UIT DE OMGEVING De zeven Raadsels UIT DE RUNSTREEK MAANDAG 5 OCTOBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT ALKEADE. Vleeschkeuring. In den loop der maand September zijn ter Secretarie aan gegeven de volgende slachtingen: Bedrijfs- siachtmgein 20 koeien en 28 varkens. Nood- sLachtingen: 5 koeien, 6 graskalveren, 3 var kens, 1 big, 4 schapen, 2 lammeren en 1 geit. Ingevoerd werd 230 K.G. vleesch. Aan keurloon werd ontvangen 301.75. Geboren: Joanna Adiriana, d. van P. L. de Jeu en J. Schoo. Helena Maria, d. van G. Termeulen en C. M. van der Meer. Alida Petronella Maria, d. van S. C. Bak ker en A. C. J. Vol water. Gehuwd: J. van der Meer jm. 23 j. en A. A. van Klink jd.. 21 j. J. L. Bakker jm. 27 j. en A. J. van der WiUik jd. 20 j. J. C. "Loet jm. 28 j. en M. C. Zaal 26 j. Gevestigd: J. B. M. van Schijodol van Stad-Delden. J. Pees van Blokzijl. J. M. van der Krogt van Zoeterwoude. C. A. de Prie van Bloemendaal. C. P. Meereboer van Warmond. H. Ludla.ge van Lastrup (D.). J. P. Pouw van Heem stede. J. J. van der Putten van Alphen aan den Rijn. M. Scalasz van Pesterrsé- bet (H.). E. J. Hogeboom van Leimni- den. V ertrokken: M. J. Meiman naar Lei den. K. Korporaal en gezin naar Den Haag. G. Raaphorst naar Haarlemmer meer. H. G. Buskermolen naar Zundert. P. de Vogel naar Hazerswoude. G. W. A. Soede naar Noordwijkerhout. J. E. Scbrama naar Alphen aan den Rijn. Th. E. M. Bakker naar Millingen. A. N. de Jong naar Noordwijk. A. A. den Haan naar Leimuiden. Th. C. van Haastregt naar Hazerswoude. HILLEGOM. Papierbakkon. Door de gemeente zijn op meerdere plaatsen keurige alluminium- papievbakken geplaatst. Hopen we, dat het publiek meer zal werken, om de netheid op straiten en wegen te bevorderen. inenting. Woensdagmiddag zal er in de Gemeente-school gelegenheid zijn tot het gratis gebruik maken van inenting en berinentkig van 3.30 tot 4.30 uur. Geboren: z. van C. Mettz-ten Broe- ke; z. van E. Brandsma-Terpstrad. van M. v. van Til-Knippenberg; z. vain J. H. Peters-Van der Aar; d. van C. M. Rroon- Sistermans; d. van C. A. A. Bergman-Donk; d. van M. A. Smit-Lamimers. Ondertrouwd: M. J. Lammere en M. A. van der Meij. Getrouwd: P. van Rooden en A. M. Uitendaal. A. L. Teeuwen en C. A. Uitendaal. Overleden: R. Sprik wed. Th. Seijse- ner vr. 88 j. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De prijzen blijven den Laatsten tijd tameiijk goed. Het koele weer werkt hiertoe mee. Betaald werd'voor snij bloemen per 100 stuks: Zinnia 7090 cent, Pompon Dahlia's 60—80 cent, Groote Dah lia's f 1.101.60, Helianthus 5065 cent, As ters wit 3545 cent, Asters rood en blauw 2535 cent, Anjers rood en rose 1.60 2.10. Gladiolen: Red Cana 6070 cent, Down 5060 cent, Vlamingzwart 4050 cent, Crimson Glow 4050 oent, War 80 90 cent, Jacoba 40—50 cent. Snijbloemen perbos: Harde Statice 3—5 cent, Crysan- then 47 cent, Fietje 1215 cent. Elba 35 oent, Afrikanen 24 oent, Golden Sun 10 20 cent, Juliana 1419 cent, Witte Crysan- then 1621 cent, Dwergasters 35 oent. Per stukGroote Crysanthen 612 cent. Rozen per bos van 20 stuks: Hadley f 1.20 1.50, Golden Ophelia 80—90 cent, Colum bia 80—90 cent, Butterfly 8090 oent, Rosa- landia 6075 cent. VOORHOUT. Afwezigheid Burgemeester. De Burge meester dezer gemeente, de Edelachtb. heer <jr. S. F. A. C. M. Baron van Wijnbergen, zal van 3 tot en met 24 October 1931 buiten de gemeente Lisse vertoeven. Vaccinatie. Woensdag 7 October a.s. vainaf des namiddags 2J^ uur bestaat ten huize van dir. H. A. G. Bots, gelegenheid tot kostelooze inenting. FEUILLETON. door CHRISTIAN HAUGEN. 17) Zij liet hem geen tijd om haar eerste vraag te beantwoorden en daarom prees hij slechts de bergen, de mooie natuur en was vol lof over het water. „Ik vind 't erg onvoorzichtig van je, om te gaan baden als je niet erg lekker bent", zeide zij. „Het had gemakkelijk slechte ge volgen voor je kunnen hebben". „Ja, ik geloof, dat je gelijk hebt, want eigenlijk voel ik me heelemaal niet goed." „O, wat jammer. Ik had er net zoo op gerekend, om samen een wandeling te ma ken door de bosschen.... maar als je niet goed bent „Ik vind 't werkelijk heel jammer. Ik had je zoo graag eens willen spreken..., maar „We zullen dan maar uitstellen tot mor gen nietwaar „Ja dat zal wel het beste zijn, hoe 't me ook spijt om je vanavond teleur te stellen. Maar waar zie ik je morgen en hoe laat Lady Evelyn antwoordde niet direct en Kenton kreeg den indruk, alsof zij eerst overleg pleegde met een derde. „Kun je om zeven uur? Neen, dan dineer je. Om acht dan „Afgesproken. Maar waar?" „Waarschijnlijk op dat plekje bij dien LISSE. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer W. N. van der Meij, slaagde te 's Hertogen bosch voor het politiediploma. Opgepikt. Op de Liseer-harddraverij is door de gemeente-politie proces-verbaal op gemaakt tegen zekeren P. v. V., wegens het geven van gelegenheid tot haza-rdspel. De attributen, het bekende tafeltje, de drie halve nootjes en het balletje, werden in be slag genomen. Door den rijksveldwachter werd een an der persoon gewaarschuwd wegens hetzelf de feit, waarna arrestatie en opsluiting volgde. Een gelukkig verschijnsel mag het ge noemd worden, dat op het platteland deze heeren in de gaten worden gehouden en al- zoo het argelooze publiek eenigszins be schermd wordt tegen de goochel-trucs van deze kwartjesvinders. Wij vernamen, dat desondanks toch nog verschillende bedui dende bedragen door het publieik werden geofferd. In Lisse werd gewerkt met wel 5 handlangers, die om beurten als gangma ker dienst doen en de eerste bedragen dan RIJPWETERING. Laf. Reeds een tweetal malen zijn op den openbaren weg alhier kleine spijker tjes uitgestrooid, met gevolg, dat vele fiets rijders gedupeerd werden met een lekke band. De verontwaardiging over deze laffe streek is algemeen en men hoopt, dat de daders zullen worden opgespoord. Ziekenhuisverpleging. Op Donderdag 1 October ld. hield de R. K. vereeniging tot bestrijding der onkosten bij ziekenhuis verpleging „tSt. Joannes de Deo" haar jaar vergadering des avonds te acht uur in 't café „Concordia" alhier. De opkomst was weer bedroevend slecht, hoewel toch het aantal vergaderingbezoekere grooter was dan vorige jaren. De voorzitter, de heer J. v. Egmond, opende met den chris telij ken groet en sprak daarbij den wensch uit, dat de daadwerkelijke belangstelling voor deze nuttige instelling moge toenemen. De hier na gelezen notulen der vorige jaarvergade ring werden daarop zonder op- of aanmer kingen goedgekeurd en vastgesteld. Dan verkreeg de penningmeester het woord, die mededeelde, dat de inkomsten met batig saldo van het vorige dienstjaar hadden be dragen 1879.45, de uitgaven 1371.98, zoo- dat er een voordeelig saldo van 507.47 in kas was. Hiermede is weergegeven de toestand, op 1 September 1931. Met groote belangstelling werd daarna door de aanwezigen kennis genomen van het door den secretaris ontworpen jaarover zicht der vereeniging, hetwelk we om haar groote belangrijkheid terwille van de thuis blijvers hier in zijn geheel laten Volgen. In het boekjaar 19301931 werden op kosten der instelling méér zieken verpleegd, dan in een der voorgaande jaren van het bestaan der vereeniging n.l. 21. Het totaal aantal volledig betaalde verpleegdagen bedroeg 479, terwijl nog voor één patiënt de helft der onkosten voor 21 verpleegda gen werd vergoed. In 't geheel werd aan vergoeding voor verpleegkosten uitgekeerd de som va-n 1155.50. Bovendien werden op kosten der vereeniging 9 zieken naar een ziekenhuis vervoerd, welk vervoer 49.45 van de kas eischte. Was dus het aantal zie ken een record, ditzelfde mag niet gezegd worden van het aantal contribueerende le den der vereeniging.* In het vorig boekjaar toch bedroeg het totaal bedrag der geïnde contributie 1263.81, tegen 1182.05 in het laatste, of pl.m. 81 minder. Hieruit blijkt, dat het aantal leden met ruim 30 moet ver minderd zijn. Het zal hieruit aan een ieder duidelijk blijken, dat op dezen voet voort gaande met vermindering der inkomsten en verhooging van het bedrag der uitgaven in de toekomst een verhooging der contri butie onvermijdelijk zal worden. Voors hands achtte men het echter nog niet noo- dig tot dezen maatregel over te gaan, waait bij het volgende agendapunt werd beslo ten de geldende contributieregeling voor het thans begonnen boekjaar te handhaven. Het aftredend bestuurslid, de heer C. P. Jansen, werd daarna bij acclamatie herko zen en nam zijn herbenoeming aan. Bij de rondvraag kwam van de bestuurstafel een voorstel, waardoor het mogelijk zou wor den gemaakt door verhoogde contributie- betaling ingeval van ziekenhuisverpleging dennenboom zooals ik je laatst, telefonisch uitgeduid heb. Weet je 't nog?" „Ja ik herinner 't me. Ik zal 't wel vin den". Zij wisselden ngg een paar woorden over onbeduidende zaken en groetten ekaar met een „tot ziens". Op de gang was 't nu volkomen donker, slechts een smal venster gaf een streep licht. En juist die donkerte stelde Kenton in de gelegenheid de vogende korte scène waar te nemen. Als hij uit de telefooncel trad, zag hij een smal lichtstraaltje dwars over den loo- per en op den tegenovergestelden muur vallen. De lichtbundel werd breeder en breeder naar gelang de deur, die het licht doorliet verder geopend werd. Een oogen- blik zag hij een schaduw in de deuropening en nu werd de lichtstraal weer smaller en verdween geheel. Er was dus iemand uit een kamer gekomen dei op dezelfde zijde lag als Kento's kamr. En was de betrok kene niet zoo ongemeen voorzichtig te werk gegaan, dan zou Dick aan 't voorval niet de minste aandacht geschonken heb ben. Nu echter was zijn nieuwsgierigheid gaande gemaakt en het bleek hem, dat het de deur van mr. Granger geweest was, die zoo geheimzinnig geopend en gesloten was geworden Zijn gebuur had dus gedurende zijn gesprek op de gang gestaan, met de bedoeling hem af te luisteren. Omtrent zijn vroegere vermoedens kreeg hij nu ze kerheid. Kenton vertelde zij vriend het verloop van het telefoogesprek en ook, wat daarna gebeurd was. „Ik houd 't voor zeer waarschijnlijk", zei de majoor, „dat de man 'n spion is. Ik een verhoogde uitkeering te krijgen. In ver band echter met die geruchten omtrent een nieuwe tarievenregeldng van het St. Elisa- bethsgesticht werd dit voorstel aangehou den tot de volgende jaarvergadering. Toen er verder niets meer aan de orde was, sloot de voorzitter met een woord van dank en den christelijken groet de bijeen komst. WASSENAAR. Benoemingen. Tot klerk ter gemeente secretarie alhier is benoemd de heer J. J. Meulendijk, ambtenaar ter secretarie en ontvanger te Kloetinge. Als gemeente-tuinman is aangesteld de heer G. J. J. Wensveen alhier. Verkeersongevallen. De heer H. uit Scheveningen is op den Kerkdam met zijn auto tegen een lichtmast opgereden. De mast knapte af, terwijl de auto werd be schadigd. De motorrijder J. uit Leiden is op den Rijksweg bij de Paauwlaan tegen een auto opgebotst met het gevolg, dat het motor rijwiel werd beschadigd. Een auto, bestuurd door A. van hier, is op de Rust- en Vreugdlaan geslipt, met het gevolg, dat de wagen tegen een brug leuning botste. De wagen werd zwaar, de brugleuning licht beschadigd. Geboren: Gerarda Cornelia, d. van L. Parlevliet en G. C. van der Kamp. Andries Willem, z. van W. J. D. van Dijk en M. Mostert. Jnrjen, z. van K. Koenra- des en S. Veloo. Wilhelmana Eilsabetb, d-. van J. Bekooij en E. W. van Hald-eren. Jozef, z. van S. G. H. Sorbi en C. J. F. Wou ters. Maria Adriana, d. van A. C. M. Deurloo en M. Modderkreeke. Ondertrouwd: L. L. van Leeuwen en P. van Haastrecht. A. de Greef en M. R. Meenhorst. H. J. G. M. van de Pol en H. E. C. van Ommeren. A. van den Hoek en W. I. Rapp. Overleden: G. Hoogenzaad 61 j., weden, van C. T. Reisig. R. van der Schaaf f 52 j. echtgenoote van J. J. Kips. F. van der Meer 79 j., wedn. van M. A. Ver- brugge. KOUDEKERK. Ziekenhuisverpleging. De Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging „Hazerswoude- Koudekerk, hield hare 8e jaarvergadering onder leiding van haren voorzitter den EdelAchtb. Heer J. van der Meulen. Uit het jaarverslag van den penning meester bleek de gestadige groei der ver eeniging, zoodat nu reeds 1250 gezinnen zijn toegetreden. In het afgeloopen jaar waren het aantal verpleegdagen in het Academisch Ziekenhuis te Leiden 1185, in het St. Elisa'&ethgesticht 214, in het Dia- oonessenhuis 344 en in het Ziekenhuis te Deventer 28 dagen, totaal 1771 verpleeg dagen. Uit het jaarverslag van den penning meester bleek dat de ontvangsten haddén bedragen 7411.41; de uitgaven 6720.28, zoodat het batig saldo bedroeg 691.18. Tot bestuurslid werd herkozen de heer W. J. Dekker, welke zich deze benoe ming liet welgevallen. Tot controle-commissie werd aangewe zen de heeren Th. W. Verkleij en J. D. Reijneveld en tot plaatsvervanger de heer A. Stelling. Alle heeren lieten zich deze keus welgevallen. De samenkomst werd bijgewoond door de beide adviseurs der vereeniging, de plaatselijke doktoren de heeren Dr. Vlaanderen en Dr. Zoete. Geboren: Gerrit, zoon van G. Nag- tegaal en J. van der Veen Arie, zoon van A. van der Meijden en M. Vergunst Teunis, zoon van A. van der Meijden en M. Vergunst Cornelia, dochter van M. Geerlof en L. den Hollander. NIEUWVEEN. Mazelen. In onze gemeente heerscht in vrij ernstige mate mazelen. Vooral de Chris telijke en Openbare Lagere school tellen veel patiëntjes. Geboren: Johannes, z. van W. Meijer en Jac. E. Kriek. Ondertrouwd: Corn. Jac. Mulder 19 j. en G. M. Bulk 19 j. Overleden: H. Roel vink 78 j. ben zeer benieuwd, welke partij de zijne is, die van Lady Evelyn of van den man met het litteeken, of, dat de reden van zijn ver blijf in dit eenzame oord nog een derde geheim verbergt. Wat meen jij „Ik meen, dat we maar eens moesten gaan eten. Wij kunnen hem dan meteen weer eens wat meer van nabij zien." XIV. DE REDDER Er waren nieuwe gasten in Mrs Nolly's Pension aangekomen en eenige van hen, die blijkbaar tot de beste kringen van Goed behoorden, zaten aan kleine gereserveerde tafeltjes bij de vensters. Zoo ook Kenton en zijn vriend. Ook de man met de grauwe bakkebaarden was van de groote massa gescheiden gehouden en zat alleen aan een klein bijzettafeltje. Mogelijk had hij den wensch te kennen gegeven zoo dicht mo gelijk in de buurt te zitten van de beide Londensche heeren, die dit afgelegen hoek je van den aardbodem hadden opgezocht. Hij zat nu zoo dicht bij hen dat hij ieder woord dat zij spraken kon verstaan. Kenton keerde hem den rug toe, zoodat Perring het genoegen had, het bleeke, starre gezicht, met de onbestemde uit drukking in de oogen, een uurtje voor zich te zien. Doch als 't er mr. Granger om te doen geweest was, de beide heeren af te luisteren, zoo moet hij wel bitter teleurge steld geweest zijn, als hij tenminste de In dische taal en haar verschillende dialecten niet verstond, want in deze taal onderhiel den de beide heeren zich, zoolang het diner duurde. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 6 Oct. Huizen, 1875 M. Uitsl KRO-Uitzending. 8.009.30 en 10.0011.30 Gramfoonpl. 11.30 Godsd Halfuurtje door Pastoor Perquin. 12.00 Politieber. 12.151 45 Concert KRO^Trio o.l.v. P. Lustenhouwer. 1.45 Juan Garcia zingt. 2.00 Vrouwenuurtje 3.00 Zenderverzorging. 3.15 Gramofoonpl. 3 305.30 Hoe ver zijn de Zuiderzeewer ken gevorderd. Microfoon-reportage. 5.30 Gramofoonpl. 6.20 P v. Zwieten: Cursus in Bedrijfs- controle. 6.45 Engelsche les door J. F. v d. Sloot. 7.10 Dr. H Knippenberg: Volksgebruiken bij overlijden. 7.30 Politieber. 7.45 Verbondskwartiertje. 8.00 Uit Maastricht: Concert KRO-orkest o.l.v. J. Gerritsen M.m.v. José Candel (sopraan en Th. Beckers (orgel) I.0012 00 Gramofoonplatenconcert. Hilversum 298 M. Uitsl AVRO-Uitzendng. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Mevr. L. N. Piersen ,De Japansche vrouw in haar hilis" II.0011.45 Concert. J. W. van Vendeloo Jr (viool), Is. Trijtel (viool). 11.45 Gramofoonpl. 12.00 Kwartetconcert o.l.v. A Nooteboöm. 2.00 Zenderverzorging. 2 30 Gramofoonpl. 3.00 J C. de Vries. „Czaar Ferdinand van Bulgarije" 3.304.30 Concert uit Grand Hotel Cen tral te Den Haag ol.v. W. Hons'beek. 4.30 Kinderuur. 5.306.00 Piano-voordracht door Ida Rosenheimer en Egb. Veen 6.007.10 Kovacs Lajos en zijn oricest Refrein-zang: Bob Scholte. 7.10 Amerikaansch kwartiertje door A. van Dijk. 730 Gramofoonpl. 8.00 Fred. Frij: „De a.s. taallessen". 8.159 30 Concert door het' Omroepor kest o.lv. N Treep. In de pauze voordracht door Nono. 9.30 Aansl. Conservatorium Baohstraat Amsterdam. Concert ter gelegenheid van de opening van het nieuwe gebouw Concert door orkest uit leerlingen en oud-leerlingen 10.15 Vaz Dias. 10.2511.10 Vervolg Omroeporkest., 1110 Gramofoonpl. D a v e n t ry, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. WADDINXVEEN. GEMEENTERAAD In de Donderdagmiddag; gehouden raads vergadering is de begrooting voor het bur gerlijk armbestuur voor het dienstjaar 1932 goedgekeurd en de gemeentelijke subsidie bepaald op 17.800. Ook is een gemeente lijke subsidie bepaald op 17.800. Ook is een buitengewoon subside van 3000 voor 1931 verleend. Het verzoek van een aantal bewoners van den Zuidplaspolder om aan sluiting aan het net van het waterleiding bedrijf en het electrisch net werd andermaal gesteld in handen van de bedrijvencommis- sie met uitnoodiging, nader te onderzoeken, of hetzij met bijdragen van de zijde der be- trokkennen, hetzij tegen een speciaal ta rief, aan den wensch van adressanten kan worden voldaan In de politieverordening is een bepaling opgenomen, krachtens welke het verboden is, tusschen des morgens S en des nachts 12 uur, door het in werking hebben van hoogfrequentapparaten en electriche ver warmingsapparaten, toestellen en machines, onder welke benaming ook, storing te ver wekken op radio-telefoon on t vangst. Mr. Granger toonde niet de minste ver wondering en nog minder misnoegen, toen hem de eigenaardige spreekwijze in de ooren klonk. Zijn gezicht behield zijn strakken, schijnheiligen plooi. „De man ziet er waarachtig uit als de vermoorde onschuld", zei Perring, „maar niettemin kon hij toch een schurk zijn. Weet je zeker, dat hij 't was, dien je in de corridor zag?" „Dat staat vast. Maar op zichzelf zegt dat nog niet veel." Perring besloot den man nauwkeurig gade te slaan. Onopgemerkt bestudeerde hij onder het eten diens gelaat, zonder echter te kunnen ontdekken of de bleeke gelaatskleur en de bakkebaarden wel echt waren. De schuwe, loerende blik uit zijn harde oogen wekte toch Perring's arg waan. En een toeval zou hem bij zijn on derzoek te hulp komen. Mr. Granger wilde juist aan zijn dessert beginnen, als een groote vlieg een bijzondere interesse aan den dag legde voor zijn rechter wang, vlak voor 't oor. Hoe energiek mr. Granger ook z'n hoofd schudde, de vlieg week niet van haar plaats en er bleef hem dan ook niets anders over, dan zijn lepel weg te leggen en het brutale beest met een klap te verwijderen. En dat had hij nu juist, niet mogen doen, want 't had niet enkel tot resultaat dat de vlieg wegvloog, maar ook, dat zijn bakkebaardje ter plaatse los liet en 'n stukje van enkele centimeters onder zijn oor bengelde. Met een verwarden blik keek mr. Gran ger rond en haastte zich het stukje met behulp van zijn zakdoek vast te plakken. Perring deed alsof hij niets gezien had en besteedde oogenschijnlijk al zijn. aan- 11.20 Lezing 12.20 Orgelspel door E. O'Henry. I.20 Orkestconcert. 2 10 Berichten. 2.15 Televisie. 2.25 Schooluitz. 2.50 Lezing. 355 Fransche les. 4.25 Lezing. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 0 20 Berichten. 6.50 Zang door Olaire Croiza (sopraan). 7.40 Vaudeville. 8.50 Lezing 9.20 Berichten. 9.35 Berichten. 9 40 Tweede acte van „La Bohème" van Puccini. 10.05 Lezing. 10.20 „La Bohème" (derde acte) 10 45 Lezing. II.0012.20 Dahsmuzieb „Radio Paris", 1725 M. 8 05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. I.25 Gramofoonpl. 6.20 Gramofoonpl. 7.50 Gramofoonpl 8.20 .,Les Brigands" van Offenbach.. Koor, orkest en solisten. Kalundborg 1153 M. 11 201.20 Orkestconcert. 2.204.20 Orkestooncert en voordracht. 7.209.20 Orpheus in der Unterwelt". Operette van Jacq Offenbach. 9.3510.20 Concert. Garel v. Leeuwen Boomkamp (cello), Joh. Röntgen (piano). Brussel 508,5 en 338,2 Ml 508 5 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Orkest-concert 9.35 Gramofoonpl. 338,2 M.: 5.20 Orkestconcert. 8'50 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert en zang. Langenberg 473 M. 6.25—7.20, 9.35—1105, 11.05—11.20, 12.10 Gramofoonpl 12.25.150 Orkestconcert. 4205.20 Solisten concert. 7.20 „Alles durch einander", radiorevue. Hierna Berichten en sluiting Ze e s e n, 1635 M. 5.506 50 Gramofoonpl. 10.5511.20 Berichten. II.25 Gramofoonpl. 12 151.20 Berichten. 1.202.20 Gramofoonpl. 2.203.50 Lezingen. 350 Concert. 4.507.35 Lezingen. 7.35 „AUee duroheinander", vroolijke avond. 9.20 Lezing en Berichten Hierna tot 11.50 Dansmuziek. NIEUWKOOP. Telefoon. Het Gemeentebestuur zond een circulaire aan de 28 abonne's op Let intercommunale telefoonnet in het dorp alhier, waarin gevraagd wordt of en in hoe verre zij 'het van belang achten, dat ge tracht zal worden dag en nacht de gele genheid te verkrijgen om te kunnen te'e- foneeren. In den gesloten tijd zal men dan voor elk gesprek 25 Cts extra moeten be talen en des nachts, dat is na 11 uur 1. Voor Noorden schijnt men te willen af wachten hoe de aangeslotenen in Nieuw koop hierop reageeren en of de regeling ook inderdaad tot stand te brengen is en in de practijk belang zal opleveren. Geboren: Maria Egelberta, dr. van E. Vonk en H. Hoeflaak. Jan Cornelis, zn. van P. Pireesman en G. Zwart. Ondertrouwd: A. C. van Es, 37 j., wonende te Vinkeveen en Waverveen en C. P. Lange slag, 30 jaar. Overleden: B. Zegge, oud 91 jaar Overleden Theodorus de Lange 31 jaar. dacht aan zijn „ommelet confiture", als of hij voor niets anders ter wereld ook maar eenige interesse had. Kort daarop was het diner geëindigd en mr. Granger was een der eersten, die de eetzaal verliet." „Neen, Dick", zei Perring, als hij de deur achter zich gesloten had, „die man is zeker zoo onschuldig niet als hij er uit ziet. Hij heeft zich vermomd. Zijn bakke baarden zijn valsch." „Hij moet dan toch dezelfde zijn als de man uit het restaurant Milan", antwoordde Kent-on tamelijk onverschillig. „Waar schijnlijk is hij hier om mijn gangen na te gaan. Misschien kom ik van Lady Eve lyn wel te wetên, wie hij is en waarom hij me nareist. Laten we naa-r mijn ka mer gaan om 'n kop koffie te drinken en een sigaar te róoken, maar laat ons toch in vredes naam over wat anders praten dan over dien man." „Bijvoorbeeld over Lady Evelyn", plaa-g- de Perring. En inderdaad bleek 't, dat Kenton dien avond zich voor niets anders interesseerde dan voor haar. Den volgenden dag ging Kenton direct ha de lunch een bad nemen. Ook Perring zou komen, doch hij moest eerst nog wachten op een telefoongesprek met Lon den, om enkele zaken af te doen, die i' verband met zijn onvoorbereid vertrek, no nader geregeld dienden te worden. (Wordt vervolg

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 12