DE AFGELOOPEN WEEK IN HET BUITENLAND SPORT LAND- EN TUINBOUW De zeven Raadsels ZATERDAG 10 OCTOBER 1931 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 Herfst. De herfst zit in de politiek. Najaarsstormen vlagen door de wereld en beroeren de internationale luchten. De eene depressie is nog niet voorbij of de tweede komt weer aandrijven. De eene sensatie volgt op de andere. Het spookt in de financieels wereld, het kraakt in de regeeringsgebouwen, ministers en staatslie den reizen als de wind heen en weer, storm raast over Azië en China en Japan en overal dwarrelen de slachtoffers als dorre blaren van den boom des levens. In Duitschland is het rijkskabinet weg gewaaid, in Engeland het geheele parle ment. Het oude Europa tuurt over den Oceaan en spitst zijn ooren in de richting van Washington, hopende dat uit het Westen de zon zal opgaan en het heil zal dagen vanuit de Nieuwe Wereld. B r n i n g a f g e t r e d en. In Duitschland is de regeering-Brüning afge treden, om heden als een hernieuwde op- gefrischte regeering-Brüning terug te kee- ren. Sommige personen zijn evenwel door anderen worden vervangen, waarvan de voornaamste is: dr. Curtius, de rijksminis ter van buitenlandsche zaken. De ontslag aanvrage van dr. Curtius was de aanlei ding tot het heengaan van het geheele ka binet. Men was niet tevreden over de wij ze, waarop Curtius de buitenlandsche po litiek had gevoerd en n het bijzonder kon men het niet verkroppen, dat de minister het door hem gelanceerde Tolunie-plan zóó maar had prijsgegeven. Ongetwijfeld is Curtius niet de krachtfi guur geweest, welke de geheele wereld steeds in zijn grooten voorganger Strese- mann bewonderd heeft, merkt de „Msbd." op. Behalve de noodige. energie ontbeerde hij daarvoor de evenzeer noodzakelijke soepelheid, twee eigenschappen, welke in Stresemann bovendien door een buitenge meen tactisch aanvoelen der mogelijkheden aangevuld werden. En dit laatste miste Curtius geheel. Toch had Curtius de steun van het ge heele kabinet, handelde hij steeds volgens de richtlijnen van het kabinet. VandaSr dat de val van Curtius de geheele regee ring met zich mee trok. Brüning wenschte nu eens schoon schip te maken en zijn kabinet te reconstruee- ren op een hechten basis. Hem was de kabi netsopdracht verleend als een man bo ven de partijen staande. Zullen wij in Duitschland soms ook een „nationale" re geering, zooals in Engeland Deze vraag is vandaag opgelost. Brü ning kon geen nieuwe mannetjes vinden en moest zich tevreden stellen met de oude, verminderd met drie. Er zijn thans twee nieuwe personen in het nieuwe kabi net. Men zie onder de rubriek Buitenland (3e blad). Paradise lost. Engeland wil de crisis weer anders oplossen dan Duitsch land. MacDonald heeft deze week einde lijk, na veel knoopen tellen, besloten om het parlement te ontbinden en algemeene verkiezingen te doen houden. BESTRIJDING DER IEPZIEKTE. Merkt thans de te vellen boomen, Vóór het blad valt. In aansluiting met een onlangs in de Pers verschenen mededeeling over boven staand onderwerp vestigt het Comité ter Bestrijd^g der iepenziekte nogmaals met nadruk de aandacht van eigenaren van iepeboomen op de wenschelijkheid, alle doode, stervende of ernstig door de iepen- Derhalve fungeerde de, voormalige La- bourleider als de engel met het vlammen de zwaard en dreef hij Woensdag de La gerhuisleden uit het paradijs. Gelukkig voor hen althans is deze ballingschap niet voorgoed, want de mees ten zullen na de verkiezingen, die op 27 October zullen worden gehouden, wel te- rugkeeren. De nationale" regeering wil dus een nieuwe basis onder het zitvlak. Dat werd ook wel tijd, want het heette te zetelen op de drie partijen, conservatieven, libera len en labours. Maar de labours lieten hun voormannen al heel gauw in de steek, zet ten MacDonald zelfs buiten de partij en gingen in de oppositie. Langzamerhand zijn weer eecigen teruggekeerd en thans zijn er oppositie-labours en regeerings-labours. Ook onder de liberalen ontstond een scheuring en thans is het land oppositie liberalen en regeeringsliberalen rijk. Alleen de conservatieven zijn eenig geble ven, omdat zij te slotte de meeste winst boekten met deze „nationale" regeering. Zij zullen bij deze verkiezingen waar schijnlijk ook weer de meeste winst boe ken. De tijd is hun gunstig. Velen snak ken naar protectionistische maatregelen, waarvoor thans argumenten genoeg te vinden zijn. Protectie staat juist in het program der conservatieven en zij staan dus vrij sterk, maar de overige twee par tijen vertoonen een innerlijke verdeeld heid, welke met de „nationale" gedachte al heel weinig gemeen heeft. Laten wij af wachten wat uit den heksenketel naar vo ren komt. Vrijhandel of protectie? En wat zal Nedrland dan doen? H ij klopt, h ij veegt, h ij zuigt. Toen Hoover in Juni j.l. met zijn mora torium voor den dag kwam, werd door ve len aangenomen, dat dit een eerste stap was, waarop noodzakelijkerwijs meerdere moesten volgen. Thans is de president met den stofzuigersnaam weer in actie getre den. Men hoort hem zoemen binnenshuis, maar het resultaat is nog altijd niet be kend en wat. er van bekend is geworden, was teleurstellend. e Men had er reeds half en half op gere kend, dat Hoover zou voorstellen alle oorlogsschulden af te schaffen, maar daar is tot nog toe niets van gekomen. Misschien komt het nog als Hoover eens met den Franschen minister-president Laval heeft gesproken. Het eenige wat tot nu toe be kend is, is de instelling van een soort weerstandskas om in Amerika lichamen op te vangen die, als naar de strenge op vattingen van orthodox bankbeleid ge handeld wordt, wellicht niet te houden zouden zijn en die in hun val weer ande ren zouden meesleepen. Internationaal is deze stap van den pre sident slechts van beteekenis in de mate waarin de buitenwereld belang heeft bij een schragen van het vertrouwen in Ame rika en een tegengaan van nieuwe schok kende catastrofen in de Amerikaansche bankwereld. Maar die „mate" is niet ge ring. Hopen we, dat Laval straks goed ge mutst is, als hij met Hoover aan de praat is. ziekte aangetast iepen in den komenden winter te vellen en de schors onschadelijk te maken door deze te verbranden of des noods met den stam gedurende ten min ste drie maanden onder water gedompeld te houden. Thans kunnen de zieke boomen nog ge makkelijk worden herkendals over en kele weken het blad zal zijn afgevallen, is dit zelfs voor deskundigen veel moei lijker en voor den leek uiterst bezwaarlijk. Snel handelen verdient dus ten zeerste aanbevelinger staan hier groote belan gen op het spel. UIT HET KATHOLIEKE KAMP. OVERZICHT. Het programma voor morgen in de eer ste klasse E is wat vollediger dan vorige weken, wijl nu ook eindelijk S. J. G'. is in gedeeld. De eerste tegenpartij der Noord- wijkers is D. E. M., een oude bekende uit vorige seizoenen. De Beverwijlcers maken echter evenals vorig seizoen een slechten tijd door, zooals de uitslagen trouwens uit wijzen. Wat S. J. C. dit jaar van plan is weten we niet, doch gezien de oefenwed strijd enkele weken geleden tegen Leiden mogen we toch een goeden wedstrijd ver wachten, waarbij het resultaat wel een overwinning zal zijn. Van groot belang achten we verder den wedstrijd D. O. N. K.Leonidas. Enkele vereenigingen toch moesten daar reeds een veer laten er er zullen er nog wel meer sneuvelen. Of Leonidas heb zal bolwerken, durven we zoo maar niet zon der meer zeggen. Er zal in ieder geval hard voor gewerkt moeten worden. Ook de wedstrijd D. H. L.-t-G. D. A. belooft belangrijk te worden, omdat G. D. A. niet gemakkelijk te verslaan is. Graaf Willem II tenslotte kan misschien van Spartaan winnen. In de tweede klasse O stelden de clubs uit onze omgeving Zondag teleur. We ver wachten morgen dus betere resultaten. Voor Teijlingen is dit niet geheel onmoge lijk, al zal de strijd tegen Excelsior niet zonder meer gewonnen worden. Lisse, dat Graaf Floris op bezoek krijgt, heeft eveneens een kansje op een overwin ning. Blauw Zwart zal het tegen Lenig en Snel zeker niet gemakkelijk hebben, ge zien de groote overwinning, die de Haag- sche club vorige week op Lisse boekte. Aanpakken zal daarom de boodschap zijn. In Voorburg wordt de wedstrijd Wilhel musP. F. C. gespeeld, de twee promotie- candidaten uit het vorig seizoen. Dat zal er spannen. R. K. FEDERATIE. R. K. S. V. „LISSE". Het programma voor morgen luidt: Lisse IGraaf Floris I 2 uur. Lisse IIIConc-ordia II, 12 uur. Het eerste elftal ontvangt a.s. Zondag Graaf Floris I. Wij durven niet meer voor spellen of kansen wegen want de spelers laten de supporters leelijk in den steek. Waar zit dat toch in, dat tegen L. en Snel, maar liefst met 6—0 werd verloren? Laten de spelers er toch om denken, hoe meer wedstrijden verloren zijn hoe geringer de kans wordt op een behoorlijke plaats of moet het degradatie-spook wederom in Lisse -men? De supporters willen pro motie, dus aan de spelers de keus! Derhalve moet er a.s. Zondag gewon nen worden. Lisse II en IV zijn vrij, dus moedigen zij het eerste elftal aan. R. K. S. V. „TEIJLINGEN". A.s. Zondag gaat Teijlingen I een be zoek brengen aan Excelsior I te Schiedam. De Schiedammers hebben meermalen be wezen geduchte tegenstanders te zijn, zoo dat de Teijlingers er op kunnen rekenen, dat zij zich terdege in moeten spannen om eenig succes te behalen. Het vertrek is weer per bus, welke pre cies 12 uur vanaf het K. S. A.-gebouw ver trekt; dus allen op tijd! Teijlingen II speelt om 2.30 uur tegen S. N. A- I op Sporbhof. Wij gelooven wel, dat dit een van de belangrijkste wed strijden is voor dit elftal daar zij beide nog de winnende partijen zijn. Volhouden Teij lingers I Om 12.30 uur Teijlingen IIIMeerburg III op Sporbhof. Wij zijn wel benieuwd hoe de 3de elftallers het er af zullen bren gen! Gezien belangstelling van het publiek gedurende de laatste weken, ook van de zijde der werkloozen, die echter op den weg blijven staan, terwijl nog velen thuis blijven, heeft het bestuur in zijn vergade ring besloten om alle werkloozen vrijen toegang tot de wedstrijden te verleenen. Alleen moeten zij hun werkloozenkaart toonen bij den portier; zonder deze kaart wordt niemand toegelaten! Wedstrijd programma voor a.s. Zondag. Eerste klasse A. VolhardingChévremont; V. V. H.He lios; R. K. O. N. S.-R. K. V. V. L.; Mar- sanaKimbria; CaesarValkenburg; S. V. B.Sitt. Boys. Eerste klasse B. WilhelminaD. E. V.; Venl. BoysGen nep VenloBrabantia. Eerste klasse C. S. D. O. U. C.—'s Heerenberg; V. D. Z. N. E. O.; Altiorde Zweef; P. H.De nekamp. Eersteklasse D. H. M. S.—V. V. Z.; S. D. O.—P. V. C. Eerste klasse E. Gr. Willem IISpartaan; D. O. N. K. Leonidas; D. H. L.—G. D. A.; D. E. M.— S. J. C. Tweede klasse O. Lenig en SnelBlauw Zwart; Wilhel musP. F. C. (2.30 uur); ExcelsiorTeij lingen; LisseGraaf Floris. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. Sportvereen. .,St. Bernardus". Het wedstrijdprogramma voor a.s. Zon dag luidt als volgt: Te 12 uur speelt St. Bernardus II zijn tweeden thuiswedstrijd tegen „Alphensche Boys" 3. Willen de tweede elftallers dezen wedstrijd winnen, dan zal er aangepakt moeten worden, daar de Boys ook van hun kant zeer zeker zul len trachten om de puntjes te veroveren. Te 2.30 uur krijgt het eerste elftal bezoek van „Meerburg". Dit belooft zeer zeker een spannende wedstrijd te worden, daar deze beide ploegen, ongeveer van gelijke sterkte zijn, maar daar „Meerburg" de vo rige week op eigen terrein zijn eerste over winning wist te behalen, zullen de gasten misschien him overwinningreeks voort wilen zetten. Dus eerste elftallers, het zal aanpakken wezen, om den achterstand van verleden week in te halen, toen met 21 werd verloren van „D. O. S." „St. Bernar dus" zal in dezen wedstrijd uitkomen met de volgende spleers: P. L'Amie, P. de Mey, H. Vogelaar, J. Wijsman, G. Box, L. Wijsman, C. Bahlmann, G. van Goozen, H. Paardekooper, G. Bahlmann, B. Balhmann Supporters van St. Bernardus, komt dus a. s. Zondag eens een kijkje nemen op het terrein en spoort uwe spelers allen op geestdriftige wijze aan, opdat zij de te be halen puntjes zullen weten te veroveren. De donateurs worden er bij deze nogmaals op gewezen, dat zij tijdens de wedstrijden in het bezit moeten zijn van een geldige donateurs kaart. R. K. Soortvereeniging „Meerburg" Zoeterwoude (H.-R.). Morgen speelt Meerburg I uit tegen V. V. B. I. Aanvang 2.30 uur. Daar ook V. V. B. in deze competitie reeds goede resul taten heeft behaald, durven we ons aan geen voorspellingen wagen. We hopen ech ter, dat onze jongens zeker een puntje zul len meenemen. Meerburg komt in dezelfde opstelling uit als Zondag 1.1. Om onaangenaamheden te voorkomen zouden we gaarne den supporters het navolgende willen verzoeken: Blijft netjes en kalm, ook al verliest uw vereeniging. Laat u in geen geval onsym pathiek uit tegen spelers van de tegen partij. Blijft buiten de afrastering en komt niet op het speelveld; en ten slotte het voornaamste: Mengt u in geen geval in de beslissingen van den scheidsrechter. Meerburg II ontvangt om half drie S. N. A. II. Dit is de eerste wedstrijd van de reserven. Wij hopen, dat zij de compe titie met een overwinning zullen inzetten. Het zal zeker piet gemakkelijk gaan. Meerburg III trekt naar Sassenheim om te half één Teijlingen III te bekampen. Het zal wel geen overwinning worden, doch doen jullie je best, dat de nederlaag zoo klein mogelijk blijft. Het vertrek is vastgesteld om kwart vóór twaalf per stoomtram vanaf station. Voor degenen, die per fiets willen gaan, mede met het oog op den wedstrijd van het eerste, is het vertrek gesteld om half twaalf van het Patronaat. Belangrijk. Daar het Bestuur bij gelegenheid van het jaarfeest de junioren- ploeg, die verleden jaar het kampioen schap behaald heeft, wil laten fotografee ren, worden alle spelers van dit elftal dringend verzocht om Zondag te 11 uur aan het Patronaat te komen. Sporttenue moet worden meegebracht. Niemand blijve weg! R. K. Sportver. Alphensche Boys. Zondag komen twee van de drie elftal len in heb veld. Het eerste elftal heeft rust. Het tweede speelt een thuiswedstrijd tegen Leiden III. Vorige week werd van D. O. S. II met 21 gewonnen, 't Is nu zaak op den ingeslagen weg voort to gaan, maar dan moet er worden aangepakt en niet gedacht: we winnen toch wel. Het derde elftal moet. naar den Groe nendijk op bezoek bij de V. V. B.-reser- ven. Wat zal de uitslag hier brengen? R. K. Sportvereeniging „St. Matthias". Morgen is het weer een drukke dag voor de St. Matthias-spelers. Het eerste elftal trekt naar Hoeve Veldheim om Leiden II ie bekampen. We hopen dat alle spelers weer hun beste beentje voorzetten, opdat een zoo gunstig mogelijk resultaat worde verkregen. Dc wedstrijd vangt aan te half drie, gezamenlijk vertrek half twee van de Baan. Het derde elftal speelt te halféén tegen de R. W. D. I op eigen terrein. Hoewel het resultaat niet twijfelachtig is, /al het toch zoo'n vaart niet loopen als jl. Zondag. Het 2e elftal bindt daarna, te half drie, den strijd aan met D. O. S. II uit de Veen. Mogelijk dat hier de routine een woordje mee zal spreken; zeker is, dat de Veenders de punten niet cadeau krij gen. Een beetje meer plaatsen kan geen kwaad en daarmee zal ook succes niet uit blijven. Het publiek wordt verzocht achter de afscheiding te blijven, terwijl de jongeren verzocht worden de doelnelten niet te vernielen, daar het Bestuur dan genood zaakt wordt krachtig maatregelen te ne men. Op het terrein is gevonden een Ro zenkrans, een belastingplaatje en een jas. Inlichtingen bij den secretaris. R. K. Sportvereeniging A. V. V. Do vastgestelde wedstrijd A. V. V. I V. V. L. I te Voorschoten zal om voor A. V. V. bijzondere redenen geen doorgang vinden. A. V. V. III speelt eveneens thuis om terrein tegen Wilhelmus III. Wij gelooven, dat dit voor de 2e elftallers een zware wedstrijd worden zal. Wanneer echter met dezelfde geestdrift wordt gespeeld en hetzelfde samenspel vertoond wordt als in de twee vorige wedstrijden, kan er zeer ze ker wel eenig succes behaald worden. Wij rekenen in elk geval op een mooien en fairen wedstrijd. Ae. V. V. III speelt eveneens thuis om .12.30 uur en wel tegen K. R. V. C. II uit Rijswijk. Wij kennen de nieuwe club uit Rijswijk niet, zoodat wij zullen afwachten, doch wij rekenen er op, dat het derde elftal evenals vorigen Zondag, zijn best zal doen beide puntjes thuis te houden, doch laten de heeren dan van begin tot einde flink aanpakken. A. V. V.a speelt ten slotte om 1 uur te Den Haag tegen V. A. Ca. Hoe is het Junioren, kunnen wij er op rekenen, dat U één puntje medebrengt. Allen veel succes en veel genoegen. FEUILLETON. door CHRISTIAN HAUGEN. „Ja, al ruim vier jaar", antwoordde Per- ring. „Ik leerde hem kennen in Indië. Doch hij heeft me veel verteld ook over zijn vroe ger leven." „Weet u dan ook, waar hij zich opge houden heeft het jaar vóór hij naar Indië ging „In Zuid-Afrika". „Hij is 't dus toch", zeide zij met een diepen zucht. „Ik troostte me zoo graag met de gedachten, dat 't een vergissing zijn moest. Maar misschien was hij op dien datum wel niet in Beachguard?" voegde zij er hoopvol aan toe. Herinnert u zich misschien, dat hij op den eersten Augustus in Beachguard was „Dat zou ik u niet met zekerheid kun nen zeggen". „Dus hij alleen kan me van deze gru welijke onzekerheid bevrijden", zeide Lady Evelyn en haar gezicht werd droevig. „En toch is 't mogelijkHij kan 'fc niet ge daan hebben." Zij keek Perring smeekend aan, als ver wachtte zij van hem een bevestiging van haar woorden. „Acht u Dick in staat tot een lage, ge- nieene daad „Uitgesloten", antwoordde de majoor met overtuiging. Perring was door dit, al fluisterend' ge voerde gesprek met Lady Evelyn, niet veel .wijzer geworden. Het ging dus om een mis daad, die- begaan was vóór hij Kenton ken de, en waarvan de geheimzinnige Mr. X. hem nu beschuldigde. Verder vermocht hij in de duistere zaak niet door te dringen. Lady Evelyn liet haar sluier weer val len en zei dan stil „Groet sir Richard van mij en zeg hem, dat ik terugkom, zoodra ik kan mis schien morgen wel." Zij trok een roos uit haar gordel. „Wilt u hem die geven vroeg zij glim lachend en verliet de kamer. De majoor zette de roos in een water klas op Kenton's nachttafeltje en wierp dan met een schouderophalen alle beslom meringen van zich af. Er was toch geen resultaat te bereiken. Hij was doodmoe, draaide het licht uit-, doch liet het nacht lampje op Kenton's tafeltje branden en legde zich neer op de harde sofa. Het grootste gedeelte van de kamer lag in donker. Perring meende nog slechts een paar minuten geslapen te hebben, toen hij plot seling ontwaakte met 't gevoel, dat iemand de kamer binnengekomen was. Hij maakte aanstalten om recht op te gaan zitten, doch ontwaarde op datzelfde oogenblik heel vaag de omtrekken van een mannen- gestalte vlak naast hem. Hij begreep, dat hij zich stil moest houden. Dicht voor zijn oogen zag hij een mes flitsen. XIX. DE MAN MET H-ET LITTEEKEN OP ONDERZOEK. Perring zonk in zijn kussens terug en bleef onbeweeglijk liggen. De man met het mes boog zich over hem heen en fluisterde: „Blijf stil liggen, majoor Perring, dan zal u, noch sir Richard iets kwaads over komen." Perring kende geen angst; slechts een zekere spanning en nieuwsgierigheid ver vulden hem. Eerst had hij er aan ge dacht, den strijd tegen den onbekende aan te binden. Doch hij was zonder eenig wa pen. Zijn jas, met in een der zijzakken zijn revolver, lag meer dan een meter van zijn stoel verwijderd. Bovendien zou veel luidruchtigheid zijn vriend wekken en zijn toestand kunnen verergeren. Hij besloot dan ook, eenvoudig het verder verloop van dit zonderlinge bezoek zonder meer af te wachten. Misschien kreeg hij dan nog gele genheid den onbekende te overmeesteren, nog vóór het hem gelukt was zijn plan wat 't ook zijn mocht uit te voeren. Hij had den indruk, dat het geen gewone in braak was. Een zoete, flauwe lucht, die hem aan de lazaretten deed herinneren, drong in zijn neus en hij wist nu, wat er verder zou ge beuren, doch hij dacht er over na, hoe hij aan den invloed van dit experiment zou kunnen ontkomen. „Wie bent u?" vroeg hij. „En wat wilt u eigenlijk Bij deze woorden vulde hij zijn longen rijkelijk met lucht en was dus voorbereid, tegen 't oogenblik, dat hem een met chlo roform gedrenkten doel tegen mond en neus zou gedrukt worden. „Mijn naam doet niets ter zake", ant woordde de vreemde. „Mijn bedoeling is enkel sir Richards bagage even tc onder zoeken. Helaas zult u moeten goedvinden dat ik u bedwelm, want ik word bij mijn werk liefst niet gestoord. Het is iets van veel gewicht, dat ik zoek". De majoor liet het hoofd slap op zijn schouder hangen, als had hij reeds bijna het bewustzijn verloren, doch hij zorgde er wel voor, dat hij niet het geringste van het bedwelmingsmiddel inademde. Het viel hem zwaar. Zijn borst begon reeds zeer te doen wegns het gemis aan ver- sche lucht en iedere seconde werd de situa tie moeilijker. Eindelijk, na 'n paar eeuwig- lange minuten, kon hij weer rustig ade men. Hij zag iets schemeren voor z'n oog leden de onbekende wilde dus de uitwer king van het cloroform zien. Deze scheen over het resultaat tevreden te zijn, want het licht verdween en Perring hoorde 't ploffen van kleedingstukken, die op den grond gesmeten werden. Na 'n poosje opende Pering uiterst be hoedzaam en heel even do oogen. De vreemdeling stond aan Kenton's bed. En nu, bij 't licht van 't nachtlampje, herken de hij hem: het was Herschel, de man met het litteeken. Vlug, geluidloos en systematisch werk te hij 't onderzoek af. Voorzichtig, om Ken- ton niet te wekken betaste hij diens lichaam en dan zijn kleeren. Hij ging zorgvuldig te werk en onderzocht ieder plekje, of er niets onder de voering verborgen zat. Bijzondere aandacht schonk hij aan Ken ton's portefeuille, blijkbaar zocht hij naar een document of iets dergelijks. Maar hij vond niets. Nu begon hij aan de ba gage. Doch eveneens tevergeefsch. Hij stond een oogenblik in diepe gedachten verzonken. „M'n waarde vrien Herschel", zei de majoor opeens zachtjes, „als u mij wilt zeggen wat u zoekt, dan kan ik u mis schien van dienst zijn." De man met 't litteeken schrok hevig, alsof hij door een slag getroffen werd. XX. DE MAN DER WRAKE. De witte lichtbundel uit de electrische lantaarn sidderde een oogenblik, vanwege Herschel's bevende hand, doch bleef dan onbeweeglijk gericht op het gezicht van Perring. „Zoudt u niet zoo vriendelijk willen zijn om dat licht uit te doen?" vroeg deze, uiterlijk volkomen kalm. „Ik geneer me 'n beetje". „U is dus werkelijk wakker?" vroeg Her schel, nog steeds ontsteld. „Zooals u ziet. Maar om dat de consta- teeren hebt u toch waarachtig niet zoo veel licht noodig". „Neen, u hebt gelijk", antwoordde de met het litteeken en knipte het licht uit.. Als hij de hand weer uit zijn zak trok flit ste het staal van een mes den majoor tegen. „Hoe komt 't, dat u nu al „bij" bent? Ik ben nu gedwongen het experiment te her halen". „Och, dat is overbodig", antwoordde Perring. „Zooals u ziet, ben ik ongewa pend en ik geef u mijn eerewoord, dat ik u bij uw terugtocht niet zal hinderen. Zoo ver ik de zaak beoordeelen kan, hebt u hier niets meer te doen." „Over een uur zullen wij uw vriend weg voeren", zei Herschel, terwijl hij op zijn horloge koek. Dat verbied ik u (Wordt vervólgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 13