NED OOST-INDIE GEMENGDE BERICHTEN UIT DE RIJNSTREEK DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1931 DE LE1DSCHE COURANT rWEEDE BLAD PAG. 6 DE TREINAANSLAG BIJ BOEDAPEST. Het onderzoek vordert. Het onderzoek naar de daders van don aanslag op den internationalen D-trein heelt volgens de „Prester Lloyd" reeds be langrijke resultaten opgeleverd. Naviat de politie aanwijzingen had ver kregen, waardoor de verdenking op den communist Martin Leipnik viel, heeft zij nog verdere aanknoopingspunten gekregen, waardoor kwam vast te staan, dat Leipnik medeplichtigen moet hebben gehad. Deze werden in oen kring van zijn vrienden ge zocht. k Noodweer in Noord-Afrika. Nood-Afriika wordt sinds 48 uoir door een zwaren orkaan en hevige regens geteisterd, welke behalve aanzienlijke ma-terieele scha de ook den dood van verscheidenen men- eohen hebben veroorzaakt. Alleen in de provincie Algierg zijn 20 dooden te betreu ren. In de Europeesche wijk van Burkika zijn de watermassa's in bijna al'e huizen doorgedrongen. Op verschillende plaatsen staat het water anderhal ven meter hoog. Zeven inboorlingen die niet tijdig een goed heenkomen konden zoeken, zijn in den stroom verdronken. Te Suma zijn aoht in boorlingen verdronken. Het noodweer heeft ook Oran geteisterd. Hier zijn bijna alle telefonische en telegrafische verbin dingen met Algiers verbroken. De tarwe oogst is volkomen vernietigd... De Koninklijke Opera te Boedapest in brand. In de koninklijke opera te Boedapest is gisteren tegen middernacht, geruimen tijd na den afloop van de voorstelling, f.oen de deuren reeds waren gesloten, in de groo- te garderobe o-p de zesde verdieping brand uitgebroken. De vlammen deden de ruiten springen. De brantLweer, d'ie onmiddellijk verwittigd werd, slaagde er in, het vuur in een kwartier te blusschen. In de opera had juist de openingsvoor stelling van het nieuwe seizoen plaats ge had. JAVA—SUMATRA. Officieel geopend. Aneta seint uit Batavia. Maandagavond is de radio-telefonische verbinding tusschen Java en Sumatra officieel geopend. Een groot aantal gesprekken is gevoerd, welke uitstekend zijn geslaagd, tusschen de auto riteiten van Deli en Atjer en de telegraaf- chefs te Batavia en Bandoeng. O.a. is een gesprek gevoerd tusschen den gouverneur van Sumatra's Oostkust en den directeur van B.B., tusschen den gewestelijken mili tairen commandant van Atjeh en den leger commandant te Bandoeng. Ten slotte heb ben ook vooraanstaande personen uit han delskringen te Medan en Batavia gespro ken, alsmede vertegenwoordigers van de pers. Op Deli en Atjeh heerscht algemee ns verheugenis over het feit, dat deze ge westen nu eindelijk uit hun isolement zijn verlost. ONGELUKKEN. LUCHTKETEL UIT ELKAAR GESPRONGEN. VAN EEN HOLLANDSCH MOTOR. SCHIP TE KREFELD. Schippersvrouw zwaar gewond. Gisteravond om 9 uur reed een 24-jarigo chauffeur van Texaco maatschappij te Gro ningen met zijn benzineauto in de richting van Groningen. Ter hoogte van Vries pas seerde hij met zeer groote snelheid een tweetal auto's en vloog daarna tegen zeven langs den weg staande boomen. Bij de achtste boom sloeg de wagen over den kop en kwam dwars over den weg te liggen. De chauffeur, die in de verwoeste cabine be kneld raakte, was op slag dood. Z'n indenti- tcit is nog niet vastgesteld. De wagen vloog in brand, maar kon door spoedige hjilp nog worden behouden. Even voordat het ongo- luk geschiedde had de chauffeur zich opge- houden in een café te Vries. Het viel den bezoekers in dat café op, dat de man zeer bleek was, zoodat een te hulp geroepen geneesheer vermoedt, dat hij tijdens den rit aan een hartverlamming is overleden. Auto op wielrijders ingereden. Gistermiddag omstreeks kwart voor vijf wilde de autobestuurder G. S. S. uit Rot terdam op den Rotterdamschen Rijweg met een vrachtauto een bus van de R.E.T. pas- seeren. Te laat bemerkte hij, dat van de richting Rotterdam eenige wielrijders na derden. Hij remde zóó hevig dat hijzelf door de voorruit van de Ford eenige meters op den weg werd geslingerd. Hij werd in zorge- lijken toestand opgenomen en naar het ge meente-ziekenhuis te Schiedam vervoerd. Van de wielrijders werd E. T. H. H. uit Schiedam tusschen de auto en een boom gedrukt en eveneens zwaar gewond. Ook hij is naar het gemeente-ziekenhuis te Schiedam vervoerd. De anderen zijn er goed afgekomen. De rijwielen zijn vernield. Een meisje is ongedeerd gebleven, doordat zij de sloot ingereden is. Bij onderzoek bleek, dat de bestuurder van de Ford te Delft reeds eea motorwiel rijder bijna had aangereden, die zich ook, door een sloot in te rijden, had gered. Gisteren is een luxe auto bestuurd door den heer J. H. L. uit Rotterdam op een dijk even buiten de gemeente Maassluis doordat deze moest uitwijken voor een jongen, van den dijk gereden en over den kop gesla gen. De jongen die door een der spatborden geraakt werd, kwam te vallen, doch kwam er vrij goed af. De bestuurder van de auto, werd ernstig gewond aan hoofd, arm en borst, de beide inzittenden D. S. en H. G. beiden uit Rotterdam bekwamen niet noe- menswaarig letsel. DOOR DE AFSLUITBOOMEN GEREDEN. Auto geheel vernield. Dinsdagavond reed een auto der Kreij- kamp's Tabaksfabrieken uit Tegelen door onbekende oorzaak door de neergelaten afsluitboomen van den overweg aan de Bedelaar te Heijthuijsen. De auot kwam op de rails terecht en werd .door den passee- renden trein gegrepen eu meegesleurd. L)e bestuurder had nog juist den tijd uit den wagen te springen en bekwam geen letsel. De auto werd totaal vernield. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Bakkerswagen aangereden. Op den onbewaakten overweg te Corn- jum reed, toen de goederentrein uit de rich ting Stiens naderde, de brood venter L. Bos te Britsum. De wagen, waarvoor een paard gespannen was, werd door de locomotief ge grepen en weggeslingerd. De berijder kwam met den schrik vrij. De bakkerswagen werd ernstig beschadigd. VERGIFTIGING DOOR K00LM0N0XYDE. Tegen twaalf uur gistermiddag trof de heer Kuipers van de firma Hijzenaar en Kuipers in het ketelhuis van de Topogra fische inrichting drie werklieden aan, die op het punt stonden flauw te vallen. Kuipers' was bezig den motor van de lift na te kijken. Tegen twaalf uur begaf hij zich naar het ketelhuis om zijn handen te wasschen. Dat is het behoud der drie menschen geweest. Anders zouden ze hoogstwaarschijnlijk vergiftigd zijn door koolmonoxyde. De drie bedreigden zijn twee monteurs uit Arnhem en de eigen machinist van der Laan. Zij waren bezig een der ketels van de centrale verwarming te repareeren. Be a andere ketel wordt reeds gestookt. De graveurs werken op steen en hebben al verwarming noodig. Waarschijnlijk is het giftige gas teruggeslagen. De drie werk lieden hebben zooals dat gewoonlijk gaat zelf niets gemerkt. Zij zijn naar het Militair Hospitaal ge bracht. Van alle drie is de toestand, zeer goed. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Dinsdag was in het gebouw van de alge- meene Friesche Levensverzekering Maat schappij te Amsterdam de centrale ver warming aangemaakt, en de concierge was omstreeks middernacht voor hij zich ter ruste zou begeven naar de stookplaats ge gaan. De man keerde echter niet in zijn woning die op een hoogere verdieping is gelegen, terug. Toen zijn vrouw hem ging zoeken, vond zij hem bewusteloos op de trap liggen. De man was in de stookplaats door kolen damp bevangen en had nog getracht zijn woning te bereiken. De onmiddellijk ge waarschuwde brandweer heeft daarna een onderzoek ingesteld in de stookplaats, waarbij twee branwachts eveneens door kolendamp werden bevangen. De bewustelooze concierge en een der brandwachts moesten naar het binnengast huis worden vervoerd. Voor de beide pa tiënten bestaat geen gevaar. Uit den nok van een schuur doodgevallen. Toen gistermiddag de 26-jarigen zoon van de weduwe L. van Geel nabij het buurt schap Langeweg bij Zevenbergschen Hoek wat lang wegbleef om het middagmaal te gebruiken, ging men hem zoeken en vond hem tenslotte in den schuur liggen. Het bleek, dat de man uit den nok van de schuur was te pletter gevallen. Verdronken. De 3G-jarige echtgenoote van den ma chinist M. Z. van het Electrisch Waterge maal te Bleskensgraaf is te water geraakt en verdronken. Hoewel dr. P. Engelse ge- I ruimen tijd heeft getracht de levensgees ten op te wekken, mocht dit niet baten. Dinsdagvond stortte de 7-jarige H. Thijssen, wonende Oude Koningstraat te Nijmegen, die met zijn broertje op de Waalkade aldaar aan het spelen was, van den hoogen wal in de Waal. De knaap verdween onmiddellijk in de diepte en verdronk jammerlijk. Het lijkje is tot nu toe nog niet gevonden. Ongeval tijdens een begrafenis. Gistermiddag om 2 uur heeft tijdens een begrafenisplechtigheid te Genemuiden, een ongeval plaats gehad. De heer P. Hulleman, die met zijn auto in de begrafenisstoet mee reed verloor plotseling de macht over zijn stuur en reed den veldwachter v. d. K., die den stoet vooraf ging, aan doch deze be kwam geen letsel. Vervolgens reed. de auto in op een drietal kinderen, die lang den weg stonden. Een der kinderen kreeg een armfractuur, terwijl een tweede licht ver- wond werd. EEN VERBORGEN SCHAT. Geld en kostbare voprwerpen in een onbewoonbaar huisje ontdekt. Door een toeval is dezer dagen een vrij groot bedrag aan geld ontdekt in een bouwvallig huisje te Glanerbrug, dat daar reeds ongeveer drie jaar onbeheerd stond. Toen het huisje onbewoonbaar was ver klaard was de eigenares, een eenigszins zonderlinge weduwe met achterlating van een deel van het huisraad, naar Enschede vertrokken. Eenige jongens kwamen nu dezer dagen op het idee, eens binnen te gaan kijken. Zij klommen door de reeds lang vernielde ramen, snuffelden in kasten en laden, en vonden op verschillende plaatsen verbor gen, in krantenpapier gewikkeld, geld. Toen ze nogal groote verteringen in het dorp maakten, kreeg de politie al spoedig argwaan, En bij een verhoor kwam aan het licht, welke ontdekking de jongens hadden gedaan. Zij vertelden, dat ze eerst een brfefje van 25 gevonden had den. Ze durfden dit echter niet wisselen en brachten het weer terug. Later vonden ze ook een bankbiljet van 200. Er lagen ook gouden ringen enz. De politie stelde een nader onderzoek in en vond op vele plaat sen verborgen een bedrag in totaal groot 350.Ook verschillende andere voor werpen van waarde werden er aangetrof fen. Alles had voor iedereen toegankelijk ongeveer drie jaar lang onbeheerd gele gen. Op last van de autoriteiten zijn deu ren qp ramen nu dichtgespijkerd, nadat alle voorwerpen van waarde onder de hoe-- de der politie zijn gesteld, totdat de recht matige eigenares zich zal hebben aange meld. Om honderd gulden in gijzeling gezet. Een winkelier in lampekappen en aan verwante artikelen te Zaandam heeft weer eens aan den lijve ondervonden, dat er in het handelsverkeer nog immer een harde methode bestaat om onwillige of onmachtige schuldenaren tot het nakomen van hun verplichtingen te dwingen. In een gesprek, dat „Het Volk" met het slachtoffer der gijzeling had, vertelde de ze, dat hij in den afgeloopen maanden, vooral ten gevolge van een vrij langdurige ziekte, ernstigen teruggang in zijn zaak had ondervonden. Dit bracht hem in finan- cieele moeilijkheden. Hij verzocht zijn crediteuren om eenig uitstel en gaf de verzekering, dat alles te zijner tijd in orde zou komen.' Maar er was één sehuldeischer, een grossier uit Rotterdam, die bleef aandringen op direc te betaling. De winkelier verklaarde hier toe niet in staat te zijn en toonde zijn goeden wil, door de totaalschuld van 100 geleidelijk tot 100 te doen verminderen. Dit ging den grossier, die reeds verschei dene malen met het paardenmiddel van de gijzeling had gedreigd, niet vlug ge noeg. Een deurwaarder en het kantongerecht moesten er aan te pas komen. Op Ko ninginnedag betraden de mannen der wet versterkt met een rijksveldwachter, de woning van den winkelier, die nóg eens vertelde, dat hij niet kón betalen. Onverbiddellijk luidde de conclusie: dan mee naar Haarlem om gegijzeld te worden En de winkelier nam afscheid van vrouw en kind, en stapte met deurwaarder en veldwachter in de auto, die hem naar de arrondissements-recht-bank zou vervoeren. Bij de rechtbank betaalde de gijzelaar een maand kostgeld vooruit en de winke- lier verdween in de cel, met het vooruit zicht, om als misdadiger in optima forma tweemaal een half uur per dag te worden gelucht Na vijf dagen werd het faillissement ge lukkig uitgesproken, waardoor de winke lier in vrijheid kwam. Een hardhandige afstraffing. Een pachter van peren langs den Oud- Utrechtschen weg te Houten betrapte een ütrechtschen jongen, die zich te goed deed aan de peren. Hij maakte zich daar over zóó kwaad, dat hij den jongen zooda nig afranselde, dat hij hem de pols brak. NIEUWVEEN. Aanrijding. Dinsdagavond had ter hoogte van de Driesprong een aanrijding plaats tusschen een zekere P. uit Amster dam en J. v. V., woonachtig te Nieuwkoop. P. reed in zijn luxe wagen links van den weg en haalde niet tijdig genoeg naar rechts uit, toen de motorrijder v. V. van de tegenovergestelde richting naderde. Een botsing was onvermijdelijk, v Y. sloeg ever de kop, doch kwam er zelf overigens goed af. Zijn motor liep evenwel belangrijk» schade op. De rijk® veld wacht heeft zich met de zaak moeten bemoeien. Trap van een paard. De veehouder K. Plomp, wonende in Blokland liep een zoo danige trap van een paard in de zij op, dat medische hulp noodig bleek. IJ king van gewichten. Op 26 dezer e.k. zal in het geheelonthoudersgebouw de ijk en herijk van maten en gewichten plaats hebben en wel van 1012 en van 12 1/22 uur (z.t.). Geboren: Gerarda Geertruida, doch ter van J. Spring in 't Veld en Joh. v. Gu- hk. Clara Hildegonda Cornelia, dochter van Fr. Lenting en E. A. G. Wijfje. WOERDEN. Kaaskeuring op de Zuiveltentoonstelling. De uifcs'Iag der gehouden kaaskeuring op de Zuiveltentoonstelling is als volgt: Klasse A Belegen kaas boven 8 K.G. Max. te behalen punten 84. W. Hoogen- 'boom, Snellerwaard 84 punten, A. de Jong, Kamerik 83 punten, C. N. v. Scha ik, Woer den 82 ppunten, G. Kok, Lange Ruige 81 punten, M. G. Stolwijk, Bodegraven 81 pun ten, Bond van Oud Leerl. L. H. O., 81 pun ten, W. Hoogendoorn, Veldhuizen 80 pun ten, Jaes. Oskamp, Waarder 80 punten, H. v. Dommelen, Kamerik 79 punten, C. J. de Leeuw, Kamerik 79 punten. J. de Bruijn, Waa.rder, 78 punten, N. IJff, Waarder 78 punten, W. v. Briemen, Bodegraven 78 pun ten, J. v. Gugten, Kamerik 78 punten, J. de Gier, Velhuizen 77 punten, A. Hamoen, Veldhuizen 75 punten, C. N. v. Sohaik, Woerden 75 punten, Joh. Lekkerkerker, Harmeien 75 punten. Klasse B. Belegen Kaas beneden 8 K.G. Joh. Lekkerkerker, Harme'en 84 punten, H. Baften, Woerden S3 punten, W. de Koning, Rietveld., D. Wesseling. B. H. Wesseling, Bodegraven 82 punten, G. Kok, Lange Rui ge Weide, W. Floor, Maartensdijk, H. Kor- ver, Harmeien, D. Wesseling, Woerden 80 .punten, Wed. D. Verwey, Wed. L. de Hol lander, B. Wen. A. v. d. Heuvel, Linseho ten, N. v. d. Pauw, Kockengen 79 punten, B. v. d. Bernmel 78 punten, D. Wesse'ing 77 punten, D. v. Dam, D. Wesseling 76 punten, N. v. Eek, Heldam 76 punten. Klasse C. Marktprijs kaas boven 15 K.G. J. H. Lekkerkerker, Linsehoten, T. Ooster- om, Harmeien 84 puniten, P. N. v. d. Pauw, Loenen 83 punten, H v. Dommelen, Kame rik, W. Lie vaart, Waarder 82 punten, J. T. Verhoef, B.W. Waarder 81 punten, B. Ver hoef, B.W. Waarder, Jacs. Oskam, Waar- der, A. de Jong, Kamerik 80 punten, J. de Bruijn Jz. Waarder, W. Hoogendoorn, Veld huizen, 79 punten, J. Los. Alphen aan den R'ijin, P. Nel, Linsehoten, J. J. Lekkerker ker, Linsehoten, 78 punten. D. v. Dijk, Vleu ten. W. A. Kernp^ Rictve'd 77 punten, C. Spek, W. Oostveen, Kaanerik, W. H. Lek kerkerker, 76 punten, Linsehoten 75 pun ten. Klasse D. Marktrijpe kaas 1015 K.G Dames Cursisten. Woerden, Wed. D. Ver wey 84 punten, G. Kasteleyn Kamerik, H. de Vos, Snelerwaard 83 punten, C Roozen- boom, J. W. ten Have L. Brak, Zegveld, A. A. Smorenburg, Voorbij, Nieuw veen, S2 pun ten, D. den Besten, Bergambacht, J. Kok, Lang Ruige Weide. 81 punten. C Roozen- boom, J. S. Vroege, Rietve'd, J. v. Sohaik, Odijk, H. R. v. d. Pauw Kockengen, Wed. L. den Hollander, B. W. W. N. v. Eek, Hel dam 80 punten. P. v Leeuwen Waarder. B. den Hollander, L. 'R'. W., J. Th. Bos, Lin sehoten, B. Kemp. Bodegraven, P. A. Bos, D. Jongeneel, Rietveld, M. G. Stolwijk, Bo degraven, C. J. de Leeuw, Kamerik, Dames Cursisten, Woerden 79 punten, C. N. v. Schaik, P. A. Bes, G. de Kruif, Zegveld A. den Boer, L. R. W., Joh. Langes'ag. Wilnis H. T. v. Vliet, IJselstein, A. de Jong, Ka merik 78 punten, H. G. Miltenburg Harme- len, J. R. Lekkerkerker, Linsehoten, J v. Gugten, Kamerik 77 punten. A. Hamoen, Veldhuizen, A. Doornebal, Vinkeveen, A. de Jong, Kamerik 76 punten, A. de Jong, Kamerik 75 punten. Klasse E: Marktrijpe Kaas 510 K.G. C. Lekkerkerker, Willescop. J. Voorsluis, Bo degraven, W. Lievaart, B .W Waarden, A. v. d. Heuvel, Linsehoten, H P. v. d. Berg, Wilyesoop, A de Jong, Kamerik 84 punten, D. v. Dam, G. de Gies, Heldam, 83 punten, H. Barten, B. H. Wesseling, Bodegraven 82 punten, J. Los Alphen aan den Rijn, G. Kok, Lange Ruige-Weide, D. Verburg, Zeg veld, B, Verhoef, B. W Waarder. Jac. Oskam, Waarder, A. v. d. Heuvel, Linseho tenVoorbij, Nieuwveen 81 punten. J. Hijkoop, Waarder, Joh. Lekkerkerker, Waarden, W. de Koning, Rietveld, W. Hoo gendoorn, Snellerwaard, N. v. Eek, He'dam, G. J. v. Schaik, Linsehoten 80 punten. Wed. J. v. Sohaik, A. A Notenboom. Zegveld 79 punten, W Oosterom, Kamerik, C. v. d. Wind, 'Rietveld, C. Achterberg, Waarder, D. Wesseling 78 punten, H. Barten, W. C. Zwanenburg Waarder. G. Kok, Lange Rui ge Weide, W. A. den Boer, L. R. Weide, T. Kersbergen, Lopik 77 punten, J. W. Neder- end, Papekop, W. Floor, Maartensdijk 76 punten, W. A. den Boer, L. R. Weide 75 punten. Voor de collecties bestaande uit minstens 10 stuks, waaronder minstens 4 soorten, werden de volgende prijzen toegekend: eerste prijs C. J. de Leeuw te Kamerik, tweede prijs C. J. de Leeuw te Kamerik, derde prijs D. Wesseling te Woerden, derde prijs J. de Koning, Bar woutS'waar den, der de prijs T. Kersbergen, Lopik. RADIOTELEFOON-DIENST Auto van den dijk. Boerderij afgebrand. 32 var kens in de vlammen omge komen. Te Barkhoorn (gemeente Ontswedde) is gisternacht de boerderij van den landbou wer Abel Migchels, waar met de machine werd gedorscht, afgebrand. Er kon weinig gered worden. 32 varkens kwamen in de vlammen om. Verzekerd. Spoorwegongeluk te Groningen. De justitie te Groningen heeft de instruc tie inzake het spoorwegongeluk op 26 Jan. j.l. nabij het viaduct te Groningen, waarbij drie personen werden gedood en eenige gewond, gesloten. Tegen den rangeerder van den goederentrein, door wiens schuld het ongeluk gebeurd is, zal een vervolging worden ingesteld. Hij zal 1 October voor de rechtbank te Groningen terecht staan. Steekpartij in een danstent. Dinsdagnacht is na afloop van een volksfeest te Den Hoorn de exploitant van een danstent ernstig verwond. Eenige Friesche arbeiders wilden na het slui tingsuur opnieuw de tent binnen. Toen hun dit werd belet, trok een hunner een mes en bracht den ondernemer daarmee ern stige verwondingen toe. De dader is voortvluchtig. KOUDEKERK. Een pees doorgesneden. De 20-jarige steenfabrieksarbeider W. v. d. M. wonen de aan den Hoogewaard, had gisteren het ongeluk op de steenfabriek, dat een zijner mede-arbeiders met zijn kleischop op zijn voet stak, waardoor een pees werd doorgestoken. Na door dr. H. alhier voorloopig ver bonden te zijn moest hij zich in het Acad. ziekenhuis te Leiden onder ver dere behandeling stellen. In den Rijn gevallen. Dienzelfden avond had de zoon van den brandstof- fenhandelaar F. W. van den H. Rijndijk heb ongeluk bij de Koudekerksche brug van een schuit in den Rijn te vallen. Gelukkig kon hij spoedig op het droge worden gebracht. Personalia. Mej. A. H. S. Heijnes, wonende aan den H. Rijndijk, slaagde te 's-Gravenhage voor het vakexamen in de telefoondienst waardoor zij zal worden bevorderd tot telefoniste le klasse. Z0ETERW0UDE. Broeder Adelbertus van Haastregt. t In het Vincentiusgesticht „Harreveld" te Lichtenvoorde overleed de eerw. broe der Adelbertus-, in de wereld Johannes van Haas.tregt, geboren te Zoeterwoude, in den ouderdom van ruim 75 jaren, in het 39ste jaar van zijn Kloosterleven in de Congregatie van O. L. Vrouw van de Zeven Smarten. Hij ruste in vrede! Voorts kreeg de politie aanwijzingen, dat een beaenue communist, die vroeger te Bia Torbagy woonde, doch sedert eemgen tijd tiaar met meer vertoefde, dezer dagen weer te Bia 'iorbagy is gezien. Een chauiieur heelt aan de politie mee gedeeld, dat op den dag van uen aanslag een man in de garage, waar de chauffeur werkzaam is, is gekomen, om een auto voor een tocht over ue Tsjechische grens te hu ren. Toen verklaard werd, dat meu hem hierin-met van dienst kon zijn, wilde hij een auto koopen, doch ook hiervan kon niets komen. Verder heeft de politie vastgesteld, dat het ecrasiet, dat voor de helsche machine is gebruikt, van buitenlandschen oor sprong moet zijn geweest, andere deelen eenter van Hongaarseheii oorsprong. Dezen moeten dan te Boedapest gekocht zijn, zoo dat de politie aanneemt, dat Leipnik uit het buitenland naar Boedapest is gekomen en daar met behulp van zijn vrienden de helsche machine vervaardigd heeft. Het onderzoek is dan ook in deze richting voortgezet, waarbij verrassende resultaten aan het licht moeten zijn gekomen. Ver scheidene personen zijn dientengevolge in hechtenis genomen en naar het politie bureau overgebracht, waar zij verhoord worden. Ook verschillende buitenlanders zijn in hechtenis genomen, die geen voldoende le gitimatie-bewijzen hadden en zich over de grens wilden begeven. Voorts wordt nage gaan, welke personen op den 13den Septem ber naar het buitenland zijn vertrokken. Het is gebleken, dat de verdenking tegen de Duitsche studenten, die tot Zondag Le Bia Torbagy hebben vertoefd, ongegrond was. Geconstateerd is, dat de uit Stuttgart afkomstige studenten door den hevigen regen bij bekenden te Bia Torbagy onder- dax hebben gezocht. Zij werden uitgenoo- digd tot en met Zondag te blijven. Hun on schuld staat buiten twijfel. In verband met ongeluk werden de voor Zondag vastgestelde feestelijkheden in het plaatsje afgelast, waarna de studenten ver der trokken. Woensdag middag is op het Holla ndscbe motorschip „Bertha Johanna", eigenaar schipper Hollink, met twintig ton goed geladen, te Ivrefeld de luchtketel met don derend geweld uit elkaar gesprongen. De vrouw van Hollink werd door de stukken zwaar gewond en verkeerde gisteravond in stervensgevaar, nadat haar een voet was afgezet. De ketel vloog in dé lucht door de roef en vernielde bijna het geheele schip. Noch tans zal men trachten het overschot naar hier te voeren om te zien of nog een re paratie mogelijk is. De goederen zijn in een ander schip overgeladen. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Tusschen auto en brug bekneld. Jongetje gedood. Onder de gemeente Hardinxveld is het 11-jarig zoontje van den heer Muilwijk door een vrachtauto gedood. De chauf feur geraakte het beheer over zijn stuur kwijt, waardoor de jongen tusschen den wagen en een steenen paal van een brug bekneld geraakte. Het slachtoffer liep ernstige verwondingen aan het hoofd op en overleed kort na het ongeval. Doodelijk Auto-ongeval. Gistermiddag had onder de gemeente Nederweert op den rijksweg lang de Noor- derva-art in de buurt van Stokerhorst een aanrijding plaats, welke het leven kostte aan het ongeveer 6-jarig zoontje van den heer B., opzichter van de ontginning 't Kruis in die buurt. De kleine kwam n.l. van achter een tractor geloopen op het oogenblik, dat een vrachtauto van de Betonmaatschappij „De Peel" uit Neerkant-Deurne dezen pas seerde, met gevolg, dat een aanrijding niet te voorkomen viel. De kleine overleed kort daarna aan de bekomen verwondingen. Benzineauto verongelukt. Chauffeur gedood.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6