JOH. H. GERRITSEN STADSNIEUWS Agenda VRIJDAG 2 OCTOBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Banketbakkerij Haarlemmerstraat 49 TELEF. 1314 Dg Haring- en Huzarensalade VLEESGHCROQUETTEN DIVERSE SOORTEN GEBAKJES DE TOESTAND IN DE TEXTIEL INDUSTRIE. Verschillende textielfabrieken in de Gelclersohe Achterhoek, welke tot heden nog geregeld doorwerkten, zagen zich ge noodzaakt de werkzaamheden te beper ken. Aan de gehuwde vrouwen, werkzaam bij de firma Ten Hoopen te Neede, is ont slag aangezegd, terwijl de Firma Ter Wee- me te Neede voornemens is, voortaan twee weken in de maand te werken en haar nevenbedrijf te Borculo te sluiten. Mr. L. J. M. BASQUIN. f Te 's-Gravenhage is, in den ouderdom van <38 jaar, overleden mr. L. J. M. Basquin, oud-lid van den Pensioenraad. Mr. Basquin, dae in 1863 te Amsterdam geboren werd, studeerde aan de universiteit aldaar .in de rechtswetenschappen. \Ta eenigen tijd als advocaat en procureur werkzaam te zijn geweest, werd hij in 1896 griffier bij het kangerecht in Sittard. fn »deze plaats vervulde hij tevens gedurende eenige ja-ren de functie van schoolopziener In 1904 werd hij inspecteur van het Rijks tucht- en Opvoedingswezen bij het Depar tement van Justitie; in 1921 volgde zijn be noeming tot hoofdinspecteur. Deze functie bekleedde hij tot 1922, toen mr. Basquin benoemd werd tot Lid van den Pensioen raad. In deze betrekking bleef hij tot 1929 werkzaam. De thans ontslapene was officier in de Orde van Oranje Nassau, ridder in het Le gioen van Eer en officier in de Kroonorde van België. De uitvaartdiensten zullen plaats heb ben Maandag 5 October om 10 uur v.m. in/ de Parochiekerk van St. Antonius Abt aan den Scheveningscheweg. Om 11 uur ver trekt de stoet naar de R. K. begraafulaats aan de Kerkhoflaan. Heden, den feestdag der H.H. Engelbe waarders, is de indrukwekkende Engelen- kerk aan de Beekbrug te Lisse door den Bisschop ingewijd. Mgr. de Bisschop was gisteravond reeds feestelijk ontvangen. Aan de grens der parochie, de Stalen- brug, werd Mgr. opgewacht door het co mité van ontvangst en door de Harmonie „Adolf Kolping". De Bisschop stapte hier over in een met vier bepluimde paar den bespannen open rijtuig. De intocht van den Bisschop. Voorafgegaan door de fanfare en een stoet van auto's reed de Bisschop naar de kerk, overal langs den weg door de bevol king begroet. In de auto's hadden de volgende per sonen, vormend kerk- en armbestuur en het comité van ontvangst plaats genomen. Ie autoJ. Kortekaas, J. Damen, J. van Dijk, C. Rotteveel. 2de auto: C. Meskers, W. v. d. Peet, C. Rotteveel, Ares v. d. Vlugt. 3de auto: J. Vink,, J. v. d. Zijde, A. Werkhoven, R. v. d. Vlugt. 4de auto: P. Romijn, K. Verdegaal, P. Stokman, P. van Reisen. 5de auto: J. van Tol, Ed. Heer Burge meester, Jac. van Reisen. 6. Rijtuig Mgr. Aengenent, Z.E. heer Pastoor. 7e auto: Z. E. Secretaris, A. v. d. Burg Pr- Voor de kerk had zich een groote menig te verzameld om van de aankomst van den Bisschop getuige te zijn. Aan het in- rijhek en voor de pastorie waren mooie eerbogen geplaatst. Toen Mgr. uit het rijtuig stapte, bood een dochterje van den heer Vink bloe men aan. Het eerste doopelingetje van de Engelenparochie, Treesje Werkhoven, werd aan den Bisschop „voorgesteld", welke plechtigheid tot wederzijdsch genoegen bleek te zijn. Voorafgegaan door een lange rij van bruidjes en misdienaars en vergezeld van den burgemeester en de geestelijkheid ging de Bisschop nu naar de pastorie, waar de verzamelde schooljeugd onder lei ding van Zusters en Broeders, het „Aan U, o Koning der Eeuwen" zong. Welkomstwoord Pastoor Sentenie. De Pastoor der Engelenkerk, de zeer- eerw. heer Sentenie, heette den Bisschop welkom. Welk een vreugde de komst van Z.H.Exc. de parochianen bereidt is moei lijk onder woorden te brengen, maar een klein getuigenis van die vreugde is het feit, dat zoo goeds als alle parochianen hier tegenwoordig zijn." De Pastoor herin nerde aan de woorden uit de Priestercan tate van Haagh: „Maar van zondaars engelen maken „Trouwe dienaars van den Heer", en hoe moeilijk het is om die taak te ver vullen. Maar spr. mag zijn parochianen wel aan den Bisschop voorstellen: het zijn allen „Engelen". Engelen zijn het ook in dien zin, dat zij in trouwe godsdienst zin de plichten vervullen, zooals God dat van hen verlangt. Pastoor Sentenie beloof de tot slot, dat zijn parochianen ook als engelen in onderdanigheid de bevelen van den Bisschop zoo stipt mogelijk zullen uit voeren. Toespraak van den burgemeester. Vervolgens sprak de burgemeester van Lisse, dr. S. baron van Wijnbergen. De vreugde van ons allen over de komst van den. Bisschop, zeide spr., wordt wel het Overleden is de heer W. H. J. M. Keune, burgemeester van Hor ssen en oud-lid van den gemeenteraad van Nij megen. De overledene bereikte den leef tijd van 47 jaren. Te Utrecht is gisteren in het Museum een tentoonstelling geopend, gewijd aan de bestrijding, der iepenziekte. In den ouderdom van 87 jaar is te Breda overleden de oud pauselijk z o u a a f B. Kwisthout. De N.V. W. A. Scholtens aardap- p el meelfabrieken te Gronin gen zal dezen herfst geen van haar fabrie ken laten werken. Te Haarlem is opgericht een afd. Haarlem van de K a t h. Jonge Werk geversver. De gemeenteraad van Amsterdam heeft de tramplannen van B. en W. aangenomen, en besloten, om de enkele rit te bepalen op 11 cent en drie lijnen op te heffen. De aan de gem. Delft verleende concessie tot tolgeldheffing op den Haag- weg is door den minister van Water staat met ingang van gisteren ingetrok ken. Te Nijmegen is inzake de winkel sluiting het volgende door den Raad bepaald: „Het is verboden op Dinsdag na 1 uur n.m. winkels voor het publiek ge opend te hebben. Van deze bepaling kan door B. en W. ontheffing verleend wor den voor die winkels, waarvan de eige naar of houder zich krachtens een met de organisaties van het personeel afgesloten overeenkomst heeft verbonden een vrijen middag of vrijen morgen voor dat perso neel vast te stellen. Deze bepaling geldt niet voor die win kels, waar zonder personeel de zaak ge dreven wordt." best weergegeven door het groot getal dergenen, die hier gekomen zijn. Vreugde heerscht er over Uw komst; vreugde ook om het doel waarvoor gij komt. Spr. gelooft wel te mogen zeggen namens allen hier in Lisse, dat zij zich gaarne aansluiten bij al degenen, die het voorrecht hebben tot dit d: ren en ^eleid te worden door hun Bis schop, die hun den weg wijst, en wel op zoodanige wijze, dat die weg niet alleen gaarne wordt aanvaard, maar ook als de goede wordt gevoeld in den tegenwoorai- ':en tijd. r>- schop van harte welkom binnen de ge meente De Harmonie speelde een opgewekt lied, waarna Mgr. Aengenent het woord nam. De Bisschop aan 't woord. Na de sohitterende ontvangst, die u mij op 't oogenblik hebt willen bereiden, aldus mgr., is het mij een behoefte het woord tot u te richten. Dank breng ik aan den pastoor en aan den heer burgemeester voor de sym pathieke en waardeerende woorden na mens u tot mij gesproken. Ik dank u allen voor de hartelijke ontvangst, mij bij mijn komst in deze parochie ten deel gevallen. Die heerlijke intocht, die opkomst van u in zoo groo- ten getale, zijn een getuige van uw aan hankelijkheid aan het Kerkelijk gezag en van uw sympathie voor uw bisschop. Aan uw heerlijk bloeiend geloof en die pen godsdienstzin hebt gij dezen avond uiting willen geven en daarom is deze ontvangst mij zoo bijzonder aangenaam. Niet dat ik over die ontvangst ver wonderd stond ik had ze eigenlijk wel verwacht! Want ik ken deze streek zoo bijzon der goed, omdat ik dertig jaren in uw onmiddellijke nabijheid gewerkt heb op de beide Seminaria. Daarom wist ik\ welk groot geloof hier leeft en daarom kon ik niet anders verwachten dan dat deze ontvangst feestelijk zou zijn. Ik zeg u daarvoor uit den grond van mijn hart dank. Deze avond heeft in mij versterkt de overtuiging, dat hier in dezeBollenstreek, speciaal in Lisse en in de Engelenbuurt, een heerlijk geloof gevonden wordt, wat ik ais Bisschop niet genoeg kan waardeeren. Dat geloofsleven weet gij waaruit dit vooral tot mij sprak? Die heerlijk- groote kinderschaar. Ieder, die kennis heeft van de wereld, ziet hierin een over tuigend bewijs van een vast geloofsleven. Ik ben overtuigd, dat dit geloof bloeit en zal bloeien tot in lengte van dagen. Ik heb in de toekomst dezer parochie het volste vertrouwen, nu morgen deze prachtige tempel wordt ingewijd en gij als 't ware God in uw onmiddellijke'na bijheid krijgt en gemakkelijker uw toe vlucht tot Hem kunt nemen in de moei lijke tijden, die gij bijzonder in deze streek thans doorleeft. Wanneer ik mor gen het H. Offer aan God opdraag, be sloot de Bisschop, zal ik met aandrang bidden, dat Zijn zegen moge neerdalen over uw huisgezinnen en over uw zaken, dat Hij u moge zegenen geestelijk en ook tijdelijk en dat Hij aan deze ge drukte tijden een goede wending moge geven. Met een feestlied van de fanfare werd deze avond-plechtigheid besloten. De plechtige inwijding hedenmorgen. Hedenmorgen had de consecratie der kerk plaats door Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent. De functies bij de Ponti ficale H. Mis werden als volgt waarge nomen: presbyter assistens de zeereerw. heer J. H. W. Borsboom, deken van Noordwijk; troondiakens de zeereerw. heeren J. J. A M. Krook, pastoor te Hil- legom (St. Martinus) en H. J. P'h. Tho- mann, pastoor te Lisse (St. Agatha); dia ken de zeereerw. heer P. J. M. van der Burg, pastoor te Egmond, sub-diaken de weleerw. heer W. v. d. Burg, kape laan der bijkerk van de Kaag; ad mi- tram kapelaan Kuipers van de St. Aga- thakerk, ad baculum rector K. F. El- senbrqek uit Noordwijkerhout, ad thuri- ferarium kapelaan Th. Klepper uit Spaarnwoude, ad candelam kapelaan J. W. M. van Tol, ad gremiale kapelaan H. W. Agterof, ad librum kapelaan W. Q. Versteege ujt Amsterdam. In het priesterkoor had plaats genomen de hoogeerw. heer mgr. H. J. M. Tas kin, proost van het Kapittel, en de beide kape laans der St. Panoratiuskerk te Sassen- heim, de weleerw. heeren J. Velthuyse en K. Westerkamp. Ook waren aanwezig de Burgemeester van Lisse, wethouder War merdam en de gemeente-secretaris, de heer de Haan. Na de Pontificale H. Mis hield de Bis schop een predicatie. Mgr. herinnerde aan het feest dat vandaag wordt gevierd, het feest van de H.H. Engelbewaarders. Door God® goedheid is ons een engelbewaarder toegewezen, onder wier bescherming wij leven. Het is voor iederen christen een troostrijke gedachte, dat God van eeuwig heid voor ieder van ons een bewaarengel heeft aangesteld, die ons geleiden moet van de wieg tot het graf. Dat is een troostrijke gedachte, die zoo bizonder spreekt van God® buitengewone goedheid en groote voorzienigheid voor den mensch. De bewaarengelen zijn aangesteld om ons te bewaren tegen het kwaad en eenmaal ons den hemel binnen te leiden. Wat wordt, er toch weinig aan den engel bewaarders gedacht. En toch, vooral in de zen tijd, nu de wereld zulke moeilijke da gen doormaakt, waaronder bizonder deze streek gebukt gaat, zegt de gedachte aan de engelbewaarders ons, dat God onze on- eindig goede Vader is. Niettegenstaande de tegenspoed der tij den blijft God onze bezorgde, liefdevolle Vader. En, wanneer wij doordenken, wat beteekent het feitelijk, wat komt het er eigenlijk op aan, ook al zouden wij van het begin tot het einde droefheid ondervinden. Wat beteekenen die^-nkele jaren feitelijk in verhouding tot de eeuwigheid, die ons wacht. „Het lijden van dezen tijd", zegt Je Apostel Paulus, „is in geen vergelijk met de toekomstige heerlijkheid." Het is een troostrijke gedachte, dat het bestaan van de engelbewaarders ons de overtuiging geeft, dat God ons lief heeft. Een bewijs van God® goedheid is de vol tooiing van dit heerlijk kerkgebouw. Be grijpen we het toch goed. God hééft geen kerk noodig, maar wij zwakke, hulpbehoe vende, nietswaardige menschen wij heb ben een kerk noodig. En als wij kerken bouwen, is het God, Die de kerken geeft en daar Zijn genaden wil uitstorten. Maar al® God da.n zoo goed voor ons is, dan ligt het voor de hand, dat wij dank- baa-r moeten zijn. Laten wij God beloven zoo dikwijls wij maar kunnen, hier te ko men bidden. Toonen wij onze dankbaar heid door een stipte beleving van de Tien Geboden, wat niet altijd gemakkelijk is. Moogt gij Gods geboden vervullen tot aan uw dood, opdat gij eenmaal aan de hand van uw engelbewaarder de hemelsche vreugde zult binnengaan. Hiermede was de plechtigheid, die door zeer vele geloovigen werd bijgewoond, ten einde. PROGRAM 3 OCTOBER. Vrijdag 8Yt Groote taptoe en vaandelgroet Zaterdag 7 uur reveille balcon Stasd^ehoor- zaal. 8 uur Koraalmuziek, v. d. Werf- 89% uur uitdeeling haring en wittebrood in het Waaggebouw. 9 K uur Japansch Dagvuurwerk vóór het Waaggebouw. 8K9^ concert Waaghoofd. 8J410.00 wedstrijden voor kin deren a. d. Jan v. Houtkade, I uur groote optocht lYi uur Cabaretavond Stadsge hoorzaal. II uur. Vuurwerk, Den geheelen dag „kermis" op het Schuttersveld. Wij geven hier een kort over zicht. Voor bijzonderheden ver- zuime men niet den officieelen feestwijzer te raadplegen. DE 3-0 CTOBER F EESTEN. Wenken in het belang van de goede orde. Niet medeloopen met den optocht. Tijdens het passeeren van den optocht niet op bruggen of tegen brugleuningen plaats nemen. Niet met serpentines werpen of iets an ders doen waardoor paarden, bij den op tocht aanwezig, kunnen schrikken. Den weg voor den optocht vrij houden, waardoor ongelukken worden voorkomen. Zich houden aan de bevelen der politie. Vóór of tijdens het afsteken van het vuurwerk zich niet ophouden op het ter rein van de Haarlemsche Tram, de daar achter gebouwde remise, den spoorweg overgang of -brug. De Eerste Hulpdienst bevindt zich in de school Schuttersveld; de politie bevindt zich mede in die school en in een houten gebouwtje op de scheiding van het gereser veerde gedeelte en het met-gereserveerde gedeelte van het Schuttersland. Past op de zakkenrollers. Ter kennis van het publiek wordt ge bracht, dat voor de a.s. feesten door de politie de navolgende maatregelen zijn ge troffen: lo. Het Vander Werffpark wordt Vrij dag 2 October des namiddags 8 uur voor het publiek afgesloten. Alleen de licht- stoet trekt door het park van de zijde Doezastraat in de richting Garenmarkt. Deze maatregel is genomen in het be lang van het behoud van het plantsoen. 2o. Zaterdag 3 October is de toegang tot het Van der Werffpark voor de deelne mers aan de Koraalmuziek uitsluitend het voetpad langs het water vanaf de zijde Ga renmarkt. Het voetpad langs het water van de zij de Doezastraat wordt afgesloten. Het publiek heeft toegang tot het ach terop d uitsluitend langs den weg naast het Gymnasium. De beide achterpaden in het park blijven voor het publiek toegankelijk. DE 3 0CT0BER-0PT0CHT. Protest van Indonesiërs. Met het oog op den optocht Oost en West, welke morgen op 3 October zal worden gehóuden, heeft een aantal In donesiërs hoofdzakelijk studenten, gister avond in het Nutsgebouw alhier een druk bezochte openbare vergadering ge houden, welke onder auspiciën stond van de Perhimpoenan Indonesia om tegen dezen optocht te protesteeren. Men zag in dezen optocht een imperialistische ten- denz, welke ten doel heeft het Indische volk belachelijk te maken. In een mani fest, dat met het oog op deze vergade ring in de stad was verspreid, werd de optocht een smakelooze politieke vertoo ning van ethische onkieschheid jegens het Indonesische volk genoemd en wer den de Indonesiërs, die aan dezen op tocht deelnemen, opgewekt zich daarvan te onthouden. Mededeeling werd gedaan van een schrijven, waarin werd aan gespoord om de namen van de deelne mende Indonesiërs te publiceeren. Verschillende sprekers, o.a. dr. Knut tel hebben op deze vergadering het woord gevoerd. De voorzitter sloot de vergadering met een krachtige opwekking voor de beweging: Indië los van Holland, niet nadat vooraf een motie was aangeno men, waarin tegen het houden van den optocht werd geprotesteerd. De Postdienst op 3 October. Op 3 October a.s. worden het hoofdpost kantoor en het bijkantoor aan de Heerengracht te 13.30 voor het publiek gesloten, terwijl op dien dag zullen worden uitgevoerd 2 brief postbestellingen n.l. te 7 uur en te 18 uur en één pakketpostbestelling te 9 uur. Er zullen drie lichtingen der bijbussen plaats hebben, n.l. 7.50 uur, 11.30, en te 19.20. Invordering van quitantiën beeft niet plaats. Aan busrechthouders wordt gelegenheid ge geven hunne correspondentie na sluiting van het kantoor tot 19.30 af te halen, lang den toe gang aan de Boommarkt, De postagentschappen en de daaraan ver bonden telegraaf en telefoonstations zullen voor den postdienst gesloten tot uiterlijk 13.30 telegraaf- en telefoondienst tot uiterlijk 13.30 geopend zijn. Door de NV. Vroom <fc Dreesma-n alhier, i® aan het bestuur der 3 October-Vereeni- ging aangeboden om de vestibule der Stads gehoorzaal een feestelijk aanzien te geven door het aanbrengen van versiering, opdat de officieele gasten, tijdens de thee, die door een aantal jonge dames zal worden geserveerd, ook in een gezellig warm inte rieur zullen kunnen vertoeven tijden® de pauze tuschen het voorbijtrekken van den optocht. Zeer zeker een medewerking, die sympathiek aandoet. 7DE EEUWFEEST ST. ANTONIUS. Naar wij vernemen, zal de plechtige Novene, ter gelegenheid van het 7de eeuwfeest van St. Antonius, in de Har- tebrugkerk worden besloten met een tri duüm, gegeven door den zeereerw. pater mr. E. v. d. Helm, O.F.M. Den 17den Novem'ber zal het eeuw feest buiten-kerkelijk worden herdacht met een bijeenkomst in de Stadsgehoor- zaal, waar de zeereerw. pater Borro- maeus de Greeve O.F.M. een rede zal houden en waarop een koor van kerk zangers verschillende gezangen zal uit voeren. Gemeentelijke Aankondigingen Gemeente-Secretarie. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de bureaux der Gemeente-Secretarie en van den Gemeen- te-Onvanger op Zaterdag 3 October a.s., den geheelen dag zulen zijn gesloten en dat het bureau van den Burgelijken Stand op dien dag slechts zal zijn geopend van des voormid dags 9 tot 10 uur. A. VAN D.E SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Leiden, 1 October 1931. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat het Stede lijk Museum „De Lakenhal" op Zaterdag 3 October a.s. den geheelen dag zal zijn gesloten A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 1 October 1931. Badhuis van der Werf straal. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat het Ge meentelijk Badhuis in de van Werfstraat op Zaterdag 3 October a.s. den geheelen dag zal zijn gesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 1 October 1931. De Directeur der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit brengt ter algemeene ken nis, dat de kantoren Langegracht 70 en Hooi gracht 14, op Zaterdag 3 October a.s. ter ge legenheid van het 3 Octoberfeest den geheelen dag gesloten zijn, terwijl op dien dag ook geen aflevering van cokes zal plaats hebben. Voor klachten inzake de gas- of electrici- teitslevering kan men zich wenden tot den portier in het Administratiegebouw Lange gracht 70 (Telefoon 1220). De Directeur voornoemd G. A. VAN KLINKENBERG. Leiden, 1 October 1931. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat zij van het in artikel 7b, eerste alinea, der verordening op de Winkelsluiting vervatte verbod, om o.m. op Zondag bier, limonade en mineraalwater aan de woningen.of in richtingen der verbruikers te bezorgen, of te doen bezorgen, algemeene ontheffing, voor Zondag 4 October a,s. des voormid dags tusschen 8 en 10 uur. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 1 October 1931. AFSLUITING RIJVERKEER NOORDEINDE. Burgemeester en Wethouders van Lei den, brengen ter algemeene kennis, dat het Noordeinde en de Wittepoortsbrug in verband met het aanbrengen van een nieuw asfaltdek, met ingang van Maandag 5 October a.s. gedurende ongeveer vier we ken voor het doorgaand en plaatselijk verkeer met rij- en voertuigen zullen zijn afgesloten. Het doorgaand rijverkeer, komende uit de richting Den Haag, zal worden geleid over den Witten Singel, den Zoeterwoud- schen Singel en den Hoogen Rijndijk, ter wijl het rijverkeer uit de richting Utrecht geleid zal worden langs de Breestraat, het Kort Rapenburg, de Prinsessekade, de Morschstraat, den Morschweg en den Hoo gen Morschweg. Het plaatselijk rijverkeer zal geschieden langs den Witten Singel, de Kaiserstraat, het Rapenburg en omgekeerd. A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 2 October 1931. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den, brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van: a. A. Geertsma, om vergunning, tot het op richten van een ondergrondsche bewaar plaat® voor benzine in het perceel Lage Rijndijk no. 10; b. W. F. v. d. Reyden Jzn. om vergunning tot het oprichten van een banketbakaerij in het perceel Nieuwe Rijn nö. 43; c. A. H. van Noort, om vergunning tot het oprichten van een broodbakkerij in het perceel Doezastraat no. 2, hoek Raam- steeg; d G. P. Hoogeveen, om vergunning tot het oprichten van een broodbakkerij in het perceel Morschweg no. 32; e. J. la Rivière, om vergunning toe het oprichten van een rookerij en zouterij van vleeschwa- ien in het perceel Haven no. 52; f. J. Era des, om vergunning tot het oprichten van een smederij in het perceel Langebrug no. 9; g. de N.V. Distilleerderij „De Franache Kroon" v.h. Hartvelt en Zoon, om vergun ning tot het oprichten van een distilleer derij in de perceelen Langegracht no. 59a en Voorste Zandstraat no. 7! h. de N.V. Banketfabriek „de Bij", om vergunning tot het oprichten van en koek- en banketfa briek op het perceel Roomburgerlaan is verdaagd. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds var 7.308.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Sept. tot en met Zaterdag 3 Oct. a.s. waargenomen door apotheek: W. Pelle Kort Rapenburg 12, telef. 594 en Z.on- dag 4 October door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502 en D. J. van Driesum, Mare 76, telef. 406. INWIJDING DER ENGELENKERK TE LISSE

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2