5PORT en 5PEL DE R. K. SPORTWEEK MAANDAG 21 SEPTEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. DDV0EG5EL De deelnemende ploeg van Rood Wit, tijdens de rust in „Het Roomhuis" te den Haag. Foto Slegtenhorst. DE 40 K.M.-MARSCH DER L. P. S. V. Links boven: Groep deelnemers voor het Politiebureau. Midden: De deel nemers verlaten langs „Zomerzorg" de stad. Rechts onder: Controle aan „Het Roomhuis" te den Haag. Medaillon bo ven: De leider. Medaillons onder: De oudste en jongste deelnemer. Foto Slegtentorst. R. K. SPORTWEEK. De le prijswinnaars der verschillende wedstrijden. Staand No. 4 van links de te dezer plaatse bekende looper Vessies, die meerdere le prijzen behaalde. Daarnaast de voorzitter van D. E. M„ die voor zijn vereeniging voor het hoogst aantal behaalde punten den vereenigingsprijs den Zilveren Beker, in ontvangst nam. Geheel rechts: de heer Janson, de actieve voorzitter van De Bataven. Foto Slegtenhorst. In het eerste nummer won Graafland van Pro Patria, terwijl A. van Bakel met gering verschil de tweede plaats bezette. In de 5000 M. liep P. van Dam schitterend en deed over den afstand slechts 36 sec. langer dan Vessies. Het speerwerpen der nieuwelingen stak niet uit. Brusche, die op den eer sten prijs beslag legde, werd nog over troffen door den eersten prijswinnaar der junioren J. Jansen van Rood Wit (die hiermede de eenige overwinning voor deze club behaalde). Een goed nummer der junioren was voorts de 1500 M., waarin Meskers van Meerburg een heel goeden tijd maakte, vergeleken bij de oudere eersten prijs winnaars in dit nummer. De vereenigingsprijs kwam ditmaal, vooral dank zij de mooie prestaties van Vessies, waartegenover „Holland" niets kon stellen, in het bezit van D. E. M., zoodat den P. van Kampenhout-wisselbe ker verhuisde van Haarlem naar Bever wijk. Na afloop der wedstrijden sprak de voorzitter der Bataven een woord van dank tot deelnemers en publiek, hij wees op het vlot verloop der wedstrijden, memoreerde het groot aantal inschrijvin gen, dat een bewijs is' van den stabielen vooruitgang der athletiek ter plaatse en daarom een stuk propaganda is. Harte lijk dank bracht spr. tenslotte aan de heeren Th. Bergers en A. Meijs voor het vele werk, dat zij voor dezen athletiek- middag hadden verricht, waarna hij het woord verleende aan den voorzitter der Sportcommissie, den heer H. L. J. Tobé, die na een krachtig opwekkend woordje om op den ingeslagen weg voort te gaan met een hartelijke felicitatie aan de win naars de prijzen uitreikte. Tot slot van den athletiekdag sprak nog de heer W. Zwager, secretaris van den D. H. A. K. een woord van dank voor deze nieuwe propaganda voor de at/hletiekbeoefening in de Sleutelstad. De uitslagen. De uitslagen luiden 100 M. senioren, finale: 1. E. Rempe (The Victory, Weesp) in 11.8 sec.; 2. J. Ronde (Holland, Haarlem) in 12 sec.; 3. L. Koek (Holland). 400 M. seniqren, finale: 1. L. Koek (Holland) in 58 sec.; .2. W. Vogel (Hol land) in 58 sec.; 3. F. Hakkaart (Meer burg) in 59 sec. 1500 M. senioren, finale: 1. W. Vessies (D.E.M.) in 4 min. 36.6 sec.; 2. G. Haak (Leonidas) in 4 min. 56.8 sec.; 3. A. Slin gerland (Meerburg). 5000 M. senioren, finale: 1. W. Vessies (D.E.M.) in 17 min. 49.4 sec.; 2. J. Dub- belaar (De Bataven) in 18 min. 46 sec.; 3. G. Haack (D.E.M.). Speerwerpen seniores: 1. J. Bekkering (Jeanne d'Arc) 35.28 M., 2. B. Ronde (Holland) 34.67 M., 3. J. Raaphorst (Jean ne d'Arc) 33.60 M. Kogelstooten seniores: 1. Ohr. Duin (D.E.M.) 10.91 M.; 2. W. Kaptein (D.E.M.) 10.63 M.; 3. M. van Hagen (A.C.E.) 1022 Meter. 100 M. nieuwelingen, finale: 1. B. Bru sche (De Bataven) in 12.2 sec.; 2. W. Schram (D.E.M.) 12.4 sec.; 3. P. van Ben- ten (De Bataven). 400 M. nieuwelingen, finale: 1. W. Kap tein (D.E.M.) in 62.8 sec.; 2. A. Leune (Meerburg) in 63 sec.; 3. R. Schram (D.E.M.). 1500 M. nieuwelingen, finale: 1. G. Graafland (Pro Patria, Zoetermeer) in 4 min. 54.8 sec.; 2. A. van Bakel (De Ba taven) in 4 min. 58.6 sec.; 3. H. van Ba- kelen (Vitesse, Zaandam) in 5 min. 8 sec. 5000 M. nieuwelingen, finale: 1. P. van Dam (De Bataven) in 18 min. 25.2 sec.; 2. Th. Lexmond (Pro Patria) in 19 min. 5.8 sec.; 3. J. Slingerland (Meerburg) in 19 min. 6 sec. Speerwerpen, nieuwelingen: 1. B. Bru- eche (De Bataven) 31.45 M., 2. J. Flipsen (A.C.E.) 31.13 M., 3. H. van der Steen (Meerburg) 30.85 M. Kogelstooten, nieuwelingen: 1. T. Beu- sekom (Holland) 9.17 M., 2. L. Koek (Hol land) 9.16 M., 3. D. Schram (D.E.M.) 8.78 Meter. 80 M. junioren, finale: 1. C. van der Berg (U.D.I., Amsterdam) in 10.4 sec., 2. C. Meskers (Meerburg) in 10.4 sec., 3. P. de Lange (De Bataven). 1500 M. junioren, finale: 1. C. Mes kers (Meerburg) in 4 min. 58.4 sec., 2. J. Hendriks (De Bataven) in 5 min. 3.6 sec., 3. L. Kallenberg (Jeanne d'Arc). Speerwerpen, junioren: 1. J. Jansen (Rood Wit) 31.84 M.; 2. C. van der Berg (U.D.I.) 31.63 M.; 3. J. van Nierop (Jean ne d'Arc) 29.88 M. Het totaal aantal punten door de ver- eenigingen behaald, is: D.E.M. 27 put., Holland 24 pnt., De Bataven 19 pnt., Meerburg 10 pnt., Pro Patria 7 pnt., Jean ne d'Arc 6 pnt., The Victory en Leonidas elk 5 pnt., Vitesse en A.C.E. elk 4 pnt. D.E.M. werd hierdoor winnaar van den P. van Kampenhout-wisselbeker, waar van Holland houdster was. Na de prijsuitreiking stelden de ploe gen voor den voetbalwedstrijd Leiden S. J. C. zich als volgt op: joiden: H. Simonis B. Bekkering H. Goddijn Pompe Brakel Lek v. Teijlingen F. Goddijn Kraan W. Goddijn Kerkvliet 0 Th. v. d. Berg W. Rietmeijer Pz. N. Rietmeijer Hoogervorst Th. Ruigrok Kampen W. Rietmeijer Wz. Uljee v. d. Wei j den W. Vink A. v. d. Holst S. J. 0. Rector Groot deed den aftrap en da delijk ontwikkelde zich een vlug spel, waarbij S. J. C. onmiddellijk een grooten druk op het Leiden-doel uitoefende, zóó, dat al spoedig te zien was, dat de gas ten dezen wedstrijd zouden winnen. De aanvallen van S. J. C. waren evenals het veldwerk veel gevaarlijker dan van Leiden en na enkele mislukte pogingen om te scoren, kwamen de doelpunten los. N. Rietmeijer opende de score met een fraaie kopbal, Hoogervorst maakte 02, W. Rietmeijer 03 en Th. Ruigrok 04. Daarna pakten de Leidenaars wat beter aan en toen Kraan eene een mooie kans had om tegen te scoren, werd hij wat hardhandig opzij gezet, waardoor Leiden eeft penalty kreeg toegewezen, waaruit B. Bekkering doelpuntte. Met 14 ging de rust in. Na de thee ongeveer hetzelfde spel. Leiden combineerde iets beter, maar tot doelpunten konden zij het niet brengen, terwijl S. J. C. den stand opvoerde tot 17 door schoten van Ruigrok, Hooger vorst en v. d. Berg. Jammer was het, dat er voor dezen vriendsohappelijken wedstrijd onnoodig forsch werd gespeeld. S. J. C. bewees intussohen een elftal te hebben, waarmede de tegenstanders in de competitie ernstig rekening zullen hebben te houden, terwijl de wedstrijd voor Leiden een goede oefening was. R. K. Athletiek- en Sportver. „Rood-Wit". Zaterdag namen een zevental leden der wandelafdeeling „De Antilopen" deel aan de marsch der L. P. S. V. Allen hebben deze 40 K.M. afstand- marsch schitterend volbracht en zijn thans getooid met het chitterend L. P. S. V.-kruis. Voor het eerst mochten we het genoe gen hebben eens een wandeling te maken rond Leiden, hetgeen ons werkelijk een groot genoegen deed. Het pas ontworpen wandelcostuum voldeed goed. Op de nationale wedstrijden der Bata ven hebben wij weinig succes behaald, doordat onze beste athleten nog eenigszins stijf waren van de afstandsmarsch. Jan Jansen won den len prijs speerwer pen en verbeterde hierdoor het clubrecord. B. Kriek werd 4 op de 1500 M. en J. Cor- nelis.se 1 in z'n serie en 4 in de finale 80 M. NATIONALE ATHLETIEKWEDSTRIJDEN VAN DE BATAVEN. De Leidsche R. K. Sportweek is gis teren voortgezet met de nationale at letiekwedstrijden, georganiseerd door de dit jaar opgerichte athletiekvereeniging „De Bataven". Ook aan deze wedstrijden ging evenals aan de gymnastiekuitvoe ring van j.l. Donderdag een korte tijd van voorbereiding vooraf. Desniettemin was toch een uitgebreid programma sa mengesteld, terwijl niet minder dan 121 deelnemers hadden ingeschreven, een respectabel aantal, ook al waren er ten slotte enkele wegblijvers. Doordat des morgens op het A. S. C.- terrein een voetbal wdestrijd gespeeld moest worden, kon eerst te 12 uur be gonnen worden met het uitleggen der banen en ving het programma een half uur te laat aan. Door de nummers vlot af te werken werd die achterstand onge veer ingehaald, doch jammer genoeg nam het speerwerpen zooveel tijd in beslag, dat inplaats van even half vijf het pro gramma eerst te half zes was beëindigd. Na de daarop volgende prijsuitreiking moest de voetbalwedstrijd LeidenS.J.C. nog beginnen, zoodat het ongeveer kwart over zeven was, toen men naar huis kon. Dat was veel te laat. Een dergelijke wed- strijdmiddag moet te half zes of uiterlijk zes uur beëindigd zijn, maar het wed strijdcomité stond voor een moeilijk ge val en had er niet veel schuld aan. Even wel zal een volgend jaar toch met der gelijke mogelijkheden rekening moeten worden gehouden. De wedstrijden trokken intussohen wel belangstelling, zoodat we hopen, dat er weer de noodige propaganda van dezen middag is uitgegaan. Onder de aanwe zigen merkten we o.m. op den oud-sport- adviseur rector J. C. C. Groot en kape laan H. Bangert, den nieuwen adviseur, terwijl ook de burgemeester van Oegst- geest, de heer A. J. van Gerrevink, van zijn belangstelling deed blijken. Het programma ving aan met de se ries 10o Meter voor nieuwelingen en se nioren. We zullen niet alle series op den voet volgen. Daarvoor zou te veel plaats ruimte gevraagd worden. In de finale der senioren plaatsten zich geen athle ten uit Leiden en omgeving. De beste in dit nummer was Rempe van The Victory uit Weesp, die een tijd maakte van 11.8 sec., terwijl het D. H. A. K.- record staat op 11.6 sec. In het nummer 400 M. voor senioren wist Rempe zich in zijn serie niet te plaatsen, maar F. Hakkaart ging over naar de finale, waar hij tenslotte de der de plaats bezette achter Koek en Vogel, beiden van Holland, die 58 sec. maakten (ree. 54.6 sec.). In de 1500 M. was er tussohen de se nioren geen strijd. W. Vessies was en bleef allen de baas, zoodat hij te gemak kelijk won en daardoor 10 sec. boven het bestaande record bleef. Slingerland en Haack streden om de tweede plaats, waarbij laatstgenoemde tenslotte won. Eenzelfde beeld vertoonde het nummer 5000 M. W. Vessies kwam, nadat Haack één ronde geleid had, aan den kop. In de derde ronde ging Dubbelaar van de Bataven naar de tweede plaats, maar Haack komt weer voor. Intusschen loopt Vessies steeds meer uit, lapt zelfs drie tegenstanders, loopt steeds meer in op Du'bbelaar en Haack, die in de laatste ronde heftig streden om de tweede plaats maar hij kon hen niet meer bereiken en bleef een meter achter hen, aldus toch op bijzonder fraaie wijze winnend, al was de tijd meer dan 1 min. van het record af. Ook de nummers speerwerpen en ko gelstooten konden de records niet bena deren, zoodat de spanning voor betere prestaties ten eenen male ontbrak. Bij de nieuwelingen vielen de presta ties ook niet mede. Het best waren hier van de loopnummers de 1500 en 5000 M. R. K. SPORTWEEK. De deelnemende elftallen van Leiden en S. J. C. met scheids- en grensrechters. Foto Slegtenihorst.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5