UIT DE OMGEVING ZATERDAG 26 SEPTEMBER 193. DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. If GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJK DE DRIEVOUDIGE MOORD TE DORTMUND. Was het den dader om postzegels te doen. Het onderzoek inzake den moord op het echtpaar Moser en diens dochter te Dort mund gaat thans van het feit uit, dat do vermoorde koopman Eduard Moser een hartstochtelijk postzegelverzamelaar was en talrijke zegels van groote waarde in zijn bezit had. De postzegelcollectie is verspreid in de woning gevonden en men vermoedt, dat het de bedoeling van den moordenaar was, zich de kostbare stukken uit de verzame ling toe te eigenen. De politie is thans bezi» te onderzoe ken, of Moser geen kennis in verzamelaars- kringen heeft gehad, die van den moord verdacht zou kunnen worden. Moser was zeer accuraat en noteerde zelfs de kleinste gebeurtenis op zijn ka lender. Talrijke personen wier namen daar door bekend werden, zijn reeds onder vraagd zonder dat een resultaat is bereikt. Een hoffelijke inbreker. Mejuffrouw Marion Gilbey, een in woonster van Beaconsfield, werd den Sen Juli 's nachts wakker doordat zij iets hoor de in haar slaapkamer. Toen zij opkeek kwam er een man met eenzaklantaarntje op haar toe, die zeide: „Handen om hoog Als gij u stil houdt is het in orde, als gij u beweegt zal ik schieten." De man nam haar bijouteriedoos weg en verdween. La ter werd hij in hechtenis genomen en men vond bij hem 'n brief aan mejuffruw Gil bey welke reeds van een postzegel voorzien was en als volgt luidde: „Sta mij toe, mijn verontschuldiging aan te bieden voor het binnendringen in uw kamer en het stelen. Ik hoop van harte, dat ik u niet te zeer verrast of verschrikt heb. Ik kan mij uw gevoelens voorstellen, door op zoo'n onmo gelijk uur gewekt te worden en dan in een revolver te moeten kijken. U waart zoo rustig en kalm, dat u mijn oprechte be wondering hebt gewekt. Er behoorde groo- te koelbloedigheid toe om dapper te zijn onder het oog van een onbekend gevaar. Ik moet u bedanken voor de gelegenheid, die u mij bood, toen u mij liet ontsnappen. U hebt mij vijf minuten voorsprong gege ven en dat was voldoende om twee men- schen gelukkig te maken. Ik ben thano verloofd met het liefste meisje ter we reld." De brief was onderteekend: Jack Raf fles. De man bleek echter een 27-jarig zeeman, Darratt genaamd te zijn. De ju- weelen hadden een waarde van 6000 gul den. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Jongen overreden. Donderdagmiddag stak de 9-jarige A. H. W. uit de J. v. Oudenhoven straat te Til burg achter een wagen heen de Lange Nieuwstraat over, met het gevolg, dat het jongetje door een uit de tegenovergestelde richting aankomende vrachtauto werd ge grepen en tegen den grond geslingerd. Met een ernstige schedelfraetuuT, een hersenschudding en een ernstige wonde aan het linkeroog is hij door den G.G.D. naar het St. Elisabeth-ziekenhuis overge bracht. Voc. zijn leven wordt gevreesd. Motorrijder verongelukt. Donderdagavond is de 22-jarige motorrij der H. Bakker uit Huizum met zijn motor rijwiel op weg van Holwerd naar Leeuwar den in de buurt van Hyum, vermoedelijk omdat hij slipte, tegen een hekwerk ge botst. Hij bekwam o.m. een kaakfractuur en hersenschudding. De getroffene is naar het Diaconessenhuis te Leeuwarden ver voerd; het bewustzijn was gist,eren nog niet teruggekeerd. De toestand van den man is hopeloos. Op de duo zat een zekere Ba- rends uit Leeuwarden; deze liep aan han den en gelaat ontvellingen op. MOTORBOOT GEZONKEN OP DE NIEUWE MAAS. De beide opvarenden gered. Gisteravond omstreeks half zeven is de motorboot Industrie XXXVI van de Maat schappij Vrachtvaart, onderaf deeling van de Unilever te 'Rotterdam, op de Nieuwe Maas. ter hoogte van den mond van de Leuvehaven gezonken. De beide opvaren den, de 25-jarige Belgische schipper Th. V&nd er voorden en zijn kpchfc konden zich nog tijdig redden. Er is een boei met seinlioht gelegd boven de plek waar de Industrie XXXVI is gezonken. Het schip is niet gebroken. MOTORVAARTUIG OP DE ZUIDERZEE GEZONKEN. Gisterenmiddag is op de Zuiderzee, dwars van een dam, gezonken het motor vaartuig „Onderneming", schippers gebrs. Jop. Het sohip was geladen met steen uit Mauri'k, bestemd voor Enkhuizen. Beide opvarenden zijn door een Wieringer mos- sel'visscher opgepikt en te Enkhuizen aan land gezet. Sohip en lading waren verze kerd. Oude vrouw in brand geraakt. Gisteravond om 7 uur is de 85-jarige we duwe E. te Eelde, waarschijnlijk door ge bruik van een stoof met kool, in brand ge raakt. In vlammen gehuld vloog zij naar buiten, waar buren het vuur zoo goed mo gelijk doofden. In zorgelijken toestand is zij naar het Acad. Ziekenhuis te Groningen vervoerd. Met de hand tusschen een zaagmachine. In een timmerfabriek te Amby-Maas- tricht geraakte Donderdag de arbeider S. uit Schimmert met de linkerhand tusschen een zaagmachine, tengevolge waarvan hem de vijf vingertoppen werden afgesneden. Onder hevige pijnen is de man overge bracht naar het ziekenhuis Calvariënberg. Verdronken. Te Valom bij VeeruWouden is het twee jarig zoontje van den veehouder J. van der Meulen aldaar, in een onbewaakt oogen- blik in de Valomstervaart geraakt en ver dronken. Te Birdaard is het zoontje van den heer H. Reitsma in de Dokkumer Ee ge raakt en levensloos daaruit opgehaald. OVERVAL IN EEN LINGERIEZAAK. Een kordate winkeljuffrouw. In een zaak in lingerie- en baby-artikelen te Amsterdam, heeft een opgeschoten knaap ziah als een wèl onderlegde roover gedra gen. Tusschen drie en vier uur stapte daar, toen de eigenaar even weg was, een 17-ja- rige jongen binnen, die aan de winkeljuf frouw verzocht hem eenige artikelen te la ten zien. De juffrouw bukte en spreidde een en ander op de, toonbank uit. Van die gele genheid maakte de jongen gebruik om haar eenige malen met een stok op het hoofd te slaan. Doch de juffrouw had een sterkeren schedel dan de jongen vermoedde en was blijkbaar niet zoo gauw geïntimideerd. Zij schreeuwde om hulp, waarna de jongen haar mededeelde, dat hij een scheermes, bij zich had en haa. den hals zou afsnijden. Des niettemin wist de juffrouw worstelend de winkeldeur te bereiken en riep om hulp. De dader nam de vlucht en kreeg geen gelegenheid de lade te lichten. Een voorbij ganger zette hem na, zonder dat zulks aan vankelijk baatte. De jonge man liep en de burger bleef eenige tientallen meters ach ter hem. Tenslotte kwam hij twee agenten tegen. Dezen zetten den dollen knaap na en wisten hem te grijpen. Zij brachten hem naar het posthuis en later naar het bureau Linnaeusstraat over. Bij het fouileeren bleek hij eenige scheermessen bij zich te hebben. Gelukkig heeft geen dezer kennis gemaakt met den ha'.s van de juffrouw die hem per saldo toch nog te vlug af was. Het zonderlinge jongmensch is achter slot en grendel gezet. (Tel.) HOLBEWONER OP HET STRAND. De laatste vaste bezoeker van het Stille Strand te Scheveningen is nu ook verdwe nen. Ongestoord door de duizenden kam peerders in de wanne zomerdagen, de stor men van dezen zomer en de ordebewaar ders heeft een werklooze bouwvakarbeider bijna vier maanden in zijn „vaste woning" aan heb strand gehuisd. Zooals bekend, mag volgens de politieverordening des nachts geen tent op het strand blijven staan, maar het is reeds ontelbare malen gebleken, dat het voor den wetgever moei lijk is dusdanige bepalingen in het leven te roepen, dat de burgers geen weg kunnen vinden om ze te omzeilen. Onze bouwvakarbeider groef een groot gat in den grond, bedekte het met planken van den dit voorjaar gestranden en spoe dig door de zee gesloopten Urker botter en richtte daar zijn woning in. Er stond geen tent, zoodat de politie niet bevoegd was dezen man, die aan niemand overlast bezorgde, te verjagen. Met een trapje-van zes treden betrad men het onderaardscne huis van drie meter lang, anderhalve meter breed en nauwelijks een manslengte hoog. Het hol lag eenigszins beschut naast een rijtje toiletten, terwijl hij naast zijn woning een aparten kuil voor zijn cano had gegra ven. In het midden dezer week heeft de gemeente de toiletten in verband met de beëindiging van het seizoen doen wegne men, waardoor de holbewoner zijn beschut ting verloor; waarschijnlijk mede als ge volg daarvan heeft hij spoedig daarna zijn stadswoning weer opgezocht. Een bepaald rustig plekje had de man evenwel niet uitgezocht; hij groef zich in aan den voet van een der betonnen trap pen, die naar het strand leiden, zoodac drommen menschen overdag om zijn huis zwierven. Voor hem was het gemakkelijk met het oog op zijn proviandeering, want via bedoelde trap en het aansluitende vo it- pad kon hij in vijf minuten de winkels van het Markensche plein bereiken, waar hij zich dagelijks van het noodige kon voor zien. De man, die een soort kluizenaarsleven- tje leidde, viel weinig op; de meeste strand- bezoekers merkten ue holwoning met eens op of dachten aan kinderspel. Het is dan ook om dezen raskampeerder geen overlast, te bezorgen, dat tot nu toe niet over zijn merkwaardige leefwijze aan het strand in het openbaar is geschreven; nu hij echter vertrokken is, vonden wij het relaas te aar dig om het aan onze lezers te onthouden. In den aanvang van het seizoen dreigde er nog eenige strubbeling met de politie toen de holbewoner des Zaterdags familie uit Rotterdam of Gouda overkreeg, die bij hem wilde logeeren. De logé s sloegen op een Zaterdagavond in Juni hun tent naast het hol op, hetgeen de politie na zonsonder gang niet kon toesaan. Voor den holbewo ner was goede raad niet duur; binnen en kele uren had hij voor zijn gasten een hol gegraven, waar het tentzeil overheen ge legd werd, zoodat de logé's toch in zijn on middellijke nabijheid konden blijven, ter wijl aan de letter der politic-verordening was voldaan; immers er was nu geen spra ke meer van een „tent". Bijna elk week-end heeft de familie in de telkens weer uitge diepte „dépendance" doorgebracht. Er werd geen wanklank vernomen, zoodat de auto riteiten geen reden hadden om in te grij pen. Wel werd het gerucht verspreid, dat de man uit armoede aldushandelde en geen huis bezat; voor medelijden behoeft te dien opzichte geen reden te zijn, want ons werd van bevoegde zijde verzekerd, dat de holbewoner geheel uit vrijen wil op het strand vertoefde en een behoorlijk steenen huis in de stad heeft. »Tel." DE FRAUDE AAN FINANCIEN. Geruchten van officieele zijde tegengesproken. In aansluiting op het bericht van giste ren verzekert men aan de „Tel." ten depar- temente op stellige wijze dat het gerucht, als zou de fraude gepleegd door een amb tenaar van het ministerie van Financiën drie ton of meer beloopen, ten eenen ma le onjuist is Het verduisterde bedrag is, zooals oorspronkelijk gemeld werd, rond anderhalve ton. Wrak bij de kust. Volgens rapport van binnengekomen schepen, werd in de nabijheid van het Haaks-Lichtsehip het wrak van een onbe kend vaartuig drijvende aangetroffen. Het wrak dreef zeer gevaarlijk in de scheep vaart-route rond. HILLEGOM. F. Lommerse Pz. t Plotseling overleed op 68-jarigen leeftijd de heer W. Lommerse Pz. De overledene was in meer dan één opzicht een vooraan staande persoonlijkheid. Van zeer klein af begonnen, heeft de heer Lommerse zich op gewerkt tot een der voornaamste bloembol- lenkweekers in de streek. Zijn groote vak kennis was bekend. De laatste 5 jaren liet hij het bedrijf der N.V. Fransch Lommerse Jzn aan de Haarlemmerstraat alhier groo- tendeels aan zijn zoons over en vestigde zich metterwoon te Rennebroek, Huize Boschrand. In het algemeen belang van Hiilegom is hij medeop; icliters geweest der Coöp. Raffeisenbank alhier en bekleedde daar de functie van rice voorzitter van het bestuur terwijl hij mede jaren bestuurslid was van de afd. Hillegom van het H B.G. Te Benr.ebrcek bekleedde hij o.m de func tie van lid van het K.K. Armbestuur. Hij onderscheidde zich immer door groote ac tiviteit en deed alle hem opgedragen zaken vlug en vlot af. Raadsvergadering. De Raad dezei gemeente houdt Dinsdag 29 dezer een openbare vergadering. De agenda bevat 16 punten. Kerkversiering, In de St. Josephkerk zijn de beide nieuwe marmeren zijaltaren geplaatst. Geheel in stijl van het mooie hoofdaltaar is het een rijke kerkver- fraaiïng. Onrust na het feest. Het slot der fees ten gisternacht is niet kalm geweest. De opwinding der merfigte was zóó groot-, dat door de politie - waarbij de burgemeester aanwezig was moest worden ingegrepen. Aanmaningen tot doorloopen werden niet opgevolgd en om. zoo zachtmoedig mogelijk op te treden, is met een s'ang op de water leiding op de menigte gespeten. Dat hielp goed, maar door kwaadwilligen zijn drie groote winkelruiten op den hoek van de Meerstraat en de Hoofdstraat vernield. De politie maakte een Charge met de getrok ken sabel en toen is uit het pub'iek met bierflessehen naar de politie gegooid, zon der iemand te treffen. Een toeschouwer heeft een klap op den arm gekregen, die nogal hard is aangekomen. Naar ons verzekerd wordt was krachtig optreden der politie noodzakelijk. Ernstig verkeersongeval. Donderdag avond ging een ijisco-man met zijn zoon en het karretje huiswaarts, naar Bennebroek. Zij werden aan de Weeiesteinstraat aange reden door een hixe-wagen uit Leiden. Bei de personen liepen hoofst ernstige kwets uren op; na medische hulp werden zij per ziekenauto naar huis vervoerd. Hun toe stand is ernstig. Schietwedstrijden. Heden houdt de afd. Hillegom van den Gew. Vrijw Land storm bij den heer Van Dril haar jaarlijk- schen schietwedstrijd. Door den heer A. H. Copini, goudsmid alhier is voor dit doel een verguld zilveren medail'e beschikbaar gesteld. Geboren: d. van M. UitendaalTim- mers. d. van J. LemmersGielis. z; van J. M. Dekker—Kaandorp. Ondertrouwd A. F. van der Meer en A. C. Seysener. S. LTitendaal en C. Warmerdam. A. de Graaf en W. Roodde. G e t ro u w dH A. van Bruggen en A. A. Udo. SASSENHEIM. Auto aangereden en omgeslagen. Heden morgen is een vrachtauto van de „Haagsche Post" nabij de grens van Lisse in aanrijding gekomen met eeri luxe auto. De vrachtauto sloeg om en kwam op 't trottoir te liggen, De inzittenden, een heer en dame uit Den Haag, werden gewond. De dame liep een diepe v'eeschwond op aan 't been; de chauffeur was even bewusteloos, doch schijnt geen ernstig letsel te hebben bekomen. WASSENAAR. Personalia. Tot onderwijzeres in li chamelijke oefening aan de R.-K. ULO- school voor meisjes is benoemd mej. A. M. Teppema te 's-Gravenhage. Kon. Wilheiminavereeniging. Het be stuur van de Koningin Wilheiminavereeni ging heeft de bestuursfuncties onderling als volgt verdeeld. Voorzitter de heer H. Brouwer, secretarissen de hoeren C. Ver steeg en J. J. Remmers waal penningmees ter de heer H. van Elk, 2e voorz. de heer L. A. van den Berg. Geboren: Franciscus Xaverius Wil helmus z. v. W. J. S. van Aijn en A. E van Vuuren. Johannes Jczphus z. v. J. J. Jonker en G. van der Pais. Petrus Adrianus z. v. P. A. Dobben en A. M. Zoet. De Raad dezer gemeente kwam gisteren middag in openbare vergadering bijeen. Voor zitter ,de burgemeester. Aanwezig alle leden. Naar aanleiding van een mededeeling van den voorzitter ontspon zich een langdradige discussie tusschen den heer Krau en wethou der v. d. Wiel, of de arbeiders, werkzaam aar riolen enz. vallen onder het werklieden reglement of onder collectief contract voor de bouwvakken. B. en W .stellen voor met het oog op de tijdsomstandigheden afwijzend te be schikken op het verzoek van „De Echo der Duinen" om een muziektent te plaatsen te Noordwijk aan Zee. De heeren Admiraal en De Wit zagen toch gaarne een ondersteuning voor het corps bij het geven van uitvoeringen. De voorzitter stelde voor de vereeniging dan te ontslaan van de verplichting tot het geven van uitvoeringen en het subsidie on veranderd te laten .Het voorstel van B. en W. werd goedgekeurd. B. en W. stellen voor aan de N.V. Dors- man's boekdrukkerij de gebruikelijke reduc tie voor industrie-gas te verleenen. De heer C. G. J. Alkemade vroeg, waarom voor warmwaterbehandeling van bollen geen industriegas word tverleend. Weth. v. d. Wiel antwoordde, dat voor een dergelijke behandeling slechts een klein ge deelte van het jaar gas gevergd wordt. B. en W. zullen volgende vergadering uitvoeriger toelichting geven. Het werd goedgekeurd. Voorstel tot vaststelling van een vaste com missie van bijstand van openbare werken en benoeming leden der commissie. De heer C. A. Alkemade verklaart accoord te kunnen gaan met de verordening voor deze commissie, doch zegt, dat hij niet, wegens verblijf buitenlands, evenmin als de heer Ad miraal, wegens drukke werkzaamheden, in deze commissie zitting wenscht te nemen. Tot leden der commissie werden gekozen de heeren C. G J. Alkemade (vacature C ,A. Alkemade), De Witt (vacature Admiraal), en De verkoop van de terreinen, indertijd door de gemeente aangekocht in den Noord- zijderpolder is thans door Ged. Staten goed gekeurd zoodat deze gronden nu spoedig in exploitatie kunnen komen. B. en W. achten het echter van het allergrootste belang, dat ir deze nieuwe wijk de aanleg en bebouwing zco doelmatig en harmonisch mogelijk zij. Zij hebben zich in verbinding gesteld met het Instituut Stad en Landschap van Zuid- Holland Bedoeld instituut heeft zich bereid ver klaard in overleg met den gemeente-architect een verkavelingsplan voor die terreinen te ontwerpen ovei welk plan B. en W. in de be sloten zitting het gevoelen van den Raad zullen vragen, Het Instituut is ook bereid elk ingekomen bouwplan oo welstandseischên te beoordeelen er zoo noodig te corrigeeren tegen een hono rarium van 5.per plan, en is ook bereid als meerdere plannen tegelijk aanhangig zijn voor het gemak van de bouwers een of meer malen een" zitdag in Noordwijk te houden waarvoor slechts 10.per keer in reke ning zal worden gebracht. Voor de verdere bebouwing van bet Kerk hofpad stellen B. en W, voor, dat de gemeen te te zijner tijd voor haar rekening zal nemen, he* gedeelte van de Bronckhorstslraat tot den Lijnbaanweg over een breedte van 8 me ter te verharden Z.h.st, goedgekeurd. Van den heer C. G. J, Alkemade Jr, werd eei' strook grond gekocht langs het Kerkhof- pad, groot ongeveer 67 M2, voor de somma van vijf-en twintig cent, Z.h.st. goedgekeurd. Voor de verbreeding van de De Ruyter- straal werd aangekocht een strookje grond van 8 M2, toebehoorend aan mej. Neeltje Plug, eveneens voor den prijs van één kwartje. Z.h.st. goedgekeurd. Na een kwartier geheime zitting werd be- Ondertrouwd: D A. Biesbroek en C.van W ijnen. Overleden: Beiniera Jacoba van Mol man 78 j. wed. van A. Holle. Jo hanna Christina Pleijsier 60 j. echtgen. P. K. A Steinmetz. Johannes Veerman 6 maanden. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Kwakel. Naar wij vernemen is de commissie, benoemd bet betrekking tot den bouw van de Kwakelbrug nog niet in de mogelijkheid, voorstellen inzake dien bouw te doen. Er zal over de Kwakel eerst nog wat gekakeld moeten worden. Wegverbetering. Naar we met zeker heid kunnen meedeelen, bestaan er plan nen om van gemeentewege den straatweg Katwijk Zee—Valkenburg in beheer bij de Commissie Schouw van Duivenvoorde, m bezit te krijgen. Dan is er groote kans, dat deze straatweg, berucht om den bui tengewoon slechten toestand, waarin deze verkeert, in betere conditie zal kunnen worden gebracht. Al eenige jaren werd door het gemeentebestuur getracht ver andering in den toestand te krijgen. Nu echter, pas, naar we vernamen, met suc ces, en onder eenigszins aannemelijke voor waarden. Tuinbouw-cursus. Het aantal personen dat zich opgegeven heeft voor de te ge ven Rijkstuinbouw-cursus, is van dien aard dat het geven van den cursus ver zekerd is. Toch staat het vast dat nog ver schillende jongelui hiervoor in aanmer king komen. Waar we niet kunnen aanne men dat het onverschilligheid is, dat nog geen aanmelding plaats had, moet het uit stel zijn, meenende dat hef nog vroeg ge noeg is. Dat is niet zoo. Uiterlijk Maan dag a.s. moeten de opg: ven binnen zijn. Stel dus niet langer ui doch maakt ge bruik van dergelijke cursussen die op 200 gemakkelijke voorwaarden zijn te volgen en waarvan men later zooveel voordeel kan trekken. De tegenwoordige tijd ver- eischt meerder kennis dan men vroeger noodig had. sloten tot verhuring van terreinen bij het pompstation in hat Langeveld. In verband met de behoefte, die nog altijd in deze gemeente bestaat 'aan geschikte arbei derswoningen, hebben B. en W. overwogen, wat terzake van gemeentewege zou kunnen worden gedaan en zijn er met de commissie voor buitengewone werken, welke over de aanvankelijke plannen is gehoord, tot de overtuiging gekomen, dat de stichting van een achttal kleinere woningen en van van een tweetal iets grootere woningen mogelijk zou zijn op een gedeelte van het terrein van „Vesta "en wel dat gelegen aan de Egmonder- straat, waarvoor bij uw besluit van 9 October 1930, de grondprijs is bepaald op 4.50 per M2. Het type der woningen is gelijk aan het welk voor eenige jaren aan de Zandvoort- schestraat is gebouwd. Nopens de exploitatie der woningen zijn B. en W. in onderhandeling getreden met de bouwvereen. „St. Jeroen", welks bestuur be reid bleek de exploitatie voor hare rekening te nemen, mits de gemeente de gelden voor den bouw financiert. De kosten van den grond worden geraamd op 6100.de bouwkosten op 32500.Goedgekeurd. Daar de raming voor de verbouwing van de ambachtsteekenschool lager is dan de uit slag der aanbesteding, meenden B. en W. de gunning te moeten aanhouden. B. en W. stel len voor, vóór den aanvang van den cursus de allernoodzakelijkste verbeteringen aan de localiteiten aan te brengen en daartoe een crediet te verleenen van 7S0.Na enkele opmerkingen van den heer C. G. J. Alkemade, z.h.st. aangenomen. Ingekomen is een adres van N.V.V. en SD.A.P., waarin aangedrongen wordt op werkverschaffing. B. en V/. declen mede in de richting van het adres werkzaam te zijn; erschillende plannen zijn reeds in voorberei ding, o.a. doortrekking rioleering Noordwijk aan Zee, verbreeden en verbetering van de Duinweg, verbetering Rijnsb. weg en Zwarte weg; bouw van 10 woningen; vergrooting alg. begraafplaats; uitgifte van grond in den Noordzijderpolder. Voorstel tot het geven van straatnamen. B. en W. stellen voor den weg in den Noord- zi'polder tusschen Weteringkade en Duinweg den naam van Van Panhuysstraat te geven. C oedgakeeurd. B. en W. stelen voor tot vaste werklieden te benoemen de heeren J. Passchier, P. Kloos en J. Steenvoorden. De beer C. A. Alkemade drong er op aan zooveel mogelijk werkzaamheden aan te be steden en niet in eigen beheer te -nemen. De heer Caspers wees er op, dat deze werk lieden 1012 jaar in vaste dienst zijn; ze verdienen nu eindelijk wel eens vast aange steld te worden. Ook de heer Vink was deze meening toege daan. De heeren C. G. J. Alkemade en v. d. Meer wilde deze uitbreiding bespreken met de commissie van openbare werken. Het voorstel van B. en W .werd aangehou den en zal besproken worden in de commissie. B. en W. stellen voor over te gaan tot re geling van de positie van een definitief aan te stellen schoolschoonmaakster. Aldus be sloten, Het. loon wordt bepaald op 7.50 per. week. Eveneens wordt besloten om aan mej. E. P!ceg-v. d. Wiel en aan de wed- C .van Duin- Onderwater als gewezen schoonmaaksters een wachtgeld toe te kennen van 85.58 en 197^60 per jaar. In verband met d eoverdracht van den Heere- en Gooweg is van de provincie ont vangen 77332,53. Het restant van de aan gegane leening tot wegenverbetering ad °74500 zal hiervan worden afgelost. B. en' V/ .stellen voor het verschil ad 2832.53 voorloopig toe te voegen aan de algemeene- rer.erve. Goedgekeurd. Bij de rondvraag kwam niets bijzonders ter sprake, waarna sluiting. KATWIJK. De Pastoor ernstig ongesteld. De Zeereerw. heer J. C. H. M. Schiphorst, pastoor van Katwijk, is in het St. Elisabeth- gesticht te Leiden opgenomen en heeft een operatie aan de blinde darm onderaan. De blinde darm was echter reeds doorgebroken, zoodat de toestand van den Pastoor zich ern stig laat aanzien. Gemeenteraad. De raad vergadert Maandagavond te 7.35 uur. Punten van be handeling: 1. Vaststeling notulen. 2. Me dedeeling van ingekomen stukken, w.o. Advies Raadscommissie met betrekking tot den bouw van een Kwakelbrug te Katwijk aan den Rijn. Advies Raadscommissie in zake de verordening op de Havengelden. Adres Kerkeraad Geref. Kerk te Katwijk aan Zee betreffende openstelling Con sumptie-tent-en op hét strand. Adres Ker keraad Ned. Herv Gemeente van onge veer dezelfde strekking. 3. Voorstel tot wij ziging van de begrooting Schoolartsen- ling Schoolarsendienst. 4. Voorstel tot wij- giging van de begrooting Schoolartsen- dienst, dienstjaar 1931. 5. Voorstel inzake ontslag voormalig personeel vervolgonder wijs. 6. Voorstel tot wijziging van de ver ordening op de Straatbelasting. 7. Behan deling bezwaarschriften tegen belasting aanslagen. 8. Voorstel tot het verleenen van dispensatie art. 22 Bouwverordening. 9. Voorstel tot verhuren gemeente-woning Zuidstraat 83a. 10 Voorstel tot overname van eigendom, beheer en onderhoud van den Straatweg Schouw van Duivenvoorde. 11. Voorstel tot aankoop bij minnelijke schikking van duingronclen enz. in het Zui derkwartier. 12. Voorstellen tot %'erkoop van grond. 13. Voorstel met betrekking tot den bouw van een pemeenschappelijke ziekenberak. 14. Vaststelling concept-beslui ten tot wijziging van de gemeentebegro'?- ting, dienstjaar 1931 (model D.), alsmede tot wijziging van de begrootingen van het gas- en waterleidingbedrijf, dienstjaar 1931. 15. Benoeming van twee bestuursleden der Katwijksche bouwvereeniging. 16. Benoe ming Raadscommissie tot het uitbrengen van prae-advies over ambtenarenregle ment c.a. 17. Rondvraag.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10