De zeven Raadsels t MAANDAG 21 SEPTEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER Auto bij Velp tegen tram- mast gereden. Een doode, drie zwaar gewonden. Zaterdagavond omstreeks kwart voor elven had op den Arnhemschestraatweg onder de gemeente Velp een zeer ernstig auto-ongeluk plaats. Op dat tijdstip kwam uit de richting Arnhem een personen-au^o van de Gazelle-Rijwielenfabriek te Dieren, bestuurd door den heer Kortlang, vertegen woordiger bij genoemde fabriek. Door nog niet opgehelderde oorzaak kwam de wa gen in botsing met een mast van de elec- trische tram. De schok was zoo hevig, dat behalve de bestuurder van den wagen ook de bij hem in den auto zittende passagiers, t.w. de heeren Th. Willernsen en Berends«n en mevr. Berendsen, ernstig gewond wer den. Geneeskundige en politioneele hulp was vrij spoedig ter plaatse en bevrijdden de slachtoffers uit hun benarde positie. Zij moesten allo vier naar het Algemeen Zie kenhuis alhier worden overgebracht. Bij aankomst aldaar bleek de heer Th. Wil lernsen inmiddels aan de bekomen verwon dingen te zijn overleden. De toestand van de andere slachtoffers is ernstig. Omtrent de oorzaak van het ongeluk is nog niets met zekerheid te melden. De auto werd ernstig beschadigd. De burgemeester van Rheden, de heer Zimmermann, alsmede de politie uit Arnhem en Rheden waren spoedig ter plaatse aanwezig. Dr. Teenstra verleende de eerste geneeskundige hulp. DE MISLUKTE TREINAANSLAG TE SITTARD. Kwaadwilligheid in het spel. In verband met het voorgevallene in den nacht van Dinsdag op Woensdag, waarbij kwaadwillige handen pogingen hebben in 't werk gesteld om de snel trein tusschen Susteren en Nieuwstad te laten ontsporen \Varen Vrijdag ter plaat se verschenen de inspecteur van het ver voer en meerdere autoriteiten der Ned. Spoorwegen ten einde een nader onder zoek in te stellen. Nader vernemen wij, dat in ieder ge val kwaadwilligheid in het spel is. De ketting, die om de rails lag gebonden, werd 14 dagen geleden in de buurt van Susteren gestolen. De Justitie heeft thans de zaak in handen. AANSLAG OP EEN JACHTOPZIENER. Gistermiddag omstreeks 5 uur betrapte de jachtopziener E. van Honschoten in de Zandvoorlsche duinen den Haarlemschon strooper J. de W. Plotseling trad de stroo- per op den jachtopziener toe en greep hem bij den keel. Tevens bracht hij hem met een mes een steejr onder het linkerschou derblad toe. Een duinwandelaar heeft den gewonde, wiens toestand zeer ernstig was, naar de Bodega „Driehuizen" aan het einde van den Boulevard gebracht, waar dr. Faas- sen de eerste hulp verleende. De toestand van den jachtopziener bleek zoo ernstig te zijn, dat onmiddellijke overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk bleek. Hij is daarop naar de Maria-Stichting te Haarlem vervoerd. De dader werd eenigen tijd later door de politie in de duinen aangehouden en in bewaring gesteld. Het mes, waarmede de daad bedreven was, werd op hem be vonden. De ontvluchte meisjes terecht. De twee uit het gesticht „Kinderzorg" te Leur ontvluchte meisjes zijn beiden weer terecht. De jongste, de 15-jarige H. V. is be houden in de ouderlijke woning te Bruns- sum aangekomen. FEUILLETON. door CHRISTIAN HAUGEN. 5) Had Perring op dat oogenblik niet juist een vriend ontdekt, dan zou hij verbaasd gestaan hebben over de ontsteltenis, die zijn woorden te weeg brachten. Perring's vriend kwam bijzitten en Ken- ton had nu een gereede aanleiding om te verdwijnen. „Ik ben dood op", zei hij. „Bedenk, dat ik maar drie uurtjes geslapen heb. Ga je nog naar de club". Kenton wilde uitvisschen of er nog ge vaar bestond, zijn vriend in 't theater te ontmoeten. „Ik weet 't nog niet. Als ik iemand kan vinden, die mee wil, dan ga ik naar „Can dida". Dick's vrees bleek ongegrond te zijn. De majoor kwam niet. En ook was er niemand van zijn kennissen in 't theater. Zijn ver houding tot lady Evelyn werd dus dien avond niet ontdekt. De voorstelling liep ten einde, het tal rijke publiek stroomde de straat op en de file van auto's en rijtuigen loste zich wel- lra naar alle richtingen op. Lady Evelyn en sir Richard bleven als atsten in den foyer achter. De jonge da me stond voor een spiegel en plooide haar Het oudste meisje, de 19-jarige T. K. werd eenige dagen later te Spekholzer- heide aan rhouden. Zij was in overtre ding van de motor- en rij wiel wet en bij het opmaken van een proces-verbaal bleek alras, dat men met het door de politie gezochte meisje te doen had. Door den gemeente-veldwachter van Kerkrade is ze weer naar het gesticht „Kinderzorg" getransporteerd. De beide meisjes hadden den weg van Leur naar Zuid-Limburg gedeeltelijk te voet, gedeeltelijk per vraohtauto afgelegd. Ergerlijke toestand na een verkoop bij executie. Onlangs had te Tholen een verkoop bij executie plaats ten laste van den land bouwer D., ter oorzaak van „achterstal lige paoht". Er werd eohter door zoo goed als niemand geboden. Alles werd ingekocht door iemand uit Numansdorp tegen zeer lagen prijs. Toen de kooper door den notaris een herverkooping wilde doen houden, werd door den deurwaar der beslag gelegd, aangezien vermoed werd, dat er met den verkoop iets niet in den haak was. Intusschen is hieruit een procedure voortgevloeid, die langen tijd kan duren. Het ergerlijke geval doet zich nu voor, dat al de veldvruchten op het veld staan te rotten, dat in de weide 11 runderen loopen, die bijna geen voedsel meer heb ben, terwijl de dieren alle in erge mate ziek zijn. Reeds is een der dieren ge storven. De verontwaardiging over deze wijze van doen op het eiland Tholen is groot. Indien er binnenkort niets ge beurt, sterven al deze dieren, daar ze lijdende zijn aan longworm (strongylus mioruris). UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Gemeenteraad. De raa/d dezer gemeen te vergadert Woensdag o-m 2 1/1 ure. (Zo mertijd). Onderwerpen ter behandeling: 1. Aanbieding der gemeentebegrooting, dienstjaar 1932; 2 Benoeming van een lid en een plaatsvervangend lid in de commis sie van georganiseerd overleg voor de ambtenaren in dienst der gemeente Alke- made; 3. Benoeming van een lid der com missie voor de landerijen te Huigsloot, va cature J. van der Geest, en benoeming van drie leden in genoemde commissie we gens periodieke aftreding op 1 Januari 1932 van de heeren J. N. Los, P. de Jong en G H. Rotteveel; 4 Voorstel van burgemees ter en wethouders tot opheffing van de zekerheid van den in 1929 eervol ontslagen gemeente-ontvanger, in verba.nd met de vastste'ling van de gemeente-rekening, dienst 1929; 5. Wijziging gemeente-begroo- ting. dienstjaar 1931; 6 ingekomen htukken en mededeelingen. OUD-ADE. Verdronken. Vrijdagmiddag is het dochtertje van den veehouder C. de H. alhier in een onbewaakt oogenblik verdronken in de Zevenhuizer- sloot De timmerman V. die ter plaatse aan het werk was zag het schortje van de kleine in het water drijven. Van het lijkje dat uit het water werd gehaald bleken de levensgeesten reeds geweken te zijn. De in- midde's ontboden geneesheer kon slechts den dood oonstateeren. De vele verdrin- kingsgevallen in den laatsten tijd in deze gemeente voorgekomen manen de ouders tot groote waakzaamheid aan. Geboren: Johanna Marit, zoon van G. P. v d. Hoorn en M. Krijger Maria Wilhelmina, dochter van N. H. van Klink en A. Zaal. Ja-cobus Maria, zoon van J. N. van Vel zen en A. P. Klein. Nioo'aas Johannes, zoon van P Oomen en J. Th. Riet-broek. Maria Johanna, dochter van C J. van der Geest en M. J. C. Waasdorp. Sinmon Jacobus, zoon van M. S. van Kins en M. G. A. Bakker. Johanna Pe- sluier. Kenton had zoolang haar tooneel- kijker en handtasch overgenomen. Er lag een trek van teleurstelling op zijn gezicht, wijl lady Evelyn zijn uitnoodiging tot een souper afgeslagen had. „Neen, ik kan niet", had zij geant woord. „Zelfs al zou ik graag willen. Mijn vader wacht op me." Hij trachtte zijn slechte stemming te ver bergen toen zij de trappen afgingen en hij haar op straat vergezelde. „Maar u zult me toch zeker wel toe staan om u naar huis te rijden 1" vroeg hij, terwijl hij een auto wilde aanroepen. Zijn eigen wagen was dezen middag juist de fect geraakt. Op hetzelfde oogenblik kwam echter een keurige, grijze auto, van kostbare uitvoe ring aanrijden en hield stil, vlak voor de plaats waarzij stonden. „Dit is mijn auto", zeide zij. „Ik moet alleen rijden en u moogt mij niet vol gen." Zij reikte hem de hand ten afscheid. „Wanneer zie ik u weer?" vroeg Ken- ton. „Als u er lust toe hebt en u zich niet verslaapt, dan weer in Hyde Park op de zelfde plaats en denzelfden tijd als van morgen. Zij glimlachte hem zoo allerliefst toe, dat hij de teleurstelling reeds vergeten was. Hij staarde den auto na, die spoedig in den nevel verdween. En op dit oogenblik werd 't hem duidelijk, dat hij zich voor dit negentienjarig meisje meer interesseer de, dan voor alle vrouwen op de wereld te zamen, hoewel hij haar nauwelijks twaalf uur kende. Hij was zijn Vrienden, die hem in de club verwachtten, totaal vergeten. Hij wist tronella, dochter van L. van Klink en M. Spruit. Overleden: Christina Sophia de Haas, oud 2 jaar. STOMPWIJK. De Zusters jubileeren. Donderdag a.s. 24 September zal het 25 jaar geleden zijn dat de Zus-ters zich hier in de parochie hebben gevea-tigd. Het was een feestelijke dag dat 25 jaar geleden onder pastoor Bekker z.g. de zusters haar ge sticht betrokken en de school openden. Dat feest moch niet- onopgemerkt voorbij gaan. De parochinanen brachten een feestgave bij elkaar. Plannen voor feestviering werden in elkander gezet. Zie hier het programma voor den dag 7 uur 's morgens Stile H. Mis voor de zie'erust van wijlen Pastoor Bak ker, de stichter der school, waaronder al- gemeene H. Communie. 9 uur plechtige Hoogmis. 11 uur receptie in het gymna stieklokaal der jongensschool in tegenwoor digheid van autorite.ten. Daar zullen de feestgeschenken worden aangeboden. Voor de parocianen is er daar gelegenheid de zusters te complimenteeren. 2 uur uitvoe ring te geven door de schoolkinderen in de kolfbaan van ,Het Blessepaard". Daar wor den verwacht de kinderen van de meisjes school en de oud-leer!ingen, leden van de meisjescongregatie. 7 uur Lof tot sluiting van het feest. De parochianen z-ullen onge twijfeld door het uitsteken van de vlag tconen dat ze het feest meevieren. Wat niet sterven kon. De tooneelrer- eeniging „St. Tarcisius" heeft in stu-die ge nomen het tooneelstuk „Wat niet sterven kon" van Gerard Nielen. Wat niet kon sterven is de indruk in het jonge gemoed achtergelaten door een heilige moeder die helaas te vroeg aan het gezin kwam te ontva'len. In latere jaren, toen de levens strijd fel losbrandde b'eek het dat die goe de invloed van moeder-zaliger niet verloren was gegaan. Die echt-katholieke gedachte, dat zij gestorven, toch leeft en meer voor haar gezin doet dan toen zij leefde, is de strekking van het stuk. Het is een zware opgaaf voor de t-ooneel- isten, maar ze zullen zich er dapper door slaanVeel saieces! TER AAR. Oranjefeesten. Evenals den vorigen dag, trokken 's morgens 2 herauten te paard de gemeente door de re veille blazend, 't Weer was prachtig Het fijne zonnetje lokte een ieder naar het feesterein, waar al vroeg een heele drukte heerschte. Om 9 uur kwam de fanfare en weldra werden de volksspelen geopend. Als 1ste nummer stond op het program hardloopen. Dit zette al heel aardig in, want er waren meer prijzen als krentenkaters, doch er stond nog een tulband boven. Hierdoor wierpen de deelnemers zich met meer élan in de strijd. Als 2de nummer kregen we Nat. Ringrijden met auto's. Het aantal deelnemers was flink, jammer dat er zoo weinig parkeer-terrein was voor de deelnemende auto's, want hierdoor ont- stond wel eenige vertraging. Van de zijde van het publiek was weinig belangstelling. De prij zen waren als volgt: 1. A. de Jong; 2. Jac. I Roest; 3. C. v. d. Bijl. Des namiddags om 2 uur kregen we Nat. Motorwedstrijden. Dit was wel het hoofdnummer van de dag. Lang van te voren hoorden wij het geronk von de motoren, er werd terdege geoefend. Toen het startuur was aangebroken. Er waren 8 deelnemers. Al spoedig kregen we in de gaten, dat het niet meeviel de verschillende hindernissen te ma ken, zelfs onze favorieten de Gebr. Lek von den hier hun meerdere, wat grootendeels te wijten was aan het haperen van de motor. Als kampioen kwamen uit de strijd: M. v. Donk; 2. C. de Waal; 3. Koppenol. zelfs niet eens, welken weg hij insloeg, doch onwillekeurig zocht hij de rustige, stil le straten. Hij voelde, dat nu 't groote moment in zijn leven gekomen was en ter wijl hij langzaam tusschen de donkere huizenrijen voortwandelde, was hij van wonderschoone gedachten vervuld. Er lag echter op zijn weg een nieuw avontuur, het laatste van dezen zonderlin gen dag een merkwaardig avontuur, waarop Dick Kenton in 't geheel niet voor bereid was. IV. DÈ MAN MET HET LITTEEKEN. De nevel was dichter en dichter gewor den en de meeste, haastig passeerende voetgangers spoedden zich naar huis, een weinig verwonderd, dat er na Mei nog zoo'n zwaren nevel kon hangen. Doch deze was naar de Engelsehe kust komen afzak ken als voorlooper van een verdwaalden 'ijsberg en deze storen zich niet aan weer kundige bespiegelingen. Kenton had gedurende ziin wandeling nog op niets gelet, doch nu bleef hij plot seling staan, om 't ver verwijderde stads rumoer te beluisteren. De bekende gelui den van trams, auto's en rijtuigen waren allengs uitgestorven. wat leven had, had zich een dak b' het hoofd gezocht en de stappen van er enkelen laten wan delaar drongen vanwege de mist, gedempt tot hem door. De licht-eirkels der lantaarns waren al kleiner en kleiner geworden en schemerden nu in de vochtige dikke avond lucht als licht-gloeiende kogels. Dick Kenton bleef onder een der lan taarns staan en keek op zijn horloge. Het was enkele minuten na elf. Als hij het uui- UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 22 Sept. Huizen, 298 M. Uitsl. K.R.O.-Uitzending. 8.009.15 en 10.0011.30 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. Halfuurtje door Pater Lec tor J. Dito. O.P. 12.00 Politieberichten. 12.151.45 Concert KRO-Trio o. 1. v. P. Lustenhouwer. I.45 Gramofoonplaten. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.003.30 Gramofoonplaten. 4.00—6.15 Opera „Rigoletto" Verdi (Gra mofoonplaten). 6.15 P. v. Zwieten: Inleiding op de a.s. cursus in bedrijfs-controle". 6.30—7.00 Gramofoonplaten. 7.00 Dr. Th. E. de Jonge Cohen: Cause rie. 7.30 Politieberichten. 7.45 Verbondskwartiertje. 8.0011.00 Concert KR O-orkest o. 1. v. J. Gerritsen. Sophie Both-Haas (zang) en Fr. Boshart (piano), ca. 9.30 Vaz Dias. II.0012.00 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. Uitsl. AVRO-Uitzending. 8.0010.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Lezing. 11.0012.00 Declamatie en piano, respec tievelijk door Emile Kellenaers (declama^ tie) en Emma Kwast (piano-voordracht). 12.002.00 Uit Hotel Terminus Utrecht: Concert door orkest o. 1. v. A. Nooteboom. 2.30—3.00 Gramofoonplaten. 3.00 Ernö von Kelemen: „Merkwaardige dingen in Nederland, verteld door een bui- tenlandsch journalist. 3.30 Gramofoonplaten. 4.00—5.00 Kinderuurtje. 5.00 Piano-recital door Jud. de Leeuw. 5.307.30 Concert Stafmuziek 5de Reg. Inf. o. 1. v. J. R. v. d. Glas. 7.30—7.40 Modepraatje door mevr. I. de Leeuw van Rees. 7.408.15 Aansluiting Kurhaus-Scheve- ningen. Orgelconcert P. Palla. 8.15 Studio-opvoering van „De strafzaak Socrates", hoorspel in 4 bedrijven van H. Kijser. Vertaling: Czopp. Regie: Kommer Kleyn. 9.45 Mevr. ICetelaar-Van Gogh: „De Zon nestraal-Collecte". 10.00—10.15 Omroeporkest (vervolg). 10.15 Vaz Dias. 10.30—11.00 Omroeporkest. Het broodje happen voor dames ging vlot van stapel. De prijzen werden toegekend als volgt: 1. C. Balvers: 2. M. Sanders: 3. A. Oost- dam. Hindernisrijden voor heeren per fiets. Hier voor was de deelname groot. De deelnemers brachten de hindernissen er goed af, maar toen dacht het bestuur, we moesten de snelheid ook doen laten gelden. Toen was het gauw gedaan, want allen hadden één rit verreden en de 3 hoogsten bleven staan, de rest werd geschrapt. De winnaars zijn: 1. J. Slootweg; 2. J. Rossen berg; 3. W. Roest. Blinde paard sturen. Hier steeg de belang stelling ten top. Jong eD oud, vader moeder, zoon en dochter, alle waren van de partij. Het was frappant om te zien, hoe verschillende keeren het blinde paard gestuurd, met een enorme gang in het publiek vloog, jazelfs ge beurde het dat er 2 tegen elkaar opbotsten. Dat dit menig keer de lachspieren opwekte, be hoeft geen betoog. De winnaars v/aren: 1. Jo de Balvers; 2. C. Sanders; 3. H. Haak; 4. E. Kroft. En hiermede waren de wedstrijden geëindigd. Des avonds werden de prijzen uitgedeeld door den voor zitter in de consumptietent. Verder ging bet den geheelen dag er gezellig aan toe. Er heerschte een vroolijke stemming. Een ieder kon zich vermaken met de verschil lende attracties, vooral de schommel en de „zweef" hadden het druk. Dit blijken voor vele de liefkoosde attractie te zijn. Zelfs ouden van werk weer in den zak liet glijden, drong 't opeens tot hem door dat hij er geen flauw vermoeden van had, welke richting hij uit moest. Hij besloot dus hier te wachten, om den eersten den besten agent naar den weg te vragen. Doch alles rondom hem bleef stil. Ook was er eeen taxi in zicht. Toch be sloot hij te blijven wachten en stak een sigaret op. Eindelijk scheen hem iemand te nade ren. Hij vernam een zwak, schuifelend ge luid en keerde zich voor de helft om. Up hetzelfde oogenblik trof hem op het ach terhoofd een geweldigen slag, doch deze had. wegens de beweging met 't hoofd niet de bedoelde uitwerking. Dick verloor niet aanstonds het bewustzijn en begreep nog, wat hem overkomen was. Weliswaar ver mengde zich deze indruk met verwarde gedachten en beelden uit het tooneelstuk. maar hij wist toch dat hij overvallen werd en verwonderde er zich over, dat hij zijn arm niet bewegen kon, om terug te slaan. Op dit moment echter, als donkerte en diepe stilte over hem neerzonken, ving zijn oog, al was 't ook wazig, als in een droom, het beeld van een gezicht op, dat het zijne naderde. Hij ademde een flauwe, zoetelijke lucht in. als van chloroform en rondom hem heerschte niets dan nacht en einde- looze duisternis. De laatste waarneming echter, waarop zijn hersens nog reageerden, was er een van verbazing. Hij had het gezicht her kend. Het was de man met het litteeken. Enkele lichtpunten flitsten in de on doordringbare duisternis op en de beklem mende stilte week meer en meer. Sir Ri chard Kenton ontwaakte met een lood- 11.0012.00 Uit Grand-Hotel „Central" Den Haag. Concert door W. Honsbeek en zijn orkest. Daventry, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.20—11.25 Lezing. 12.20 Orgelspel door E. O'Henry. 1.20 Orkestconcert. 2.15 Televisie. 2.25 School-uitz. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Piano-recital door E. Isaacs. 8.20 Concert. Orkest. H. Williams (bari ton), Solomon (piano). 10.3512.20 Dansmuziek. „Radio Pari s", 1725 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.50 Gramofoonplaten. I.25 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Radio-Tooneel. 9.05 Gramofoonplaten. 9.50 Gramofoonplaten. Kalundborg, 1153 M. 12.25—2.20 Orkestooncert. 3.205.20 Orkestconcert en viool-soli. 8.20—10.20 Radio-Tooneel. 10.3511.20 Orkestooncert. II.2012.50 Dansmuziek. Brussel, 508.5 en 338,2 M. 508,5 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Orkestconcert. 9.20 Orkestconcert. 338,2 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Orkestconcert, zang en toespraak. Langenberg, 473 M. 7.25, 10.35, 12.30 Gramofoon. 1.25 Orkestconcert. 5.206.20 Concert. Mezzo-sopraan met pianobegel. 8.20 Concert. Werag-orkest, o.m. 2e Hon- gaarsche Rhapsodie, Liszt. Z e e s e n, 1635 M. ca. 7.007.50 Gramofoonplaten. 10.30 Uitz. v. Scholen. 10.55 en 12.20 Berichten. 12.20 Gramofoonplaten. 1.152.20 Berichten. 2.203.20 Gramofoonplaten. 3.204.50 Lezingen. 4.50 Concert. "5.508.50 Lezingen. 8.50 Opera „Don Juan" van W. A. Mozarb. In de pauze om 10.20 Berichten. dagen vonden het leuk, een zweeftochtje te ma ken. Ook kon men op vele manieren je geluk beproeven, door b.v. aan 'n touwtje te trekken, te hengelen, of met hoepels te gooien. Natuur lijk zag men de jonge kerels hun krachten me ten op het hoofd van Jut, en scherpschutters demonstreerden hun kunsten met het geweer. Om 11 uur werd de traditie getrouw het vuur werk afgestoken, evenals andere jaren was het mooi, en hoorden men verschillende „O.o.o.'s geroepen. Hiermede was het einde van het feest, en gingen allen voldaan huiswaarts. Er is ordelijk feest gevierd en het Bestuur v. d. Oranjever. kan met succes terugzien op deze dagen, die schitterend geslaagd mogen heeten. NOORDWIJKERHOUT. Personalia. Tot onderwijzer aan de R.K. Lagere School te De Zilk is benoemd de heer P. P. C. Kreetz, van Uithoorn. Inlevering militaire kleeding en uitrusting. De diensplichtigen der lichting 1916 dezer ge meente moeten op 23 October a.s. des voor- middags te 11.15 uu te Noordwijk in het Juve naatsgebouw, van Limburgstirumstraat 26a, hunne militaire kleeding en uitrusting inle veren. RIJNSBURG. Personalia. Tot loco-Burgemeester, tevens voorzitter van de commissie voor de bedrijven is benoemd de heer S, Schoneveld. zwaar hoofd, bonkend van hoofdpijn. Hij was doormoe en wilde slapen, doch 't ge lukte hem niet, zoozeer hamerde zijn sla pen. Eerst meende hij, dat hij thuis in zijn bed lag. Hij kon nog niet denken en bleef st.il liggen, onbeweeglijk tot zijn hoofd wat lichter werd. En nu keerde ook langzaam zijn geheugen terug en hij herinnerde zich den overval. Tegelijk begreep hij? dat er menschen in de kamer waren, waarin hij lag en dat zij met elkander spraken. Vóór zijn oogleden ontwaarde hij een matten lichtglans, doch hij bedwong zich, om on beweeglijk te blijven liggen. Ook bemerk te hij, dat de in de kamer aanwezige per sonen reeds eenigen tijd met elkander ge sproken moesten hebben. De eerste woor den, welke hij duidelijk kon verstaan, wer den gesproken vlak naast hem: „Je hebt toch niet te hard geslagen Het was een toonlooze, harde stem die sprak. „Neen. meneer, het is slechts chloro form". „Goed, Herschel. Breng hem bij me, zoo- dra hij weer tot bewustzijn gekomen is en eer de zon opgaat, zullen we zekerheid hebben. Dan zal ik eindelijk rust vinden na deze jarenlange jacht, als ik weet, da' hij z'n gerechte straf niet zal ontlooper: zooman als de beide anderen, die er 't le ven bij ingeschoten hebben." Kenton trachtte vergeefs aan wa-t h' hoorde, zin en beteekenis le geven. H begreep slechts dat die woorden hem go1 den en verre van schertsend bedoeld wr ren. Herschel moest de man met het lit teeken zijn. Maar wie was dan zijn mees ter? Wat had dit alles te beteekenen Waarvoor moest hij gestraft worden? Was die man gek? (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10