UIT DE RADIO-WERELD UIT DE PERS De zeven Raadsels MAANDAG 12 OCTOBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Motorrijders verongelukt. Zaterdagmiddag kwam te Heesch bij Oss een auto, komende uit de richting Nijurgeu, in aanrijding met een motorfiets, komen de uit de richting Oss en een motorfiets, komende uit de richting Den Bosch. De motorfiets uit Oss weid zwaar be schadigd, de bestuurder kwam om het le ven. Geneeskundige en geestelijke hulp was spoedig ter plaatse. Op den Rotterdamscheweg nabij Delft is Zaterdagmiddag omstreeks twee uur een verkeersongeluk gebeurd, dat aau den 29- jarigen motorrijder J. D. Harsfeld, wonen de Tuinderstraat te Rotterdam, het leven heeft gekost. Deze wilde op dien weg een kalm voor hem rijdende personenauto voorbijrijden, doch bemerkte te laat, dat op hetzelfde cogenblik, dat hij wilde pass eer-en een auto van de tegenovergestelde zijde naderde. Een botsing ontstond en daarbij kwam Harsfeld met zijn motor onder de auto te recht. Hij werd eenige meters medege- sleurd. Toen de auto gelicht was, werd de man doodelijk verwond opgenomen. Hij had verschillende arm- en beenfracturen beko men en was inwendig zwaar gekneusd. Een Haagsche dokter, die passeerde, verleende de Delftsche politie assistentie bij het ver binden. Per politie-ziekenauto werd Hars feld naar het gasthuis te Delft vervoerd, waarin hij kort na aankomst is overleden. De man was gehuwd. Door een auto overreden. De bestuurder reed door. Op den Maasdijk tusschen de gemeen ten Maassluis en Naaldwijk is de heer D. door een hem achterop rijdende auto over reden. Hij kwam onder de auto terecht en kreeg ernstige verwondingen. Het slacht offer bleef bewusteloos liggen, terwijl ue bestuurder zonder stoppen is doorgereden. D. werd later door wandelaars bewuste loos aangetroffen. De politie heeft onmid dellijk een onderzoek ingesteld en tracht den bestuurder van de auto op te sporen. Overreden en gedood. Op den weg Oldemarkt-Steenwijk is het 10-jarig zoontje van den heer L. Z. te „Tuk overreden door een hooiwagen en op slag gedood. Aan de gevolgen overleden. Zaterdagnacht is in het Roode Kruis. Ziekenhuis te 's Gravenhage overleden de tachtig-jarige II. G. A. uit de Cypres-straat,. die Dinsdag j.l. op het Valkenboschplein door een auto is aangereden en een hersen schudding en een hoofdwond had bekomen, DOOR DEN TREIN GEDOOD. Vrijdag heeft op het baanvak tusschen Moordrecht en Nieuwerkerk van den spoor weg Gouda—Rotterdam een ernstig onge luk plaats gehad. De 22-jarige arbeider C. van G., werk zaam bij de spoordijkversterkingswerken, sprong van een lorrie, juist op het oogen- blik, dat een trein uit de richting Rotter dam naderde. Hij werd gegrepen en onmid dellijk gedood. Met den auto van het vaa lterson ziekenhuis te Gouda is het lijk naar Nieuwerkerk gebracht. De man was ongehuwd. Door gas bedwelmd. Vrijdagmiddag vonden huisgenooten den. heer G. L., makelaar te Nieu wer- Am-stel, nadat zij op hehaald klop pen geen gehoor had-den gekregen, be wusteloos in de badkamer, terwijl een ster ke gaslucht in het vertrek hing. Een ontbo den geneesheer slaagde er in, na drie kwar tier de levensgeesten weer op te wekken. Bij onderzoek bleek, dat een lek in de gas- toevoerbuis de oorzaak was. MOORDAANSLAG TE UTRECHT. Vrouw doodgestoken. Zaterdagavond te omstreeks kwart over elf ontmoette een 28-jarige man te Utrecht zijn vrouw, waarmede hij sinds een drietal maanden niet meer samenwoonde. Er ont stond tusschen beiden twist, waarbij de man de vrouw een messteek in den rug toe bracht. De vrouw zakte in elkaar en over leed kort daarop. Het lijk is door de politie in beslag genomen. De dader is aangehou den en ter beschikking van de justitie ge steld. DE AMSTERDAMSCH-KEULSCHE ARRESTATIE. Hoe de oplichting zich heeft toegedragen. Naar aanleiding van de aanhouding van den Amsterdamschen a-dvocaat mr. D. L. fc>., waarvan wij reeds melding hebben ge maakt, heeft de Alkmaarsche Crt. te Lim- men een onderzoek ingesteld, waaromtrent het blad het volgende mededeelt: De in deze zaak als aaiigeefster genoem de mej. W. te Liminen drijft daar de ma nufacturenzaak van haar vader. In Februari kwam een neef uit Duitsch- land, die het meisje duidelijk maakte, dat de zaak gemoderniseerd moest wor den. Hij had een vriend in Amsterdam, zekere die zoozeer het vertrouwen van het meisje wist te winnen, dat zij goed vond, dat hij den geheelen boel uitverkocht. Toen dit was geschied^ wist hij het meisje te bo- wegen om voor 2000 nieuw goed bij een grossier in Amsterdam te koopen. had het geld van het verkochte goed onder zich gehouden en zelfs de juweelen en sieraden vaa het meisje te gelde gemaakt. Alles on der voorwendsel, dat er geld gemaakt moest worden om de zaak te modernisee- ren. Toen de grossier op betaling van de goe deren aandrong, wendde mej.' W. zich weer tob y., die haar verzocht in Castricum te komen, waar hij haar een paar blanco stuk ken liet teekenen, onder het voorwendsel, dat er een crediethypotheek op het huis en de goederen zou worden gesloten. Het huis was reeds hypothecair verbonden voor een bedrag van 5000. Een nieuwe taxatie was noodi-g, doch kwam iets hooger dan ƒ8000. De heer wist raad en verzekerde bij den notaris J. S. te Amsterdam, dat do taxatie geen SOOO doch 18.000 was, waar op de notaris er genoegen mee nam, dat er een 1 voor de 8 werd geplaatst. Op advies van mr. S., die inmiddels gearriveerd was, verklaarde de heer J. E. uit Bussum zich bereid-, om een crediethypotheek van 10.000 te verstrekken. S. wist daarop het meisje te bewegen hem een volmacht te verstrekken, waardoor hij het geld voor haar in ontvangst kon nemea. Na een maand had zij echter nog niets ont vangen en daar de grossier, die mej. W. fail liet heeft laten verklaren, op betaling aan drong, toog zij naar Amsterdam en moest tot haar teleurstelling vernemen, dat S. ver trokken was. De burgemeester van Limmen aam hier op met den rijksveldwachter de zaak in on derzoek. Het oleek hun, dat de advocaat in deze zaak een rol heeft gespeeld. Toen kwam vast te staan, dat "het delict te Am sterdam had plaats gehad, hebben zij de zaak overgegeven aan den officier van ju stitie te Alkmaar, met het gevolg, dat thans mr. S. gearresteerd is en S. uit Keulen eveneens. Meer arrestaties zijn te wachten, doch de justitie wenschte hierop niet voor uit te loopen. Stoomtramlocomotief gederailleerd. Zaterdagavond omstreeks zes uur is ie Nieuwe Pekela, even voorbij sluit I, de lo comotief van de stoomtram, komende uit de richting Winschoten, gederailleerd, doordat twee koeien plotseling de rails opliepen. De beesten werden vermorzeld. De locomotief reed van de spoorbaan af en bleef aan de koppelingen boven de sluis Kangen. De machinist Mennema en de con ducteur Roemeiing konden zich door tij dig van de machine te springen in veilig heid stellen. In de tram bevonden zien slechts twee passagiers, die geen letsel be kwamen. Het verkeer is geheel gestremd. DE CULEMBORGSCHE MOORDZAAK. Brieven van vroegeren verdachte aan minister en gerechtshof. Naar het „Vad." verneemt heeft C. Swec- ris, eertijds verdachte in de bekende Culeni- borgsche moordzaak, brieven gericht tot den minister van Justitie en het gerechts hof te Arnhem. Den minister deelt hij me de, dat hij in Januari 1930 een klacht heeft ingediend bij het gerechtshof te Arphem, aangezien op zijn eerste klacht, ingediend bij (Je rechtbank te Tiel, om tot strafrech telijke vervolging over te gaan tegen de Gebrs. C. en tegen O., terzake van moord en geweldpleging, gepaard gaande met diefstal, afwijzend was beschikt. Hij verzoekt thans den minister van Ju stitie te Tiel of Arnhem opdracht te geven tot deze vervolgingen over te gaan. Aan het Gerechtshof te Arnhem heeft hij in ongeveer gelijken geest geschreven, tevens wijzende op de uitlatingen van den procureur-generaal tegen den verslaggever van een dagblad: „Als de schrijver van den anonymen brief (doelende op een anonv- men brief van 24 December 1923) bekend is, wordt de sluier van de Culemborgsche moordzaak opgelicht". Voorts wijst Sweeris er op, dat volgens di-. Hess-eling, schriftkundige te Arnhem, W. C. de schrijver van dien brief is. Het doet Sweeris vreemd aan, dat de procu reur-generaal nu al 1 y. jaar weet, wie de schrijver is en niets in die richting doet. Kippendief dcor schot hagel getroffen. Zaterdagnacht heeft de landbouwer Wis- s-elink te Gaandereu den arbeider G. V., dien hij op heeterdaad bij kippendief stal betrapte, met een geweerschot in het ach terlichaam getroffen. Daar in den laatsten tijd in de omstre ken van Doetinchem nogal veel kippen ge stolen werden, had Wisselink den toegang tot zijn kippenhok met een electrische schel verbonden aan zijn slaapkamer. Toen 1 hij nu Zaterdagnacht omstreeks vier uur ge wekt werd doordat de bel begon te rinke len, begaf hij zich met zijn zoon, elk in het bezit van een geladen geweer, naar het kippenhok. Daar hoorde hij gestommel. Toen hij riep wie daar was en geen ant woord ontving, schoot de landbouwer m de richting, vanwaar hij het lawaai hoorde, met het gevolg, dat V. de volle laag hagel in het zitvlak kreeg. Een tweede persoon wist te ontkomen. V. had een zak bij zich, waarin zich reeds tien kippen bevonden. Een geneesheer en de politie werden ge waarschuwd. Eerstgenoemde achtte over brenging van den gewonde naar het zie kenhuis noodzakelijk, waar een gedeelte van den hagel is verwijderd uit het lichaam van V. Naar den tweeden dader wordt gezocht. De politie meent hem reeds op het spoor' te zijn. j>Tel." Om een kanarievogel Dat kleine oorzaken dikwijls groote ge volgen kunnen hebbep, is te Heusden be wezen. Daar kreeg een echtpaar, dat reeds negen-en-twiutig jaren lief en leed saijien hoeft gedeeld; twist o-.pr het doodgaan van een kanarievogel. De twist liep zóó hoogdat men be sloot van elkaar te scheiden! Programma's voor Dinsdag 13 October Huizen, 1875 M. Uitst KRO-uitzending. 8.00—9.15 en 10.00—11.30 Gramofoonpl. II30 Godsd. halfuurtje door Pastoor Perquin. 12.00 Politieber. 12151.45 Concert. KRO-trio o.ï.v. P». Lustenhouwer. I.45—2.00 Gramofoonpl 2.00 Yrouwenuurtje. 3.00 Gramofoonpl 3.30 Pauze. 4.00—5.00 Gramofoonpl 5.00—6.20 Concert KRO-kunstensemble o.pv. P. Lustenhouwer. 6.20 Cursus Bedrijfscontrole door P. v. Zwieten. 6.547 10 Engelsche les door K. J. v. d. Sloot. 7.10 Pastoor F. C. Beukering: „Kerk gang" 7.30 Politieber. 7.45 Verhondskwartiertje. 8.00—1100 Uit de Gemeent. Markthal te Amersfoort Concert KR O-orkest o.l.v. J. Gerritsen Jo Immink (Mezzo-sopraan) en 'Fr Boshart (vleugel). II.00—11.30 Uit Bussum: Een half uurtje H.O.B.A', (Helpt onze Bussumsche armen). 11.30—12.00 Gramofoonpl. O a. 9.30 Vaz Dias. Hilversum 298 M Uitsl AV'RIO-Uitzending. 8.00—10.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10 15 Gramofoonpl. 10.30 11.00 Mevr. L. M. Pierson: De Ita- liaansche vrouw in haar huis 11.00—11.45 Solistenconcert. Eugène Charmon (zang) en L. de Groot (piano). 11' 45 Gramofoonpl. 12.00—2.00 Concert door kwartet oi.v. A Nooteboom- 3 00 Pauze. 2.30 Gramofoonpl. 3.00 Kniples door Mevr. I. de Leeuw van Rees 4 00 Tweede Hollandsche middag. John. Helden (viool) en Egbert Veen (piano). 4.30 Radio-Kinderkoorzang oi.v. J. Hamel. 5.00—7.00 Concert door de Stafmuziek van het 5e R. I. te Amersfoort o.ïv. J. R. v. d. Glas 7 00 Gramofoonpl. 7.30 Praatje door Fred. Fry over de a.s. Engelsche taallessen. 7 40, Vervolg Gramofoonpl. 8.00 Opera „De Ijzervreter", muzikale burleske in 1 bedrijf van L Roberts. Muziek van J. Offenbach. Muzik Leiding N. Treep. 9 00 Gramofoonpl 9,39—11.00 Concert door het Omroepor kest ol.v. N. Treep. 11.00—12.00 Aansluiting met de „House of Lords" te Den Haag. Concert door het „Ismonde Ensemble". EEN WIJS BESLUIT. Niet naar Los Angeles. De Residentiebode schrijft: Dezer dagen werd in de algemecne vergadering van het Nederlandsch Olympisch Comité beslist over de deel neming van Nederland aan de in het volgend jaar te Los Angeles te houden Olympische Spelen. De voorzitter, mr. A. baron Schimmcl- penninck van der Oye, deelde mee, wel ke pogingen zijn aangewend om de noo- dige gelden bijeen te brengen. Het is echter niet gelukt het vereischte bedrag bijeen te krijgen, zoodat het Olympisch comité na korte beraadslaging bovenge noemde beslissing heeft genomen. De weinige loten welke verkocht zijn, zul len teruggenomen worden. Er waren reeds bladen welke een ge jeremieer aanhieven over dit besluit. J>ï Daventry 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 1105 Huishoud praatje. 11.20 voor Huisvrouwen. 12.20 Orgelconcert door Edward O'Henry. I.20 Licht orkestconcert 2.10 Berichtefï. 2.25 Uitzending voor scholen. 4 50 Concert door orkest. 6.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Piano-recital 7.10 Fransche causerie. 7.40 Orkest con cert. 950 Lezing. 9.209.35 Berichten,. 9.40 „Peep Bo hernia" radio-revue van C. Seyler 10.40 Z°ng. 10.55—1220 Dansmuziek. Langenberg 473 M 6.25—7.20, 9.35—10.20, 10.20—10 35 en 11.30 Gramofoonpl. 12.25—1.50 Orkestconcert. 4.205,20 Orkestconcert. 7.20 Orkestconcert 8.20 Muzikaal Literaire uitzending „zau- berische Stunde'\ Brussel 508 en 338 M. 508 M. 920 Orkestooncert. 6.50 Gramofoonpl. 8 20 Orkestconcert. 9 35 Orkest door het Omroeporkest. 33S M. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Orkestooncert. 10.20 Laatste berichten. „Radio P a r ij s" 1725 M. 8.05, 12.50, 1.25, 6.20 en 7.50 Gramofoonpl. 8 20 „La Bohème" van Puccini. In de pauze berichten en tijdsein. Kalundborg 1152 M. II.2012.20 Orkestconcert. 2 20—4.20 Orkest en Solistenconcert. 7.209.35 „Gurre" drama, in 5 acten van H. Drachman. 9.5011'20 Mandolineconcert. 11.2011.50 Dansmuziek. Z e e s en 1635 M. 5.05—5.50 Berichten. O-a. 6.006.50 Gramofoonpl. 9.55 en 11.20 Berichten. 11.20 Gramofoonpl 12 151.20 Berichten. 1.20—2.20 Gramofoonpl. 2203.50 Lezingen. 3504.50 Orkestooncert. 4.506.50 Lezingen, lessen enz. 6.50 Concert door orgel en obligaat-in strumenten. 7 35 Driegesprek. 8.30 „Mann in de Tunn", Platduitsch hoorspel. 9 35 Berichten en hierna Opcrcttcconcert. 10.50 „Die Nacht der Prominenten'", vroolijke avond ten bate der werkelooze tooneel en andere artisten. (DRA13|IA-van VALK EMBURG/S-' IT-LEEAJ WARDE M eer van Nederland zou er mee gemoeid zijn, enz., je weet wel Blijkbaar waren deze jeremiades van sportenthousiasten afkomstig, maar ze zullen weinig effect hebben. Het groote publiek heeft zijn geld thuisgehouden en dus blijkbaar ingezien, dat het dat in deze benarde tijden beter kon gebrui ken. Het zou werkelijk te mal geweest zijn, duizenden te gaan besteden voor een afvaardiging naar Los Angeles om daar zoogenaamd onze eer op te houden. Onze eer ligt elders. FEUILLETON. door CHRISTIAN HAUGEN. „In dezen toestand zult u al heel wei nig te verbieden hebben", merkte Her schel sarcastisch op. „Sir Richard Kenton is gewond", ging Perring verder, „en heeft veel rust noodig. Ik zal niet lijdzaam toezien, dat mijn vriend „U kunt gerust zijn", onderbrak Her schel hem. „Kenton zal zeer voorzichtig behandeld worden. We maken hem zelfs niet wakker. We dienen hem een kleine do sis cloroform toe en dragen hem op zijn bed naar buiten, waar een goedveerende auto staat te wachten. Wij hechten er zeer veel aan, dat hij niet sterft, vóór wij hem gesproken hebben." „Dat had u wel eerder mogen beden ken", merkte Perring nijdig op. „Ik Wat wilt u daarmee zeggen „Nu, als u 't dan niet geweest bent, dan toch uw raadselachtige meester, mr. X., Kenton's vijand, wiens naam wij niet ken nen. Enkele uren geleden liet hij nog 'n moordaanslag plegen op den man, van wien hij opheldering verlangt." „Wat, alle donders riep Herschel uit. „Geiooft u dan werkelijk, dat Lord dat Mr. X. opdracht zou gógevon hebben tot zulk een laffe sluipmoord Zijn verbazing was klaarblijkelijk niet geveinsd. Mr. Granger scheen dus geheel buiten het complot te staan. Hij moest dus zuiver persoonlijke redenen voor deze mis daad gehad hebben. Hierdoor viel nu een geheel ander licht op de zaak. Perring stond op en .strekte de hand uit naar een der sigaren, welke op tafel ston den. Herschel gaf hem vuur en volgde zijn voorbeeld. „We hebben nog wel een beetje tijd", merkte hij glimlachend op. „We hebben niets tegen u, maar als Kenton's vriend zult u zich toch moeten laten welgevallen, dat wij niet de geringste inmenging uwer zijds kunnen dulden. Zoudt u later hulp wil len inroepen of ons op een of andere wjjee lastig willen vallen, dan kan ik u niet de minste garantie omtrent uw persoon ge ven." Herschel had deze laatste woorden ge sproken op een toon waaruit bleek, dat het hem volle ernst was. „Kenton en ik", sprak de majoor na een korte stilte op rustigen toon, „waren de laatste dagen wel in de gelegenheid ons van uw bijna rockelooze activiteit te over tuigen, Het is ons echter nog niet gelukt, de oorzaak daarvan te ontdekken. M'n vriend wordt achtervolgd, als 'n stuk wild door bloedgierige honden. Wat heeft hij eigenlijk gedaan?" „Weet u dat werkelijk niet?" „Neen. Ik heb er zelfs geen vermoedens van, maar wel ben ik er van overtuigd, dat hij nooit iets gedaan kan hebben, dat zulk een bruut optreden als van Mr. X. zou kun nen wettigen. Hij is een gentleman, in de volle beteekenis van het woord". „Hij een gentleman riep de andere met minachting uit. „Een dief, een verra der, een moordenaar is hij „OnmogelijkDat is niet waar". „Ja, het is zeker waar. Ik mag u niet alles zeggen en ook geen namen noemen. Ik zal u alleen zooveel omtrent hem vertel len, dat u zult inzien, dat niet wij de mis dadigers zijn. Luister. Vijf jaar geleden kwam een jonge Engelschman uit adellijke familie, die liet ouderlijk huis ontvlucht was, in Cape Town. Hij was pas zestien jaar oud en geraakte al spoedig in slecht gezelschap, onder zakkenrollers en dieven. Tot dezen behoorde ook Kenton, die zich, dank zij zijn onverschrokkenheid en sluwheid vrij in de beste kringen kon bewegen, hoe wel hij de aanvoerder was van een dieven bende, die 't speciaal op diamanten gemunt had. Kenton was vijf jaar ouder." „Neen, Kenton, is nu pas vier en twin- ti8,W „Hij liegt. Toen was hij een en twintig. Maar dat is van minder beteekenis. De jonge Percy had speelschulden bij hem en 't gelukte Kenton gedeeltelijk met bedrei gingen en van den anderen kant met ver lokkelijke aanbiedingen, den jongeman als vierde in zijn bende op te nemen. Percy was bij enkele inbraken behulpzaam en Kenton wist zich van deze medeplichtig heid schriftelijke en onweerlegbare bewij zen te verschaffen, vermoedelijk om deze later tegen Pergy's rijke familie uit ie spe len en geld af te persen. Ir.tusschc-n was de vader de verblijfplaats van zijn onver- standigen zoon te weten gekomen en hij zond er diens oudsten broeder heen, cm hem op te halen. Kenton was dit ter oore gekomen en bij lokte Percy's broeder in 'n afgelegen hut in de buurt van Blackcuard Hamlet, waar op zijn aanraden de beide broers elkander zouden ontmoeten. Hel kwam tot 'n heftige scène, want Percy wa- bcreid zijn broeder te voliren, doch ver langde van Kenton eerst de compromitee- rende papieren. Kenton weieerde zulks, maar werd er door den oudsten broer, met de revolver in de hand, toé gedwon gen. Met behulp van zijn beide medeplich tigen wist Kenton de twee broers te achterhalen nog voor hun afreis. Percy werd gewond en zijn broer en Kenton's beide medeplichtigen werden gedood, ter wijl Kenton de papieren opnieuw wist te bemachtigen. In den nacht daarop volgend werd Percy gearresteerd en tot- vijf jaar dwangarbeid veroordeeld. Kenton had hem verraden En nu zult u wellicht begrijpen, waarom uw vriend achtervolgd wordt. De vader wil de dood van zijn kind wreken „Ik kan 't me nog steeds niet inden ken", antwoordde de majoor net hoofd schuddend. „Zoolang ik Dick ken, heb ik 'L me tot een voorrecht gerekend zulk een vriend te hebben." „Er zijn meer mcnscnen die zooals u, hem nog steeds vArcr-mwenmerkte Her schel schoudero'va'.oTid op. „Lady Evelyn bijvoorbeeld vroeg Per ring. „Ja, cn om wille van haar zijn wij zoo omzichtig te werk gegaan. Zij drong er op aan, hem naar het slot te brengen en daar alles te onderzoeken. Maar ik veronder stel, datMr. X. zich ook door zijn doch ter niet zal laten weerhouden om zijn wraak te volvoeren, zoodra hij hem nader gesproken heeft. Zij meent nog altijd, dat er- een vergising in 't spel moet zijn. Maai dat is onmogelijk en hij zal z'n verdiende straf niet ontgaan". Hij hield plotseling in en luisterde. Het werd doodstil in de kamer. Gelijk een zwarte muur stond de nacht achter de open balcondeur. „Daar komt iemand," fluisterde Her schel. „Maar 't zijn niet degenen, die ik verwacht." XXI. LORD PERCY. Het geluid van schuifelende voetstappeh verstomde. „Misschien een der gasten", fluisferde de majoor. „Neen", antwoordde de nog steecis luis terende Herschel. „Ik geloof, dat hij langs denzelfden weg komt, als waar ik langs gekomen ben. Hij klimt langs de veranda op 't balcon". „Zou de moordenaar terugkomen V' vroeg Perring, wien deze gedachte plotse ling door 't hoofd schoot. „Dat is niet onmogelijk. Hij zal al wel vernomen hebben, dat zijn .•-aoslag mis lukt is en 't nu opnieuw willep probee- ren". Zij hoorden een der pijlers van 't bal con kraken. Herschel fluisterde nauw hoor baar: „Laten we hem vangen. Ieder aan eon deurpost. Maar we moeton voorzichtic zijn, dat hij onze schaduw niet ziet. Bukt u zich". De majoor kroop naar den s'oel waarop zijn jas hing. trok hem ain en greep zijn revolver. Deze zat er nog in Juist hadden zij hun plaatsen ingenomen en stonden zii dicht tegen den muur gedrukr. als een schaduw langzaam d.->jr de deur gleed cn bleef staan. Perring kon bij 't matte licli! van de nachtlamp een zijn gezicht zien en 't bleek, dat zijn vermoeden juist was ge wcest. (Wordt vervolg'!

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9