BEDDEN - DEKENS - LEDIKANTEN - MATRASSEN - GOEDE SLAAPKAMERS LAND- EN TUINBOUW STADSNIEUWS Agenda UIT DE RIJNSTREEK UIT DE OMGEVING VDEITD.'G 13 SEPTEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 LE^MERSTRAAT 133-136 (Jn ^en Jgoede nachtrust te genieten, moeten alle bovengenoemde artikelen ook goed zijn. Wilt U bjj de aanschaffing ervan overtuigd V ^fjn/godÜ en tevens voordeelig te slagen, koopt dan bij WAALS. U vindt er een schitterende sorteering, alle kwaliteiten zijn vertegen- /■ocjdiaB, van het eenvoudige tot het mooiste en beste en alles in zoo groote variatie, dat het koopen U reeds tot een lust wordt. 8681 KAPOi MijT^SSTEtLEN, 3-deelig met jPelu^ *èn 2 Kissens f 23.75 MAïltASSTELLEN jjj^fèluw en 2 Kussens PRIMA KAPOKMATRASSTELLEN IN ZEER SOLIDE AFWERKING, rondom gerand, 3-deelig Matras, schuin Peluw en 2 Kussens, katoen Overtrek f 39.00, f 37.75, f 35.75 KATOEN DAMAST OVERTREK f 42.75, f 41.50, 40.25 HALF LINNEN DAMAST f 47.25, f 45.75. f 44.25, 43.00 HEEL LINNEN DAMAST f 65.00, f 60.00, f 50.00, f 48.00 LEIDSCHE WOLLEN DEKENS, speciale sorteering In extra groote maten, als bijz. reclame, afm. 200/240 gew 7V2p f 15.00 COMPLETE EIKEN SLAAPKAMERS zonder Waschkast vanaf f 80.00, met Wasch- kast vanaf f 122,50 FRAUDE AAN HET DEP ARTE- MENT VAN FINANCIEN. HET RIJK VOOR 150.000 BENADEELD. Naar de „Tel." verneemt zijn aan het Departement van Financiën, afd. rijksbe- talingsdicnst te 's-Gravenhage, ernstige verduisteringen aan het lioht gekomen, welke zieh over een periode van vijf jaar moeten hebben uitgestrekt en waar bij 's rijks schatkist voor circa 150.000 benadeeld is. Men heeft getracht zoo weinig mogelijk ruchtbaarheid aan de zaak te geven, omdat men vieest, dat het algemeen in den lande bevreemding zal wekken, dat bij een departement als dat van Financiën, waar met zooveel accountants en inspecteurs gewerkt wordt, het mogelijk is gebleken, over zoo'n langen termijn verduisteringen te plegen, zonder dat men het gemerkt heeft. Omtrent de voorgeschiedenis dezer zaak vernam het blad het volgende. Men zal zich herinneren dat voor eenige we ken in den trein van Utrecht naar Arn hem een rijksambtenaar doodelijk gewond werd aangetroffen met een schotwond in het hoofd. Men heeft eerst aan een moord gedacht, later aan zelfmoord en hoewel dit niet definitief moet uitge maakt zijn, heeft men het laatste aan genomen. Deze rijksambtenaar bleek de commies B. T. te zijn, werkzaam bij de afdeeling Rijksbetalingsdienst van het Departement van Financiën te Den Haag die, zooals later uitkwam, op grooten voet leefde zonder dat bij zijn superieu ren ooit eenig wantrouwen was opgewekt hoe hij aan de bronnen kwam, daar hij als commies toch een betrekkelijk laag salaris verdiende. Na zijn dood kwam aan het licht, dat hij jarenlang malversaties heeft gepleegd doordat zijn chef te groot vertrouwen in hem had gesteld. Zoo kreeg hij de beschikking over blanco chèques op den Rijksgirodienst van de Generale Thesaurie van het Departement van Financiën. Hiervan maakte hij ge bruik om de in blanco geteekende chèques in te vullen ten eigen behoeve en zieh de bedragen toe te eigenen, loo- pende soms tot vijf duizend gulden, waar mede hij zijn groote uitgaven bekostigde. Na een tijdvak van vijf jaar moet hij aldus voor meer dan anderhalve ton op onrechtmatige wijze zich hebben toege- eigend, waarbij hij de Rekenkamer door middel van vervalschte documenten om den tuin leidde. Omdat in één der laat ste mandaten een onjuistheid voorkwam, welke de Rekenkamer moet zijn opge vallen, zouden den betrokkene eenige vragen gesteld zijn, welke aanleiding tot verdere informatie moeten zijn geweest; de resultaten welke B. T. vreesde. De po litie heeft de zaak onderzocht, doch er verder geen gevolg aan gegeven omdat, de dader overleden is. Inmiddels is sinds eenigen tijd een ernstig onderzoek door het Departement van Financiën zelf aan den gang, waar over de strikste geheimhouding wordt in acht genomen. De betrokken chef is voor onbepaalden tijd met vacantie gezonden, omdat hij in B. T. te veel vertrouwen heeft gesteld en geen voldoende controle heeft uitgeoefend. Het boorrkweekersbedrijf te Boskoop. Men schrijft aan de N. Rott. Ct. Hoewel het er aanvankelijk naar uitzag, dat het boomkweekersbedrijf te Boskoop aan de heerschende malaise langen tijd het hoofd zou kunnen bieden, doen zich thans meer en meer symptomen voor, welke er op wijzen, dat de algemeene economische ori- sis ook hier haar invloed doet gelden. Tot dusver werden uit Boskoop, waar het boomkweekers-be drijf t»ooh vrijwel gehieel op het buitenland ia aangewezen, geen bui tengewone jammerklachten gehoord. De laatste weken echter is gebleken, dat ver- soheidene firma's moeite hebben van haar Duitsche afnemers betalingen los te krij gen. Bovendien is de kooplust van het bui tenland op het oogenblik zeer gering en er bestaat weinig kans. dat daarin voor het einde van het verzendseizoen, in Maart April van het volgende jaar, verbetering zal komen. In sommige kringen meent men aan de vermindering van de koopkracht tegemoet te komen door zich te gaan toeleggen op het kweeken van goedkoope heesters. De algemeene malaise openbaart zioh thans ook reeds in een steeds toenemende werkloosheid, Tal van arbeiders in het kweekers-bedrijf zijn ontslagen en in vele bedrijven zijn voor hen, die aan het werk konden blijven, de loonen, welke van 21 tot 24 gulden per week bedroegen, aanmerke lijk verlaagd. R. K. BOND VAN HOTEL-, CAFé-, RESTAURANTHOUDERS en SLIJTERS Een waardige herdenking van het koperen feest. We hebben gisteren reeds in het kort een en ander gememoreerd over den in zet van de herdenking van het koperen feest van „St. Jan". We hadden daarbij niet gedacht, dat deze herdenking zulk een grootsche omvang zou aannemen. De receptie. Velen kwamen in den loop van den middag het jubileerende bestuur van „St. Jan" complimenteeren. Daaronder bevond zich o.m. het bijna voltallige hoofdbestuur van den Nationa- len Bond, dat speciaal voor deze gelegen heid hier ter stede vergaderd had. De voorzitter, de heer van Dijk uit Helmond, noemde het een buitengewoon vereerende taak hier een woord van waardeering te mogen spreken tot de afdeeling Leiden, welke een der flinkste genoemd mag worden van den Nationa- len Bond. Daarom had het bestuur het besluit genomen in zoo groot mogelijk aantal ter receptie te komen. Spr. wees op de goede verstandhouding, die er steeds met de afdeeling Leiden had be staan en hij hoopte niet andere- dan dat deze zou mogen blijven voortduren. On der aanbieding vari een fraaien mand bloemen uitte spr. den wensoh, dat de afdeeling steeds moge blijven groeien. Als voorzitter van de afd. Helmond bood spr. eveneens een mand bloemen aan. De voorzitter der Leidsohe afdeeling de heer J. J. Paardekooper, sprak hier na een woord van dank voor de belang stelling en zegde alle mogelijke mede werking toe om de goede verstandhou ding te bestendigen. Spr. bracht ook dank aan de jongste Leidsche Hanze-afdeeling, die der Brood, Koek- en Banketbakkers, welke door voorzitter en secretaris was vertegen woordigd. Hierna voerden nog het woord de heer Bijlmer, secretaris van de afd. Am sterdam en mede-oprichter van den Nat. Bond, en pastoor v. d. Ven uit Luiks gestel, adviseur van den Bond. Deze sprak een woord van waardeering tot de afdeeling Leiden, vanwege het feit, dat deze feestviering begonnen was met een H. Mis en Alg. H. Communie. Spr. hoopte, dat dit voorbeeld door alle an dere afdeelingen zou worden nagevolgd. Hierna kwam het dagelijksch bestuur van de Leidsche Hanze de afdeeling complimenteeren. De voorzitter, de heer Bergers, heeft daarbij op de hem eigene wijze eenige hartelijke woorden gespro ken, waarvoor de heer Paardekooper dank zegde. Des avonds te 7 uur vereenigden be stuur, hoofdbestuur en enkele genoodig- den zich aan een gemeensohappelijken maaltijd in café-restaurant „Zomerzorg", waar het natuurlijk recht gezellig toe ging en verschillende toasten werden uitgebrach,t niet in het minst op de feestcommissie, in het bijzonder op haar ijverigen secretaris, den heer C. F. v. d. Berg, die gelauwerd werd. Voor deze hulde was de heer v. d. Berg natuurlijk zeer erkentelijk, maar hij wees haar toch grootendeels af, wijl hij niet anders dan zijn plicht gedaan had, zooals ieder an der het zou gedaan hebben, die zijn plicht kont: te werken aan de taak, die hij op zijn schouders heeft genomen. De feestavond. berg Hubar in de Tweede Kamer, enz. Of er reden is tot feestvieren? Ja, want St. Jan heeft gedaan wat zij doen kon en daarmede feliciteert spr. het bestuur (applaus). Er is- echter nog een jubilaris, in den persoon n.l. van den secretaris, den heer E. J. Coster, die al die jaren het secre tariaat heeft waargenomen. Als blijk van waardeering biedt spr. hem een foto aan van het bestuur en aan zijn echtgenoote een fraaien mand bloemen, welk hulde blijk ook mevr. Paardekooper in ont vangst mocht nemen. Nadat de afgevaardigde van de afd. Rotterdam een woord van gelukwensch had gesproken onder aanbieding van bloemen, verkreeg de heer E. J. Coster het woord, die zeide na het bisschoppe lijk vermaan zich geroepen te hebben gevoeld tot aansluiting bij de R. K. or ganisatie, waarmede hij kon bijdragen tot legging der grondslagen voor de vak- afdeeling. Er is geen bedrijf, dat zooveel tegenkanting heeft ondervonden als dat der vergunninghouders, maar de volhar ding ten einde toe heeft overwonnen. Wat de R. K. Organisatie beteekent is zoo pas duidelijk gebleken bij de herzie ning van de Drankwet, waarbij het amen- dement-v. Hellenberg Hubar werd aan genomen. Spr. brengt voorts hulde aan degenen, die op huisbezoek zijn geweest bij de R. K. vergunninghouders om hen te win nen voor de organisatie. Spr. zou wil len, dat men nog verder ging in het na streven van het principe, dat men voor staat en hij zou wenschen, dat ieder bo ven zijn deur een bordje had, waarop ieder kon zien, dat men R. K. georga niseerd is. Er is nog niet ééne vakafdee- ling, die zulks heeft aangedurfd. Dank brengt spr. vervolgens aan al degenen, die tijd en kracht hebben ge geven, om te komen waar men thans is en hij hoopt, dat men zoo door zal gaan. De heer Paardekooner, voorzitter der afdeeling, brengt dank aan den heer Averdieck voor de hüldé, hem en zijn vrouw bereid. En waarom al die hulde en die bloemen?, vraagt spr., want hij meent niets anders gedaan te hebben dan zijn plicht en hij met zijn bestuurderen zullen hun plicht blijven doen. Dank brengt spr. ook aan de feest commissie voor de organisatie van dezen dag, dank aan de donateurs en adver teerders van het feestprogramma. Kapelaan A. Kramer, geest, a-dviseur der jubileerende afdeeling, zeide, dat het hem een waar genoegen was dit feest te mogen meemaken. Reeds- verschillende feesten heeft spr. in opgwekte stemming meevemaakt, doch het feest van deze afdeeling is overweldicend. Spr. is blij om do sympathie, v %"ke St. Jan in de stad geniet. Het is hem gebleken, dat het bestuur zich geheel geeft voor de leden. De dag werd bzgonnen met een H. Mis, waarin Godf? zegen werd afge smeekt voor de komende jaren. Gods ze gen zal niet uitblijven als allen naar be- hooren hun plicht vervullen. St. Jan heeft een goed bestuur, zoo goed, dat de leden het dikwijls niet noo- dig vinden op een vergadering te ko men, maar dat is voor het bestuur min der aardig en daarom spoort spr. allen aan met volle kracht voort te werken, gezamenlijk en eendrachtig, naar het zil veren feest. Na een dankwoord van den voorzitter der feestcommissie tot de sprekers, was het officieele gedeelte afgeloopen en ging men over tot het feestprogram, waartoe de Colonia Band, Kees Pruis, Stella Seemer en een Russische Kapel, ieder op eigen wijze het hunne bijdragen. Het was al laat, toen het programma was afge werkt. Darana bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND. (Vervolg). Besloten werd het adres te verzenden, doch daarin niet zooals in de oorspronke lijke tekst, aan te dringen op de mogelijk heid van cessie met behulp van den werk gever. Bij de rondvraag bepleitte de heer Herin ga. een nadere toelichting voor het aan hangige wetsontwerp regelende de hande- lingen der agenten en reizigers, welke de voorzitter toezegde. De heer van Zonneveld vroeg inlichtingen ove* de plannen tot stioht.ng van telefoon-oentrales en drong er vooral tegen te waken, dat gemeenten, welke economisch bij elkaar hooren de Bollenstreek in versohillende districten wo-rden ingedeeld. Hierna ging de Kamer over in huishoudelijke vergadering. INSTITUUT KERN. Onderwijs in Oostersche talen. Het bestuur van het Instituut Kern al hier, waar reeds ruim gelegenheid tot on derwijs in Oostersche talen bestaat aan de Universiteit, is in 1927 begonnen, cursussen in levende Oostersche talen te organisee- ren, berekend op de practijk en in de eersie plaats bedoeld voor allen, wier werkkring een korter of langer verblijf in het Oosten medebrengt. Daarbij is getracht, door mid del van een leergang van in den regel zes maanden, een grondslag van taalkennis te leggen, waarop kan worden voortgebouwd, als men eenmaal in het land zijner bestem ming is aangekomen. Een commisisie, door het bestuur van het Instituut aangewezen, vond een aantal com petente personen bereid om onderwijs te geven in versohillende talen van het Oosten. De bedoelde docenten waren in het alge meen personen, welke zich met de door hen te onuerwijzen talen hadden vertrouwd gemaakt door een langdurig verblijf in .de landen, waar de talen werden gesproken. Zij waren dus m staat, gedurende hun on derricht menigen nuttigen wenk te geven omtrent zeden en gewoonten van de betrok ken volken. Waar, niettegenstaande de ondervonden bezwaren, de verkregen resultaten toch vol doende bevredigend werden geacht, heeft het Bestuur van het Instituut Kern beslo ten, opnieuw de gelegenheid open te stel len tot het verkrijgen van onderwijs m le vende Oostersche talen. In het prospectus 1927'28 werden ook eenige talen en dialecten opgenomen, waar van de kennis slechts in zeer speciale go- vallen wordt begeerd. Daar deze thans niet meer zijn opgenomen kan het zijn nut heb ben er op te wijzen, dab desgewenscht lei ding bij de studie ook van andere dan de thans vermlde talen kan worden verstrekt, thans vermelde talen kan worden ver strekt. eten en te Amsterdam cursussen worden geopend voor de verschillende talen be halve voor Javaa-nsoh, dat te Delft zal worden onderwezen. Zoo dat gewenscht blijkt, kunnen de cursussen ook nog op andere plaatsen worden gehouden. De taalcursussen zullen aanvangen met begin October en plaats hebben te Leiden in het Instituut Kern of in een ander lo kaal en te Amsterdam in liet Koloniaal Instituut en, zoo nooüig, ook in de school voor Suikerindustrie, in het algemeen zal het ongewenscht zijn, dat tusrschentijds deelnemers tot deze cursussen worden toe gelaten. De kosten der taallessen zijn, bij voor uitbetaling te voldoen, 25.per cursus. Voor ingeschrevenen aan de Hoogeschool te Leiden is dit bedrag gesteld op j 10. Men gelieve zich schriitelijk aan te melden bij den heer R. A. Kern, Witte Singel 35, Leiden, aan wien tevens de verschuldigde gelden kunnen worden overgemaakt (giro nummer 129535 ten name van het Instituut Kern). De lesuren zullen bij nader overleg van docent en leerlingen worden vastge steld. R.-K. Gemengde Zangvereenlging „Pulchri Studio". Het bestuur maakt de leden bekend, dat door onvoorziene omstandigheden de repeti tie zal plaats vinden op a.s. Donderdag 17 September, inplaats van a.s. Vrijdag. De leden worden verzocht hiervan goede nota te nemen. Het Leidsche Studentencorps. Voor het lidmaatschap van het Leidsche Studentencorps hebben zich gisteren 93 studenten aangemeld (v.j. 98). Over de fa culteiten verdeeld hebben zich aange meld: rechten 51 (v.j. 69), rechten en let teren 4 (3), medicijnen 25 (19), wis- en na tuurkunde 11 (3), godgeleerdheid 1 (1) en letteren 1 (1). Een onjuist gerucht. Er loopt een gerucht in de stad dat Maandagavond een man vermoord zou gevonden zijn op den Haarlemmerweg. Hier is echter geen sprake van. Weliswaar is Maandagavond op genoemden weg een man bewusteloos aangeroffen, die toen hij naar het ziekenhuis werd overgebracht, on derweg is overleden. Maar deze man is een geheel natuurlijken dood gestorven, zooals de sectie op het lijk heeft uitgewezen. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag, Vincentiu»- Bibliotheek, geopend 's avonds var» 7.30—8.30 uur. Woensdag, De Hanze „In den Vergulden Turk", 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Sept. a.s. waarge nomen door apotheek M. Boekwijt, Viseh- markt 8, telefoon 552. In .de sloot. Op de Maredijk is een vrachtauto, be stuurd door van O. bij het keeren in een sloot geraakt. De drenkeling is later met een kraanwagen weer op het droge ge bracht. Handelsregister K. v. K. Wijzi gingen: 5733. Daan Ladan. Leiden, Nieuwstraat 11, Verfhandel. Bijv. uitgeoef. bedr.tevens verfmalerij. 41G4. Maatschappij tot Voortzetting van Varekamps Motorbootdiensten (f.) Lei den, Haven 14. Hoofd.: 's-Gravenhage. Het filitaal t,e Leiden is met ingang van 29 Dec. 1930, opgeheven. ALPHEN AAN DEN RIJN. Concert. Hedenavond geeft de mu ziekvereniging „Arti et Religioni" een concert in den speeltuin „Bloemhof". Dit concert vangt aan om 7.30 uur. Mon/i-orgelspelers. Programma der muzieknummers uit te voeren door de mondorgel-club der speeltuinvereniging „Bloemhof" op Donderdag 17 September in de muziektent aan de Stationsstraat des avond's 8 uur: 1. De Rotterdamsohe Vlag (marsch). 2. Mon Petit. 3. Boemel Pe trus. 4. Bon Voyage (marsch). Pauze (15 mina). 5. Alte Kameraden (marsch). 6. Waldslust (wals), 7. Coucou (wals). 8. Volle AVind (marsch. Van de trap gevallen. Gistermorgen had do 80-jarige de Gr. tijdens het verrich ten van werkzaamheden ten huize van den winkelier de H. in de Prins Hendrik straat het ongeluk van een trap te vallen, waardoor de man een dijbeen brak. De on gelukkige werd naar het Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Aanrijding. Door een woonwagenbe woner werd bij de politie aangifte gedaan, dat zijn slijnerswagen op het Goudsche Rijpad werd aangereden door de auto 24598, bestuurd door S. van de firma M. te Zwammerdam, waardoor zijn wagen zwaar beschadigd werd. Fiets weggeloopen. Door P. D. V. werd aangifte gedaan dat zijn rijwiel, dat hij gisteravond eenigen tijd in een tuinrie voor het perceel van de wed. v. D. in de Hortensiastraat had neergezet, bij zijn te rugkomst was verdwenen. Brandbluschdemonstratie. Door de N.V. Ned. Iffa-Minimax Mij. te Amsterdam werd gisterenmiddag op het W.-V.-ter- rein aan de van Boelselaerstraat een brandbluschdemonstratie gehouden, welke o.m. werd bijgewoond door den direceur van gemeentewerken ir. AVnardenburg en den opperbrandmeester B. Snel, gedemon streerd werd o.m. met apparaten voor het Natbluschsysteem, schuim en Tetrassys- teem de demonstratie met genoemde ap paraten bleek zeer afdoende te werken, daar de felste brand in een oogenblik tijd werd gebluscht. Paardenmarkt. Op de heden gehou den jaarlijksche paardenmarkt werden aangevoerd 171 stuks. Prijzen: werkpaar den f 200—350. 2-jarige paarden f 240—290, hitten f 150180, veulens f 110150. Han del matig. SASSENHEIM. Autorit ouden van dagen. Donderdag 17 Aug. zullen de ouden van dagen een autorit maken. De opstelling zal evenals andere jaren plaats hebben vanaf de Beu kenlaan, des morgens te half tien uur. Het ligt in de bedoeling te koersen naar Kat wijkWassenaar en Den Haag, waar in Heck's-Luncbroom het diner wordt aangebo den. Laten we hopen dat het weer mee werkt, dan zullen de oudjes zeker zich niet vervelen. VOORSCHOTEN, v Tuinbouwcursus. Door de samenwer kende bes-turen van de LanS- en Tuinbouw- bond, de Vereen. Bloembollencu'tuur en de Holl. Maatseh. van Landbouw, zal a.s. wint een Rijks tuinb. wintercursus gegeven worden. De gevormde commissie van toezicht, waarvan de heer B. Hoogwerff Kroon voor zitter en de heer L. C de Jong secretaris is, moedigen het bezoek, aan dezen cursus, welks onderwijs in dezen tijd vrijwel on misbaar is, ten zeerste aan. Men geve zioh spoedig op. Zie adverten tie in dit blad. De zaal van Zomerzorg was bijna te kVn om de vele feestgangers, die het jubileum van St. Jan wilden meevieren, te bevatten. Behalve de bondsvoorzitter, die men zoo lang had kunnen vasthouden, waren ook verschillende afdeelingen blijk van belangstelling. De avond werd geopend met het feest lied, waarna de voorzitter der feestcom missie, de heer B. J. Averdieck, een woord van welkom sprak. Spr. herdenkt hierna in korte trekken de oprichting van de afd. in de moeilijke jaren van 1918, toen op aansporing van Mgr. Cal- lier een propaganda-commissie in de Han ze werd benoemd, waarvan spr. secre taris was. Hierna brengt spr. hulde aan de pio niers Ohris Jansen, den te vroeg gestor ven directeur van het Centraal Hanze- bureau, den heer Spendel, ambtenaar aan het Hanze-bureau, het eveneens overleden lid v. d. Spek en den eersten voorzitter van St. Jan, den heer Hille- naar, die mede door zijn kennis van de drankwet een groot aandeel had in de oprichting van St. Jan. Zijn nagedaoh- tenis zal bij allen in hooge eere blijven. Spr. memoreert vervolgens hoe tijdens het Hanze-voorzitterschap van den heer Geyer de afd. tot stand kwam en doet dan eenige grepen uit haar geschiedenis, wijzend o.m. op het tapverbod, de ver kiezing van den heer Coster tot lid van den raad, de afschaffing van het tap verbod, de verkiezing van mr. v. Hellen- Vereeniging voor Internationaal Jeugdverkeer. Ter uitbreiding van het belangrijke werk, dat Mevrouw Dr. M. Nieuwenbuisven Uexküll steeds voor de jeugd in het alge meen gedaan heeft, werd deze week de „Vereienigring voor Internationaal Jeugd verkeer" opgericht. Het doel dezer Vereeniging is het bevor deren van een vriendschappelijk verkeer tus-schen de Nederlandsche en de buiten- landsche jeugd, terwijl de voornaamste doel einden bestaan in het bevorderen van de briefwisseling tus-schen en de uitwisseling van de jeugd. Dq Vereeniging zal daartoe o.a. corres pondentie-adressen evrstrekken, inlichtimr gen verschaffen over zomerverblijven, zo merkampen enz., groepsreizen organisee- ren en medewerking verleenen bij de uit wisseling van de jeugd. Al is haar doel in de hoofdzaak gericht op de jeugd, toch kunnen ook volwassenen ge bruik maken van de diensten der Ver eeniging. Tot bestuursleden werden in de gehouden vergadering gekozen: Baron J. E. de Vos van Steenwijk, voorzitter, mevrouw Dr. M. Nieuwenbuisvon Uexküll, onder-voorzit ster, prof. Dr. Pb. S. van Ro-nkel, penning meester en Mr. A. A. 'Reepmaker, secreta ris (Hu;ze Eikenrode, Wassenaar). Het secretariaat der vereeniging zal ge vestigd zijn te Leiden, Jan v. Goyen-kade 44.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2