R.K. SPORTWEEK 1931 - fauDEH NATIONALE ATHLETIEKWED 5 uur: VOETBAL-WEDSTRIJD Leaden I - S. J. C. I (iste Kias r.k.f.) "H DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT i WEEDE BLAD PAG. 7 op het A. S. C. terrein aan de Kempenaerstraat. Deelname van alle D. H.V. B. cracks verzekerd. Aanvang: precies half één. Entrèe: TciWrie f 0.60, overige rangen f 0.30 BODEGRAVEN. Vereeiriging van Kaashandelaren. De vereeniging van kaashandelaren al hier opgericht 11 Sept. 1906 heeft j.l. Zaterdag haar 25-jarig bestaan herdacht met het houden van een diner m Hotel v. Haaf ten. Behalve vele 'eden der ver eeniging, wel^e thans 5o 'eden teil wa ren aanwezig de heeren mr. O. S. van Dobben de Bruyn, burgemeester, P. Ba telaan en J. v. d. Marei, wethouders der gemeente Bodegraven, de heeren Herm. H. Schreuder en C. H. Hagendoorn, resp. voorzitter en secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Gouda, de heeren B. M. v. Zwet en mr. C. Jon ker van de Nederl. vereeniging van kaas handelaren te Gouda, de heeren W. P. Brunt en C. v. Oostrom van de Holl. Mij. van Landbouw afd. Bodegraven en Zwam- merdam ,de hèeren Buys en Doornenbal van de Ver. van Kaash. te Woerden, de heeren Verklij en van Wijk van de Ver. van kaashandelaren te Leiden. Ook was aanwezig de heer B. Bekker, chef-markt meester alhier. Nadat allen waren aan gezeten, werd het eerste couplet van het Wilhelmus door alle aanwezigen gezon gen en stelde de tafelvoorzitter, de heer J. Beijen een dronk in op H. M. de Ko ningin. Vervolgens werd door de voor zitter een korte rede gehouden, waarbij aan veel werd herinnerd wat in den loop der jaren de vereeniging heeft ondervon den en meegemaakt. Ook werd door rpr. gewezen op de bijzonder ernstige tijden en gaf de leden den raad te gelooven in een betere toekomst, vertrouwend, dat de zon weer zal schijnen ook over Land bouw en Handel. De heer J. v. d. Giesen las de leden lijst voor op een wijze, welke herhaalde lijk de lachlust der aanwezigen heeft op gewekt. Het woord werd daarna gevoerd door burgemeester mr. v. Dobben de*-Bruyn, door de voorzitter van de Kamer van Koophandel door den heer "v. Zwet, de heeren W. P. Brunt, Buys en Verkleij. Intusschen heeft de heer v. d. Most, voorafgegaan door een geestige speech, een A. B. C. op de leden voorgedragen. Vervolgens werd een paar maal een lied gezongen. Speciaal gemaakt voor deze feestavond. Het woord werd ook ge voerd door de plaatselijke leden, de heeren B. Baars, B. v. d. Klei en J. P. Veerman. Door den voorzitter werden alle sprekers dank gebracht voor de ge sproken woorden, waarna te kwart over elf de maaltijd was geëindigd en de feestvergadering werd gesloten. De vereeniging kan met voldoening op deze zoo bijzonder geslaagden avond te rugzien. Burgerwacht. Op den Prov. Schiet wedstrijd, uitgeschreven door den bond van Burgerwachten te den Haag, werden door de afdeeling Bodegraven behaald: le prfc Korps, verguld zilveren medaille en 5 draagmedailles. Hoogste korpssohut- tersprijs de heer J. Boer. le prijs Perso neel 57 van de 60 punten, de heer J. Boer. le prijs Vaste baan, 49 van de 50, de heer C. Zaal, benevens nog 10 perso- neele prijzen. ALPHEN AAN DEN RIJN. De paardenmarkt. De gisteren alhier ge houden jaarlijksche paardenmarkt kenmerkte zich weer door groote bedrijvigheid. Tal van kooplieden en marktkramers hadden als ge woonlijk op de markt en naaste omgeving hun tenten opgeslagen, waarbij zij op de beken de luidruchtige wijze hun waren aan den man trachtten te brengen. Vooral de jeugd, gewa pend met een zweep, roerde zich geducht. Echter een zeer gevaarlijk spelletje, dat de 9-jarige C. v. V. een trap van een paard te gen zijn hoofd deed bekomen, zoodat een ernstige hoofdwonde ontstond. Door omstan ders werd de jongen naar dr. de G gebracht, die hem heelkundige hulp verleende. Bedrijfsfeest. Tijdens een feestelijke bij eenkomst in de kerkzaal der Martha-Stich- ting van personeel en firmanten van de in richting van Gemeente-administratie N Sam son ter gelegenheid van het a.s. huwelijk van den heer J. B. Samson Jr., technisch bedrijfs leider, werd door den oudsten firmant, den heer J. B. Samson medegedeeld, dat de heer J. E. van Rijn, die tientallen jaren trouw op het kantoor werkzaam is geweest, vanaf he den gepensioneerd zal worden. Namens de firmanten werd den heer van Rijs een keu rige rookfauteuil aangeboden. Deze bijeen komst van personeel en hun dames werd bij gewoond door 350 personen. Eerst zeer laat in den avond gingen allen voldaan naar huis. Verkooping boerderij. Bij de gisteren ten overstaan van Notaris Jhr. G. J. Sloop ge- houd enverkoop in Hotel „De Vergulde Wa gen" van de Boerenhofstede „Weltevreden", eigendom van den heer A. J. Ham, gelegen aan de Prins Hendrikstraat alhier, groot 19.62.00 H.A., werd perceel I in bod staande op 10.000.niet afgemijnd. Perceel 2 in bod staande op 7500.niet afgemijnd. Perc. 3 in bod op 14.500.afgemijnd op 300.door D. Visser. Perc. 4 in bod op 8000.afgemijnd op 10.door J. H, Drenth q.q. Perc. 5 in bod op 7000.afge mijnd op 10.door J. H. Drenth q.q. Perc. 6 in bod op 4000.niet afgemijnd. Perc. 7 in bod op 3400.niet afgemijnd. Bij com binatie werd perceel 4, 5 en 7 in bod staande op 18.420.afgemijnd op 10.door J. H. Drenth q.q. De overige perceelen werden in combinatie niet afgemijnd. Perc. I en II werd niet gegund. Concert. De muziekvereeniging „Arti et Religione" gaf gisteravond in de speeltuin „Bloemhof" een goed geslaagd concert, dat door tal van belangstellenden werd bijge woond. SPORT „Durf jij het kind aan zoo'n klein meisje toevertrouwen? Als hij het kind laat val len. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. Koperen jubileum R. K. Amsterdamschen Voetbalbond. Gisteravond had een feestvergadering plaats van den B. K. Amsterdamschen Voetbalbond bij gelegenheid van het 12%-jarig bestaan. Op deze vergadering hield pater L. Levelt S.J. een feestrede. Namens de vereenigingen werd den heer F. J. van Veen voor het bonds- secretariaat een schrijfmachine aange boden. Kapelaan J. Mol, geestelijk adviseur van den bond, schetste de vele verdien sten van den heer van Veen, die vanaf de oprichting van den bond deel van het bestuur uitmaakt en deelde onder groot enthousiasme van de aanwezigen mede dat het Z. H. den Paus heeft behaagd, den heer van Veen het gouden eerekruis Pro Ecclesia et Pontifice te verleenen, welke onderscheiding den heer van Veen werd overhandigd, die hier door zeer getroffen, woorden van dank sprak. R. K. Sportvereeniging S. N. A. We ontvingen heden een verslag van de jl. gehouden wed-strijden, dat wij nu moei lijk meer kunnen opnemen. Alleen zij ver meld, dat de S. N. A.-junioren kampioen zijn geworden van de zomercompetitie, af deeling B. Zij hebben uit vier wedstrijden 8 punten behaald met een doeigemiddclde van 26—2. Het bestuur deelt voorts aan belang hebbenden mede, dat er plannen bestaan tot oprichting van een gymnastiekafdee- ling, indien hiervoor genoegzame deelna me bestaat. Het plan is om den leden van S. N. A. gratis les te geven. Niet-leden zullen een lage contributie moeten beta len. Voorloopig zal begonnen worden met jongens van 1417 jaar. Voor ouderen zal bij voldoende deelname gelegenheid gege ven worden. Nadere bijzonderheden vol gen, indien definitieve besluiten zijn ge- DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van de gisteren gespeelde wedstrijden voor de Engelsohe League luiden als volgt: Eerste Afdeeling. PortsmouthArsenal 03 DerbyEverton 30 SunderlandBirmingham 23 LiverpoolMidlessbrough 72 Tweede Afdeeling. Plymouth ArgyleBristol City 21 BradfordCharlton 30 NottsforestPreston 21 Manchester UnitedStoke City 11 ZWEMMEN DE HOLLANDSCHE DAMES ZWEM- CLUB IN ENGELAND. De Hollandsche Dames Zwemclub ie gisteren uitgekomen in een polowedstrijd tegen de „English Southerners", welke wedstrijd te Croydon werd gespeeld. Bij de rust was de stand 10 voor de Engelsohe speelsters. Na de rust slaag den de Nederlandsche zwemsters er nog in de eer te redden door een tegenpunt te maken. Het einde kwam met een ne derlaag voor H. D- Z. van 61. De belangstelling was buitengewoon groot. De talrijke toeschouwers bereidden den Nederlandschen dames een enthou siasten ontvangst. AUTOMOBILISME De nachttocht der K. N. A. C. Evenals het vorig jaar organiseert de K. N. A. C. voor haar leden een nacht- tocht, welke ditmaal in den nacht van Zaterdag 17 op Zondag 18 Ocotber ge houden zal worden. De tocht begint Zaterdagavond 17 Oc tober 8 uur bij Boschhek te Den Haag en eindigt den volgenden Zondagmorgen na 12 uur rijdens te Arnhem. Aan de route zal niet eerder dan bij den start bekendheid worden gegeven. Geheime controles zullen er voor zorgen, dat men den voorgeschreven weg volgt. Voor te vroeg of te laat aankomen aan hoofd controles of het missen van geheime con troles zullen strafpunten worden gege ven. Wie den rit volbrengt met minder dan 6 strafpunten ontvangt een auto plaquette, terwijl de deelnemer(ster) die geen enkel strafpunt heeft bovendien een kunstvoorwerp zal ontvangen. Voor het eerst kunnen thans ook mer- kenteams van drie automobielen mode- dingen, mits ingeschreven door den im porteur. Bij volbrenging zonder strafpun ten door zulk een team zal een gouden herinneringsmedaille der K. N. A. C. zijn belooning zijn. Het aantal deelnemers(sters) wordt be perkt tot 100. De inschrijving sluit op 12 October 12 uur des nachts. Inschrijvingen moeten gezonden worden aan het secre tariaat der K. N. A. C. Lange Vijver berg 10 te den Haag. SCHIETEN Leidsche Burgerwacht. Een vijftal schutters van de Leidsche Burgerwacht: J. H. van Staveren Jr. F. v. d. Velden, W. Alphenaar, L. de Wit en O. F. Kooreman, behaalde op de Gewes telijke Schietwedstrijden voor Burgerwach ten in Zuid-Holland te Waalsdorp een lsten Korpsprijs in Klasse B, terwijl ver schillende schutters nog in aanmerking kwamen voor Personeele prijzen. ATHLETIEK NATIONALE KAMPIOENS RECORD-WEDSTRIJDEN. EN Hoewel de jaarlijksche nationale wed strijden van de ..histerdamsche Athle- tiek Club op Zondag 28 Juni j.l. zouden plaats vinden, heeft het bestuur dezer vereeniging dezen datum afgestaan aan de K. N. A. U. voor het groote inter nationale athletiekconcours, dat dien dag in het Stadion gehouden werd. De wedstrijden van de A. A. C. heb ben niet eerder plaats kunnen vinden, daar er geen geschikte datum vrij was, reden waarom a.s. Zondag het baan-sei zoen 1931 op waardige wijze zal worden gesloten met deze wedstrijden, waarvoor de K. N. A. U. zoo vriendelijk was de nummers 200 M. horden, 10 K.M. hardloo- pen, 10 maal 100 M. estafette als kam pioenschap van Nederland te doen ver binden. Begrijpelijk hoopt het bestuur van de A. A. C. op goed weer, alhoewel de tra ditie zegt, dat het bij haar wedstrijden altijd regent. Zooals verwacht hebben vrijwel alle bekende Nederlandsche abh- leten van naam voor deze wedstrijden ingeschreven, zoodat het wel niet on waarschijnlijk geacht moet worden, dat er op deze laatste ontmoeting records zullen worden gebroken. In totaal schre ven circa 130 at-hleten in, terwijl op de estafette-nummers alle bekende clubs met haar sterke teams starten. Het programma bestaat uit de num mers: 100 Meter klasse C. 300 Meter klasse A. en B. 800 Meter klasse A. 5000 Meter koppel-race. 10 K.M. alle klassen (kampioenschap van Nederland). 200 M. lage horden (kampioenschap van Neder land). Verspringen met aanloop klasse A. en B. Hoogspringen met aanloop klasse A. Idem zonder aanloop. Speer werpen klasse A. en B. Discuswerpen A. Estafette 3 maal 100 Meter en 10 maal 100 Meter (kampioenschap van Neder land). Snelwandelen 1 Engelsche mijl, klasse B. en C. Voor het nummer 100 Meter C. schre ven 34 aankomende sprinters in. Het nummer 300 M. klasse A. en B. is van elkaar gescheiden, daar getracht zal wor den het Nederlandsche record op dien af stand, dat op naam staat van Harry Broos met 35.1 sec. te breken. Tot de deelnemers behooren o.a. Chr. Berger (Haarlem), "W. Hennings (A. A. C.), Hum mel (Trekvogels), Bolten en Me3'er van A. V. 1923. Het nummer S00 M. klasse A. is met 11 cracks uitstekend bezet. Op dit num mer zal o.a. uitkomen de bekende mid- den-afstandlooper en kampioen van Ne derland Chr. Sierhuis, alsmede zijn club genoot Lijflander, die kamnioen is op dezen afstand. Voorts zal de V. en L.- crack Dop zijn krachten op dit nummer meten, alsmede Kok van Trekvogels. Vooral naar den strijd tusschen Don Sierhuis, Lijflander en Kok is men zeer belangstellend. Op de 10 K.M. zal Jan Zeegers van A. A. C. trachten weder de kampioens titel te bemachtigen, waarbij hij voor de zware taak geplaatst wordt een aanval te doen op zijn eigen record op dezen afstand, dat op 33 min. 18 sec. staat. Hij zal daarbij de tegenstand hebben vaji Chr. Peters van Trekvogels Den Haag, Booyakkers van D. H. C. Delft, J. Mul der van Avac en andere bekende lange afstandloopers. Het nummer 200 M. horden belooft vermoedelijk wel het glanspunt te wor den dezer wedstrijden, daar Wim Kaan van Haarlem wil probeeren het record op dezen afstand te breken. Het record op dit nummer staat op naam van Prins van BI. Wit met 26.9 sec., een tijd, welke inderdaad voor verbetering vatbaar is. De recordhouder is eveneens van de partij alsmede een zestiental aankomen de „Hurdle-racers". Voor de koppel-race over 5 K.M. heb ben zich een zevental koppels aangemeld, zoodat dit nummer een aardige attractie belooft te worden, daar de meeste kop- pelgenooten reeds vele weken in serieuze training zijn. De werpnummers mogen zich eveneens in een goede belangstelling verheugen: Het speerwerpen is zoowel in de A. als- de B.-klasse goed bezet: Visser van Haarlem, Van der Ley van BI. Wit. Sel- man van A. V. 1923, Walstra van A. A. C., Van Looy, Postma e.a. behooren tot de deelnemers. Esker wil bij het discuswerpen een laatste poging doen om ziin eigen re cord te breken, terwijl andere bekende werpers als Zevenhuizen van Alcmaria Victrix, Lieshout en Postma van A. P. G. S.. Selman van A. V. 1923 etc. etc. voor de noodicp strijd zullen zorg dragen. Ook het kogelstooten belooft een uitste kend nummer te worden, daar athleten als Eysker, Postma, Selman, Schippers, La moré hier zullen uitkomen. Wat de springnummers aangaat, zoo zien wij bij het nummer verspringen' m.a. de drie Nederlindsche cracks W. Poters van P. E. C., Van Welsener vqn Haar- lpm en Hannes de Boer var V. en L. tot de deelnemers behooren. Dat belooft een uiterst, fraaie strijd te worden, waarbij Van Welsenes gaarne revanche wil ne men voor de tegen Hannes de Boer in den Haag geleden nederlaag. Met belang stelling zien wij echter uit naar de pres taties van Wim Peters. Bij het hoogspringen zonder aanloop zien wij den oud-recordhouder Ras Sr. van A. A. C. weder eens in actie; Roelfs zal trachten om bij hoogspringen met aanloop zijn naam weder in de record- lijst opgenomen te zien. Visser van Haar lem, Krijgsman van V. en L. behooren hier wel tot zijn meest gevreesde tegen standers. Tenslotte de estafettes: Feijenoord zal een poging wagen om het ten name van Haarlem staande record (8 min. fi.9 sec.) te verbeteren, hetgeen wel mogelijk is, daar de loopers van F. zich uit de per soonlijke 800 M. hebben tegeengehouden. Voor de 10 maal 100 M. komen de re cord-houders A. V. 1923 weder met een sterke ploeg aan den start, terwijl V. en L., Trekvogels, A. A. C. en Blauw Wit voor den noodigen strijd zullen zorgen. Het Ned. record da^ met 1 min. 53.4 op naam van de A. V. 19=>3 stmt, kon dus ook wel pens gebroken worden. De wedstriiden vinden plaats op de Bir.telbaan aan het Olymoia-nVin en van een aan om 1.30 precies. Kaarten zijn in voorverkoop te verkrijgen. R.K. S. V. „Jeanne d'Arc." De leden moeten van avond 8 uur m de Stadsgehoorzaal aanwezig zijn; de in gang voor hen is aan de Aalmarkt. De athleten zorgen dat zij a.s. Zondag het athletiekembleem op het shirt dragen, de secretaris heeft de voorbeelden niet voor niets gemaakt. De athleten moeten Zondag om 12% uur op het A.- S. C.-terrein aan de Kempenaerstraat te Üegslgeest aanwezig zijn. Jongens! Denkt aan de woorden van den heer Bekkering: niet alleen eigen le den aanmoedigen, maar de Leidsche athle- tiek in het algemeen dienen, dus ook de leden van andere Leidsche athletiekver- eenigingen aanmoedigen. LUCHTVAART ERNSTIG VLIEGONGELUK IN ROEMENIE. Zes personen gedood. De „Pester Lloyd" verneemt uit Boeka rest, dat tusschen Orsova en Tiirnu Seve- rinn gisterochtend om 7 uur een drie- motorig vliegtuig van de Cidana (S. Com pagnie internationale de navigation aérienne), als gevolg van den hevigen storm is neergestort. Gedurende den val vloog het vliegtuig in brand en de zes in zittenden, vier passagiers, de bestuurder en de marconist, kwamen in de vlammen om. Tot de slachtoffers behoort een Ber- lijnsch advocaat, Brunner genaamd. De andere slachtoffers komen uit Weenen en Belgrado. Het vliegtuig was een uur te voren uit Belgrado vertrokken. LT. STAINFORTH BIJNA VERONGELUKT. Met zijn toestel bij een landing omgeslagen. Gistermiddag is aan luitenant Stain forth een vliegongeval overkomen, dat hem bijna het leven heeft gekost. Bij het uit voeren van een daling in het toestel waar mede hij Zondag jl. aan de Schneidercup- raco deelnam en het wereldsnel'heids re cord verbeterde, maakte hij, na een half uur te hebben gevlogen een schijnbaar perfecte landing. Hij bevond zich slechts even boven de oppervlakte van het water toen het toestel plotseling het watervlak raakte. Alles scheen echter nog goed te gaan, doch weinige oogenbliklcen later rees er een wolk wit schuim uit de golven op. Toen dit was weggetrokken, zag men het vliegtuig onderstboven op het water drijven. Onmiddellijk schoot men te hulp in de veronderstelling verkeerende, dat Stain forth, niet meer tot de levenden zou be hooren. Gelukkig bleek spoedig, dat deze veronderstelling onjuist was. Stainforth wist zich zelf uit. zijn benarde positie te verlossen en ondanks de verwondingen die hij had bekomen, boven op het toestel te klimmen. Per motorboot werd hij naar den wel gebracht en later naar het zie kenhuis vervoerd. Bij den aankomst aan den vasten wal lachte hij over hetgeen hem was overko men. Afgezien van een leelijke snede over den neus, heeft hij echter geen noemens waardige kwetsuren opgeloopen. Het toe stel werd later aan land gesleept. Omtrent de oorzaak van het ongeval is nog niets bekend. De eenige/ verklaring die wordt gege ven over het ongeval is niet aannemelijk. Volgens deze verklaring zou Stainforth namelijk, onmiddellijk nadat hij op het water was neergestreken, met zijn hiel zijn vastgeraakt in den roerstang, waar door het toestel zou zijn omgeslagen. STILLE OCEAANVLIEGERS TERECHT Behouden op de Aleoeten. Bij de kustwacht te Seattle, is het be richt binnengekomen, dat de een week ge leden uit Japan vertrokken vliegers Allen en Moyle, die men verloren waande, zich veilig en wel op de Aleoeten (een eilan dengroep, die zich ten Oosten van het schiereiland Kamsjalka in N. O,-richting uitstrekt) bevinden. Men zal zich herinneren, dat beide vlie gers op 7 September uit Sasjihiro voor een non-stopvlucht naar Seattle waren gestart ten einde in het bezit te komen van den door do „Asa'hi" uitgeloofden prijs. Ver wacht werd, dat zij Woensdagmiddag 9 September den 7100 K.M. langen afstand zouden hebben afgelegd en in Seattle zouden landen. Teen zij echter niet op fien verwachten tijd aan de Westkust der er. Staten verschenen en men ook nadien zonder berichten bleef, begon men te vree zen, dat zij waren verongelukt, te meer daar hun benzinevoorraad aleohts toerei kend was voor een verblijf van 47 uur in de lucht. De eenige mogelijkheid, welko nog ove> bleef, was, dat zij bij de Aleoeten zouden zijn geland. Drie schepen van de kustwacht werden uitgezonden om naspo ringen te verrichten en bovenstaand be richt doet vermoeden, dat deze poging met succes is bekroond. MISLUKTE OCEAANVLUCHT. Het wrak van Parker Cramer's toestel gevonden. De Engelsche vissehersboot „Lord Trent" ontdekte gisterenmorgen op 56 gra den 50 breedte en 1 graad 10 Oostelijke lengte het wrak van een vliegmachine. Deze werd herkend als het toestel van Parker Cramer, die met den mecanicien Packett, den tocht van New-York naar Europa via Groenland ondernam en van wie men sinds ze Lerwick (Shetlandsche Eilanden) op 9 Augustus verlieten om in de richting Kopenhagen te koersen, niets meer had vernomen. DE DU ITSCHE OCEAANVLIEGERS ALS VERLOREN BESCHOUWD. Nog steeds heeft, men niets vernomen van het Junker-toestel, waarmee de Duit- sohe Oceaanvliegers Body en Johannsen vanuit Lissabon zijn vertrokken naar Amerika, met den Portugeeschen passa gier Viega aan boord. Het toestel is Maan dag hel laatst waargenomen 400 mijl ten Oosten van Halifax. 'Men beschouwt d«* inzittenden als verloren. NIEUWE UITGAVEN. Het schoone Duitschland. Wij ontvingen van de General vertretung der Reichsbahnzentrale für den Deutschen Reiseverkehr te Berlijn een viertal platen in diep-druk uitgevoerd, waarop staat af gebeeld een fraai plekje uit het aan fraaie plekjes zoo rijke Duitsche land. De platen eigenen zich uitstekend om op een goed zichtbare plaats tc worden opgehangen en derhalve hebben wij ze met dankbaarheid gebruiktals wandversiering.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7