MAANDAG 12 OCTOBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. DIOC. HAAEL. VOETBALBOND. De uitslagen. Tweede klasse E. St. Bernardus IMeerburg I 12. Derde klasse G. Teijlingen II—S. N. A. I 16; Leiden IISt. Matthias I 34; Blauw Zwart II A. S. C. 1-6. Vierde klasse H. Alphensche Boys IILeiden III 41. St. Matthias IID. O. S. II 52. Vierde klasse K. A. V. V. II—Wilhelmus III 5—2. Vijfde klasse G. St. Bernardus IIAlph. Boys III 01. Vijfde klasse J. A. V. V. Ill—K. R. V. C. II 4—4. R.K. Sportvereeniging „Meerburg". Zoeterwoude (H.R.) De gisteren gespeelde wedstrijd Sb Ber nardus 1Meerburg is in een 21 over winning voor Meerburg beëindigd. Het was een buitengewoon spannende strijd, die in de beste verstandhouding is gespeeld, wat voor een groot gedeelte zeker is te danken aan de sublieme leiding van den heer Ver- geer. De wedstrijd Meerburg 2S N.A. 2 kon geen doorgang vinden, daar de scheidsrech ter niet opkwam Meerburg 3 was met vijf menschen in Sassenheim. Men begrijpt zeker wel, dat een en ander zoo niet door kan blijven gaan. De namen van de wegblijvers zullen worden gezocht en deze zullen er wel meer van hooren. Hieronder volgen nog enkele zeer belang rijke mededeelingen. Maandagavond om 8 uur bestuursverga dering. Gezien het belang van het program ma hopen we dat alle heeren aanwezig zijn De juniorenploeg, die verleden jaar kam pioen is geworden wordt nogmaals drin gend verzocht Dinsdagavond om 8 uur aan het Patronaat te komen, daar er een photo van de ploeg moet worden genomen. Nu blijve niemand weg. Woensdagavond om 8 uur is er een algemeene ledenvergadering (voor donateurs en leden), waaraan nie mand ontbreken mag. Dit is de eenigste mededeeling. Convocaties worden niet ge stuurd. Verder wordt ieder lid verzocht voor morgenavond de loten te komen afre kenen. De dames en meisjes bij mej. Clarijs, de heeren en jongens bij den heer Bergers, op aller medewerking in deze wordt gerekend. Zondag 18 October 1931, vieren we ons jaarfeest-, dat begonnen wordt met een H. Mis, die zal worden opgedragen door den Geestelijken Adviseur, den Zeer Eerw. Heer Pastoor Meijer. Alle leden en donateurs ontvangen onder deze H? Mis de H. Communie. Na de Mis gemeenschappelijk feostontbijt in het Pa tronaat voor leden en donateurs. De leden betalen hiervoor 0.20 ter bestrijding van de kosten, welk bedrag betaald moet wor den op de vergadering van Woensdag avond. 's Avonds na het Lof Cabaretavond, een avond van vroolijke kunst en humor, waaraan twee bekende artis'ten hun mede werking zullen verleenen. Hierna dans feest. 's Middags om 2 uur 30 de voetbal wedstrijd Meerburg I—O.O.S. I voor de competitie. Deze week verschijnen de programma's, waarin allen zullen zien, dat we een mooi feest tegemoet gaan Het zal weder een echt Meerburg-feest worden. R.K. Sportvereeniging A.V.V. Gisteren speelde het 2e elftal op eigen terrein om 2.30 uur tegen Wilhelmus 3 Er wordt direct een flink tempo ingezet en aan weerszijden worden de verdedigin gen eens geprobeerd, doch deze geven niet thuis. A.V.V. wordt dan wel iets sterker en zij weet bij een mooien aanval de lei ding te nemen. Wilhelmus niet ontmoedigd, •peelt vurig verder, doch de A V.V. ver dediging geeft geen krimp. Even voor de rust plaatst de rechtsbuiten een ba-1 mooi voor doel en na een kleine schermutseling, schiet de rechtsbinnen fraai in (20). Met dezen stand wordt gedraaid. Na de rust wordt even enthousiast door gespeeld, waarbij de A V V.'ers een mooi samenspel vertoonen, zoodat zij dan ook den stand tot 40 weten op te voeren. Wilhelmus blijft enthousiast doorspelen, doch de A.V.V-verdediging blijkt niet te passeeren. Als A.V.V.-'ers er dan op fraaie wijze 50 van hebben gemaakt, schijnen zij het welletjes te vinden en nemen de zaken te kalm op, waarvan Wilh. dankbaar pro- fiteeert door kort achter elkaar den A.V.V- keeper tweemaal onhoudbaar te passeeren; met 5—2 won A.V.V. haar 3en wedstrijd. Het 3e elftal speelde om 12.30 uur tegen KR.V.C. 2 uit Rijswijk. Spoedig weet A.V.V. de leiding te nemen, terwijl K.R.V-C het niet verder dan de backs brengen kan A.V.V, maakt er dan 20 van, doch K.V K.C. verkleint spoedig op fortuinlijke wijze den achtersband. De strijd gaat dan langen tijd gelijk op, doch even voor rust weet A.V.V er 31 van te maken. Na de rust komt K.V.NC. opzetten en weet spoedig gelijk te maken. Door een fout van den keeper wordt het 34. Dan gaat A.V V. den ernst inzien en zij besto ken het K.V.R.C -doel, doch hoe men ook schiet, is er geen doorkomen aan, daar heel KV.R.C. staat te verdedigen. Vlak voor het ei"de weet A.V V echter den ver diende gelijkmaker te scoren (44). Spoe dig hierna is het einde. A.V.V a speelde om 1 uur tegen V.A.C a te Den Haag en wist met 42 te winnen. R. K. Athletiek- en Sportvereeniging Rood-Wit. De ©ood-Wit Duivels hebben de compe titie goed ingezet met een 8—0 overwinning op S.MC. III. We zullen hopen, dat zij op den ingeslagen weg zullen voortgaan. Er kunnen zich nog enkele junioren op geven.'dan kunnen wij met 2 junioren-ploe gen uitkomen. Aanmelding bij J. Duindam, Koornbrugsteeg 2. SCHEIDSRECHTERS GEVRAAGD. Ieder kenner van het voetbalspel zal er van overtuigd zijn, dat over een goed en deskundig scheidsrechterskorps zal moeten kunnen worden beschikt. Immers bij goede leiding zal het spel goed tot zijn recht ko men en kan men verwachten dat wedstrij den regelmatig verloopen. Het streven naar vorming van goede, deskundige wedstrijd leiders dient dan ook door ieder, die het wel meent met onze voetbal-sport, goed in het oog te worden gehouden. Zijn de verenigingsbesturen er wel van doordrongen, welk een schade er aan hun verenigingen wordt berokkend door ge brek aan goede spelleiders? Zegt het niet genoeg, dat, wegens gebrek aan scheidsrechters, straks wedstrijden zullen moeten worden uitgesteld. Het tekort aan spelleiders blijkt ook uit het geringe aantal dat zich voor dit sei zoen heeft aangemeld bij onzen bond, ter wijl het aantal te spelen wedstrijden groo- ter is dan ooit en er reeds vorig jaar een te kort was. Verenigingsbesturen, naast uw taak den groei van uw vereniging te bevorde ren, is het tevens aan u er hard aan mede te werken dat de bond binnen korten tijd over een voldoend aantal scheidsrechters kan beschikken. Hiervoor dient door u propaganda te worden gemaakt. Het zou zeer nuttig zijn, indien hierover werd gesproken op uw club vergade ringen maar ook elders. Een of andere oude sportvriend zou zich voor deze zaak wellicht interesseeren en juist degenen, die zooveel practische ervaring opdeden tijdens hun voetbal tijd perk zou den ons groote diensten kunnen bewijzen als scheidsrechter. Mogelijk schuilen er onder uw trouwe supporters wel personen, die met geringe moeite er toe kunnen worden gebracht zich als referee bij onzen bond aan te sluiten. Vereenigingsbesturen, aan U de taak er aaan mede te werken, dat aan het tekort aan scheidsrechters ten spoedigste een ein de komt, opdat en de bond en uwe vereeni- eging niet worden gestuit in hun groei. Aanmeldingen te richten aan het Secre tariaat van den D. H. V. B., Prins Hen drikstraat 133 Zaandam. R.-Q. Sportver. „St. Bernardus". Het tweede elftal heeft het gisteren te gen Alphensche Boys 3 niet kunnen bol werken, en moest met 01 het onderspit delven. Omtrent den wedstrijd het volgen de: Als te circa 12.30 beide elftallen zich opstellen, werd door de Boys de eerste aanval ondernomen, welke geen resultaat oplevert. Verder gaat het spel vrijwel go- lijk op en neer. Aan beide zijden zijn de doelen beurtelings in gevaar, maar doel punten blijven nog uit, zoodat de rust in gaat met blanken stand. Na de rust is „St. Bernardus" in de meerderheid. De keeper der Boys werd dan ook somtijds danig aan den tand gevoeld. Ongeveer tien minuten voor het einde wisten de Boys onverwachts de leiding te nemen. Hoewel V.V.B. alles in het werk stelde om een tegenpuntje te maken, had zij geen succes, zoodat deze wedstrijd eindigde met een verdiende 01 overwinning der Boys. Nauwelijks was deze wedstrijd ten einde of het veld stroomde vol van supporters voor den wedstrijd V.V.B. I—Meerburg I. Te 2.30 uur werd onder leiding van scheids rechter Vergeer afgetrapt. De eerste aan val belandt bij den V.V.B.-keeper en wordt corner gewerkt. Daarna gaat het spel vrijwel gelijk op en neer. De corners brach ten niets op. Aan Meerburg wordt door V.V.B. nog een penalty bezorgd, ook deze wordt niet benut. Dc rust gaat in met blanken stand. Na de rust zweeft er al spoedig voor Meerburg een doelpunt in de lucht. Het spel is nog maar 5 minuten oud of de V.V. B.-keeper krijgt, een voor hem onhoudbaar schot, zoodat Meerburg de leiding neemt. V.V.B. komt nu verwoed opzetten, maar loopt steeds in de buitenspelval. Eindelijk weet door een misverstand der Meerburg achterhoede V.V.B. den gelijkmaker te sco ren, maar de vreugde is slechts van kor- zen spannenden wedstrijd, zoodat Meer burg den bal krijgt toegespeeld en ander maal de leiding verovert. Hoewel V.V.B. haar uiterste best doet voor den gelijkma ker, kwam onveranderd het einde van de zen spanneden wedstrijd, zoodat Meer burg wederom op verdiende wijze heeft gewonnen met 21. R.-K. S.V. „Leiden". Leidenjunioren kampioen van de zomer competitie. Bravo jongensDe strijd is gestreden en niet zonder succes. Junioren jullie zijn een voorbeeld voor de hooger» elftallen. Het bestuur stelt het ten zeerste op prijs dat deze zomercomp. zoo keurig geëindigd is. Daarom jongens bewaart in het elftal de prettige en vriendschappelijke verhouding, die zoo hard noodig is, wil men successen boeken. Het kampioenschap werd behaald door een overwinning op S.N.A. op het „Meer- burg"-terrein te Zoeterwoude. Ons eerste elftal is door omstandigheden nu pas ingedeeld in de R. K. F. En zal op Zondag 25 Oct. haar eerste wedstrijd gaan spelen Het tweede elftal kon het niet bolwer ken tegen de Warmonders. De Leiden Ill-spelers waren de gasten van de Alph .Bovs II. In dezen wedstrijd hebben de Alph. Boys zich zeer onrsportief De wedstrijd is verloren door Leiden met 41 onder protest. Wij zullen afwachten hoe de techn.-sectie zal oordelen over de gedragingen van de Alph. Boys. A.s. Zondag zullen geen wedstrijden ge speeld worden in verband met onze lus trum-viering. A s. Dinsdagavond worden alle leden senioren zoowel als junioren om half negen verwacht in het gebouw van den R.-K. Volksbond. Daar zal het lustrum-comité de feestelijkheden bekend maken welke a.s. Zondag zullen plaats hebben. Leiden II—St. Matthias 3—4, Het begin van den strijd is voor Lei den. Een keurig doorgevoerde aanval van Gijbeis en Franken wordt door den keeper onderbroken. St. Matthias blijkt dan ge- ruimen tijd de sterkste. Leiden raakt ech ter al beter ingespeeld en wanneer Gijbeis den bal heeft vrijgemaakt en doorgeeft aan Bruse, besluit deze een ren met in de uiterste hoek te scoren. Direct hierna krijgt St. Matthias een kans voor den ge lijkmaker door een hands bij het straf schopgebied, doch de bal gaat hoog over. Het uitstel is van korten duur daar Lampo weldra den Leiden-keeper passeert. Direct hierna brengt dezelfde speler in buiten- speipositie den stand op 12. Kort voor de rust, als het Leiden-doel verlaten is maakt Lampo er 13 van. Na de hervatting baaldt Leiden den achterstand gauw in, maar G. v. Leeuwen vergroot voor St. Matthias weer de voor sprong. Na een langdurige schermutseling voor het doel heeft Leiden eindelijk weer succes. Stand 34. Dan een hands: pe nalty voor St. Matthias, doch Pereene schiet naast. Aldus komt het einde. R.K. Sportvereeniging „St. Matthias". Het eerste elftal heeft zich weer kranig gehouden en wist van Leiden II te winnen. Het is een vlugge wedstrijd geworden met, dan de één, dan de ander in meerderheid. Het resultaat was 43 en ten volle ver diend. Het 2e elftal moest tegen D.O S. II het onderspit delven. Aanvankelijk stond het er goed voor voor onze jongens en ging de rust in met 21. Na de rust sprak de rouitine van D.Ofè. een beetje mee en de Veenders wisten de uitslag in hun voordeel (5—2) om te zetten. Het derde elftal wist geen enkele maal te doelpunten waartegen de R W.D. acht punten stelden, 't Ie voor het derde geen goed begin in de competi tie. doch moed gehouden en veel oefenen zal langzaam aan wel tot een beter resul taat leiden. Alph Boys II—Leiden III 4—1. Wanneer de scheidsrechter beginnen blaast wint Leiden den toss en verkiest zon en wind mee. De Boys trappen af, doch tot doelpunten kunnen zij het niet brengen Lei den valt fanatiek aan, waarbij keeper Lang broek le ver uitloopt, wat den Bcys een pe nalty kost, welke Leiden niet benut. Door dit meevallertje aangemoedigd, komen de Boys snel opzetten, waarbij Droog met een verrassend schot de leiding geeft Spoedig hierop is het rusten. Na de rust zijn de Boys overwegend sterker, wat zij dan ook 'in een tweetal doelpunten uitdrukken. Lei den geeft zich nog met gewonnen. Een snel le aanval en een bijna zeker doelpunt wordt door een back der thuisclub met zijn han den verijdeld Dit ontgaat den scheidsrech ter nie* en de penalty wordt door de be zoekers in een doelpunt om gezet 31. De tijd verstrijkt al meer en meer en wanneer wij denken dat het einde aanbreekt scoort plots Dongelman no. 4, waarna het einde. Alph. Boys III—V.V B. II 1—0. Het 3e elftal zorgde weer voor een ver rassing. We waren bevreesd voor een neder laag, maar keeper Nederlof dacht er an ders over en heeft voor zijn club de over winning behaald. Met een 1—0 overwinning kwamen de jongens van het derde uit den strijd. Teylingen II—S.N.A. I 1—6. De Stompwijkers trokken danig van leer en fabriceerden een half dozijn doel punten. De Teylingers hadden niet veel in te brengen, en boekten met de rust een 40 achterstand. Spoedig werd het 50. Dit werd toch te bar en 't gelukte Teylingen de eer te red den. Hiermede was het afgeloopen met Teylingen S.N.A. schoorde nog eenmaal (61). Scheidsrechter Hensing had geen zware taak Het 3de elftal dat den strijd zoo gaarne had aanvaard tegen Meerburg 3 behoefde niet te spelen daar Meerburg met slechts 5 man was vertegenwoordigd, zoodat de wedstrijd niet gespeeld kon worden. Teylingen I-jnuioren moest haar meer dere erkennen in de Lisse-junioren met 1—3. R.-K. S. V. „A. S. C." Het is gisteren A. S. C. mogen geluk ken de eerste overwinning in deze compe titie te behalen. Er werd gespeeld tegen BI. Zwart II te Wassenaar. In een vlotte partij woh A. S. C. niet niet minder dan 61 Als A. S. C. blijft spelen als Zondag zullen zeker nog meerdere overwinningen volgen. Volgende week zijn onze elftallen vrij. Alleen de junioren zullen een oefen wedstrijd spelen. Leiden-junioren—S.N.A.-junioren 2—0. Op het heuvelachtig Meerburg-terrein speelden bovengenoemde elftallen, de kam pioenen van de afd. A en B extra-zomer competitie. Al dadelijk blijkt dat de Lei- denaren sterker zijn, alhoewel S.N.A. goed partij geeft. Na geruimen tijd maakt Bra- kel met een zuiver gericht schot het eer ste doelpunt, terwijl Houps met een prach tig doelpunt den stand verhoogt. Verdere doelpunten, ook na de rust, bleven uit zoo dat „Leiden" met deze 20-overwinning kampioen over beide afdeelingen werd. KON. NED. VOETBALBOND. OVERZICHT. Een prachtige herfstdag met bijna te warm weer om te voetballen, verrassende uitslagen in diverse afdeelingen en klas sen, dat waren de factoren, die de voetbai- lers-harten deden popelen. 't Begon al in het Westen, waar West Frisoa de leiding moest afstaan in Afdeeling I. De West Friezen konden het in Schiedam niet verder brengen dan een gelijk spel na een 30-voorsprong. 't Was ongetwijfeld een tegenvaller voor West Frisia, maar geslagen is de club toch niet. Stormvogels heeft door een mooie 40 overwinning op Sparta den kop genomen, terwijl Ajax met verscheidene reserven een 32-o ver winning op KFC behaalde en nu op de tweede plaats komt. Ook de twee andere thuisclubs in deze afdeeling won nen, RCH met 32 van HVV, dat nu ste vig onderaan staat en HBS van 't Gooi met 52. De stand is nu: gesp.gew. gel. verl. v.t. put. Stormvogels 4 2 2 11—5 6 Ajax 4 2 2 12—9 6 West Frisia 4 1 3 13—6 5 H.B.S. 4 2 2 17—12 4 K.F.C: 4 2 2 11—8 4 R.C.H. 4 2 2 12—11 4 H.D.V.S. 4 1 2 1 10—11 4 't Gooi 4 1 2 1 9—11 4 Sparta 4 1 1 2 5—1-1 3 H.V.V. 4 4 7—20 0 In de derde klasse D kwam Alphen door een 74-overwinning op ZNC naar de twee de plaats op de ranglijst, wijl DOS weer een punt verspeelde, thans aan Zeist. UV V behield de leiding na een moeilijke zege op Holland. De cijfers zijn hier: u.v.v. Alphen Utrecht D.O.S. Zeist Amsvorde Holland Culemborg Elinckwijk Z.N.C. 4 3 1 13—8 7 4 3—1 14—9 6 4 3—1 8—8 6 1 7—6 1 1 2 5—6 3 1 3 10—12 2 1 3 6—9 2 13 9—14 1 In Afdeeling II gaat Feyenoord nog, steeds aan den kop, ook al werd gisteren met s-lechts 2—1 van ZFC gewonnen, waar van een benutte strafschop mede oorzaak was. DFC won natuurlijk van HFC en ADO van Blauw Wit, maar VUC verloor van Hilversum en Xerxes van VSV, waardoor deze Rotterdammers thans op de laatste plaats staan. De resultaten zijn als volgt: Feyenoord D.F.C. V.S.V. A.D.O. BI. Wit Hilversum Z.F.C. H.F.C. Xerxes 4 4 13—2 8 4 3 1 17—4 7 4 3 11 16—9 5 4 2 2 9—5 4 4 1—3 2—9 2 4 1 3 5_16 2 4 2 2 3—10 2 4 2 2 2—9 2 4 1 3 6—14 1 De derde klasse A leverde enkele ver rassingen op. Dat LFC van Alphia zou ver liezen was te verwachten, maar dat UVS op eigen terrein met 2—0 geklopt zou wor den door Scheveningen en Lugdunum met 32 het onderspit zou moeten delven in Hillegom, daar hadden we niet op gere kend. Evenmin trouwens op de overwin ning van ASC op RVC, vooral niet wijl de rood zwarten met een onvolledig elftal uit kwamen. Ook Bodegraven stelde teleur door in Gouda met 32 van GSV te ver liezen. Daardoor staan de Rijnbewoners thans onderaan. Men zie de verhouding: Scheveningen 4 3 1 15—2 7 Lugdunum 4 3—1 16—3 6 Alphia 4 2 2 10—7 6 A.S.C. 4 2 1 1 8—6 5 R.V.C. 4 1 2 1 14—13 4 Hillinen 4 2—2 8—9 4 U.V.S. 4 1 1 2 4—10 3 L.F.C. 4 1—3 2—6 2 G.S.V. 4 1 3 4—16 2 Bodegraven 4 13 3—11 1 Het Oosten. De strijd in het Oosten belooft weer in teressant te worden, want terwijl Enschede opnieuw won (met 50 van Wageningen) klopte PEC de oud-kampioenen met 41, waardoor de jongen Zwollenaars hebben bewezen ook dit seizoen een woordje te zullen meespreken. Ook AGOVV en Heracles blijken zulks van plan te zijn en zoo zijn het weer de zelfde vijf clubs, die de eerste plaatsen op de ranglijsten bezetten. Enschede A.G.O.V.V. P.E.C. Go Ahead Heracles Tubantia Z.A.C. Robur Vitesse Wageningen 4 4 17—2 8 4 2 2 16—7 6 4 2 11 7—3 5 4 2 11 9—5 5 4 12 1 9—9 4 4 1—2 9—9 4 4 1_3 9—12 2 4 112 5—14 3 4 1 3 5—15 2 4—13 3—13 1 In afdeeling IV beten PSV, Willem TI, NAC en NO AD flink van zich af. Zij won nen alle met goede cijfers. Ook hier blijkt het krachtsverschil tussohen de vijf boven ste en de vijf laagste clubs niet gering. De stand is: P.SV. 4 4 19—7 8 N.A.C. 4 3—1 13—9 6 Willem II 4 3—1 12—9 6 N.O.A.D. 4 111 15—9 5 Eindhoven 4 2 2 811 4 Longa 3 1 2 129 2 B.V.V. 3 1—2 7—10 2 Bleijerheide 4 1 3 712 2 M.V.V. 4 1—3 7—13 2 De Valk 4—13 7—19 1 Het Noorden. In Afdeeling V werden de hoogste scores der eerste klasse geboekt. Bij elkaar wer den er niet minder dan 39 gemaakt. VelocitasFVC spande hier wel de kroon. Daar werden dertien doelpunten gefabriceerd'. Dan volgde Veendam, die ze- vendoelpunten scoorde zonder dat de te genpartij kans zag ook maar de eer te red den. Maar ook GVAV deed het goed, al werden er tegenover haar zeven doelpun ten twee door de tegenpartij gemaakt. De overigen deden het kalmer. Alcides noteer de een 51 op Achilles, terwijl ten slotte Be Quick en Leeuwarden gelijk speelden. De stand is hier: Veendam 4 4 161 8 Velocitas 4 4 218 9 Leeuwarden 5 3 11 1513 7 Be Quick 4 2 11 77 5 G.V.A.V. 4 2—2 14—12 4 Achilles 5 2—3 10—10 4 Alcides 5 2 3 1214 4 Friesland 5 2 3 717 4 Frisia 5 1 4 11—21 2 T.V.C. 5 5 7—17 0 AFDEELING I. Eerste klasse. Hermes D. V. S.West Frisia 33; R. C. H.-H. V. V. 3—2; H B. S.—'t Gooi 5—2 AjaxK. F. C. 32; StormvogelsSparta 4—0. Tweede klasse A. D. W. S.—V. V. A. 2—1; W. TL fl Haarlem 33; KinheimZ. V. V. 4—3; BloemendaalDe Spartaan 40. Tweede klasse B. ZeeburgiaD. E. C. 5—4: Zand voortT. O. G. 2—1; E. D. O—Velox 5-3; A. F. C. B. F. C. 22; HerculesRaam 23. Derde klasse D. Z. N. C.Alphen 47; Amsvorde Elinckwijk 21; CulemborgUtrecht 12 Holland—U. V. V. 1—2; D. O. S.—Zeist 1—1. AFDEELING II. Eerste klasse. A. D. O.—Blauw Wit 4-1; Z. F. C.— Feijenoord 12; XerxesV. S. V. 34; D. F. C.—H. F. C. 3—1; Hilversum—V. U. C. 3—1. Tweede klasse A. ExcelsiorO. D. S. 52; R. F. C.—O. N. A. 4—6; OvermaasD. H. C. 04; Uni- tasV. I. O. S. 4—0; Steeds HoogerS. V. V. 2-4. Tweede klasse B. NeptunusFortuna 32; C. V. V.—V. O. C. 41; GoudaQuick 32; V. D. L. -D. C. L. 1—1; B. F. C.—B. M. T. 4-1. Derde klasse A. G. S. V.Bodegraven 32; U. V. S. Scheveningen 02; HillinenLugdunum 3—2; Alphia—L. F. C. 2—0; A. S. C.—R. V. C. 5—3. Vierde klasse A. V. C. S. T.—De Archipel 4-4; R. C. L. Vogel 61; D. V. V.De Ooievaars 13 B. T. C.—D. V. S. 2—3. Reserve 3è klasse A. R. V. C. 2—H. V. V. 4 8—5; Delft 2— V. S 2 1—3; A. D. O. 3—A. S. C. 2 9—0; D. H. C. 3—B. E. C. 2 0—4. Reserve 3e klasse D. Zeist 2Alphia 2 03; O. N. A. 2Her cules 2 42; Utrecht 2G. S. V. 2 44. Reserve 3e klasse E. Leerdam 2Hercules 3 51; Voorwaarts 2Kampong 2 01; Alphen 2D. O. S. 2 2—2. AFDEELING III. Eerste klasse. Robur et VelocitasTubantia 04; Vi tesse—Z. A. C. 3—1; P. E. C.—Go-Ahead 4—1; WageningenEnschede 05; Hera- cles-A. G. O. V. V. 5—5. AFDEELING IV. Eerste klasse. N. O. A. D.—Eindhoven 4—2; P. S. V.— De Valk 62; M. V.N. A. C. 13; Willem IIBleijerheide 51. AFDEELING V. Eerste klasse. Frisia—G. V. A. V. 2—7; Velocitas—F. V. C. 94; Be Quick—Leeuwarden 22; FrieslandVeendam 07; AlcidesAchil les 51. A. S. C.—R. V. C. 5—3. Het enthousiasme, dat vele wedstrijden bij A.S.C. zoek was, heeft nu de over winning bezorgd. Direct na den aftrap stormt de Rood-Zwarte voorhoede op het R.V.C.-doel af, waarbij de keeper gepas seerd wordt, maar de linsback redt. A.S.C. blijft onophoudelijk in den aanval en op nieuw kruipt het R.V.C.-doel door het oog van de naald. Juist wanneer men een doel punt voor A.S.C. verwacht, gebeurt het om gekeerde. R.V.C. krijgt om onbegrijppelijke reden een vrije trap te nemen, welke de midhalf onhoudbaar inkogelt (01). A*s bij een hernieuwden aanval van R.V.C. de midhalf opnieuw hard inschiet, stopt Wes ten maar kan niet wegwerken en de rechts binnen vergroot de voorsprong (0—2). Niet ontmoedigd blijft rood-zwart aan vallen en het gelukt Jansen den achter stand met een boogschot in te halen (12). De achterhoede van R.V.C. staat raar te schutteren, en als de rechtshalf den goed spelenden Van der Leeden even vrij laat is het met een diagonaal schot spoedig ge lijk (22). Even daarna mist van Goor een prachtkans om de leiding te nemen. R.V.C. valt fel aan en de voorhoede schiet uit aile standen, echter is Westen op zijn post. Als A.S.C. een corner krijgt te nemen, doelpunt Jansen onder groot enthousiasme van het publiek (32). De vreugde is slechts van korte duur, daar R.V.C. nog voor rust ge-

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6