het kampioen schap 2e klasse van Zuid-Holland. Het Leidsch Schaakgenootschap II speelt in de groep B der tweede klasse. De eerste wedstrijd wordt reeds gespeeld op Dinsdag 20 October a.s. alhier tegen de Delftsche Arb. Schel. I, vervolgens op Dinsdag 24 Nov. te Boskoop tegen Inter Nos aldaar, op Dinsdag 8 Dec. thuis tegen het II. Westerkw. II, op Woensdag 27 Ja nuari in Den Haag tegen Ruy Lopez I, op Dinsdag 16 Febr. alhier tegen de H. Arb. Soh.cl. II, op Vrijdag 25 Maart in Den Haag tegen Disc. Disc. V. Inter Nos I (Boskoop). Voor deze club zijn de volgende data voor de wedstrijden vastgesteld: 30 Oct.: Disc. Disc. IVInter Nos, 42 Nov. Inter NosL. S. G. II; 15 Dec. H. Arb.Schcl. IIInter Nos; 6 Jan. Ruy LopezInter Nos, 19 Februari Delft sche Arb. IInter Nos (in bet N. S. G. te 's-Gravenhage) en op 21 Maart-: H. Westerkw. IIInter Nos. Dc Wassenaarsche Schaakvereeniging spee-ll mede in de 3e klasse, groep A Noord Deze club moet de volgende wedstrijden spelen: op 22 Oct. te Gouda tegen Messe- maker, op 10 Nov. in Den Haag tegen de H. Arb. Schaakcl. Ill, op 1 Dec. thuis te gen Disc. Disc. V, op 29 Dec. in Den Haag tegen Te Werve I, op 9 Februari te Was senaar tegen H. Westerkw. III en op 22 Ma-art eveneens te Wassenaar tegen de H. Arb. Sck.el. IV. PAARDENSPORT De Cesarewitch Stakes te New market. De koning en de koningin van Engeland hebben gisteren den race bijgewoond om de Cesarewitch Stakes welke te New mar ket is gehouden. De race werd gewonnen door Noble Star (eigenaar Mr. Cundell); tweede werd Six- heeler (eigenaar Mr. Clayton), terwijl der de werd Son of Mint (eigenaar Mr. Brown) De noteering 'was 100/6, 100/1 100/7. OLYMPISCHE SPELEN DE OLYMPISCHE SPELEN 1932. Ook Brazilië neemt niet deel. Naar „l'Echo des Sports" mededeelt, zal Brazilië niet aan dc Olympische Spelen te Los Angeles deelnemen, daar de Brazi liaan sdbe regeering geen subsidie verleent. DE AVONTUREN zint telkens kwaad." „Kan daar de politie geen stokje voor steken", vroeg het ver keersagent je. „Het is toch maar een sprookje, meneer Keesie", zeide de paleiswacht er. „Luister nu verder. De heks heeft altijd 'n toover- ïing bij zich en daarmee kan ze too veren. De vogel is op onze hand, maar is geheel in haar bezit heeftv Ze vliegt over bergen, ir haar bezit heeft". Ze vliegt over bergen, over dalen, over steden en dorpen." „Nou, dat is knap, die kan heel wat verhalen van haar reizen, want wie veel aan reizen doet, die kan heel wat verhalen, merkte Keesie op. EEN VERKEERSAGENTJE. „Twee kabouters", zoo vertelde de pa leiswachter verder, „vonden het geluks- poppet-je, dat aardig meisje schreiende te gen een boom zitten". Wat scheelt er aan, schat je", vroeg de eene kabouter. „En waar kom jij vandaan, licvert, vroeg de an dere. Ze hadden medelijden met het schreiende kind, dat tranen met tuiten weende." „Medelijden", merkte Keesie op, „is wel het mooiste wat iemand kan hebben. Dat- is een bewijs, dat je geen versteend hart hebt."

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10