BUITENLAND RECHTZAKEN De zeven Raadsels VRIJDAG 9 OCTOBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 BELGIE WOELIGE BETOOGINGEN TE ANTWERPEN. Van Vlaamsche extremisten. De Antwerpsche correspondent van dé „Ms'b." schrijft: Dinsdagavond hebben te Antwerpen we derom woelige betoogingen van Vlaamsche extremisten plaats gehad. Na afloop van een meeting der fronters, gericht tegen het militairisme en tot huldi ging van de Vlaamsche dienstweigeraars, trok een groote groep, gewapend met vecht- knuppels, naar het Nationaal-huis der franskiljons in de Gasthuisstraat om dit an dermaal te bestormen. Toen zij daar aankwamen, vonden zij een sterke politiemacht op de been. De politie maande de manifestanten aan, uiteen te gaan, waarop de Vlaamsche extremisten aftrokken naar de gevangenis, waarin ver schillende dienst-weigeraars zitten opgeslo ten. Zij zongen daar de „Vlaamsche Leeuw" en verschillende Vlaamsche strijdliederen. Daarop trok de stoet in twee groepen weer naar het Nationaal-huis om het te bestor men. De politie had groote versterkingen ge kregen. De betoogers begonnen een ernsti- gen aanval, zoodat de politie van de blanke sabel moest gebruik maken. Er werd hevig gevochten, waarbij onder meer een agent hoofdwonden opliep. De politie wist ten slotte de manifestanten terug te drijven en arresteerde twee der vechtersbazen. Het was één uur voor de rust hersteld was, maar gedurende den geheelen nacht bleef een sterke wacht ter plaatse. ENGELAND DE RONDE TAFEL-CONFERENTIE. Dreigt mislukking? De ronde tafel-oonferentie ondervindt ernstige tegenslagen, doordat de zitting van een belangrijke commissie, die de te gengestelde eischen der Hindoes, Musel- manaen en andere gemeenschappen met elkaar tracht te verzoenen, voor onbepaal- den tijd is verdaagd. Gandhi moest tot zijn leedwezen erken nen, dat de pogingen, die in de afgeloopen week werden aangewend, om tot een over eenstemming te geraken, geheel mislukt zijn Mac Donald heeft een beroep gedaan op de gedelegeerden, om niet langer hinder nissen te leggen op den weg naar een over eenstemming. Hij voegde er aan toe dat de Bri'tsche regeering zou ingrijpen als de conferentie zou mislukken.. SPANJE SPANJE'S NIEUWE GRONDWET. Bodembezit, socialisatie, nationalisatie. In de zitting van gisteren heeft het Spaansche parlement het grondwetsartikel betreffende de regeling van de eigendoms verhoudingen eenstemmig aangenomen. Het artikel luidt als volgt: Alle rijkdom men van het land, onverschillig waar hun eigenaars zijn, zullen ondergeschikt ge maakt worden aan de belangen der volks huishouding en aangewend tot bestrijding der openbare lasten overeenkomstig de grondwet en de wetten. Eigendom, van welken aard ook, kan op groncl van sociaal nut tegen 'n billijke scha devergoeding gedwongen onteigend wor den, voor z over het. parlement met absolu te meerderheid niet anders beschikt In overeenstemming hiermede kan het eigen dom ook gesocialiseerd worden. Openbare bedrijven en exploitaties van algemeen belang kunnen genationaliseerd worden als sociale noodzaak dit eisoht. De staat kan langs wettelijken weg in de exploitatie en samenstelling van industrie ën en ondernemingen ingrijpen, voor zoover de rationalisatie der productie en dé be langen der gemeenschap dit noodzakelijk maken. De straf van confiscatie van het eigen dom zal in geen geval meer worden toege past. Naar de Farba-agentuur mededeelt, heeft de nieuwe redactie van het artikel bij alle partijen een uitstekenden indruk gemaakt. CHINA JAPANSCH TELEGRAM AAN GENEVE Klacht over 't banditisme in Mandsjoerije. Het Volkenbondssecretariaat publiceert een telegram van het Japansche gezant schap te Parijs, dat een uitvoerig oVerzicht geeft van de gewelddadigheden, door Ohi- neesche rooverbenden gepleegd. Op deze benden, aldus het telegram, kunnen de Ghineesche autoriteiten blijkbaar geen in vloed uitoefenen. Toen bijv. te Njoetsjang, waar 20 Japanners wonen, door een troep bandieten brand was gesticht, hebben de Chineesche autoriteiten zelf de hulp der Japansche troepen ingeroepen. De Japan sche regeering dringt bij de Chineesche autoriteiten er op aan, de noodige maat regelen tot bescherming van de Japansche onderdanen in Mandsjoerije te nemen, doch de toestand wordt steeds erger, ter wijl de anti-Japansche beweging in China zich steeds meer uitbreidt. Of en wanneer de Volkenbondsraad zal bijeenkomen, is nog steeds onzeker. Er schijnt doorloopend contact tusschen den secretaris-generaal en de Raadsleden over deze aangelegenheid tq bestaan. Sommi gen achten het mogelijk, dat de bijeen komst van den Raad van 14 tot 20 Octo ber zal worden uitgesteld, ten einde bei den partijen meer gelegenheid te geven, tot overeenstemming te komen. Japansch luchtbombardement. Volgens een telegram van den Engel- schen bedrijfsleider van de PekingMoek- den Spoorwegmij. hebben 12 Japansche vliegtuigen 36 bommen laten vallen op Tsjingtsjau, waarheen het provinciale be stuur uit Moekden is overgebracht. Verscheidene gebouwen werden bescha digd, twee Chineezen werden gedood. AMERIKA HOOVER'S NIEUWE PLANNEN. Mededeeling aan Laval. Staatssecretaris Stimson deelde bij een pers-oonferentie mede dat de Fransche regeering ditmaal van de stappen, die Hover inzake de herstelkwestie te onder nemen denkt, op de hoogte is gesteld. Hij (Stimson) had namelijk Dinsdag j.l. zoodra hij in de kabinetszitting van Hoo ver's plannen kennis had gekregen, den Franschen zaakgelastigde te Washington dienaangaande ingelicht en tevens den Amerikaanschen gezant te Parijs telefo nisch opdracht gegeven, Laval te verwitti gen dat Hoover met den Fransehen minis ter-president bij gelegenheid van diens bezoek aan Washington, het vraagstuk der internationale schulden wilde bespreken. Edge, Amerika's gezant te Parijs, heeft geantwoord, dat Laval zich volkomen vol daan heeft verklaard zoowel over den vorm waarin hem de mededeeling werd gedaan, als met het feit, dat er een discus sie over het schuldenvraagstuk zal plaats hebben. De „Washington Herald" beweert, dat de bankiers, met wie Hoover de laatste week geconfereerd heeft, zich acooord hebben verklaard met het voorstel tot op richting van een consortium met een kapi taal van 500 millioen dollar, onder voor waarde, dat Hoover door een nieuwe de marche ten aanzien van het herstel- vraagstuk zou bijdragen tot ontspanning van den internationalen crediet-toestand. Ter conferentie in het Witte Huis ech ter hebben sommige parlementsleden te gen een dergelijke demarche bezwaar ge maakt. Hoover hoopt echter, nadat hij met La- val zal gesproken hebben, de toestemming van de congresleiders voor zijn nieuw plan te zullen erlangen. BUITENL. BERICHTEN. ONGELUKKEN. HEVIGE ONTPLOFFING TE GDINGEN Aantal dooden en gewonden. Gisteravond heeft .te Gdingen (Poolsche Corridor) een ernstige 'ontploffing plaats gehad, Een pas gebouwd blok huizen, dat aan de verzekeriixigsinstëlling voor hoofd arbeiders behoort, is door een ontploffing van lichtgas in de lucht gevlogen. Ee-st kort geleden was er gas in het pand aan gelegd. De explosie -was buitengewoon he vig. Uit de puinhoopen is reeds een aantal dooden en gewonden geborgen. Reddings brigades van brandweer en politie, gehol pen door een afdeeling matrozen, zijn mot de bergingswerkzaamheden bezig. Onge veer elf woningexi zijn geheel verwoest. Zeven ernstig gewonden zijn naar het zie ken huis gebracht. Het totaal aantal doo den en gewonden is thans nog niet bekend. BOMONTPLOFFING BIJ TSARIBROD. Vijf personen gedood. Naar de bladen melden, zijn door een bomontploffing bij Tsaribrod aan de Bul- gaarsche-Joegoslavische grens vijf perso nen gedood, o.w. een zekere Krsta Nikolof en Naum Iljef. De ontploffing had plaats op Bulgaarsch gebied. Beweerd wordt, Jat de bommen van Macedonische terroristen afkomstig zijn. AARBEVING IN MIDDEN-ITALIë. Aanzienlijke schade te Cascia. In de nabij Perugia gelegen plaats Cas cia werd gisterixacht een krachtige aard beving gevoeld. De bevolking heeft in pa niek de huizen verlaten en de rest van dou nacht onder den blooten hemel doorge bracht. Verscheidene huizen werden zwaar beschadigd; menschenlevens zijn er even wel niet te betreuren. HET VLIEGWEZEN IN DE MISSIE LANDEN. Op het Fort Norman kwam een telegram binnen dat er den volgenden dag een vlieg machine zou dalen om benzine in te nemen: de piloot vervoerde een zieke religieuse. Den volgenden morgen stond de missionaris met zijn mecaniciëns te wachten. Toen het vliegtuig daalde bemerkte men twee pas sagiers, een ziekenzuster met een patiënte die reeds twaalf jaar als zieken-verpleeg- ster bij de Eskimo's in den poolcirkel werk zaam was. Nadat Benzine was ingenomen steeg het vliegtuig weer op en vloog met een rnaxi- mxxm snelheid naar Forth Smith om ander maal benzine in te nemen In Edmonton streek het vliegtuig op het water neer, dc zuster werd naar het hospitaal gebracht en onmiddellijk geope reerd en zij was behouden. Het was een wedloop met den dood ge weest, in enkele uren had men honderden kilometers afgelegd. Circa 4.355.000 werkloczen in Duitschlancl. Terwijl het. aantal werkloozen in Duitsch- land gedurende de eerste helft van de maand' September ïxag met 109.000 is ge stegen, bedroeg de stijging in de tweede helft der zelfde maand slechts 31.000. Op 30 September beliep het totale aantal werk loozen in het Duitsehe rijk 4.355.000. Sedert den gunstigsten stand van de ar beidsmarkt in den afgeloopen zomer is het aantal werkloozen met 401.000 gestegen tegen een stijging met 369.00 in dezelfde periode van 1930. DE KERK IN MANDSJOERIJE. Nu Mandsjoerije op het oogenblik in het brandpunt der belangstelling staat in ver band met gespannen verhouding tusschen China en Japan, is het zeker van belang om te vernemen hoe de toestand is van de katholieke Kerk in die veel omstreden pro vincie In Mandsjoerije bevinden zich op het oogenblik 380 priesters en religieusen, waar UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Zaterdag 10 October. Huizen, 1875 M. Uitsl. KRO-Uitzending 8.009.15 en 10.00 Gramofoonpl. 11'30 Gods. Halfuurtje door Pastoor Perquin. 12.00 Politieber. 12.15 Concert door de Russische Balalai- ka-lcapcl o.l v. I. Sohuwstow. 1.45 Gramofoonpl. 2.304 00 Kinderuurtje. 4.15 Esperanto-berichten. 4.30 Concert KRO- Kunstensemble oi.v. P. Lustenhouwer. 6.20 Journ. Weekoverzicht door P. de Waart 6.40 Esperanto-eursus door P. Heilker. 7.10 Mr. J. W. L. v. Es: Watersnood in China. 730 Politieber. 7.45 Sportpraatje. 8 0011.00 Concert door het. KR O-orkest o.l.v. J. Gerritsen. 110012.00 Gramofoonpl. Hilversum, 298 M. 545—7.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8 00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. in de Continubedrijven'. 12.00 Concert VARA-septet. 1.000 Omroeporkest AVRO. I.45 Suzie Klein met liedjes. 2.00 Vervolg Omroeporkest. 2 353.00 Vervolg Omroeporkest. 3.00 Concert VARA-Mandoline-Ensemble. 4.30 SDAP kwartiertje. 4.45 Concert VARA-septet. 6.00 Gramofoonpl. 7.00 Literair halfuurtje door A, M de Jong. 7.30 Beoefening der Huismuziek. 7 50 Berichten van het- dagblad „Het Volk". 7.55 Gramofoonpl. 8.00 Bij de Ponxp door Teun de Klepper- 8.15 Concert VAR A-orkest. 8.45 VAR A-toon eel Opvoering van „Men- schen in het ijs". Hoorbêricht over Fridtjof Nan sens. Tocht met de „Fram" door Gre- gor Jarcho. 0.15 Bestuursmededeelingen en VARA- Varia 9.30 Concert (vervolg). 10.00 Vaz Dias. 10.15 Vervolg concert II.00 Levensliedjes door Henri Durand. 11.3012.00 Gramofoonpl, Davcntry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing 1.202.20 Orkestconcert. van 175 buitenlanders en 205 inlandsche geestelijken. Het Seminarie voor dc Vreemde Missies te Parijs hebben de eerste verkondigers van de Blijde Boodschap naar Mandsjoe rije gestuurd en op het oogenblik oefenen zij nog de zielzorg uit in twee steden waar over de kranten veel schrijven. Moekden en Ivirin, die ieder de hoofdstad zijn van Apostolisch Vicariaat. Alleen het Vicariaat van Kii'in ten noorden tusschen Moekden en Kharbin heeft reeds 22.000 Katholieken. De Duitsehe Benedictijnen van Sint Odi- lia werken in het missiegebied van Ilan en Ycnk op cle grens van Korea: juist deze streken hadden het meest te lijden van de laatste onlusten tusschen Koreanen en Chineezen Het Seminarie voor Vreemde Missiën uit Quebec is belast, met de ziel- zorg in de Apostolische Prefectuur van Szepingkai, terwijl de missie van Tsitsikai is toevertrouwd aan de Missonarissen van Immensee uit Zwitserland. De Missiona rissen van Maryknoll hebben verschillende staties in Fushun dat vooral bekend is om zijn kolenbekken, dat jaarlijks 7 millioen ton steenkool produceert. Deze missiona rissen hebben afzonderlijke parochies voor de Chineezen en Japaneezen te Dalren „De toegangpoort van Mandsjoerije". Volgens de jongste statistieken waren er in Mandsjoerije 75.000 katholieken. 3.45 Beriohten. 350 Concert, Orkest, O. Gilbert (alt), 5.05 Orgelspel door R. Foort. 5 35 Kiideruurtje. 0 20 Berichten. 6.45 Lezing. 6.50 Zang door Claire Croiza (sopraan). 7.30 Lezing 7.50 Vaudeville. 9.20 Berichten. 9 35 Berichten. 9.40 Lezing. 10.10 Militair orkest, S. Logan (bariton). 105012.20 Dansmuziek. „Radio Pari s", 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. 6.20 Gramofoonpl. 7.50 Gramofoonpl. 9.05 Concert en causerie. 1005 Gramofoonpl. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Orkestconcert. 1.502.20 Gramofoonpl 2.504.50 Orkostooncert en zang. 7 208.20 Orkestconcert. 8:509.10 Zang. 9.109.30 Cello-recital. 9 45—10.05 Zang. 100511.35 Dansmuziek. Brussel, 508.5 e n 18.2 M. 508.5 M.5.20 Orkeslconcert. 8 35 Gramofoonpl. 8.20 Kamermuziek. 9.35 Radio-Tooneel. 338,2 M.5 20 Orkest-concert. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert en Zang. Langenberg, 473 M. 0257.20, 9.359, en 11.30 Gramofoonpl, 12.251.50 Orkestconcert ol.v. Wolf. I.55 Weekend-concert (Gramofoonplaten). 4.205.20 Concert door Liedertafel en 60- listen 7.20 Vroolijke Avond Kapel Eysoldt. In termezzo: „Weekend", scene van Hans Pfaszer. Hierna tot 10.50 Dansmuziek. Z e e s e n, 1635 M. 5.50—6.50 Gramofoonpl. 10.55 en 11 20 Berichten. II.25 Gramofoonpl 12.151.20 Berichten. 12.20 Gramofoonpl. 2.20—3 50 Lezingen. 3.50 Concert. 4.507.20 Lezingen. 7.20 Dansmuziek. 7.50 Vroolijk uurtje. 8.50 Berichten. 9,00 Populair ooncert. 9 50 Berichten en hierna tot 11.50 Dans muziek. VOORKOMT TANDBEDERF en poetst 's morgens en 's-avonds met NI VA TANDPASTA 75 ets per V\ tube, 25cts p. !4 tube. 9396 DE SCHILDERIJENZWENDEL TE OOSTERBEEK. Voor het gerechtshof te Arnhem is gis teren behandeld de bekende oplichtings zaak uit Oosterbeek, waarbij de heer C. H. aldaar werd opgelicht voor 15.000, na dat hem voor meer dan 100.000 aan waardelooze schilderijen was verkocht. Op 7 Juli heeft de rechtbank te Arn hem den leider van het complot L. Q. tot twee jaar gevanigenis straf veroordeeld. De eisch voor Q. was 2 1/2 jaar geweest. Zoowel liet O. M. als de verdachte Q. waren in hooger beroep gegaan. Dc procureur-generaal eisch te gisteren tegen Q. bevestiging van liet vonnis der rechtbank, doch vermindering van de straf tot anderhalf jaar gevangenisstraf. FEUILLETON. door CHRISTIAN HAUGEN. Si) Gedurende het martelende wachten op den dokter, waren zijn gedachten voort durend bezig met den man, die deze snoo- de daad op zijn geweten had. Hij twijfelde er niet aan, dat het Mr. Granger geweest was. Vanaf het gemeenschappelijk balkon zag hij, dat deze zich nog steeds niet op zijn kamer bevond en dit sterkte zijn ver- moedens in niet geringe mate. En wat voor nut had 't, zich met de politie in verbin ding te stellen. Het laatste gesprek met inspecteur Burdack herinnerde hij zich nog levendig. De politie zou wel onverschil lig staan, tegenover icderen aanslag op zijn vriend. Toch kon Perring geen weerstand bie den aan 't verlangen, Mr. Granger's ka mer nader te onderzoeken. Het nam niet veel tijd in beslag, want bagage had hij hoegenaamd niet bij zich. Maar hij had en kele sigaretteneindjes achteloos op den grond geworpen en Perring verzamelde die zorgvuldig en stak ze in zijn zak. Hij kende het merk, dat zijn buurman bij voor keur scheen te rooken, zeer goed. Ja, hij wist zelfs toevallig, dat zij slechts door een firma in geheel Engeland geïmpor teerd wei-den. Het waren zware Indische sigaretten, waarin een beetje opium ge mengd was en die weinig bekend waren. Nog maar kort geleden, wist Perring heelemaal niet, dat ze in Londen te krijgen waren, tot hij op een goeden dag bij een uit Indië gerepatrieerden vriend 'n doosje zag staan en van deze vernam, waar ze verkocht werden. Een importeur leverde ze direct aan enkele rookers, zonder ze in den tusschenhandel te brengen. Het resultaat van deze vondst was ecu lang telefoongesprek met een particulier- detective in Londen, die ondanks het late uur, toezegde, dat hij aanstonds op onder zoek zou uitgaan om nog den volgenden dag den majoor de gewenschte inlichtingen te verschaffen. Hij zou van den importeur de ndmen trachten te weten te komen en aan de hand van de ontvangen adressen nagaan, welke cliënt twee gouden tanden in 't bovensle gebit had en do laatste dagen afgereisd was. Tegen tien uur t-rad een verandering bij den getroffene in. Perring constateerde, dat dc pols nog krachtig en regelmatig sloeg, de ademhaling werd hoorbaar en de bleeke wangen kregen weer een beetje kleur. Plotseling sloeg hij de oogen op. Hun uitdrukking was peinzend en ver baasd, als trachtte hij zich iets te herin neren. „Ik geloof, dat je- me riep", zeide hij langzaam. „Ja, maar lig nu stil, je bent gewond." „Ja, ja, nu herinner ik 't me", fluisterde Kenton met een wezenloos lachje. „Het gebeurde, toen ik naar de afgesproken plaats ging, om Evelyn te ontmoeten. Je riep me en tegelijk voelde k 'n hevige pijn in m'n hoofd en een stoot tegen de borst." Hij geeuwde en eenige oogenblikken la ter sliep hij vast in. Eindelijk arriveerde de dokter. Hij on derzocht de wonden en gaf den majoor de zoo vurig verbeide verklaring omtrent den toestand van den patiënt. De kogel zat dicht onder de huid en was door een lichte snede gemakkelijk te verwijderen, zonder dat de patiënt behoefde te- ont waken. De majoor besloot nu, den nacht op do kamer bij zijn vriend door te brengen en maakte daartoe de divan gereed. Juist had hij de noodige voorbereidingen getroffen, als er op de deur geklopt werd zacht en voorzichtig. Hij opende en een jong meis je trad binnen. Zij w&s gehuld in een re genmantel en lange rijhandschoenen en hield haar gelaat verborgen achter een dichten sluier. „Watwat wenscht u?" vroeg Per ring verbaasd. Zij keek hem aan, trok een handschoen van haar fraaie witte hand en wierp den sluier over haar hoed. Het was een lieve verschijning met aristocratische trekken en 'n ietwat hoogmoedigen trek om den mond. In haar oogen echter lag een uit- di-ukking van smart en angst. „Lady Evelyn", stamelde de majoor verward. XVIII. NOG EEN OVERVAL. De jonge dame deed, alsof zij Perring's aanwezigheid niet bemerkt had. Zonder een woord te spreken trad zij op 't bed toe en zonk op de knieën. Haar wangen waren nu even bleek als die van den ge wonde en haar hand sidderde als zij be hoedzaam zijn wangen streelde. De onrust in haar oogen week voor 'n uitdrukking van gelaten lijden. Zacht boog zij zich voorover en drukte een kus op zijn voorhoofd. In haar houding lag iets, dat Perring de overtuiging gaf. dat haar ge voelens ten opzichte van Kenton innig en oprecht waren, ondanks liet feit, dat zij met zijn vijanden in verbinding stond. Eindelijk stond zij op en wendde zich tot den majoor. „Ik wist niet eens of hij nog loefde", fluisterde zij zacht. „De angst dreef mij hierheen. Zegt u t mij toch eerlijk: is zijn toestand gevaarlijk?" „Neen. De dokter meent, dat hij bin nen enkele dagen al op mag." Nog nimmer had de majoor zich zoo nerveus en onzeker gevoeld. Zooeven had hijhaar nog gewantrouwd en gemeend dat zij wel degelijk haar aandeel had in den aanslag en de afgesproken ontmoe ting slechts diende om Kenton in een hin derlaag te lokken. Maar zoo slecht durfde hij nu niet meer over haar oordeelcn. Zij had zeker niet geweten dat er een aan slag op het leven van den beminde zou gepleegd worden, misschien enkel veron dersteld,., dat men zich slechts van zijn per soon wilde meester maken. „Het zal u wel verwonderen, dat ik hier binnen gekomen ben", zei de jonge da me, die nu weer over al haar zelfbeheer- sching beschikte en op een koelen afge meten toon sprak. „Ik heb beneden ge wacht, wat hij er van zei, de martelende onzekerheid kwelde mij zoo, dat ik niet den nacht in dorst te gaan zonder de we ten hoe zijn toestand is. Sir Richard was op weg om mij te ontmoeten en zoodoende hoorde ik het schot" verklaarde zij. ,En wist u toen direct, dat 't schot voor hem bestemd was?" onderbrak Perring haar ruw en onhoffelijk. „Ja", antwoordde zij langzaam, terwijl zij hem onderzoekend aankeek, zonder echter haar kalmte te verliezen. „Wilt u Sir Richard zeggen, dat ik zelfs niet kon vermoeden, dat hem eenig gevaar dreigde. U schijnt toch in de zaak ingewijd te zijn en daarom wil ik u wel vertellen, dat deze aanslag ook mij verraste en zeer onver wachts kwam. Bovendien hield ik zulk een gewelddaad voor absoluut uitgesloten. Ik weet er dan ook geen verklaring voor te geven". „Veel in deze aangelegenheid is onver klaarbaar. Dick en ik hadden verwacht, Lady Evelyn, dat u vanavond veel zoudt ophelderen." „Is u er volkomen van overtuigd, dat Sir Richard niet weet, waarom hij achter volgd wordt?" vroeg Evelyn. „Ja." „Dat is niet mogelijk", mompelde zij, het hoofd schuddend. „Na vier jaar van ernstige nasporingen kan men zich in zoo'n gewichtige zaak niet vergissen. Ik kan best begrijpen, dat hij 't voor u geheim houdthet is iets, waarover men met een rechtschapen man liever niet spreekt. Maar wat ik niet kan begrijpen is, dat hij zoo iets heeft kunnen doen. Het komt mij zoo onmogelijk voor, dat ik aan de woorden van mijn vrienden, ja soms aan overtuigen de bewijzen begin te twijfelen". „Kunt u mij niet zeggen waarom hij ach tervolgd wordt?" „Neen. Ik kan u geen enkele mededee ling doen, alvorens ik Sir Richard zelf ge sproken heb. Kent u hem al lang?" (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 13