ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT fWEEDE BLAD PAG. AFDEELING LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND Deze rubriek verschijnt des Zaterdags om de veertien dagen. Brieven, vTagen en mededeeluigen te richten aan één der redactieleden: Mejuffrouw Jo van der Laan, Kynsburgerweg 20, Leiden; Zr. 1. van den Abeelen, Willem de Zwijger- laan 25, Uegstgeest; Mevr. FehmersBoerKnottnerue, Warmonderweg 37. Zaterdag 26 September 1931. Feestdag van de H. Justina. Haar feestdag wordt gevierd tegelijk met dien van den H. Cyprianus. Cyprianus was een toovenaar in Antiochie, aan den dienst van de meest weerzinwekkende af goden gewijd. Hij bracht hun kleine kinde ren ten offer en was 'n meester in de hei- densche magie. Justina, die Christin was. werd ten huwelijk gezooht door 'n heidensch jonker, en daar zij weigerde, verzocht deze Cyprianus hem te helpen met zijn tooverij. Zóó ontmoette de heidensche toovenaar de Christenmaagd. Tegenover al z'n gruwelijke kunsten, riep zij de hulp in van Maria en sterkte zich door vasten, tranen en gebed. Cyprianus werd getroffen door haar on schuld en heiligheid, Justina's gebed schonk hem de genade van het geloof; tegelijk met haar bracht zij het. offer van zijn leven voor Christus. Onder Keizer DiocLetiaan, stier ven zij den marteldood m 304. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Opening. Denkt U om de openingsverga dering op Donderdag 8 October a.s. Te ha'jf acht lof met toespraak in het Sint Eli- sabefehszi ekenhuis, waarna gezamenlijke rondwandeling naar de Stadsgehoorzaal. Zie verder programma op lidmaatschaps kaart. Lidmaatschapskaarten. Met de uitreiking der kaarten is begonnen. Leg de contributie gereed 1 Wie op 1 October nog geen kaart mocht ontvangen hebben, gelieve hiervan ten spoedigste mededeeling te doen aan het Bestuur. Algemeene Diocesane Bestuursvergade ring. Deze vergadering zal in November a.s. gehouden worden. Wie voorstelLen voor deze vergadering mocht hebben, kan ze inzenden vóór 28 September a.s aan Mevr. Manders Vermeulen, Oegstgee ster laan 12. R.K. Vredesbond. Door den R K. Vredes- bond werd tot het Hoofdbestuur van de Fe deratie van R.K. Vrouwenbonden een ver zoek om medewerking gericht. In een daar voor gevormde Commissie van Actie voor het welslagen der in 1932 te houden Inter nationale Ontwapeningsoohierentie zullen vertegenwoordigsters van de Federatie zit ting hebben. Een deel van het programma van actie is in de maand October van dit jaar een petitionnement te houden ter in stemming met een daartoe strekkende mo tie. Om de eenheid van actie te bevorderen is door den R.K. Vredesbond het voligende bepaald 1. De ontworpen motie zal voor de maand October zooveel mogelijk o a. in de verga deringen van de plaatselijke afdeelingen worden besproken en goedgekeurd. 2. De plaatselijke afdeelingen zullen over leg plegen over de beste wijze van actie. 3. Er zullen waarschijnlijk comité's van actie noodig zijn, die, bijgestaan door de propagandisten huis aan huis handteekenin- gen verzamelen. In de vereenigingsorganen zal meermalen de aandacht gevestigd wor den op het voorgenomen petitionnement. 4. Handteekeningen kunnen worden ver zameld van alle personen, die den leeftijd van 18 jaren hebben bereikt. Ook niet-ka- tholieken mogen desgewenscht teekenen. Demonstratie. Er zullen dezen winter weer meerdere demonstraties gegeven wor den. De eerste, zeer belangrijke demon stratie wordt gegeven door „het Indanthren huis". Meer daarover in vo'igende rubriek. Excursie. Er zijn eenige excursies in 't zicht. Om zoo weinig mogelijk onkosten te hebben en zooveel mogelijk leden in de ge legenheid te stellen deze excursie mede te maken, worden de eerste in Leiden gehou den. Cursussen. Leden, die graag een of ande ren cursus wenschen, kunnen dit aan het Bestuur bekend maken. „SANCTA VERONICA". Donderdag a.s. 1 Oct. zitting van Sancta Veronica in het Zita-gebouw, Pieterskerk- k-oorsteeg 15. De prijzen, die nog niet afgehaald zijn, vervallen 15 Oct. aan de vereemging. DE GRAALCADETTEN. In ons lage land bij de zee is de laatste jaren een beweging van Katholieke jonge vrouwen aan het groeien met een bruisen de levenskracht, die den buitenstaander wel eens 'n beetje versteld doet staan. Niet minder dan ..Winnen de wereld voor God in den Hemel" is haar doelbewust gekozen ideaal, en dat ideaal komt tot uiting langs velerlei zijden. Duizenden Kathol'eke jonge meisjes van alle leeftijden, standen en be roepen sloten zich hierbij aan, en vormen een kradhtigen stroom, neen, beter een stormtroep, die alle menschenzielen wil winnen en buit maken voor den hemelschen Jager, voor Christus. Maar nu is er nog een bepaalde groep van Katholieke jonge meisjes, die zich door bij zondere omstandigheden nog niet voldoen de bij deze uit verkoren groep aansloot, doch zich nu spoedig al-s „Graaloadetten" tot een nieuwe geleding in „de Graal" zullen gaan ontwikkelen, n 1. de meisjes uit de hoogere klassen van de H.B.S., Gymnasium en Kweekschool, met daarnaast de reeds ge vormde onderwijzeressen, apothekersassis tenten. analysten enz., dus alile jonge vrou wen, die een zekere graad van ontwikkeling bezitten. Het zou anders gebeuren, dat ve len uit deze groe.p hard werkende jonge vrouwen, wanneer zij veel jaren eindelijk haar vurig gewensoht einddoel bereikt heb ben, plotseling met teleurstelling en verba zing tot de ontdekking komen, dat daar een krachtige katholieke jonge vrouwenbe weging gegroeid is met eigen geestdriftig aangehangen idealen, met een eigen levens houding, een eigen mode. een eigen cultuur, en dat die daar heel eenvoudig gekomen is, zonder dat zij toch óók katholieke jonge vrouwen er maar iets vanaf wisten. Neen, ook zij zijn noodig, ook zij kunnen een taak in deze heerlijke beweging met haar mach tige idealen gaan vervullen. De graalbewe ging zal deze jonge vrouwen helpen „te doen uitgroeien, tot datgene waar God hen voor geschapen heeft", er toe bijdragen hun talenten en kara-ktergaven beter tot ont wikkeling te brengen, om zoo uit te groeien tot een stra'ende, haar geloof belevende, katholieke jonge vrouw, diep in zich dra gend het heerlijke bewustzijn in deze zoo in alle mogelijke opzichten crisisvolle tijd een taak te vervullende hebben, die aan haar leven een ongekende intense weelde van diepte zal geven. De Graalbeweging vraagt, daartoe aan deze jonge vrouwen zich aan te sluiten. Zij beseft ten volle, dat deze jonge vrouwen door hun bezigheden ook maar ten eenen ma'e onmogelijk zal zijn, zich avond aan avond aan het practische Graalwerk te wijden, noch ontwikkeling of misschien ont spanning behoeven, zij vraagt slechts aan haar de idealen der Graalbeweging te gaan begrijpen en dan deze te helpen uitdragen in steeds wijdere kringen, om zoo steeds meer tot de verwezenlijking daarvan te komen. Daarnaast is misschien dan nog mogelijk, dat ieder van deze jonge vrouwen op indi- vidueele wijze e>en de van haar geschonken talenten nog op een bijzondere wijze tot ontwikkeling weet te brengen en in dienst van de Graal te stellen. Moge deze nieuwe Graalgeleding, die zich door een eigen uniform naar buiten onderscheiden zal, tot een even snelle en krachtige uitbloei als die der eerste Graal- organisatie geraken. In Leiden hebben reeds de eerste bijeen komsten der Graalcadetten, waarvoor zich een kleine twintigtal opgaven, plaats ge had. Inlichtingen over deze nieuwe afdee- lin.g worden gaarne verstrekt aan het club huis van de Graal, Hooigracht 31. MISSIE NAAI-VEREENIGING „ST. FRANCISCUS XAVERIUS". Nu onze vijfde tentoonstelling weer tot het verled ene behoort, willen wij hier gaar ne hartelijk dank zeggen aan allen, be kenden en onbekenden, die op de een of andere wijze toonden belangstelling voor het doel onzer vereeniging te hebben en een groote liefde voor hun zwarte broe ders en zusters. Als wij nagaan dat al de prijzen, behal ve de hoofdprijs, ons geschonken zijn; de hulp, die velen ons zoo graag en belang loos hebben gegeven, het groot aantal be zoekers en bezoekster die naar ons werk kwamen zien en zich gaarne lieten ver leiden hun geluk te beproeven bij de at tracties, dan hebben wij zeker redenen tot groote dankbaarheid. Aan de aanvragen der Missionarissen wordt nu weer met nieuwe moed begon nen, we hebben eenige nieuwe leden voor onze arbeid gewonnen en hopen dat er nog meerdere bijkomen. Wie zich nog bij ons wil aansluiten verwachten wij gaarne a.s. Vrijdag. lederen Vrijdagavond van 8 tot 10 uur voor dames Dinsdag om de 14 dagen voor jonge dames, in het Zita-gebouw, Pieters- kerkkoorsteeg 15. UIT DE OMGEVING HET BESTUUR. Volksfeesten. Donderdagmorgen dreigde een oogenblik de lucht met regenwater, doch gelukkig te gen circa 10 uur begon het weer op te knap pen en bleef het een mooie herfstdag. Des morgens te 9 uur werd begonnen met de optocht van versierde vliegende Hollanders, poppenwagens, autopeds, fiet sen enz. Een groot aantal kinderen namen hieraan deed en van de 41 in totaal waren er vele welke een keurige versiering hadden aangebracht Voor de versierde wagentjes waren 5 prijzen beschikbaar gesteld en werden toegekend als volgt: le prijs kinde ren Stoutenbeek, 2e prijs Veldhuijs, 3e prijs Schoonderbeek, 4e prijs Schrier, 5e prijs van der Linden. Voor versierde fietsen verwierven le prijs P. Daim, 2e prijs G. Lubbe, 3e prijs B. Mense. De optocht ging vanuit de Meerdorp- straat Langs Meerstraat, Prins Hendrik straat, van Meerbeekstraat, Hoofdstraat, Molenstraat en van den Endelaan en werd voorafgegaan door de R.K. Harmonie Crescendo afd. van den R.K. Volksbond. De ontbinding en prijzenuitreiiking had plaats op de Sixlaan. Vervolgens had hierna plaats een ring steken voor dames en heeren. In totaal na men hieraan 56 personen deel. De prijzen werden gewonnen als volgt: Dames le prijs Luus Wilhelmus, 2e prijs Mina Bekkers, 3e prijs Jb. Brouwer. Heeren: le prijs Jan Ver- bruggen, 2e prijs Jo Lubbe, 3e prijs H. Rus- Hierna wedstrijd met vliegende Hollan ders voor jongens. Aantal deelnemers 16; le prijs Han van der Meij, 2e prijs Theo Sistermans, 3e prijs Hendrik Kraaij 4e prijs T. Imanse, 5e prijs Gerard van Riek. Behendigheids-wedstrijd op fietsen voor jongens. Aantal deelnemers 9; le prijs J. Koppert. 2e prijs Frans Boelee, 3e prijs Jeroen Schrama. Voor al deze wedstrijden was er een groo te belangstelling, temeer nu deze ook nog werden opgeluisterd door de R.K. Harmo nie, iets wat andere jaren gemist werd. Tegen den middag groeide de belangstel ling belangrijk aan; vooral in verband met de groote harddraverij voor paarden van alle landen en rassen, waren ook vele vreemdelingen naaf hi,er gekomen om van dezen belangrijken wedstrijd getuige te zijn. Niet minder dan 23 paarden waren opge geven, echter waren door het te gelijk val len van nog een draverij in Noordholland, 18 paarden opgekomen Igescheven waren: Quetteur afstand 330 M. van N. Pennings, Haarlemmermeer, be rijder eigenaar; Korena, afstand 330 M. van D. Pronk. Rotterdam, berijder eigenaar; Navarra, 3 M. van J. L. Bolt, te Zuid- liorn, berijder A. Witt,e\een; Viola Bell 330 M. van J. van Doorn, te Bussum, berijder M. van Doorn Jr.; Karbin 330 M. van Gebr. Konijnenberg, Den Haag, berijder P. d, Boer; Bra-ge, 340 M. Dr. Evers, Usquert, be rijder J. Bolwijn; Kap. de Bruane, 340 M. van G van Gouw te Bakkum. berijder eigenaar; Pieternel, 335 M. van W. Vessies, Beverwijk, berijder van Leeuwen; Vlieger D 330 M. van D. de Vlieger te Haarlemmer meer, berijder eigenaar; Fiametta, 335 M. van P. de Holt te Hoogemeede, berijder eigneaar; Monte Célrlo 340 M. van J. C. Out te Bussum, berijder eigenaar; Lady Okimes 350 M. van S. v. d. Oord te Sloten, berijder van Leeuwen; Politesse 330 M. van C. Tyme, te Heemskerk, berijder Alte- na; Louise B 335 M. van P. D Bolt te Hoogmeede, berijder! eigenaar; Neeltje O 325 M. van M. J. v. Doorn te Bussum, be rijder M. van Doorn Jr.; Idylle 330 M. van D. Pronk Rotterdam, berijder eigenaar; Anita IV 330 M. van gebr. Knijneberg te Den Haag, berijder P. de Boer; Nevada B. 335 M. van D. de Vieger te Haarlemmer- mer, berijder eigenaar; Marie P 335 M. van A. Witteveen te Schoorl, berijder eigenaar; Prinses Bertha 335 M van Dr. Everts te Us quert, berijder Bolwijn; Wahnfried 335 M. van A. de Vlieger te Haarlemmermeer, be rijder J. de Vlieger. Na de vele mooie ritten welke te zien ge geven werden, was de prijswinning als volgt: le prijs Pieternel 335 M, van W. Ves sies te Beverwijk, berijder van Leeuwen 250.2e prijs Louise B. 335 M. van P. D. Bolt te Hoogemeeden, berijder eigenaar 125.3e prijs Nevada B 335 M. van J. L. Bolt te Zuidhorn, berijder A. Witteveen 75.4e prijs Prinses Bertha 335 M. van Dr. E. Everts te Usquert berijder Bolwijn 25.5e prijs Vlieger D 330 M. van D. de Vlieger, te Haarlemmermeer, berijder eige naar 15. De geheele wedstrijd welke van circa 1 uur tot ruim 6 uur duurde werd opgeluisterd door de Hillegomsche Harmoniekapel. De belangstelling was groot. Gedurende den geheelen middag was er op het feestterrein een zeer gezellige druk te en ook genoten de kinderen weer bijzon der van de origineele draaimolen. Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te houdt-op Dinsdag 29 September des na middags te 1 3/4 uur een openbare verga dering. LISSE. De Harddraverijen. Zooals ieder jaar gebruikelijk, worden volgende week Don derdag de kortebaan-draverijen gehouden, georganiseerd door de Harddraverij-Ver- eeniging „Lisse en Omstreken'. De voor middagdraverij vangt aan te 10 uur, de namiddagdraverij te half twee. Aandacht op een in dit nummer voor komende advertentie. KALENDER DER WEEK N.B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria en Credo. De gewone Pre fatie. Kleur: Wit. ZONDAG 27 September. Achttiende Zon dag na Pinksteren. Mis; Da pacem. 2e ge bed v. d. H.H. Cosmas en Damianus Mar telaren; 3e A Ounctis (om de voorbede der Heiligen). Prefatie v. d. Allerh. Drieëen> heid. Kleur: Groen. Wij mogen ons verblijden, dat wij door het H Doopsel zijn ingegaan in het Huls des Heeren, de door Ghristus gestichte hei lige, katholieke Kerk (Gradu<Je). Want daar zijn wij geworden aangenomen kinde ren Gods; daar leerden wij de waarheid kennen (Stilgebed en Postcoromunio); daar verkrijgen wij vergiffenis van zonden (Evan gelie); daar kunnen wij genieten een heer- Lijken overvloedigen zielevrede (Introitus Graduale); daar zal het ons niet ontbreken aan Christus' heiligende genade tot den dag, waarop Hij ons roepen zal Epistel). En al deze onwaardeerbare gaven danken wij aan de verdiensten van Christus' heilig, bloedig kruisoffer. Geen betere dankbaar heid dan daadwerkelijk deelnemen aan de n- J oedige hernieuwing v. h. Kruisoffer, dp H. Mis; door ons zeiven God aan te bieden- te samen met Christus onzen eigen wii te slaebtofferen. (Offertorium; Communie.) MAANDAG 28 Sept Mis v. d. H. Wen- cesiaus, Hertog en Martelaar: In virtute. 2e gebed A Cunctis; 3e naar keuze v. d. priester. Geen Credo. Kleur: Rood. Wenceslaus, geboren uit een christenva der en eene hiedensohe moeder, opgevoed door de godvreezende Ludmilila, onder scheidde zich als koning door zijne liefde voor de armen, weduwen en weezen. Hij was ook gewoon eigenhandig het brood te bereiden en den wijn, noodig voor het H. Misoffer. Op aanstoken zijner moeder werd hij verraderlijk door zijn broer Boleslaus vermoord op een feestmaal (10e eeuw). DINSDAG 29 Sept. Jaarfeest van de wij ding eener kerk te Rome, toegewijd aan den H. Aartsengel Michaël. Mis: Bene- dicite. WOENSDAG 30 Sept. Mis v. d. H. Hieronymus, Be.ijder en Kerieeraar: In me dio. In het jaar 331 werd te Stridon gebo ren de H. Hieroymus. Vanaf zijn vroege jeugd ontvmg hij onderricht in de katholie ke godsdienst en in verschillende weten schappen. Als jongeling naar Rome gezon den ter voltooiing van zijne studiën werci hij op den verkeerden weg meegesleurd door het slechte voorbeeld zijner omgeving. Wel dra evenwel deden zijne godsdienstige ge voelens, welke hem van zijn jeugd af be zielden. den verkeerden weg weer verlaten en begon hij een leven van boete in de eenzaamheid, waar hij vier jaren verbleef. In 377 liet hij zich tot priester wijden. Zijn voornaamste bezigheid is geweest de stu die van de heilige boeken. Hij wordt ge roemd als de grootste kenner en uitlegger der H. Schrift. DONDERT)xAG 1 October. Feestdag v. d. H. Bavo. Titelheilige van de Kathedrale Kerk te Haarlem en eerste patroon van de Bisschopsstad. Mis: Gaudeamus. (Zie in het Feesteigen, v. h. B.sdom). De H. Bavo, op het einde der zesde eeuw geboren, leidde eerst een wereldsch en losbandig lven. Doch bekeerd door het deugdzaam leven zijner dochter, begon hij een kluizenaarsleven, in heldhaftigen graad belevend de christelijke Leer, waarin hij was onderricht door den H. Amandus. Bavo stierf in de zevende eeuw te Gent. In Haar lem wordt St. Bavo als beschermheilige vereerd, omdat volgens de overlevering de inwoners van Haarlem door St. Bavo aan te roepen gered zijn uit een zeer groot ge vaar. VRIJDAG 2 Oct. Feestdag v. d. H.H. En gelbewaarders Mis: Benedicite. 2e gebed v. h. octaaf v. d. H. Bavo. „Gezegend zij God, Die ons Zijn Engel zond om ons voor te gaan en te bewaren op den weg en ons teleiden naar de plaats, ons bereid. Slaan wij acht op hem en luisteren wij naar zijne inspraken." (Kerk. Get.) Zie hierna pag. 3. N.B. achter de Zaterdag. ZATERDAG 3 Oct. Feestdag v. d. H. Te- resia v. h. Kindje Jesus, Maagd: Veni. 2e gebed v. h. octaaf v. d. H. Ba-vo3e voor den Paus. Als negende kind van het dóór en dóór godsdienstige echtpaar MartinGuerin werd Teresia den 2en Januari 1873 geboren te A'lencon in Normandië Op buitengewoon jeugdigen leeftijd trad zij den 9en April in den Karmel. Daar heeft zij negen jaren doorgebracht. Uit de H. Schrift leerde zij hoe zij een groot heilige kon worden, n.l. door zich in gedachten en handelingen tegenover God te gedragen als een kind te genover zijn vader. Teresia heeft dat gedaan en noemde dat „haren kleinen weg" en dat kostte haar iederen dag offers. „Geloof niet," zoo heeft zij gezegd, „dat de kleine weg volgen be- teekent een weg te volgen van rust, van zoetheid, van geestelijken troost. Ach het tegendeel is maar al te waar! Men moeter op voorbereid zijn om geslachtofferd, te worden zonder voorbehoud." Iederen dag behaalde zij vele overwinningen op zich zelve in het buitengewoon stipt volbren gen van hetgeen hare dagelijksche plicht was en dat uit ware zuivere liefde voor O-L. Heer, zonder in het minst zich zelve te zoeken, integendeel zij was een voortduren de offerande van zich zelve aan God. Maar: „i'k heb er geen spijt van, dat ik me heb overgeleverd aan de Liefde" sprak ze op den laatsten middag van haar leven. Moge de heldhaftige kleine Teresia ons helpen haar te volgen in heldhaftigheid op den kleinen weg onzer dagelijksche plichten. N.B. Wegens den eersten Vrijdag is ook geoorloofd een Votiefmis v. h. H. Hart van Jesus: Cog.tationes. Prefatie v. h. H. Hart. IN DE KERKEN DER E E.P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender, be halve ZONDAG. 2e gebed v. d. H. Elzearius, Belijder; 3e v. d. H H. Cosmas en Dami anus. MAANDAG. Mis v. d. Z. Bernardinus van Feltre, Belijder: Liberabit. 2e gebed v. d. H. Wenceslaus; 3e A Cunctis. Kleur: Wit. DONDERDAG. 2e gebed (alleen in stille H.H. Missen) v. d. H.H Joannes van Dukla en Nicolaas van Furca Polena, Belijders. Credo alleen in de stad Haarlem. ZATERDAG. 2e gebed v. h. octaaf; 3e v. d. Vigilie voor het feest v. d. H. Francis- ous; 3e v. d. overbrenging v. h. Lichaam v. d. H. Olara; 4e voor den Paus. Geen Credo. Amsterdam. ALB. M. KOK, pr. H00GMADE. Koninginnef eesten. De Wilhelminavereeniging bleef hare ge woonte getrouw en gaf ook dit jaar weer haar jaarlijksche feestdagen. Reeds eenige weken geleden had het bestuur, daar de dagen toen nog langer waren en het weer medewerkte, een tocht voor ouderen van dagen georganiseerd, die onder de leiding van den eere-voorzitter, Burgemeester Bod- dens Hosang naar Schiphol, Haarlem en Bloemendaal ging. Reeds Zaterdagavond j.l. werd begonnen met schietwedstrijden van de Burgerwacht onder leiding van het bestuur, en van de Landstorm onder leiding van sergeant de Goede. De uitslagen hiervan luiden: Burgerwaeht: 1ste serie: le pr. J. v. Goozen 44 p., 2e pr. A. v. d. Pauw-Kraan 43 p. 2de serie: M. Volwater le pr. 43 p., A. Wolvers 2e pr. 38-45 p. 3de serie: 1 pr. M. Opdam 41 p., 2e pr. H. de Kleer 37 p. Landstorm Klasse B: le pr. E. de Goede 46 p., 2e pr. J. N. v. d. Salm Wzn. 44 p., 3e pr. H. Opdam 43 p. Klasse S: le pr. J. M. Volwater 40 p., 2e pr. H. J. Hoogenboom 39 p. Klasse D: le pr. M. Colijn 41 p., 2e pr. J. Hoogenboom 39 p. Tegelijk was men ook begonnen met prijsbiljarten, waarvoor ook groote deel name was. De uitslag hiervan was: le pr. P. Witteman, 2e pr. Simon v. d. Salm Nzn., 3e pr. C. v. Leeuwen, 4e pr. Th. Straathof en 5e pr. J. P. Blom. Dinsdagmorgen om 9 uur opstelling van de schoolkinderen, die begeleid door de Harmonie een tocht door het dorp maak ten waarop een tractatie volgde in de R. K. Parooh. school. Op het feestterrein wer den de kinderen nogmaals onthaald. Dit jaar werden er geen wedstrijden gehouden, maar er was een poppenkast aanwezig, die allen kostelijk heeft vermaakt. Daarna werd een ritje in de zweefmolen gemaaxt. Inmiddels was het hier zoo gewilde ton- knuppelen begonnen, waar ruim 100 leden zich voor hadden opgegeven. Uitslag: ie pr. J. Meijer, 2e pr. W. v. d. Lubbe, 3e pr. J. Bax en 4e pr. C. Borst Thz. Touwtrekken voor heeren leden: le pr. P. Borst Lzn., 2e pr. 0. P. Borst en 3e pr. Jac. v. d. Star Hzn. Touwtrekken jongens: le pr. Henri v. Leeuwen, 2e pr. C. v. d. Pauw-Kraan en 3e BIJ HOOFDPIJN, duizeligheid, sui zen in 't oor, gestoordeiy1 slaap, slechte gehumeurdheid, prikkel stemming, neme men dadelijk het v&n beproefd gebleken „Franz-Josef'^wffaïrwater te baat. Verkrijgb. bij Apothekers en Drog. pd. Jac. Borst J.B.zn. Tonkruien voor dames-leden: le pr. M. Jo Bakker, 2e pr. mej. Truis v. d. Kroft. Tonkruien voor meisjes van 13 tot 16 jaar: le pr. Agnes Kapteijn, 2e pr. Aagje v. de Pauw Kraan Bd. Woensdag om 9 uur opstelling van ver sierde rijtuigen en rijwielen, waarna dez9 werden gekeurd. De uitslag werd: le pr. voor versierde rijtuigen niet toegekend, 2e pr. P. Moone, 3e pr. W. Hoogeveen, 4e pr. Bertus Lieverse. Versierde Rijwielen: le pr. Mej. P. v. Leeuwen Gz.; 2e pr. Helena Pouw; 3e pr. mej. G. v. Tol, Jand.; 4e pr. Agnes Kaptijn. Daarna optocht door het dorp met het muziekgezelschap v. Duuren uit Leiden., nara het feestterein waar de ringrijderij werd gehouden. Uitslag: Dames, le pr. P. v. d. Geert de Vete; (deze dame houd het voor gewoonte); 2e pr. Anna v. Leeu wen Jd. en 3e pr. Joh. v. d. Lubbe. Voor heeren: le pr. P. Rotteveel; 2e pr. H. v. Wieringen en 3e pr. Jan Moore. Hardloopen voor jongens: le pr. Hen drik Bank; 2e pr. Jan Uit den Boogaard. Slofloopen voor meisjes van 13 tot 16 j.: le pr. Marie Bank; 2e pr. Ka v. d. Ploeg Gd. en 3e pr. Geertje Bax. Barbij rijden voor dames van 16 tot 85 jaar: le pr. Corn. v. d. Ploeg Gd.; 2e pr. Jo Blom en 3e pr. Anna Baak C.J.dr. Hardloopen voor heeren: le pr. P. v. d<. Geert 2e pr. Corn. Baak C.J.zn. en 3e pr. Jac. v. d. Star Hzn. Des avonds werden door den eere-voorzit ter Burgemeester Boddens Hosang met een toepasselijk woord de prijzen uitgereikt. Na een korte toespraak en een drie werf voor H.M. de Koningin en den Eere- Voorzitter van het Bestuur ving de pret op het feestterein aan. Voor het eerst was dit jaar van een terrein gebruik gemaakt, maar het was nog wat vreemd ofschoon door het bestuur voor alles was gezorgd

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6