UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK tvooi LAND- EN TUINBOUW STADSNIEUWS Agenda ZATERDAG 28 SEPTEMBER 1931 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 De hoogleeraren ir. J. C. Dijx- hoorn, ir. W. H. L. Janssen van Raay en dr. J. M. Valckenier Kips, zullen wegens het bereiken van den 70-jarigen leeftijd in het studiejaar 1931'32 ingevolge de be palingen van Hooger Onderwijswet ge noodzaakt zijn aan het einde van dezen cursus als hoogleeraren van de Techni sche Hoogeschool af te treden. In verband met tie Engelsche crisis en den algemeenen economischen toe stand ziet het er voor de mandenin- d u s t ri e in Noord-Brabant bedenkelijk uit. Er heerscht groote slapte. In het reglement van orde voor den gemeenteraad van V e 1 s e n zal een be paling worden opgenomen, dat de leden voortaan staande het woord moeten voe ren. Om het veel spreken tegen te gaan. De krantenloopers-staking te 's-Gravenhage duurt nog 'eds voort. LISSE. Muziekvereen. „Atlolf Kolping". Gis teravond hield de R.K. Muziek ver. „Adclf KoLpinghaar 5e jaarvergadering in het patronaalsgebouw. De voorz. de heer J. v. d. Vonk openden met gebed en heette allen van harte wegkom in het bijzonder de hee- ren van den Raad van Bestuur. Vervolgens werd de agenda voorgelezen van de te houden bondsvergadering op 4 Oct. as. te Delft, uitgaande van den R.K. Zuirlhollandsehe Bond van Harmonie- en fanfarecorpsen. Verschillende punten wer den daarin door den voorz. duidelijk naar voren gebracht. De secretaris las een keurig jaarverslag, dat de algemeene goedkeuring wegdroeg. Uit het verslag van den penningmeester ont'.eenen wij het volgende: aan inkomsten viel een bedrag te boeken van 1200.02, de uitgaven waren 1173.18, alzoo een voor- deelig saldo va-n 26.84. Voor beiden uit gebreide jaarverslagen werd een woord van dank gebracht. Aan de orde was vervolgens bestuursver kiezing wegens periodieke aftreding van le voorz. en le penningmeester. Daar er geen candidatenliisten waren binnengeko men, werden beide aftredenden bij accla matie herkozen. De eerw. vice-praeses feli citeerde de beide herkozen bestuursleden. Het is mijn hartgrondige wehsch, dat U dezelfde ijver aan den dag zult leggen, het geen U voorheen voor-onze ver. heeft mo gen doen. Vervolgens werd het winterpro- gram besproken, waaruit blijkt, dat deze ver. wederom een uitvoering zal houden voor donateurs en kunstlievende leden. De heer Warmerdam hield nog een war me aanbeveling voor de huldiging van den Bisschop op 1 Oct. a s. Van de rondvraag werd weinig gebruik gemaakt., w.aarna de vergadering met een woord van dank met den Kolpingsgroet werd gesloten Dienstjubiieum. Op den 16 October herdenkt de heer Cornelis van der Laan den dag, waarop hij vóór 50 jaren in dienst trad als boschbaas bij de familie van Lyn- den op de buitenplaats Keukenhof te Lisse. Een tijd van 50 jaren in ononderbroken dienstverband kan werkelijk als een zeld zaam jubileum worden aangemerkt. Ontvreemding rijwiel. Bij de politie al hier is aangifte gedaan van de ontvreem ding, van een heerenrijwiel merk „Le Perl". Een oud Bato-rijwiel werd w~dit nieuwe in de plaats gezet. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Betaald werd voor snijbloemen pr 100 stuks: Pompon-dahlia's 7090 cl. Groote Dahlia's 1.902.10. Anjers rood en rose 1.201.50. Witte Lelies 16.18.Asters wit 3040 et.., Asters rood en blauw 2535 cent. Zinnia 70—90 ct. Down ƒ0.90—1.20, War ƒ1.35. Red Cana 1.1.15, Vlamingzwart 60 70 ct. Snijbloeben per bos: Chrysanthen 4 7 cent. Witte Chrysanthen 2027 cent. Harde Slalice 3—6 cent. Juliana 1417 ct. Afrikanen 47 cent. Dwergasters 46 ct. Fietje 1519 cent. Rozen per bos van 20 stuks: Ophelia 8090 ct. Golden Ophelia 8090 ct. Had ley 1.401.50. Butterfly 80 90 ct. Rosalandia 6075 ct. ALPHEN AAN DEN RIJN. Konijnendiefstal. In verband met de diefstal van konijnen is uit het verder door de politie ingesteld onderzoek gebleken, dat de gisteren aangehouden P. B., G. de H. en J. de J. zich in het begin van de maand September hadden schuldig ge maakt aan kippendiefstal in onze gemeen te. Alle drie verdachten hebben dit bekend. De Donderdag aangehouden P. B. en H. zullen hedenmorgen voor de Officier van Justitie worden geleid. G. de H. en J. de J. zijn voorloopig op vrije voeten gesteld. Harmonie Leo XIII. Door de Harmo- nievereeniging „Leo XIII" werd deze week in de St. Josephzaal de jaarvergadering gehouden. Uit het verslag van den penning meester bleek, dat het afgeloopen boek jaar sloot met een belangrijk tekort in de kas, terwijl de secretaris er in zijn ver slag op wees, dat de Harmonie dit jaar meerdere malen naar buiten is opgetreden. Besloten werd in Januari een feestuit- voering te geven tor gelegenheid van het 12 y2-jarig bestaan van Leo XIII. Het be- stuui ..er Harmonie deed in verband hier mede een beroep op de donateurs, dat zij de vereeniging zullen blijven steunen en anderen opwekken hun voorbeeld te vol gen. Tevens volgde mededeeling, dat nog enkele instrumenten ongebruikt liggon, waarvoor leden werden gevraagd, die zich kunnen aanmelden bij den heer P. v. d. Louw of tijdens de repetitie^avonden, iederen Woensdag in het Patronaatsge bouw. De Chr. Ziekenverpleging. Uit het jaarverslag der Chr. Ziekenverpleging over 1930 ontleenen we het volgende: In de laatste twee jaren werden door de wijkzus ters niet minder dan 15000 bezoeken afge legd. Het aantal belanghebbenden, dat zich voor een jaarlijksche bijdrage heeft verbon den, steeg tot 1050 met een totaal bedrag van 2643.40. 1931 dreigt met een aanzien lijk tekort. Het bestuur vertrouwt, dat daarin evenwel zal worden voorzien. Zoo als men weet, wordt de arbeid zonder ou derscheid in alle gezinnen verricht. Gunning. De bouw eener bakkerij werd gegund aan den laagsten inschrijver in massa, de firma Westmaas en Keizer alhier. Gevonden voorwerpen. 2 portemon- naie's met inhoud, 1 rolletje kwartjes, 1 muts. AARLANDERVEEN. Op hol geslagen. Vrijdagmorgen ge- -vte alhier het paard van den veehou-ier de K., gespannen voor een driewieiige kar, op hol op het erf van den heer E. Het paard werd door de wetering spoedig tot stilstand gebracht. De K. bekwam zulke verwondingen aan zijn been, dat dr. v. d. Wind hem direct een verband legde. Volksbond. Donderdagavond hield de Volksbond alhier zijn eerste winterverga dering van dit seizoen in de zaal van den heer W. v. d. Berg. Na opening door den voorzitter, den heer M. Heiman, die gees telijk adviseur en leden welkom heette, wordt het Bondslied gezongen. De notulen voorgelezen door den secretaris, den heer H. v. d. Loo, worden goedgekeurd. Bij de mededeelingen wordt door den voorzitter een woord van dank gebracht aan den geestelijk adviseur voor ziju offer vaardigheid en deelname aau het Congies te Utrecht. Uok bracht de voorzitter dank voor de groote deelname der leuen. Hier bij liet spr. niet onvermeld het Fanfare corps „Door samenwerking steik". Vervolgens is een schrijven ingekomen van een arme parochie in Duitschland St. Anton in Pumasens, welkee in financieeie nood verkeert. Daar de draagvermogend- heid der kas klein is, besluit men 1.— uit te trekken. Even met de hoed rond bracht 2.50 op, zoodat te samen 3.50 hiervoor bijeen is. Behandeld- wordt dan een corresponden tie uit Bergen, alwaar voor leiders der or ganisaties een dnedaagsche cursus zal worden gehouden. Hiervoor zijn van deze afdeeling geen deelnemers. Ook komt nog ter tafel een schrijven om propaganda te maken voor de Volkskrant. Alsook een schrijven van „Herwonnen Levenskracht'. Voor laatstgenoemde instelling besluit men in onze afdeeling een speldjesdag te houden echter niet, als naar gewoonte, te samen met de afdeeling Alphen aan den Rijn. Voorts worden er uitgereikt de boekjes met de encyclieken „Rerum Novarum" en „Qua- drage-simo Anno". De geestelijk adviseur, pastoor A. J. M. Hoge veen, kwam daarna aan het woord en zette in 't kort uiteen de eisehen van het congres. Door den adviseur wordt waim aangemoedigd de bestudeering der ency clieken, die aan de leden zijn uitgereikt. Spr. heeft na beëindiging zijner woorden een warm applaus in ontvangst te nemen. Het winterprogram wordt vastgesteld als volgt: '2 cursusavonden; St. Nicolaas- feest voor de kinderen; Uitloting van de Vaandelaandeelen; gratis tombola-avond, uitvoering voor leden en donateurs, tom bola voor de financiën van het Verbond-s- blad, viering van het Patroonsfeest, jaar vergadering, en zoo mogelijk, een lezing door den heer Jan Berends, wat reeds vo rige jaren meerdere malen op de agenda vermeld werd; oprichting spaarkas, daar in is men dezen keer geslaagd. De spaarkas beoogt het sparen voor brandstof. Voor on- gehuwden, die dus niet voor brandstof be hoeven te zorgen, zal het reglement de punten bevatten, dat ook zij de spaarzaam heid zullen kunnen bevorderen. De heeren 9. Honout en A. Luiben worden benoemd voor incasseering der gelden. Zij zullen zit ting houden lederen Zondag na de Mis in het schoollocaal, alwaar men reeds a.s. Zondag terecht kan. Dan nog wordt bekend gemaakt, dat do geestelijk adviseur den eersten cursusavond zal houden voor do leden van de propa- gandaclub „St. Petrus en Paulus" op a.s. Donderdagavond halfacht in een fier schoollokalen. Bij de rondvraag worden nog enkele zaken besproken, o.a. ook wantoe standen bij uitkeering aan werkeloozen en de werkverschaffingen aan georganiseer- den en ongeorganiseerden in onze gemeen ten. Na deze discussies sluit de voorzitter de vergadering op de gebruikelijke wijze. De collecte voor „Hulp in Nood" bracht 66 cent op BOSKOOP. „St. Deus Dedit". Donderdagavond j.l. hield de Ned. R. K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit" een algemeene vergade ring in „Hotel Neuf". De voorzitter opende de vergadering met den chr. groet en deelde mede, dat deze vergadering was belegd, om in de werkloosheid, welke ook onder de landar beiders groote omvang aanneemt, te voor zien. Hierna werd het woord verleend aan den heer Kuyper, lid van het hoofdbestuur. De heer Kuyper meende, dat lang pra ten op deze vergadering niet noodig was. De besturen waren als 't ware doordrongen van den toestand welke heerscht in den land- en tuinbouw en wenden alles aan om de werkloosheid te bestrijden. Boven alles zullen deze zich belasten, door zich met de gemeentebesturen in verbinding te stellen. Mocht dit geen resultaat hebben, dan een steunregeling treffen, opdat de gezinnen voor ineenstorting gevrijwaard blijven. Werkloosheid vindt spr. de grootste ramp welke een gezin kan treffen. Wanneer do wil er is om te werken, en geen werk te vinden is, kan zelfs de sterkste natuur in opstand komen. Spr. deelt verder mede, dat de gecombineerde besturen der hier ter plaatse bestaande land- en tuinbouwver- al'e Jjfetïren alïe maten 1.39 1.05 95 82 69 59 Cts. eenigingen in den loop der volgende week een vergadering zulien beleggen, en met de ontworpen plannen naar het gemeente bestuur zullen gaan. Een demonstratie is in ieder opzicht af te keuren. Dit spot, volgens spr., met de narigheid van werkloozen, en zou in 't ge heel geen indruk geven. Vervolgens vroeg de heer Kuyper of er in deze gemeente objecten waren, welke voor werkverschaffing in aanmerking zou den kunnen komen. Verschillende werken werden door de aanwezigen genoemd, o.a. de verharding van de Boezemkade, Sta tionslaan e.d. Hierna hield spr. nog een korte enthou siaste toespraak, waarin hij het nut van organiseeren naar voren bracht en de woorden van mgr. Aéngenent aanhaalde: „Een Katholiek die al zijn plichten als Ka tholiek vervult, maar niet georganiseerd is, is maar 'n halve Katholiek". Bij de rondvraag vroeg een der aanwe zigen, of er geen stappen gedaan konden worden om het overwerken in het belang der werkloosheid zoo min mogelijk te laten verrichten. Hierop werd bevestigend geant woord. Verder niets meer aan de orde zijn de sloot de voorzitter met den chr. groet deze vergadering. Personalia. Tot leeraar aan de R. T. S. alhier is tot Oct. 1932, wederom benoemd de heer W. A. H. Nieuwdorp, alhier. Verrichten van overwerk. B. en W. van Boskoop verzoeken de werkgevers, in ver band met de heerschende werkloosheid, zoo min mogelijk overwerk in den komenden paktijd te laten verrichten. Gevonden voorwerpen. Een paar mo- torpijpen, 1 belastingmerk, 1 armband, bankbiljetten. Inlichtingen- politiebureau 's Zaterdagsmiddags tusschen 2—3 uur. Ondertrouwd: D. v. d. Ham en J. Anker. Getrouwd: M. F. Veen 26 j. en KI. den Dunne 23 j. Overleden: Catharina Johanna v. Ree 80' j. GEMEENTERAAD VAN WOUBRUGGE De Raad der gemeente kwam in open bare vergadering bijeena Na opening met gebed door den voorzitter, den Burgemees ter Boddens Hosang, legde allereerst de heer Noordam, die de vorige vergadering wegens verblijf in het buitenland niet kon bijwonen, de vereisohte belofte af als lid van den Raad. De voorz. sprak een woord van welkom tot den heer Noordam cn wenschte dat de samenwerking weer mag zijn zooals in de afgeloopen vier jaren, waarop de heer Noordam de verzekering gaf naar beste weten de belangen vier gemeente te zullen dienen. De notulon werden na een opmerking van den heer Tondu vastgesteld, ünder de ingekomen stukken was o.m. een verzoek van het mu ziekcorps „Harmonie", houdende het ver zoek aan deze vereeniging een subsidie over 1931 te velleenen groot 50.B. en W. adviseerde dit verzoek aan te houden tot de behandeling van de begrooting over 1932 om redenen dat aan deze vereeniging over 1930 een subsidie is verleend en in 1931 door een rondgang door het dorp een beroep op de beurzen der ingezetenen is gedaan. Aldus werd besloten. Aan de hand van het rapport van de Commissie tot naziening der Gem. en Be- drijfsrekingen, waaruit bleek dat deze rekeningen door haar zijn gecontroleerd en in orde zijn bevonden, werden deze re keningen z.h.st. vastgesteld. Bij het punt vaststelling ambtenarenreglement in con cept den Raad aangeboden, vroeg de heer Tondu het woord. Deze kon zich met het concept zeer wel vereenigen, doe wilde art. 35 wijzigen, in dien zin, dat daaruit geschrapt wordt: „en waarin toepassing van de door het reglement gestelde rege len naar het oordeel van burgemeester en wethouders ernstige bezwaren zou opleve ren". Want waar is dan de rechtstoestand vroeg spr. wanneer een College daarvan kan afwijken. Wethouder Boot was het in het geheë niet eens met het reglement, doch heeft, zegt spr., hierover al genoeg in het College van B. en W. gesproken, maar omdat de nood is opgelegd en het reglement nog al soepel is, wilde spr. er maar niet veel over zeggen. De voorgestel de redactiewijziging van art. 35 werd daarna, aangenomen, waarna het reglement wercl vastgesteld. Voorts werd besloten in de instructie van den Gemeente-ontvanger eenige wijzigingen van administratieven aard aan te brengen, betreffende de zeker heidstelling. Ter uitvoering van de bepalingen der Besmettelijke Ziektewet werd in principe besloten het aanbad van de gemeente Lei den aan te nemen betreffende barakken- bouw en verpleging van leiders aan besmet telijke ziekten. Van het Hoofdbestuur van den Ned. Roomsch Katholieke Volksbond was nog een verzoek ingekomen inzake werkver schaffing, houdende het verzoek aan te werk gestelden een loonsverhooging uit re betalen en dit loon te brengen op 3.— per dag, met 10 cent kindertoeslag per dag en per kind boven het getal van twee en on der den 14-jarigen leeftijd. Een en ander met een werktijd van drie dagen per week. Genoemd bestuur stelde op den voorgrond, dat het loon moet worden verdiend, geen dag doorbrengen met luieren voor 2.80. Moreel is het beter, dat de menschen kun nen zeggenik verdien 3.per dag, dan te zeggen: ik krijg ƒ2.80 per dag. Uitvoe rig wordt over dit onderwerp gesproken waaraan al de leden deel namen, met als resultaat, dat de bestaande regeling zal blijven gehandhaafd. Verschillende leden betuigden hun volle tevredenheid over het beleid van B. en W. in deze bestaande re geling. Het verzoek van den Bond werd voor kennisgeving aangenomen. Bij de rondvraag vroeg de heer Tondu inlichtingen over het verleggen van het voetpad de Kleine Baan; de heer de Vette bracht ter sprake het houtgewas langs den weg in het Noordeinde te Hoogmade en zag gaarne dat het hout in de bochten cn krommingen van dezen weg geheel werd opgeruimd, en de heer van Ruiten vroeg inlichtingen over de watervoorziening aan den Zuidhoek. De voorz. antwoordde hierop, dat het voetpad wordt vervangen door een open baren weg, aan te leggen door den eige naar van het perceel grond waar het voet pad aan grenst; aan den wenscli van den neer de V ette zal spoectg woraen voldaan, terwijl de watervoorziening aan den Zuid hoek de volle aandacht heeft van B. en W., doch dat gewacht moet worden op vergun ning voor het graven in de kade van den polder. Hierna werd de vergadering door den voorz. gesloten. FRUIT- EN WARMOEZERIJ- GEWASSEN. De stand op 21 September. Aan het overzicht betreffende den stand van het fruit en de warmoezerijgewasscn op 21 September, onder medewerking Ier rijkstuinbouwconsulenten, samengesteld naar gegevens, verstrekt door de corres pondenten der directie van den landbouw ontleenen we het volgende: In het bericht omtrent den stand van het fruit en de warmoezerijgewassen op 26 Augustus j.l., opgenomen in de Ned. Staats courant van lSeptember, werd reeds te ken nen gegeven, dat de kwaliteit van de appeis en peren dit jaar veel te wenschen zal overlaten. De thans verstrekte gegevens wijzen te dezen opzichte niet op verbete ring. Vooral de niet bespoten boomen zul len veel kroet leveren. De druiven staan goed. De bloemkool en de verschillende kool soorten hebben zich goed ontwikkeld. De stand is over het algemeen goed, behou dens van roode kool, die vrij goed staat. Ook van schorseneeren, prei en andijvie wordt de stand goed genoemd; van sla ech ter gemiddeld nauwelijks vrij goed. BLOEMBOLLEN NAAR FRANKRIJK. Druifluiscertificaat vereischt. Blijkens mededeeling van de Fransche Postadministratie behooren de voor Frank rijk bestemde zendingen, welke bloembol len inhouden, van een druifluiscertificaat vergezeld te zijn. DE 3-0CT0BERFEESTEN. De feestwijzer verschenen. Wij ontvingen van de N.V. Drukkerij Eduard IJdo den feestwijzer voor den 42- ste feestviering der 3 Octobervereeniging op a.s. Zaterdag. Als altijd ziet het programma er weer goed verzorgd uit; het is gevat in een om slag van de hand van Huib. Smits en brengt in beeld de betrekkingen tusschen Oost en West en Moederland in den vorm van het oude zeilschip, de moderne toegeruste stoomboot en de vliegmachine terwijl aan den horiz-on de bergen opdoemen. Het programma bevat allereerst de na men der leden van het eere-comité en van het bestuur der vereeniging, voorts weder om de lijst ran de sinds 1886 plaats gehad hebbende feeeten, een stukje historie der Vereeniging en hierna de dag-indeeling voor 3 October en het uitgebreide program ma, waarvan de optocht den hoofdschotel vormt. De onzen lezers bekende dichter Troubadour schreef naar aanleiding hier van een gedicht over Nederland en Insu- linde. De 3-Octoberoptocht. Hedenmorgen werd op uitnoodiging van het bestuur der 3-October-vereeniging de pers in de gelegenheid gesteld de opbouw te bezichtigen der wagens, die noodig zijn voor de optocht „Oost en West" op Zater dag 3 October a.s. De wagens zijn ondergebracht in de tramremise op den Hooge Mjndijk en vele handen zijn daar aan den arbeid onder lei ding van den heer Van Driesum, om de tal rijke wagens op tijd met alleen klaar re Gemeentelijke Aankondigingen TREKHONDENWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat bij Koninklijk besluit van 16 Mei 1931, Staatsblad No, 196, nieuwe voorschriften zijn vastgesteld ter uitvoering van de Trekhonden- wet" 1910 (Staatsblad No. 203). Ingevolge deze gewijzigde voorschriften is het voortaan verboden een hond als trekhond en een voertuig als hondenkar te gebruiken of te doen gebruiken, tenzij de hond en de kar door of vanwege den houder zijn onderwor pen aan de laatste door burgemeester en wet houders uitgeschreven keuring, en hond en kar daarbij zijn goedgekeurd. Belanghebbenden worden er op gewezen, dat ingevolge het nieuwe Koninklijke Besluit, moeten worden afgekeurd, honden, met een geringere borstbreedte, gemeten tusschen de middenpunten der boegen, dan 14 cM.; ont heffing laat het nieuwe Koninklijke Besluit niet toe. Tot het tuig moeten behooren een borstriem van ten minste 4 cM. breedte van zacht leder, reikende tot achter de voorpooten en met, bij het trekken horizontaal gerichte, strengen verbonden aan een spoorstok, vastgemaakt recht achter de plaats, waar de hond loopt; een buikriem van ten minste 4 cM. breedte en een draagriem, welke voor een hond, vóór de kar gespannen, ten minste 6 cM. breed moet zijn. De hondenkar moet voorzien zijn van een of meer doelmatige ligplanken voor de(n) hond (en) en van een steeds bruikbaren, zin- delijken drinkbak en voorts zoodanig zijn in gericht, dat de hond tijdens den rit in onge dwongen houding kan loopen en tijdens het stilstaan van de kar in ongedwongen houding kan liggen, zitten en staan. De kar moet voorzien zijn steunsels, die voorkomen,dat zij ^fn hond drukt, wanneer dztI ligt/JEit otfsl Het gewicht (zo^er.l^mhg) en de kar moeten yodan&iijn, dat# kenlijk geen bp/ïhmatfeï inspann hond vereischt*,» •*- Is de honcy onder de kar gesn^irtf'eh, dan moet de as van de kar tujj^taeri de punten, waarop de bodem van ^j<**^ar rust, zóó hoog zijn, dat de honij^r?tffrekenen naar de schou- derhoog^^jfltftffop daaronder kan staan. Op de kar moeten zijn vermeld de naam van den houder en die van de gemeente, waar in hij woonplaats heeft, alsmede het nummer van dé inschrijving, een en ander in gevefde zwarte letters en cijfers van 8 cM. hoogte op een geverfd wit bord, hetwelk op de rechter zijde van de kar, zooveel mogelijk naar voren, bevestigd en steeds zichtbaar moet zijn. Het is verder verboden, dat zich iemand tij dens den rit op de hondenkar bevindt. Op daartoe strekkend verzoek kan de bur gemeester schriftelijk vergunning geven tot het zich bevinden op de kar tijdens den rit dcor één persoon. Deze vergunning, waarvan aanteekening schiedt op het nummerbewijs, kan ten allen tijde door den burgemeester worden ingetrok ken. Behoudens intrekking is zij van .kracht gedurende het tijdperk tusschen twee op el kaar volgende keuringen. De lading, en wanneer zich een persoon op de kar bevindt, deze inbegrepen, moet zich in evenwicht bevinden, en haar gewicht mag niet zoo groot zijn dat het trekken kenlijk boven matige inspanning vereischt. De snelheid mag niet grooter zijn dan die van een paard in matigen draf. De eerstvolgende keuring zal aanvangen op Maandag 5 October a.s. Aan de reeds ingeschreven houders van trekhonden zal een persoonlijke kennisgeving de plaats waarop zij verplicht zijn ter keuring worden gezonden, vermeldende het tijdstip en te verschijnen met de honden en de volledig uitgeruste karren Zij, die vergunning wenschen, dat zich tijdens den rit iemand op de hondenkar mag bevinden, behooren daarvan bij de verschijning ter keuring mededeeling te doen. Uitdrukkelijk wordt er op gewezen, dat ook zij met honden en karren moeten verschijnen, die thans als houder zijn ingeschreven. Bij n;et-verschijning volgt doorhaling in het re gister. Leiden, 24 September 1931, BurgenTlester en Wethouders voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30—8.30 uur De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de doktoren Bruning, Janssens, Poortman en Veldhuijzen. De Zondagsdienst der buisartsen wordt te Uegstgeest waargenomen door dr. Hu- genholz. Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 21 tot en met Zondag 27 Sept. a.s. waarge nomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313. krijgen, maar vooral zoo mooi mogelijk te maken. De houten stellages zijn op alle wagens geheel gereed, terwijl enkele .wagens zooals de Balineesche tempelpoort, de koffietuin nog slechts op de laatste hand wachten. Het grootste en meest tijdroovende werk is echter geschied en wij mogen als onzen indruk geven, dat wij dit jaar een optocht verwachten, die alle wat op dit gebied tot nog toe is vertoond in de schaduw zal stel len.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2