STADSNIEUWS DINSDAG 13 OCTOBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad vergadert op Maan dag 19 October 1931, des namiddags te twee uur, in het ge-bouw „Tot Nut van 't Algemeen", Steen schuur 21. De vergade ring zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: 1. Benoeming van een lid der Gemeen telijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon. 2. Benoeming van een lid van de Noor- dercommi-ssie tot wering van schoolver zuim. 3. Prae-advies op het verzoek van M. J. Krop, om eervol ontslag als hoofd bij het openbaar vervolgonderwijs. 4. Prae-advies op het verzoek van M. van Zalingen, om eervol ontslag als onder wijzer aan de opleidingsschool voor Gym nasium en Hoogere Burgerscholen. 5. Voorstel: a. tot verhuring van de perceelen Dien derspoort Nos. 1 en 2, aan de Vereeniging tot stichting en instandhouding van een Instituut voor Indische Archaeologie, ge naamd „Instituut Kern"; b. tot beschikbaarstelling van gelden voor het aanbrengen van eenige voorzie ningen aan de sub a. genoemde perceelen. 6. Voorstel tot verhuring van het winkel huis aan de Visohmarkt no. 5, aan de firma van Zwieten Co. 7. V oorstel a. tot verhuring van de perceelen wei land in den Boschhuizerpolder, Sectie O nos. 663, 665, 666 en 667 ged. aan de „Leid- sche Football Club"; b. tot verhuring van een gedeelte van het weiland in den Boschhuizerpolder, Sectie O No. 667, aan de R. K. Hoogere Burgerschool. 8. Voorstel tot overneming in eigendom en onderhond bij de gemeente van een 10-tal strookjes grond, gelegen aan de Cronestekukade, het Utrechtsdhe Jaagpad, den Morschweg, de Koolstraat, de Gabriël Mebzustraat, den Middelweg, de Waldeck Pyrmontstraat en de Janvossensteeg. 9. Prae-advies op het verzoek van de Leidsche Speeltuinvereniging „Zuider kwartier", om het kosteloos gebruik van de Stads-Gehoorzaal, voor het houden van een ontspannings- of St. Nicolaa-savond. 10. Prae-advies op het verzoek van het Medisch Consultatiebureau, om toeken ning van eene jaarlijksche subsidie. 11. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de aansluiting van wijk X aan de Centrale rioleering. 12. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van den aanleg van straten cp gemeentegronden nabij de Cro- nesteinkade. 13. ellatie van den heer Schüller, in zake den verkoop van Provinciale gron den aan het Bijn- en Sohiekanaal. Het Stadhuis-vraagstuk. 14. Prae-advies op het voorstel van de heeren Wilmer, Huurman en Wilbrink, in zake het ontwerpen van nieuwe plannen voor der bouw van het nieuwe Raadhuis en de aanwijzing van de plaats voor dat Raadhuis. (Dit uitvoerige prae-advies is reeds Za terdag gepubliceerd.) 15. -orstel in zake wijziging van de overeenkomst met de Sociëteit „Amicitia" betreffende de uitgifte in erfpacht van een gedeelte grond nabij de Rijnsburgerweg. 16. Prae-advies op het beroep van C. C. van den Bosch, tegen de beschikking van B. en W. van 29 Juli 1931, waarbij hem ve gunning is geweigerd tot; uitbreiding van de wasch- en strijkinrichting op het terrein nabij den Zoeterwoudschen Singel, Serf ie M no. 1162.. De toepassing van de Zon dagswet. 17. Motie van den heer v. Eek in zake de toepassing van de Zondagswet. Wij herinneren eraan, dat de Burge meester in de vorige Raadszitting toen deze motie werd ingediend, en ook andere leden (de katholieke leden Bergers en Coster), verklaarden, dat ook zij voorne mens waren, bij motie op een soepeler toe passing van de Zondagswet aan te drin gen mededeelde, dat in het college van B. en W. zeer waarschijnlijk reeds vóór de volgende Raadsvergadering een besluit in deze zou zijn genomen. 't Lïjks ons niet onwaarschijnlijk, dak gezien de samenstelling van het college van B. en W. en de uit den Raad van ver schillende zijden uitgeoefenden aandrang, B. en W. wel tot het besluit zullen zijn gekomen de toepassing der Zondagswet ressorteert, zooals men weet, geheel onder B. en W. dat op den Zondagmiddag voortaan bioscoopvoorstellingen en mu ziekuitvoeringen toegestaan zullen zijn, terwijl optochten e. d. verboden blijven. AANSLUITING CENTRALE RIOLEERING. Kosten 25.000. In de Raadsvergadering van 24 Augus tus 1931 werd besloten tot gedeeltelijke demping van de Middelstegracht en aan leg van een rioleering in die gracht. Het is wensohelijk tegelijk met de uit voering van .deze werken do aansluiting van het door de omgeving van Middel stegracht en Vestestraat vormde ge deelte van wijk X (gelegen ten Westen van de Heerengraoht) aan de centrale rioleering tot stand te brengen. De daar toe uit te voeren werkzaamheden zullen bestaan in het leggen van een 68 meter lang onderheid-riool, wijd 50/75 c.M., in den Ouden Rijn (zuidzijde) meL twee zin kers, inwendig wijd 600 m.M., een door de Uiterstgeracht en een door de Mid delstegracht, alsmede het maken van een nooduitlaat in den Nieuwen Rijn bij het zuidelijke einde van de Middelste- gracht. Een en ander is op de hierbij overgelegde teekening nader aangegeven. Aldus zal de ontbrekende schakel tue- sohen tie ontworpen rioleering in de Mid delstegracht en het stamriool Oude Vest- Ivoestraat-Oude Rijn, hetwelk nagenoeg gereed is, worden verkregen en bedoeld stadsgedeelte aan de centrale rioleering kunnen worden aangesloten. De kosten van de genoemde werken die van de rioleering in de Middel stegracht zijn reeds in het boven aange haalde Raadsbesluit van 24 Augustus 1931 begrepen worden geraamd op pl.m. 25.000.welk bedrag overeen komstig het steeds gevolgde stelsel ten opziohté van aansluiting van wijken aan de centrale rioleering uit geldleening zal kunnen worden, gevonden. STRATEN-AANLEG. Kosten 47.300. In de Raadsvergadering van 30 Maart 1931 werd besloten tot aankoop van eenige gronden, gelegen bij de Crone- steinkade, tussohen de Roodenburger- straat en de Stadsmolensloot. Deze gron den komen door hun ligging in aanmer king om zoo spoedig mogelijk bouwrijp te worden gemaakt. Volgens het ont- werp-uitbreidingsplan, waarmede het stra tenplan overeenstemt, zal de voor be bouwing vrijkomende grond, ter grootte van pl.m. 10.075 M2., zijn te bestemmen voor z.g. half open bebouwing. Ontworpen zijn straten in het ver lengde van de Cronesteinkade en van de Thorbeckestraat, alsmede een straat langs de Stadsmolensloot. Langs deze watering is voorts een wandeldreef ge dacht, in verband waarmede een breede berm is geprojecteerd. Ten einde de ver binding van de aan te leggen straten met het verder zuidoostelijk gelegen Gorgel ook op straat i natuurlijk droog - met 25, 45 en 65 cis. 9546 stadsgedeelte tot stand te brengen, zal te zijner tijd een brug over de Stads molensloot moeten worden gebouwd, welke brug is gedacht tegenover de te verlengen Thorbeckestraat. De kosten van den thans voorgestel den straataanleg worden geraamd op pl.m. 47.300.welk bedrag behou dens een na te noemen uitzondering ten laste van het Grondbedrijf moet wor den gebracht. Bedoelde uitzondering betreft de per ceelen, kadastraal bekend als gemeente Leiden, Sectie M. Nis. 4441 en 4158, uit makende een gedeelte ter halve straat breedte resp. van de verlengdo Thorbec kestraat en van de verlengde Rooden- burgerstraat. Deze perceelen, welke reeds vroeger door de gemeente in eigendom zijn overgenomen, waarbij wat het eerst genoemde betreft voor de kosten van straataanleg een bedrag van 1070. in de gemeentekas werd gestort, gren zen aan particuliere gronden, in verband waarmede de kosten van straataanleg op deze perceelen, in totaal geraamd op pl.m. 3300.niet ten laste van het Grondbedrijf behooren te komen. Commissie voor Maatschappelijk Huplpbetoon. Ter voorziening in de vacature van lid der Gemeentelijke Commissie voor Maat schappelijk Hulpbetoon, ontstaan tenge volge van het overlijden van den heer S. J. Le Poole L.Gzn., doen B. en W. de vol gende aanbieding: lo. P. C. Labrijn; 2o. H. Korswagen Nzn. Commissie Wering van Schoolverzuim. Tengevolge van de ontslagname van den heer W. F. de Bree als lid van de Noor dercommissie tot wering van schoolver zuim, is er in deze commissie een vacature ontstaan. Ter vervulling van deze vacature doen B. en W. de volgende aanbeveling: lo. W. Caro, 2o. L. Westerman. Ontslag hoofd eener school. B. en W. stellen voor, aan den heer M. J. Krop op diens verzoek eervol ontslag te verleenen uit zijn betrekking van hoofd bij het openbaar vervolgonderwijs. Ontslag onderwijzers. B. en W. stellen voor, aan den heer M. van Zalingen op diens verzoek eervol ont slag te verleenen uit zijn betrekking van onderwijzer aan de opleidingsschool voor Gymnasium en Hoogere Burgerscholen. Verhuring aan „Instituut Kern". Het „Instituut Kern", dat van de ge- gemeente de beneden- en bovenverdieping van den Noordelijken vleugel van het ge bouw ,,'s-Gravenstein"i n gebruik heeft ont vangen, heeft, teneinde te kunnen voorzien in de behoefte aan meerder ruimte, ook de beschikking gevraagd over de aangrenzen de perceeltjes Dienderspoort 1 en 2. Het huisje Dienderspoort 2 is onlangs uit de huur gekomen, terwijl het pakhuis- je Dienderspoort tegen 1 Januari a.s. vrij van huur zal zijn. Tegen ingebruikgeving van de beide per ceeltjes aan het Instituut bestaat bij B. en W. dan ook geen bezwaar. Echter dienen aan de panden eenige noodzakelijke ver- beteringen te worden aangebracht, waar van de kosten worden geraamd op 800. Tegenover het treffen van deze voorzie ningen is een verhooging van de tot nog toe geldende lage huren met 75 voor beide perceelen tezamen, billijk. De laat stelijk betaalde huren bedroegen f 50 per jaar voor het perceel No. 1 en 1.35 per week voor het perceel No. 2 De totale huurprijs kan derhalve worden bepaald op 195.20 per jaar. Het Instituut kan zich hiermede vereenigen. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdag 14 October. Huizen, 1875 M. Uitsl. NCRV-Uitzending. 8,00 Schriftlezing. 8.15 Gramophoonpl. 10 00 Zang NCRV Dameskoor. 10.30 Ziekendienst. 11.0012.00 Harmoniumconcert. 1300 Poli'tieber. 12.15 Gramofoon.pl. 12.30 Concert. 2.00 Gramofoonpï. 2.30 Lezen van Chr. Lectuur. 3.00 Concert 4.45 Gramofoonpï. Pl.m. 5>00 Kinderuurtje. 6.00 Voor de landbouwers. L. Eigeman: „Algemeene raadgevingen op het gebied van ziektenbestrijding bij planten". 7.00 Afgestaan. 7.30 Politieber. 7.45 Ned Ohr. Persbureau. 8.009.30 Vanuit de Nieuwe Zuiderkerk te Den Haag: „De Arbeid onder de ver strooide Gereformeerden in Ned. Indië". 9 30—11.00 Concert, 10.00 Vaz Dias. 11.0011.30 Gramofoonpï. Hilversum 298 M Uitsl. VARA-Uitzending. 6.457.00 en 7.407.45 Gymnastiek. 8 00 Gramofoonpï. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. in de Continubedrijven. 12 00 Concert VARA Septet. I.45 Pauze. 2.15 P. J. Kers: Onze Keuken. 3.00 Maak het zelf door Mevr. C. Schaa- ke—Verkozen 3.30 „De gouden Kastagne", kinderboo- neeistukje door L. Roggeveen. 4.30 Vraaguurtje door Oom Henk. 5 30 Concert V ARA-septet. 6.55 Mededeelingen inzake „Het Groote Volk" door Veenstra. 7.00 Joodsch uurtje. 8.00 Concert VARA-orkest 9.00 „De wet liegt nooit" van 'R. Betsöh. Het Groot Volkstooneel. 10 30 Vervolg en slot concert. II.00 Nacky Mulder (Humorist). 11.3012.00 Gramofoonpï. Daventry 1554 M. 10 35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein. Berichten. 11.05 Causerie. 12 20 Orgelconcert door Quentin Mac- Lean. I.05 Gramofoonpï. II.50 Orkestconcert. Verhuring pand Vischmarkt. Op 31 December a.s. eindigt de huur van het winkelhuis aan de Vischmarkt Nof 5, welke huur de gemeente overnam bij den aankoop van het perceel ingevolge raads besluit van 13 Januari 1930. De tegenwoordige huurster,de firma Van Zwieten en Co., is bereid het pand ook na 1 Januari a.s te huren, doch thans tegen een prijs van 900 per jaar inplaats van f 1100, zooals tot nog toe gold. De huurster verzoekt ingeval van be stendiging van de huur eenige voorzienin- gen aan het perceel te treffen, waarmede een bedrag van pl.m. 290 gemoeid zal zijn. Aangezien de gevraagde verbeterin gen inderdaad noodig zijn, bestaan er bij B. en W. tegen het aanbrengen daarvan geen bedenkingen. Met een huurprijs van 900 per jaar kan naar de meening van de Commissie van Fabricage en van B. en W. in de tegen woordige omstandigheden genoegen wor den genomen Verhuring landterreinen. Op 31 December a.s. eindigen: a. de bij raadsbesluiten van 9 Augus tus 1926 en 10 November 1930 met de 2 40 Berichten. 2.45 Uitzending voor scholen. 3.50 Symphonie-orkest. 5.05 Orgelconcert door Reginald New 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 0 50 Piano-recital. 7.10, 7.30 en 7.50 Causerie. 8.35 BBC Symphonic-concert Orkest en Solisten. 10.40 Lezing. 10.55—12 20 Dansmuziek. Langenberg 473 Mf 6.25—7.20, 10.00—10.20, 1020—10.35 en 11,20 Gra-mofoon.pl. 12.25—150 Orkest en soliBtenooncerfc. 4205.20 Orkestooncert 7.20 Afscheidsavond van Richard Tau.ber, m.m.v. Orkest ol.v. Bruno Seideler Wink ler (tevens begeleiding a.d, vleugel). 9.3010.35 Avondconcert. 10 3511.20 Dansmuziek. Brussel 508 en 338 M. 520 Orkestconcert. 6.50 Gramofoon.pl. 8.20 Vocaal concert door het Zimmer- kwartet. 9 25 Gramofoonpï. 10.10 Gramofoonpï. 338 Meter: 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonpï 7.20 Orkestconcert m.m v. Solisten. 10.20 Berichten en sluiting. „Radio P a r ij s" 1725 M. 8.05, 12.50, 125, 6.20 Gramofoonpï. 9.05 Wagner-concert. Gramofoonpï. van de Bayreuth-Opera oil.v. Fr. v. Hoes'lin. Kalundborg 1152 M. 11.20—12.35 Orkesfconcert. 2.20—2.40 Orkestconcerb 4.204.50 Gramofoonpï. 7 20—7.55 Werken van G. Bizet, m.m.v. het Omroeporkest, 7.559.25 Korsikaneren eller Caaar den y*fgro, comedie in 1 acte van G. B. Shaw 9.4010.30 Europeesche uitzending. Iersch concert door het radio-orkest Z e e s en 1635 M. 5.055.50 Berichten. C.a. 0006.50 Gramofoonpï. 9.55 en 11.20 Berichten. 1120 Gramofoonpï. 12.151.20 Berichten. 1.202.05 Gramofoonpï 2053.50 Lezingen. 3.504 50 Orkestconcert. 4.507.20 Lezingen, lessen, enz 7.20 Concert door het Pro Arte kwartet uit Brussel "7.50 Richard Tauber zingt 9.35 Berichten en hipma Dansmuziek uit Leipzig. „Leidsche Football Club" tegen een jaar- lijkschen prijs van 1000 gesloten huur van eenige perceelen weiland in den Bosch huizerpolder samen groot pl.m. 3.69.85 H.A.; b. de bij raadsbesluit van 10 November 1930 met de Roomsch Katholieke Hoogere Burgerschool, alhier, tegen een jaarlijk- schen prijs van 200 aangegane huur van het niet aan „L. F. C." verpachte gedeelte van een perceel groot p.lm. 1 H.A. Van „L. F. C." is een verzoek ingekomen om de sub a genoemde perceelen weder om voor den tijd van vijf jaren te mogen huren, en wel voor den prijs van f 800 in totaal per jaar, d.i. pl.m. 216 per H.A., en overigens onder de thans geldende voor waarden. In de huidige omstandigheden kan met dezen prijs naar de meening van de Oommissie van Fabricage en van B. en W. genoegen worden genomen. De R.-K. Hoogere Burgerschool wenscht de huur van het bedoelde perceel voor den tijd van één jaar op den bestaanden voet, derhalve tegen een huurprijs van 200 in totaal per jaar, te bestendigen. Tegen inwilliging van de verzoeken be staat naar de meening van B. en W. geen bezwaar. FEUILLETON. De zeven Raadsels door CHRISTIAN HAUGEN. 24) Voor hem stond Mr Granger, de moui- denaar. Maar zijn uiterlijk was veel veran derd. Hij drieg nog steeds den valschen baard, doch rijn huid was donker en ge bruind door de zen en met de schmink was ook de scnija'ie:li&he:d van zijn gezicht verdwenen. EI-j zag er uil, als iemand die een zeer ongerego.d leven achter den rug heeft en de oogen in hun donkere kassen waren hard »a koud. Hij stond zoo dicht bij den majoor, dat deze nauwelijks, dorst te ademen. Nu hief hij langzaam den rechterarm omhoog en richtte een blanke revolverloop op Ken ton's hoofd. Als door eenzelfde ingeving gedreven, wierpen de beide manne zich op htm en sloegen hem 't wapen uit de hand. Hij kon geen geluid voortbrengen, zoomin als zich bewegen, zoo vast klemde Perring's hand zich om zijn keel. Ontzet staarde de moordenaar in Per ring's oogen. Zijn gezicht was blauw ge worden. ,,'t Is misschien 't beste, dat we hem naar zijn eigen kamer brengen en hem daar knevelen", meende de majoor. Zij droegen hem langs het balcon in de aangrenzende kamer en enkele oogenblik- ken later zat de bewustelooze misdadiger stevig vastgebonden op een zwaren stoel. Zijn oogen waren gesloten en zijn hoofd hing slap terzijde. Perring had den stoel zoo geschoven, dat de leuning tegen het balcon stond. „Zouden we den schurk liever niet chlo- rofomeeren, dan behoeven we hem niet te bewaken vroeg Herschel. De majoor speelde met het merkwaar dig geconstrueerde pistool, hetwelk hij Mr. Granger afgenomen had. „Neen, ik geloof, dat we in deze kamer onze onderhandelingen wel kunnen voort zetten", zeide -hij langzaam en richtte den loop van het wapen op den man met het litteeken. Tegelijk nam hij zijn eigen re volver in de andere hand. „Ik neem aan", ging hij verder, „dat dit wapen, hetwelk met samengeperste lucht gevuld is. goed schiet, en zoo 'fc noodig mocht zijn, zal ik er gebruik van maken Mocht 't ech'ter weigeren, dan heb ik hier nog m'n eigen revolver bij de hand en daar kan ik voor instaan. Hij zette zich aan tafel, het gezicht naar de deur ge wend, zoodat hij op beide gevangenen eon waakzaam oog kon houden. „Nu, meneer Herschel", zei hij dan, „de rollen zijn omgewisseld." Deze zag geen uitweg meer en zette zich tegenover den majoor aan de tafel. „Wat wenscht u nu vroeg hij. „O, een heele boel. Ik zou enkele vragen tot u willen richten. En u zult die moeten beantwoorden. Op de eerste plaats zou ik graag willen weten, wat u met Kenton's zaak te maken hebt." „Ik ben slechts de dienaar van mijn meester. Maar ik ben op het slot opge groeid en de man dien Kenton voor viei jaar vermoorde,- was mijn vriend. Daar om gunde ik mij geen rust cn achtervolgde de drie moordenaars over geheel de we reld." „Zoudt u mij nu ook willen apenbaren wie toch wel die geheimzinnige Mr. X. is en hoe hij heet?" „Ook dat zult u nu eindelijk vernemen'', antwoordde de andere na een korte aar zeling. „Hij is de Hertog van Monthfort en zijn zoon Vincent was 't, die vermoord werd." „De Hertog van Monthfort" herhaalde Perring. En nu begreep hij, waarom de politie ieder onderzoek in deze aangelegenheid van den hand weer. De hertog was een der meest achtenswaardige mannen van Enge land. Toen hij van 't bestaan van deze. voor zijn alom geëerde familie, sterk compromit- teerende papieren gehoord had, had hij zich blijkbaar tot den Minister van Justite ge wend en dezen zijn zaak voorgelegd. Hij had weten gedaan te krijgen, dat de politie zch ten opzichte van den misdadi ger, die zich Kenton noemde, zoo pas.sief mogelijk zou houden, en wel na de uitdruk kelijk verklaring zijnerzijds, dat hij met be hulp van zijn vermogen en met eigen men- schen niets onbeproefd zou laten, om den misdadiger op te sporen. De hertog zou trachten hem de papieren afhandig te maken, nog vóór den goeden naam van 't geslacht van Monthfort voor eeuwig bezoe deld zou worden aan 't gerecht, dat hem voor zijn misdaden ter verantwoording zou roepen. Perring voeled zich werkelijk opgelucht, toen hij deze bijzonderheden vernam, wan* juist dit punt was 't geweest, hetwelk hem eerst onverklaarbaar voorkwam. „En wien verwacht u?" vroeg hij verder „Lord Percy Monthfort." „Zei u daar juist niet, dat hij opgezon den was geworden naar een strafkolonie?" ,,'n Maand geleden werd hij vrijgelaten en kwam toen direct naar Europa terug. Hij is sinds gisteren weer hier." „Hoe laat zou hij hier komen?" De man met 't litteeken spande zich blijkbaar in om scherp te luisteren. „Hij zal zoo komen", antwoordde hij. „Daar is hij". Herschel maakte aanstalten om op te staan. „Blijf zitten", zei Perring ernstig, „draai u ook niet om en geef den man die daar komt, geen. enkel teeken." Hij zette zich zoo, dat ook de deuropening binnen zijn schootsveld viel. Enkele oogenblikken later trad een maii de helder verlichte kamer binnen, welk vertrek hij natuurlijk vo:r 't juiste hield. Hij was een flink opgeschoten, elegant gekleede jongeman met 'n voorname hou ding en niets aan zijn uiterlijk verried, dat hij langen tijd dwangarbeid had erricht. Hij bleef in de deur staan en keek eens rond. De majoor maakte al zittende een lichte buiging en speelde slechts met de beide wapens. De vreemde deed een paar passen nader. „Wat voor de drommel, beteekent dat?" vroeg hij. „Ben je in de val. geloopen Her schel „Ja," antwoorde deze vol schaamte. „Mijn naam is Perring", zei de irajoor, „Ik ben Kenton's vriend. Laat u zich ech ter door mijn wapens niet afschrikken", voegde hij er aan toe. „Ik zal er g«-en ge bruik van maken, als u kalm terug gaat en mijn vriend de noodige rust gunt.'' Lord Percy nam de situatie al heel fleg matiek op. Hij bekeek even Mr. Gran ger's in elkaar gezakte gestalte, wiens ge zicht hij niet zien kon. „Is dat Kenton vroeg hij. „Neen, hij is slechts een van zijn vijan den. Hij was 't, die vanavond in het bosoh op hem schoot." „Het verwondert me heelemaal niet, dal Kenton vijanden heeft", antwordde Per cy. Een zoo eerlooze schurk wordt door iedereen gehaat." „Ik verzoek u dat woord onmiddellijk te rug te nemen", stoof Perring woedend op. „Mijn vriend is een gentleman". „Het spijt me, dat ik niets van m'n woorden terug nemen kan," antwoordde Percy onverstoorbaar. „Mag ik mij er eerst even van overtuigen, dat wij werkelijk te doen hebben, met den diamantendief, dan valschen speler en moordenaar Richard Kenton? 'n Vergissing acht ik echter in ieder geval uitgesloten." Het kostte Perring moeite zijn drift in te toornen en stond op, om met de beide anderen de kamer te verlaten. Hij volgde hen als laatste en wierp in 't voorbiigaan even een blik op Granger's gezicht. En hij bemerkte, dat diens bewusteloosheid ge veinsd was. Hij zag nu ook zijn gezicht zooals 't in werkelijkheid was. De bakke baarden waren bij de worsteling losge wrongen en hingen nog slechts met enkele haren vast. Perring bleef oven verrast en ontzet staan. Dan volgde hij snel de an deren. Lord Percy stond reeds naast het bed van den gewonde en beschouwde aandach tig het bleeke gelaat. De jonge Lord schud- do onzeker het hoofdhij trok een ge zicht, alsof hij niet geheel en al bevredigd was. Zonder een woord te spreken boog hij zich over Kenton heen en deed iets, wat Perring ten hoogste verbaasd. Hij hief voor zichtig Kenton's bovenliep op en bestu deerde nauwkeurig diens tanden. Dan wendde hij zich tot den majoor. „Dat is Richard Kenton niet", zei b' met groote beslistheid. (Slot volgt11

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9