PORTen c en 5P6L Bwocgsel R. K. SPORTWEEK MAANDAG 28 SEPTEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT 1'WEEDE BLAD PAG. 5 Athletiekwedstrijden om het kampioenschap van Leiden De R. K. Sportweek is gisteren geëin digd met athletiekwedstrijden om het kampioenschap van Leiden en omgeving. Het idee hiervoor was uitgegaan van de Leidsche R. K. athletiekvereenigingen en daar het nu voor de eerste maal was, zoo dat nu op alle nummers, kampioenschap pen moesten worden behaald, was de deel name zeer groote. Ingeschreven hadden de vereenigingen Rood-Wit, Jeanne d'Arc, de Bataven, Meerburg (Zoeterwoude), Teijlingen (Sas- senheim) en Sparta (Lisse). De verschil lende nummers, die verwerkt werden on der leiding van de wedstrijdleiders, de heeren Piet Verhoef en Jac. Janson, resp. voorzitter van Rood-Wit en de Ba taven waren hardloopen voor senioren 100 en 3000, voor junioren SO en 1500 meter, hinkstapsprong, kogelstooten^ speerwer pen, verspringen, discuswerpen en esta fette. Een uitgebreid programma dus, waar mee echter goed op tijd werd aangevan gen. Daar er steeds twee nummers tege lijk verwerkt werden had het geheel een vlot v.erloop. Alleen dient men een volgende maal voor een voldoend aantal ordecommissa rissen te zorgen om het hinderlijk opdrin gen van het publiek te voorkomen. Nu zwierf iedereen maar over het ter rein en de speaker kon tienmaal of hon derdmaal omroepen dat ndet-deelnemers buiten de lijnen moesten blijven, het hielp natuurlijk niets. Overigens kunnen wij niet zeggen, dat de deelnemers daar nu direct hinder van hadden, maar voor een vlotte afwerking is dit in den regel toch minder gewenscht. Om één uur precies werd met de wed strijden op het terrein aan de Zoeterwoud- sche Singel aangevangen. Aanwezig wa ren daarbij het bestuur van de R. K. Commissie voor lichamelijke opvoeding, de besturen der R. K. vereenigingen e. a. Ook de Sportadviseur kapelaan H. Ban- gert gaf van zijn belangstelling blijk. Begonnen werd met de series hardloo pen voor senioren en junioren. Van de senioren plaatsten zich voor de finale P. Huibers, G. van Brussel, P. van Bentum en B. Brussche. In de finale won nen van Bentum en Brusche, beiden van de Bataven, gemakkelijk, onderling nog met aanmerkelijk verschil. P. Huibers van Rood-Wit volgde op e enigen afstand. Van de jongeren kwamen er zes in de finale. Hierin liep Van Nierop van Jeanne d'Arc het best, terwijl A. Kamphues van De Bataven goede tweede werd. Het meest interessant waren natuurlijk de loopnummers, vooral die op 1500 en 3000 M. De veldloop der junioren werd, zooals verwacht, gewonnen door C. J. Meskers, van Meerburg, die, behalve het kampioen schap, ook een bouquet ontving, dat een der toeschouwers voor dit nummer had geschonken. Voor de veldloop der senioren over 3000 M. starten 11 deelnemers. Dubbelaar van De Bataven nam direct in snel tempo de kop, waarmee hij, zooals aan 't einde bleek, te veel van zijn krachten vergde. Het werd een groep van vijf man, die bij elkaar bleven. Het waren Dubbelaar en Van Dam van De Bataven, Visser en Slingerland van Meerburg en Stijnman van Rood-Wit. Deze laatste bleef Dub'belaar volgen en al nam hij al een® een enkele maal de lei ding, Dubbelaar nam steeds weer de kop. Verschillenden moesten langzamerhand opgeven, zoodat tegen het einde er nog een vijftal over was. In de laatste ronde sp.urtte Stijnman Dubbelaar, die zichtbaar vermoeid was, gemakkelijk voorbij en kwam met flinken voorsprong als eerste aan. De estafette voor junioren werd gewon nen door Rood-Wit, wier ploeg in ditzelf de nummer voor senioren moest worden gedisqualificeerd. Hier legden de Bataven beslag op de eerste plaats. In de estafette junioren werd Jeanne d'Arc I gedisqualificeerd. Van de overige nummers valt uit den aard der zaak niet zoo heel veel te ver tellen. Alleen dient de prestatie hoogspringen der junioren te worden gememoreerd. B. Kriek van Rood-Wit, die hierin eerste werd met een sprong van 1.50 M., sprong hooger dan de kampioen der senioren, die slechts 1.45 M. haalde. Na afloop werden door den heer Jac. Janson de prijzen uitgereikt. De gedetailleerde uitslagen luiden: Senioren 100 M.Serie I: 1. P. Huibers R.-W. 12.8 sec,: 2. G. van Brussel R.-W. 13 sec. Serie II: 1. J. Raaphorst, J. d'Arc 11.4 sec.; 2. B. Goddijn, Bataven 15.4 sec.; Se rie III: 1. B. Brusche, Bataven 12.6 sec.; 2 P. Rijzevoort, Bataven 13.8 sec.; Serie IV: 1. van Bentum 12.6 sec., 2. B. Wijsman, J. d'Arc 12.8 sec. Demi-finale: Serie I: P. Huibers R.-W. 12.8 sec.; 2. G. van Brussel R.-W. 13.8 sec.; Serie II: 1. P. van Bentum, Bataven 12 sec., 2. B. Brusche Bataven 12.2 sec. Finale: 1. P. van Bentum, Bataven 12.2 sec., 2. B. Brusche Bataven 12.4 sec., 3. P. Huibers, Rood-Wit. Kogelstooten Junioren: 1. P. Wijsman J. d'Arc 8.38 M., 2. Kamphues Bataven 8.22 M., 3 Zijlstra, J. d'Arc 7.57 M. Kogelstooten, Senioren: 1. J. Bekkering, J. d'Arc 8.76 M., 2. G. van Brussel, R.-W. 8.01 M., 3. B. Wijsman, J. d'Arc 8.01 M. Hoogspringen'Junioren: 1. B. Kriek, R.- W. 1.50 M., 2. J. van Nierop J. d'Arc 1.45 M., 3. W. Houps, J. d'Arc 1.40 M. Hinkstapsprong, Senioren: 1. N. Jansen R.-W.. 10.97 M., 2. B. Goddijn, Bataven 10.68 M., 3. Th. Stijnman R.-W. 10.65 5 M. Hinkstapsprong, Junioren: 1. J. v. Nierop J. d'Arc 10.59 5 M., 2. A. Kamphues, Bata ven 9.60 M., 3. J. Hendriks, Bataven 9.37 meter. Hoogspringen, Senioren: 1. A. Jansen, R.-Wit 1.45 M., 2. H. Spendel, R.-W. 1.40 B., 3. B. Wijsman, J. d'Arc 1.40 M. Verspringen Junioren: 1. J. van Nierop, J. d'Arc 5.23 M., 2. J. Jansen, R.-W. 4.84 M. 3. A. Kamphues, Bataven 4.50 M. Junioren, 80 M.: Serie I: 1. F. Wijsman, J. d'Arc 11.2 sec., 2. Cornelisse, R.-W. 11.4 sec.; Serie II: 1. J. van Nierop, J. d'Arc 11.6 scc., 2. J. Jansen, R.-Wit 11.8 sec.; Se rie III: 1. Kallenberg, J. d'Arc 12 sec., 2. van Velzen, J. d'Arc 12.8 sec.; Serie IV: 1. H. Nater, R.-W. 11.4 sec.; 2. W. Raap horst, J. d'x4rc 11.6 sec.; Serie V: 1. A. Kamphues, Bataven 11.6 sec.; 2. J. Hen driks, Bataven 12 sec.; Serie VI: 1. D. Tuithof, Bataven 11.8 sec., 2. J. van Brus sel, R.-W. 12.6 secè Demi-finale: Serie I: 1. J. van Nierop, J. d'Arc 10.8 sec.; 2. F. Wijsman, J. d'Arc 11 sec.; Serie II: 1. H. Nater, R.-W., 10.8 sec.; 2. Kallenberg, J. d'Arc 10.8 sec.; Se rie III: 1. A. Kamphues, Bataven 11 sec.; 2. J. Hendriks, Bataven 11.2 sec.. (De nummers 1 komen in de Finale). Finale: 1. J. yan Nierop, J. d'Arc 10.8 sec., 2. A. Kamphus, Bataven 10.8 sec., 3. H. Nater, R.-W. Speerwerpen, Senioren: 1. J. Bekkering J. d'Arc 36.31 M., 2. G. van Brussel, R.-W. 32.08 M., 3. J. Raaphorst, Jeanne d'Arc 31.46 5 M. Verspringen, Senioren: 1. P. van Bentum Bataven 5.54 M., 2. B. Brusche, Bataven 5.25 M., 3. Th. Stijnman, R.-W. 5.17 M. 1500 M. Veldloop Junioren: 1. C. J. Mes kers, Meerburg 7 min. 13.2 sec.; 2. D. Tuit hof, Bataven 7 min. 17.6 sec.; 3. J. Hen driks, Bataven 7 min. 21.2 sec. 3000 M. Senioren, Veldloop: 1. Th. Stijn man R.-W. 10 min. 3.8 sec.; 2. J. Dubbe laar, Bataven 10 min. 6 sec.; 3. P. van Dam, Bataven; 4. J. van Bakel, Bataven. 'Speerwerpen, Junioren: 1. J. Jansen, Rood-Wit 32.83 M., 2. J. van Nierop, J. d'Arc 27.13 M., 3. v. Velzen, idem 25.73 M. Discuswerpen, Junioren: W. Houps, J. d'Arc 25.20 M., 2. F. Wijsman idem 22.20 M., 3. J. Jansen, R.-W. 19.40 M. Discuswerpen, Senioren: 1. J. Bekke ring, J. d'Arc 25.34 M., 2. B. Brusche, Ba taven 25.10 M., 3. J. Raaphorst, J. d'Arc 24.40 M. Estafette Senioren: 1. Bataven I 52.5 sec.; 2. Jeanne d'Arc; 3..Bataven II (Rood- Wit gediskwalificeerd). Estafette, Junioren: 1. Rood-Wit, 2. Bataven, 3. Jeanne d'Arc II. (Jeanne d'Arc I gediskwalificeerd). VOETBAL R. K. FEDERATIE. OVERZICHT. Het was gisteren voor de thuisclubs in de eerste klasse E een succesdag. Spar taan sloeg T. Y. B. B., H. B. C. won van Leonidas en D. H. L. van Graaf Willem, alle met één doelpunt verschil. D. O. N. K. tenslotte wist een gelijk spel te for- ceeren tegen G. D. A. De stand in de-ze klasse is: G. D. A. 2 \1 1 2—1 3 1 1 1 3—2 H. B. C. Gr. Willem T. Y. B. B. Spartaan D. H. L. D. O. N. K. Leonidas S. J. C. Ook in de tweede klasse O was het suc ces aan de zijde der thuisclubs. Teijlingen boekte een mooie 30 overwinning op Wilhelmus, Lisse bleef Blauw Zwart met 32 de baas en P. F. C. wen van Lenig en Snel, zoodat de stand nu is: 1 2—3 0—0 Teijlingen P. F. C. Lisse BI. Zwart L. en Snel Wilhelmus 5—1 4—3 4—4 1 0—3 De uitslagen. Eerste klasse A. CaesarMarsana 11; Sitt. BoysR. K. V. V. L. 22; R. K. O. N. S.Ivimbria 31; ChèvremontV. V. H. 01; Helios Volharding 1^-2. Eerste klasse B. BrabantiaWilhelmma 62; Venlosche BoysMulo 13; Dï'IE^'V.Gennep 31. Eerste klasse D. S. D. O—V. V. Z. 4—3; V. I. C.—H. M. S. 51; P. V. C.Limvio 90; De Meer Santpoort 26; E. M. M.—Wilskracht 3—0 Eerste klasse E. SpartaanT. Y. B. B. 10; D. O. N. K. G. D. A. 11; H. B. C.Leonidas 32; D. H. L.—Gr. Willem II 2—1. Tweede klasse O. P. F. C.Lenig en Snel 20; Lisse Blauw Zwart 32; TeijlingenWilhelmus 3—0. Lisse I—Blauw Zwart I 3—2. Als om even 2 uur begonnen wordt, is Lisse met 10 man en trapt tegen den van doel tot doel staanden wind af. Lisse neemt het nog al kalm op. Ondanks tegenwind is het spel aardig verdeeld tot plotseling de midhalf van BI. Zw. over de Lisser-verdc- diging heen plaatst. De'midvoor is er han dig bij en BI. Zw. leidt (01). Als weer is afgetrapt pakt Lisse de zaken beter aan en is Lisse sterker. •Verschillende corners worden op BI. Zw. veste genomen, doch zon der resultaat. Intussohen is de lie man ook in het veld gekomen. Lisse is nu sterker, doch voor doel niet gevaarlijk. Voor de rust valt niet veel meer tc vermelden, zoodat de thee wordt gebruikt met 01 voor BI. Zwart. Na de hervatting neemt Lisse direct het spel in handen; de druk op het BI. Zwart-doel wordt sterk. Slechts met de grootste moeite kan de verdediging zich staande houden. Lisse speelt nu 50 pet. beter dan voor de rust. Na 10 minuten spe len een prachtaanval van Lisse-, opgezet door den midvoor, de bal belandt bij den linksbuiten en met een prachtsckot juist onder de lat brengt hij de partijen op ge lijken voet (1—1). Als ongeveer 25 minuten is gespeeld weer een snelle aanval van Lisse, geleid door den linksbuiten, een pracht voorzet volgt met een evenzoo mooi schot van den midvoor en het is 21. Lisse is niet meer te houden en 5 minuten later is het 31. Dit wordt BI. Zw. te bar en als Mens uit z'n doel gelokt wordt, wordt de achterstand verkleind (32). Kort hierop klinkt het eindsignaal en heeft Lisse ver diend gewonnen. Teylingen IWilhelmus I 3—0. Onder leiding van scheidsrechter v. Haasteren stellen beide elftallen zich met 1 invaller op. Al dadelijk moet Teylingen alle zeilen bijzetten om zich den nieuw 2de klasser van het lijf te houden. Wilhelmus kan dit echter niet volhouden en als de bal bij de Teyl.-voorhoede belandt geeft invaller Hulsebosch een tam schot op doel. Alle spelers missen en de keeper grijpt naast (1—0). Wilhelmus zeet het spel vurig voort en menig schot wordt op doel gelost, doch Homan in 't doel is zijn plaats waard. On danks dat Wilhelmus in de meerderheid is, kunnen zij het niet tot doelpunten brengen. De aanvallen van Teylingen zijn sporadisch, waarvan de meesten nog slordig worden afgewerkt. De rust komt ongewijzigd. Na de thee wordt er heel wat kalmer aangepakt. De strijd gaat gelijk op, waar bij de voorhoede van Teylingen keurig sa menspel te zien geeft. Uit een dezer aan vallen is het de rechtsbinnen yan Teylin gen, die keurig inkopt (20). Wilhelmus geeft de moed nog lang niet op, zoodat zij voor Teylingen gevalrijk blijft en waren er nite het in vorm-spelend backs-tel en keeper geweest, het zou er voor Teylingen slecht hebben uitgezien. Na eenigen tijd is Teylingen sterk in de meerderheid, doch de achterhoede van Wil helmus zet den buitenspelval open en de Teyiingers loopen er voortdurend in, zoo dat het spel geregeld wordt onderbroken. Wanneer dan een aanval door Teylingen wordt genomen blijft geheel Wilhelmus staan, zoodat den midhalf den keeper on houdbaar het nakijken geeft (30). Nog enkele wederzijdsche aanvallen en het eind signaal wordt gegeven. Teylingen heeft ver diend gewonnen, doch wel geflatteerd. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. S. V. „St. Bernardus". Gisteren is het ook het tweede elftal van „St. Bernardus" gelukt de eerste overwin ning te behalen in de competitie, en wel met 31. tegen Meerburg ill. Ai spoedig' bleek, dat Meerburg het zwaar te verant woorden zou krijgen, daar V.V.B. ver in de meerderheid was. Aanval op aanval werd ondernomen op het Meer burg-doel, maar de backs wisten ge regeld redding te brengen, totdat het Bahl- rnann gelukte onverwachts in te schieten (10). Door een schermutseling voor liet doel volgde al spoedig nummer twee. De rust ging in met 20. Na de rust werd door beide partijen het spel op vinnige wijze voortgezet, maar doelpunten bleven nog uit, totdat de Meerburg-keeper den bal in eigen .doel liet rollen. Nu zette Meerbuig ook alles op alles om den achterstand te verkleinen en door een kleine onopplettend- heid van den V.V.B.-keeper werd het 31. Daarna werd door V.V.B. nogmaals ge tracht de score te verhoogen, maar de backs wisten geregeld redding te brengen door uit te trappen, zoodat het einde van dezen in goede verstandhouding gespeel den wedstrijd kwam met een overwinning van 31. Voor het eerste elftal, die op bezoek moesten bij O.V.V. te üegstgeest, was den wedstrijd afgelascht. R. K. S. V. „Leiden". Gisteren is de competitie begonnen voor ons tweede en derde elftal. En als zeer goed begin wisten beide elftallen te win nen. Goed zoo, jongens, een goed begin is het halve werk. Ga zoo door. De club geest was schitterend, de indoortrainiug- avonden en de uitgaansdagen dezen zomer hebben goed gedaan. Een goede clubgeest is een groote factor om vereenigingen bloeiend te maken. Dus wij hopen, dat dit zoo mag blijven. Leiden II wint van A.S.C. I met 4—2. Leiden III wint van S.N.A. II met 32. R.K. Sportvereeniging „Meerburg" Zoeterwoude (H.R.) De eerste wedstrijd van Meerburg I is in een 31 naderlaag geëindigd. Meerburg verschijnt met 1 invaller. Di rect na de aftrap ontspint er zich een vin- nigen strijd, waarin de partijen goed tegen elkaar opwegen. Na ongeveer 15 min. neemt D.O.S. uit een schermutseling voor doel de leiding. Even later doelpunt D.O.S voor de twee de maal door een misverstand in de Meer burg-achterhoede Bij een snelle Meerburg- aanval schiet Beekman hard in, de D.O.S.- keeper stopt den bal achter de lijn, doch de scheidsrechter had niets gezien, zoodat Meerburg een zeker doelpunt ontgaat. Spoedig hierna is het rusten. Na de rust is Meerburg er iet® beter in en wordt het D.O.S.-doel ook meerdere ma len belaagd echter zonder succes. Bij een D.O.S. intaal onderbreekt Loune deze, door den bal op te vangen. De scheids rechter constateert echter hands en geeft penalty. Deze wordt in een doelpunt omgezet (30). Ongeveer 15 min. voor het einde, schiet de Meerburg linksbinnen op doel en de hal verdwijnt in de touwen (31). Nog probeert Meerburg den achterstand in te halen, doch zonder succes. Met 31 in het voordeel van D.O.S. komt het einde. Meerburg 3 verloor eveneens met 31 van V.V.B. 2 wat nog niet heelemaal tegen valt, daar het elftal hoofdzakelijk uit. be ginnelingen bestaat. Jongens, moed houden daar zullen in de toekqmst nog wel enkele wedstrijden gewonnen worden. De in-doortraining voor atk'.etiek wordt voortaan gehouden op Maandagavond. Aan- va.n 8.15 uur. Alphensche Boys IILisse IV 21. De Alph. Boys hebben hun eerste compe titiewedstrijd in een kleine maar verdiende overwinning beëindigd. Direct na den aan vang vallen de Alph. B. fanatiek aan, de Lis-ser-achterhoede weet erger te voorko men. Toch moet de keeper der bezoekers na. eenigen tijd voor een hard schot van den linksbinnen des thuisclub zwichten. Lisse blijkt niet ontmoedigd, pakt direct flink aan en weet uit een dezer aanvallen de gelijkmaker te scoren. Na de rust hebben de Alph. Boys net spel voortdurend in handen. Aanval op aan val volgt op het Lisser-doel, waar de achter hoede voorloopig stand weeb te houden. Eindelijk heeft de midvoor der thuisclub nog eenmaal succes, waarna spoedig het einde van dezen prettig gespeelden wed strijd aanbreekt. Het 3e elftal der Alph. Boys verloor met 5 invallers in Wassenaar tegen BI. Zw. III, met niet minder dan 37. OP HET TERREIN ACHTER HET STADION TE AMSTER DAM is Zondag de Algemeene Hockeydag gehouden. Een mo ment uit den wedstrijd tusschen Hilversum en Bloemendaal. DE HAAGSCHE ATHLETIEKVEREENIGING GRAAF WIL LEM II heeft Zondag een 25 K.M. wedstrijd om het kampioen schap snelwandelen van Nederland gehouden. Mej. Sondermey- er No. 69) en Mej. T. Tulling (No .71) liepen mede in de nieuwelingsklasse.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5