iJlF' DE AFSTANDSMARSCH DER L. P. S. V. MAANDAG 21 SEPTEMBER 1931 uE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 GROOTE DEELNAME EN BELANGSTELLING. Wel niemand, ook niet de Leidsohe po litiemannen zelf, zal gedacht hebben, toen het plan voor een afstandsmarsch vaste vormen had aangenomen, dat deze afstands marsch een sportgebeurtenis zou worden, die den naam der Leidsohe PoÜtiesport- vereeniging zou brengen tot ver over de grenzen onzer Sleutelstad. De oefenmarsehen, die eraan zijn vooraf gegaan blijken niet alleen een goede trai ning, maar bovenal ook een prachtige re clame te zijn geweest, al was het eerste ook alleen en uitsluitend de bedoeling bij den opzet daarvan. En Zaterdagmiddag dan had die sportie ve gebeurtenis plaats. Vóór en in het politiebureau aan de Zonneveldstraat was het een drukte van belang. De heer J. Zwart, de organisator van dit alles en tevens de leider van den tocht had handen vol werk om alles te regelen. Maar gelukkig waren er verschillende hel pende handen, die hielpen bij het uitrei ken der startnummers, het controleeren der deelnemers en alles wat er aan zoo'n sportgebeurtenis vastzit. De gymnastiekzaal was als kleedkamer ingericht. Er hadden nl. niet minder dan 320 deel nemers ingeschreven en toen allen zich hadden aangemeld, bleken er 27 door om standigheden te zijn verhinderd, zoodat toch nog het respectabele getal van 293 deelnemers verschenen was. Vereenigingsgewijze waren de inschrij vingen als volgt: Van politiezijde namen deel de sport verenigingen uit Leiden, Utrecht, Den Haag, Wassenaar en Bloemendaal. Vervol gens de plaatselijke verenigingenLeid- sche padvinders (Leeuwkengroep), Donar, N. B. M. (Rotogravure), T. O. P. (belas tingambtenaren), De Bataven, Rood-Wit, D. O. S., Jahn, Brunhilde, Ohr. J. M. V. (afdeeling Sport), de Leidsche Kracht- Sportvereniging en een groep van het 6e Reg. Veldartillerie. Uit Leiderdorp: Tona (Touwfabrieken); uit Oegstgeest: de sport vereniging „Oegstgeest" en de „Oegst- geester Gymn. en Athletiekver." en ten slotte uit Den Haag: Ned. Jongeren-Ver bond en de Haagsche burgerwacht. In to taal waren er dat ongeveer 170. De overigen waren individueele deelne mers, zoodat bij den start hun aantal 123 bedroeg. Van de Leidsche politie namen deel de heeren K. W. Wijk inspecteur en de agen ten J. Zwart, leider van de marsch, P. Glazenburg, P. Dijkstra, J. Eerland, M. v. d. Wolf en W. van Es. Ook van de R. K. Sportvereniging Rood-Wit" en „De Bataven" mogen we de deelnemers wel vermelden. Het waren van „Rood-Wit" de heeren P. Verhoef, W. Stijnman en Th. Stijnman, J. Fisser, J. Meiman, G. van Brussel en W. v. Noort, en van „De Bataven", de gebr. J. en B. Dubbelaar, Th. Righart van Gelder en eenige nieuwe leden. De jongste deelnemer was 'n zoontje van den leider nl. Jan Zwart jr., 10 jaar oud, en de oudste de heer W. Broeksema, ge pensioneerd agent van politie en 60 jaar oud. Voor de jongste eerstaankomende deel nemer wa-s door den heer Verhulst 'n me daille beschikbaar gesteld en voor den oudste eveneens een medaille door het be stuur der L. P. S. V. Om half twee stonden alle deelnemers voor het politiebureau in rijen van vier opgesteld. En nadat de fotografen hun werk hadden verricht nam de burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuijzen, die mede van zijn belangstelling blijk gaf, nog even het •woord. De burgemeester zeide te moeten zeg gen, dat het hem verheugde, dat de Leid sche Politiesportvereeniging tot deze marsch het initiatief had genomen en dat 't politiecorps de leiding hiervan op zich genomen had. Hij wenschte allen een har telijk succes toe, na alle deelnemers, vooral hen, die van verre gekomen waren, hartelijk voor hun deelname te hebben be dankt. Met den wensoh, dat allen een pretti ge wandeling zouden hebben en weer frisoh zouden terugkeeren gaf de burge meester het sein tot vertrek. In de omgeving van het politiebureau stond het zwart van de menschen, die ech ter door de goede zorgen der dienstdoen de agenten op eerbiedigen afstand wer den gehouden, zoodat de weg geheel vrij was. De route ging langs de Langebrug, Steen schuur, Kort Rapenburg, Princessekade, Steenstraat, Stationsweg, Rijnsburgerweg, door Oegstgeest, Groenes'eeg, Leidsche- weg naar Rijnsburg, de Zandlaan door naar Katwijk; langs den bitumenweg en den Schulpweg naar Wassenaar, door de Kerkstraat naar den Schouw weg, voorbij de Zijdeweg tot de Renbaan; Boschhek, Leidsohe straatweg, Benoordenhoutschc- weg, Dierentuin; hier linksaf door de Boschlaan en direct linksaf door de Bosch laan en direct linksaf naar den Leidschen Straatweg en het Roomhuis, waar de vas te controle was. Onderweg was er tevens een rijdende controle, doch in het Room huis moest iedere deelnemer zich melden. Langs den Leidschen Straatweg, via Den Deyl, Haagsche Schouw en de Vink ging het daarna weer op huis aan. Er werd direct een flink tempo ingezet en al werd ook hierdoor de groep wel wat uit elkander gerukt, toch was het een pit tig en aardig gezicht deze s-ortmenschen in hun verschillende sportcostuums in flin ken pas te zien voorb'j*-"'",.:en. Om half drie ging men door Katwijk en even later had er een treurig ongeval plaats. Een bestuurder van een vrachtauto die de deelnemers inhaalde lette onvol doende op, met het gevolg, dat hij een der loopers van Donar, den heer W. Hoexum, aanreed. Deze viel, maar poogde zich in zijn val nog staande te houden, door zich aan de auto vast te grijpen. On gelukkigerwijze sloeg hij daarbij met de hand door de ruit van het portier, waardoor hij zich ernstig bloedend aan pols ver wondde. Een deelnemende kapitein-dokter verleende aanstonds hulp en legde een noodverband, waarop de gewonde naar de Centrale Post te Wassenaar werd ver voerd, waar hij verder werd behandeld. Om precies half vier trok de stoet on der groote belangstelling door V* .-.senaar, steeds in een tempo van 7 K.M. De leider, die berekend had voor donker thuis te zijn, moest toen het tempo nog iets opvoe ren om precies te vijf uur bij het Room huis te arriveeren, wat werkelijk ook ge lukte. Het gevolg echter was, dat op dit ge deelte weer eenige deelnemers het tempo niet konden bijhouden en uitvielen. Bij de vaste controle aldaar weid ge constateerd, dat van de 293 deelnemers slechts 9 waren uitgevallen. Bij de aankomenden was ook de 10-jari- ge J. Zwart. Hier werd een kopje thee gebruikt en een half uur gerust, waarbij de deelnemers toonden nog lang niet uitgeput te zijn. In den tuin van het Roomhuis was een aardig strijkje en op de tonen der muziek dansten de deelnemers, die nu juist 28 km. achter den rug hadden vroolijk om de tafeltjes heen. Om half zes werd weer vertrokken voor de laatste étappe, die in hetzelfde tempo werd afgelegd en om prompt half acht kwam de hoofdgroep langs den Haagweg binnen. Bij den molen van Noordman stond de Postharmonie opgesteld om den stoet op het laatste gedeelte te begeleiden. Intus- schen waren honderden en honderden menschen te voet en per fiets reeds uitge trokken en langs Hiaagweg, Noordeinde en Breestraat sloten zich nog velen aan, zoodat de terugkomst der deelnemers een ware zegetocht werd. Steeds in het zelfde tempo werd tenslotte het politie bureau bereikt, waar langs beide kanten van de straat dikke rijen belangstellenden de binnenkomenden hartelijk toejuichten. Onmiddellijk werd met de controle be gonnen, terwijl de deelnemers zich in de groote wacht verzamelden. Door de goede zorgen van den concierge, den heer Hol lander, was er voor de noodige verver- sching gezorgd, maar sommigen dronken te veel en toen later de waimte in de zaal zich deed gelden, werden er enkelen on wel, zoodat de gymnastiekzaal voor hen gereserveerd moest worden. Uit de gehouden controle bleek intus- schen, dat 24 deelnemers den tocht niet hadden volbracht. De jongste zoowel als de oudste deelnemer echter hadden den marsch met succes afgelegd en waren bij hun terugkomst zelfs nog zeer monter. Toen de controle ten einde was verza melden de deelnemers zich in den hal van het bureau, waar de voorzitter der L. P. S.V. hen toesprak en wees op de groote belangstelling voor en den goeden geest tijdens den marsch. Er waien wel eenige uitvallers, doch spr. hoopte, dat zij een volgend jaar het kruis zouden verwerven. Voor één uitvallet achtte spr. het niet noodig het kruis niet uit te reiken, nl. voor den heer Hoexum. Dank bracht spr. aan de leden der com missie, in het bijzonder aan den heer Zwart. De L. P. S. V. kan zeer tevreden zijn met het behaalde resultaat. Spr. deelde vervolgens mede, dat Jan Zwart Jr. als jongste en de heer Broeksema als oudste deelnemer een extra-prijs ontvingen, ter wijl voor den vereenigingsprijs twee ver- eenigingen in aanmerking kwamen, nl. Jahn en Ned. Rotogr. Mij., die elk met 24 deelnemers uitkwamen en elk 1 uitvaller telde. Bij loting won Jahn den prijs. Hierna verzocht spr. den commissaris van politie de prijzen uit te reiken. De heer Meijer voldeed hieraan zeer gaarne. Hij bracht dank aan alle deelne mers, vooral aan de dames, feliciteerde daarna Broeksema en Jan Zwart Jr. en zeide dat het toch eigenlijk niet te ver wonderen was, dat deze laatste den krachttoer volbracht had, gezien de pres taties van zijn vader. Hierna werden de L. P. S. V.-kruizen aan de deelnemers en deelneemsters uit gereikt. 't Was een succesdag voor de L.P.S.V. NATIONALE WEDSTRIJDEN A. A. C. Vier Nederlandsche records verbeterd. Gisteren vonden op de Sintelbaan aan het Olympiaplein te Amsterdam groote na-, tionale atletiekwedstrijden plaats, geor ganiseerd door de „Amsterdamsche Athle- tiek Club", welke men tevens kon beschou wen als het slot van het athletiekseizoen wat de baan wed strijden betreft. Heden werd met do traditie, dat het bij wedstrij den van A.A.C. regent, gebroken en was het schitterend weer waardoor de publieke be langstelling zeer groot was. De organisatie der wedstrijden was in goede handen en het vrij omvangrijke pro gramma werd vlot afgewerkt en alle num mers vonden op den vastgestelden tijd plaata. De prestaties, die door de athleten gele verd zijn, waren niet slecht tenoemen en er werden niet minder dan vier Neder landsche records verbeterd, n.l. 200 Meter horden, dat met 26,9 sec. op naam stond roei oJqemeané 5iernroeri gelosn van J. Prins en door W. Kaan in de finale gebracht werd op 26.1 sec. Ook de Hellas man, H. Deintema, die tweede werd in de finale, maakte een tijd van 26.1 sec. Jan Zeegers van A.A.C. bracht verder een drietal records op zijn naam, n.l. net half-uurrecord dat hij van 8968,12 M. op 9004,44 M. bracht, het 8 K.M. record, dat hij van 28 min. 32.2 sec. op 26 min. 38.2 soc. bracht en het record 10 K.M., dat hij van 33 min. 18.4 sec. op 33 min. 10 sec. bracht, het geen een zeer schitterende prestatie te noe men is. Het laatste nummer van het programma, de 10 X 100 Meter estafette bracht als waardig slot van deze wedstrijden voor Vlug en Lenig uit Den Haag met 1 min. 61.9 sec. eveneens een nieuw record. Het oude record stond op naam van A.V. 1923 uit Amsterdam met 1 min. 53.4 sec. Over de wedstrijden bet volgende: Het nummer 200 Meter horden, dat in 4 series verloopen werd, bracht reeds in de tweede serie een nieuw record. Reynders van G.A.C. en Beintema van Hellas brach ten dit belden op 26.6 sec. Dit bleef echter niet zoo, want in de vierde serie verbeterde Waan van „Haarlem" dit en bracht het op 26.2 sec. Hij was hiermede echter nog met tevreden en wist het Nederlandsche record in de finale, die zeer spannend was, te brengen op 26.1 sec.; die was dus 0.8 sec. korter dan het bestaande. Het nummer hoogspringen zonder aan loop werd door den recordhouder A. Ra9 van de A.A.C. gewonnen met een sprong van 1.45 M. Hetzelfde nummer met aanloop bracht weder een overwinning aan den jongen S.L.T.O.-er, K. Roelofs. Hij won dit num mer met slechts 1 c.M. verschil op nummer twee met een sprong van 1.73 M. De 10 K.M. bracht een zevental loopers aan den start, die elkaaT de eer van het kampioenschap van Nederland zouden be kampen. Het sprak natuurlijk van zelf, dat Jan Zeegers dit! nummer zou winnen. Het was zeer jammer, dat Peters (Trekvogels) en Baars (P.P.) niet van de partij waren, zoodat ei van strijd eigenlijk geen sprake was. Zeegers liep in zijn bekenden soepe- len stijl en wist successievelijk alle deelne mers te lappen, sommigen zelfs enkele ma len. Hij verbeterde echter niet alleen het record 10 K.M., doch ook, zooals hierboven reeds medegedeeld, dat van het half-uur en dat van de 8 K.M. Een zeer aardig nummer vormde de 5 K.M. koppelrace, dat door het koppel de Groot en Maas van de Zwaluwen uit den Haag gewonnen werd. De estafettes waren zeer spannend. Dat van de 3 X 1000 Meter werd gewonnen door Feyenoord uit Rotterdam in den tijd van 8 min. 6.2 sec. Hierbij kan men op de laatste 1000 M. een prachtigen strijd aan schouwen tusschen den Feyenoord-men Nieuwland en den A.V.A.C.-er Guus Zee gers. De 10 X 100 Meter estafette bracht voor den ploeg van Vlug en Lenig na een zwaren strijd met de A.V. 1923 uit Amsterdam, zooals reeds boven vermeld, een nieuw re cord op hun naam. De A.V. 1923, welke als tweede binnenkwam, werd echter wegens verkeerd overnemen bij een der wisselpun- ten, gediskwalificeerd en zoodoende werd de A.A.C. tweede verklaard. R.K. Sportvereeniging „Meerburg", Zoeterwoude (H.R.) Gezien de groote en vooral ste-rke deel name aan de athletiekwedstrijden, uitge schreven door de R.K. A.V. „De Bataven", hebben de Meerburgers zich gisteren weer heel ireed gehouden. In het algemeen klas sement eindigde Meerburg op de vierde plaats. Bij de junioren werd C. Meskers onbe dreigd eerste op het niunmer 1500 meter in den zeei goeden tijd van 4 m. 58.8 sec. Hij werd tweede op de 80 M. in denzelfden tijd als no. 1 nJ. in 10.4 sec Dus weer twee zeer goede prestaties van dezen jongen athleet. Bij de senioren werd A Leune goede tweede in de 400 M. (Nieuwelingen) en T. Hakkaart werd 't derde eveneens o.p de 400 M. (Crackes). H. v. d. Steen werd derde op het num mer Speerwerpen (Nieuwelingen) met een worp van 31 meter. Jac. Slingerland was ook weer eens van de partij en werd drie op de 5000 M. (nieu welingen). Een goede prestatie A. Slingerland werd derde op de 1500 M. onacks. Daar hij loopers als Vessies en Haaok tegen zich had, kunnen we hierover dus ook tevreden zijn. Ten slotte werd B. Zandbergen en B. de Kind beiden no. 4, resp. op de nummers speerwerpen (Jun.) en 100 M. (nieuwelin gen). A.s. "Woensdagavond 8.15 uur in-door- trainmg in de Gymn. zaal. Do opkomst Woensdag 1.1. was goed te noemen, doch er waren toch nog enkele athleten afwezig. We hopen dat in het vervolg allen aanwezig zu len zijn. Dinsdagavond as. bestuursvergadering in het patronaat. Aller opkomst dringend gewenscht Voetbaltraining. Zaterdagmiddag 3 uur. VOETBAL R.K. FEDERATIE. De uitslagen. Eerste klasse A. MarsanaSittardsche Boys 34; R. K. V. L. L.Chevremont 21; Volharding Caesar 03; HeliosKimbria 40; V. V. H.—R. K. O. N. S. 2—1. Eerste klasse B. Gennep—R. K. T. V. V. 3—2; Wilhelmi- naVenl. Boys 50. Eerste klasse D. Santpoort-V. I. C. 5—2; H. M. S.—E. M. M. 1—1; V. V. Z.—P. V. C. 2—1. Eerste klasse E. T. Y. B. B.—D. H. L. 6—3; G. D. A— De Spartaan 10; Graaf WillemD. O. N. K. 6—2. Tweede klasse O. Teiilingen—Lisse 21; Blauw Zwart P. F. O. 3—2. V riendschappelijk. LeidenS. J. C, 1—7. Teylingen I—Llsse I 2—1. Onder leiding van scheidsrechter E. van I Haasteren stelen beide ploegen zich met een.invaller op. Lisse won den toss en ver- koo het eerst tegen zon en wind in te spe len, OogenibHkkelijk na den aftrap ontwikkel de een keurig spel waarbij Teylingen de eerste aanvallen ondernam. Ongeveer na een kwartier ondernemen de Lisseman- nen een aanval, gevolgd door een sohot, wel'ke door Horaan wordt gestopt doch nieit goed weggewerkt. De linksbuiten van Lis- j se prof.teerde hiervan gretig door handig in te trappen. Nobel had echter Homans plaats ingenomen en stopte de bal met bei de handen. Penalty. Deze, genomen door Kortekaas, stopt Heiman wel, dcoh kan niet verhinderen dat de terugspringefiden bal door denze'fden speler in een doel punt wordt omgezet. Het spel wordt hier door beter, vooral de voorhoede van Teylin gen gaat zich geducht weren. Na vergeef- sche pogingen geeft v. d Ploeg een center. Homan welke nu de bal mooi voor doel p'iaatst, v. d. Ploeg is er als de kippen bij en scoort onhoudbaar de gelijkmakers. I Spoedig is het dan rusten. Na de hervatting komen de Lissers iet-s 1 mee in den aanval, deze is echter gevaar- lijk. Een schot van Kortekaas dient ver- I melding, Homan is echter voor zijn taak berekend Snel verplaatst het spel zich met I wederzijdsche mooie aanval'en. Zoo is weer i 20 minuten gespeeld a's Teylingen snel aanvat, de bal belandt bij de Lisser ach- terhoede, waar een schermutseling ontstaat j i doordat enkele spelers komen te vallen, j Warmenhoven zag nog juist kans door deze i i kluwen met een harden schuiver het net te I vinden (21). Nu kwam er recht spanning i en na enkele oogenblikken wordt het duis ter voor Teylingen-doel. Homan stopt val lend een schot welke daarna in bu tenspel- positie werd ingetrapt. A's de Lisse aan- hang reeds jube't annnuleert van Haaste-ren dit doelpunt. In groote spanning verliepen de laatsten miunten zonder dat meer ge- doelpunt werd. De scheidsrechter leidde uitstekend. Blauw ZwartP.F.C. 3—2. Omstreeks kwart over twee vangt de wedstrijd aan. Bl. Zw. wint de toss en P.F.C. trapt af. Bl. Zw. neemt het leder over en gesteund door de wind wordt P.F.C. inge sloten. Na een half uur spelen doelpunt de Bl. Zw. rechtsbinnen Door het goede kee pen van den P.F.C.-doelman worden doel punten voorkomen. Eenige aanvallen van PF.C. leveren ech ter niets op. Vervolgens maakt de Bl. Zw. linksbinnen het tweede doelpunt. Hierna is het rusten. Na de thee trapt- Bl. Zw. af. P.F.C. doet eenige aanvallen doc-h de Bl. Zw.-achter- hoede retourneert alles. Daarna maakt weer de Bl. Zw. linksbinnen het 3de doelpunt. Bl. Zw. neemt het kalmpjes op, waarna P.T.C. tweemaal doelpunt. Daarna fluit de scheidsrechter het einde van dezen wed strijd, waardoor de eerste oompetitie wed strijd door Bl. Zw. gewonnen is. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. Sportvereeniging A. S. C. Zoeterwoude (Dorp). Gisteren werd de laatste wedstrijd ge speeld voor de nederlaagwedstrijden tegen D. O. S. II uit Boelofarendsveen. Van beide zijden werd een tamelijk goed spel vertoond. Voor de rust werd er niet ge doelpunt. Na de rust werd het 10 voor D. O. S. door een misverstand in de ach terhoede. Even later werd het 20 toen een A. S. C.-speler in eigen doel scoorde. Daarna heeft A. S. C. het spel volkomen in handen gehad. Door goed samenspel in de voorhoede maakte de linksbinnen 21. Even later profiteerde de midvoor van een misverstand der D. O. S.-achterhoede en maakte gelijk. Kort voor het einde kreeg A. S. C. een vrije trap te nemen wegens hands. Deze werd door den rechtsbuiten ineens ingeschoten, zoodat het einde kwam met een 32 overwinning van A. S. C. V. V. P. uit Den Haag en Leiden II die beiden A. S. C. geslagen hebben met 61, zullen dus een beslissingswedstrijd moeten spelen om den beker. Zooals de leden weten is A. S. C. I voor de a.s. competitie ingedeeld in de 3de klas Dit is ongetwijfeld voor A. S. O. een zeer moeilijke afd. Toch kunnen er, indien alle A. S. C.'ers trouw opkomen, wel goe de resultaten bereikt orden. Daarvoor is echter noodig dat alle ieden zich volkomen geven, steeds goed opkomen, er er vooral voor zorgen, dat er een goede clubgeest heerscht. Gebeurt dit, dan zijn we er van j overtuigd dat A. S. C. in de derde klasse l zal kunnen handhaven. D. 0. S.—V. V. L. 3—3. Gisteren speelde V. V. L. I zijn eerste .competitie-wedstrijd. D. O. S. was de be zoekende partij. V. V. L. wint den toss en D. O. S trapt af. Direct na den aftrap zweeft de bal voor het V. V. L.-doel, doch het juist schot ontbreekt steeds. V. V. L. zet nu ook een aanval op, welke met een doelpunt beloond wordt. Als weer is afge trapt komt D. O. S. weer opzetten en maakt op gelukkige wijze gelijk (1—1). D. O. S. gaat nu een spel ontplooien zoo wij het niet gewoon zijn, tamelijk ruw. Al spoedig loopen nu eer.ige spelers gebles seerd in het veld. Intusschen weet V. V. L. zich toch nog los te werken en als de D. O. S.-keeper even aarzelt, is de midvoor er bij die geen fout maakt (21). D. O. S. komt nu nog woester opzetten, waartegen de onzen niet bestand zijn. Weldra is het dan ook weer gelijk (2—2). Even voor rust krijgt D. O. S. een penalty te nemen, wel ke zij benutten (32). O.i. een foutieve beslissing. Daarna rust. Na de rust heeft D. O. S. weinig meer te vertellen. Als bij een algemeene aanval van V. V. L. een speler vastgehouden wordt in het beruchte gebied, krijgt V. V. L. ook een penalty toegewezen, welke zij eveneens benul ten. (33). D. O. S. stelt zich tevreden door den bal nu maar steeds uit te trappen. Spoedig is nu het einde daar zonder dat er wijziging komt in den stand. Ware de tegenpartij siportief geweest, dan had' V. Y. L. gewonnen, want D. O. S. kreeg meer dan zij verdiende. R. K. Sportvereen. „St. Bernardus". Gisteren speelde het eerste elftal van „St, Bernardus" zijn eerste wedstrijd voor de oompetitie, en wel op eigen terrein, waar zij bezoek hadden van het eerste elf tal der sportvereeniging „A. V. V." uit Leidschendam. Toen te circa 2.30 uur scheidsrechter Van Geer het sein gaf van beginnen, verschenen beide elftallen vol ledig binnen de lijnen, na gehouden loting wint A. V. V. den toss en verkiest voor den wind, maar tegen zon in te spelen. Onmiddellijk na den aftrap ontwikkelt zich aan beide zijden een mooi en vlug spel. V. V. B. wist na ongeveer tien minu ten spelen den leiding te nemen, maar ook spoedig wist een der A. V. V.'ers den gelijkmaker te scoren (11). Nu is echter het A. V. V.-doel geregeld in gevaar en al spoedig moet dan ook den keeper ten tweede male visschen. A. V. V. weet echter spoedig ook zijn tweede doelpunt te ver overen. Voor den rust wist Bahlmann door een keihard schot nog eenmaal den A. V. V.-keeper te verrassen, zoodat de rust inging met 32 in het voordeel von V. V. B. Na de rust werd door beide partijen het spel kalm voortgezet, tot het weder om V. V. B. is dat weet te scoren. Hierna wordt de strijd op vinnige wijze voort gezet, met A. V. V., is het hoewel het zijn uiterste best dcet om den wedstrijd tot een gelijk spel te doen eindigen gedaan. Zelfs een penalty wordt gemist. V. V. B. wist nog eenmaal het A. V. V.-doel te doorboren, zoodat deze eerste goedge- speekle competitiewedstrijd met een schit terende overwinning voor St. Bernardus ten einde kwam. De uitslag werd 52. De scheidsrechter leidde deze wedstrijd tot tevredenheid van beide partijen, ook was er voor deze wedstrijd van de zijde van het publiek zeer veel belangstelling. De leden zorgen er voor dat zij a.s. Woensdagavond allen present zijn op de algemeene ledenvergadering, in den zaal van den heer D. G. v. d. Voort, daar er zeer belangrijke punten besproken moe ten worden. Dus nogmaals: allen present te 7 uur (zonnetijd). R. K. Sportvereen. St. Matthias (Warmond) Onder vrij groote belangstelling had gisteren de match oud-S. M. C.nieuw- S. M. C. plaats. Onder leiding van scheids rechter Righart van Gelder werd begon nen. Nieuw S. M. C. wint den toss en ver kiest met de vrij krachtige wind in den rug te spelen. Als de bal is afgetrapt on derneemt oud-S. M. C. den eerslen aan val, welke echter terstond door de jonge ren wordt overgenomen. Dat de ouderen het voetballen nog niet verleerd waren, bleek spoedig, daar zij voortdurend voor het doel der jongeren zweefden. Na onge veer een half uur spelen weet S. M. C. ech ter plotseling de leiding te nemen. Tot de rust gaat het spel nog vrijwel op en neer met de jongeren iets in de meerderheid. Na de rust ontwikkelt zich een vlug spel. De ouderen, door den wind gesteund, on dernemen aanval op aanval doch de ver dediging der tegenpartij weet van geen wijken. Dan een plotselinge doorbraak van nieuw-S. M. C. en 't is 20. De ouderen zetten de tanden op elkaar en 10 minu ten daarna weet oud-S. M. C. den achter stand te verkleinen. 21). De jongeren pakken dan nog eens flink aan en spoedig vergrooten zij hun voorsprong tot 31. Nog 20 minuten zijn te spelen, doch hoe wel de oud-S. M. C.'ers voortdurend in den aanval zijn, het uithoudingsvermogen laat hen in den steek, en daardoor behaalden de nieuw-S. M. C'.'ers de overwinning. Gaat zoo door jongelui in de a.s. competitie en succes kan niet uitblijven. S. M. C. II en III deelden de puntjes (11). KON. NED. VOETBALBOND. De uitslagen. AFDEELING I. Eerste klasse. H. V. V.Stormvogels 24Het Gooi West Frisia 11; K. F. C.—Hermes D. V. S. 4—0; Sparta—R. C. H. 4—3; Ajax— H. B. S. 6-4. Tweede klasse A. Kinheim—D. W. S. 3—5; De Spartaan— V. V. A. 02; Z. V. V.Haarlem 23; H. R. C.Bloemendaal 41.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6