STADSNIEUWS Agenda UIT DE OMGEVING DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Postkantoor te Leiden. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de eerste helft der maand September 1931. Brieven Binnenland: W. An- sons, Den Haag A. J. Bauer Den Haag J. v. d. Berg, Amsterdam Centraal Bem. Bureau, Utrecht Mevr. Dunlop Elis, 11 adv. Bureau „Ensie" Den Haag fabriek „Era", Deventer Rechtskun dig Bureau „De Geer", Den Haag Mej. v. d. Geest, Sassenheim J. de Gelder, Middelburg J. de Groot, Den Haag L. Kaasenbrood, IJmuiden-Oost J. F. van Klaveren, Rotterdam G. Kranen donk, Haarlem A. M. van Meurs Lei den F. Moer, Amsterdam Boekh. N ij kamp, Zutphen I. Lefeber, Leiden A. Ouwerkerk, 11 Mej. W. v. d. Plas, Katwijk (Binnen of Zee) Mej. G. Seel, Haarlem D. H. van Valburg. Oegst- geest P. van Veen, Den Haag C. v. d. Velden, Alkmaar F. M. Wansink, Den Haag. Briefkaarten Binnenland: Faas, Lisse J. A. Frogee, Den Haag G. van Veld, Haarlem V. T. C. Haaster, Hengelo (O.) J. Sluyter, Den Haag K. van Gink, Den Haag N. Hoogeveen, Amsterdam L. Olman, Rotterdam W. Vergunst, Leiden Voorham, 11 H. de Jonk, Amsterdam. Brieven Buitenland: P. Denis, Parijs Mej. C. C. Meijers, Rammanet France. Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den, brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van: a. L. Berk om vergunning tot het uitbreiden van de ondergrondsche bewaar plaats voor benzine in en op den Middel weg (Kaasmarkt) vóór het perceel Mid delweg no. 35, Sectie L No .1964; b. Joh. T. Schut, om vergunning tot het oprichten van een drukkerij in hetperceel Nieuwe Rijn no. 78, Seclie I No. 1638; c. P. C. Vos om vergunning tot het oprichten van een metaaldraaierij in het perceel Volmolen gracht Nc. 15, Sectie B. No. 953; d. P'hs. Mooten, om vergunning tot het oprichten van een smederij in het perceel Oude Vest No. 137, Sectie e. W. van Dijk cm vergunning tot hpz oprichten van een timmerwerkplaats im het .penceel Morsch- weg no. 140, Sectie^P-.876; f. J. G. van der Steen, qm' '.vergmining tot het op- chtcn van eert'inrichtirfg~">oor het bewer ken van vlee,sch'in fyét p^Lceel Haarlem- merstraat^N'o. 136, Sècti^TH. No. 920; g. H. C. Bonter en A. GTHartevelt om ver gunning tot het oprichten van een timmer- manswerkplats in het perceel Gerrit Dou- straat No. 2a, Sectie M. No. 4123, is ver daagd. A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 17 September 1931. DE VERDWENEN 13.000.— Twee verdachten in hooger beroep voor het Hof. Op 7 October van het vorige jaar werd een toen 15-jarige loopjongen te Amster dam op zeer geheimzinnige wijze van 13.000.beroofd. Hij was in dienst van een effectenfirma hier ter stede en hij had dien dag bij een tweetal banken dertien mille geïnd. Toen hij bij zijn firma terug kwam, bleek de som spoorloos uit zijn aetetasch te zijn ver dwenen. Heb jongmensoh vermoedde, dat hem het geld in een fietsenstalling afhan dig was gemaakt. Hij had daar n.l. zijn rij wiel een oogenblik in bewaring gegeven. De eigenaar van de stalling had hem toen verzocht even een fleschje melik te halen. De jongen voldeed aan dit verzoek en ge durende dien tijd liet hij zijn tasch onbe heerd aan zijn fiets hangen. De fietsenhandelaar en twee vermoede lijke medeplichtigen werden kort na het gebeurde gearresteerd. Door de Rechtbank werd de rijwielsta'-ler S. veroordeeld tot twee jaar gevangenis straf (oonform den eisoh). De beide andere verdachten F K. en H. v. d. B. werden vrijgesproken, terwijl het O.M. anderhalf jaar gevangenisstraf had geëischt. Heden stonden de rijwielherstellers A. A. H. S. en F. K. voor het Hof terecht, resp. verdacht van diefstal en heling. S. was in hooger beroep gekomen, om dat hij het verschrikkelijk vond onsohul- dig de gevangenis in te gaan, ook K. handhaafde zijn verklaring, onschuldig te JEr waren 18 getuigen gedagvaard, waarvan er 15 waren verschenen. Verd. S. werd verdedigd door mr W. Loeb en K. door mr. F. A. Kokosky. Het Hof werd gepresideerd door mr. Jolles, terwijl mr. Bauduin het O. M. waarnam. De publieke tribune was tot op de laatste plaats bezet. Als eerste getuige werd de beroofde loopjongen J. B. gehoord. Hij verklaarde bij de fa. Boelofs ruim 6000 te hebben geind en bij de Incassobank ruim 7000. Toen hij terugkwam had hij zijn fiets bij S. gestald. Deze vroeg hem even een fleschje melk te halen. Juist op dat oogenblik was een man met een lichte regenjas binnengekomen, getuige had echter het gezicht niet gezien. Pres.: Heb je S. gezegd, dat er geld in je tasch zat?" Get.: „Ja, verd. vroeg of er veel geld in zat". Toen get. met een flesch melk terug kwam, was de man met de regenjas ver dwenen. Op kantoor teruggekomen, had get. zijn tasch een oogenblik neergelegd om zijn jas uit te trekken, hij had zijn tasch slechts een kort oogenblik uit het oog verloren. Bij den kassier gekomen zag de loopjongen, dat het geld uit zijn tasch verdwenen was. Zonder iets te zeggen was de jongen weggeloopen; hij was direct naar verd. S. gegaan, omdat hij dacht, dat deze het veiligheidshalve had opgeborgen. Bij S. hoorde hij echter, dat deze het niet had. Get. had al eens eerder S. in zijn tasch laten kijken. Pres.: „Dat is toch gevaarlijk, is alles wel waar wat je zegt, het komt tegen woordig wel eens voor, dat loopjongens zich laten bestelen". Verd. gaf toe dat de jongen, die dik wijls in de stalling kwam, hem eens had getoond, dat hij veel geld bij zich had. Doch dien bewusten dag was er over geld niet gesproken. Proc.-Generaal (tot verd. S.): „Waarom ging de jongen niet op de fiets melk ha len?" Verd.: „De afstand was te kort". De loopjongen, die aan een zeer uitvoe rig verhoor werd onderworpen, kon zich niet voorstellen, dat ve-rd. S. de dader was. Een politieman verklaarde, dat de broer van verd. S. ongevraagd aan hem voor zijn broer zéér bezwarende verklaringen had afgelegd. Aan dezen rechercheur had ook een thans gedetineerde, die met de ver dachten in relatie had gestaan, zeer uit voerige bijzonderheden medegedeeld over het verdwenen geld. Een scherp vraagge sprek ontspon zich tuschen mr. Kokosky en den recherheur. Mr. Kokosky kon niet aannemen, dat de gedetineerde de fijne bijzonderheden uit zich zelf wist en meende, dat de politie hem geholpen had die zich te herinneren, hetgeen de rechercheur ontkende. Intusschen bleek dat de broer van den rijwielhandelaar, als getuige opgeroepen voor de Rechtbank had deze getuige van zijn recht van versohooning gebruik gemaakt niet was verschenen. Het Hof dagvaardde dezen getuige opnieuw tegen s middags 2 uur, met bevel tot iuedebren- ging. IR. W. MASSINK. Hedenmorgen is op 69-jarigen leeftijd hier ter stede overleden de heer W. Mas- sink, oud-directeur der gemeentelijke H. B. S. voor jongens alhier. De overledene, die in 1862 te Zutphen werd geboren, studeerde aan de toenma lige Polytechnische Hoogeschool te Delft. Na het ingenieurs-diploma te hebben behaald, werd hij leeraar aan de H. B. S. te Gorcum en in 1895 leeraar aan de H. B. S. te Leiden. Van 19141923 was hij directeur dezer school. In het laatste jaar ging hij met pensioen. De begrafenis heeft plaats Maandagmiddag te half 2 op de al gemeene begraafplaats te Zutphen. DE HANZE. Installatie van honderd nieuwe leden. Gisteravond heeft de R. K. Middens tands- Vereeniging „De Hanze" alhier haar eerste ledenvergadering van het seizoen gehouden. Een bijzonder cachet aan deze bijeenkomst gaf de installatie van meer dan honderd nieu we leden, die voor de Vereeniging geworven Aanwezig waren o.a. de zeereerw. heer Pastoor J. Heiling O.F.M .en de heer van Rest, lid van het hoofdbestuur. De vergadering werd geopend door den voorzitter, den heer Th. Bergers, die allen welkom heette, bijzonder den zeereerw. heer Pastoor J. Heiling, den heer van Rest, lid van het hoofdbestuur, den heer Piet Kas teel, en de nieuwe leden, die spr. geluk- wenschte. Spr. hoopte, dat zij allen trouwe leden zouden blijven. Hierna memoreerde de voorz. het overlij den van Mgr. Nolens, voor wiens zielerust staande een gebed werd gestort. De voorz. deelde hierna mede, dat de De ken, die voor deze vergadering was uitgenoo- digd, medegedeeld had zeer tot zijn spijt niet aanwezig te kunnen zijn. Ook van Pastoor J. Vijverberg was bericht van verhindering ont vangen. De secretaris, de heer G. van Deene, deel de mede, dat de retraite van R. K. Midden standers van 47 October nog niet voltallig was. Opgave voor deelneming kan geschieden bij den secretaris. Bij de ingekomen mededeelingen is voorts een aanbieding van de N.V. Philips van boek jes over etalage-verlichting, die gratis wor den verstrekt. Verder een schrijven betreffen de uitbreiding van het fonds U.B.O., een schrijven van de Stedelijke Lichtfabrieken be treffende een propaganda over etalageverlich ting waarover een lezing met demonstratie wordt aangeboden. Dit aanbod is aanvaard en Donderdag a.s. zal deze lezing worden gehou den. De heer Meyers stelt hierbij voor een dele gatie te benoemen, die in een onderhoud met de directie der Lichtfabrieken de prijs der elalageverlichting zal bespreken. De voorz. antwoordt, dat dit a.s Vrijdag avond op de vergadering der L. M. C. zal worden besproken. Hierna had de installatie der nieuwe leden plaats. De voorz. gaf hiertoe het woord aan Pastoor J. Heiling, die bij uitstedigheid van den geestelijk adviseur de installatie zou ver richten. Pastoor Heiling feliciteert allereerst het be stuur der Hanze, dat er steeds op uit is het welzijn der middenstandsorganisatie te be hartigen. Moge dit succes nog steeds grooter worden en daardoor onder Gods zegen de H:>nze in bloei toenemen. hun besluit lid te worden van de Hanze. Zij Spr. feliciteert hierna de nieuwe leden met hebben daarmede goed gedaan voor zich zelf en een voorbeeld gesteld voor anderen. Tenslotte wenschte spr. geheel de vereeni ging geluk met zulk een aanwas van het le dental, Spr. behandelde vervolgens de kracht der organisatie, die door de eenheid vrucht zou afwerpen vooi' allen op stoffelijk en gods dienstig terrein. De leden der R. K. stands en vakorganisa ties zijn wij weten het bij ervaring, aldus spr. de beste Katholieken, en dat komt ook door den invloed der kath. organisaties. Spr. eindigde tenslotte met zijn vreugde uit te spreken over deze installatie en wekte allen op hun Roomsche beginselen te beleven en een voorbeeld te zijn voor anderen. Hierdoor zult gij uw eigen welzijn bevorde ren en dat van de geheele samenleving. De voorz. dankte hierna Pastoor J. Heiling voor diens woorden, waarvan hij hoopte, dat Spr. dankte daarna hartelijk den propa- het vrucht zou dragen gandist, den heer v. d. Linden, die zoo ijve rig had gewerkt deze leden te doen inschrij ven. Dan kreeg de heer van Rest, lid van het hoofdbestuur, het woord, die na een excuus voor de afwezigheid van den bondsvoorzitter, de vereeniging geluk wenschte met de belang rijke aanwinst. Ook den bond wenschte spr. hiermede geluk, daar het ook een aanwinst is voor den bond. Het gaat nu weer naar de 10.000 leden, wat ook tdanken is aan den heer v, d. Linden. De heer van Rest sprak vervolgens een propagandistisch woord voor de R K. orga nisatie. Waar de maatschappij zich ontwik kelt tegen een zelfstandigen middenstand, daar hebben wij de plicht elkander te steu nen in het belang van den middenstand. Met de installatie van een honderdtal nieuwe le den gaat Leiden den goeden weg op Laat an deren, die nog niet georganiseerd zijn, dit goede voorbeeld volgen. Spr. feliciteert de nieuwe leden en wenscht met de afd. Leiden den Ned. R. K Midden standsbond nog verderen bloei toe. Nadat de voorz. de heer van Rest had be dankt, was het woord aan den heer Piet Kas teel, redacteur van „De Maasbode" over: Ka tholieke idealen in het zaken doen. Spr. begint met te memoreeren, dat er een tekort is in hetgeen wij verstaan onder het za ken doen. Voor het zaken doen wordt recla- men en propoganda gemaakt met een positieve uitsluiting van wat godsdienstig is. Business is business, Les affaires sout les affaires, Krieg ist Krieg, Zaken zijn zaken. Wij zijn gevangen in een sfeer van zaken doen, die geheel staat buiten de sfeer van het christelijk verleden. De idee is gepropageerd, dat er maar één manier van zakendoen was en niemand be kommerde zich om de katholieke manier. Economie is niet alleen een kwestie van geldtechniek, het is een doordringen van de Staathuishouding met den katholieken geest. Voor de moderne wereld is de functie van den zakenman zaken doen om geld te ver dienen. Hij is iemand, die zijn medemensc'nen exploiteert. Zoo is het voor de moderne we reld. Voor ons is de samenleving noodzakelijk, terwijl een liberaal niets van de organisatie begrijpt. De Kaïns-idee is de quintessence geworden van het zakendoen. Te lang heeft de moraal practisch buiten het zaken doen gestaan. De zaak is het hoogste doel en daarvoor moet al les wijken. De stelregel is: haal wat je halen kunt. De grootste deugd in die moraal is: werken van vroeg tot laat, zoo zelfs, dat er geen tijd over blijft voor vrouw en kinderen, organisatie of anderszins. Succes bepaalt de behoorlijkheid var het gedrag. Hier kan al leen een belevi" van kath. idealen helpen. Ons kath. volk^e^int pas op publiek terrein invloed te krijgen. De moderne economie is, dat de samenleving er is om er voor te pro- duceeren. Wat er geproduceerd wordt, doet niets ter zake. Vandaar de meestbegunstigingsclausule bij handelsverdragen, de tolmuren e.d. Spr, trekt dan een streep tusschen nuttige en onnuttige producties. Spr, meent, dat de nationale markt beschermd moet worden te gen de internationale en dat de zakenmen- schen beschermd moeten worden tegen on eerlijke concurrentie. Spr. geeft dan eenige onrustwekkende oorzaken als de weelde, de geldfluctuaties door de banken enz. Voor dit alles zijn verschillende oplossin gen. Sommigen zeggen, uitzieken, anderen willen communisme, welke proef in Rusland hier in het Westen moeilijk is te benordeelen. Als men niet op de middelen ziet, is spr. van meening, dat zulk een proef kan slagen. Maar daaraan zit vast het karakter van slavernij. De slavernij is de derde oplossing en spr. meent, dat wij eigenlijk^l aardig naar de sla vernij toegaan. De vierde oplossing is de totale ondergang van de Westersche samenleving. Tenslotte is een oplossing deze, ^en terug keer naar de oude gildenvorm, Een gezond katholiek systeem kan niet leven in een sa menleving als men in Rusland of Italië tracht te scheppen. De bedrijven zelf moeten organen kunnen samenstellen die bindende regels maken. Deze conclusie van de bondsvergadering der R. K. Middenstand te Venlo doet spr. genoegen. De moeilijkheden zijn alleen te overwinnen door kundige middenstanders. De jonge mid denstanders moeten leeren dat met inacht neming van de moraal zaken doen en goed zaken doen mogelijk is. Het woord van Pau- lus, aldus spr., blijft waar, dat, wie rijk wil worden, valt in bekoring en in de strik. De strengste rechtzinnigheid maakt woeker winst en oneerlijke concurrentie niet goed. Wie Christen wil zijn, moet daarvan afstand doen. Dat wij, Kath., wat beteekenen, danken we aan onze kracht en zoo kunnen wij iets doen niet alleen in politieke, maar in sociale belan gen en zaken. Wij kunnen, aldus tenslotte spr., niet zien, wat komen zal, maar wij droomen van een nieuwe wereld, en als wij werken, zal een nieuw geslacht juichen om wat wij in zorgen hebben gezaaid. Een luid applaus beloonde den heer Kasteel voor diens interessante lezing. Na een dank woord van den voorzitter werden door eeni ge aanwezigen vragen gesteld, die door den heer Kasteel naar genoegen werden beant woord en een aangename en interessante dis cussie ten gevolge had. V^or de vergadering van den Centralen Raa'^Cwerden nog geen voorstellen ingediend. Al. ^afgevaardigde naar de vergadering van de Middenstandsonderlinge werd aangewezen de heer G. Molkenboer. Na een korte rondvraag volgde sluiting op de gebruikelijke wijze. Bankierskantoor Duynstee en v. d. Velden in liquidatie. Naar wij vernemen, zal het bankiers kantoor Duynstee en v. cl. Velden, Rapen burg 30, liquideeren. Tot liquidateur is aangewezen mr. E. J. M. H. Bolsius. Adresboek voor Leiden. Heden is verscheren de Zestiende Uit gave van het Adresboek voor Leiden, 1931 1932, samengesteld en uitgegeven door de N. V. Boek- en Steendrukkrij Eduarcl IJdo, alhier. Een groote wijziging bij voorgaande ja ren in deze uitgave is dat Oegstgeest bijna in zijn geheel is opgenomen geworden. Vervolgens werd door het uitbreiden van den inhoud, het Adresboek zoo over zichtelijk mogelijk gemaakt. Eenige stagnatie in de Uitgave is ont staan door het ovemummeren van den Hoogen Rijndijk en Zoeterwoudsohe Sin gel, welke verandering nog in de nieuwe uitgave is opgenomen. Bovendien is de nieuwe samenstelling van den Gemeenteraad en die der diver se Commissies in dit exemplaar opgeno men geworden. Handelsregister K. v. K. Wijziging: 5763. Rijwielenfabriek C. M. L. en Eerste Leidsche Vernikkel, Ver chroom en Emailleerinriohting v.h. U. Meijers, Leiden, Heerenstraat 51. Wijz.: handelsn. thans: Rijwielfabriek C. M. L. Nieuwe inschrijving: 5809. J. Meerburg, Leiden, Tulpenstraat 5. Behan- gerij en stoffeererij; annex handel in ta pijten, behangselpapier, gordijnstoffen enz. E.: J. Meerburg, Leiden (H.V.). Tot Directeur van de R. K. Handels avondschool te Wassenaar is benoemd de heer J. J. M. Bruschke, leeraar in Ned. Taal en de Wiskundevakken aan de Avond teekenschool van den Ned. R. K. Volks bond, afd. Leiden. Gisterenavond is door de politie alhier aangehouden de 23-jarige J. L., verdacht van diefstal en inbraak in het filiaal der firma de Gruyter aan de Haarlemmer straat. Hier was in den nacht van Maan dag op Dinsdag een hoeveelheid thee ont vreemd, terwijl <evens gepoogd was de brandkast te forceeren, hetgeen echter mis lukte. De aangehoudene heeft bekend. Hij is naar Den Haag overgebracht. Briefkaarten Buitenland: J. J. Peen, Altenhoevden C. M. Velt- ma, Heidelberg. 8 briefkaarten zonder adre3. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. HOLLAND—00ST-AZIE LIJN. OLDEKERK arr. 16 Sept. van Dairen te Rotterdam. HOLLAND-WEST AFRIKA LIJN. AMSTELKERK (uitr.) arr. 11 Sept. te Freetown. GAASTERLAND arr. 16 Sept. van Rot terdam te Hamburg. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALUDRA (thuisr.) vertr. 15 Sept. van Bahia. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. ALCINOUS arr. 14 Sept. van Amster dam te Liverpool. ANTENOR arr. 16 Sept. van Dairon 1. v. Londen të Rotterdam. EURYMEDON, Java-Amsterdam arr. 14 Sept. te Singapore. PEIS AND ER, Batavia-Amsterdam arr. 15 Sept te Londen. HOLLAND—BRITSCH-INDIE LIJN. HOOGKERK (thuisr.) vertr. 16 Sept. van Calcutta. STREEFKERK vertr. 16 Sept. van Rotterdam naar Bremen. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag, Vincentiue. Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Sept. a.s. waarge nomen door apotheek M. Boekwijt, Viseh- markt 8, telefoon 552. Philosophicum. Voor het nieuwe leer jaar op het Phi'osophioum alhier zijn 40 Leerlingen ingeschreven. ZEGWAART. Geboren: Quirinus Karei Wilhel mus z. van A. Westhoek en F. Herrmann Anna Maria d. van S. Buitendijk en M. A. Slingerland. Gehuwd: J. Swagers 27 j., te Pijn- acker, en N. van Duijvenbode 26 j. ZOETERMEER—ZEGWAART. Collecte. De collecte van en ten behoeve van „Het Roode Kruis" wordt in deze gemeente gehouden op Woens dag 23 September a.s. Invaliditeitswet. De rentetrekkers ingevolge de Invaliditeitswet kunnen hun tegoed ontvangen op Dinsdag 22 September e.k., aan het Hulppostkantoor alhier. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE (thuisr.) pass. 14 Sept. 14 Sept. Perim. POELAü BRAS (thuisr.) vertr. 1-6 Sept. van Colombo. PRINS DER NEDERLANDEN vertr. 16 Sept. van Batavia naar Amsterdam. SEMBILAN (uitr.) vertr. 16 Sept. van Suez. TABAKAN vertr. 16 Sept. van Amster dam naar Antwerpen. KON. HÖLL. LL0YD. GELRIA vertr. 16 Sept. van Amsterdam naar Zuid-Amerika. MUNSTER arr. 16 Sept. van Amster dam te Antwerpen. KON. NED STOOMB. MIJ. COSTA RICA (thuisr.) wordt 18 Sept. voorm. te Plymouth verwacht. HELDER (thuisr.) vertr. 14 Sept. van Mollendo. HERCULES arr. 15 Sept. van Gibraltar te Genua. MEROPE vertr. 14 Sept. van Kingston naar Aux Cayes. OBERON arr. 15 Sept. van Barcelona te Tarragon. RHEA arr. 14 Sept. te Kingston (Ja maica). ULYSSES (uitr.) arr. 14 Sept. te Colon. ULYSSES vertr. 15 Sept. van Cristobal naar Buenaventura. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. REAEL, Amsterdam naar Batavia pass. 13 Sept. Algiers. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BOSCHDIJK vertr. 16 Sept. van Rot terdam naar New Orleans. GROOTENDIJK, Antwerpen naar Rot terdam pass. 16 Sept. nam. Vlissingen. LOCHGOIL Pacifickust naar Rotter dam; 20 Sept. te Liverpool verwacht. MAASDAM vertr. 16 Sept. van New Orleans naar Rotterdam. DELFTDIJK van Rotterdam naar Van couver pass. 15 Sept. Deal. NAR ENT A, Rott.-Vanc. pass. 15 Sept. Horse Sand Fort. NEBRASKA arr. 16 Sept. van Vancou ver 1. v. Londen te Rotterdam. VOORSCHOTEN. Aanbesteding. In hotel Deurloo had hedenmorgen de aanbesteding p'.aahs, ten overstaan van architect J. W. Reyneveld te Leiden, voor het bouwen van een school gebouw voor L.O. en U.L.O. op Gerefor meerden grond&'a.g aan de Wijngaardenlaan alhier. Ingeleverd werden. J. Vonk, Alfen aan den Rijn 38500; W. Oud «hoorn en Zonen, Leiden 40500; Fa. v. d. Velden en de Jong 33890; M. de Jong en Zoon, Voorschoten 34470; J. W. Ka.opers, TJmuiden 36500; firma v. Duin en Vink, Noord wijk 41900; Jansen en Moens, Haarlem 38770; A. War- naar', Den Haag 39000 R. A, Meijer en N. v. Diggele, Koudekerk 35490; M. Kool, Warmond 35900; J. A. C. Joele. Den Haag 47100; A. A. Brand, Rijipwetering 31500; Jac. Kooter, Den Haag 46690; Gebr. de Graaff Voorschoten 36700; Van de Ven en Venhoven, Vogelenzang 31520; W. v. d. Bregge Bceree en H. van W ngerde, Nieuwveen 36250; Gebr. G. en H. Bate laan, Hazersiwoude f 34000; H. A. Niers man en Zonen, Voorschoten 36782; W. Hen ni oman, Leiderdorp 33300; Gebr. Ver loop, Katwiik aan Zee 34617; C. M. Dee- renbeng. Alfen aan den Rijn f 37500; Gebr. Vriesekop. A'fen aan den Rijn 39604; A. G. v. Osnabrugge en Zn., Leiderdorp 33750; Fa. Gebr. de Wit, Wassenaar 37579; A. van Nieuwkoop, Sassenhe'im 35695; Gebr. Stikvoort, Leiden f 37800; Helmond en Moermond, Wassenaar 34110 J. T. Cornet, Leiden 36250; Wed. H v. Driel, Koudekerk 36400; A. J. Lan- geveïd, Leiden 36Q98; C. van Osnabrugge, Voorschoten 38747. De gunning is aangehouden. Het cijfer van de begrooting werd niet bekend gemaakt. WARMOND. Personalia. Onze oud-plaatsgenoot de heer J. Been, oud-veldwachter dezer ge meente is benoemd aJs majoor der rijks- veldwacht te Haemstede in Zeeland.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2