UlT DE RIJNSTREEK KERKNIEUWS VAN M'N BOEKENTAFEL Agenda STADSNIEUWS WOENSDAG 7 OCTOBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 STOMPWIJK. Volksbond. Een dezer dagen hield de nieuwe afdeeling van den Ned. U.K. Volks bond te Stompwijk hare 1ste officieele ledenvergadering in Café „De Nieuwe Schenkkan"'. Up deze vergadering waren uitgenoodigd B. en W. en de Baad van de Buurtschap Stompwijk en verder de plaatselijke be sturen van verschillende instellingen; ook het bestuur met hun geestelijken adviseur van de afdeeling Leidschendam waren op deze vergadering tegenwoordig. De heer W. J. v. d. Akker, Centraal Pre sident van den Ned. B.K. Volksbond open de de vergadering met den Ukristelijkèji groet en heette allen hartelijk welkom, in zijn openingswoord feliciteerde hij de nieu we afdeeling namens het Centraal Bestuur en spraa de hoop uit, dat de afdeeling steeds zou werken in het belang der leden en Lot grooten bloei zou komen. Door allen werd staande met begelei ding van piano het strijdlied gezongen. Hierna volgde ue verkiezing van het defi nitieve Bestuur. De heer v. d. Akker vraagt ue vergauering, of er nog tegen-candidatcn waren, die zitting wilden nemen in het bestuur. Hiervoor gaven zich nog 3 leden op, n.l. de heeien C. Vogelaar, J. Koelman «n A. v. d. Meer. Na stemming verkregen de voigenue neeren de meerderheid en wer den U'us gekozen de heeren J. Uroeneweg, E. v. d. Lubbe, J. Uranneman, C. Havik en J. Koeleman. Tot voorzitter werd bij acclamatie go- kozen de heer J. Uroeneweg, die ook zijn benoeming aanvaardde. De weleerw. heer kapelaan Verkleij het woord verkrijgend zeide, dat hij zich ge lukkig gevoelue, dat Stompwijk gekomen is, tot ue oprichting van een B.K. Volks bond; hij stelde er hoogen prijs op, dat het bestuur zoo actief is geweest het gees telijke voorop te zetten en te beginnen met een' Algemeene H. Communie oer leden op Zondag 4 Uctober. Burgemeester Keijzer feliciteert de nieu we afdeeling en vertrouwt, dat de afdeo- ling hare verplichtingen steeds zal nako men en verwacht een aangename samen werking met geestelijk en wettelijk gezag; hij schetste de aangename samenwerking met de aldecling Leidsohondain en hoopte ook hetzelfde van de afdeeling Stompwijk. Het woord werd nog gevoerd door den voorzitter van de afdeeling Leidschendam, die in breede trekken de oprichting dezer atueeling uiteenzette. Hij feliciteeide ook •uen secretaris van de afd. Leidschendam niet het succes, dat hij had behaald met het onvermoeide werken voor de afdeeling Stompwijk en zijn werk nu zoo schittereud beloond zaet. Hij dankte ook de heeren E. v. d. Lubbe, J. Koeleman en J. Kleijweg, die de pioniers waren geweest en niets te veel of te zwaar hebben gevonden om de afdeeling tot stand te brengen. Tenslotte hield de heer v. d. Akker een gloedvolle rede, over het organisatieleven op geestelijk en stoffelijk gebied; op het einde zijner rede had spreker een dank baar applaus in ontvangst te nemen. Tot bode van de afdeeling werd nog be noemd de heer U. Havik. Hierna sloot de heer v. d. Akker onder dank en met een opwekkend woord tie vergadering met den Christelijke groet. Geboren Maartje Johanna, dr. van S. van Dam en M. J. v. d. Akker. Overleden: Martinus Johannes War merdam, 19 jaar. Maria Catharina van de Sande, 63 j. GEMEENTERAAD VAN ZOETERMEER—ZEGWAART Op Maandag 5 October 1.1., des avonds 7 uur, kwamen de Raden der gemeenten Zoetermeer en Zegwaart in gecombineer de vergadering bijeen, ten Raad-huize van Zoetermeer. Afwezig de heeren P. J. Smits van Zegwaart en J. A. Duinisveld van Zoe termeer. Na de opening, door voorlezing van het formuliergebed, wordt de heer J. La mens als raadslid beeëdigd. Met een kort woord van den voorzitter wordt de heer Laraeas geïnstalleerd. Door den secretaris worden hierna de notulen gelezen, die, na een opmerking van de heer G. van Straalen, rakende een ge zegde van de heer A. G. Scheer omtrent den finantieelcn t-oestand van Zoetermeer en Zegwaart, in verband met de bespre kingen omtrent de samenvoeging der ge meenten, worden vastgesteld. Hierna komt de agenda in behandeling. 1. Mededeelingen. Bericht van Mevrouw A. Noordam-de Vries, dat zij haar benoe ming tot lid van de schoolcommissie aan neemt. Schrijven van Ged. Staten omtrent het maken van een rapport betreffende de samenvoeging der genieenten Zoetermeer en Zegwaart. Over dit schrijven worden door de leden hunne meeningen weergegeven, de opinies over hst voor of tegen samenvoeging wor den hierbij terzijde gesteld. Besproken wordt, door wie(n) moet het rapport wor den samengesteld. De voorzitter geeft als zijn meening te kennen, dat het initiatief van den Baad moet uitgaan en stelt zich gaarne beschik baar een rapport samen te stellen, waarin de voor- en nadeelen zullen worden be licht, en dat later door een grootere of klei nere commissie te behandelen. Aldus wordt besloten. 2. Benoeming onderwijzer gemeenschap pelijke openbare lagere school. De voor- zitter doet, alvorens tob benoeming wordt I overgegaan, voorlezing van een request van de heer J. Viersen, boventallig onder- I wijzer aan de gem. O. L. school, om in de j vacature van Eijk als onderwijzer te mogen i worden benoemd. Dit verzoek wordt ge- steund door liet hoofd dier school. Spr. j meent, dat de heer Viersen recht heeft om I in de voorste formatie te worden opgeno men. De heer Groene wegen maakte be- zwaren aldus te handelen, daar wel eens I in strijd met de L.O.-Wet gehandeld zou I kunnen worden. De voorzitter deelt die be- i zwaren niet. Ook de heer Van Well kan met de wijze van handelen niet accoord i gaan, inverband met de geplaatste oproe- I ping. De heer Lamens spreekt zijne be vreemding uit, dat geen der sollicitanten hem is komen bezoeken, en dus niet weet wie hij stemt. De heeren Van Duyvenbodc en Van Sbraalen zeggen wel bezocht te zijn geworden. De voorzitter licht de heer La- mens toe, dat de benoeming met spoed moest geschieden, in verband met het af- loopen der aanstelling als tijdelijke leer kracht en er niet met zooveel worden aangedrongen is op bezoek bij de raads leden. Bij een volgende gelegenheid zal met een en ander rekening worden ge houden. Door de heer Lamens worden hierna eenige vragen van principieelen aard ge steld en waarom de oproeping voor onder wijzer maar in één krant geplaatst iis.- De voorzitter antwoordt dat met de op merkingen van de heer Lamens rekening zal gehouden worden. Besloten wordt de heer J. Viersen in de vaste formatie dei- leerkrachten van de school op te nemen. Hierna wordt overgegaan tot benoeming van een boventallige leerkracht uit dc voordracht, zoóals deze i® samengesteld. Om aaai de bemerkingen der verschillende leden tegemoet te komen zal het voorbe houd worden gemaakt, behoudens goed keuring van den Inspecteur van het La ger Onderwijs. Bij stemming blijkt, dat No. 1 der voordracht, de heer G. C. van Dijk te Vlaardingen met 10 stemmen, (2 blanco) is benoemd verklaord. Als datum van m functietreding wordt 19 October 1931 be paald-. 3. Benoeming leden schoolcommissie, we gens periodieke aftreding van de heeren J. van der Goes en J. A. Hitters. Aanbe volen worden in de vacature J. v. d. Goe®, de heeren J. Moers en G. Janson, beiden te Zegwaard, als onder-lid. Benoemd wordt eerstgenomenden. In de vacature J. A. Hitters (onderwijzer-lid) aanbevolen de heeren J. A. Hitters en W. Q. Grimbergen, beide te Zoetermeer. Met algemeene stem men wordt eerstgenoemde gekozen. Bij de rondvraag zegt de heer Lamens nog iets belangrijks te zeggen te hebben, en wel over de urinoir bij de Ned. Herv. Kerk, in het belang van de volksgezondheid en uit een oogpunt van aesthetica. Nu wij toch bij elkaar zijn, aldus spr. kunnen wij thans die zaak uit de wereld helpen. Door het- plaatsen van een dergelijke gelegen heid op den hoek Dorpstraat-Stationstraat is het bezwaar van wegnemen vervallen. De voorzitter antwoordt deze kwestie in het college van B. en W. van Zoetermeer, bij de behandeling der begrooting ter spra ke te zullen brengen. Hierna sluiting. ALPHEN AAN DEN RIJN. De weg in de Gnephoek. Dezer dagen werd een aanvang gemaakt met het aanbrengen van de teerstee-nslag verhar ding op den weg aan de Gnephoek. AARLANDERVEEN. „Eendracht". De pluimvee- en konij nenfokkers vereeniging „Eendracht" alhier heeft haar tentoonstehingsdagen uitge schreven op Vrijdag 11 en Zaterdag 12 December a.s. Genoemd bestuur verzocht bij het schenken van eere prijzen om volle medewerking. Gezien de buitengewone be langstelling van de adverteerders in vraag programma s enz., bezoek aan de tentoon stelling en deelname aan inzendingen ati- ciersjaars, zal men ook nu vooral, alle maat regelen aanwenden om ook deze tentoon stelling zoo grootsch mogelijk te doen slagen. BOSKOOP. Ziekenfonds. Donderdag 8 October a.s. des avonds te 8 uur zal in Hotel „Klaas- sen' alhier een zeer belangrijke vergado- ring worden gehouden van de Mij. Zieken- fonus „Alphen en Omstreken1'. In dezo vergadenng zal op verzoek van het bestuur als spreker optreden, de heer J. Berken bosch-Berends uit Arnhem, ter behandeling van het onderwerp „De Tandverzorging". De verzekerden worden dringend verzocht deze vergadering bij te wonen. HAZERWOUDE (Groenendijk). Personalia. Ook te 's-Hertogenbosch behaalde Bob v. Niekerk alhier het diplo ma van den Bond St. Michael van B.K. Politiepersoneel in Nederland. NIEUWKOOP. Landbouwcursus. Gedurende dezen winter zal in de B.K. Jongensschool alhier een landbouwcursus gegeven w,orden. De cursus gaat uit van het bestuur van den Land- en Tuinbouw Bond en staat onder leiding van den heer B. M. Domsdorf. 14 leerlingen hebben zioh aangegeven plus eenige toehoorders. Aanmelding kan alsnog geschieden bij den seoretaris, den heer G. de Bruijn. KOUDEKERK. Personalia. Tot onderwijzer aan de O. L. school alhier is met ingang van 1 Nov. a.s. benoemd de heer N. van Veen, thans in gelijke betrekking te Ridderkerk. NOORDEN. Ongeval. Zondag kwamen twee kinde ren van L. Steijn naar de vroegmis mee rijden met de melkauto van W. Stigter. Toen de auto nabij de kerk was en zou stoppen moest tegelijk teruggereden wor den voor de autobus van J. Pietersen, die uit den baan van A. Kuijf kwam. Het zoontje van S. zag dit niet, klom ter zijde van de auto en kwam daarbij met zijn boenen onder het wiel terecht. Bloedend werd het opgenomen en naar huis gebracht. Op raad van den geneesheer is het naar het Ziekenhuis te Leiden overgebracht. ZWAMMERDAM. Speldjesdag. De opbrengst der alhier gehouden speldjes-collectie gehouden ten bate van de Mgr. Mutsaers-stichting, her stellingsoord voor B.K. Spoor- en Tramweg- beambten bedroeg J 40. Geboren: Maria, dr. van Peter Stap per en Aaltje de Boer. Margaret-ha Alida dr. van Dirk Hoogendoorn en Bijtje van Muiswinkel. Ondertrouwd: Hendrik van Breda jm. 23 j., te Aalsmeer Priena Wilhelmiua Goudkuil jd. 20 j. Getrouwd: Theodoras Arie Kalsho- ven jm. 25 j. en Lijntje Schakel jd. 23 jaar. ZEVENHOVEN. Ondertrouwd: Petrus van Veen, jm. 30 j. te Haarlem en Maria Antonia Lem mers, jd. 27 j. te Haa-rlemmerliede en Spaarnwoude. VROUWEN VAN NAZARETH NAAR JAVA. Zondag 11 October a.s. zullen mej. dr. Louise Veldhuis en mej. Fides Rammers van de Congregatie der Vrouwen van Nazareth vanuit Rotterdam vertrekken op reis naar Java. De Vrouwen van Nazareth, die, zoo als men weet, reeds gevestigd zijn te Buitenzorg, waar zij de leiding hebben van de Stichting „Jeugdzorg", hebben nu op Java een tweede nederzetitng ge sticht, n.l. te Semarang. Het is de be doeling daar te komen tot de oprichting van „De Graal". Mej. Veldhuis en mej. Rammers zullen door de Rotterdamsche en Schiedam- sche Graalleden op feestelijke wijze wor den uitgeleide gedaan. Wij hopen, dat hun krachten er toe mogen bijdragen, dat de Graal in Indië spoedig tot grooten boei moge komen. Zij zullen op 16 October in Marseille aan boord gaan van het s.s. „Slamat". Allerzielendevotie. Allerzielendag nadert, de herdenkings dag, waarop de H. Kerk zeer in 't bij zonder al haar machtige middelen aan wendt, om de lijdende zielen in het va gevuur uit haar pijnlijk wachten te ver lossen. Zij doet dit door haar ontroerend Doo- dencfficie, waarvan de Vespers voor de overledenen deel uitmaken. Er zullen maar weinig kerken in Ne derland zijn, waar de Vespers voor de overledenen en althans één der drie II.H. Missen van Allerzielendag niet door een groote schare geloovigen wor den bijgewoond. Maar tot dusverre waren de gebeds formulieren niet in een handige en goed- koope uitgave voor het geloovige volk beschikbaar. Daarin wordt thans voorzien en voor Allerzielendag wordt verkrijgbaar ge steld een volledige Latijn-Hollandsche uitgave van de Vespers - der overledenen en de drie misgebeden voor dien dag. Aldus kunnen de geloovigen zich zoo in nig mogelijk vereenigen met de offers der Kerk, door het medebidden van haar gebed. De uitgave verschijnt als no. 62 in de liturgische serie Bron van Christelijken Geest. Aanvragen kan men richten aan de N.V. Gooi Sticht te Hil versum, die met medewerking der Liturgische ver- eenigingen deze uitgave behartigt. Het Schild. Apologetisch Maandschrift. Ui tg. der A.V. Pe trus Canisius Bij het doorbladeren van de voor ons liggende Oct ober-aflevering van het Schild trok ons het meest een artikeltje van dr. Bender in de rubriek Op den Uitkijk, waar in hij terugkomt op de kwestie „Wat is het geweten", naar aanleiding van onze recen sie op het Septembernummer Het doet ons genoegen, dat dr. Bender zich de moeite heeft willen getroosten om in een vrij uit voerig verweer datgene recht te zetten, wat hij aanzag voor "een product van weinig heldere denkbeelden. Misschien herinne ren onze lezers zich dat wij in September van meening verschilden over de definitie van het geweten en meenden, dat o.i meer aandacht moest worden geschonken aan het gevoelselement. Wij merkten dit op in een paar regeltjes, welk stukje geenszins de pretentie van een wetenschappelijk trac- taat in zakformaat had, maar meer be doeld was als een aanwijzing in welke richting wij eenige verandering wenschten. Scherp omgrensde begrippen waren niet noodig en zelfs niet eens gewenscht, eens deels om de recensie niet onleesbaar te ma ken (ons blad is nu eenmaal geen vaktijd schrift) anderdeels omdat wij meenden, dat dr. "Bender ons ook zóó wel begrijpen zou, Het is evenwel gebleken, da-t de paar regeltjes, welke' wij aan de kwestie wijd den, niet duidelijk genoeg belicht hebben, Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentius» Bibliotheek, geopend 's avonds vap 7.30—8.30 uur. Donderdag. „St. Ursula" Tooneeluitvoering Zomerlust, 8.15 uur. Donderdag. R. K. Vrouwenbond, Kleine Stadszaal, S uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 Oct. a.s. waargeno men door apotheek: C. B. Duyster, Nieu we Rijn 18, telefoon 523. waar het om gaat. Onze geleerde opponent heeft er n.l. aanleiding m gevonden om eens haarfijn uiteen te ze toen verschillende be grippen, waarvan hij ons niet zóó precies op de hoogite achtte. Wij zijn den schrijver daarvoor dankbaar; hij heeft het zich niet gemakkelijk gemaakt en een ragfijne uit eenrafeling draagt altijd vrucht/Zóó een voudig is de zaak evenwel niet; onze af wijkende meening is niet zoozeer een ge volg van „onnauwkeurigheid en oppervlak kigheid", doch vindt z'n oorzaak dieper, in een verschil van inzicht. Om dit toe te lich ten zouden wij meer plaatsruimte noodig hebben, dan wij kunnen verantwoorden, mede in verband met het karakter van de controvers Indien de redactie van het Schild het ons toestaat, zullen wij onze meening gaarne verdedigen in dit tijd schrift. Behalve in bovengenoemd artikeltje vraagt dr. Bender ook onze aandacht in dit nuix-mcr voor zijn vervolgartikel over Huwelijksbeletselen. Hij bespreekt thans de beletselen, die een huwelijk niet ongeldig, maar wel ongeoorloofd maken, de z.g ver biedende huwelijksbeletselen (impedimenta impedientia) en daarvan wordt allereerst de gelofte onder de loupe genomen. Wij bewonderen ook hier de helderheid, waar mede de schrijver de dingen zegt en ver- k'aart, doch zouden gaarne willen neer schrijven, wat velen wellicht bij zich zelf na lezing denken: Jammer, dat dr. Bender niet ingaat op de r ed e 1 ij k h e i d voo het sluiten van een huwelijk na afgelegdi eenvoudige gelofte van maagdelijkheid of volkomen zuiverheid. De moeilijkheid ligt voor de hand: „Nu ja, het mag dan niet per se ongeoorloofd zijn, gek is het toch Mogen wij vragen, of dr. Bender hierop later eens nader wil ingaan? Piet Kasteel bespreekt vervolgens het Atheïsme in Nederland, een historische uit eenzetting. Ook uit Schootenhof klinkt weer een stem, van Maura Blans, Oblaat van den H Benedictus, over het Feest van Christus Koning. Tenslotte beschrijft de Zwitser A. M. de Bavier uit St. Maurice zijn bekeeringsgeschiedenis uit het Protes tantisme, hoe hij zijn weg vond van Genève naar Rome over het Anglikaansche Canter- bury. Do gewone rubrieken Op den Uitkijk, Vragenbus, Boekbespreking en Correspon dentie ge-ven ons ('behalve dan het artikel van dr. Bender) geen aanleiding tot be merkingen. Nieuw postagentschap annex telegraafstation. 7 October wordt een brievenbus ge plaatst in de Hoogerbeetsstraat hoek Johan de Wittstraat 40, waarin de zaak is gevestigd van den heer A. ten Cate. In dat pand wordt tevens met ingang van 12 October gevestigd een postagent schap annex telegraafstation. Het agentschap is op werkdagen open gesteld van 8 tot 19 voor zegelverkoop, aanneming en uitreiking van aangetee- kenden, aanneming van postpakketten en expressestukken; 8.30 tot 15 voor den postwissel-, postcheque- en giro en qui- tantiedienst, uitbetaling van invaliditeits en ouderdomsrenten en dienst der on gevallenwetten voor zoover betreft aan gifte van bedrijfsstaking en ongevals aangiften en in- ontvangst nemen van loonlijsten; 8 tot 18 voor belastingbeta ling; 9 tot 19 voor spaarbankzaken; 8 tot 19 voor telegraaf. Op Zon- en feestdagen voor alle dien sten gesloten. Postcheques kunnen op de agentschap pen mede worden uitbetaald. Aanbevo len wordt op de cheque en het advies den naa-m van het agentschap te ver melden, zijnde resp. Leiden-Stationsweg, Leiden-Heerenstraat, Leiden-Haven, Lei- den-Hoogewoerd, Leiden-Hooge. Rijndijk, en Leiden- Johan de Wittstraat. Handelsregister K. v. K. Opheffing: 832 J. L. C'reyghton, Leiden, Rijnsburger weg 149; koperslage rij; winkel in verliohtings'- en huish. ar tikelen. Wijzigingen: 1497. S. Bodegraven Nieuwkoop, Dorpstraat A. 345, graan handel en maalderij. De handelszaak is d.d. 1 Juni 1931 overgegaan aan de N.V. „Baconia" te Rotterdam. 547. Coöp. Boerenleenbank, Nieuwkoop D. No. 92. Uittr. Bestuursl.: J. Groenen dijk, Nieuwkoop. N. Bestuursl.: A. J. van Smoorenburg, Zevenhoven. 4506. Maatschappij tot vervaardiging van hoornproducten „Arlith", Leiderdorp Zijlweg 28. De Commissarissen A. Tres- fon en B. Hus, treden op als waarne mend directeur. Voor het examen van Apothekers-as sistent zijn geslaagd de dames: M. E. v. d. Berg (Rotterdam), W. C. Beumer (S assenhei m), K. W. van de Beid (H i 11 e g o m). Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan: a. P. Th. Verhoef en rechtverkrijgen den tot het oprichten van een slagerij in het perceel Haarlemmerstraat nö. 13, Sectie H. no. 2702; b. de firma W. A. F. Marijt en recht verkrijgenden, tot het oprichten van een bewaarplaats en drogerij van wol' en zouterij van huiden in het perceel 2e Looierstraat no. 73-75, Sectic C. no. 1891; c. C. J de Goede en rechtverkrijgen den, tot het oprichten van eeïi wasch- inrichting in het perceel Heerensingel no. 27 g, Sectie K. no. 17G8; d. P. P. J. van Remundt en rechtver krijgenden, tot het oprichten van een stoom- wasch- en strijkinrichting in het perceel Zijlsingel no. 2, Sectie K. no. S09; e. J. Marijt en rechtverkrijgenden, tot. het oprichten van een ploterij, zouterij van huiden, drogerij en opslagplaats van wol in het perceel 2e Looierstraat no. 9 b, Sectie C. no. 1635. Leiden, 7 October 1931. A. VAN DE SANDE RAKHUYZEX, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Niet Officieel 457e STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 7 October 5e Klasse Ue Lijst. Hooge Prijzen: 10760 1000. 4383 16348 1S495 20443 /4CO. 2265 74"2 8566 9183 9615 14609 14729 17070 19279 ƒ100. Prijzen va n 70.-. 211 9 18 24 34 9S 198 202 321 438 522 550 764 8.38 863 883 893 915 1272 1431 1502 1S32 1866 2035 2081 2293 2411 2418 2550 2610 2863 2946 2953 2956 3001 3148 3302 3439 3469 3594 3656 3667 37.3 3722 3729 3835 3921 3950 4182 4242 4258 4266 4360 4388 4392 4497 4503 4517 4518 4559 4659 4713 4792 4836 4960 5048 5295 5344 5363 5530 5800 5S61 6004 6097 6143 6192 6213 6296 6330 6373 6426 6436 6500 6519 6602 6707 6895 7240 7277 7350 7444 7468 7620 7647 7736 7738 7961 7966 7996 8023 S104 S272 82S7 8315 8450 8607 8656 8663 8667 8671 8691 8S31 8887 8892 8993 9016 9094 9099 9234 9330 9418 9501 9755 9764 9S90 9955 10113 10172 10216 10279 10309 10346 10426 10435 10492 10564 10595 11060 11135 11276 11282 11458 12276 11581 11679 11S73 11917 12040 12221 12227 12464 12485 12506 12508 12522 12533 12712 12779 12797 12799 13130 13132 13173 13191 13227 13251 13463 13577 13596 13672 13710 13723 13S64 13S71 13911 14182 14325 14394 14446 14573 14613 14619 14778 14797 14S54 14934 14941 149S8 15052 15113 15278 15418 15502 15511 15722 16187 16451 16527 16601 16613 16627 16658 16661 16672 16915 16916 17153 17211 17318 17380 17420 17459 17520 17580 17620 17628 177S7 17963 18088 18167 1S194 1S298 18345 18472 18535 18606 18611 18663 18S09 1S899 1S941 19207 19244 19461 19580 19609 19643 19S71 19966 20221 20255 20267 20281 20487 20554 20617 20622 20631 20634 20795 20827 20997 Nieten: 58 89 161 199 215 226 236 274 402 517 540 632 638 789 829 8S1 911 921 954 963 1047 1093 1105 1106 1127 1129 1199 1228 1230 1302 1375 1396 1426 1464 1496 1508 1545 1559 1583 1592 1625 1650 16S7 1695 1711 1726 1730 1755 1762 1765 1831 1836 :S82 1S99 1927 1929 1947 1966 2012 2037 2073 213S 2207 2248 2269 2272 2322 2410 2435 2458 2460 2600 2667 2670 2696 2759 2848 2903 2920 2922 2931 2944 2997 3051 3101 3107 3123 3127 3211 3221 3257 3268 3330 3345 3348 3405 3414 3425 3480 3486 35C3 3513 3574 3576 3626 3672 3723 3840 3S74 3908 3927 3930 3944 3994 3998 4002 4026 4032 4081 4083 4127 4162 4176 4181 4185 4192 4236 4265 4284 4463 4467 4475 4495 4549 4556 4571 4602 4663 4678 4714 4725 4726 4746 4764 4774 4795 4816 4843 4S73 4877 4910 4911 4927 4929 4969 5018 5063 5085 5102 5185 51S8 5194 5259 5272 5301 5353 5393 5421 5438 5476 5497 5512 5566 5589 5597 5623 5656 5684 5704 5707 5721 5724 5728 5756 5767 5777 5795 5833 5835 5859 5942 5991 6066 6072 6124 6146 6156 6160 6174 6204 6255 6275 6310 6316 6414 6415 64S9 6495 6501 6516 6543 6565 6574 6596 6647 6651 6666 6779 6891 6940 6944 7006 7036 7217 7221 7235 7242 7250 7305 7344 7376 7377 7387 7421 7504 7516 7542 7551 7595 7633 7646 7660 7688 7692 7714 7730 7S41 7962 7970 8007 8044 8175 8207 8225 8242 8279 8412 8444 84S6 8513 8539 8572 8610 S6S2 8712 8719 8755 8835 8847 8854 8903 8914 8917 8925 8943 8945 8951 8967 8976 9007 904. 9049 9120 9135 9153 9156 9157 9192 9193 9210 9217 9237 9245 9250 9274 9277 9281 9316 9335 9363 9404 9405 9424 9447 9456 9459 94S9 9493 9497 9535 9594 9619 9694 9715 9716 9742 9796 9804 9828 9871 9885 9929 9960 10052 10073 10090 10125 10129 10195 10205 10208 10246 10270 10305 10350 10357 10364 10370 10417 10457 10460 10501 10543 10553 10559 10578 10591 10607 10609 10620 10684 10691 10710 10727 10741 10791 10799 10822 10S32 10966 10968 11007 11040 11056 11093 11109 11150 11168 11178 11184 11233 11245 11248 112=0 11285 11360 11382 11441 11472 11545 11552 11563 11574 11591 11623 11654 11693 11730 11747 11801 11835 11860 11S65 11890 11956 12056 12057 12092 12149 12178 12191 12214 12225 12226 12228 12232 12335 12402 12403 12406 12434 12494 12512 12536 12577 12591 12614 12732 12739 12754 12768 12782 12815 12S17 12834 12848 12867 12S80 12885 12942 12948 12970 13030 13031 13063 13076 13120 13144 13156 13177 13243 13277 13345 13513 13527 13546 13550 13552 13591 13686 13700 13707 13712 13722 13728 13730 13738 13746 13801 13S04 13809 13859 13891 13893 13905 13968 13987 14005 14031 14053 14195 14223 14226 14228 14236 14311 14328 14379 14409 14474 14491 14505 14520 14565 14566 14569 145S9 14599 14693 14763 14783 14823 14836 14841 14S45 14879 149S7 14989 15076 15080 15095 15096 15128 15167 15176 15191 15214 15228 15236 15260 15288 15292 15294 15295 15319 15330 15347 15444 15505 15512 15532 15581 15620 15640 15670 15697 15747 15829 15845 15873 16010 16059 16076 16113 16151 16158 16164 16166 16186 16293 16344 16389 16413 16448 16480 16491 16525 16559 16568 16609 16625 16641 16690 16692 16730 16746 16756 16828 16930 16975 17066 17104 17127 17154 17210 17224 17249 17250 17282 17316 17326 17338 17367 17382 17390 17415 17488 17492 17547 17589 17594 17625 17630 17650 17663 17746 17785 17789 17804 17S25 17850 17946 17948 17974 18010 18072 1SG85 18114 18150 18193 18232 18277 18285 18287 18.307 18362 18377 18410 18414 18426 18475 18567 18589 18600 18610 18628 18634 18690 18702 18729 18773 IS825 18892 18909 18964 I896S 19008 19037 19053 19213 19242 19264 19276 19310 19325 19341 19345 19377 19388 19405 19422 19438 19469 19545 19560 19571 19583 19679 19711 19731 19737 19755 19759 19817 19821 19864 19886 19904 19935 19946 19996 19974 19989 20122 20132 20003 20043 20049 20077 20081 20085 200S8 20161 20182 20197 20239 20265 20275 20316 20321 20324 203-19 20360 20399 20475 20492 20571 20633 20644 207'1 20713 20724 20754 20760 20764 20770 20777 20854 20859 20861 20887 20905 20932

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2