LAND- EN TUINBOUW LUCHTVAART RECHTZAKEN KERKNIEUWS UIT DE OMGEVING Agenda ZATERDAG 10 OCTOBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 GROEP OVERHEIDSPERSONEEL. Van het R.-K. Werkliedenverbond. Ook de Groep Overheidspersoneel van het R.-K. Werkliedenverbond heeft zich in eene te Utrecht gehouden vergadering bezig gehouden met de door de Regeering voorgenomen salariskorting van het Over heidspersoneel. Aanwezig waren afgevaardigden van het Verbondsbestuur, den Ned. R.-K. Onder- officiersbond „St. Martinus", de R.-K. Ver- eeniging van Marinepersoneel „St. Christo- forus, den Ned. R.-K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphaël" en den Ned. R.-K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Verslag werd uitgebracht van de be spreking, welke plaats vond tusschen de R.-K. Fractie van de Tweede Kamer eener- zijds, en vertegenwoordigers van het R.K. Werkliedenverbond en de R.-K. Centrale van Burgerlijk Overheidspersoneel ander zijds. Instemming werd betuigd met de door het R.-K. Werkliedenverbond gevolgde ge- dra Galijn en besloten werd met alle geoor loofde middelen de actie tegen de voorge nomen korting tc blijven voeren. STEUN SUIKERBIETEN TEELT. Garantieregeling voor de campagne-1932. Bij nota. van wijziging der begrooting 1932 van Binnenlandeche Zaken en Land bouw wordt voorgesteld een memoriepost uit te trekken voor uitkeeringen ten behoe ve van verbouwers van suikerbieten ever den oogst 1932. In den toestand, waarin de suikerbieten cultuur zioh thans nog bevindt, heeft de Regeering aanleiding gevonaen ook voor de campagne in 1932 aan genoemde cultuur steun toe te zeggen in den vonn van een garantie uit 's Rijks ksa-s. Gezien den toe sband van 's Rijks schatkist meent zij deze garantieregeling niet verder te mogen doen gaan dan die voor de campagne 1931. De garantie wordt verleend tot een be drag overeenkomende met ten hoogite 4.50 per 1000 K.G. garantiebieten. Als garantiebieten wordt per bietenteler aangemerkt een hoeveelheid, overeenko mende met 80 pet. van zijn gemiddelde bin- nenlandsche productie, resp. van drie zijner rechtsvoorgangers over de jaren 1928, 29 en '30. DE INVOERRECHTEN IN ITALIË. Bloembollen blijven vrij van invoerrecht. In verband met de mededeelingen in de dagbladen omtrent het verhoogen der in voerrechten met 15 pet. door de Italiaau- sche Regeering, waaromtrent verschillen de misvattingeh bestaan, acht de Ifca- liaansch-Nederlandsche Kamer van Koop handel het gewensoht nogmaals de aan dacht erop te vestigen, dat het recht op die artikelen ongewijzigd is gebleven, waarvoor tusschen Italië en een anderen staat een bepaald invoerrecht is overeen gekomen. Een verandering is dus slechte ingetre den voor de artikelen, wier invoerrecht in geen enkel tracbaat is vastgelegd. Hieruit blijkt, dat de geruchten omtrent de heffing van een recht op bloembollen onjuist zijndeze waren vrij van invoer recht en hierin is geen wijziging gekomen. Een vrouwe van Nazareth gepromoveerd. Aan de R.-K. Universiteit te Nijmegen promoveerde gisteren tot doctor in de let teren, mej. Louise Veldhuis, vrouwe van Nazareth, op proefschrift „De eerste Ne- derlandsche tekstfamilie der Navolging van Christus (de alphagroep)". Dit proefschrift sluit aan bij het laatste werk van prof. dr. Jac. van Ginniken, dat in 1928 bij de Kon. Vlaamsche Akademie verschenen is en getiteld was: „Op zoek naar den oudsten tekst en den waren schrijver van het eerste boek dor Navol ging van Christus". Het proefschrift is in den handel en ver krijgbaar bij het Centrale Graalhuis,, Oude Scheveningsche weg, 's-Gravenhage. Dr. Louise Veldhuis vertrekt de volgen de week naar Indië, waar de Vrouwen van Nazareth, naar men weet, voor eenige ja ren, het maatschappelijk werk van mevr. Schmutzer hebben overgenomen. Zij was een der drie Nijmeegsche stu dentinnen, die in 1926 het getal Vrouwen van Nazareth op vijf bracht, welk getal thans de zestig reeds heeft overschreden. Oud-juvenisten van Bergen op Zoom. De Kring Rotterdam van de Vcreeni- ging van oud-juvenisten van Bergen op Zoom heeft het plan, Zondag 18 October r s.. 's middags om drie Tc (Walenburgerweg 91) een kringvergar'^ ring te houden, waartoe alle oud-juvenis ten, leden zoowel als riet-leden wonend in Zuid-Holland ten zuiden van Leiden worden uitgenoodigd. Teneinde de vereeni- °i-ig zoo krachtig mogelijk te kunnen ma ken, wordt dengene, die adressen weet van niet-leden verzocht, deze op te geven aan H. A. Blom Jr., Hooge Rijndijk 69, Leiden. Tot het bijwonen der wijdingsplech tigheid waren gisternamiddag vele genoo- digden samen gekomen in de nieuwe go- bouwen aan den Bosschen weg te Til burg, waarmede de R.-K. Leergangen en de R.-K. Handelshoogescho o 1 wederom zijn uitgebreid. Z. H. Exc. de Bisschop van 's Bosch verrichtte de wijdingsplechtigheid. De gemeenteraad van Almelo heeft besloten, de zakelijke belasting op het bedrijf af te schaffen. Te Rotterdam is in een groote verga dering gehuldigd de heer H. W. D. He 1- lebrekers. De Deken en de burgemees ter hebben het woord gevoerd. De Deken overhandigde hem het commandeurslint van de Gregoriusorde. ALG. VEREEN. V. BLOEMBOLLEN CULTUUR. Kort verslag der vergadering van het hoofd bestuur van 6 October 1931. Goedgekeurd werd dat aan den Bond van Bloembollen veilingen is te kennen gegeven, dat uitvoering van de opdracht, volgend uit het door de algemeene vergadering van Marat aangenomen voorstel der afdeeling Lisserbroek, niet medebrengt dat getreden kan worden in voorstellen van die zijde, om aan aanvoerders van plantgoed op veilin gen een zekere minimumprijs als opbrengst te garandeeren. Het hoofdbestuur heeft te kennen gegeven dat de veilingen door het voorbeeld van de veiling te Bovenkarspel te volgen en een minimumprijs vast te stel len, de door onze vereeniging gevraagde medewerking kunnen verleenen. Besproken werd de telefoondistriotsin- deeling, welke door de jongste publicaties terzake, in een urgent stadium schijnt ge komen. Do reeds gedane stappen ter be vordering van de indeeling van een zoo groot mogelijk gedeelte van de bloembol lenstreek in één telefoondistrict (Haarlem) werden goedgekeurd Daarnaast zal aan gedrongen worden op een regeling waarbij voor a-bonné's in aangrenzende netten van een ander telefoondistrict, indien zij dit wenschen, snelle en goedkoope doorverbin ding o>p het streeknet der bloembollen streek mogelijk wordt gemaakt Door loting werden aangewezen de tien ob.ligaties ad 1000.van de 5 pCt. lea ning, welke volgens de begrooting over het loopende jaar zullen worden afgelost. In beginsel werd besloten tot het verbe teren van de ventiiatie-inriohting der beurs- zaal, opdat in den zomer een frisschere at mosfeer in de zaal verkregen borden. Het hoofdbestuur benoemde twee nie- we leden-kweekers van het scheidsgerecht in de vacatures ontstaan door het overlijden va.n den heer H. M. Ruysenaars en het be danken van den heer A. J. Goemans, In de oommissie tot regeling van de Kerst- tentoonstelling werd tot lid en voorzitter benoemd, de ondervoorzitter, de heer J. Valkering Tot ambtenaar op het secretariaat werd voorloopig voor den tijd van één jaar be noemd de heer A. J. Verhage uit Middel burg, doctorandus in handelswetenschap pen. Ter vergadering waren behalve de voor zitter aanwezig de leden Valkering, Bij voet, Eggink, Kooiman, Jonkheer, Braam, Varekamp en Van der Meer. Na afdoening van nog allerlei andere punten werd de vergadering gesloten. POST VOOR ZUID-AMERIKA. Per Zeppelin-luchtschip. Op 16 October a.s. zal het luchtschip „Graf Zeppelin' opnieuw een tocht van Friedrichshaten (Boüenmeer) naar Pernam- buoo ondernemen. De post zal eventueel per vliegtuig van Pernambuco naar Bahia, Rio de Janeiro, Santos, Paranagua, Floria- nopolis, Porto Alegri, Rio Grande, Monte video en Buenos Aires worden overge bracht. Correspondentie voor andere plaat sen van bestemming wordt overeenkomstig een daartoe strekkende aanduiding op het ades, hetzij van Penambuco, hetzij va-n Buenos Aies af met de gewone middelen van vervoer doorgezonden. De gelegenheid wordt opengesteld om in Nederland ter post bezorgde aangeteeken- de, zoowel als niet-aangeteekende brieven, briefkaarten, drukwerken, acten (papiers d'affaires), monsters en gemengde zendin gen voor elke gewenschte bestemming met bedoeld luchtschip te doen vervoeren. De stukken moeten zijn voorzien van het vol ledige adres van den afzender en van een der aanduidingen: „init Luftschiff Grai Zeppelin und Ansohlussflug bis Buenos Aires". Het boven de gewone porten en vrachten verschuldigde luchtrecht, te vol doen door middel van Nederlandsche fran keerzegels en/of luchtpostzegels bedraagt: voor briefkaarten 1.10 per stuk; voor brie van 2.20 voor de eerste 20 gram en 1.10 voor elk volgend gewicht van 20 gram; voor de overige stukken 0.55 per 50 graan. De onverwerpelijke correspondentie moet niet van een luchtpostetiket worden voorzien. INTERNATIONAAL LUCHTVERKEER. De Fransche minister voor de luohtvaart, Dumeenill, is gisteren per vliegmachine naar Boekarest vertrokken. Het militaire vliegtuig zou te Marseille opstijgen, en bestuurd worden door den be kenden Oceaanvlieger Costes. Naar bekend is, heeft de president van de Internationale Luohtvaart Vereeniging prins Bibesooe, de verschillende ministers voor de luchtvaart uitgenoodigd, o.m. /an Italië, Engeland, Frankrijk en den minister voor verkeer van Duitscbland, om tijdens een jachtpartij verschillende kwesties te bespreken inzake het international# luoht- verkeer. Het lijk van den piloot van den „Bremen" geborgen. Naar gemeld wordt is het lijk van den „Bremen"-vlieger Simon in de Cobequid- bay geborgen. Het lijk droeg nog den zwemgordel. Naar het schijnt is Simon eerst kort voor hij gevonden werd overle den. DE BROEDERMOORD TE AALTEN. Gisteren werd voor de rechtbank te Zut- phen opnieuw behandeld de zaak tegen den 23-jarigen Landbouwer D. J. P. te Aalten, die in April j.l, zijn broeder A P. van het leven heeft beroofd, door hem tijdens een twist de keel dicht te knijpen. Aanvankelijk deden verd. en diens moe der het voorkomen, of er een ongeluk was gebeurd, doch later kwam aan het licht, dat hier van schuld sprake was. Op 19 Juni werd deze zaak reeds behan deld, waarbij tegen verd. een gevangenis straf van 10 jaar, met aftrek der voorloopi- ge hechtenis werd geëischt. De rechtbank beval echter een nieuwe instructie, waarbij een onderzoek naar verd. geestvermogens is ingesteld. Als getuige-deskundige werd gehoord dr. A. H. Ie Noble, geneesheer-directeur van 't krankizinnigengsticht te Zutphen, die van meening was, dat verd. niet direct de mis daad heeft gepleegd, maar al worstelende tot zijn daa-d is gekomen. De officier van Justitie eischte tien jaar gevangeinsstraf met aftrek van voorarrest. HET DRAMA OP AMELAND. Bij de rechtbank te Leeuwarden is thans binnengekomen het rapport van de psy chiaters prof. Wiersma te Groningen en dr. Westerhuis te Leeuwarden, welke deskun digen een onderzoek hebben ingesteld naar de geestvermogens van ds. A., die in Juli van dit jaar tijdens een wacantie-uitstapje op het eiland Ameland met zijn vrouw in zee ging baden en daarbij haar hoofd zóó lang onder water zou hebben gehouden, dat zij is verdronken. De conclusie van de deskundigen luidt, dat gedurende het plegen van het feit bij da A. zich een zoodanige abnormale affect toestand heeft ontwikkeld, dat van rustig bezonnen overleg op dat oogenblik geen sprake is geweest Het ontstaan van den affect-toestand schrijven deskundigen toe aan den minderwaardigen geestelijken aan leg van d9 A. Het rapport van den anatoom-patholoog dr. C. W A Mieremet te Groningen be vestigt, dat de vrouw van ds. A. is ver dronken. De zaak zal vermoedelijk in de eerste helft van December voor de rechtbank te Leeuwarden in behandeling komen. Inbraak. Terzake van een in den nacht van 8 op 9 Augustus in de stationsgoederenloods te Tiel gepleegde inbraak heeft voor de recht bank aldaar terecht gestaan C. A. L. W., 34 jaar, gedetineerd in het huis vaoi be waring aldaar. Verd. was uit het psycho- pathen-asyl te Leiden ontvlucht en had zich sindsdien aan verscheidene inbraken schul dig gemaakt. Hij had uit de loods verschei dene, goederen weggehaald en deze met de hulp van een vriend naar Gorinchem ge transporteerd. Het O. M. eischte een bijzondere straf van twee jaar, door te brengen in een rijks werkinrichting. Benoemingen in het bisdom 's Hertogenbosch. Z. H. Exc. de Bisschop van 's-Hertogen- bosch heeft, op verzoek van den Hoogeerw. Pater Provinciaal dei Franciscanen den weleerw pater A. W. Stevering O.F.M, benoemd tot kapelaan te Eindhoven (Woen- Koperen Jubileum R. K. Bond van Hotel- en Restauranthouders. De afd. Sasseniheim en Omstreken van den R. K. Bond van Hotel-, Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters „St. Petrus" herdenkt Dinsdag a.s. haar 12 1/2-jarig ju bileum. Te 8.30 uur wordt een gezongen H. Mis opgedragen voor levende en overleden le den der Vereeniging in de Parochiekerk van St. Pancratius. Daarna gezamenlijk ontbijt in Hotel „Het Bruine Paard" aan geboden door de Feestcommissie. Van 34 uur nam. officieele receptie in Hotel „Het Bruine Paard". Te 7 uur nam. Avondfeest in de Con certzaal van genoemd Hotel waarbij het nieuwe vaandel der vereeniging zal wor den gewijd. Ter gelegenheid van dit jubileum is een keurig-verzorgd gedenkboek verschenen, op zwaar papier gedrukt. In dat jubileum boek zijn opgenomen een groot aantal pho to's van bestuursleden en oud-bestuursle den en.van de geestelijk-adviseurs, welke in den loop der jaren de afd. hebben be stuurd. Het bestuur opent de reeks van bijdra gen met een historische beschouwing over het ontstaan en de bloei der vereeniging. Voorts bijdragen van Pastoor Thus, kape laan Mudde, kapelaan Verhoofstad, kape laan Boekei, kapelaan Van Gastele, pa ter Verhaar en kapelaan Velthuijsen en van den oud-voorzitter en oprichter, den heer P. Sneeboer. KATWIJK AAN ZEE. Draadlooze telefonie op Visscherschepen. Daartoe in de gelegenheid gesteld door de N.V. Nederlandlandsche Telegraafmij. Radio- Holland hebben de heeren A. Ouwehand Dzn., D. T. Taat beiden reeders te Katwijk aan Zee en Joh. A. Mulder .secretaris van het hoofd bestuur van de reedervereeniging voor de ha- ringvisscherij gistermiddag van bet café De Kroon uit in Den Haag, waar zij in vergade ring bijeen waren een radio-telefonisch onder- houdgehad met den schipper van den stoom- treiler RO. 7 Wielingen, toebehoorende aan de N.V. Nederlandsche zeevisscherij, direc teur de heer G. C. Noy, te Rotterdam, De Wielingen bevond zich in de Noordzee, 185 mijl noord ten oosten van IJmuidcn de stoom- treiler Texel was in de buurt. Gisteren was de vangst goed, vandaag minder, zoodat naar een anderen vischgrond werd gestoomd. Het gesprek ging vlot en liet aan duidelijk heid niets te wenschen. NIEUWE-WETERING. Duim afgekneld. Gistermiddag heeft de zoon van den veehouder W. alhier, toen hij een afgespannen paard vast wilde zet ten een duim afgekneld en wel op zoodani ge wijze, dat een gedeelte pees uit de hand werd gerukt. Onder hevige pijnen is de on gelukkige naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd. TER AAR. Bibliotheek. De bibliotheek wordt we derom geopend, en we zijn er zeker van, dat verscheidenen al enkele weken hierop heb ben loopen vlassen. Het bestuur van de bi bliotheek is weer met volle energie aan het werk geweest om 'haar instituut grondig na te zien, want wil zij bij de parochianen in een goed blaadje blijven staan, dan moe ten zij de boekerij zoo goed mogelijk inrich ten en wanneer het noodig blijkt en de middelen aanwezig zijn, ook nieuwe werken aanschaffen. Stelt u maar gerust, want, dank zij haar goede rendabiliteit is zij in staat gesteld dit jaar ongeveer 100 nieuwe prachtwerken aan te schaffen, op allerlei gebied. De nog jeugdige lezers, die woest zijn op boeken, waarin enorme avonturen beleefd worden, kunnen weer terecht, want de se rie van K. May is volledig gemaakt, en ver der nog mooie boeken. Het grootste deel lezers, die verzot zijn op „Romans''', hebben weer een ruime keu ze, want deze afdeeling is weer aanmerke lijk uitgebreid. Wij zijn ervan overtuigd, dat de boeken, evenals andere jaren, weer goed in de smaak vallen. Degenen, die liever wetenschappelijke boeken lezen, kunnen wederom wat voor hun gading vinden, eveneens zij die gaarne iets willen lezen over de kath. sociale be ginselen. Hiervoor zijn eenige werken van mgr. Aengenent, voorts verschillende ver slagen van de sociale studie-week enz. aan geschaft. Verder verscheidene levensbeschrijvin gen van groote bekende Heiligen, en de jaargangen van de Kath. Illustratie enz. U ziet het, geachte lezers, er is weer keus in overvloed en stellig verwachten we een groote schaar van lezers. Zondag a.s. kunt u terecht na de Ves pers. Dan is de bibliotheek weer geopend in het vervolg, en dezelfde regel is gehand haafd van het vorig jaar. Tevens is een bij voegsel verkrijgbaar, waarop vermeld staan de nieuwe werken, die dit jaar zijn bijge- kocht. U zijt welkom. Auto-aanrijding. Toen dr. P. 's avonds van zijn erf kwam rijden, reed de expedi teur A. met een flinke gang door Langeraar. Bij de R. K. Kerk gekomen zag hij niet, dat dir. P. van zijn erf kwa-m met de auto, en reed met een snelle gang tegen het achter eind van den auto van dr. P. De politie werd ervan in kennis gesteld, en tegen A. proces-verbaal opgemaakt. VOORSCHOTEN. V.V.L. Vrijdag hield de R. K. Sportver. V.V.L. haar 6de jaarvergadering. De leden opkomst was bevredigend. De vice-voorzitter opende de vergadering met den Chr. groet, waarna de Eerw.heer Hoek de vergaderden hartelijk bedankte voor de groote opkomst. De secretaris las de notulen, die sohitterend in orde waren.Daarna had de verkiezing plaats van het bestuur, waarvan drie leden herkies baar waren en twee leden bedankte. De heer G. Nierman, die bedankte, is van af de oprichting al secretaris van V.V.L. ge weest en zijn werk was altijd in de puntjes. Daarna rondvraag waar velen gebruik van maakten en ook allen een bevredigend ant woord kregen. Het was reeds laat, toen de voorzitter de vergadering sloot, en allen voldaan huiswaarts keerden UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanrijding. In de Julianastraat werd gistermorgen de driewieler bakfiets van de L. aangereden door een auto waaroor de fiets aanzienlijk werd beschadigd. Persoonlijke on gelukken hadden niet plaats. Gevonden voorwerpen. 1 lederen tasch met gereedschappen, 1 regenjas met pet, 2 rijwielbelastingplaatfjes, 1 portemo-naie met inhoud, 1 pet no. 60. Geboren: Hendrika Johanna, d. van J. Stapper en H. Voortman. Jan z. van H, Smit en G. de Moree, Johanna Hendrika d. van H. J. Witjes en A. Kleijn, Pancra tius Hendrik, z. van H, Overbeek en H, C. Nobel. Josepha Magaretha Maria, d. van C. Y. Ponsioen en C. M. Noordman. Albert z van L. Ram en E. A. v. Dee. Cornelis z. van J. Krumpelman en G. Blok. Maria Catharina d. van N. Westerhout en M. An- kerna. Teetje Maria, d. van A. v. Velsen en G. v. d. Oord. Leendert, z. van C. Hof land en M. v. Elswijk. Overleden: W. Redegeld, echtgenoot v. A. v. Egmond, 67 j. H. v. Leyden, wednr. van H. v. Tol 70 j. J. v. Diggelen, wed. v. J. Poulus, 82 j. Adrina van 't Wout, 19 j. A. Vliet, echtgenoote van L. Hoogedoorn 57 jaar. Gehuwd: L. M. v. Damme, 25 j. en C. J. Flikweert 20 j. J. M. v. Egmond 24 j, en A. C. Bakker 21 j. Gevestigd: G. W. Rijkhoek, zonder, Raadhuistraat 44 van Rotterdam. Kinderen Dinsdag. Donderdag, Zaterdag, Vincentjus* Bibliotheek, geopend 'e avonds van 7.308.30 uur. Do Zondagsdienst der huisartsen te Lei den zal a.s. Zondag worden waargenomen door de doktoren v. Bockel, Meijboom, Ho- vens Giéve en Rasseis. De Zondagsdienst der huisartsen wordt te Oegstgeest waargenomen door dr. Hu- genholz. Tel. 390. De avond-, naoht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 Oct. a.s. waargeno men door apotheek: C. B. Duyster, Nieu we Rijn 18, telefoon 523, den Dekker, zonder Raadhuisstraat 44 van Ter-Aar. J. S. M. C. Breukel, zonder Pr. Hendrikstraat 45 van 's-Hertogenbosch. Hildegard Grabermann, dienstbode, Ouds- hoornscheweg 84 van Duitschland. W. M. Roggeveen en gezin, agent levensverzekering, Hoof straat 309 rood, van Delft. Mas je K. de Vogel, zonder, Hoorn 204 van Utrecht. C. Looijenstein, rijwielherst. .Goeman Borge- 6iusstr. 6 van Amsterdam. H. J. M. van den Bosch, zonder, Rijnkade 11 van Amsterdam. J. P. Hutjes en gezin, opzichter, Zaalberg straat 36 van Eindhoven, Vertrokken: Hendrika Smit, dienstbo de, Stationstraat 8, naar Ilpendam. Erna Raug, zonder Raadhuisstraat 44, naar Baarn Molenweg 23. Catharina Hoogeveen, wed. J. Luijben, zonder, Staionsweg 5 naar Nieuw koop. P. Ockenfelds, bloemistkn., Jong kind t Coninckstr. 30, naar Duitschland. Dus- seldorf. J. van der Veen en gezin, arbei der Gouwsl.weg 56 naar Westdongeradeel. H. de Heij, arbeider, 's Molenaarsbuurt 16 naar Gorssel. Wilhelmina van Rossum, zon der, Hoflaan 14 naar Oegstgeest. Wille- mijntje van den Ende, zonder, 's Molenaars- buurt 4 naar Voorburg. BODEGRAVEN. Winkelweek. Aan alles was deze week te merken, dat wij aan den vooravond stonden van de Bcd-egravensche winkelweek. Alle winke liers wanen druk bezig hun étalages te •verzorgen en hielden de gordijnen zorg vuldig gesloten om vandaag eens extra voor den dag te komen. Met dit alles, leek ons anders zoo levendig dorp, wel uitge storven, donkere straten en daarom ook weingi wandelaars. Alles wat nog buiten kwam trok naar de showroom va-n den heer Binnenwijzen. Daar is volop licht, want daar zijn de prijzen uitgestald, die door het winkelweekcomité, de winkeliers enz. zijn gegeven als prijzen voor de koopers in de a.s. week, Nu, de prijzen mogen er zijn. O.a van het winkelweekcomité een haard, divan, dressoir, fiets, servies; van het eere comité een schemerlamp en eiken tafeltje. Ook de winkeliers hebben ailen prachtige cadeaux gegeven, naast heerlijke hammen, kistjes met sigaren schilderijen, te veel om op te noemen en allen smaakvol geëtaleerd De opening heeft plaats gehad met muzikale rondgang en kleppermarsch. Wij wenschen van harte, dat deze winkelweek wederom goed moge slagen. Zuid-Zijde Polder. Woensdagmorgen 10 uur vergaderden de ingelanden en be langhebbenden van den polder Zuid ''"Je in Hotel vian Haaften onder voorzitter schap van den heer IJ «brandt Baelde. De voorziter opent de vergadering met een woord van welkom tot de aanwezigen en het doet hem genoegen dat zoove'en gehoor hebben gegeven, deze zoo gewichti ge vergadering bij te komen wonen. Spreker zet dan breedvoerig het doel dezer vergadering uiteen, in verbend niet de groote verkeersweg voor snelverkeer door den polder, tevens deelt hij mede het onderhoud met de minister ven waterstaat en met mr. Kooien, lid van den raad van state mede. Door verschillende aanwezigen werden vragen gesteld o.a. aangaande de onteige ningswet, over de schade en bedrufsstac- natic van die landen, die gelegen zijn ach ter den komenden verkeersweg enz Na langdurige discussie werd besloten om een commissie te benoemen, die in sa menwerking niet het bestuur in deze aan gelegenheid zal optreden. Tot leden dezer commissie werden be- nomd de heeren J. v. d. Maul, v Gunst, B. Sprayt en P. J Roozenbocm, voorzitter de heer IJ. Baelde en secretaris P. Roosen boom. De voorzitter sloot met een woord van dank tot de vergaderden. Bekroning. Onze plaatsgenoot, de heer J. H. Blonk, behaalde op de bakker ijten- toonste'ling te Amsterdam een dir'oma en medaille voor zijn inzending van krenten brood. ZOETERWOUDE. St. Jansfanfare. De edelachtbare heer P. Wap, burgemeester dezer gemeente, heeft zijn benoeming tot beschermheer van de St. Jansfanfare aanvaard. Daartoe uitgenoodigd hebben wij de laatste repetitie voor het jaarfeest mogen bijwonen en kunnen niet anders dan onze hulde bren gen voor de snelle vorderingen die onder de bekwame leiding van den directeur, den heer P. J. v. d. Berg, zijn gemaakt. Na een jaar bestaan, mogen wij met recht trots gaan op onze St. Jansfanfare. Het is de eereplicht van alle donateurs door een persoonlijk bezoek van het jaarfeest be wijs van waardeering te geven voor de zorgen van den Deken, de ijver van directeur en leden om onze gemeente te verrijken met een mu ziekkorps, dat onze feesten zoo heerlijk kan opluisteren en een edele beschaving geeft. Vooral nu er plannen zijn om op de eerst volgende muziekwedstrijden uit te komen moeten alle gementenaren door belangstelling de leden aanmoedigen in hunne taaie 6tudie in de muziek.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2