LAND- EN TUINBOUW VRAGENBUS De zeven Raadsels DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1931 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. lf Vergeet niet de uit te knippen 8244 over twee gekruiste zwaarden. Van hem ook bestaat de oudste weeskeur, waarbij de belangen der weezen op afdoende wijze werden geregeld. Tot 1619 bleef de familie van Manders- loo in het bezit der heerlijkheden; alstoen gingen ze bij koop over aan Jkvr. Marga ret ha van Mechelen, in 's lands historie bekend als de minnares van prins Maurits aan wien zij twee zoons had geschonken, de heeren van Nassau-La Lecq. Acht jaar later deed zij de bedoelde heerlijkheden van de hand. Aarlanderveen kwam toen aan de familie Nooms, Ouds hoorn aan de familie de Vlaming en de hooge heerlijkheid de Vrijenhoef werd ver kocht aan mr. Nicolaas Crom'hout, presi dent van het Hof van Holland. Willem Nooms, heer van Aarlanderveen, werd in 1638 opgevolgd door zijn zoon Petrus Nooms, die in 1675 overlijdende, tot opvol ger verkreeg Wilhelmus Franciscus Nooms. Deze laatste was in zijn geestesvermogens gekrenkt; zijn zaken werden waargeno men door de familie Ram van Schalkwijk. Met deze R. K. familie hebben de protes tanten in Aarlanderveen heel wat te stel len gehad; althans met den door haar aan- gestelden schout. Een der latere ambachts- heeren Care! van den Boetzelaer maakte zich in 1793 beroemd als verdediger van de vesting Willemstad; naar hem in aan de Lage Zijde de Boetzelaerstraat ge noemd. In het midden der voorgaande eeuw kocht Pieter Rolandes Los de heer lijkheid, die nog thans door zijn nazaten wordt bezeten: zij schrijven zich om die reden: Los van Aarlanderveen. Was vroeger de ambachtheer een machtig personaadje: het bezit van thans is slechts een zeer flauwe afspiegeling van voormalige grootheid. De ambachtsheer stelt géén regenten meer aan, heeft bij de benoeming van een predikant géén invloed meer, de tienden zijn vervallen: alleen de titel is nog over. Misschien wordt nog op een enkele plaats grondrente geheven en trekt de ambachts heer geringe baten uit de jacht en vis- scherij, maar daarbij zal het dan ook wel blijven. KERKGESCHIEDENIS. De kerk 'van Aarlanderveen" dagteekent van het laatst der dertiende eeuw en werd door een der ridders van Outshoorn ge sticht, die er dan ook den pastoor aan stelden en ook den kapelaan. Men zal dit zóó moeten begrijpen dat de geestelijke wel door den heer werd aangesteld, maar dat de bisschop van Utrecht er zijn goed keuring aan moest hechten. Slechts weinige geestelijken uit de Aarlanderveensche Kerk zijn ons met name bekend geworden. In 1366 bij de stichting van hot kapittel van St. Pancraskerk te Leiden wordt Philips Gerritz als pastoor van Aarlanderveen vermeld; hij werd aangewezen tot het stichten van een prebende van ten minste 15 ponden Hollandsch geld. Omtrent een eeuw later bediende Franck Lanbrechtor Zael deze kerk. Zijn grafzerk kwam nog voor den dag toen de oude Hervormde Kerk werd afgebroken; zijn grafschrift luidt: „F. Lz. 2. priester van dese Kerck, sterft in het jaer 1521 op St. Anthoniedach. Bidt voor mij tot Godt'V In een oude ver klaring van ingezetenen over het bevaren van de Kerkvaart, welke verklaring is ge dateerd 28 Januari 1540 en die nog in het gemeente-archief van Alphen aan den Rijn aanwezig is, vinden wij dezen pastoor te rug. Er wordt daarin gesproken van den tijd „doe heer Vranck s.q. (is saliger ge- daehtenisse) pastoor was t' Arleveen". De door den heer redacteur vermelde Jacob van Leeuwen en Johan Adriaensz van 's-Gravenhage mogen wij niet door ge waagde veronderstellingen in hun ge loofsovertuiging te kort doen; zij waren inderdaad de laatste pastoors vóór den ohristelijk-protestantschen tijd. De laatste heeft zijn dienst moeten staken in 1581 toen de uitoefening van den katholieken godsdienst werd verboden. In 1590 of daar omtrent kwam de eerste protestantsche leeraar, Florentius Marei ab Halle. De oude R. K. Kerk, door de Hervorm den in gebruik genomen, is in 1666 ten on der gegaan. In dat jaar werd een nieuwe gebouwd, die op haar beurt in 1905 is af gebroken. Slechts ééne herinnering aan de oudste kerk is nog over: een steenen doop vont uit plm. 1450. Deze wordt door een ijzeren band bijeen gehouden (zij was ge scheurd) is met een marmerverfje heerlijk opgeschilderd en dient thans als voet van de preekstoel in de kleine Herv. Kerk. Ik wendde, nog in 1905 pogingen aan om dit doopvont in het Rijksmuseum geplaatst te krijgen en de dir. v. h. Rijksmuseum is nog persoonlijk daarvoor naar Aarlanderveen gekomen, maar ofschoon een goede som werd geboden, waren kerkvoogden tot af stand niet te bewegen. Zooals uit het artikel van den heer re dacteur blijkt is de R. K. Kerk van Aar landerveen na de Hervorming vrij spoedig tob nieuw leven gekomen. Werd zij in de eerste helft der 17de eeuw door reizende geestelijken bediend: wij lezen dat Gijsbert Bosman, die als dichter bekend staat „in zijn pastorie'' te Aarlanderveen is overle den. Vermoedelijk is dit in 1645, althans vóór 1652 gebeurd, daar na dien tijd de volglijst der pastoors geregeld doorgaat. Wij lainnen ze tot ons leedwezen hier niet allen behandelen. Na Bosman hebben 22 geestelijken te Aarlanderveen oen dienst als pastoor verricht; zes daarvan zijn in de pastorie van Aarlanderveen overleden. Oude parochianen kunnen zich nog pastoor van der Hagen herinneren, die in 1871 naar Zoetermeer vertrok en daar in 1901 is over leden. Hij heeft op het dorp de eerste R. K. school gesticht. Zijn opvolger was pas toor Brouwer, die ook als deken van Al phen fungeerde en het later tot een voor aanstaande functie in de R. K. Kerk heeft mogen brengen: hij werd in 1903 vicaris- generaal van het Bisdom Haarlem en is in 1911 te H. overleden. In 1883 weid hij te Aarlanderveen ver vangen door Antonius Jacobus van Hou ten, die evenens als deken van Alphen fungeerde. Z.Eerw. beleefde hier in Aar landerveen het stormachtige jaar 1887 toen het protestantsche deel der dorpsge meenten door de doleantie in beroering werd gebracht. Zijn kerk stond „mediis tranquillus in undis" (als een rots to> mid den der baren). Naar Noordwijk verplaatst kwam hier Adrianus Rijk, professor te Ha- geveld, 15 Febr. 1889 zijn plaats innemen. Professor Rijk bouwde hier de heerlijk schoone kerk, de mooiste ten N. van den Rijn, en zal daardoor steeds bij de gemeen te in herinnering blijven. Drie jaar lang mocht hij zijn oogen laten gaan over dit schoone gewrocht; toen is hij (13 Juni 1898) in 53-jarigen ouderdom in zijn pastorie te Aarlanderveen overleden. Hij is ook de schepper van de nieuwe pastorie, die 30 Januari 1891 werd aanbesteed en kon in deze parochie de oogen nog sluiten van zijn hoogbejaarde moeder, die in 1894 in 88-ja- rigen ouderdom daar het hoofd ter ruste legde. Zijn plaats werd 29 Augustus 1898 inge nomen door pastoor Ahout, die het nieuwe kerkgebouw met kostelijk meubilair voor zag en in 1909 naar Assendelft is vertrok ken. Als emeritus is hij te Dongen overle den. Inmiddels was hier in April 1909 als nieuwe functionaris in dienst getreden Jan Willem Maria van den Bom, die hier ge durende twintig jaren den dienst als pas toor heeft verricht en tot de verfraaiing van de nieuwe kerk al wat in zijn vermo gen was heeft bijgedragen. In het jaar van zijn komst schonk Elisabeth Knapen, ter dankbare herinnering aan haar ouders Henricus Knape en Elisabeth Zeijerveld, •de groote nieuwe torenklok van 1300 pon den zwaarte. Deze werd 15 October 1909 gewijd en op denzelfden dag in den toren gehangen. Onder pastoor van den Bom zijn ook de fraaie gebrandschilderde ra men geplaatst, terwijl ook het zusterhuis bij de kerk werd gebouwd. Pastoor v. d. Bom overleed in de Aarlanderveensche pastorie 13 Febr. 1929, oud bijna 64 jaar; persoonlijk heeft schrijver dezes aan hem de aangenaamste herinneringen bij menig bezoek, dat hij als correspondent der Pro vinciale Zuid-Hollandsche Archeologische Commissie aan de Aarlanderveensche pastorie bracht. Steeds ging alsdan een vriendelijke ontvangst met groote bereid willigheid en hulpvaardigheid gepaard. Pastoor A. J. M. Hoogeveen uit den Houtrakpolder bij Halfweg in Februari 1929 overgekomen, is thans al weer twee jaar Z.Eerw. waardige opvolger. Wij loopen zoo langzamerhand gevaar de geheele plaatsruimte van dit blad in beslag te nemen en leggen, om dit te voor komen, hierbij de pen neder. Een zaak ho pen wij echter te hebben, bereikt, nl. te la ten zien dat het oude dorp Aarlanderveen er wezen mag en dat dit deel der gemeen te recht heeft op meer belangstelling dan haar tot dusverre werd betoond. ALLERLEI. Gouden medaille. De Vaste Keurings commissie der Kon. Ned. Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde heeft een gouden me daille toegekend aan een groep Tritoma (Kniphofia, van G. Lubbe Zn. te Oegst- geest). Boonen in de kas. De boonenteelt on der het glas is dit jaar zeer goed. De mee3te kassen en warenhuizen waar nu als tweede teelt de boonen groeien staan uitstekend, en de oogst is dan ook in vollen gang. De handel is ook mooi. De oorzaak schuilt in het feit, dat de buitenteelt voor dat late soorten vrijwel mislukt is. Alleen de pronk- boonen op den kouden grond staan goed met bevredigende beschotten; kassnijboo- nen zijn momenteel heel duur. Nog mooie aanvoer van bloemkool. Wij hebben in de week van 6 tot 12 Septem ber nog flinke partijen bloemkool van den kouden grond in den handel opgemerkt. Van vele partijen laat de kleur wel wat te wen- schen over, doch er komen tal van goede en groote exemplaren. Voor prima kooi met een goede kleur betaalt men tot even over de 10.per 100 stuks, tweede soort gaat voor de helft van de hand. Daling in de tomatenprijzen. Duizende kisten tomaten werden in de week van 6 tot 12 September naar het buitenland ver zonden, welke nu uit de koude kassen ter veiling arriveeren. Doch jammer genoeg, is er in den prijs een groote daling geko men. Liep de prijs in het begin der maand tot over de 2.50 per bak van 12 kilo, thans komt men niet hooger dan een flinke gulden. De aanvoeren beginnen ook snel af te nemen, daar meeldauw in het gewas UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 18 September. Huizen, 298 M. Algemeen Programma, verzorgd door do N.C.R.V. 8.00 Schriflezing. 8.159.45 Gramofoonplaten. 10.30 Ziekendienst. 11.00 Gramofoonplaten. 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Concert H. Hermann (viool), H. v. d. Horst Jr. (cello), Mevr. R. A. v. d. Horst- Bleekrode (piano), A. P. Smeehuyzen (har monium). 2.00 Gramofoonplaten. 3.00 Concert Hollandsch Harpkwartet. 4.304.45 Gramofoonplaten. 5.00 H. J. Steinvoort: De beplakkiug v. h. kluwenbakje. 5.30 Orgelconcert. 7.30 Politieberichten. 7.45 Gramofoonplaten. 8.00 Or keetprogramma o. 1. v. F. Schuur man. Spreker Mr. Dr. H. H. van Gybland Oosterhoff: „Nederland en Suriname". Na afloop: Vaz Dias en tot 11.30 Gramofoon platen. Hilversum, 1875 M. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding V.P.R.O. 10.15 Voordracht door E. Erfman. 10.30 Voor de zieken. 11.3012.00 Gramofoonplaten. 12.002.00 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep 2.00 Dr. J. J. Flesch: „Reuzen-inktvis- schen en andere zeemonsters". 2.30 Gramofoonplaten. 3.154.00 Aansluiting Carlton-Hotel Am sterdam. 4.00 Pianostukjes door Joh. Jong. 4.30 Voor de Kinderen. 5.15 Concert V.A.R.A.-Orkest. 6.00 Voordracht door M. Beversluis. 6.20 Vervolg concert. 6.45 Actueel allerlei door het N.V.V. 7.00 Vervlog Concert. 7.30—8.00 Orgelspel door Joh. Jong op een orgel van de Standaart's Fabriek te Schiedam. 8.00 Ds. W. Mackenzie „Activiteit en Passiviteit in het geloofsleven (II)". 8.30 Concert. 9.00 Dr. H. Wolf: „Humanistische religie. II. Herder". 9.30 Vervolg concert (J. Stotijn en H. Schouwman vierhandig piano). 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Ds. N. Blokke: Onze postpropaganda 10.45 Gramofoonplaten. 11.0012.00 Gramofoonplatenconcert van de V.A.R.A. D a v e nt r y 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05—11.20 Lezing. sterk blijft optreden, en onverwachts een spoedig einde ook aan de koude teelt in de warenhuizen zal maken. Zware trossen druiven. In de vorige week kwamen tal van zware trossen drui ven aan de Westlandsche veilingen. Zoo werden o.a. Micante aangeboden met een gewicht van resp. 6 en 7 pond. Wel een bewijs, dat de groei der druiven dezen herfst niet te wenschen overlaat. Peen in den herfst. Het publiek is hier gewoon om vanaf het vroege voorjaar wur- telen, in tuin meer bekend als peen, te ge bruiken. Thans ook wordt dit product nog immer versch aan de veilingen aangeboden, doch de finantieele resultaten zijn niet bij ster mooi. De noteeringon zijn en blijven laag, en zooals men weet, is er aan deze teelt heel veel arbeid verbonden. Dit is duur en de peen brengt in den groothandel niet meer op dan 5.per 100 bos. De rozenhandel. De rozen leverden in de week van 6 tot 12 September een zeld zaam treurig handelsbeeld op; enkele soor- 12.20 Orkestconcert. 1.05 Orgelconcert door O. H. Pea-sgood. I.502.50 Gramofoonplaten. 4.20 Orkeetconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Zang door Evelyn Arden en George Parker. 7.10 Lezing. 7.30 Lezing. 7.50 „The Road to the West". Dramati sche monoloog van Filson Young. 8.45 Vaudeville. 10.00 Berichten. 10.15 Berichten. 10.20 Lezing. 10.55 Orkestconcert. II.2012.20 Dansmuziek. „Radio Par is" 1725 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.50 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Radiotooneel. 9.50 Gramofoonplaten. Langenberg, 473 M. 7.258.20 Gramofoonplaten. 11.0011.35 Gramofoonplaten. 12.20 Gramofoonplaten. 1.252.50 Orkestconcert. 5.205.50 Orkestconcert. 5.506.35 Orkestconcert en toespraken. 8.50 Radio-Tooneel. Daarna: Berichten en tot 12.20 Orkestconcert. Kal und borg, 1153 M. 1.05—2.20 Orkestconcert. 3.205.20 Orkestconcert en voordracht. 8.303.50 Zang-Voordracht. 8.5010.10 RaUio-Tooneel. 10.1010.35 Vier-handig pianospel. 10.5011.20 Mandoline-concert. Brussel 308,5 en 338,2 M. 508,5 M.: 5.20 Orkestconcert» 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Orkestconcert. 338,2 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 „Senorita Pif Paf". Operette van Max Gabriël. Z e e se n, 1635 M. 7.007.50 Gramofoonplaten. 9.20 en 10.30 School uitzending. 10.55 en 12.20 Berichten. 12.20 Gramofoonplaten. 1.152.20 Berichten. 2.20 Gramofoonplaten. 3.204.50 Lezingen. 4.50 Concert. 5.508.20 Lezingen. 8.20 „Worüber man in New York spricht" door G. Sell. 8.35 „Sag deine Meinung mit Musik" van Harry Salton. 9.35 Berichten. 9.45 Concert o. 1. v. E. Prade. 10.50 Berichten en daarna Strijkkwar tetten. ten kwamen onder het merk „waardeloos". Alleen de variëteiten „Rosalandia" en „Columbia" konden nog een lagen prijs halen. Men moest al heel mooi goed hebben, wilde men 4.voor de 100 halen. Groot verschil in prijzen. Als een zeld zaamheid kunnen wij mededeelen, dat en kele tafelperen niet hooger werden ge plaatst dan 2.50 terwijl weer andere soorten het tot 38.konden brengen. Vraag: Kunt u mij ook zoggen of er een bureau bestaat dat dubieusc vorderin gen opkoopt? Antwoord: Een bureau, dat du bieusc vorderingen „opkoopt" kennen wij niet. Wel zijn er verschillende bureaux, die zich belasten met het innen van dubieuse vorderingen tegen een zekere provisie. Adressen kunr.en wij u evenwel niet geven. Dames en Eerst kijken HOFWEG O DEN HAAG ROTTERDAM Aüèén Hofweg 6 Hoogstraat hoek Spui 8529 FEUILLETON. door CHRISTIAN HAUGEN. 2) Majoor Perring keek zijn vriend spot tend aan. „Zoozoo", lachte hij. „Je bent ze ker van plan nu eens een werkzaam leven te beginnen, b.v. een autotocht naar Schot land. Of ga je soms in de Noorsche Fjor den forellen vangen In beiden gevallen kun je op mijn gezelschap rekenen. Dat zijn tenminste karweitjes die me wel aan staan." Dick hield zich, alsof hij van 't sarcas me niets bemerkte. Hij was met den majoor zoo goed be vriend, zooals slechts twee mannen be vriend kunnen zijn, die lange jaren onder de Indische zon ontberingen en gevaren gedeeld hebben. Zij hadden schouder aan schouder gevochten op leven en dood. Zij hadden samen gesmacht van dorst en we ken lang moeten leven van slechts één pond rijst per dag. Dit alles had den rechten grondslag voor wederzijdsche vriendschap gelegd en beiden hadden na dien nimmer geaarzeld, elkaar wederkee- rig het volste vertrouwen te schenken. Hij glimlachte even en er kwam een "'genaardige glans in zijn oogen. Lang- •am haalde hij iets uit zijn portefeuille. Iet was een foto. ..Kijk eens", zei hij, „hier heb ik aan te denken". Het was een kleine amateurs-foto van een dame te paard. D.e majoor zag direct, dat ze onberispelijk in den zadel zat, nog jong was en een fraai voornaam gelaat had. „Is zij niet knap?" vroeg Dick. „Ja, dat is zij, maar zij lijkt mij wat hoogmoedig. Wie is zij?" Konton voelde zich een beetje gekrenkt. „Dat weet ik niet', antwoordde hij. „Ik had eigenlijk gehoopt, dat van u te weten te komen." „Neen. Zoover ik weet, ken ik haar niet. Hoe kom je dan aan dat portret?" De majoor geeuwde nu niet meer. Als er over een mooie vrouw gesproken werd, kende hij geen verveling. „Ik heb daar dezen voormiddag op Rot ten Row gekiekt. Zij weet er zelf niets van." Kenton bekeek de foto nog een heele poog en legde haar dan weer in zijn porte feuille. „En hoe bevalt ze u?" vroeg Perring eindelijk. „Ik geloof, dat ze niet ouders is dan ne gentien. De vier laatste dagen heb ik haar steeds op mijn wandelrit ontmoet en vanaf het eerste moment dat ik haar zag heb ik er naar verlangd om aan haar voorgesteld te worden. Maar geen enkele' van mijne vrienden kent haar. lederen dag rijdt zij om half elf Rotten Row eenmaal op en neer en verdwijnt dan in een zijweg. Van daag ben ik haar gevolgd, nadat ik de foto gemaakt had. Zij reed zeer snel en ik merkte, dat zij zag, dat ik haar volgde. Maar toch gaf ik 'den moed niet op. Er waren daar gelukkig maar weinig wande laars en we reden beiden in een stevigen galop. Plotseling zag ik, dat er iets wits op den grond viel. Ik hield halt en raapte het op. Het was haar zakdoek. Ook zij had haar paard ingehouden en stond op eeni- gen afstand te wachten. Ik had werkelijk chance, maar toen ik eenmaal naast haar stond, kon ik geen woord uitbrengen. Je had eigenlijk toch wel gelijk, toen je zei, dat ze hoogmoedig is. Ik gaf haar den zakdoek terug met een overdreven be leefde buiging en voelde dat ik rood als een kleine jongen. Zonder zelfs een ver ontschuldiging te stamelen wegens mijn brutale achtervolging, wendde ik mijn paard en reed weg. Ik hoop nu maar, dat ik haai' spoedig weer eens zal ontmoeten, maar dan in 't bijzijn van iemand, die haar kent. Misschien morgen wel...." Op dit oogenblik vernamen zij het sig naal van een auto onder het venster. Per ring stond op. ,.Je bedoelt zeker vandaag", merkte hij lachend op. „Het is nu half zes in den ochtend, mijn vriend. Je hebt dus maar een paar uurtjes meer om te slapen. Ga nu, je auto staat te wachten. Je komt me nog wel eens vertellen, hoe 't met je da me afgeloopen is. Maar niet vóór twaalf uur! Ik ben niet verliefd en wil mijn rust hebben. Wel te rusten, Dick." Toen Richard Kenton op straat stond, keek hij eens rond naar den man met het litteeken, doch hij was verdwenen. Kenton reed naar huis en leg de zich te bed, maar nog geen drie uren later stond hij weer op. Zijn sterk ge steld kon zulks verdragen, zonder zicht bare sporen te vertoonen. Om half elf bevond hij zich onder de ruiters op Rojten Row en enkele minuten later kwam de onbekende jonge dame hem teeemoet gere.'en, uit de richting van Hyde Park corner. Zij was ook nu weer alleen. Kenton voelde zich verlegen worden en met een onhandig gebaar nam hij aarze lend zijn hoed af. Hij vreesde, dat hij haar hierdoor nog eens zou krenken, na die ach tervolging van gisteren. Maar zijn vrees ging in vreugde over, toen zij met een al lerbeminnelijkst glimlachje teruggroette. Zij reed hem niet voorbij, maar sloeg een zijweg in. Tegelijk keek zij nog eens om en lachte hem schalksch toe. Zonder zich te bezinnen wendde hij zijn paard en de galop tusschen de boomen begon opnieuw. En ook herhaalde zich dezelfde gebeurte. nis van gisterenongeveer op dezelfde plaats viel weer de zakdoek van de jonge dame. II LADY EVELYN. Sir Richard Kenton was nog maar wei nig in de gelegenheid geweest om de da mes te leeren kennen en stond derhalve nog vreemd tegenover de kunst om hun ge negenheid te winnen. Noc pas 'n half jaar geleden had hij zijn financiën behoorlijk kunnen regelen en deze aangelegenheid had hem volkomen in,beslag genomen. Gedurende zijn dienst tijd in Indië had hij een paar maanden vacantie in Simla doorgebracht. Doch hij trof 't al heel ongelukkig, want er be vond zich daar toen bijna geen enkele on getrouwde vrouw. En die er nog waren kon men moeilijk vertegenwoordigers van 't schoone geslacht noemen. De gevolgen daarvan waren, dat Kenton naar Engeland terugkeerde, zonder het vrouwenhart te keuren. Toch was hij in de weinige oogenblik- ken, die hij noodig had om hel zakdoekje ie bereiken, de situarie volkomen meester. Zonder zijn vaart ook maar het minst te minderen, boog hij diep in den zadel voor over en raapte don zakdoek op. Dan gaf hij zijn paard de st oren en reed in vollen galop op de schoone toe, die, met een spottend lachje om de lippen, ->p hem wachtte. Op drie meter afstand van haar hield Kenton zijn paard staande. De onbekende jongedame strekte do hand naar haar eigendom uit. Kenton echter deed, alsof hij haar niet begreep. Hij legde de teugels om den hals van zijn naard en begon 'o gevondene nauwkeurig te onderzoeken. Het doekje was van fijn batist vervaardigd en licht geparfumeerd. In een der hoeken droeg 't een mono gram, bestaande uit de letters E. L. M., onder een vijftakkige kroon. Toen bij hiermede gereed was, keek hij de eigenaresse een oogenblik aan. Op het fraaio gelaat lag weer die hoogmoedige trek. hoewel dit een zekere verwarring niet kon verbergen. Zij strekte nogmaals de hand uit. Kenton scheen dit nog steeds niet te merken. Eindelijk nam hij een visitekaartje uit den zak en bevestigde dit met zijn das speld op het zakdoekje, juist onder het monogram. Dan liet hij zijn paard een paar stappen voorwaarts doen. nam met een sierlijken zwaai zijn hoed af en over- han Ügde haar het doekje. De hoogmoedige trek op haar gezicht was als bij toovei- slag verdwenen en had plaats gemaakt voor een opgewekten lach en glinsterende oogen. Kenton vond dat hij er goed afge komen was. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 11