BUITENLAND De zeven Raadsels MAANDAG 28 SEPTEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 DUITSCHLAND DE FRANSCHE MINISTER TE BERLIJN. Geen incidenten. De Fransche premier Laval en de Fran- sche minister van Buitenlandsche Zaken, Briand, zijn Zondagmorgen om 8 uur 40 in goede conditie te Berlijn aangekomen, waar zij aan het station Friedrichstrasse verwelkomd werden door den rijkskanse lier Dr. Bruening en Rijksminister van Buitenlandsche Zaken, dr. Curtius. De Fransche ambassadeur te Berlijn, Francois Poncet en de Duitsche ambassadeur te Parijs von Hoesch waren de Fransche mi nisters tot Charlottenburg tegemoetge- reisd. De Fransche en Duitsche ministers be gaven zich langs de krachtige politieafzet- ting per auto naar hotel Adlon. Uit de menschenmenigte klonken de roepen „Vive la paix" en „Nie wieder Krieg". Het is nergens tot incidenten gekomen. De menschen die zich voor het hotel hadden verzameld riepen herhaaldelijk de namen van Laval en Briand en riepen on ophoudelijk: leve de vrede! De ministers verschenen eenige malen voor de vensters en op het balcon en dankten voor de vriendelijke ontvangst. Om half elf ontving Laval de Fransche persvertegenwoordigers, de Fransche ko lonie en de leden van de Duitsch-Fransche Yereeniging in de Fransche ambassade. Vervolgens legde Laval een verklaring af voor de Duitsche pers. De Fransche premier zette hierbij het doel zijner reis uiten, dat voor alles bestaat in de samen stelling van een DuitschFransche com missie van onderzoek naar alle economi sche kwesties. Langs dezen weg, aldus La- val, zal men dan ook komen tot verdere overeenstemming. Hienrna hield Laval een korte toe spraak tot de radio-luisteraars, waarin hij dankte voor de hartelijke ontvangst te Ber- lijn. Ha verscheidene beleefdheidsbezoeken vond de vastgestelde ministerbespreking plaats om half vijf bij den Rijkskanselier. Om half negen werd het diner gebruikt bij dr. Brüning, waarna om 10 uur een re ceptie werd gehouden. Om half twee werd het noenmaal ge bruikt bij den minister van Buitenlandsche Zaken, dr. Curtius. Hieraan werd behalve door de Fransche gasten en ambassadeur Poncet, deelgenomen door Rijkskanselier dr. Brüning, staatssecretaris von Bulow, ambassadeur von Hoesch en andere Duit sche politici. SPANJE SPANJE'S NIEUWE STAATSVORM. „Democratische republiek van arbeiders van eiken aard". De Spaansche Cortes heeft Zaterdag een zitting gehouden, die tot in den mor gen voortduurde en waarin'een aantal be langrijke artikelen der nieuwe grondwet werden agehaudeld, o.a. art. 1 en 4, die in den aangenomen vorm luiden: Art. 1Spanje is een democratische re publiek van arbeiders van eiken aard, die zich vereenigen onder een regime van vrij heid en recht. De bevoegdheden van de organen der republiek gaan uit van het volk. De Spaansche republiek is een staat van federatief karakter, dat autonomie van gemeenten en districten mogelijk maakt. Art. 4: Het Castiliaanseh is de officiee- le taal der republiek. Elke Spanjaard heeft den plicht die taal te kennen en het recht haar te gebruiken, ongeacht de rech ten, welke de wetten van den staat kun nen verleenen aan dialecten van provin cies of districten. Behalve wanneer spe- ciale^ wetten dit bepalen, kan niemand kennis en gebruik van een dialect verlan gen. BRITSCH-1NDIE STRIJD TEGEN KASJMIR'S MAHARADJA. De Mohammedanen in verzet tegen den Hindoe-vorst. De opstand in Sirinagar, de hoofdstad van Kasjmir, heeft, volgens de meening van sommige gedelegeerden op de ronde tafelconferentie ten doel den huidigen maharadja af te zetten en in diens plaats Inayat Oellah op den troon te plaatsen. Beide genoemde heeren hebben in de afgeloopen jaren veel over zich doen spre ken. De maharadja van Kasjmir was als sir Hari Singh betrokken in een grootsch opgezet chantage-schandaal en hoewel hij gedurende het proces als „mr. A." werd aangeduid, wist de geheele wereld, dat de troonopvolger van den Br.-Indischen staat het slachtoffer was geworden van een sluw complot, dat ten doel had niet-gede- precieerde ponden over te hevelen uit de zakken van sir Hari Singh in die van het echtpaar Bobinson. Wat Inayat Oellah betreft, deze was in 1929 drie dagen koning van Afghanistan iiadat zijn broeder, Aman Oellah, gevlucht was voor den aanrukkenden Batsjai Sak- wo, den zoon van den waterdrager. Hij kon echter de hoofdstad niet redden en vlucht te'evenals zijn broer, Batsjai Sakwo werd op zijn beurt verdreven en terecht gesteld door den huidigen konig Nadir. Het kortstondige konigschap van Inayat Oellah schijnt echter nagewerkt te hebben en thans steunt hij de opstandelingen, die den maharadaja willen afzetten. De on lusten, aldus Vordt verklaard, begonnen in Juli met botsingen, waarbij verscheiden dooden vielen. Op 15 Augustus ontving de maharadja een deputatie van tien Moham- medaansche leiders en het resultaat van de bespreking was, dat een accoord werd verkregen, de Mohammedanen zich wuüi trouwe onderdanen van den vorst ver klaarden en aan den opstand een einde kwam. Nu weder berichten over een dreigenden toestand in Kasjmir worden ontvangen, is het duidelijk, dat Mohammedaansche lei ders, wonende buiten Kasjmir aan het on rust stoken zijn, met het doel Inayat op- den troon te brengen. CHINA ONVEILIG LAND. Trein overvallen bij Moekden. Een groote troep bandieten heeft Zater dagmiddag den trein Moekden—Peking la ten ontsporen te Jauynagho, op 90 K.M. ten westen van Moekden. Hierbij werden dertig personen gedood en versoheiden andere ernstig gewond. Door de ontsporing, die veroorzaakt was doordat de bandieten de rails hadden weggebroken, liepen de loco motief en vijf wagons uit de rails. De trein werd door de roovers geheel leeggeplun derd. Onder de geredde reizigers behoort de Nederlandsche ingenieur G. H. Hauer, voorts een Spanjaard en een Portugeesche dame, mevr. Pereira. De heer Hauer verklaarde, dat hij zich Zaterdag tegen het middaguur met andere passagiers in den restauratiewagen bevond, toen hij plotseling door geweerschoten ge dwongen werd zich plat op den vloer te werpen. Onmiddellijk daarop liep de trein uit de rails en talrijke wagens werden in elkaar geschoven. Van alle zijden doken gewapende mannen op, volgens mr. Bauer's verklaring van Chineesche nationaliteit. Zonder acht te slaan op het ontzettende gekerm der vele gewonden begonnen deze bandieten de reizigers te plunderen, waar bij menigeen werd mishandeld. Vele Chi neesche reizigers werden geheel uitgeschud 'en van hun kleeren beroofd. Wie het waag de zich tegen de roovers te verzetten werd zonder pardon neergeslagen en telkens op- - nieuw zwermden nieuwe scharen bandieten rond den trein. Ten slotte werden ook de buitenlanders uitgeplunderd en van zoo goed ak al hun kleeren beroofd. Toen zij waren uitgeschud, werden zij onder bedrei ging met dolk en geweerkolf gedwongen zich plat op den grond neer te leggen, een maartregeL, dien de bandieten klaarblij kelijk namen om te weten wien zij haddden uitgeplunderd en wien niet. Vluchtelingentrein door Japansch vliegtuig beschoten. De Britsehe bedrijfsleider van denzelf den spoorweg PekingMoekden, mr. Thom son, heeft een aan den Engelsohen consul een rapport uitgebracht-, volgens hetwelk een met vluchelingen volgeladen trein door een Ja-pansch vliegtuig is beschoten, waarbij twee Ohineezen werden gedood en vijf ge wond. Mr. Thomson bevond zich juist in den trein, waarop de aanslag werd gepleegd, evenals zijn echtgenoote en kinderen. Hij was Donderdag met- de zijnen in een extra wagon, die aan den trein met vluchtelingen was vastgehaakt, uit Moekden vertrokken. Een Duitscher en een Italiaansche dame hadden eveneens in den wagen plaats ge nomen. Verscheiden uren na het vertrek uit Moekden versoheen boven den trein een Ja pansch vliegtuig, dat met een machinege weer ge-wapend was het vuur op den trein opende. Op het geluid van de schoten en het ronken van den motor stopte de machi nist onmiddellijk, waarna heb geronk in de verte verdween. De heer Thonmson onder- zoch den trein en constateerde dat er zich in twee wagons kogelgaten bevonden, wel ke duidelijk aantoonden, dat de schoten uit de lucht waren gekomen. Hij verklaart, dat de aanval als een volkomen yerrassing is gekomen. Er bevonden zich geen militairen in de buurt Ook Vrijdag is reeds een trein op soortgelijke wijze aangevallen. Verscherping van den toestand? Uit Tokio wordt gemeld, dat het Ja-pan- sche kabinet de zending van oorlogssche pen naar China overweegt. De chef van de marinestaf is in verband met de dreigende ontwikkeling in China van de manoeuvres naar Toko teruggeroepen. Chineesch munitiedepot in vlammen. Gemeld wordt dat het Chineesche Noord- Oost-arsenaal te Moekden, een der grootste munitiedepots ter wereld, in brand staat. BUITENL. BERICHTEN. ONGELUKKEN. DE NATUURRAMP IN HONDURAS. Elf Jesuieten om het leven gekomen. Volgens bericht uit Washington zijn bij den geweldigen orkaan, die Britsch Hon duras getiesterd heeft, 11 Jesuieten om het leven gekomer (6 Priesters, 4 Scholastïe- kfn en 1 leekenbroeder). Alle kerken in de hoofdstad werden zwaar beschadigd. Het Sint Jans-College te Belize werd totaal verwoest de elf Je suieten werden cnder de puinhoopen be graven. SCHOOL INGESTORT. Zestig kinderen gewond. Uit Richmond (Indiana), wordt gemeld: Tijdens een orkaan is hier het dak eener school ingestort. Zestig kinderen weiden gewond, echter slechts één ernstjg. POOLSCH OUD-MINISTER-PRESIDENT VERONGELUKT. De voormalige Poolsche minister-presi dent is Zaterdag het slachtoffer geworden van een ernstig auto-ongeval. In gezelschap van kolonel Morakski keerde hij per auto van een aohcpartij terug toen, op den weg tusschcn Krotosjin en Ostrowo de auto in botsing kwam met een bo^snwagen en vervolgens tegen een boom sloeg. Graaf Skrzynski liep zoo ernstige ver wondingen op, dat hij na aa-nkomst in het' zikenhuis te Ostrowo weldra attaché bij 't lonel Morawski, die militair attaché bij het Poolsche gezantschap te Berlijn is. werd slechts licht gewond. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 29 September. Huizen 298 M. Uibsi. KR O-Uitzending. 8.009.15 en 10.0011.30 G ra-mofoonpl. 11.30 Godsd. Halfuurtje door Pater Lec tor J. Dito O.P. 12.00 PoliJ-ieber. 12.151.45 Concert KRO oJ.v. P. Lus- tenhouwer. I.45 Gramofoonpl. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Gramofoonpl. 3.30 Zenderverzorging. 4.006.00 Gramofoonpl. (Opera-concert). 6.00 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart. 6.30 Verbondskwartiertje. 6.45 F. P. v. d. Sloot: Inleiding op den a.s .Engelschen cursus. 7.00 G. Hilterman: „De Volkenbond". 7.30 Politieber. 7.458.30 Rondgang door de N.V. Stoom- meelfaibriek „Holland", Amsterdam. 8.3011.00 Concert KRO-orkest o.l.v. J. Gerritsen, m.m.v. L. Somer (viool) en G. Vermeulen (altviool). C.a. 9.15 Vaz Dia-s. II.00 Gramofoop.pl. 11.40 Blijde inoomste van den heer Long- welle. 12.00 Feestelijk tijdsein tot besluit van het Trimester. Hilversum 1875 M. Uitsl. AVR O-Uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Mevr. Piers on: De Japansche vrouw in haar huis. 11.00 Concert E. Heymans (piano), Mevr. E. de Vries—Kallersmann (zang). 11.45 Gramofoopl. 12.00—1.30 Kwartetconcert o.l.v. A. Noo- teboom. 1.30 Zenderverzorging. 2.00—2.30 Causerie door mevr. De Leeuiw —van Rees over het AVRO-knippatroon. 2.30—4.00 Ooggetuige-verslag der KLM. Vlootschouw •(afgewisseld door Gramofoon- platen). 4.00 Vioolrecital door Max Groen. Vleu gel: Egb. Veen. 4.30—5.00 Radio-Kinderkoorzang o.l.v. J. Hamel. 5.006.50 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 6.50 -Modepraatje door mevr. de Leeuw- Van Rees. 7.00 Optreden van het Ensemble voor vroolijke Kleinkunst „De Troubadours" o.l.v. Marijke van Tooren. 7.30 Prof. Vening Meinesz: „De Onder zeeboot als wetenschappelijk hulpmiddel." 8.00—9.30 Kovaos Lajos en Orkest in het Kurhaus-Scheveningen. Pierre Palla (orgel) en Boris Lens'ky (viool). 9.30 Radio-tooneel. „"Wereldnieuws-Avona- editie naar het hoorspel van E. Toller. Bew. Hilde brand. 10.10 Vaz Dias. Noorsch schip in brand gevlogen. Het Noorsche motorschip „Larviks- fjord" is Zaterdag in de Stockholmsche scheren in brand gevlogen ten gevolg» van een ontploffing. Het geheele schip werd verwoest. De bemanning, 33 koppen sterk, werd door een Finsch stoomschip gered. GROOTE 0VERSTR00MINGSSCHADE BIJ DEN ODER. De was van de Oder en haar zijrivieren houdt aan en heeft met name in het dis trict Ratibor veel schade aangericht. De verbinding tusschen Ratibor en de yoor- stad Plania wordt door bootjes onderhou den. De aardappeloogst in de omgeving is volkomen verwoest. 10.2511.0 Aansl. met „The Heuse of Lords" Den Haa-g. Ensemble Lismonde. 11.0012.00 Gramofoonplateneoncert. Daventry 1554,4 M. 10.35 Morgenwijdig. 11.05 Lezing. 11.20 Lezing. 12.20 Orgelpel door E. O'Benry. 1.20 Orkestconcert. 2.10 Berichten. 2.15 Televisie. 2.25 School-uitz. 4.50 Orkestooncert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Piano-recita-1 door Yonne Arnaud m. m.v. Strijkkwartet. 7.10 Lezing. 7.40 Vaudeville. 8.50 Lezing. 9.20 Concert Orkest. N. Wiliams (bari ton). 10.00 Berichten. 10 15 Berichten. 10.30 „The Wreckers" van Ethel Smyth .(derde bedrijf). 11.0012.20 Dansmuziek. „Radio Par is", 1725 M. #8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. 1.25 Gnamofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert. Langenberg 473 M. 7.258.20 Gramofoonpl. 10.3511.35 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. 1.252.50 Concert. 5.206.20 Zang en piano. 8.208.50 Gramofoonpl. 8.50 Gramofoonpl. met toelichting. Kalundborg 1153 M. 12.252.20 Orkestconcert. 3.205.20 Orkestconcert en zang. 8.2010.20 Radio-Tooneel. 10.3511.20 Orkestconcert. 112012.50 Dansmuziek. B r u s s el 508,5 en 338,2 M. '508,5 M.. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert, orkest, solisten en trio. 338,2 M.: 5.20 Orkestooncert. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Gramofoonpl. Lezing. Declamatie. Z e e s en, 1635 M. C.a. 7.007.50 Gramofoonpl. 10.30 Uitz. v. Soholen. 10.55 en 12.20 Berichten. Hierna Gramo- «foonpl. 1.152.20 Berichten. 2.20—3.20 Gramofoonpl. 3.204.50 Lezingen. 4.50 Concert. 5.508.20 Lezingen. 8.20 Orkestconcert. 9.20 „Suedfunk-Kaleisdoskop" Radio-re vue. 10.20 Lezing en Berichten. Daarna tot 11.50 Orkestconoert. DE OVERSTROOMINGEN IN SILEZIE. De overstroomingen in Teschener, Sile- zië hebben een geweldigen omvang aan genomen. Het water van de Weichsel steeg tot 6.50 M. boven normaal en heeft vele dorpen tusschen Bielitz en Pless onder water gezet. In het district Pless bestaat vrocs voor dijkdoorbraak, zoodat de autoriteiten zich genoodzaakt hebben gezien militaire hulp in te ioepen. 00K IN ROEMENIE.... Verduistering bij ministerie van rinanciën. Bij het ministerie van Financiën te Boe karest zijn groote verduisteringon ont dekt. Het. bedrag der verduisteringen is nog niet bekend. In deze affaire zijn, naar verluidt, een groot aantal hoo&ore ambte naren betrokken. Het onderzoek is in vol len gang. FEUILLETON. door CHRISTIAN HAUGEN. 11) Nog eenmaal keek hij in de diepe, raad selachtige oogen en moest zich weer be dwingen om niet alles te zeggen, waar zijn hart zoo vol van was. Als hij aan den auto afscheid van haal lam, drukte hij haar hand lang en innig. Evefyn trok haar hand niet terug. „Ik ben dus morgenavond in 't hotel in Goed", zei Iventon, „en u belt me op „Ja zooals afgesproken. Eri* als 't mooi weer is, dan kunnen we misschien samen nog een wandelingetje maken naar het strand." De grijze auto verdween spoedig in de drukte en Dick stapte weer het restaurant binnen om op zijn eigen wagen te wach ten. Hij voelde er niets voor om nog eens voor de tweede maal overvallen te wor den. Hij reed direct naar huis, legde zich te bed en viel weldra in een vasten slaap. Zwijgeod, hoewel verbaasd, vervulde Burke zijn plicht. Geheel onverwachts had hij opdracht ontvangen, de koffers te pak ken voor een veertiendaagsche reis en zijn meester den volgenden ochtend reeds om acht uur te wekken. Doch ais goed gedres seerd bediende toonde hij zijn bevreem ding niet maar gehoorzaamde zwijgend. Ónder de brieven, die 's ochtends met êm tent* pa* fekauum v*raa, *n die Kenton onder 't ontbijt doorzag, was er een, die zijn bijzondere aandacht vroeg. Hij was uit gedrukte, blijkbaar uit een courant geknipte letters samengesteld en luidde: „Ik waarschuw u dringend voor die reis naar Goed. Zij kan zeer gevaarlijke gevol gen voor u hebben; de gevangenis; mis schien wel uw dood. Heeft vrijheid niet meer waarde dan een vrouw De brief was niet onderteekend en uit den poststempel bleek, dat hij tusschen tien en twaalf uur ergens in 't Bayswater- kwartier gepost moest zijn. Een half uur later stond Sir Richard in de woning van zijn vriend Perring, die hem enkele oogenblikken moest laten wach ten om hem dan nog in pyama te ontvan gen. Erg ingenomen met dit vroege be zoek scheen hij allerminst te zijn. „Wat kies je toch altijd eenonmogelijk uur uit voor je visites", mopperde hij. „Je weet toch, dat ik er een hekel aan heb, om vóór twaalf uur gestoord te worden." „Bekijk dit eens", antwoordde Kenton en toonde hem den brief. De majoor las hem en zette zich dan te genover zijn vriend in een stoel, als wilde hij daarmee te kennen geven, dat hij ka- pituleerde. „Ga je op reis?" vroeg hij dan. „Wat, alle donders, wil je toch in dat nest uit voeren? En wat moet dit gezwets betec- kenen?" „De bedoeling van dien brief is natuur lijk, om mij van mijn plan af te doen zien." ,Goed, maar waarom wil je daarheen 'I En sinds wanneer heb je dat onzalige plan opgevat?" „Pas gisteravond. Ik wil een dame ont moeten, die.... daar woont". De majoor bekeek den brief nauwkeu rig. „Het is geen slecht papier", zei hij. „Het bovenstuk is afgeknipt, waarschijnlijk stond daar een monogram of een brief hoofd. Uit het feit, dat de woorden uit drukletters samengesteld zijn, mogen we concludeeren, dat je het handschrift van den afzender kent en dat hij bang was, zich daardoor te verraden. De brief werd gepost, vlak nadat gij uw voornemen om op reis te gaan kenbaar gemaakt had, dat blijkt uit den poststempel. Met wien heb je gisteren over je reis en je toekomstige verblijfplaats gesproken Op dit oogenblik vermoedde Kenton, wie den brief afgezonden moest hebben. Tot nu toe had dit nieuwe voorval, hetwelk al even geheimzinnig was_ als alle anderen gedurende de laatste vier en twintig uren hem een weinig in de war gebracht. Maar nu was het hem duidelijk, dat 't alleen Evelyn geweest kon zijn. Niemand buiten haar wist, dat hij plannen had om naar Goed te reizen. Burke had zelfs geen flauw idee van 't doel van zijn reis. Doch nu, nu hij den afzender meende te kennen, kwam hem de brief nog raadselachtiger voor. Als Evelyn niet wilde, dat hij haar nareisde, dan had zij hem toch eenvoudig een gewoon briefje kunnen schrijven, om haar wenschen kenbaar te maken. Hoe pijnlijk hem zulks ook zou hebben getrof fen, hij zou gehoorzaamd hebben en in Londen gebleven zijn. Daaraan hoefde Evelyn toch niet te twijfelenmaar waarom dan die geheimzinnigheid Of zou misschien iemand hun gesprek afgeluis terd hebben Maar wie kon dat dan ge weest zijn? Erj welke nieuwe gevaren be dreigden hem nu weer? Hij schudde het hoofd De situatie werd steeds ingewikkelder. Hij mocht zijn vriend niet naar diens meening vragen, want hij had Evelyn beloofd te zullen zwijgen. Hij kon hem dus ook zijn vermoedens niet meedeelen, zonder hem voor te liegen, om lastige vragen te ontwijken. Perring, ietwat ongeduldig geworden, herhaalde zijn vraag. „Het kan niet zoo moeilijk zijn, om den afzender op 't spoor te komen", meende hij, „want je hebt nog geen gelegenheid ge had, om met veel menschen over je plan te spreken. Heb je al iemand op 't oog „Neen", antwoordde Kenton, „ik kan niet begrijpen wie 't geweest kan zijn. Ik heb met niemand over mijn reis gespro ken althans niet direct". „Ja, wat noem je direct?" „Wel, toen ik met de bewuste dame over het reisje sprak, zaten we in een res taurant. Het is dus mogelijk, dat iemand ons afgeluisterd heeft." „Ik kan me den brief niet anders ver klaren, dan dat uw vriend, mr. H. spionnen uitgestuurd heeft, welke het gelukt is, met je plan op de hoogte te komen. En nu komt hen dit reisje al zeer ongelegen. Het is voor hen natuurlijk veel gemakkelijker om je hier in de wereldstad spoorloos te laten verdwijnen, dan in een provincie plaatsje. Het is dus wel degelijk in hun voordeel, als je Londen niet verlaat, waar zij al hun relaties hebben en misschien reeds nieuwe plannen gemaakt hebben. Echter, het is toch maar een zeer zwak ar gument", besloot de majoor zuchtend, „want het is nogal idioot, om je voor een gevaar te waarschuwen, na bewezen te hebben, dat Londen heelemaal niet veilig voor je is." „Het is ook mogelijk, dat Mr. H. met dit geval heelemaal niets uitstaande heeft." „Als de politie niet zoo uitgesproken aan de zijde van den tegenstander stond", zei Perring geërgerd, „dan zou ik je aan raden ga daar eens heen. Wat denk je overigens van een particulier detective Het is waarachtig een probleem voor een Sherlock Holmes. Bovendien, iemand om je in dezen neteligen toestand wat te be schermen, is zeker geen overdadige weel de". „Neen, ik ben mans genoeg om mezelf te verdedigen en in particuliere detecti ves stel ik niet het minste vertrouwen. Mochten ze het me echter wat al te las tig maken, dan stuur ik een telegram." „Je gaat dan toch op reis „Ik ben niet van plan, om me om der gelijke anonieme waarschuwingen te be kommeren. Hier in Londen voel ik me wat onbehaaglijk, omdat ik weet, dat ik voortdurend achtervolgd wordt. Misschien geven die menschen den moed op, als ik vertrokken ben." „Dat betwijfel ik. De man met het lit- teeken toch al zeker niet. Hij heeft je ge volgd, geheel Indië door, dan schrikt hij waarachtig niet terug van een paar uut- tjes sporen. Heb je hem nog gezien?" „Neen, sinds dien overval niet meer." „Dat heeft op zich zelf nog niet veel te beteekenen. Zij beschikken ook over an dere snionnen, menschen, die je nog niet kent. Wees voorzichtig en laat mc iets we ten, zootfra je merkt, dat je achtervolgd wordt. Het liefste ging ik eigenlijk nu al direct meehet begint al warm te wor den in de stad". (Wordt vervolg*!)

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9