UIT DE RIJNSTREEK STADSNIEUWS VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 N. V. ELECTRICITEITSBEDRIJF HILLEGOM - LISSE- SASSEN HEI M VERKLARING VAN DEN RAAD VAN COMMISSARISSEN. In het interview van Mr. D. F. Pont, Bur gemeester van Hillegom, voorkomende in het ochtendblad dd. 4 Sept. j.l. van het „Algemeen Handelsblad" komen een paar opzienbarende verklaringen voor over de N.V. Electriciteits- bedrijf Hillegom-Lisse-Sassenheim. Deze publicatie, welke door verschillende bladen werd overgenomen, heeft een punt van ernstige beraadslaging uitgemaakt op een ver gadering van den Raad van Commissarissen van genoemde N.V. en besloten werd aan Mr. Pont beleefd te verzoeken een nadere verklaring van zijn uitlatingen te willen verstrekken in een vergadering van den Raad van Commissarissen Op dit verzoek heeft Mr. Pont een ontwij kend antwoord gegeven. In een telefonisch onderhoud is dat verzoek nogmaals zeer ernstig herhaald, doch de Bur gemeester van Hillegom bleef weigeren en ging sindsdien nog voort in de „Hillegomsche Cou rant" dd. 19 Sept. j.l. zijn uitlatingen in het Handelsblad te onderstreepen. Ondergeteekenden meenen daarom tegen over het publiek niet te mogen nalaten ter zake een verklaring af te leggen, temeer niet, omdat het publiek een groote waarde hecht aan uitlatingen, wanneer die komen van per sonen die dragers zijn van een gewichtig ambt. Welnu, tegenover de meening van Mr. Pont over de Statuten staat het gedegen inzicht, ge grond op groote langjarige en rijke ervaringen, van wijlen den hoogstbekwamen en algemeen hooggeschatten advocaat Mr. Tjeenk Willink te Haarlem. Deze toch is de rechtskundige en deskundi ge adviseur en samensteller geweest van de Statuten van de N.V.; Statuten, die in de tien jaren van haar bestaan aan menschen met ge zond oordeel niet hebben aangetoond, dat zij zijn: „Een verzameling van tot voortdurende verwarring aanleiding gevende bepalingen", zooals Mr. Pont de Statuten gelieft aan te duiden. Integendeel de nieuwe Wet op de N.V.'s, welke zoovele Statuten dwingt tot verandering van bepalingen, laat zelfs de Statuten van het Electriciteitsbedrijf na ingewonnen rechtskundig advies onveranderd voortbe staan. Tegenover de verklaringen van Mr. Pont, dat hij bezwaren heeft en tegen de leiding en tegen den gang van zaken stellen ondergeteekenden de financieele gezonde positie van het bedrijf en de verkregen resultaten; voor het publiek het best te beoordeelen door een vergelijking tc maken tusschen de tarieven van thans en die van tien jaren geleden. De N.V. kan, wan neer men een vergelijking maakt met andere bedrijven betreffende tarieven, inrichting, reser ve, afschrijvingen enz., de toets der critiek glansrijk doorstaan. De technische leiding van het bedrijf is naar de volle overtuiging van ondergeteekenden toevertrouwd aan een deskundige, die door anderen, meer bevoegd tot oordeelen dan Mr. Pont, zeer hoog wordt aangeslagen. De leiding van het bedrijf, dcor Mr. Pont ge noemd een absoluut autocratische leiding, wordt gevoerd het behoeft eigenlijk niet eens gezegd naar den wil des volks. Immers de drie gemeenteraden hebben de Statuten vastgesteld en de leden van het Bestuur zijn, naar goede evenredigheid, de Raadsleden uit de diverse gemeenten. Elke gemeente dus ook Hillegom kan zijn Burgemeester afvaar- d'gen. In een bedrijf als dit is een andere gang van zaken moeilijk denkbaar, maar is nu Mr. Pont wel de eerst aangewezene om smalend over autocratie te spreken De zaken van 't bedrijf worden in volle be wustzijn van grootr verantwoordelijkheid be hartigd, in kalme en rustige sfeer, die dienst baar is aan vruchtbare beschouwingen en recht vaardige daden, waardoor de rechten van elke gemeente en zijn burgers ten volle worden toe gewezen en toebedeeld en wij meenen te weten steeds tot groote tevredenheid. Vervolgens durft de Burgemeester van Hille gom het bestaan om in bovengenoemd blad te schrijven: „er zijn bijzonderheden, die niet in het openbaar besproken kunnen worden"; doch wanneer de Raad van Commissarissen aan Mr. Pont verzoekt dit nader toe te lichten in een vergadering, weigert hij dit te doen De gevolgtrekking, welke het publiek uit zulk een onbewezen en klakkeloos neerge schreven beschuldiging trekt, kan moeilijk een andere zijn en is ook geen andere geweest dan dat de zaken van het bedrijf op een wijze wor den behartigd, welke het daglicht niet kan verdragen. Deze smaad mogen de Commissarissen niet op het bedrijf laten rusten en zij zijn er van overtuigd, dat Mr. Pont deze beschuldiging niet kan waar maken en daarom den moed miste ter vergadering te komen. Ten slotte betreuren de Commissarissen in hooge mate, dat de N.V. door den Burgemees ter van Hillegom in opspraak is gebracht en dat juist op een tijdstip, dat de onderhandelingen met Leiden over het afsluiten van een nieuw contract toch al zooveel moeite en inspanning vorderen. Dat daarmede de belangen van de betrokken streek niet gediend worden, zal wel niet nader aangetoond behoeven te worden. Hillegom Lisse 23 September 1931. Sassenheim De Raad van Commissarissen van de N.V. Electriciteitsbedrijf Hillegom LisseSassenheim. J .P. GOUVERNEUR. P. KLAVER. C. LANGEVELD. B. N. LOERAKKER. G. J. W. MATHöT. Th. PAASE. J. PIJNACKER. J. P. SEGERS. J. M. J. L. A. SPEELMAN. J. O. VERMEER. P. WARMERDAM. W. WARNAAR Sr. ALPHEN AAN DEN RIJN. Konijnendieven gearresteerd. Donderdag morgen kwamen bij de politie van enkele be woners van den Steekterweg klachten binnen van ontvreemding van konijnen. Bij onderzoek bleken ook in de gmeente Zwammerdam der gelijke diefstallen te hebben plaats gehad. De politie, die vermoedde dat de heeren stroopers zouden trachten op de markt te Gouda het gestolene van de hand te doen, stelde zich in verbinding met de recherche te Gouda, waar zich inmiddels ook de eigenaars naar de markt hadden begeven. Inderdaad bleek hier het ge stolene reeds van de hand te zijn gedaan, ter wijl op verdere aanwijzing de verdachten, ze kere H. en B. van alhier, door de polit:e wer den gearresteerd en op transport naar onze ge meente gesteld. Na verhoor hebben beiden be kend. H. en B. werden voorloopig naar het arrestantenlokaal alhier overgebracht en zul len ter beschikking worden gesteld van de of ficier van Justitie te s-Gravenhage. Chr. Wijkverpleging. In de gehouden be stuursvergadering van de Chr. Wijkverpleging werd in de vacature van de heer J. Spreij als voorzitter gekozen O. J. Steehouwer. In de vacature van den Secr.-Penningm. werd geko zen dr. Bos als Secretaris en de heer W. Spreij als penningmeester. Op heden is nog een func tie vacant door vertrek van dr. v. Andel. Een jaarbeurs in miniatuur. Gisteren werd in Hotel 's-Molenaarsbrug door de eerste lan delijke Fed. van grootwinkeliers een tweede afdeelingsdag gehouden, welke zich in een groote belangsteling mocht verheugen. Op de bovenzaal werd door de meest bekende firman ten op kruideniers en koloniaal gebied geex- poseerd, zoodat pl.m. 25 stands aanwezig wa ren Tal van winkeliers uit Zuid-Holland brachten een bezoek aan deze miniatuur.-jaar beurs en naar we vernemen, werd e rook flink zal en gemaakt en nieuwe relaties aange knoopt. Het geheel had een geanimeerd ver loop. „Crescendo". Het muziekgezelschap „Crescendo" maakte gisteravond een muzikale marsch door onze gemeente. Uitslag aanbestedingen De uitslag van de gisteren ten overstaan van den architect W. B. Kroon in hotel „Centraal" gehouden aanbesteding van den bouw van een bakkerij met winkelhuis etc. op een terrein aan de Em- malaan hoek Jan Nieuwenhuizenstraat alhier, in perceelen en massa voor rekening van den P v. d. Breggen alhier is als volgt: Perc. I. Metselwerken. H. Oudenes 9130. J. Tolk, 74S2.D. Donker, 6963.Gebr. J P. v. Wijk, 6800.Snel en Henry 62.00.—. Perceel II .Timmer- en Smidswerken. S. Mulder, Bodegraven /5723.C. de Raad 5580, W v. Beieren f 5440, W. Egdom 4800, W. A. Borst, Voorhout 4585, Gebrs. J. en P. v. Wijk 4500, C. M. Deerenberg 4497, K. de Jong 4469, A. v. Dam 4254, Westmaas en de Keizer 3973.50. Perc. III Lood- en Zinkwerken etc, J. J. Bonte 940, J. Verhoef 865. Perc. IV. Schilderwerken H. J. Geertman 1445, H. Taberne 1190, P. Hoogeveen, Bo degraven 1048, Gebrs. Verhoef 1015, J. W. Kommer 1004, P. H. van Keeken en Bauer 999.50, P. Pouw, Nieuwerbrug 815. Perc. V In massa: S. Mulder Bodegraven 14374, Smit en Wenting 13980, v. d. Breg- ge en Boeree, Nieuwveeh 13891, Gebrs. Vri- s'ekoop 13874, L. Westmaas 13812, J. Tolk 13200, C. M. Deerenberg 3166, D. Donker 12990. W. A. Borst, Voorhout 12.300, Westma s en de Keizer ƒ11853.50 en 1 ongeldig biljet. Waar geen woonplaats ve meld wonen de aannemers te Alphen aan den Rijn. De gunning werd aangehouden. Ten overstaan van den architect W. Brouwer werd Donderdagmorgen op de bo- vnzaal van het hotel „De Vergulden Wa gen" aanbesteed het bouwen van een pak- hu:s op een terrein aan den Rijksstraat weg nabij Gouwsluis met daarbij behoorende schoeiingswerken voor rekening van den heer L. Amersfoort. De uitslag luidt: De bouw buiten beschoeiing: Snel en van Nuyen 7314, P Donker ƒ7113, J. de Groot 6999, West- pzas en de Keizer ƒ6777.55, J. v. Wierin- gen 6537, Gesmrn, Turkenburg en Oude nes 6495, v. Geest, Zwammerdam 6465, Gebrs. Vri^-t'oon f 6444, Kooy 6275, Boe ree en v. d. Breggen, Nieuwveen 6211, W. Barreveld 6255, W. v. Beieren f 61?0. Ooms, Bodegraven f 5895, G. Burner, Woerden 5800, W. Houtman 5662, Hoogedoorn en de Grauw 5643, A. van Dam 5 637, Gebrs. v. Wijk 5624, C. M .Deerenberg 5600. Beschoeiingswerken. Boeree en v. d. Breg gen. Nieuwveen 800, G. Burger, Woerden 800, D. Donker 750, Gebrs. Vrisekoop 746, J. van Wieringen 738, Hoogendoorn en de Grau w736, Westmaas en de Keizer 715, W. Houtman 706, Gebrs. Wijk ƒ685, C. M. Deerenberg 680, v. d. Geest, Zwam merdam 665, Kooy 663, W. v. Beieren 650, Ooms. Bodegraven 630, W. Barre veld 615, German, Turkenburg en Oudenes 609; J. de Groot 580; Snel en van Muyen 500. In Massa (beide perceelen) :J. v. Wierin gen 7175, Boeree en v. d. Breggen, Nieuw veen 6870, Gebrs. v. Wijk 6310, C. M. Dee renberg 6280, A. van Dam 6247. Waar geen woonplaats vermeld wonen de aanne mers te Alphen aan den Rijn. De gunning zal nader worden bekend gemaakt. Gegund. De bouw van een blok van vier woonhuizen op een terrein gelegen in een zijstraat van de Hooftstraat alhier, architect W. B. Kroon, werd opgedragen aan de laag ste inschrijvers t.w. metselwerk Hoogendoorn en de Grauw alhier, timmerwerk S. Mulder, Bodegraven, loodgieterswerk J. Verhoef en schilderswerk P. Pouw, Nieuwerbrug. AARLANDERVEEN. Te water. Bakker de V. had het on geluk met een grooten mand met versch brood te water te raken. De inhoud was natuur1, .k verloren. MUZIEK. HET DRESDEN ER KREUZCHOR. Vereeniging Internationaal Jeugdverkeer. Het Dresdener Kreuzchor, ditmaal onder leiding van dirigent Rudolf Meuersberger, heeft, evenals elders, ook hier ter stede met zijn uitvoering in de Pieterskerk groot suc ces gehad. Er was buitengewoon veel be langstelling voor dezen mooien avond. Wij meenen, dat het zoo ongeveer de zesde maal is, dat het beroemde „Kreuzchor" in ons land komt. De geschiedenis van dit koor bouwt zich op vanaf 1200, toen Dresden nog een on aanzienlijk plaatsje, een nederige dorps kerk (een Mariakerk) rijk was. Toen een kostbare reliquie van het heilig kruishout door de gemalin van Heinrich den Erleuch- ten in 1234 in een reliquiekas werd ingeslo ten in de kapel, werd Dresden een bede vaartplaats. De kapel volgroeide tot kerk gebouw, aan het heilig Kruis toegewijd en zoo ontstond het koor, dat het allereerst de godsdienstoefeningen door gezangen en antiphonen opluisterde. Hiervoor werden jongens gekozen, opgeleid tot ontwikkelde, geschoolde krachten en aanverwant aan de „Kreuzkirche" ontwikkelde zich de „Kreuz- schule''. Muzikale jongens van goeden aan leg en intelligentie werden hier opgeleid en worden zulks nog immer, en veel uit muntende kunstenaars zijn onder leiding van kunstzinnige leeraren voortgekomen uit dit milieu. Dit knapen- en jongemannen- koor de traditie van 1200 nog immer ge trouw verzorgt nog steeds den Protes- tantschen eeredienst in bovengenoemde „Kreuzkirche". In een programma van Deulicker (1562-- 1631), Joh. Seb. Bach, Brukner, Geovg Schumann, en Kurt Thomas, lieten zij zich hooren en zonder eenig gemoedsbezwaar kan men hun toesohrijven een eerste rangs ensemble te wezen. Wat hier aan koor- ontwikkeling, ensemblezang en toonvov- ming wordt gegeven is bijkans perfect. Met technische virtuositeit rolt daar een fuga voor ons henen, maar ook de gedragen ko ralen munten uit door een voldragen Bel canto. 't Is niet de verzengende gloed misschien minder geacheveerd der Zui delijke koren, maar ongeëvenaard gedisci plineerd; alles en alles tot in de grootste perfectie gecultiveerd. Eerst hoorden wij een voorganger van Bach, Dulichius, toen den meester zelf. Wij bewonderden het uit houdingsvermogen, de gratie der koralen, de beheerschte gevoelsuitzegging in zulke moeilijke werken als het vijfstemmig motot „Jesu meine Freude", een glansnummcr van het mooie programma. Als tusschen- nummers hoorden wij een choraal fantasie van Bach en een „adagio" van Mendels sohn door een niett-genoemden begaafden organist. Niet minder beheerscht werd ook het genre Bruckner en Thomas, juweeltjes van ingetogen voordrachtskunst. Wat wel het mooiste is: of het bel-canto of de ca- leratuur figuratie? Alles en alles bijeen is 't een hoogstaande praestatie geweest. Door de artistieke discipline wordt een schitterend resultaat verkregen en zoo mag het optreden van het „Dresdener Kreuz chor" als een artistieke gebeurtenis in dit seizoen worden aangemerkt. Aan den dirigent en zijn jongens komt alle eer toe. J. K. R. K. Coöperatie „Eendracht" U.A. De Coöperatie „Eendracht" hield haar 14e jaarvergadering in het gebouw van den R. K. Volksbond, Steenschuur 15. Door den heer D. Haverkorn werd deze verga dering geopend met een woord van wel kom van de talrijk opgekomen leden; de groote zaal was tot in de hoeken gevuld. Nadat de notulen gelezen waren, kwamen de jaarverslagen aan de orde. De Admi nistrateur beantwoordde de vragen, die naar aanleiding van het finantieel verslag gemaakt werden tot tevredenheid der le den. Beide jaarverslagen gaven een dui delijk beeld van den stand van zaken in de Coöperatie. Het geheel deed duidelijk zien, dat het met de „Eendracht" goed gaat. Zoowel de omzetten als de Balans lieten zien, dat de Coöperatie flink vooruit gaat. Dat er ondanks er groote buitengewone uitgaven zijn geweest, er een Bestuursvoorstel kwam; ook dit jaar evenals verleden jaar, weer 16 pet. aan de leden en 14 pet. aan de verbruikers uit te keeren, heeft velen verrast, en is zeker een bewijs, dat het be heer thans in goed handen is. De bestuursverkiezing deed de heeren Haverkorn, v. d. Bogaard en van Dam w eer in het bestuur behouden, terwijl in de plaats van den heer K. W. P. Krom, die bedankt had, de Bedrijfsleider gekozen werd. In de Commissie van Toezicht kwam geen verandering, daar de afgetredenen herkozen werden. Gedurende de Bestuursverkiezing wer den een 60-tal, waaronder zeer mooie, prij zen verloot, hetwelk een aangename stem ming verwekte. Op een vraag van een der léden waar deze mooie geschenken van daan kwamen, vertelde de voorzitter, dat deze worden gegeven door verschillende Firma's aan den winkelier, om hem tot verkoop van hun artikelen aan te moedi gen. Er werden aan het Bestuur nog ver schillende goede wenken gegeven, die door het Bestuur gaarne weiden aanvaard. Vermelden we nog, dat de Secretaris van den R. K. Volksbond een dankwoord aan het Coöperatie-Bestuur bracht, voor den steun den afgeloopen winter aan de werk- looze leden gegeven. Voor den komenden winter werden wederkeerig de verwachtin gen uitgesproken, om door samenwerking het lot der werkloozen te verzachten. Ver. tot Bev. der Belangen van Slechthoorenden. Gisterenavond vond na een lange vacan tia de eerste bijeenkomst van de Ver.t. Bev. v. d. Bel. v. S. H. in dit seizoen weder plaats. Ruim 8 uur opende de pres. mevr. Kra nenburg, de bijeenkomst met een harte lijk welkomstwoord aan allen, die opgeko men waren; al was de opkomst wel niet zoo groot als we wel gewend zijn. In het bijzonder richtte mevr. Kranen burg het woord tot mej. Muller, de schrijf ster van het boek ,,Naar het Volle Leven", die zoo vriendelijk was geweest, dezen avond uit Utrecht over te komen, om te hooren naar de bespreking, die gehouden zou worden door prof. en mevr. Kranen burg, naar aanleiding van haar boek. De afd. Leiden staat n.l. aan de spits en is de eerste afd. waar dit boek op een bijeenkomst besproken is. Daarna brengt mevr. Kranenburg dank aan mej. Driessen, die zich ook dezen win ter weer bereid verklaard heeft de liplees- oefeningen op de bijeenkomsten te leiden. Naar aanleiding van een vraag van een der leden maakte de pres. den aanwezigen er nogmaals op attent, dat de groepstele- foon op dezen avond ten dienste van alle aanwezigen is; echter moet ieder zoo kort mogelijk zijn en wanneer meeningsverschil- len ter sprake gebracht zullen worden, kan dat niet -voordat het bestuur daarvan tijdig op de hoogte gesteld is. Prof. Kranenburg kreeg daarna het woord en sprak over „Slechthoorenden en de samenleving" naar het boek van moj. Muller. Spr. begon met te zeggen, dat de com municatie tusschen S. H. en de Mij. nog zooveel te verbeteren valt. Zoowel van de zijde der G. H. als van die der S. H. kan zooveel gedaan worden. De G. H. kan door eenvoudige middelen dikwijls den S. H. zoo veel tegemoet komen. Spr. haalde verscnil- lende voorbeelden uit N. H. V. L. aan. Doch ook de S. H. hebben hun hulpmiddelen om de voorwaarden zoo gunstig mogelijk to maken. Prof. Kranenburg spreekt uit on dervinding, wanneer hij zegt, dat het Üp- lezen een belangrijken steun heeft en zet dit op den voorgrond. In de tweede plaats heeft spr. de meest gunstige resultaten ge zien van het gebruik der gehoortoestellen. Door bijzondere inspanning, groote nauw gezetheid en een flink doorzettingsvermo gen kan de S. H. zich stellig een positie in de maatschappij verzekeren en het is meer malen gebleken, dat een S. H. beter ar beidskracht was dan menig G. H. Spr. eindigde met te zeggen, dat de weg naar het volle leven in de maatschappij en de samenleving niet gemakkelijk is, inzon derheid niet voor de S. H., maar de weg is te begaan, al is het dan dikwijls na vele moeilijke wendingen. Een hartelijk applaus bewees wel, dat spr. de aanwezigen geboeid had en de heer Mater bedankte prof. Kranenburg uit naam van allen en riep hem een tot weerziens toe. Nu werd een kwartiertje gepauseerd on der het genot van een kopje thee, waarbij door een voortreffelijk lid weer voor een heerlijke cake gezorgd was. Daarna een kwartiertje liplezen, waarna de pres. het woord nam en een ander gedeelte uit het boek besprak en wel naar aanleiding van „De Doofheid in enger en kring in heb ge zin". Spr. heeft een groote bewouderuig voor de samenstelling van het boek en merkt op, dat het geen kleinigheid is om uit een zending van 121 brieven van ver schillende S. H. een dergelijk boeü samen te stellen. Met den wpnsch, dat alle S. H. en zeer vele G. H. met dit boek kennis mogen ma ken dankt de Pres mej. Muller voor de groote moeite, die zij zich getroost heeft voor de samenstelling van dit boek Vervolgens geeft mej. Muller nog eenige toelichting op welke wijze zij het boek heeft samengesteld en zegt, dat. het niet geheel haar werk is, maar dat de 121 inzen dingen van versohillende S. H., die zich in hun schrijven zoo geheel hadden gegeven, en waarvan spr. slechts gedeelten had kun nen nemen, omdat het werk anders te groot zou geworden zijn, haar den stof hadden gegeven tot de samenstelling. De heer Mater dankte beide spreeksters inzonderheid mevr. Kranenburg voor haar gloedvolle woorden. Ruim 10 uur sloot de pres. dezen zeer genotvollen avond. Intreerede van pro. Rahder. In het Groot Auditorium van het Aca demiegebouw aan het Rapenburg heeft prof. dr. Rahder, benoemd tot hoogleeraar in de faculteit der letteren en wijsbegeer te aan de Universiteit alhier, om, als op volger van prof. dr. M. W. de Visser, on derwijs tegeven in de Japansche taal- en letterkunde, hedenmiddag zijn ambt aan vaard met een rede over: ,Japanologische verkenningen". Gisteravond omstreeks 9 uur is de 38- jarige mej. H. M. G. op de Breestraat met haar fiets geslipt in de tramrails, ten gevolge waarvan zij het rechter onderbeen brak. Door den E. H. D. werd zij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. De openbare les van mej. dr. S. A. Krijn, privaat-docent in de Decnsche taal- en let terkunde, zal plaats hebben op Woensdag 30 Sept. om 4 uur in de Kweekschool voor Zeevaart. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de oraties waarmede de nieuwbenoemde pro fessoren hun ambt zullen aanvaarden, voor taan steeds gehouden zullen worden Vrij dags om 4 uur. Gemeentelijke Aankondigingen MELK OP ZONDAG. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat zij van het in artikel 7a, eerste alinea, der verordening op de Winl2llM|»iftlte vervatte verbod om op Zondag nfelll of melkproduc ten aan de woningen/ol üftipKtingen der verbruikers te bezomenMafgemeene ont heffing hebben vcTjÊemjJ \Éoi: Zondag 4 October a.s. van vomnjiÉdïgs 7 uur tot des namiddags A. VAN DETSANDE GAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 25 September 1931. Agenda Dinsdag. Donderdag, Zaterdag, Vincentiu^ Bibliotheek, geopend s avonds van 7.308.30 uur Vrijdag, R K. Tooneeiclub M.E.S.A., repe titie m de Rcmanuszaal ingang Mare, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 21 tot en met Zondag 27 Sept. a.s. waarge nomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, te'ef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313. De Leidsche winkelstand. Wanneer morgen de zaak in moderne kunstmeubelen van de firma K. J. Niekerk, Hooigracht 30b geopend wordt, zal de eer ste indruk een heel gunstige zijn. Een nieuw huis in te richten, op de meest prac- tische en tevens artistieke wijzen, met pre cies dezelfde onkosten, die men hier al tijd voor moet uittrekken, prikkelt wel tot onderzoek. Welnu dan: men richte zijn schreden naar Hoongracht 30b, en late zich daar alles toonen. Men zal zeker niet weg gaan, voordat een bestelling gedaan is. die hierop betrekking heeft, huis of ka mer, of iets in de woning, voorhet oog min der mooi, te verfraaienniet schreeuwend in het oog vallend, maar volkomen in har monie met de woning en kamers, die men bewoont. Niet officieel. 457e STAATSLOTERIJ. Trekking van Vrirdag 23 September 1931 5e Klasse 4e flist Hooge prijzen 8948 10637 1000 2262 2531 16727 17794 17861 20444 ƒ400 3646 ƒ200 1329 5088 7286 8219 9925 9962 10874 14150 ƒ100 Prijzen van f 70.— 289 30/ 549 646 714 804 831 922 962 1096 1312 1416 1612 1766 1816 1845 1952 2114 2174 2301 2361 2534 2711 2895 3027 3216 3228 3369 3523 3562 3662 3740 3583 4019 4084 40S6 4209 4540 4555 4566 4614 5056 5536 5546 5631 5653 5656 5794 5823 5922 6287 6722 7044 7067 7216 7246 7321 7617 7745 8120 8132 8135 8735 8762 8844 8918 9338 9-173 9652 9913 10241 10308 10342 10356 10533 10676 107G7 10843 10850 11065 11101 11374 11411 11543 11594 11607 11696 11697 11923 12449 124S9 12516 12531 12575 12589 12745 12S37 12944 12056 130S4 13574 13586 13598 13644 13724 14146 14161 14358 14402 14630 14722 M732 14799 14897 14996 15005 15068 15314 15326 15371 15398 15545 15577 15625 15686 15688 15732 15795 162S5 16286 16304 16315 16492 16733 16852 16855 16869 17005 .7061 17097 17171 17221 17-127 17509 17606 17664 17782 17799 17855 18051 IS090 18107 18135 1S274 1S3I6 18339 18453 18456 18506 18661 18942 19024 19049 19123 19265 19423 19782 19899 20257 20376 20392 20407 20664 20899 20914 Nieten: 35 96 118 156 157 283 355 424 523 593 618 651 816 830 875 901 907 914 938 943 987 10)4 1016 1041 1045 1176 1193 1194 1198 1232 1303 1330 1518 1519 1521 1599 1624 1661 16S5 1723 1S43 1840 1956 209* 209S 21S2 2204 2213 2224 2251 2265 2290 2413 2516 2524 2546 2605 2621 2716 2771 2840. 2842 2857 2873 2S81 3004 3007 3037 3112 3169 3213 3247 3416 3442 3510 3514 3538 3540 3591 3604 3689 3727 3815 3875 3914 3916 3919 3975 4030 4064 4077 4093 4102 4142 4155 4161 4199 4229 4243 4251 4318 4339 4488 4494 4512 4533 4544 4577 4588 4597 4622 4708 4722 4751 4778 4793 4834 4912 4935 4964 5000 5044 5060 5107 5121 5154 5159 5168 5175 5187 5281 5457 5461 5564 5570 5581 5610 5618 5628 5663 5681 5732 5792 5805 5825 5829 5858 5867 5944 5978 5985 5986 6018 6059 6151 6172 6198 6217 6274 6420 6431 6444 6512 6536 6557 6588 6706 6740 6793 6809 686? 6883 6983 7056 7094 7111 7141 7144 7205 7251 7255 7299 7301 7372 7392 7413 7452 7474 7505 7541 7611 7616 7668 7776 7781 7847 7866 7915 7980 8026 8035 8110 8U7 8170 8)73 8184 8236 8244 8264 8308 8334 8345 8353 8364 8423 8441 8481 8490 8509 8711 8756 8774 8784 8860 8862 8900 8934 8964 9023 9092 9109 9112 9122 9148 9150 9203 9324 9342 9599 9631 9633 9686 9730 9791 9798 9818 9908 9959 9991 10013 10031 10033 10042 10111 10)16 10171 10178 10233 10236 10240 10424 10425 10471 10487 10508 10527 10560 10695 10731 '°783 10936 10978 10988 11072 11151 H223 11270 '1304 11324 11393 11400 11430 11495 11506 11606 11717 11726 11740 11776 11777 Il780 11786 11817 11899 11911 11938 11958 11987 12029 12036 12111 12126 1??23 12258 12263 12369 12206 17305 12317 12307 12340 12395 12575 12551 12581 '2608 12619 12670 12695 12764 12331 12S41 12843 12966 12968 12982 12992 13006 13037 13068 13104 13223 13324 l?484 13r07 13557 13616 13774 13796 13848 '3867 13933 13955 13962 '3978 13980 14040 140 82 1 4058 14108 14)09 14132 14152 14202 14354 14475 14531 14543 14611 14627 14762 '4786 14798 14812 148S1 14951 14973 14995 15027 15031 15045 15101 15106 15125 15164 15165 15219 15271 15345 15380 15385 15397 15422 15531 15569 15583 15616 15626 15646 15671 15788 15825 15839 15920 15976 16045 16120 16194 16248 16321 16350 16418 16462 16545 16557 16597 16618 16818 16830 17023 17091 17134 17284 17305 17343 17352 17397 17399 17401 17406 17425 17432 17478 17494 17545 17572 17618 17631 17661 17695 17719 17S22 17828 17883 17894 17938 18040 1S059 1S068 18169 18171 18217 18221 18263 18334 18558 18448 18463 18595 186U5 18619 18625 18670 18688 18738 18759 18796 18799 18800 18836 18837 18958 18974 19004 19005 19043 19116 19134 19172 19177 19215 19226 19245 19256 193S4 19446 19462 19549 19600 19645 19663 19791 19S28 19870 19938 19956 20039 20133 2015? 20219 20296 20310 20510 20518 20651 20787 20799 20800 20803 20837 2083S 20891 20917 20934 20955 20958 20970 Ve rbe tc ring 5e Klasse, 3e Lijst: 5856 m/z 5856 met ƒ70.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2