UIT DE RIJNSTREEK WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1931 DE LE1DSCHE COURANT CYCLOON-VERWOESTINGEN IN NOORD-MEXICO. Verscheiden slachtoffers. Een cycloon, die vergezeld ging van over stroomingen, heeft de stad Santa Rosalia in Beneden-Californië geteisterd. Verschei den menschenlevens zijn verloren gegaan, de aangerichte schade is zeer groot. ALGIERS DOOR EEN STORM GETEISTERD. Reeds vele dooden. Gedurende twee etmalen reeds worden drie departementen in Algiers door 'n zwa- ren storm geteisterd. Alleen in het depar tement Algiers zijn reeds 20 inlanders ge dood en ook in andere departementen zijn talrijke slachtoffers te betreuren. De aan de gewassen, spoor- en straatwegen aange richte schade is zeer groot. AANSLAG OP GOEDERENTREIN. In den nacht op Maandag werd in de buurt van Saaz (Tsj. Slow.) een aanslag gepleegd op een goederentrein. Op de rails waren zware steenen gelegd De machinist bemerkte weliswaar deze hindernis, doch kon niet tijdig genoeg meer remmen. Ge lukkig werden de steenen van de rails af geschoven, zoodat een ongeluk voorkomen werd. De spoorwegarbeiders bemerkten twee vluchtende jongelui, die werden achter haald en garresteerd. Een hunner had bij een boer een revolver met 20 patronen ge stolen. Beiden verklaarden de bedoeling te hebben gehad, na het déraillement goe deren uit den trein te rooven. TWEE POLITIE-BEAMBTEN TE NEW YORK NEERGESCHOTEN. Twee jonge bandieten, die gestoord wer den bij het liohten van de lade van een sluipkroeg in Greenwich Village, de artis- tenvoorstad van New York, hebben Dins dagochtend een brigadier van politie dood geschoten en een agent levensgevaarlijk gewond. De aandacht van den surveillee- renden brigadier werd getrokken door het geschreeuw van een vrouw in de kroeg. Zonder te denken aan de instructies van den hoofdcommissaris van politie, die heeft bevolen, dat alle verdachte huizen door de politieagenten met getrokken wapenen moeten worden binnengetreden, snelde hij zonder zijn wapenen gereed te houden het café binnen. Hier zag hij twee bandieten, die bezig waren met het ledigen van de kas. De oafébediende was gebonden tegen de deur geplaatst. Zonder te waarschuwen vuurden de bandieten op den brigadier, die dood neerviel. Een politieagent in een naburige straat zag een man wegloopen. Hij beval hem stil te blijven staan, waaraan de man voldeed. Toen de agent zijn zakken wilde doorzoe ken, trok de man zijn revolver en schoot tweemaal den agent door de borst. De buurt, waarin zich de kroeg bevindt, werd snel door een politiecordon omsingeld en ettelijke arrestaties volgden. De brigadier is het zesde lid van het New Yorksche politiecorps, dat dit jaar door de bandieten is gedood. Bijna alle moorden staan in verband met overtreding van de drankwet. OP ZOEK NAAR DE SPOORWEG- MISDADIGERS. Vier arrestaties te Bia Torbagy. Volgens de „Mai Nap" is de op de plaats van het treinongeluk bij Bia Torbagy ge vonden brief, die door de daders van den aanslag werd geschreven, vergeleken met het sohrift van communisten, die bij de po litie van Boedapest bekend zijn. Daarbij zou zijn vastgesteld, dat het schrift van den brief overeenkomt met dat van een bij de politie goed bekend communistisch agi tator. De naam van dien persoon, tegen wien eenige maanden geleden een straf vervolging werd ingesteld en die voor zijn arrestatie naar het buitenland vluchtte, wordt streng geheim gehouden. De politie moet verder hebben vastgesteld, dat die man dikwijls met een valschen pas naar Hongarije is gekomen. Men vermoedt, dat de dader met een auto naar Bia Torbagy is gereden en direct na den aanslag naar Cechoslovakije is gevlucht. De Cechische autoriteiten worden door de Hongaarsche autoriteiten op de hoogte gehouden. De „Uj Nemzedek" meldt intusschen, dat de verdenking van de politie te Boeda pest gevallen zou zijn op zekeren Julius Leipnik, een elecbrotechnicus en tevens be kend communistisch agitator, die herhaal delijk door de politie van verschillende vergrijpen is verdacht, doch tegen wien men nooit eenig bewijs kon vinden. Den laatsten tijd hield Leipnik zich voorname lijk te Praag op. Tot de politie aldaar is het verzoek gericht, Leipnik op te sporen. Wel licht is dit dus de in het bericht van de „Mai Nap" bedoelde agitator. Het onderzoek in de omgeving van Bia Torbagy en de aanwijzingen, welke daarbij door de politie zijn verzameld, schijnen, naar de „Pester Lloyd" verneemt, de ver onderstelling te staven, dat de aanslag door buitenlanders is gepleegd. Betrouw bare personen hebben aan de gendarmerie te Bia Torbagy medegedeeld, dat zich van 7 tot 10 September twee Duitsche „bedel- studenten" in het plaatsje hebben opge houden. Zij hebben daar bij particulieren giften ingezameld en bij de post herhaal delijk geïnformeerd, of er brieven posr-e restante voor hen waren aangekomen. Sinds 12 September j.l. waren zij verdwenen. De gendarmerie heeft gisteren vier per sonen, n.l. twee metselaars, een electromon- teur en een bankwerker, naar Boedapest overgebracht. Zij hadden zich op verdachte wijze nabij de plaats van de ramp opge houden, en konden zich voor het tijdstip van het ongeluk geen alibi verschaffen. De begrafenis van de 25 slachtoffers van den treinaanslag zal Donderdag a.s. onder algemeene nationalen rouw te Boedapest plaats vinden. Aan de begrafenisplechtig heid zullen, behalve de autoriteiten, tal rijke delegaties uit het geheele land. deel nemen. EXPLOSIEMIDDELEN UIT DUITSCHE STEENGROEVE GESTOLEN. Maandagmorgen ontdekten arbeiders van een steengroeve te Geseke in Westfa- len, dat de deur van het magazijn, waarin de ontploffingsmiddelen worden opgebor gen, met geweld was geopend. Uit het ma gazijn waren drie kisten met in totaal 75 K.G. donarit en 435 aluminiumhulzen om> vreemd. Donarit is een ontploffingsmiddel, dat vaak in steengroeven wordt gebruikt. De onmiddelijk van dit feit in kennis ge stelde justitie te Paderborn deed door amb tenaren van de politieke politie te Dort mund een onderzoek instellen. Dit onder zoek duurt nog voort, doch van de daders ontbreekt nog ieder spoor. De diefstal is gepleegd óf in den nacht van Zaterdag op Zondag, óf in den nacht van Zondag op Maandag. De deur van het magazijn, welke volgens voorschrift gegren deld was en tot nu toe steeds behoorlijk gesloten was, is met behulp van een bijl' ingeslagen. EDISON ERNSTIG ZIEK. Zorgwekkende bulletins. Uit West Orange (New Jersey) wordt ge- meldt: Uit de laatste bulletins der genees- heeren over de ziekt van Edison blijkt, dat de toestand van den patiënt in de af-ge- loopen week achteruit is gegaan. Vergiftigde alcohol. Bij een begrafenismaal in de gemeente Mosejki in het gebied van Wilna schonk de weduwe van den overleden boer den deelnemers aan de begrafenis aloohol in, die blijkbaar ondeugdelijk was. Dertien boeren werden na afloop van het maal zoo ziek, dat zij naar een zie kenhuis moesten worden vervoerd, waar zij mee den dood woistelen. De alcohol was in een geheime brande rij gestookt. De politie heeft drie vervaar digers van dezen alcohol gearresteerd. Veiligheidsconferentie te Amsterdam? Het „Berliner Tageblatt" meldt uit Am sterdam, dat in de betrokken kringen van bijna alle Europeesche staten besloten is, op een waarschijnlijk te Amsterdam te hou den gemeenschappelijke conferentie te be raadslagen over de maatregelen, welke ge nomen moeten worden ter voorkoming van treinaanslagen. Aan deze conferentie zul len vertegenwoordigers der spoorwegen, verkeersministeries en politie deelnemen. Intusschen zullen echter alle veiligheids maatregelen van de politie doorgevoerd worden. In Nederland zijn speciale beambten met bijzondere volmacht, zegt het blad verder, reeds bezig, den veiligheidsdienst van de spoorwegen verder uit te werken en te ver sterken. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER Overreden en gedood. Gisterenavond is de 28-jarige V. te Mierlo-Hout door een vrachtauto, be stuurd door v. d. V., aangereden. De on gelukkige werd vrijwel op slag gedood. Hij was ongehuwd. Dame doodgereden. Gisteravond is te Stadskanaal een ernstig auto-ongeluk gebeurd. De 52-ja- rige mevrouw Kuiper uit Nieuwe Pekela stapte uit de auto van den heer S. te Stadskanaal. Zij wilde vervolgens- achter den wagen om den weg oversteken naar de woning van den heer S., doch werd gegrepen door een vrachtauto, die uit tegengestelde richting kwam. Zij werd bij den heer S. binnengedragen, waar de te hulp geroepen geneesheer slechts den dood kon constateeren. Ernstige aanrijding. Gisternacht is een ernstige aanrijding gebeurd op de brug tusschen Oudendijk en Berkhout (N.-H.). Een Amsterdamsche hengelaar kwam met zijn Fordauto van Oosthuizen en moest een auto met felle koplichten passeeren. Denkende, dat het een motorfiets was, haalde hij niet veel uit. Opeens bemerkte hij, dat het een groote, met vee beladen vrachtauto was, van den heer De Bakker uit Blokker. Een aanrijding was niet meer te voor komen. De auto van den hengelaar werd door de leuning van de brug heengeduwd en bleef half boven het water hangen. Een der drie inzittenden viel in het wa ter. De vee-auto werd niet beschadigd. Inbraak in een villa. In den nacht van Zondag op Maandag is ingebroken in de villa van den heer K. te Amstenrade. De dieven wisten een brandkast naar buiten te brengen en in den tuin te forceeren. De inhoud werd buitgemaakt. Kerkdiefstal. In de R. K. kerk te Nieuwenhagerheide zijn op klaarlichten dag do offerblokken geledigd. MOTOR IN BRAND GERAAKT. Dinsdagmiddag omstreeks half vier wilde de monteur M. v. Asperen te Hoornaar een hulpmotor in het binnen schip van schipper H. de Bruin uit Noordeloos op gang maken, toen deze tot nu toe onbekende oorzaak plotseling in brand vloog. In de machinekamer be vonden zioh toen het ongeval geschiedde eveneens schipper de Bruin en diens- 4- jarig zoontje. Allen verlieten in allerijl de machinekamer. De monteur die in brand geraakt was, sprong daarop te water. Hij wist behouden op het droge te komen en had slechts lichte brand wonden opgeloopen. Schipper de Bruin was er ernstiger aan toe. Deze had brandwonden aan hoofd en handen be komen, terwijl zijn zoontje minder ern stig gewond werd aan het hoofd. De Bruin is per auto naar een genees heer overgebracht waar hij werd verbon den. Zijn verwondingen zijn niet levens gevaarlijk. FABRIEKSBRAND TE HELMOND. Gistermorgen is- te Helmond brand uitgebroken in de cartonnagefabriek „Het Zuiden", gelegen aan de Zuid-Wil- lems vaart. Het gebouw was eigendom van de Kon. Ned. Machinefabriek v.h. E. H. Begemann. De brandweer kon niet verhinderen, dat het gebouw geheel uit brandde. Op den zolder was de brand door en kele arbeiders het eerst ontdekt. Men heeft nog getracht den brand te blus- schen, wat echter niet meer mogelijk bleek te zijn. De arbeiders en arbeid sters hebben daarop de fabriek verlaten. Na het arriveeren van de brandweer, stond het reeds vast, dat van het ge bouw, gelegen aan de straatzijde, niet veel meer te redden zou zijn. Het vuur breidde zich van den zolder uit over de opslagmagazijnen, die propvol zaten. Op de plakkamers en het kantoor heeft het personeel de paperassen in veiligheid ge bracht. Te half tien was men het vuur zoo goed als meester. De oorzaak van den brand is waar schijnlijk te wijten aan kortsluiting. In de plakafdeeling stonden zeven plak- machines, welke door het vuur vernield zijn. Naar het zich thans laat aanzien, zal zeer waarschijnlijk het meerendeel der arbeiders door kunnen werken, daar de fabriek, welke achter het hoofdgebouw gelegen is, gespaard bleef. De schade is vrij aanzienlijk. Alle voorraden zijn door het vuur vernield. De fabriek is tegen bedrijfsschade verzekerd. Verzekering op beurspolis dekt de schade. WOERDEN. Zuivel tentoonstelling. De groote Zuiveltencoonste ling, georga niseerd door de afdeelmg Woerden van de HoU. Mij. van Landbouw en welke wordt gehouden in het Patronaatsgebouw op Woensdag 16 en Donderdag 17 September is werkelijk grootsch van opzet en uitvoe ring. Ze mag zeker wel een der grootste onder die welke in de laatste jaren gehou den zijn genoemd worden, In tweeeërlei op zicht. Zoowel het aantal inzenders van te keuren en tentoon te stellen kaas en het aantal standhouders is belangrijk gestegen. De groote zalen van het Patronaat, welke zoo uitnemend geschikt blijken te zijn voor een dergelijke tentoonstelling, bieden wer- ke'ijk nog geen ruimte genoeg. Een gedeel te van de kegelbaan heeft men zelfs in ge bruik moeten nemen, terwijl ook bu.ten nog eenige stands tijdelijk zijn gevestigd. Dat er dus wat betreft inzenders en standhouders belangstelling genoeg is blijkt duidelijk. En we twijfelen er niet aan of het bezoek van het pufe'iek za], evenals andere jaren zeker niet verminderen. Men mag wel niet twijfelen aan de moed en de ondernemingsgeest van hen, die het initiatief tot he-t houden van deze tentoon stelling namen. Immers, waar zich de ma- laisetijd wel het meest doet gevoelen, i-s op landbouw- en zuivelge-b.ed. Dat dit een te rugslag zou hebben op de deelname aan deze tentoonstelling is echter niet waar ge bleken. Integendeel. Naar we hoorden heerscht onder de inzenders en standhou ders beide een optimistische geest, welke de gedachten aan crisis en malaise ver drijft, welke tot vertrouwen stemt in het slagen van deze beide dagen. Zooals we reeds eerder mededee'den is op tweeër ei manier ingezonden. Bij enkele exemplaren en bij collectie. Het aantal in zenders overschrijdt de 160, een getal wat nog in geen enkel jaar i-s bereikt. De keu ring is verricht door de zuivelconsu'ent van Zuid-holland en Utrecht en de vertegen woordigers van de kaashandel van Woer den en Bodegraven. De uitslag vermelden we hieronder. De tentoonstelling werd heden (Woens dagmorgen te 10 uur officieel geopend door de Ede'.achtb. Heer Burgemeester in ge- ze schap van de beide wethouders. Na deze opening had een korte rond-gang plaats langs het tentoongestelde. Donderdagavond te 8.30 uur heeft de uitdeeling plaats der prijzen en tevens de gratis verloting der door de fa. Stork uit Hengelo gratis be schikbaar gestelde kaasroermachme. De uitslagen der kaaskeuring kwamen te laat in ons bezit voor dit nummer. Botsing. Gistermiddag heeft op de hoek Havenstraat—Kruistraat een aanrij ding plaats gehad tusschen een fiets en een auto. De auto, toebehoorend aan de K. uit Barwoutswaarder, kwam uit de Haven straat, terwijl de 70-jarige v. d. B. alhier, per fiets de Kruisstraat inreed. Door onbe kende oorzaak werd de man aangereden en kwam te vallen. Hij werd niet ernstig, aan een been gewond. Na verbonden to zijn kon hij huiswaarts keeren. De fiets was geheel vernield. De schade zal door de eigenaar van de auto worden vergoed. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 17 Sept. Huizen, 298 M. 8.009.15 Gramofoonpl. 10.00—10.15 dito. 10.1510.45 Ziekendienst. 10.4511.30 Gramofoonpl. 11.30 Godisd. Halfuurtje door Pater Lec tor J. Dito O.P. 12.00 Poiitieber. 12.15 Concert KRO- Trio o.l.v. P. Lusten- houwer. I.45 Gramofoonpl. 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Vrouwenlhalfuurtje. 4.00 Ziekeniuurtje. 5.00 Handenarbeid cursus voor de jeugd. 5.45 Dick Vos (viool), Mieke Scager (viola d'a-more en altviool), Anny Mor et (cello). 6.45 Gramofoonpl. 7.00 Vragenhalfuurtje. 7.30 Poiitieber. 7.45 2de Uitz. Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Concert Oharllois, Chr. Mannenkoor 0.1.v. J. P. A. Kriek. 8.409.10 Mr. C. Zevenbergen: „De Staatstheorie van het Fascisme". 10.05Vaz Dias. 10.1511.30 Gramofoonplatenconoert. H i'l v e r s u m, 1875 M. Uitsl. AVK'O-Uitzending. 8.0010.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Orgelconcert Fr. Hasselaar. Boris Lensky (viool). II.30 Voordacht va-n Over-Betuwsohe no vellen van Cremer. 12.002.00 Kovaes Lajos en zijn orkest. Dra aior gekn uziek. 2.303.00 Gramofoonpl. 3.00 Modepraatje door mevr. I. de Leeuw van Rees. 3.30 Gramofoonpl. 4.00 Ziekenuurtje door mevr. Ant. v. Dijk. 5.00—6.00 Omroeporkest. 6.00 Sportpraatje. 7.30 Dr. P. H. Ritter Jr.: Klassieke voordracht. 8.00 Gramofoonpl. Praatje door mevr. 1. de Leeuw van Rees. 8.15—10.30 Aansl. Concertgebouw Amster dam. Concertgebouw-orkest o.l.v. N. Treep. Soliste Cec. Hansen (viool). 10.30 Vaz Dias. 10.4512.00 Gramofoonpl. Daventry, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Orgelspel door R. Foort. 2.202.50 Gramofoonpl. 3.20 Kerkdienst. In de heden gehouden vergadering van d gemeenteraad is afwezig de heer J. M. Drop wegen-s familieomstandigheden. Mededee-lmg geschiedt van enkele inge komen stukken. Op een verzoek van de Floraliavereeni- ging om over 1931 een subsidie te mogen ontvangen van 60—, wordt gunstig be schikt. Ter tafel komt een adres van de Buurt- vereeniging Deijleroord en een adres, on- derteekend door een 30-ta-l bewoners in de omgeving van de tram-remise en de Am- monslaan, waarin wordt aangedrongen op een afdoende en spoedige verbetering van de verbinding tu-ssc-hen Deij-'.eroord en om geving en het park Den De ijl, eerstens om dat de eenige behoorlijke verbindingsweg, n.l. de Rijksstraatweg vooral voor kinde ren gevaarlijk is, en vervolgens, omdat de kinderen, met het oog op het dic-hte struik gewas gevaarlijk is, hetgeen verschillende in den laatsten tijd voorgekomen aanran dingen hebben uitgewezen. Adressanten zijn van meening, dat de eenige oplossing is onteigening van de eigendommen van den heer L. A. F. Prins, waardoor aanleg van een behoorlijken weg mogelijk za-1 zijn. .De Voorzitter zegt, d-a-t deze aangelegen heid thans in een stadium verkeert, waar door het bezwaarlijk is mededeelingen te doen, zoodat hij voorstelt deze adressen tot e-en volgende vergadering aan te houden. De heer Mr. Wildt Meijiboom wijst er op, dat deze aangelegenheid dringend om af doening vraagt. In Maart is reeds een voorstel gedaan, om de onteigening van de eigendommen van den heer Prins te bevor deren, welk voorstel o-p verlangen van den Voorzitter is omgezet in een verzoek, om pogingen in het werk te stellen voor he-t verkrijgen van een betere verbinding. Hij acht het- daarom gewemsch't, dat, zij het in besloten vergadering, thans wordt medege deeld, hoever de onderhandelingen zijn ge vorderd. De Voorzitter antwoordt, dat de onder handelingen reeds ver zijn gevorderd. Daarom achten Burgemeester en Wethou ders het ongewen-soht thans nadere mede deelingen te doen. De heer Mr. Wild't Meyboom handhaaft zijn meening en vraagt in besloten zitting althans eenige mededeelingen te willen verstrekken. Di-t voorstel, dat vo'doende wordt ondersteund, wordt aangenomen, waarna de raad in besloten zitting gaat. Na heropening der openbare vergadering komt ter tafel een voorstel van den heer Kimman (R.K.) luidende, dat van beden af de mogelijkheid za-1 worden geopend, voor het volgen van den gedeeltelijken of den volledigen cursus in v? onderwijs aan één der ambachtscholen in Ten Haag of Leiden voor die jongelui, a. die met goed gevolg alle klassen der lagere school hebben doorloopen en een bewijs van het hoofd dier school kunnen overleggen, dat verwacht mag worden, dat 4.05 Dansmuziek. 4.50 Orkest-concert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Zang door Evelyn Arden en George Parker. 7.107.40 Lezing. 7.50 Lezing. 8.20 Concert-Orkest D. Labbetto (so praan, Orrea Pernel (viool), Katharina Goodson (piano). 10.00 Berichten. 10.15 Berichten. 10.20 Lezing. 10.40 Concert. Instrumentaal kwintet. 11.2012.20 Dansmuziek. „Radio Par is" 1725 M. 8.05 Gramofoon-pl. 12.50 Gramofoonpl. 1.25 Gramofoonpl. 4.50 Concert. 6.50 Gramofoonpl. 9.05 Concert. 9.50 Gramofoonpl., viool-soli, viool en pi ano. Langen-berg, 473 M. 7.25—8.20 Gramofoonpl. 10.3512.15 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. I.25—2.50 Orkestconcert. 2.50 Gramofoonpl. 5.20—6.20 Orkestconcert en soli. 8.20 Orkestconcert.. Daarna berichten en tot 11.20 Orkestconcert. II.2012.20 Gram-ofoonpl. Kalu ndborg 1153 M. 12.252.20 Orkestconcert. 3.205.20 Orkestconcert en zang. 8.3510.35 Concert, orkest en solisten. 11.2012.50 Dansmuziek. Brussel 508,5 en 338,2 M. 508,5 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert. 9.05 Causerie. Orkestconcert en viool. 338.2 M.. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Koorzang. 9.20 Gramofoonpl. Z e e s e n, 1635 M. C.a. 7.007.50 Gramofoonpl. 9.20 en 10.30 Schooluitz. 10.55 en 12.20 Berichten. 12.25 Gramofoonpl. 1.152.20 Berichten. 2.203.20 Gramofoonpl. 3.204.50 Lezingen. 4.50—5.50 Concert. 5.508.20 Lezingen. 8.20 Blaasconcert. 10.20 Berichten en daarna tot 12.50 Dans muziek. VAN WASSENAAR zij met goed resultaat een der gel ijken cur sus kunnen volgen; b. wier ouders of voogden niet bij mach te zijn de onkosten, daaraan verbonden, te kunnen bestrijden; c. wier ouders of voogden meer dan één jaar in de ge-meent e woonachtig zijn, terwijl in zeer bijzondere ge rallen een bij drage aan die ouders of voogden kan wor den verstrekt als compensatie van loonder ving. De Voorzitter zegt, dat burgemeester en wethouders nog niet over voldoende gege vens ten aanzien van dit voorstel kunnen beschikken, weshalve zij voorstellen, het om praeadvies in hu-nne handen te stellen. Hiertoe wordt besloten. Op een ad-res van V. Hellendoorn, om on der de gewone voorwaarden een gedeelte van den Oostdorperweg als bouws'traat aan te wijzen, wordt gunstig beschikt. Een verzoek van de Sportvereeniging „Petrolea", om een uitneemibaar clubge bouwtje te mogen oprichten, wordt inge willigd. Ont-heffing van bepalingen der bouwver ordening wordt verleend voor hef uitbrei den van het meetgebouw in het kamp Waalsdorp. Het kohier van het retributiegeld voor in Den Haag schoolgaande kinderen wordt over het tijdvak 1 Mei tot en met 31 Ju-li 1931 va-stgesteld op 1685.—, voor het mid delbaar en op 2354.50 voor het voorbe reidend hooger onderwijs. De rekening van het burgerlijk armbe stuur over 1930, welke sluit met een batig slot van 1573.84, wordt goed-geke-urd. Op verzoeken van de heeren A. L. Rooij- akkers en H. Brouwer om ont-slag respec tieve! ijk als ambtenaar van den burgerlij ken stand en voorzitter van de commissie van advies inzake we rklo osheidis v er zeke ring wordt gunstig beschikt onder dank zegging voor de in die betrekkingen bewe zen diensten. Besloten wordt de commissie van advies uit te breiden met 2 raadsleden. Hierna hebben diverse stemmingen plaats ter verkiezing van leden van commissies. Benoemd worden tot: Voorzitter der commissie ran advies in zake werkloosheidsverzekering de heer G. P. G. van Leeuwen, tot- leden de heeren G. J. van der St-cel en W. Boender. Voorzitter der commissie ran toezi-oht op het correspondentschap der arbeidsbe middeling de heer G. P. G. van Leeuwen. Bestuursleden van maatschappelijk hulp betoon de heeren Mr. J. H. Kiewiet de Jonge en Dr. Ph. J. Idenburg, leden van den raad en F. A. van der Heijden en H. C. J. va.n O®. Lid van de commissie voor openbare werken de heeren J. M. Drop, C. C. van der Kroft en M. A. D. H Sohaleka-mp. Lid van de bed-rijvencommissie de hee ren D. T. Ruij-s, C. van Tol, J. H. Kimman en Mr. H. B. Wildt Mey-boom.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6