MAANDAG 21 SEPTEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 Tweede klasse B. VeloxD. E. C. 73; B. F. C.Zcebur- gia 02;, BaarnZand voort 02; A. F. 0. E. D. O. 2—2. Derde klasse D. ElinckwijkD. O. S. O4; UtrechtAl phen 3—2; U. V. V.—Z. N. C. 2—2; Zeist- Amsvorde 30; HollandCulemborg 32 AFDEELING II. Eerste klasse. FeijenoordHilversum 61V. S. V.— Blauw Wit 53; H. F. C.A. D. O. 05; V. U. C—Z. F. C. 7—1; D. F. C—Xerxes 4—0. Tweede klasse A. D. H. C.—O. D. S. 5-2; V. I. O. S.— Excelsior 35; S. V. V.R. F. G. 2—1; UnitasOvermaas 12. Tweede klasse B. V. O. C.B. E. C. 1—2; Quiek—Fortuna 05; D. C. L.Neotunuc 23; B. M. T.— C. V. V. 1—4; V. D. L.—Gouda 1—4. Derde klasse A. ScheveningenA. S. C. 31; Lugdunum —Bodegraven 60; L. F. 0.G. S. V. 21 R. V. C.—U. V. S. 3—3; AlphiaHillinen 5—1. Vierde klasse A. D. V. S.-V. C. S. T. 4—4; R. C. L.— D. V. V. 3—4. Res. 3de klasse A. A. S. C. 2—H. V. V. 4 7-1; B. E. C. 2— R. V. C. 2 72; Laakkwartier 2Delft 2 6—3; D. H. C. 3—A. D. O. 3 4—4. Res. 3e klasse D. G. 8. V. 2—Velox 3 22; Bodegraven 2 —O. N. A. 1—1. Res. Se klasse E. D. O. S. 2—Leerdam 2 3—4; Vrienden schaar 3U .V. V. 3 15; Alphen 2 Voorwaarts 2 61. AFDEELING IJl. Eerste klasse. Z. A. Cé—Heracles 21; Go-Ahead Tubantia 30; EnschedeRobur et Velo- cjtas 81; A. G. O. V. V.Vitesse 60; WageningenP. E. C. 13. AFDEELING IV. Eerste klasse. N. A. C.—P. S. V. 2-6; Bleijerheide De Valk 51; LongaM. V. V. J33; N. O. A. D.—B. V. V. 6—1; Eindhoven—Wil lem II 41. AFDEELING V. Eerste klasse. FrisiaBe-Quick 41; F. V. C.Veen- dam 0—2; AlcidesLeeuwarden 23; G. V. A. V.Friesland 52; AchillesVslo- citas 12. ScheveningenA. S. C. 31. Bij de opening van het voetbalseizoen, mocht het A. S. C. niet gelukken bij dezen eerste competitie-wedstrijd de overwin ning te behalen. Scheveningen is een vrij aardige ploeg, die echter heusch geen won deren met den bal doet, maar iu elk op zicht clubverband bezit, dat A. S. C. in doze ontmoeting totaal miste. De midden- linie Brouwer, De Jongh en Han hadden niet die voldoende snelheid om de voor hoede voortdurend van de zeer noodige ballen te voorzien. Buitengewoon voor zichtig was de voorhoede, wat betreft het probeeren om een doelpunt te maken, slechts tweemaal ontdekten we bij dezen strijd een behoorlijk schot, echter zonder succes. Eén fraai schot verdween rakelings over de lat, terwijl van Goor één keer ra kelings naast trapte. Lefrandt ontbrak, waardoor Josson het meerendeel moest verwerken en dit trouwens op behoorlijke wijze deed. De invaller-keeper was niet bij zonder safe, hoewel hij somwijlen zeer han dige grepen naar den bal deed. A. S. C. vestigt den indruk niet voldoende uithou dingsvermogen te bezitten, waardoor een elftal als Scheveningen „met taai volhou den tob het einde", op den duur de meeste kans maakt om de winnende puntjes naar binnen te halen Alleen het. bezit van een middenvoor, die zelfs op vrij grooten af stand, gevaarlijk en bijna onhoudbaar een sohot in het doel kan jagen, is daardoor reeds een uitblinker Tot driemaal toe luk te hem dit. A. S. C. won den toss, en kreeg daardoor den vrij sterken wind tot hulp. Scheve ningen nam echter dra het spel in handen en na 10 minuten kogelde reeds de mid denvoor het eerste doelpunt in de tou wen (10). Rust komt met 20. Na de hervatting blijft A. S. C. lank moedig spelen, vooral do linksbuiten (in valler voor van der Leeden) is angstig en slecht ter been. Bij een aanval van Sche veningen mist Josson jammerlijk en de snel toeloopende midvoor brengt onhoud baar het derde scoringsgeval (30). A. S. C. wordt daarna iets vurige in haar spel, en bij een vrij goeden aanval wordt de Ruiter kwaadaardig genomen in heb be ruchte strofschopgebied, en een penalty is er het gevolg van, die door Josson wordt benut (31). De laatste 10 minuten geeft A.S.C. be hoorlijk partij, het is echter te laat om nu nog tot succes te geraken. LugdunumBodegraven 6—0. Onder bijzonder groote publieke belang stelling, heeft gisteren het eerste treffen plaats gehad tusschen bovengenoemde elf tallen. Beide partijen hebben één invaller, Lugd. voor Baemakers, die den trein ge mist had. Als na 10 min. spelen de Roo het leer keurig toegespeeld krijgt, dribbelt hij door de roode achterhoede en lost dan een for midabel schot, het welk doeltreft (1—0). Nauwelijks is het gejuich verstomd of v. d. Berg weet op keurige wijze den gelijkma ker te voorkomen. Het spel blijft zeer aan trekkelijk. Bodegraven speelt enthousias ter, doch elke aanval wordt onderschept. Ondanks het feit, dat er aan beide doelen mooie kansen voorkwamen, bleef de stand tot de rust 10 voor Lugd. De tweede helft zet. Bodegraven met hetzelfde tempo in. Spoedig geeft Lugd. echter den toon aan. Als na 8 min. de Bo degraven-keeper het leer niet klem*ast heeft, snelt Mom toe, die resoluut inschiet (20). Van nu af aan is het ijs gebro ken. Een over de voorhoede gespeelde bal van Bekkering wordt door v. d. Laan ach tervolgd, de keeper loopt uit, doch mist en v. d. Laan heeft slecht in het verlaten doel te schieten (3—0). Geen 5 min. later wringt Mom zioh door alles heen; met al leen den keeper voor zich geeft bij over aan den in beter positie staanden de Rooe die lustig inkanjert (4—0). Landesbergen moet dan eenigen tijd het spel staken, waardoor Bodegraven zich roert, v. d. Berg en de beide backs weten van geen opgeven. Spoedig is Landesbergen weer van de partij en neemt Lugd. het spel geheel Zin handen. Vermond weet tot dicht bij het doel door te dringen, geeft dan kalm voor en v. d. Laan zorgt voor nummer 5 (5—0). Nog is het niet genoeg want nu gaat Mom weer door alles heen en scoort het halve dozijn vol (6—0). Nadat de Roo nog een kogel juist naast schiet, fluit de scheidsrechter, die goed voldeed af, en heeft Lugd. het seizoen goed ingezet. Bo degraven heeft o.i. voor de rust te veel van haar krachten gevergd en was daar door in de tweede helft uitgespeeld. L.F.C—G.S.V. 2—1 L.F.C. heeft alleszins verdiend haar eer ste overwinning in deze competitie te pak ken. Baar tegenstander G.S.V. was in deze ontmoeting iets verminderd wat betreft snelheid en onderling begrijpen. Eenige nieuwelingen L.F.C.-ers maakten voor 't eerst hun opwachting, n.m.l. De Koning als achterhoedeman en Vliegenthart in de voor hoede, hun spel was niet in alle opzichten volmaakt, maar bij voldoende leiding zal •het aanpassingsvermogen wel koimen. L.F.C. won de toss, en met groote snelheid wordt de eerste aanval ondernomen, die echter de GS.V.-baeks handig onderbreken. G.S.V ziet kans de Leidsche achterhoede te pas- se eren Een snelle schuiver, doch keeper Duffels redt op prachtvolle wijze. Geruimen tijd gaat het spel ge'ijk op en neer gelijk matig, en het is niet te bepalen wie de mee-st overwegende is. Op een moment is heit de L.F.C.-voorhoede die eenige minuten om he,t G.S.V.-doel zweeft, plotseling geeft Vliegenthart een pass naar v. d. Wijngaard en deze doelpunt (1—0). De nooit volprezen ®pi!l. Segaar begrijpt, de beteekenis van zoo'n eerste doelpunt, en zet nog eens extra zijn mannetje aan 't werk. Keurig geeft Segaar den bal door naar Neuteboom. die op goede wijze het tweede doelpunt voor L.F.C. maakt (20). G.S.V. heeft diaarna het spel volkomen in handen, het lijkt of L.F.C. totaal is verslagen Aanval op aanval ondernemen de Gouwenaars, doch Duffels weet voorloopig het komende gevaar te trotseeren. Men voe't dat er van Goaidsohe zijde een doelpunt moet komen, en wanneer de rechtsbuiten den bal doorgeeft naar zijn binnenspeler, maakt deze zeer correct het eerste welverdiende doelpunt (21). Na de hervatting blijft G.S V. de meest productieve partij, de L.F.C -achterhoede wordt nogal eens gepasseerd, het is echter altoos keeper Duffels die zorgt dat voor loopig de zoo zeer verlangde gelijkmaker achterwege blijft. De strijd is werkelijk eenigszins spannend. Vliegenthart krijgt een te harde duw, de vrije trap wordt ech ter niet in een doelpunt omgezet. Met de gelijkmaker voor oogen tracht G.S.V. de meeste ambitie in haar spel te leggen, het is echter de L F.C.-achterhoede met Duffels als de beste die e'k gevaarlijk moment keeren Trots allle pogingen van de bezoekers blijft de stand tot het einde on veranderd. De scheidsrechter leidde correct. R.V.C. I—U.V.S. I 3—3 U.V.S. heeft haar eersten wedstrijd ge speeld en kan dankbaar zijn dat ze gelijk gespeeld heeft. Onder leiding van scheidsrechter Doon trapt R.V.C. af en met de vrij straffen wind in den rug stevenen zij direct op het U.V.S.-doel af. Deze aanval wordt afgesla gen, maar R.V.C. komt weer terug. Kraanp in het U.V.S.-doel is safe en stopt eenige schoten keurig. Als.er een minuut of 8 ge speeld is denken we H. Laman te zien sco ren, maar zijn schot gaat juist naast. Dan een RV.C.-aanval, van rechts wordt de bal opgebracht, een voorzet volgt en de rechts binnen weet te scoren (10). Van lieverlee komt U.V.S. er beter in maar het lukt. nog niet, al is Beekman niet gelukkig met een kopbal die door de R.Z C.-doeknan corner wordt gestompt. Deze corner wordt door H. Laman goed genomen, maar 'EJ.V.C. weet het gevaar af te wenden. Als de half- linie van U.V.S. een R.V.C.-aanval breekt en Delfos den bal doorgeeft naar Schouw doelpunt deze. Als van links dan R.V.C. aanval, onderschept Boom den bal en wil op Kramp terugspelen, maar doet dit iets te zacht en de R.V.C. midvoor is er als de kippen bij en geeft zijn vereeniging de lei ding (21). Hierna is het rusten. De tweede helft geeft in den beginne U.V.S. eenig overwicht, gesteund door den wind, maar R.V.C. geeft zich lang niet ge wonnen. Bij een aanval van R.V.C. loopt Graafmans op den bai toe gelijk met de K'.V.C. rechtsbinnen waarbij de laatste ge wond raakt aan bet oog. Met 10 man speelt R.V.C. dan verder en een weifeling van de U.V.S.-backs is net voldoende voor den R .V.C.-midvoor om door te breken en den stand op 31 te brengen. Tot een kwartier voor tijd blijft de stand zoo en U.V.S. wil niet verliezen Het tempo wordt verhoogd en als H Laman goed voorzet krijgt C. Laman den bal te pakken. Handig brengt hij den stand op 3—2. U.V.S. ziet dat het kan en nog geen 4 minuten later bij een algemeenen aanval zet Onvlee door naar C. Laman en het is 33 In tusschen speelde R.V.C. weer met 11 man. Als nog eenige miunten te spelen zijn neemt H. Laman een corner en juist gaat de bal over de lat. Dan nog een laatste krachtsinspan ning en als C. Laman naar Beekman plaatst kopt deze raklings over. Dan fluit de scheidsrechter einde R.V.C. heeft zich doen kennen als een prettige tegenstander. AlphiaHillinen 32. De bezoekers trappen af en leveren di rect gevaar op. Hun voorhoede blijkt zeer snel, zoodat keeper Rastok aanstonds aan 't werk wordt gezet. De Alphia-ver- dediging weet evenwel het terrein te zui veren, waardoor de voorhoede in staat wordt gesteld tot den aanval over te gaa. Het spel verplaatst zich zeer vlug en aan beide zijden moeten de keepers nog al eens handelend op'&den. Na eenigen tijd heeft Alphia succes waneer "uit een corner den bal via een Hillinen-speler in eigen doel wordt geplaatst. Nadat Radstok nog een hard schot op doel goed heeft weten te verwerken, komt onveranderd de rust. In de tweede helft komt Alphia weer spoedig in den aanval, waarbij haar voor hoede eënige goede kansen krijgt, die ech ter door slecht schieten verloren gaan. Toch hangen er doelpunten in de lucht. Bij een nieuwe aanval der thuisclub, plaatst de rechtsbuiten het leder goed voor, waar van Bouthoorn gebruik maakt om de voor sprong te vergrooten (20). Uit een voor zet van rechts verkleint Hillinen daarna den achterstand (21). Voor Hillinen blijkt dit aanleiding om wat harder aan te pakken, waardoor het spel wat forsch wordt. Toch komt het eerste succes weer van den overkant, wanneer de rechtsbuiten de Hillinen-keeper voor de 3e maal het nakijken geeft. De bezoekers nemen het spel nu geheel in haden. Spoedig hebben zij dan ook succes, wanneer van Engelen uit een rechtschen voorzet hun achterstand weet te verkleinen (32). Door de Hille- gominers wordt hard voor den gelijkmaker gewerkt, doch de Alphia-verdediging houdt stand, zoodat einde komt met een kleine zwaarbevochte overwinning der thuisclub. Utrecht I—Alphen I 3—2. Als soheidsrechtèr Maas de wedstrijd doet aanvangen, neemt Alphen het spel aanstonds in handen. De Utrechtsche ach terhoede wordt dientengevolge onmiddel lijk aan den-tand gevoeld, deze is even wel op haar qui vive en weet eenige gt>- vaarlijke schoten goed te verwerken. De Utrechtenaren gaan dan enkele malen op bezoek aan de overzijde, waarbij zij bij een dezer aanvallen het genoegen hebben door hun linksbinnen de leiding te nemen. De vreugde blijft kort. Alphen gooit ei thans een schepje op en weldra brenbt van Kooijk uit een voorzet van Krumpelman den stand op gelijke voet. Doch ook de thuisclub laat zich hierna niet onbetuigd, haar midvoor brengt het leder gevaarlijk dicht bij het doel der bezoekers en uit de hierop volgende scrimmage verdwijnt de tweede kogel in de Alphentouwen. Alvo rens de rust aanbreekt heeft Alphen het genoegen uit een corner door Windhorst die den bal fraai in het doel kopt, gelijk te maken. Na de rust heeft Alphen de wind moe, waardoor het spel geheel op de Utrecht sche helft plaats heeft. De bezoekers zijn voortdurend in den aanval en, hoewel de voorhoede krachtig gesteund door den mid denlinie groot gevaar oplevert voor de thuisclub, wil het niet vlotten. Soms wor den de meest opgelegde kansen hopeloos om hals gebracht. Na pl.m. 25 min. raakt Plantfeber door een botsing geblesseerd, waardoor hij zich niet meer geheel kan ge ven. Bij een nieuwe aanval van Utrecht, ziet de midvoor kans de verdediging van Alphen te passeeren en met een keurig schot zijn club weer de leiding te geven. Alphen zet er thans alles op gelijk te ma ken dooh de Utrechtenaren weten stand te houden, waardoor onveranderd het einde komt met een onverdiende nederlaag der bezoekers. De scheidsrechter leidde coi- rect. Alphen 11—Voorwaarts II 6—1 Bij den aanvang ontwikkelt zich een meest gelijk opgaande strijd. De eerste se- rieuse aanval komt van Alphen-zijde, het resultaat wordt een corner die onbenut blijft. Na pl.m. 30 min. moet Voorwaarts voor een goed geplaatst schot van God- dijn zwichten. De thuisclub blijft sterker, telkens zweven de wit-zwarten gevaarlijk dicht bij het Voorwaarts-doel en als de Utrechtsche keeper dan nog wat meehelpt door te ver uit zijn doel te loopen, heeft een der Alphen-voorwaartscchen het le der maar voor het intrappen (20). Daai- na komt weldra rust. In de tweede helft is het spel nauwe lijks begonnen of J. Mulder weet reeds uit een voorzet van rechts voor Alphen de voorsprong te vergrooten. Uit een corner noteert de thuisclub No. 4. De Utrechtena ren krijgen vervolgens van keeper Grobbe een doelpunt cadeau, want als hij wat ver uit zijn doel is geloopen, laat hij zich bo vendien bet leden ontglippen, dat keurig in doel rolt. Niet ontmoedigd hervat Al phen haar aanvallen en als het leder eens bij Vrieskoop belandt maakt hij er onmid dellijk 51 van. Even later weet Renier uit een voorzet van links andermaal de voorsprong voor zijn club te vergrooten. Aldus komt het einde. KORFBAL NED. KORFBALBOND. De uitslagen. Westelijke afdeeling. Eerste klasse N.-H. D. T. V.Hercules 8-1; D. V. D.—D. D. V. 3—2; WesterkwartierOlympia 43; Koog ZaandijkSwift 1—0. Eerste klasse Z.-H. VitesseH. K. V. 1—3; Ons Eibernest Het Zuiden 05; D. K. C.Velox 41; DeetosFluks 50. Oostelijke afdeeling. Eerste klasse A. Z. K. C.Overschotje 21; Noviomagum Rapiditas 34; Onder OnsE. K. C. A. 4—2; HellasBe Quick 63. Eerste klasse B. NaasH. K. C. 21; RigtersbleekD. O. S. 01; A. K. C.Ons Clubje 2—6. Noordelijke afdeeling. Eerste Klasse. W. W. M. D.—N. 1. C. 5-1; Voorwaarts —Leeuwarden 13; W. K.Sparta 10—0. DEETOS—FLUKS 5-0. Als de ploegen zich onder leiding van scheidsrechter Kostering opstellen, blijkt Deetos volledig, terwijl Fluks één invaller en één invalster telt Deetos is aanstonds sterker en voorloo pig heeft Fluks weinig in te brengen. Na tien minuten geeft Seits de thuisclub de leiding (10). Fluks komt er dan wat be ter in, maar de Leidsche aanval kan geen kansen benutten. Na twintig minuten maakt mej. Voordenberg 20. Tot het ein de der eerste helft heeft Deetos nu steeds het beste van het spel. Door dameshanden en door Wedemeyer verovert de thuisclub zich, voordat de rust wordt aangekondigd een voorsprong van 40. Na de hervatting houdt Fluks goed vol, maar ook nu zijn de bezoekers niet schot vaardig. De Fluks-verdediging houdt lan gen tijd stand, al heeft zij soms een groo ten druk te weerstaan. Pas kort voor het einde weet Kreunen nogmaals den korf te vinden, zoodat Deetos tenslotte inej; 5—0 wint. VITESSE—H. K. V. 1-3. Vitesse heeft ons met zijn spel teleurge steld. Het spelpeil is na het vorige sei zoen wel wat erg gedaald. Wat dat be treft, was het dus niet zoo erg, dat er niet veel publiek bij dezen eersten thuis wedstrijd aanwezig was. Er was niet veel samenhang, en ook het individueele spel der spelers is sterk achteruitgegaan. De dameskrachlen zijn zwak. H. K. V. was bijna voortdurend in de meerderheid, maar door slordig spel, vooral bij het aanvallen, weiden slechts drie punlen gemaakt. Het verloop van den strijd was als volgt. Vitesse neemt spoedig door een mooi schot van Van Beek de leiding. H. K. V. heeft veel kansen maar geen succes. Het spel der gasten is niet af; dat van Vitesse is in 't begin van den wedstrijd iets beter afgewerkt. Na 20 min. maakt mej. Raats onder de paal gelijk. Veelvuldige aanval len van H. K. V. hebben verder geen succes. Met rust is dus de stand gelijk. Na de thee is de Ha-agsche club weer het meest in den aanval. Maar spel en doelen is slordig. In het midden van Vitesse heeft Van Beeck totaal geen steun, 't Leidsche spel is dan niet veel meer Eerst na een half uur echter maakt De Vries van H. K. V. het tweede ,punt. In de Vitesse-aanval wordt slecht samengespeeld. Enkele nood schoten gaan naast. Dan maakt Fransen 13. Vitesse mist nog een strafschot, zoo- dat ten slotte met laatstgenoemden stand het einde komt. Moge het slechte begin van deze com petitie voor de Blauw-Witten een aanspo ring zijn, om de training eens flink ter hand te nemen, opdat ook van de zijde van het publiek de belangstelling voor de korfbalsport in Leiden niet geheel verlo ren gaat! ZWEMMEN DE TOURNEE VAN DE H0LLANDSCHE DAMESCLUB. Groote successen te Newport. De belangstelling voor de zwemwedstrij den welke te Newport gehouden zijn was zeer groot. Opnieuw kwamen de tourende leden der Hollandsche Dames Zwemclub met veel succes in de verschillende num mers uit. De uitslagen luiden: Estafette wisselslag 4 X 50 yards: 1. Hollandsche Dames Zwem club in den tijd van 2 minuten 21 4/5 sec. De Hollandsche dames kwamen in dit num mer uit met mej. D. Ketelaar, mej. E. Renz, mej. Meyer en mej. E. Sutherland Royaards. Vooral mejuffrouw Meyer zwom schitte rend tegen de kampioene van Wales. In de estafette vrije slag 4 X 50 yards werd de H.D.Z. eveneens nummer een in den tijd van 2 min. 10 2/5 sec. In deze race viel in het bizonder het zwemmen van de dames Ketelaar en Sutherland lioyaards op. De polowedstrijd tegen het zevental van de Welsh Wanderers had vooral na rust een zeer spannend verloop. Nadat de Hol landsche dames er voor rust in waren ge slaagd twee malen het doel der Welsh Wanderers te doorboren, doelpuntten na de hervatting beide partijen ieder een maal, zoodat het einde kwam met een 3-1- overwinning van de Hollandsche Dames Zwemclub. De Hollandsche dames werden op het gemeentehuis van Newport ontvangen door den Lord mayor van Cardiff en den burge meester van Newport. ROEIEN DE INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN OM DEN HOLLAND-BEKER. Op den tweeden dag der internationale roeiwedstrijden der Holland-beker wed strijd vereeniging te Sloten, klaarde het weer spoedig op en toen het zonnetje doorkwam was het fraai herfstweer ge worden. Den wind die iets sterker was clan giste ren en een lichte stroom hadden de roeiers mee. De belangstelling des ochtends was vooral bij de finish bevredigend. Aangevangen werd met de voorwedstrij den om den Holland-beker. Skiff seniores eerste heatNa de start is Boetzelen van de Berliner Ruder- club het eerste weg en reeds bij 250 me ter heeft hij een lengte voorsprong. Zijn tegenstafider de Spaarne skiffeur Timmer mans heeft gedurende den geheelon wed strijd geen kans' tegen den Duit.scher ge had. De laatste vergrootte steeds zijn voorsprong met zijne lange slagen en won tenslotte met vijf lengten in een tijd van 7 min. 45 sec. Tijd van Timmermans 7 min. 56.6 sec. Tweecle heat: Hierin kwamen twee Duitschers tegen elkaar uit. Paul de win naar van den Holland-Beker van het vo rig jaar verstuurt zich na den start het geen hem een halve lengte kost. De kam pioen van Duitschland vergroot langza merhand zijn voorsprong en wint tenslotte met twee lengten. Tijd 7 min. 31 sec. De eindwedstrijden. Om twaalf uur komen Willem III aan boei I en het Spaarne aan boei II aan den start. Dit is een buitengewoon fraaie race geworden, waarin de Amsterdammer steeds iets voor zijn geweest. Op de helft van de baan is Willem III een kwart lengte voor, steeds trachten de Haarlemmers bij te spurten, doch Willem III weet zijn voor sprong te behouden en met een kwart a een halve lengte voorsprong winnen de Amsterdammers den Willem Hultzbeker in den buitengewoon goe-lca tijd van 7 min. 11 sec. PAARDENSPORT DE LANDELIJKE RUITERDAG IN HET STADION. Een welgeslaagd feest. Onder zeer groote belangstelling heeft de Federatie van Landelijke Ruitersport- vereenigingen Zaterdagmiddag in het Olympisch Stadion te Amsterdam haar eerste lustrum gevierd. De belangstelling zooals gezegd zeer groot, waartoe het schit terende weer niet weinig meewerkte. De ruiters van het platteland he-bben de be woners van de hoofdstad laten zien wat zij met hun werkpaarden op sportief ge bied' kunnen verrichten. Voor hedenmiddag werd in de eerste plaats een kijkspel ver toond. De technische vaardigheden hadden de deelnemers op de binnenplaats van de Oranje Nasauka/.erne getoond, daar deze alleen, zooal niet in de eerste plaats de „kenners" interesseerden en minder beko ring hebben voor hef groote stadspubliek. Zaterda-gmiddg begon het met een défilé van alle deelnemende amazones en ruiters meer dan 250 in getal mitsgaders een 17 tal trompetters die in hun meest uiteen- loopende eostuums en uniformen door de poort onder den Marathontoren onder de vroolij'ke wijsjes va,n de Pcstharmonie hun uittocht deden binnen de Stadionmuren. Amazones in witte oasaques met zwarte jookeypet reden naast de ruiters n cowboy- costuum, vervolgens werd overgegaan tot de prijsuitreiking dressuurproef voor af- dee'ingen: Kampioenschap van Nederland. 1. L. R. Varsseveld o.O. (143, 17-28); 2. L. R. de IJselruiters (141, 19—28 pt.)3. L. L. R. Kapitein van der Wal, Hoofddorp (137,37—70); L. R. Dubbeldam o.O. (130 1/2 pt.)j 5 Land van Heusden en A'tena, Meeu wen (126 1/2 pt); 6 L. R. Anna Paulowna (122 1/4 pt.); 7 L. R. .,S.E.O S." Stadska naal (117 6/7 pt.); 8 L R. Winnetou, Leen® (111 1/4 pt.) Om drie uur werd een aanvang gemaakt met den pussbaF wedstrijd, welke gespeeld werd tusschen een 6-tal der Amsterdam- sehe politie en een gecombineerd 6-tal lan delijke ruiters, bestaande uit leden van de IJsselruitrs en een lid van de rijclub uit Anna Paulowna. Dit spel dat door de paarden wordt ge speeld is zeer inspannend en vermoeiend, zoodat slechts tien minuten achter elkaar wordt gespeeld met een groote pauze. In deze pauze had allereerst de prijsuitreiking plaats voor de wedstrijden der individueele dressuurproef. Aan den eersten prijs, be staande uit een zilveren medaille beschik baar gestold door H.K.H. Prinses Juliana en een zilveren beker, was de t.tel van kam pioen van Nederland verbonden. In de tweede helft van den pushball- wedstrijd togen de landelijke ruiters direct ten aanval. Na eenig op- en neergaand ape waarin eerst de agenten en vervolgens de. federatie verrassende uitvallen deden, slaagden dc federatieven er bijna in een doelpunt te maken. Het schot ging even wel juist naast. Ook het einde kwam met blanken stand. Hieraan werd door een negental ruiters van verschillende vereenigingen deelgeno men. Vier deelnemers wisten zonder een enkel straf punt de hindernis-sen te nemen, zoodat zij met verhoogde hindernissen het parcours nog eens moesten afleggen. De einduitslag luidt: 1 J. Sclioorl, West Friesland op Lady, na herhaald overspringen laatste maal twee fouten; 2 J. Boer, Hoeksche ruiters op Nel ly met 4 fouten in de laatste maal3 A. D. Bolhuis, Veendam op N.a; 4 J. Klerk op Tilly. De gewesten Gelderiand, Zuid-HoLand, Noord-Brabant, Noordholland en Gronin gen behaalden in het nummer ieder 8 pun ten, waaruit blijkt, dat deze n.et voor el kaar behoeven onder te doen. Een grootsch slot van het ruiterfeest, dat met groote belangstelling door de aanwezi gen werd gevolgd, bood de h storisohe qua drille, vertoond door een 64-tal leden van de federatie die gisteren op de binnenplaats van de Oranje Nassaukazerne werd gerepe teerd. De deelnemers waren gekleed in ca- vallerie-uniformen, gelijk deze honderd jaar ge eden werden gedragen. Op de wijze van een „Kleine Gardeofficier" deden de deel nemers in hun schitterende kleedij hun in tocht, om met „een beetje fantas e" een caroussel om het terrein te rijden. Het ge heel vormde een fieurigen aanblik. De rui ters demonstreerden tenslotte wat bereikt kan worden na een geduldige dressuur. Met zeer veel genoegen kan de organisat e op deze feestelijkheden terugzien.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7