R.K. SPO EEK 1931 E GYMNASTIEK-UITVOERINC DONDERDAG 17 SEPTEMBER iKr yerstfufrtdielen. i.1. Bezoekt morgenavond^ WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1931 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 in de STADSGEHOORZAAl NA AFLOOP GEZELLIG SAMENZIJN. "voeren door de R,K. Gymn. Vereenigingen: „JEANNE D'ARC", „URLO", „KLIMOP', 8670 AANVANG 8.15 UUR. ENTREE f 0.60, BEL. INBEGREPEN Lid van het scheidsgerecht Mr. R. A. Benthem Spykens. Lid van de commissie voor overleg de heeren G. J. van der Stoel en G. A. van Leijenhorst en als plaatsvervangende leden Mr. J. H. Kiewiet de Jonge en W. Boender. Bestuurslid van de Wasenaarsohe Bouw- vereeniging J. H. Kimman. Bestuurslid van de woningbouwvereeni- ging „St. Willibrordus", de heeren D. T. 'Eluijs en M. A. D. H. Schaiekamp. Onbezoldigd ambtenaar van den burger lijken stand de heer A. Boiohel, wethouder. Lid van de commissie voor onderzoek der rekening 1930 de heeren Mr. H. B. Wildt Meyboom, J. H. Kimman en Dr. Ph. J. Idenburg. Lid der commissie voor herziening der a-igemeene politieverordening de heeren Mr. J. H. Kiewit de Jonge, J. H. Kimman en Dr. Ph. J. Idenburg Lid der commissie tot herziening van het regiement van orde voor de vergade ringen van den raad de heeren Mr. H. B. Wildt Meyboom, C. C. van der Kroft en C. van Tol. De benoemde leden, voor zoover ter ver gadering aanwezig, nemen de benoeming aan. Door de oomnmsie, beiast met het onder- zoek der geloofsbrieven, wordt bij monde van Dr. Ph. J. Idenburg gerapporteerd, dat 12 van de 13 ingezonden geloofsbrieven in orde zijn bevonden. Aan een der geloofs brieven ontbrak een verklaring betreffende openbare betrekkingen. Op voorstel van de commissie werd besloten 12 leden toe te laten en de toelating van het 13e lid aan te houden. De begrooting van inkomsten voor 193J wordt verhoogd met 16765.42 en verlaagd met 3398.16. O.m. is geraamd een post groot 175. voor verzekering van de leden der burger wacht tegen ongevallen. De heer Boender geeft te kennen, dat hij geacht wil worden tegen dezen post te hebben gestemd. Wordt besloten aan C. A. Voorham al hier te verkosipen 69 M2. bouwterrein aan den Achterweg voor 1518,onder voor waarde, dat hij zorgt voor afbraak van het onteigende pand en sohoon oplevert dat ge deelte, dat voor openbare straat is bestemd en aan R. J. Sirre pl.m. 1240 M2. bouwter rein aan de Van Zuylen van Nijeveltstraat a 8per M2. Wordt besloten tot onderhandsche ver huur van twee perceeltjes teelland langs de Reijerlaan aan A.> G. Snelderwaard voor 44.50 en 84.50 per jaar. Hierna is aan de orde behandeling van enkele ingekomen schriftelijke vragen: De heer G. J van der Stoel heeft ge vraagd of burgemeester en wethouders be reid zijn te bevorderen, dat langs de van Zuijlen van Nijeveltstraat een rijwielpad wordt aangelegd. De Voorzitter antwoordt, dat binnen af- zienbaren tijd een voorstel tot profielswij ziging van deze straat zal worden inge diend. Wordt dit aangenomen, dan zal de weg moeben worden opgebroken en een hoofdriool moeten worden gelegd. Tegelijk met deze werkzaamheden zal dan een rij wielpad worden aangelegd. Dit op het oogenbKk te doen zou geld weggooien zijn. De heer Van der Stoel betreurt het, dat de weg niet eerder op voldoende breedte is gebracht. Hij wijst erop, dat de weg zeer druk bereden wordt en vindt den toestand voor wielrijders zeer gevaarlijk De heer Boender onderschrift de woor den van den heer Van der Stoel. Hij stelt voor onmiddellijk een rijwielpad aan te leggen, zij het van tijdel ij ken aard. De Voorzitter wijst erop,' dat er plannen tot wijziging bestaan. Waar aan dezen weg thans druk wordt gebouwd en de weg vaak wordt opgebroken, meent hij, dat het ma ken van een rijwielpad thans geldverspil ling zou zijn. De wethouder, de heer Boiohel, wijst er op, dat de uitdrukking van den Voorzitter: „binnen afzienbaren tijd" niet beteekent een op de lange baan schuiven. De heer Van der Stoel is na deze mede- deelingen tevreden. Voorts vraagt de heer Van der Stoel ver betering van de Kerkhoflaan: De Voorzitter zegt, dat deze weg niet. oip heb uitbreidingsplan voorkomt. Evenwel zal worden getracht met geringe kosten evrbetering aan te brengen. Den heer Wildt Meyboom heeft gevraagd toezending van een afschrift van alle aan den raad gerichte stukken, subsidiair het gedurende twee avonden voor de raadszit ting ter lezing leggen van alle te behande len stukken. Hieromtrent ontstaat een langdurige ge- da chiDen wisseling. Tenslotte wordt besloten de stukken ge durende twee avonden voor de raadszitting voor de leden ter lezing te leggen. Hierna wordt de vergadering gesloten. ST0MPWIJK. Ondertrouwd: Gerardus Leendert Scholtes en Petronella Francina Wilhelmi- na Cornelia van der Haar. Getrouwd: Jacobus Leonard us van Br echt en Petronella Maria Gahrman. SPORT R. K. SPORTWEEK 1931. Gezamenlijke Gymnastiekdemonstratie in de Gehoorzaal. Op Donderdagavond zullen de vereeni gingen Jeanne d'Arc, Urlo, en Klimop een gzamenlijk gymnastiek-demonetratie geven in de groote zaal van de Stadsgehoorzaal. Het hoeft natuurlijk geen betoog, dat alle sportenthousiasten verwacht worden op dien avond. Daar zullen de bekende ver eenigingen haar beste krachten en mooiste nummers toonen. Voor de gymnastieklief- hebbers een avond om te genieben. Naast het- schitterende programma van gymnas tiek zullen er verschillende reidansen ge daan worden. En als besluit een paar uur gezellig samenzijn. Onder bekwame leiding en met medewerking van een van de be kendste Jazzbands uit Leiden. Om een ieder in de gelegenheid te stel len getuige te zijn van dit sportgebeuren zijn er een beperkt aantal kaarten ver krijgbaar. Men neme er goede nota van 'n beperkt aantal, welke verkrijgbaar zijn bij de besturen der vereenigingen en 's avonds aan de zaal, entree 0.60, belasting inbe grepen. De kaarten geven gelijk vrij en tree voor het gezellig samenzijn in den foyer der Gehoorzaal. Aanvang 8 uur. VOETBAL DIOC. HAARL. BOND. De competitie-indeeling. De „Sport-Illustratie" bevat de nieuwe oomvetitie-indeeling. De clubs uit Leiden en omgeving zijn als volgt ingedeeld: Tweede klasse D. Victrix 1, Alliance 1, Onze Gezellen 2, Santpoort 2, B. S. M. 1, T. Y. B. B. 2, Lisse 2, H. B. C. 3. Tweede klasse E. St. Bernardus 1, O. V. V. 1, D. O. S. 1, Meerburg 1, V. V. L. 1, A. V. V. 1. Derde klasse F. D. S. S. 2, V. V. F. 1, Geel Wit 2, Allian ce 2, Lisse 3, H. B. C. 4, T. Y. B. B. 3, Con cordia 2. Derde klasse G. Teijlingen 2, Leiden 2, Blauw Zwart 2, Alphensehe Boys 1, S. N. A. 1, A. S. C. 1, St. Matthias 1. Vierde klasse H. S. N. A. 2, O. V. V. 2, D. O. S. 2, Lisse 4, Leiden 3, Alphensehe Boys 2, Meerburg 2, St. Matthias 2. Vierde klasse K. S. D. C. 2, Rava 1, D. V. S. 1, A. V. V. 2, W. V. V. 1, Wilhelmus 3, Gr. Willem 4, H. V. O. 2, H. V. V. 1. Vijfde klasse G. Teijlingen 3, Meerburg 3, Blauw Zwart 3, Alphensehe Boys 3, St. Bernardus 2, R. W. D. 1, St. Matthias 3. Vijfde klasse J. G. D. A. 4, Rava 3, S. D. S. 4, S. D. C. 3, K. R. V. C. 2, Westlandia 3, Velo 3, A. V. V. 3, P. F. C. 5. Vijfde klass'eK. Rava 2, S. D. S. 3, Rapiditas 1, D. H. L. 6, Gr. Willem 5, V. A. L. 1, Velo 5, St. Mi chael 2, Blauw Zwart 3. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. De Juniorencompetitie. Zomercompetitie: Uitslagen van Zondag laatstleden: Afd. A.: S. J. 0.—-Leiden 00. Afd. B.: S. N. A.Meerburg 5—0 (w.n.o.) Door deze resultaten zijn Leiden en S. N. A. kampioeon geworden, respectievelijk van afd. A en afd. B. Een wedstrijd op onzijdig terrein zal moeten uitmaken, welke vereeniging in het bezit van de door het districtsbestuur uitgeloofde prijs komt. Aan beide elftallen intussohen onze gelukwenschen. Aan onze oproep aan de vereenigingen om in te schrijven voor de junioren-compe titie van het Leidsche District voor het seizoen 19311932 is tot heden toe bijna geen gevolg gegeven. Bijna 14 dagen zijn verloopen, sinds wij onze uitnoodiging tot inschrijven in dit blad publiceerden, met als eenigst resul taat, dat enkele vereenigingen iets van zich lieten hooren. Door geen enkele ver eer' g werd echter op de juiste manier ingeschreven, wat moeilijk geweten kan worden aan onduidelijkheid onzerzijds. Toch willen wij, ten overvloede, nogmaals aantoonen, hoe ingeschreven behoort te worden. De competitieleider heeft van iederen secretaris te ontvangen: 1. Een brief, vermeldende, met hoeveel elftallen deelgenomen zal worden. 2. Een lijst, vermeldende de namen, adressen en geboortedata van alle lot de vereeniging behoorende junioren. 3. Een opgave van personen, die het op zich willen nemen, als scheidsrechter voor de junioren-competitie te fungeeren. (Voor elk elftal, dat men opgeeft, meet ook een scheidsrechter opgegeven worden). 4. Voor elk deelnemend elftal 2.50 in- leggeld. 5. Voor elke junior bovendien nog 0.10 als dekking van de onkosten, voor het drukken van identiteitskaarten en xegle- menten gemaakt. Slechts als aan deze vijf voorwaarden is voldaan, heeft men ingeschreven. De identiteitskaarten en reglementen v;orden pas toegezonden, als het verschul digde bedrag door ons ontvangen is. H.H. secretarissen, die reeds gedeeltijk inschreven, worden beleefd verzocht, hun inschrijving aan te vullen. H.H. Secreta rissen, die in 't geheel niets van zich lieten hooren, en dat zijn de meeste, worden eveneens verzocht nog deze week volle dig in te schrijven. Onvolledige inschrijvingen worden ter zijde gelegd, terwijl de desbetreffende ver eeniging geacht zal worden niet te hebben ingeschreven De eerste Zondag in October moet de competitie weer beginnen. Dit kan ook best als een ieder meewerkt. Voor de volledigheid vermelden we nog, dat èn de inschrijving èn de gelden ge stuurd moeten worden aan ondergeteeken- de en niet aan de secretaris-penningmees ter. Nog deze week, vandaag nog schrijve men in! Vereenigingen, die deelnemen met meer dan één elftal, moeten vóór 26 September, de elftalopgave(n) insturen! Vereenigingen die met slechts één elftal uitkomen, be hoeven dus nooit een opgave in te sturen. We hopen nu duidelijk genoeg geweest te zijn! De competitieleider, P. J. A. DE VRIND. ZWEMMEN DE H0LLANDSCHE DAMES ZWEM- CLUB IN ENGELAND. Uit Beckenhaan wordt ons gemeld: De Hollandsche Dames Zwemclub, die Maan dag naar Engeland is vertrokken om daar aan zwemwedstrijden deel te nemen is gis ter met veel succes uitgekomen in de eerste door haar in Engeland gespeelde wedstrij den. In de 4 x 67 yards estafette vrije slag werd de Nederlandse he ploeg, samenge steld uit de dames E. Sutherland, Royaards D. Ketelaar, L. Agterreek en E. Renz., eerste in den tijd van 3 minuten 6.4 sec. In het nummer 67 yards rugslag werd Mej. D. Ketelaar tweede in een tijd van 53.4 sec. Tenslotte kwam H. D. Z. uit in den polo wedstrijd tegen het Beckenliani dames-ze vental, dat echter sterker bleek, dan onze Nederlandsche zwemsters. Bij de rust was de stand 40 in ons nadeel. Na de rust slaagden onze dappere zwemsters er geluk kig nog in een tegenpunt te maken, doch konden niet meer verhoeden, dat het einde kwam met den stand S1. WIELRENNEN VAN DE RIJSWIJKSCHE BAAN. Snoek in goeden vorm. Gisteravond werden op de Rijswijk&che Wielerbaan de Zondag j.l. afgelaste wed strijden verreden. Besloten werd de Zondag gestaakte rit over 30 km. voor stayers als geëindigd te beschouwen, zoodat Snoek winnaar werd verklaard. In verband met dit besluit werd de laatste rit van 30 km. op 40 km. ge bracht. Snoek was gisteravond in goeden vorm en hij wist al zijn tegenstanders te lappen, hij was gisteravond onklopbaar. Lorie was ook uitstekend op dreef en wist zijn ach terstand tot slechts 1 ronde te beperken. Snoek won welverdiend. De 25 k.m. koppelwedstrijd voor ama teurs en onafhankelijken was zeer span- ndngloos. Eerst 5 ronden voor het einde ondernamen Duquesnoy en Meinders een serieuze uitlooppoging en in korten tijd hadden zij een voorsprong van een halven ronde, dien zij tot het einde wisten te be houden. De uitslagen luiden als volgt: 40 k.m. achter motoren voor stayers: 1. Snoek 30 min. 51.4 sec.; 2. Lorie, 1 ronde en 50 m.); 3. Leddy (-250 m.); 4. v. d. Wulp (3 ronden en 60 m.); 5. de Graa-f (4 ronden en 330 m.). Totaaluitslag: 1. Snoek 4 punten; 2. v. d. Wulp 7 punten; 3. Leddy 9 punten; 4. Lo rie 10 punten; 5. de Graaf 15 punten. 25 km. koppelwedstrijd voor amateurs en onafhankelijken, zonder klassementen: 1. DuquesnoyMeinders (halve ronde voor sprong); 2. van Dijkv. Egmond; 3. De LeurJ unghans. WATERSPORT Wedstrijden der K. N. M. G. De uitslagen van de Zondag op de Westeinder Plassen gehouden wedstrijden der Kon. Nederlandsche Motorboot Club luiden: Handicap voor vaartuigen tot 12. m. lengte: 1. Cormoran van C. F. Antheu- nissen, Den Haag, 2. Beppie van M. C. v. Wijk, Rotterdam, 3. Andora van J. Sap, Den Haag. Jachten boven 12.5 m.May, van E. W. Beumer, Wassenaar, 2. Teddy II van J. F. Minken, Amsterdam. Kampioenschap van Nederland deelne ming 3 sea-eagles: 1. Ir. W. F. Stoel Wzn., Alkmaar gevaren door G. J. Schepers; 2. L. F. W. Straeter, Bussurn, 3. J. de Sut ter, Hillegersberg. De grootste snelheid was 41.77 k.m. ge middeld per uur. Handicap'wedstrijd voor Maaskruisers: 1. „Mariana" H. de Heer te Rotterdam. 2. „Martina" van N. G. van Nahuys, Rotter dam, 3. „Puut" van P. Kole, Den Haag. Handicapwedstrijd voor open motorboo ten: 1. Ir. W. J. Stoel Wzn., Alkmaar, 2. L. E. W. Straeter, Bussum. PAARDENSPORT LANDELIJKE RUITERSPORT. De sport van het platteland. De Nederlandsche Federatie van Lan delijke Rij vereenigingen herdenkt dezer dagen haar 5-jarig bestaan. In Februari 1926 is de Federatie tot stand gekomen. 15 Landelijke rijvereenigingen sloten zich daar indertijd bij aan. Thans be draagt dit aantal 66 met ongeveer 1000 aangesloten werkende leden. De opzet der Federatie is in het bijzonder ten plattelande de Paardensport te steunen en aldus, het gebruik van het paard in het landbouwbedrijf te bevorderen, zulks met het oog op de toepassing van auto's en machinale werkkrachten, waardoor de paardenfokkerij zou kunnen worden te ruggedrongen. Zaterdag 19 September zal dit lus trum in het Olympisch Stadion te Am sterdam worden gevierd met het houden van kampioenschappen van Nederland. De sportvertooningen zullen gebaseerd zijn op kijkspelen. De verschillende dres- suurproeven, welke voor insiders van de grootste beteekenis zijn doch het publiek minder zullen interesseeren, zullen Vrij dagmiddag om half drie aanvangen op de binnenplaats van de voormalige Oranje Nassau-kazerne. Daarna zullen de ruiters ten deele in kleurrijke uniformen door de stad trek ken, voorafgegaan door trompetters en kleurige vaandels medevoerend. In to taal zullen meer dan 250 ruiters door de stad trekken, verdeeld in twee groepen. Een groep komt uit de Sarphatistraat en gaat naar het Museumplein. De andere groep komt van het stadion #n gaat eveneens naar het Museumpl Hier zullen de beide groepen zich vereenigen en gezamenlijk opmarcheeren naar het Roelof Hartplein vanwaar iedere groep haar kwartier weer gaat opzoeken. Za terdagmiddag zullen belangrijke wedstrij den worden gehouden in het Stadion. Onder meer zal een „Push-ball"-wedstrijd worden gespeeld tusschen twee 6-tallen een van de Amsterdamsohe Bereden po litie en een geoombineerd 6-tal bestaan de uit leden van twee landelijke rijver- eenigingen. De „Push-ball" heeft een middellijn van ongeveer 1.25 M. Dit spel heeft eenige overeenkomst met voetbal en wordt door de paarden gespeeld. Het is voor de dieren zeer vermoeiend en in spannend, zoodat slechts 2 maal 10 mi nuten zal worden gespeeld met een vrij langdurige rustpoos. Er zullen verder 10 patrouilles dingen om het kampioenschap van Nederland. Iedere patrouille bestaat uit 4 ruiters. De leider neemt het eerst de hindernis, gevolgd door de drie anderen, die tege lijk de hindernis moeten nemen. Het eigenaardige van al deze wedstrij den is dat niet wordt deelgenomen met luxe paarden, doch met paarden welke in het boerenbedrijf werken, dus paarden, welke mogelijk den dag te voren nog voor de ploeg hebben geloopen. Tot slot van het ruiterfeest zal een historische quadrille worder uitgevoerd door 65 landelijke ruiters, die daarvoor slechts eenmaal en wel Vrijdagmiddag generaal zullen repeteeren. Het departe ment van Defensie heeft twee zg. stal- tenten ter beschikking gesteld. Deze ten ten zijn 60 bij 14 el en kunnen elk onge veer 60 paarden herbergen. De tenten worden voor het Stadion opgesteld. De overige paarden worden in de Cavallerie- kazerne ondergebracht. Zeer veel deel nemers zullen per vrachtauto komen, terwijl zij die niet verder dan 4o K.M. van Amsterdam wonen te paard zullen arriveeren. Indien het weer meewerkt belooft het een schoon schouwspel te worden. Wetenschappelijke Berichten BIJ DE KOMST VAN PROF. PICCARD IN ONS LAND. Professor August Piccard, die in Mei j.l. met zijn ballon naar de stratospneer tot een hoogte van 16.0UU meter steeg, zal binnen kort ook in ons land, evenals in i'rankrijk en België voordrachten houden. Eind Sep tember en begin October zal prof Piccard zich naar Zwitserland en Oostenrijk bege ven voor het houden van enkele weten schappelijke lezingen over zijn ballon- tocht. in uen loop van den winter zal hij vermoedelijk te h riedricbshat'en een baiiou- tocht ondernemen en trachten op een hoog te van ongeveer vierduizend meters enkele zijner waarnemingen nader te controleeren. Zijn Zwitsersche vnenuen hebben er echter bij hem op aangedrongen, dat hij ditmaal vanuit Zurich zou opstijgen. Een besluit hieromtrent heeft hij eciiter nog niet geno men. Vervolgens hoopt prof. Piccard aan de uitnoodiging van verschillende Amen- lcaansche weteiiscnappeiijke instituten, tot het houden van lezingen in ue Ver. Staten gevolg te kunnen geven. Prof. August Pic card, hoogleeraar in de physica aan do Universiteit van Brussel, werd geboren op 28 Januari 1884 te Bazel. Zijn vader was toentertijd leeraar m de sehencunde aan ue hoogeschooi aluaar, en woont momenteel te .Lausanne. Prof Piccard heeft nog een tweelingbroeder, die hoogleeraar is in de scneikunde aan de Universiteit van Boston, (Ver. Staten), met wien hij een sprekende gelijkenis vertoont, hetgeen dinwijls tot ailenei grappige situaties aanleiuing heeft gegeven, in 19uz begon August Piccard zijn studiën van mathematiea en natuurweten schappen te Bazel en S'tuueerde vervolgens in de natuurkunde aan de Universiteit te iviiinohen, waarna hij te Zürich het inge nieursdiploma behaalde. Uok wijde hij zich aan de studie der meteorologie en onder scheidde zien bijzonuer op het gebied van troposfeer en stratospneer-oimerzoek. lil 19zl) weid' hij benoemd tot buitengewoon hoogleeraar in de expenmeiiteeie physica aan de hooge-school te Zurich en twee jaar later tot gewoon hoogleeraar aan de Uni versiteit te Brussel, welke functie prof Pic card thans nog vervult. Na den oorlog trad prof. Piccard m het huwelijk met ivtana Anne Denis, uochter van den bekenden l-ranschen geschiedkundige, die vooral ijverde voor de onafhankelijkheid van 'isjeeho-Slowakije en voor wien ook een standbeeld weid opgericht. Prof Piccaid lieeft vier kinderen, en n.l. een zoon en urie dochters, terwijl in oen loop uezor maand den vijlden telg verwacht worde, momenteel staat Proi Piccard aan hot hoofd van het laboratorium te Brussel, waar de toekomstige ingenieurs hun prae- tische opieiuing ontvangen, hoen prof Pic card, nog noogiceraar te Z,üricn was, heelt hij tezamen met den aardrijkshunuige t^uevain een seismograaf samengesteld, waarvan de slinger 2U ton weegt. Deze seis mograaf worot gebruikt t<^ Zurich, Neut- chaiel, (Jhur en btraatsburg en <nent hoofd zakelijk om de plaatselijke aaidschokkea in de Alpen te registieeien. Zijn groote be roemdheid heeft prof. Piccaru eenter ver kregen door zijn bailontocht naar de stia- tospheer in 'Mei j.l., waarbij hy tot een hoogte van 16 K.iVL. steeg. Reeds lang had hij net voornemen genoesoerd door te drin gen tot de bovenste laag van den uoinp- s.ring, waaromtrent nog niets door waai- nemmgen bekend was. Tot het uitvoeren van deze plannen had hij een ballon en een gondel noodig van geheel bijzondere cou- structie. In Januari 1929 begon Prof Pic card zijn onderhanueiingen met ue ballon- fabriek Kiedinger voor net vervaardigen van een ballon, zooais hij zich die had ge dacht. Verleden jaar September deed proi. Piccard een poging om met dezen ballon op te stijgen, welke pogingen echter door de ongunstige weersgeste.duoid mislukten. IA October d.a.v. besloot hij zijn pogingen voor onbepaalden tijd uit te Stenen, hij op 27 Mei j.l. plotseling besloot op stijgen, vergezeld van zijn assistent Ir. Kip- fer, welke tocht, zooals benenu, uitsteae i i slaagde. De Aeroclub van Zwitserland stel de een nauwkeurig onderzoek in na-ar Hei hoogterecord van Piccard en Kipfer, met het resultaat dat dit record met 15.781 me ter in klasse A der ballons werd erkend. De beeldhouwer Victor Demanet te Brussel heeft dezer dagen juist een zeer goed ge slaagd borstbeeld voltooid van prof. Pic card, welk beeld bestemd is voor het mu seum te Bern. Ook werkt deze beeldhouwer aan een borstbeeld van dr. Kipfer, Pic- card's assistent, dat thans bijna gereed is.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7