ZOMEHPRIJZEN frfl-EFQON No. 6 KERKNIEUWS LAND- EN TUINBOUW De zeven Raadsels DINSDAG 29 SEPTEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 De heer Manders: Dat is een punt ter nadere overweging. Spr. wijst er nog op, hoe massa's groenten nutteloos wor den weggeworpen terwijl de gemeente ze zou kunnen opkoopen, om ze goedkoop beschikbaar te stellen in den winter. En zoo is er nog veel meer, dat in zoo'n com missie zou kunnen worden overwogen. Spr. wil al zijn voorstellen terugnemen en daarvoor in de plaats een voorstel doen om B. en \V. uit te noodigen een commis sie in te stellen om de reorganisatie van de werkloosheidsbestrijding te overwegen. De heer Knuttel vindt de behande ling van deze voorstellen wel erg langdra dig. Slechts één voorstel vindt genade in zijn oogen, n.l. de verkorting van den ar beidsduur met behoud van het weekloon. Spr. meent, dat het kapitalisme hopeloos vastloopt. De heer Manders moet niet ko men met commissies waarin kapitalisten zullen zitten. Wanneer hij iets wil be reiken. moet hij zich wenden tot de arbei ders, die door macht tot recht moeten ko men. De heer v. Stralen zegt., dat de heer Manders het wel goed bedoelt, maar dat hij te weinig vasthoudt. Hij heeft zijn voor stellen ingetrokken en spr. heeft geen lust ze over te nemen. Het is jammer, dat een zóó ernstige zaak op een zoo ongelegen avond-uur moet worden besproken. Dit praeadvies wekt niet den indruk, dat B. en W. al het mogelijke willen doen om aan de werkloosheid tegemoet te komen. Er kan veel meer gebeuren, maar dan zal het gemeentepersoneel moeten worden uitge breid, waar B. en W. maar niet aan wil len. Zooals het nu gaat, wordt er wel iets gedaan, maar dat is niet van invloed op de werkloosheid. Spr. vraagt ten slotte hoe het staat met de afgraving van het Marepoort-kerkhof. De heer Wilmer bespreekt het voor- stel-Manders tot instelling van een com missie. In die commissie kan worden over wogen of aan de andere (thans ingetrok ken) voorstellen-Manders gevolg kan wor den gegeven. Spr. gevoelt veel voor zoo'n commissie. De commissie kan plannen ont werpen, welke anders niet gesho'd zouden zijn geworden. Men kan hier in den raad veel praten over de werkloosheid, maai dat blijft gepraat in de ruimte. In zoo'n commissie kan wellicht vruchtbaar werk worden geleverd. In dezen tijd mag niets worden verzuimd en het voorstel verdient zeker ernstige overweging. De heer v. E c k meent, dat er a! zoo'n commissie bestaat. Van een nieuwe com missie verwacht spr. weinig heil. Er be staat een diepe klove tusschen ons en de burgerlijke meerderheid. Men wil geen onvruchtbaar debat, maar aan dea ande ren kant wijst men alle practische voor stellen af. Zeker de gemeente kan niet al les, maar kan er niet meer gedaan wor den dan alleen maar die werken uitvoeren, welke toch uitgevoerd zouden ïjn al was er geen werkloosheid. Spr. gelooft wel, dat de burgerlijke meerderheid inwendig het ernstig meent, maar hoe weinig toont zij dat naar buiten, wanneer van andcue zijde practische voorstellen worden ge daan. De heer Wilbrink zou iels «evoeleri voor het voorstel-Manders, wanneer óezc commissie tevens het economisch en prac- tisch mogelijke van de voorstellen zou kun nen toet-mn. Men kan wel met groote plan nen komen, maar de vraag is of ze re ver wezenlijken zijn. De heer Knuttel: Dus u poneert de onmacht van het kapitalisme. U geeft dar toe De heer Wilbrink: Zeker, de ge meente is onmachtig om de internationale werkloosheid op te heffen. Spr B en W. in ovetweging zoo'n commissie te vormen. Wellicht weet deze iets te berei ken. Wethouder Goslinga wil zich beper ken omwille van den tijd. Gegriefd heeft spr. de bewering van den heer v. Stralei, dat de noodige ernst niet bij B. en W. voorzit. Spr. protesteert met klem >i'ii'-te- gen. De heer v. Stralen loopt steeds ach ter mij aan met critek en heeft nooit een eigen ideetje naar voren gebracht. De hee ren hebben veel gepraat, maar ik heb ge daan, wat ik kon en het college van en W. heeft mij steeds alle medewerking te- geven. Er zijn nu eenmaal grenzen eu Past op de kleintjes^ Bestel Uw brandsj^bij WIJNTJES. die ziet de heer v. Stralen niet. Er moet harmonie zijn tusschen het wenscholijke en het mogelijke. Spr. verwijst naar Enge land, waar partijgenooten als Macdonald en Snowden op de eerste plaats een slui tende begrooting noodzakelijk achten. Ook Leiden moet zijn crediet. weten te behou den door een sluitende begrootine. De wethouder voert aan, dat verschil lende denkbeelden voor werkverschaffing reeds in verwezenlijking zijn. Het tech nisch personeel van gemeentewerken is on geveer verdubbeld. In voorbereiding is o.a. bestrating van Maredijk naar Rijnsbur- gerweg enz. Onverantwoordelijk handelt hij, die bij het sociaal wensohelijke geen rekening houdt met het oeconomisch mogelijke. De heer Knuttel: U staat onder de dictatuur van de bankiers. De heer Goslinga In Rusland heeft men de slavernij. De heer Knuttel: TT lastert. U is ongelooflijk brutaal. De heer Knuttel windt zich op, terwijl de voorzitter hamert en den heer Goslinga verder het woord geeft. Wethouder Goslinga vervolgt dan met op te merken, dat de meest funeste gevolgen te vreezen zijn, als er geen reke ning wordt gehouden met het oeconomisch mogelijke. De stand der werkloosheid in onze stad is betrekkelijk niet ongunstig. In Leiden is het werkloozencijfer gunstig in verhou ding met Amsterdam, Schiedam, Den Haag Utrecht. Het voorstel-Manders om een commis sie te benoemen vindt niet direct tegen stand bij B. en W. Zij zijn bereid, om er hun gedachten over te laten gaan, al is de voorloopige indruk van spr. sceptisch. Men kan B. en W. op geen eikel punt in gebreke stellen, constateert spr. Is het in gemeenten, waar de S. D. A. P. meer te zeggen heeft, beter? Is het in Engeland dan beter dan hier? Daar heb ben de socialisten geregeerd en hun voor stellen zijn niet tegengewerkt. (Van socialistische zijde wordt geroepen: Dat is niet zoo. De heer Knuttel: Natuur lijk is dat zoo). De heer Goslinga vervolgt dan: De S. D. A. P. moet een lageren toon aan slaan, als zij ziet hoe de omstandigheden ook haar eigen bestuursders te machtig zijn, en het debat niet brengen beneden de ernst, die het vraagstuk verdient. Spr. zegt, dat het niet stimuleerend werkt op een wethouder, als er zijn die als kefhonden hem achterna looren. De voorz. deelt mede, dat B. en W. het voorstel van den heer Manders inza ke het ins'ellen van een commissie wil len overwegen. De heer S c h 11 e r voert nog het woord. De heer Manders is tevreden met de toezegging van B. en W. Aaankoop grond. Spoedeischend wordt behandeld een voorstel van B. en W. om van de erven Hattink aan te koopen eenige perceelen grond nabij den Zoeterwoudsche Singel (verlengde Thorbeckestraat) zonder wo ning, groot 8515 M2., voor 20.000. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Rondvraag. De heer v. E c k vraagt om verlenging van de toegangsbewijzen voor de Raads leden bij brand. De heer Knutl el wil subsidie inhou den voor 3 Octoberviering, omdat de op tocht grievend zal zijn voor een groot deel der bevolking, de Indonesiërs. De voorz. zegt. dat hem daarvan niets bekend is. De heer Groeneveld wil de lan taarn hoek Musschenbroekstraat laten branden en dringt aan op meer verlichting van Tuinstadwijk. DE ST. BARBARAPAROCHIE TE ROTTERDAM. Zilveren Bestaansfeest. Zondag is op plechtige wijze het 25-jarig be staan gevierd van de St. Barbara-parochie te Rotterdam, opgericht door den weleerw. heer E. Mersel, die tegelijk zijn zilveren pastoraat herdacht. Deze feestviering is voorafgegaan door een triduum, dat geleid werd door den weleerw. heer C. van Baaren, pastoor te Enkhuizen, oud kapelaan der parochie Zaterdagavond werd de jubileerende pastoor feestelijk ingehaald. Bij die gelegenhied werd hem het cadeau der parochie aangeboden, be staande uit een St. Barbara-altaar, vervaardigd op de ateliers van Brom in Utrecht. Zondagmorgen werd te 10 uur bij gelegenhei van het 25-jarig bestaan der kerk een Ponti ficale Hoogmis opgedragen door Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent. Als prebyter-assistens fungeerde hierbij pastoor Mersel, troondiakens waren pastoor Van Baaren en Deken Jansen van Zoeterwoude; diaken was prof Vis van Hageveld en sub-diaken was kapelaan E. De- termeijer. Onder het plechtig Dankoffer heeft Mgr. Aengenent een toespraak gehouden, waarin Mgr. zeide met vreugde naar Rotterdam te zijn gekomen, om dit parochiefeest mee te vieren Aan de hand van de liturgische gebeden wekte Mgr. de geloovigen hierna op tot blijdschap tot dankbaarheid en tot vertrouwen op God. Het zangkoor onder leiding van kapelaan Bekkering zong de driestemmige St. Francis- cu mis van Jos de Klerk én na afloop het Ju- bi'ate van Aiblinger Des middags werd aan de pastorie door den pastoor en het Kerkbestuur gerecipieerd. Met een plechtig Danklof werd de feestvie ring besloten. KAPITTEL ZUSTER AUGUSTINESSEN Zuster Maximiliana algemeen Overste. Het Zaterdag gehouden Kapittel van de Eerw. Zusters Augustinessen te Delft, onder leiding van Z, D. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aen genent. Bisschop van Haarlem, heeft tot alge meen Overste gekozen de eerw. Zuster Maxi- miliana te Delft, en tot alg. Raadszuster de eerw. Zusters Nazaria en Marsiana van Delft en Candida, overste te Voorburg. Benoeming in het Bisdom Haarlem. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Boskoop den Wel eerw. heer J. Hofstede, eertijds kapelaan te Halfweg. Pater F. Koevoet O. F. M. Pater F Foevoet, die kapelaan was aan de Mozes en Aaronkerk te Amsterdam, is wegens gezondheidsredenen, door den Provinciaal be noemd tot rector der Zusters Franciscanessen te Roggel (Limburgl BAANWACHTERES TOT EEN MAAND VEROORDEELD. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch veroor deelde heden de baanwachteres uit Blerik, die had nagelaten da hoornen te sluiten toen een trein naderde waardoor deze met een autobus in aanrijding kwam tengevolge waarvan vijf personen om het leven kwamen, overeenkom stig den eisch van den advocaat-generaal en hef vonnis dar rechtbank te Maastricht, tot een straf van één maand hechtenis. De moord in de Wagenstraat te 's-Gravenhage. De officier van justitie heeft hooger beroep aangeteekend tegen het vonis van de recht bank, waarbij de chauffeur D., P. is vrijgespro ken van den hem te laste gelegden moord op den chauffeur Nieuwenburg, gepleegd in den nacht van 15 op 16. Juni in de Wagenstraat in Den Haag. De officier had 8 jaar gevangenistraf geëischt 'De „kleine boomen" van den spoorweg overweg. Voor den Höogen Raad is gepleit in een zaak tegen den spoorwegoverwegwachter J. H. S. B., te Tilburg, die in den nacht van 26 op 27 Ja- UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdag 30 September Huizen, 298 M. TJitsl. NORV-Utzending. 8.00 Schriftlezing. 8.159.45 Gramofoonpl 10.00 Zang NCRV Dameskoor. 10.30 Ziekendiénst. 11.0012.00 Harmoniumbespeling. 12.00 Politieber. 12.15 Gramofoonpl. 12.30 Concert. Het NCR V-Dameskoor. 2.00 Gramofoonpl. 2.30 Lezen van Chr. Lectuur. 3.004.30 Beethoven-concert door het Hendriks-Trio. 5.006.00 Kinderuur. 6.00 O. C. v. Heinessen: Ervaringen in de pluimveeteelt" 7.00 Dr. F. J. Krop: „De internationale samenkomst der kerken te Genève 10 Sept. j.l. en de roeping van den volkerenbond in zake de Russische geloofsvervolgingen". 7.30 Politieber. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 800 „Nellie van Kol-Avond". 10.15 Vaz Dias. 10.2511.30 Gramofoonpla tencon cért. Hilversum 1875 M. Uitsl. VAR A-Uitzending. 6.45—7.00 en 7.30—7.45 Licaamsoefe- ningen. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor arb. in de Continubedrijven. 12.00 Gramofoonpl 12.15 P. J. Kers: Onze keuken. 3.00 Zang door J. P Harms. 3.20 Maak het zelf door mevr C. Sehaa- ke— Verkozen. „Batikken voor iedereen" 4.20 Vervolg Vocaal concert. 4.30 Voor de Kinderen. 5.30 Concert VARA-Septet. 7.15 J. F. Ankersmit: „Wat moet en kan de Arbeiderskrant zijn 7.30 Opera comique „Der Rosenkavalier" van H. Hoffmannsthal. In de pauze: Vas Dias. 11.3012.00 Grampfoonpl. Daventry, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel door Q. Maclean. 1.05 Gramofoonpl. 1.50 Orkestconcert. 2.40 Berichten. 2.45 School-uitz. 3.50 Concert. Orkest, K. Park (ce'lo). 5 05 Orgelspel door 'R'. New. 5.35 Kinder uurtje. 6.20 Berichten. nuari 1930 niet had gezorgd, dat de geheele overweg aldaar gesloten was toen de trein meest passeeren. De boomen van dien overweg zijn verdeeld in groote en kleine, de laatste uit sluitend voor het voetgangersverkeer. B. had wel de groote, maar niet de kleine boomen ge sloten. Deswege heeft de rechtbank te Breda hem in hooger veroordeeld tot 15.boete subs. 10 dagen hechtenis. Voor requirant pleitte mr. Witlox uit Den Bosch, die twee cassatiemiddelen verdedigde. PI bestreed de opvatting, dat hier bet Alg. Regl. Dienstvoorwaarden niet zou zijn nage leefd. Dit reglement immers was toegepast om dat de groote boomen gesloten waren. Toen het reglement ontworpen werd, kende men de z.g. kleine boomen nog niet. Dat men openingen ge maakt heeft uitsluitend voor het voetverkeer was een noodzakelijkheid, die groeide bij de intensiveering van het verkeer. Het O.M. zal op 12 Ocober conclusie nemen. Verricht een opticien geneeskundige handelingen? De Hooge Raad heeft behandeld een cassa tie-beroep van den officier van justitie te Am sterdam tegen een vonnis der rechtbank aldaar waarbij van rechtsvervolging is ontslagen de opticiën P. B. aldaar, tegen wien een strafver volging was ingesteld wegens onbevoegd uit-, oefenen der geneeskunde. Hij had niet anders gedaan dan de oogen onderzocht van iemand, 6.50 Concert. Strijkkwartet, Yvonne Aanaud (piano). 7.10 Lezing. 7.30 Le-zing. 7.50 Lening. 8.20 Radio-Tooneel. 9.20 Tweede acte uit „Aïda". Opera van G. Verdi KL05 Berichten. 10.20 Berichten. 10.25 Lezing. 10.40 Orkestconcert. 11.2012.20 Dansmuziek. „Radio Paris" 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. I.25 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 9.05 Radio-Tooneel. 10.20 Gramofoonpl. Langenberg 473 M. 7.258.20 Gramofoonpl. II.0011 35 Gramofoonpl. 12.20 Gramofoonpl. I.252.50 Orkestconcert. 5.206.20 Orkestconcert. 850 Concert. Orkest en viool. Daarna be richten en tot 11.50 Orkest concert. II.501.50 Concert. Orkest en tenor. Kalundborg 1153 M. 12.251.35 Orkestconcert. 3.205.20 Orkest concert en voordracht. 5.205.50 Gramofoonpl. 8.209.35 Orkestconcert en zang. 9.35—9.50 Radio-Tooneel. 9.5010.20 Voordracht. 10.351110 Orkestconcert. 11.1012 50 Dansmuziek. B r u s s e 1 508,5 en 338,2 M. 5.20 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Orgelspel. 8.50 Concert. Her-uitz. van "Berlijn. 338,2 M.: 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonpl. 820 Liederenvoordracht. 8.50 Vlaamsch Volkstooneel. o.20 Orkestconcert. Z e e s e n 1635 M. C.a. 7.007.50 Gramofoonpl. 10.30 Uit.z. v. Scholen. 10.55 en 12.20 Berichten. Hierna Gramo foonpl. 115—2.20 Berichten. 2.20 Gramofoonpl. 3.05—4.50 Lezingen. 4.50 Concert. 5 508.50 Lezingen. 8.50 Orkestconcert uit Berlijn. Solist A. Bus oh. 10.35 Berichten en daarna tot 12.50 Dans muziek. die om een bril kwam. In deze zaak pleitte voor den gerequireerde mr. Mulderije uit Amsterdam, die het stand punt van den Hoogen Raad naging ten opzichte van het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. De Hooge Raad is daarbij steeds van de voor waarde uitgegaan, dat een zoodanige hande ling een genezende strekking moet hebben. Daarvan is hier geen sprake. De opticiën ver richt slechts een methodische handeling evenals de gymnastiekonderwijzer, de orthopaedist. Pleiter betoogde voorts, dat ook het interpre teeren van de gegevens, door het oogonder zoek verkregen niet valt onder de geneeskun dige handeling aangezien de opticiën beoogt corrigeerend op te treden, niet genezend. Hij verandert aan het oog niets, maar verbetert het gezichtsvermogen door voorzetting van een lens. Conclusie O.M. 12 October. Varkensslachtingen in Denemarken. Volgens telegrafisch bericht, verstrekt door het Deensche departement van Landbouw, wer den in Denemarken gedurende de dagen van 17 tot 23 September geslacht 139.242 (133.544) varkens en uitgevoerd 122.109 (117.861) var kens. FEUILLETON. door CHRISTIAN HAUGEN. 12) „Neen, doe dat niet", verzocht Kenton, een weinig geschrokken. „Evelyn zou het misschien heelemaal niet prettig vinden, als ik een vriend meebracht. Het resultaat zou zijn, dat ik haar dan niet te zien kreeg. Blijf hier, tot ik een telegram stuur en tracht inmiddels uit te visschen, waarom de politie zich niet met mijn geval be moeien wil." Hiermede nam hij afscheid van den ma joor. Zijn trein ging om 11.15 van 't Pad- dingtonstation en het was nu al over tien. Perring deed hem uitgeleide tot aan de deur en herhaalde zijn vermaningen. Hij was ernstig bezorgd om zijn vriend. Kenton stapte in zijn auto en gaf Burke opdracht om naar het* restaurant Milan te rijden. Hij begon te twijfelen, of Evelyn wel de afzendster was en wilde nu daar onderzoeken, of dan toch iemand hun ge sprek afgeluisterd had. Waarom eigenlijk ook zou zij zulk een brief gestuurd hebben In ieder geval moest hij zekerheid zien te krijgen. IX. DE MAN MET DE GOUDEN TANDEN. De kellner, die hem 's avonds tevoren be diend had, was niet in het restaurant. Hij zou eerst om één uur komen, luidde het be scheid.. Kenton noteerde zijn naam en adres en reed direct verder om hem te bezoeken. „Ja, ik herinner het me zeer goed", ani- woorde hij op Kenton's inleidende vraag. „Het was gisteren erg slap in de gereser veerde kamers". „Weet u ook, of omtrent den tijd, dal wij er waren iemand een nevenkamer be steld had De kellner fronste bedenkelijk het voor hoofd, als was zulks te veel van ziju ge heugen gevergd. Een goudstuk, dat hij op oogenblik in Kenton's hand ontdektr, scheen echter zijn memorie aanmerkelijk op te frisschen. „Zeker", zeide hij. „Kort nadat u en de dame plaats genomen hadden, werd de kanier naast de uwe betrokken door een heer Hij was alleen." „Hoe zag hij er uit?" „Hij was een groote. breed-gesohouder- de man met een flinken haardos en don kere wenkbrauwen, ongeveer als v, me neer. Hij bestelde een halve flesch wijn en vroeg om pen en papier en zei, dat hij eens rustig wilde zitten om én brief te schrijven. Maar ik kan het niet gelooven, want toen hij vertrokken was, bemerkte ik dat de pen heelemaal niet gebruikt was. Wel bad hij een vel papier en een envelop meege nomen." „Hebt u geen bijzondere kenteeken aan hem bunnen ontdekken, een litteeken bij voorbeeld „Neen, een litteeken niet. Hij was sl'echt geschoren en had harde bitse trek ken. Hij zag er wel uit als iemand, die weet wat hij wil. Maar één. ding viel mij wel op en dat zou u misschien op ccn spoor kunnen brengenzijn tanden. In 't bovengebit had hij twee gouden tanden, ongeveer ter grootte van een punaise". „Anders nog iets?" „Ja, zijn handen, sir. In houding en ge baren was hij een aristocraat, doch aan zijn handen was te zien, dat hij veel en hard gewerkt moet hebben. Misschien is hij zeeman geweest of heeft hij veel ge graven of iets dergelijks." Kenton keek op zijn horloge en zag, dat hij nog twintig minuten had, vóór zijn trein vertrok. Hij spoedde zich uaar het station. De onzekerheid, omtrent den afzonder van den eigenaardigen brief, was nu nog kwellender geworden. Hij moest weer aan Evelyn denken en aan haar onverklaar bare houding. Plots schoot hem de ge dachte door het hoofd, dat zij wel een ge heim met zich rond kon dragen en dat haar familie, of anderen, die er interesse bij hadden, trachten te verhinderen, dat zij iemand haar vertrouwen zou schenken of om hulp zou vragen. Dat zou den tevens een verklaring zijn voor de ongewone wij ze waarop zii de kennismaking met hem uitgelokt had. Mischien was zij gedwon gen geworden om te vertrekken, nu haai verhouding tot hem ontdekt was. Of de man met de gouden tanden was een nieu we spion van mr. X., die hem liever in Londen hield. Of was het een romantische gril van een overspannen jong meisje, dat haar vereerder eens op de proef wilde stellen? Doch neen Kenton schudde het hoofd zijn Evelyn deed zooiets niet, enkel om zich interessant te maken. Er moest iets achter zitten, dat hij nog niet vermocht te doorgronden. Hij besloot haar bij de eerstvolgende ontmoeting, om een opon hartige verklaring te vragen. Kenton had zijn huisknecht niet meegenomen en moeso dus bij zijn aankomst in Goed zelf *"jor zijn bagage zorgen. Op het perron trad een oude man op hem toe, met een uniform pet op, want- op stond „Imperial". „Hotel Sir?" vroeg hij. Kenton knikte bevestigend, waarop de bediende zijn koffer overnam en hem den wei naar hotel „Imperial" wees. Het was nog een van de grootste ge bouwen van het stadje, hoewel het in Lon den sooedig verkocht zou geweest zijn, om de afbraak rendabel te maken. Het be stond uit twee verdiepingen. De eerste verdieping was ingericht voor een winkel in koloniale waren en café, de tweede voor eetzaal, een kantoortje en enkele slaapkamers. De kamers waren zoo laag, dat Kenton niet rechtop kon gaan staan, als hij zijn hoed op had. Hij legde beslag op de ruimste kamer mi ging, nadat hij zich wat opgefrischt had, naar de eetza-al. Tot zijn groote voldoe ning bleek, dat de kookkunst in dit lande lijk hotelletje in hooge eere werd gehou den. Terwijl hij at, onderhield hij zich mei den waard, die bereidwillig al zijn vragen be antwoordde. De spraakzame man vertelde, dat hij over zijn zaak tevreden kon zijn. Het restaurant bracht het meeste op vreemde gasten kwamen hier niet veel. Maar vanmorgen is er nog een heer uit Londen gearriveerd", ging hij verder. „Jozef Granger, heet hij. Hij kwam met een vroe- geren trein dan u". Op dit oogenblik werd de deur geopend en de bewuste heer trad binnen. De waard trok zich terug in zijn keuken. Mr. Granger, een hooge, breede gestalte, met een vollen haardos en grauwe oogen, zette zich aan een ander venster neer, het gezicht naar Kenton toegewend, van wien hij overigens geen notitie scheen te nemen. Ook Kenton toonde zich totaal onverschil lig. Het was nu half acht en hij bleef rustig zitten wachten tot hij opgebeld zou worden. Toevallig scheen de avondzon in de kamer en belichtte het gezicht van den vreemde. Kenton sloeg hem van tijd tot tijd gade en telkens viel het hem op, dat hij iets zag glanzen, als de man den mond opende. In het eerst lette hij er niet op. Plotseling echter schoot hem een gedach te door het hoofd het signalement dat de kellner gegeven had van den luiste raar gedurende zijn onderhoud met Eve lyn hij keek scherper toe en zag, dat mr. Granger twee gouden tanden in z'n gebit droeg. Zoo op een afstand, gelijken de gouden tanden veel op punaisés, die dicht naast elkander zaten. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10