ACADÉMIE DE DANSE „ROCCO DUBOIS" MAANDAG 28 183 k DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 UIT DE OMGEVING DE BURGEMEESTER VAN HILLEGOM EN HET ELECTRI- CITEITSBEDRIJF H. L. S. EEN INTERVIEW. Onze correspondent te Hillegoin schrijft ons: Toen wij de verklaring van den Raad van Commissarissen van bovengenoemd bedrijf lazen, verzochten wij een onderhoud met <len Burgemeester, hetgeen bereidwillig aan ons werd verleend en waarin wij gelegen heid hadden, deze onsympathieke materie ook eens van een andere zijde die van den aangevallene te hooren belichten. Mr. Pont vertelde ons allereerst, dat hij op 15 dezer naar aanleiding van het inter view met het „Handelsblad" per brief.werd verzocht te willen verschijnen in een verga dering van Commissarissen van het bedrijf, te houden in het Gemeentehuis van Lisse. Daarop is door hem op 16 September schriftelijk geantwoord, dat zijne opvatting omtrent de Statuten van het bedrijf vol doende bekend mochten worden geacht, omdat hij deze zoowel aan den voorzitter van den Raad van Beheer a-Is op de aan deelhoudersvergaderingen meermalen toe gelicht heeft, evenwel zonder eenig resul taat. Hij was bereid, dat opnieuw uiteen ie zetten aan dien Raad van Beheer of aan een daartoe aan te wijzen commissie uit de Commissarissen, indien de wensch daartoe werd te kennen gegeven. Daarbij stelde hij slechts ééne conditie, n.l., dat het gespro kene stenografisch zou worden opgenomen, wijl het in den laatsten tijd nog al eens is voorgekomen, dat mededeelingen of uitla tingen van hem verkeerd zijn overgebracht of uitgelegd. Deze twee brieven werden ons door mr. Pont voorgelezen. Waar de gemeentebesturen niet onderge schikt zijn aan hunne bedrijven, doch om gekeerd (althans zoo behoorde het te zijul), kon hij zich als hoofd der Gemeente Hille- gom niet door het bedrijf H.L.S. voor den vierschaar laten roepen, wat echter geens zins beteekent, dab de Burgemeester niet bereid zou worden gevonden, alle inlich tingen te verstrekken, welke dit bedrijf hem zou vragen. Tot heden mocht mr. Pont op dezen brief geen antwoord ontvangen; wel werd hij eenige dagen later-des avonds aan huis opgebeld door den voorzitter, den heer Gouverneur, die hem zeide, dat hij den brief had ontvangen, doch niet goed wist, wat hij nu moest doen. Tijdens dit telefoongesprek bleek aan mr. Pont al spoedig, doordat de heer Gouver neur de woorden van den Burgemeester herhaalde dat er iemand bij tegenwoor dig was, om het gesprek precies te notee- ren. Uit den aard der zaak maakte dit op mr. Pont een zeer ongaangenamen in druk. Op een daartoe strekkende vraag werd erkend,- dat de veronderstelling van den Burgemeester juist was. „Ik heb aldus vervolgde de heer Pont „den heer Gouverneur medegedeeld, dat ik er niet aan dacht, mij als Burgemeester ter verantwoording te laten roepen, dit te minder, waar voor mij ernstigen twijfel be staat, of het in een vergadering van Com missarissen besprokene wel correct zou worden weergegeven. Ik deelde hem ver der mede, dat ik desgewenscht bereid was: le. mijn meening omtrent de structuur van het bedrijf nader schriftelijk uit te werken; 2e. op schriftelijk door de commissarissen aan mij gestelde vragen, eveneens schrifte lijk uitvoerig te antwoorden; 3e. in een vergadering in tegenwoordigheid van de Pers mijne stellingen nader toe te lich ten; 4e in den Raad mijne meening nog uitvoeriger kenbaar te maken; 5e te han delen, zooals in mijn brief van 16 Septem ber was voorgesteld". Men antwoordde mij, dat nader overleg met de commissarissen moest worden go- pleegd. Eenig bericht dienaangaande m welken vorm dan ook werd door mij niet ontvangen. Het spreekt dus vanzelf, dat heb communiqué van den raad van commis sarissen mij in hooge mate verbaast, aller eerst wegens den onzakelijken vorm, waar in het is gesteld en den beleedigenden toon, welke wordt aangeslagen en vervolgens we gens den op schier alle punten onjuisten in houd. Op de beweringen van de Commissaris sen wil ik punt voor punt ingaan, ik zal dit echter kort doen. 1. Of de meening van mr. Tjeenk Wil link, die destijds de statuten ontwierp, doch die sinds eenige jaren is overleden, op dit oogenblik met de mijne zou verschillen, is een vraag, die door niemand kan worden beantwoord. Ik betwijfel zulks evenwel in hcoge mate, waar mij bekend is, dat bij het ontwerpen der statuten, de bedoeling voor zat, politieke» invloed van raadsleden zoo veel mogelijk uit te schakelen en het over wicht te leggen in handen van de Gemeente, besturen. Juist het tegendeel van wat be oogd werd, is bereikt: de gèmeentebestureu hebben niets te vertellen, weten van liet bedrijf niets af, doch een college van Com missarissen uit politiek" georiënteerde raadsleden gekozen, heeft bepaaldelijk door het benoemen van den Raad van Be heer alle macht in handen. Dit is te ge vaarlijker, waar de contracten, welke het bedrijf met Leiden als distributie-centrum heeft gesloten, staan ten name der drie af zonderlijke gemeenten en derhalvo door den Burgemeester en Secretaris dier ge meenten zijn onderteekend. Dit beteekent dus: verantwoordelijkheid zonder kennis van zaken. Het is bovendien de vraag, of mr. Tjeenk Willink zichzelf als autoriteit beschouwde, ook op administratief-rechter- lijk gebied. 2. Üf ondanks de nieuwe Wet op de N.V. de statuten onveranderd kunnen blijven, waag ik te betwijfelen. Het ingewonnen rechtskundig advies is mij niet bekend, het geen wel verwonderlijk is, aangezien door mij in de aandeelhoudersvergadering werd aangedrongen op grondige herziening der Op veelvuldig verzoek heett de Directie van de 34 J. P. Coenstraat, Den Haag besloten persoonlijk te LEIDEN, CLUBS S kinderen en volwassenen, welke clu pers. leiding van Mr. et MME ROCC RAPENBURG 8), op WOENSDAG één INSCHRIJVING en INLICHTIN op WOENSDAG 30 OCTOBER, van 4-6 e TEVENS worden aldaar alle gewenschte inlichtingen verschaft voor H.H. STUDENTEN welke lid wenschen te worden van één onzer besloten clubs in Den Haag Telef, 771923 EN TE STELLEN voor gegeven worden ot chr AISON BRUINS, Jjen MAISGN BRUINS, uur. 9069 Statuten, ook in verband met de nieuwe wet. In dit verband is het van belang op te merken, dat tegen de N.V. als vorm van samenwerking voor diverse gemeenten te genwoordig ernstige bezwaren bestaan. In de nieuwe Gemeentewet wordt deze vorm dan ook slechts bij hooge uitzondering toe laatbaar geacht. 3. Inderdaad heb ik gezien de demo cratische structuur der gemeente ernstig bezwaar tegen de autocratische leiding van dit bedrijf, hetwelk dienaresse der gemeen ten behoorde te zijn. Ik heb verder gespro ken over den gang van zaken in het bedrijf, doch over de finantieele resultaten heb ik mij niet uitgelaten. Dat zulk een mono polistisch bedrijf in een welvarende streek, tijdens een ongekende bloei-periode, be werkt heeft, dat hare tarieven enz. hier de toets der critiek kunnen doorstaan, bewijst niets, wanneer men ia het oog houdt, dat de baten, welke Hillegom uit dit bedrijf tot dusver heeft ontvangen, mot uitzondering van het laatste jaar (toen dit. bedrag door volstorting der aandeelen tot 910 werd verhoogd) precies 91 per jaar hebben bedragen en men een vergelijkmg trekt met de groote winsten, welke juist het electriciteitsbedrijf van zeer vele plaatsen in den lande oplevert. 4. Dat de persoon, die het technische ge deelte van het bedrijf behandelt, voor zijn taak berekend is, heb ik niet in twijfel ge trokken. Mijn bezwaar is evenwel, dat hij een ondergeschikte is, die als het er op aan komt onvoldoende gezag tegenover den niet-deskundigen Raad van Beheer kan doen gelden. 5. Dat de leiding van het bedrijf gevoerd zou worden „naar den wil des volks" doet mij even glimlachen. Ik kan hieruit sleca'.s concluch3eren, dat de tegenwoordige demo cratie de autocratie aannemelijk acht, wan neer er geldelijke voordeelen voor haar aan verbonden zijn. De insinuatie aan mijn adres laat ik voor wat zij is. 6. Inderdaad was er nog een speciale re den, waarom ik het wenschelijk acht-e, eenig toezicht op den gang van zaken in het bedrijf te kunnen uitoefenen. Het lijkt mij evenwel niet gewenscht, hierop nader in te gaan. Mochten belanghebbende perso nen daartegen geen bezwaar hebben, dan ben ik bereid, ook hieromtrent nadere mededeelingen te doen. Dat mij door den raad van Commissarissen verzocht zou zijn, dit punt in een vergadering toe te lichten, is een pertinente onwaarheid. Een beschul diging, dat de zaken un het bedrijf op een wijze worden behartigd, welke het daglicht niet kan verdragen, is door mij'nimpier ge- uit. Het spreekt van zelf, dat ik deze dus ook niet waar kan maken. Den commissa rissen is vermoedelijk door schending van de verplichting tot stilzwijgen, in de verga dering van B. en W. alhier opgelegd, in- tusschen bekend, wie in deze voor insinua ties aan het adres van de leiding van het bedrijf verantwoordelijk is. Dat ik den moed zou missen deze zaak te bespreken is even onjuist en belachelijk als de stel ling, dat ik aan Commissarissen op hun b.ief ontwijkend zou hebben geantwoord. Het medegedeelde omtrent de onderha i- delingen met Leiden is slechts in zooverre juist, dat deze reeds geruimen tijd een on bevredigend verloop schijnen te nemen. Naar men mij van deskundige Leidsche zijde verzekerde, moet de oorzaak voorna melijk gezocht worden in het feit, dat de technische vertoogen der Leidsche inge nieurs niet worden begrepen door de lee- ken, die den Raad van Beheer vormen, hetgeen deze noodeloos argwanend zou hebben gemaakt. Of het recht in deze kwestie aan de Leidsehe of aan de Hille- gomsche zijde staat, vermag ik niet te bc- oordeelen, aangezien ik de stukken niet ken. Ten slotte nog dit, zei mr. Pont. In de couranten is door mij niet geschreven. In het „Handelsblad" werd een interview op genomen, met welks inhoud ik mij in het algemeen zeer wel kan vereenigen, ofschoon ik op ondergeschikte punten mij iets au- ders meen te hebben uitgedrukt. KATWIJK. De toestand van den Pastoor. In de toestand van den zeereerw. heer Schiphorst, Pastoor van Katwijk, die in het St. Elisabethgesticht te Leiden is op genomen, is nog geen wijziging ten goed.e gekomen. Echter is zijneerw. op eigen ver zoek uit voorzorg van de laatste H.H. Sa cramenten voorzien. Onmiddellijk levens gevaar was heden niet aanwezig; zijn toe stand blijft evenwel hoogst ernstig. Schietwedstrijd. Zaterdag had de eindwedslrijd plaats der Katwijksche Bur gerwacht, de wedstrijd waarvoor bij de le den altijd een buitengewone animo is en waaraan een flink getal leden deelnemen. Ook thans, evenals de vorige Zaterdag, werd de wedstrijd begunstigd door mooi weer. Doordat iedere schutter drie series moest schieten, knielend, liggend en staand blijft de wedstrijd tot het einde toe span nend. De uitslag was dan als volgt: In klasse A. No. 1. J. de Kreek met 259 punten, 2. A. Slingerland 255 p., 3. Jac. Meijer 247 p., 4. C. v. Leeuwen 247 p., 5. R. Trousselot 245 p., 6. Chr. J. Minnee 242 p., 7. R. Varkevisserf 238 p., 8. L. J. v. d. Valk 235 p., 9 H. v. Leeuw en 234 p., 10 J. Varkevisser 229 p.. 11. P. Slingerland 217 p., 12. J. Slingerland 216 p., 13 II. de Boer 209 p., 14. S. Minnee 206 p., 15. B. Dubbe- laar 1S2 p, Klasse B. No. 1. Jac. Kobus 235 p., 2. Jac. Implhom 222 p., .3 A. Diibbelaar 221 p., 4. P. Varkevisser 216 p., 5. Nic. Schuitema ker 211 p., 6. W. v. Leeuwen 207 p., 7. J. v. d. Gugten 206 p.. 8. M. v. d. Oever 202 p., 9. J. Dubbelaar 191 p., 10 C Schuitemaker 183 p., 11 C. Hoek 169 p., 12. Nic. Oufls- hoorn 147 p. Klasse C: No. i Nic. chaap 232 p., 2. Jan Meijer 223 p., 3. Yv. A. Rijken 209 p., 4. L. v. d. P!as 201 p.,-5 M. Schone veld 171 p., 6. Y. v. d. Bent 152 p., 7. II. de Best 131 p. De rozenprijs voor ,.de riieeste rozen in do staande series behaalde de heer A. Slin gerland. De prijs 'voor de meeste negens in de staande series verkreeg de heer Jac. de Kreek. Na afloop vercenigdë men zich in de cantine, waar onder toepasselijke woor den de prijzen door den commandant wer den uitgereikt. Dank werd gebracht aan de schenkers van verschillende prijzen, (de wedstrijd heeft plaats zonder bezwaar der Burgerwachtkas) aan de commissie die zich met aankoop en regeling der prijzen had. belast en aan sergeant Schouten en diens echtgenootè, die zich ten opzichte der Burgerwacht, altijd even bereidwillig toonen en in alles medwerking verleenen. De heer de Kreek bracht een woord van dank aan het bestuur en voornamelijk aan den commandant voor de moeite en het werk dat zij zich gedurende het seizoen en ook vandaag voor de Burgerwacht ge troosten. Hierna bleef men nog eenigen tijd gezel lig bijeen. LEÏDSCHENDAM. Volksbond. Vrijdagavond te 7.30 uur hied de R.K. Volksbond te Leidschenclam haar maandelij-ksche ledenvergadering in het patronaat. De voorz. opende de vergadering met het voorgeschreven gebed en heette allen op deze le vergadering van het winterseizoen van harte welkom, m het bijzonder den nieuwen adviseur, kapelaan Campfens. Hij schetste den slechten toestand van den huidige» tijd en spoorde allen aan in deze moeilijke lijden standvastig te blijven Door allen wordt staande onder begelei ding der harmonie het strijdlied gezongen, waarna de notulen word-en gelezen, welke onveranderd onder dank worden goedge keurd. Ingekomen is een schrijven van het cen traal bestuur over het bijwonen een er ver gadering te Leiden over het Ziekenfonds- wezen. Door den Voorz. woidt dan met harte lijke woorden den nieuwen geestelijke advi seur geinstalleerd, terwijl de voorz. nog woorden van dank brengt aan den oud-ad viseur, kap. Pronk. De nieuwe adviseur, kap. Campfens hie.d hierna een mooie en hartelijke toespraak tot best-uur en leden- Vragen voor de vragenbus zijn' er niet igekomen. De Voorz. deelt dan nog mede, dat op een gecombineerde bestuursvergade ring zal worden besproken, wat men dezen winter voor de jeugd zal doen Verderdee.lt hij mede, dat de reiskas wegens te geringe deelname is opgeheven. In October zal een gecomb. vergadering worden gehouden, waar zal worden bespro ken het lezen van neutrale bladen, welke door de katholieken nog te veel gelezen worden. Hierna wordt het winlerprogramma voor gelezen. De rondvraag waarvan een ruim gebruik wordt gemaakt, brengt vele vragen met zich, doch allen worden naar genoegen beantwoord. De voorz. sluit de vergadering met het voorgeschreven gebed na allen dank te hebben gebracht, in het bijzonder aan de harmonie, die de vergadering met eenige mooie nummers opluisterde. NOORDWIJK. Collecte. Gisteren heeft kapelaan Mori uit Duisburg a. d. Ruhr in onze paro chiekerk onder alle H.H. Missen een pre dikatie gehoud.en over de groote nooden welke er in zijn parochie door de groote werkloosheid heerschte. De hiervoor ge houden collectie bracht de prachtige som op van 870. ST0MPWIJK. Volksbond. Vrijdag 2 Oct houdt de af- dee'ing van den 'R.K. Volksbond te Stomp- wijk hare le vergadering, welke een feeste lijk karakter zal dragen. Dien avond zal een officieel bestuur ge kozen worden en een voorz. worden be noemd. Verder zal er door verschillende personen het woord worden gevoerd. Gehore n, Maria Pctronella Hendrika, dochter van A. A. E. Soonius en J. H. P. de Hertogh Nicolaas Josephus Maria-," zoon van N. Willejnse en E. J. van Veen. Cornells, zoon van C. Oostwouder en H. van den Ban. Dirk, zoon van C'. Rekking en J. Sol. Maria Elisabeth, dochter van P. J. Bergman en M. C. Rotteveel. Getrouwd: Peturs Hugo van der Voort en Johanna Margaretha Theresia Elshof. Overleden. Cornells v. Meurs, 74 jaar. Hendrik Kamps 79 jaar. VOORSCHOTEN. Gunning. Het bestuur der vereeniging van stichting en instandhouding van scho len L. O. en U. L. O. op Gereformeerden grondslag te Voorschoten heeft den bouw van eene nieuwe school alhier opgedragen aan den heer A. A. Brand, aannemer te Rijpwete-ring voor de som van 31500. Cursus. Nadat reeds een cursus „Eer- te hulp bij ongelukken" voor heeren door de afdeeling van „Het Groene Kruis" is ge geven, zal a.s. Dinsdagavond te S uur, Dr. M. van der Stoel een aanvang mak-en in het gymnastieklokaal acihter het raadhuis, met een cursus uitsluitende voor dames. Naar wij vernemen is de deelname tamelijk groot. ZOETERMEER. Auto in de sloot. Op den Voorweg had gisteravond omstreeks 9.30 uur een auto-ongeval plaats. De heer V. uit Moor drecht reed als bestuurder van een luxe auto achter de autobus. Toen laatstge noemd voertuig moest stoppen en de heer V. wilde passeeren, kwamen er plotse ling eenige personen voor de auto. Ten einde een overrijding te voorkomen remde de heer V. zoo sterk, dat daardoor de auto in de Voorwëgwatering terecht kwam. De bestuurder kon de auto tijdig verlaten. Met behulp van personeel en ma teriaal van een alhier gevestigde garage houder werd de auto op het droge, ge bracht en na eenige voorzieningen kon den weg naar huis weer vervolgd worden. Wreed, Door den landbouwer J. v. d. L. werd een koe, die ziekteverschijnselen vertoonde, levend den kop afgesneden en waarna vervoerd naar de noodslachtplaars. Bij bet verder slachten bleek de koe milt vuur te hebben. Omgeving en stal van den landbouwer, zoomede van de noodslacht- plaats werden door de zorgen van den ve- terinairen dienst ontsmet, terwijl bekend makingen der besmettelijke ziekte werden aangebracht. ZOETERMEER-ZEGWAART. Lichtstoring. Zondagavond omstreeks 8.15 uur, werden door een storing in het electrische net beide gemeenten in donker gezet. De godsdienstoefeningen, die in de verschillende kerken gaande waren, wer den voortgezet met een verlichting van kaarsen. Na een uur was het euvel opgehe ven en brandden huis- en straatverlichting weder. Avenda Dinsdag. Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend s avonds van 7.308.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei- apotheken wordt van M aandag 28 Sept. tot en met Zaterdag 3 Oct. a.s. waargenomen door apotheek: \V. Pelle Kort Rapenburg 12, telef. 591 en Zon dag 4 Octcober door de apotheken: G. II. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502 en D. J. van Driesum, Mare 76, telef. 406. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. MOTOR-ONGELUK. Omstreeks half een had Zondagmid dag in de Van Mandeisloostraat hoek Aarkade een ernstig verkeersongeval plaats. De motorrijder N. cle J. met de duorijder T. kwam genoemde straat langs rijden, toen plots op den heek de motor in aanrijding kwam met een Van de Aarkade komende auto. De J. kwam te vallen, waarbij hij een gecompliceerde breuk aan het rec-hter onderbeen be kwam. Hij werd binnengebracht bij de firma v. d. B., waar dr. v. W. de eerste heelkundige hulp verleende. Ter verdere behandeling werd de J. naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht. De duorijder T. bekwam geen letsel. EEN TWEEDE AUTO-ONGELUK IN DE EMMALAAN. Twee personen ernstig gewond. Zondagavond had in de Emmalaan al hier een tweede ernstig motorongeval plaats. W. L. en zijn echtgenoot», die al daar te voet passeerden, werden aangere den door een 18-jarigen motorrijder C. B. L. werd een eind door den motor meege sleurd en tegen den grond geslingerd. Ook de motorrijder kwam te vallen. Beiden werden bij omwonenden binnengebracht. De motorrijder bleef bewusteloos liggen en bekwam aan hoofd en handen ernstige verwondingen. L. werd ernstig aan een voet gewond en bleek bovendien een been te hebben gebroken. Dr. N. verleende eer ste hulp.- Later konden beiden naar hun woningen worden vervoerd. Chr. Bond van Spoorwegpersoneel. Door de afd. van den Prot. Ohr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel alhier ter gelegenheid van het 12 y*-jarig be staan der afd. werd in „Concordia" een herdenkings samenkomst gehouden. Mede waren hierbij aanwezig afgevaardigden van de afd. Woerden en Leiden, en den Chr. Besturenbond, welke afgevaardigden hun gelukwensehen aanboden. Namens de leden werd door den bondsvoorzitter een keurig vaandel aangeboden. Een en ander werd afgewisseld door zang, mu ziek en tableaux. Scheepsbouw. Vorige week heeft op de Zuid-Willemsvaart de proefvaart plaats gehad van een stalen motorspits, welke gebouwd is door de N.V. Wccrter Scheepsbouwmaatschappij te Weert (N.- B.) en voorzien was van een 90 P.K. „Industrie"-motor, geleverd door de mo- torenfabriek „De Industrie" v.h. Fa. Joh. Boot alhier. Na proefvaart werd alles tot volle te vredenheid door den eigenaar schipper Goyvaerts van Weert overgenomen. - Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdagavond te 7 J uur. Agenda: 1. Voorstel, van B. en W. dn zake naam geving aan nieuwe straten. 2. Voorstel van B. en W. inzake het ver- zoek van den Alphenschen Besturenbond om een extra uitkeering aan werkloozen. 3. Voorstel van B. en W. tot verhoogmg van de opcenten op de personeele belas ting en de gemeentefondsbelasting. 4. Voorstel v.au B. en W. tot wijziging I van de gemeentebegrooting dienst 1931. 5. Aanbeveling benoeming lid *van het Algemeen Armbestuur in de vacature H. Haring. Aanbevolen worden de heeren: 1. H. Haring. 2. J. Eikeleuboom. Jubileum. De heer J. Zwaneveld besteller bij de posterijen alhier hoopt 1 Oct. a.s. zijn 25-jarig ambtsjubileum te vieren. Prijsuitreiking schietwedstrijden. Za terdagmiddag had in het Huis der Ge meente de prijsuitreiking plaats van de Prov. Schietwedstrijden om den B. V. L.- Wisselbeker. Daar de Burgemeester we gens ambtsbezigheden verhinderd was en eveneens de voorzitter der pi. B. V. L. kapelaan H. J. L. M. Sondaal, geschied de de prijsuitreiking door den heer C. B. Koolhaas, lid der pi. B. V. L. Na een korte toespraak, waarbij deze een bij zonder woord van welkom gesproken werd tot den nieuw benoemden Com mandant der Alphensche Burgerwacht, den heer B. F. J. Knaapen, werd aan de Alphensohe Burgerwacht de wisselbeker overhandigd met een medaille van den Nat. Bond het Mobilisatiekruis. De B. W. van Alphen was houdster van den beker in 1928, 1929 terwijl Leiden houd ster was in 1930. De beker moet 3 jaar achter elkaar of 5 keer in totaal gewon nen worden. B. W. Voorschoten 2e pr. medaille Leidsche Courant; 3e pr. B. W. Rotterdam med. N. R. Courant; 4e pr. B. W. Leiden méd. N. L. Crt.; 5e pr. B. W. Boskoop med. L. Dagblad en 6e pr. B. W. Rijswijk medaille. De hoogste korpsschutter de heer Mijs, ontving even eens een medaille. Verder werden kunst voorwerpen uitgereikt aan de prijswin naars zooals we dien vermeld hebben. Na de prijsuitreiking sprak de secr. van de B. W. Voorschoten, de heer Schras- sret Bert, zijn dank uit voor de regeling van deze wedstrijden, in het bijzonder aan Luitenant Verleun voor de goede organisatie. Herwonnen Levenskracht. Morgen, Dinsdag wordt de jaavlijksche speldjes dag gehouden ten bate van Heiw. Le venskracht. We mogen verwachten dat ieder gaarne zijn offertje zal willen bij dragen tot verzachting van het lijden J onzer arme tuberculose-lijders. I Geboren: Neeltje d. van P. Verkaik en C. H. v. d. Gaag. Anna d. van H. J. v. Weenen en P. M. Versluis. Josephus j Marinus z van G. Bosman en I. W. Kinkel. Jacobus z. v. M. J. Borst en M. Th. I Schmidt. Fran cis ca Willemina Quirina d. van M. J. Borst en M. Th. Schmidt. Gijsbertus Jacobus z. van A. Vergeer en J C. M. v. Leeuwen. Jan z. van E. v. d. Bovenkamp en B. H. Schippers. Ke- trinus z. van J. Schonnewille en J. Pol. Alida d. van C. Vonk en H. W. Visser. Martine d. van M. Pauw en C'. Zijlstra. Adriana Engelina d. van J. W. de Groot en E. Th. Mourits. Johannes z. van A. Vis en A. v. d. Hoven. Hendrika Wil lemina d. van G. v. d. Berg en J. H. Duis- terhof. Johanna Pctronella d. van T. B. de Jong en J. Balvcrt. Overleden: Cornells van Ginhoven echtgenoot van Johanna Ploeg 48 j. Gehuwd: J. Luyckx 27 i. en M. v. Deu ren 22 j. J. H. Benard 33 j. en J. Deel stra 21 j. C. Mook 25 j. en J. van 't Hoff 24 j. J. Rijkaart 26 j. en P. den Hertog 25 j. Gevestigd: A. van Pruissen en gezin, fabr.arbeider, Otweg 10, van Boskoop. i Lena van der Lede, Kort steekt er weg 33, van Koudekerk. C. F. Braster, schpenm. knecht, Woubr.weg 58, van Tiel. Kinde ren Lover, Raadhuisstraat 44, van Rotter dam. Dirk Gorrce, behanger enz., St. Jorisslraat 70, van Voorschoten. Jacoba E. Sèhrama, Bloemhofstraat 31, van Alke made. W. Rijnsburger, v. Boetselaerstr. 7, van Ter-Aar. P. A. J. Ruiter, slagersku. Steekterweg 90, van Wassenaar. J. H. Maan, Emmalaan 3, van Rotterdam. Jaantje Vis, Aarkade 28, van Aalsmeer. Anna B. van den Berk, Visserstraat, van Hedel. Augusta Dworak, dienstbode, Hooftstraat 26, van Duitschland. Jaco- mina Jung echtgenoote van A. H. Wijdoni, Prins Hendrikstr. 66, van 's Gravenhage. Vertrokken: P. Meervcld, Steekter weg 66, naar 's Gravenhage. Neeltje van Bodegraven, huishoudster, Ouds-h.weg 114b, naar Alkmaar, Heemraadstraat 2. II. J. Overbeek, kruideniersbed. Julianastraat 28, naar Beverwijk. C. Smallegange, broodb.kn., Vinkebuurt 48, naar St. Anna- land. F. ya/i Dam en gezin, schipper, Grijpensteinstraat 7, naar Haarlemmermeer Nieuw Venneppcrweg 422. Maaike F. Kleingeld, Raadhuisstraat 44, naar Apel doorn. J. J. van der Putten, onderwijzer, Paradijslaan 1, naar Alkemade. J. A. Schalekamp, Raadhuisstraat 44, naar Haarlem, Teding van Berkhoutstraat 2rood. Johanna H. Mooijman, Raadhuisstraat 44, naar Bodegraven. Cornelia en Petro nella Slootweg, Raadhuisstraat 44, naai i Wassenaar.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2