UIT DE OMGEVING BINNENLAND TELEGRAMMEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN Advertentiën. t MAANDAG 21 SEPTEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER, TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 21 Sepfc. 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 777.8 le Stornoway. Laagste barometerst.: 758.5 te Berlijn. Verwachting tot den avond van 22 Sept.: Matige tot zwakke Noord-Westelijke tot Noord-Oostelijke wind. Gedeeltelijk be wolkt. Aanvankelijk nog kans op enkele regenbuitjes. Later weinig of geen regen. Weinig verandering in temperatuur. Sinds Zaterdag is in het Westen de ba rometer nog gestegen, zoodat thans over Groot-Brit tannië en Ierland een gebied i3 gelegen, waar het overdag zonnig weer is, terwijl de nachten vooral in het Noor den zeer koud zijn. Het slechte weer-ge- bied over Scandinazië verdween, doch een barometerdaling in Duitsohland veroor zaakte daar buiig weer. De druk-verdee- ling geeft echter geen aanleiding cm in den loop van de volgende dagen een plot selinge verslechtering van den weerstoe- stand te verwachten, hoewel bij de krach tige aanvoer van koude lucht uit het Noorden temperatuurstijging nog wel uit zal blijven. LUCHTTEMPERATUUR: 11.— gr. 0. -j*!: WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 15, 12 uur 15.5 en 3 uur 16 gr. C. Zweminrichting „De Zijl'*: 7 uur 14.5, 12 uur 15 gr. en 3 uur 15 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.T Van Maandagnamiddag 7.32 uur tot Dinsdagmorgen 6.15 uur. HOOGWATERSTAND Hoog water te Katwijk aan Zee op Dinsdag 22 September voorm. 1.10 uur en nam. 1.0S uur. De opbrengst van den bloemendag voor het R.-K. Huisv.-Comité is f481.77, waar onder begrepen een gift van f 10 gezonden aan de penningmeesteresse. Dank aan al len, die tot het weisagen hebben meege werkt. H. M- de Konigin is hedenmorgen per auto gaande naar Het Loo onze stad ge- NOORDWIJK. Priesterjubileum Pater Dr. Wagenaar. Ter gelegenheid van het 25-jarig priester jubileum van Pater Dr. Wagenaar, zal de Zeer- eerw, jubilaris morgenochtend in de parochie kerk van St. Jeroen te 8 uur een plechtige H. Mis uit dankbaarheid opdragen. In den na middag van 12 tot 2 uur zal er gelegenheid zijn den jubilaris te complimenteeeren in Huize „Briesen". De Noordwijkerhoek-brug weer open gesteld. Zaterdag is de Noordwijkerhoekbrug na een af sluiting van 6 maanden weder voor het verkeer opengesteld. Reeds enkele dagen was de brug met oprit reeds klaar, doch vermoedelijk heeft men het halve jaar vol willen maken, want op 19 Maart werd deze brug voor het verkeer af gesloten. Het brugdek gebouwd op de oude hoofden der brug, is geheel van ijzerconstructie op dezelfde breedte van de oude brug, doch ligt nu 20 cM. hooger, zoodat de reeds steile oprit er niet beter op geworden is, en het was geen overbodige luxe geweest als het begin de zer oprit vanaf Noordwijk een grootere bocht had gekregen. Het droevig ongeluk van Vrijdag. Het 4-jarig zoontje van K. alhier, hetwelk Vrijdag avond door een auto werd aangereden, doordat het knaapje onverwachts uit een slop kwam loopen, heeft hierbij een schedelbreuk, hersen schudding en een bloeduitstorting bekomen. Hoewel de toestand niet geheel hopeloos is, is de toestand toch heel ernstig. LISSEè Het 15-jarig Jubileum der St. Vincentius- vereeniging. Zondag jl. herdacht de St. Vincentius- vereeniging het 15-jarig bestaan. Des mor gens om 7.45 uur werd in de Parochiekerk van de H. Agatha een H. Mis opgedragen voor de levende en overledene weldoeners en leden dier vereeniging. Onder iedere H. Mis hield de zeereerw. heer Burwinkel een liefdadigheidspredikatie, gevolgd door een opertsohaalcollecte ten bate van deze Vereeniging, welke opbracht 552.33.. Des avonds om half acht had de f eest- vergadering plaats. Uitgenoodigd waren alle besturen van plaatselijke vereenigin- gen met hunne dames. Voorts verleenden dezen avond hunne medewerking de R. K. Mandolineclub en de R. K. Gemengde Zangvereeniging. Onder de genoodigden merkten we op Burgemeester Baron van Wijnbergen, Pater mr. E. v. d. Helm, directeur van 't St. Willibrordusgesticht te Katwijk en Dr. F. G. M. Haase. Voordat een aanvang werd gemaakt met het offi cieel gedeelte voerden de Mandolineclub en de Zangvereeniging enkele nummers uit. Hierna werd deze avond met gebed door den vooraitter, den heer G. v. d. Veld, geopend. De aanwezigheid van zoovelen is een bewijs van het medeleven met deze zoo nuttige instelling. Wij vieren feest bij ons 3e lustrum, waar wij wel trotsoh op mogen gaan. Sinds de oprichting is er heel wat in deze vereeniging behandeld, hetgeen spreker wil overlaten aan den secretaris dezer vereeniging, den heer CL G. Schraag. Uit dit verslag ontleenen wij het vol gende. Gewag werd gemaakt van het mild dadig medeleven der Lisser parochianen. Den 15en Februari 1916 werd deze vereeni ging opgericht door Pastoor Thomann. De conferentie telde 16 leden. In die 15 jaren werden ons drie door den dood ontnomen, nl. de heeren Riggel, Promes en Schilder, Met hen gingen heen mannen, die ieder oogenblik van hun leven veil hadden voor den armen medemensch. Vooral het lot der kinderen heeft deze ver. aangetrokken, 3 jongens werden verpleegd in Groeneeteijn en 2 in Heibloem, terwijl 1 meisje werd ondergebracht in het Èlisabebh-Gasthuis te Amsterodm. Hieruit volgde oprichting van het liefdewerk tot Kinderbescherming Thans zijn er 12 in gestichten en 8 in ge zinsverpleging ondergebracht. De op brengst 'van de weldadigheidszegels le verde jaarlijks een bedrag op vanaf f9 40. Gedurende de 15, jaren, dat deze Vereeni ging bestond, heeft zij uitgereikt 32.390 L. melk, 9351 eieren, 828 pond rundvleesch, 5242.aan boodschappen, 2300 pond brood, 12 mud en 90.5 kg. boonen, 453 pond spek, 3 mud aardappelen, voorts brand stoffen, levertraan en half mud tarwe. Als blijde herinnering aan de distribu- tietijd: er werden 176 porties der Centr. keuken uitgereikt. Verder een wagonlading kleedingstukken tot een bedrag van 2348.89. Ieder jaar werd aan een groot aantal gezinnen een Kerstgave uitgereikt. De collecte op de conferenties leverden 4880.99 op. De opbrengst der busjes langs de huizen 7844.22, liefdadigheidsconfe renties brachten op 10753.89. Voorts werd in 1930 en 1931 bloembollen veilingen gehouden, waarvan de opbrengst schitterend te noemen was. Een subcomi té werd opgericht tot huisvesting van Weensche kinderen. Veel is godaan voor de noodlijdende Hongaarsohe Priesters, en de hevige watersnood. Spr. spreekt den wensch uit, dat wij allen de kracht mogen ontvangen te blijven werken tot heil van deze zoo nuttige instelling, tot heil van onzen armen medemensch. Een dankbaar applaus volgde op dit keurig jaarverslag. Het woord werd nu verleend aan Pater mr. v. d. Helm, die een causerie hield over het Vincentiusliefdewerk. De St. Vincen- tiusvereeniging is een ernstige vereeniging en daarom past bij een lustrum dezer ver eeniging een ernstig woord. Deze vereeni ging heeft een dubbel doel' liefdadigheid en zelfheiliging. Op den bezitter van de tijdelijke goede ren rust de plicht zijn noodlijdenden even- mensch bij te staan. Wij zijn alle kinde ren van één Vader. „Wat gij den minste der mijnen gedaan hebt, dat doet gij aan Mij." Men beweert wel eens van andere zijden, dat onze charitatieve arbeid den verkeerden kant uitgaat. De eigenlijke liefdadigheid kan de overheid niet uit oefenen, daar zij niet beschikt over liefde, dus geen liefdadigheid. Dit kan alleen de St. Vincentiusvereeniging, Wat deze ver eeniging doet gaat ver uit boven de be deeling. Wanneer spr. zich indenkt voor welke moeilijke zorgen, wegens de werkloosheid, deze ver. dezen winter komt te staan, dan zal er van onze Roomsche Oharitas veel worden gevergd. De nood is thans al schrikbarend toegenomen, men leest het in de dagbladen, dat het spant. Katholiek Lisse is deze Ver. darikbaar voor al het goede wat zij gedaan hebben. Laten van deze dankbaarheid guldens, kwartjes en dubbeltjes uw tolk zijn. Een warme ovatie had deze spreker in ont vangst te nemen. Voorts sprak de eere-voorzitter, Pastoor Thomann, woorden van felicitatie tot het jubileerend bestuur en sprak den wensch uit, dat het bestuur nog jaren lang de groei móge zien van deze sympathieke Vereeniging. Spr. hoopte dat de parochia nen, ijveraars zouden blijven in goede werken. Hierna werd gecollecteerd, welke collecte opbracht 77.65. De Zangver. zong „Lauda Sion" van Olivier Koop. Vervolgens trad voor de laatste maal op de Mandolineclub „Sancta Lucia". Voorts sprak de Burgemeester nog een enkel woord. Wat is het toch prachtig, zei- de spr., wanneer wij met recht, een avond vieren van Roomsohe Blijdschap. Vooral in dezen tijd wordt veel voor deze ver. ge vraagd. Het is opgevallen, dat de katho lieke liefdadigheid zich zoo schitterend heeft getoond. Spr. hoopte, dat de Vincen- tianen hun liefdadige taak nog lange ja ren zouden uitoefenen tot leniging van de nood der menschheid. Gekomen aan het einde, dankte de Voorzitter alle sprekers en de beide mu- z iekve re e n igin ge n. ALPHEN AAN DEN RIJN. De renner rende door. Door P. aan den Steekterweg werd bij de politie aangifte ge daan dat hij' Zondagmorgen werd aangereden door een wielrenner, waardoor hij met zijn rij wiel kwam te vallen en ontvellingen aan zijn handen opliep, terwijl zijn kleeren werden be schadigd. De wielrenner was zoo vriendelijk door te rijden. Wielrenner gevallen. Tusschen de Gouw- sluische bruggen kwam Zondagmorgen een wielrenner in aanraking met een auto. De fietser kwam daarbij zoo te vallen, dat hij het bewustzijn verloor. Het rijwiel werd aanzienlijk beschadigd. Met een auto werd de man naar zijn woning te Leiden vervoerd. Een jolig stel visschers. Zondagmorgen omstreeks half elf passeerde in de Wilhelmi- nastraat een vrachtauto bestuurd door H. uit 's-Gravenhage, waarin een aantal visschers wa ren gezeten; plots geraakte de stuurinrichting defect, de auto die rechts van den weg reed, tippelde naar links het trottoir op en kwam in botsing met de muur van eenige daar ter plaat se staande huizen en bleef enkele meters ver der staan. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, doch het vehikel werd zoodanig beschadigd, dat he'. door een kraanwagen moest worden weggesleept. R.K. HANDELSH00GESCH00L. Overdracht Rectoraat. Den rector magnificus der R.K. Handels- hoogoschool te Tilburg, prof. dr. F. Weve O.P., heeft heden het rectoraat overgedra gen aan mr. E. Gimbrère en daarbij een rede uitgesproken waaraan het volgende is ont eend Het aantal volledig ingsechreven studen ten bedroeg gedurende het eerste studie jaar der Hoogeohool (dus 1927—'28) 28. Het. jaar daarop war ener 53 wat een aanwas be- teekende van 25. Het daaropvolgend jaar 80, dus een groei van 27 Hte vierde, nu af gesloten studiejaar eindeilijk bnaoht het e.ndcijfer van 91 volledig ingeschrevenen, een vermeerdering derha ve van 11. Dat dit vierde studiejaar sleets een aanwas van 11 ingeschevenen vertoont, zou op het eerste oog een betrekkelijk sterken teruggang van den normalen groei doen vermoeden; men bedenke echter, dat bij bijv. een jaarlijk- schen aanwas van 25 studenten onmogelijk het cijfer na vier jaren kan geste d worden p pl.m. 100. Immers is er altijd een zeker aantal studeerenden dat de studie aan de hoogeschool afbreekt; zoo hebben van de 87 die in de eerste drie jaren werden inge schreven elf hun studie niet voortgezet (men kan nog niet zeggen hoe dit cijfer na dit vierde jaar zal zijn). D;t in aanmerking genomen is dus de groei van het aantal studeerdenden gedurende het laatste jaar geenszins ongewoon gering te achten, al hoewel het aantal voor het eerst volledig ingeschrevenen in het nu afgeloopen jaar 22 bedroeg en daarmee bij de vorige jaren ten achter bleef; want toen bedroeg dit cijfer resp. 28, 27 en 32. Zeker is dót dus een nadeelig verschil maar dat in geen en kel opzicht behoeft te verontrusten. Met groote erkentelijkheid het feit'me- moreerend dat de zoo algemeen betreurde Staatsman Z.Exc. Mgr. Dr. W. H. Nolens ons nóg bij zijn leven en in den loop van het laatste jaar een belangrijk deel zijner bibilotheek afstond. Bij deze naam zou spr. een oogeniblik wil len stilstaan Niet zoozeer omdat met hem aan den Raad van Toezicht der Hooge school een zijner meest representatieve fi guren ontviel als wel om het feit. dat voor onze katholieke Handelshoogschool de naam Nolens eigenlijk een program in houdt. De harmon.sche evenwichtige vor ming van dezen begaafden leider omvatte immers de elementen die, naar onzen smaak en denkwijze, aldus spr.. den soci aal-econoom uitmaken, voor zoover deze zich niet enkel met vaktechniek wil tevre den stellen. Nolens was als wijsgeer en als socioloog gevormd in de chool van Thomas Aquino, maar tegelijk was hij zoowel door voortdurende studie als door jarenlange en veelzijdige ervaring in de economie zeer bijzonder bedreven. Socioloog en economist, was hij dus, ook zonder koopman te zijn een samenvating van datgene wat de op'eiding hier in Til burg beoogt een lichtend voorbeeld en een les. Spr. ZO" de studenten dezer hoogeschool en ook de andere belangstellenden in dit verband speciaal nog eens wi'len wijzen op do groote beteeikenis eener meer wijsgee- rige beschouwing der dingen, waardoor het oordeel over talrijke problemen ongemeen verdiept wordt en verhelderd. Heiraan voegde spr. toe, dat voor de oplossing der sociaal-economische proble men vooral niet enkel wijsbegeerte maar ook kennis der economie noodzakelijk is. Gij zult vinden dat dit vanzelf spreekt als gij wat verder om u heen ziet zult gij gewaar worden dat er heel veel gepraat en geliefhebberd wordt inzake sociaal-eco nomische vraagstukken zonder dat ook maar elementaire kennis der economie aanwezig is. Het is wel merkwaardig dat men klaarblijkelijk het recht schijnt te hebben op dit terrein zich zonder voldoen de scholing te bewegen: er is geen vak, dat zooveel door dilettanten betreden en bewerkt wordt als dat der sociale we tenschappen, geen vak waar het zoo als vanzelfsprekend wordt beschouwd dat ieder die een vlot spreker is moet worden gehouden voor een meester. Ook zoo ontstaan de holle leuzen, zoo rijzen de onvervulbare eischen, de heetge bakerde hervormingsprograms, zoo voi- rnen zich met de heiligste bedoelingen overigens de demagogen, zoo groeien de valsche beschuldigingen en de animosi teit. Nolens was in zijn denken en optreden de zuivere antithese tot dat onverant woordelijk dilettantisme. Hij was een lei der van beteekenis omdat hij onophoude lijk de economie en de economische reali teit bestudeerde. Het verdroot hem, dat er zoovele hervormers waren zonder econo misch inzicht, en hij placht tot de voort gezette ernstige studie dezer wetenschap niet kracht aan te sporen. Spr. besloot met zijn verwachting uit te spreken, dat de Handelshoogeschool een tijdperk van bloei tegemoet gaat. Het is en blijft de armoede van onzen tijd dat het zoovelen schort aan de juiste begrippen d.w.z. aan 't weten van hetgeen de ouden noemden de „quidditas" der dingen, dat wat antwoord geeft op de vraag: wat is precies dit of dat; ook de goed en de zéér goed willenden lijden veeal aan dit defect als gevolg van hun gebrekkige vorming en van de heerschen- de mode. Toch bij de heillooze verwarring op wijs- geerig terrein die heden ten dage heerscht, mag het wellicht een zegen genoemd wor den, dat de universiteit niet per se en aan een ieder filosofisch onderricht hoe dan ook opdringt. Beter geen wijsbegeerte dan valsche wijsbegeerte. (Ongecorrigeerd); i i LEIOEN. Ondertrouwd: H. van den Berg en C. Voorbij. A. Stikkelorum gesch. 26 j. en A. Paling jd. 23 j. D. Hogervorst wedr. 54 j. en J. Beij gesch. 36 j. P. Kan- bier jm. 25 j. én H. Blansjaar jd. 21 j. Geboren: Angenieta dr. v. J. de Tombe en E. Zirkzee. Overleden: A. Draaijer m. 62 j. J. Tibboel m. 8 j. J. C. Riugrok van der Werven m. 39 j. R0EL0FARENDSVEEN, 21 Sept. Groen- tenveiling. Sla 40—2.40 p. 100 krop, me loenen 315 p. stuk, tomaten 2.206.p. 100 pond, snijboonen 1.404.80, idem stek 701.10, dubb. stam 2.30, alles per 10 K.G. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK IN ROEMENIE. Twee treinen in vlammen. BOEKAREST, 21 Sept. (V. D.). Op den spoorweg PloosÜSlobozia heeft een ern stig spoorwegongeluk plaats gehad. Een transporttrein met 50 tankwagens met benzine is in volle vaart met 'n leege trein in botsing gekomen. Do locomotief en de 3 eerste wagens ontspoorden en werden vernield. De wegstroomende benzine stond bijna onmiddellijk in brand. In eenige mi nuten vormden beide treinen één groote vlammenzee. Tot dusver zijn 5 lijken ge borgen. DE TERUGSLAG IN HET BUITENLAND. Frantche hulpmaatregelen. PARIJS, 21 September (V.D.). De plot- se'inge verschijning van de financiecle crisis in Engeland heeft in Fransche politieke en regee- ringskringen groote spanning veroorzaakt. De Fransche regeering houdt zich reeds bezig met dringende hulpmaatregelen, welke zij voorne mens is, in overleg met de Federal Reserve Banks te nemen. De minister van financieën Flaudin heeft eenige Fransche deskundigen uit Genève en Londen teruggeroepen om nog heden met hem de maatregelen te bespreken, welke in verband met de crisis in Engeland noodig zijn. De gouverneur van de Banque de France Moret verklaarde aan een vertegen- j woordIger van Agence Economique et Finan- j cière, dat de Fransche regeering na bestudee ring van den toestand besloten heeft, de Pa- rijsche beurs niet te sluiten. Hoogstens zullen eenige beperkende maatregelen worden geno men. Van Fransche zijde bestaat geen reden tot ongerustheid. Zijn valuta is zeer vast en de I goudvoorraad van Frankrijk, evenals het dol- j lar-tcgoed waarover men te New-York beschikt maken de positie van den franc onaantast- baar. Morel voegde hieraan toe, dat juist voor de Fransche financiers en bankiers het parool moet zijn: „Koud bloed, geduld en vertrouwen" De Fransche r"geering is reeds Vrijdag door den Franschen zaakgelastigde te Londen van den toestand op de hoogte gesteld en zij heeft de Engelsche regeering onmiddellijk doen weten, dat zij alles zal doen wat in haar ver mogen is, om in te grijpen. Duitsche beurzen gesloten. BERLIJN, 21 September (V.D.). Naar uit Keulen gemeld wordt, zal de beurs aldaar he den in verband met de gebeurtenissen te Lon den gesloten zijn. Het bestuur van de effectenbeurs te Ham burg deelt mede, dat de beurs aldaar tot na der order gesloten blijft. De beurs te Frankfort a. Main zal weliswaar open blijven doch noteeringen zullen niet plaats vinden. Het vrije beursverkeer vindt niet plaats. Ook te München zal geen noteering aan de beurs van heden plaats vinden. De vrije handel in effecten is verboden. WISSELNOTEERINÜEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.53i/? Londen 12.031 /8 New ïork 2.473,1 Parijs - 9.703/i Brussel 34 56 Zwitserland k.46.39 Milaan 1297 Madrid 22.55 Oslo 66.221/2 Kopenhagen 66.221/2 Stockholm M 66.30 Weenen 34.841 /2 Praag 7.341/9 Boedapest BEURSOVERZICHT. De scherpe reactie gisteren in Wall- street aJsmede <le berichten uit Engeland, dat de goed-uitvoeren een onrustbarend karakter gaan dragen, waren oorzaak van een hernieuwe daling van het koerspeil. Het publiek, dat gisteren hier en daar wat materiaal heeft opgenomen, was weer ver- kooper, zoodat de noteeringen over de geheele linie sterk terugliepen en weer daalden tot het peil van Donderdag en zelfs daaronder. Voor een Zaterdagmorgen ging er vrijveel om, maar de handel had een ordelijk verloop. De grootste affaire had plaats in Kon. die van ernstig aanbod te lijden haden en na 12 pet. lageren in zet nog verscheidene punten moesten prijs geven- De Amerikaansche oliesoorten wa len eveneens lager. Industrieelen betrek kelijk kalm. Unilevers reageerden tot 110.5 zonder dat van een noemenswaardig her stel sprake was. Aku's verloren 5 pet. Phi lips kwamen weer beneden 60. H. V. A.'s waren pl.m. 18 pet. lager. De minder cou rante soorten braohten het er niet veel beter af. AMSTERDAM, 21 Sept. Vee. Aange voerd 330 Vette koeien, le kwal. 0.840.88, 2e kwal. 0.700.S2, 3e kwal. 0.600.68, min dere soorten 0.50—0.58 per K.G. slachtge- wicht. 120 Melk- en Kalfkoeien '220340. per stuk, 54 Nuchtere kalveren 813.65 Schapen 2026 per stuk, 900 Varkens, we gende van 90110 K.G. 0.510.52, Zware varkens 0.49—0.50, Vette varkens 0.480.49 per K.G. slachtgewicht, 84 Paarden 90 160.per stuk. Aangevoerd 3 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. ROTTERDAM, 21 Sept. Vee. Aange voerd 1510 varkens, 328 vette runderen, 214 kalveren, 739 schapen of lammeren. Prijzen per J4 K.G.Koeien le kwal. 4245, 2e kwal. 3537, 3e kwal. 2327 H, kalveren le kwal. 6065, 2e kwal. 5057 3e kwal. 42 Yi47 J4, schapen le kwal. 23, 2e kwal. 21 3e kwal. 1621 per stuk, varken le kwal. 20 Yz2e kwal. 20. Zuiglammeren 1924, overjarige lammeren 1925. Koeien slappe handel, prijzen lager; ossen en stieren geen noteering, vette kalveren zeer trage han del, prijzen vorige week konden met moeite gehandhaafd blijven, schapen slechte han del, prijzen lager, varkens redelijke handel, prijzen iets lager, zouters williger handel, ongeveer zelfde prijzen. BOSKOOP. 19 Sept. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 10 17, Golden Ophelia 1422, Marcel Rouyer 1726, Hadley 2044, Cladius Pernet 24 51, .Columbia 16—28, Butterfly '2042, Mac Keiler 2032, Wilh. Kordes 2039, Mad. Jules Bouché 2035, Rosalandia 2039, Phoebe 2030, Aug. Noack 1423, Eise Poulsen 4080, Salman rose 2737, v. Ros- sem 12—24, Briarcliff 15—30, Polyantharo- zen 25—39, Winneb 15—24, Germania 14— 25, Kilham 15—25, Potin 1523. Dahlia's, grootbloemig 15, Chrysanten, tros 701.2C, Gladiolen 7, Asparagus 1523, Clematis Durandi 24—35, Anjers 10—14, Physalis Franehetti 15—29, Vuurpijlen 18, Gerbera 5765, Zinnea 14, Clematis Pr. Hendrik 2.70. Na een langdurig, gedragen lijden, voor zien van de H.H. Sa cramenten der Ster- venden o tot onze heid, ons ïr oudste Broer, C0RNELIS/CU BRUI^iNKX, in den yleeftijd van lfi jaar. Zijn diep bedroefde Ouders: J. BRUININKX O. BRUININKX— VAN LEENT. Leiden, 19 Sept. 1931. Zuid singel 30. Algem. kennisgeving. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Woensdag 23 Septem ber 10 uur 15 op de R. K. begraafplaats a. d. Zijlpoort. Heden overleed, zacht en kalm, voorzien''van de H.H. - Sacramenten der Stervenden,-mijn dierbare— Eqhtgenoote en dtt: kinderen /zorg zame' Vloed/r, 8833 HELEfiA CATHARINA f. d. MEER geb. fpiSÉjEl^pORP, in d«N^uderdcm van f 37 jaar. Uit aller naam: JAC. v. d. MEER Dz. Roelofarendsveen, 20 September 1931. Lange weg B. 489. De H. Uitvaartdi. st zal gehouden worden Woensdag 23 Sept. te 10 uur in do Parochie kerk te Roelofarende- veen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3