LAND- EN TUINBOUW RECHTZAKEN Wetenschappelijke Berichten KERKNIEUWS UIT DE OMGEVING DINSDAG 15 SEPTEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 DUITSCHE OCEAANVLIEGERS GEZIEN. De Duitsche Oceaan vliegers Johannsen en Rody, die Zondagmorgen half tien met hun Junkers-vliegtuig te Lissabon waren opgestegeh met bestemming naar New- York, zijn gezien door het stoomschip „Penland" en zette vervolgens zijn weg in Westelijke richting voort. Het schip be vond zich toen op 45 graden 55 min. Noor derbreedte en 54 graden 39 min. Wester lengte, op 640 km. afstand van Halifax (Niéuw-Schotland). De wind was op dat tijdstip West-Zuid-West en had een kracht van 23 k 25 mijl per uur. De hemel was bewolkt, zoodat het zicht slechts ongeveer 6 km. bedroeg. WAT ELKE MAAND TE DOEN GEEFT. (In moes- en bloemtuin, keuken en kelder). (2de helft September). Nogmaals zet men thans kropsla op den bak om ze op elkaar te laten volgen. Men kan nu ook kropsla op de plaats zelf, waar men ze ander zou planten, zaaien. Na het opkomen neme men de zwakste plantjes weg; de andere, die men laat staan, be hoeft men dan niet meer te verplanten. Het luchten in de kropslabakken moet langzaam aan vermipderd worden; hier bij neme men het weer in aanmerking. Men zet ze bijv. elke week wat lager, zoodat er in 't laatst van October weinig lucht meer in is. Omstreeks dien tijd kunnen ze ge heel dicht blijven. Bloemkool- en kropsla- planten: wanneer deze zoo ongeveer 20 Sept. nog niet gezaaid zijn, met het doel om vroeg in 't voorjaar bloemkool- en sla planten te hebben, behoeft men zich nog volstrekt niet ongerust te maken, dat het daarvoor telaat in den tijd zou zijn. Van beide soorten in dezen tijd gezaaid, kan men in 't voorjaar nog flinke planten heb ben. Wil men echter vroeg groote planten hebben, dan is het goed de koolplanten althans wat eerder te zaaien, zooals reeds is aangegeven. Beide soorten zaait men buiten vóór den bak, daarna op den bak verspeend, en later het glas er opge legd. Men zaait de bloemkool- en slaplan ten niet te dik; door ze wat ruimte te ge ven, verkrijgt men van beide stevige plan ten. Een goede soort voor bloemkool is b.v. „Vroeg laat kortbeen" en van ..kropsla „Vroeg broeigeel" De winterandijvie is nu zeker al zoo groot, dat ze opgebonden kan worden; de struik wordt bij elkaar ge nomen en omwonden met een biesje of mat je, waardoor de bladeren bij elkaar blijven. Na eenigen tijd wordt dan de andijvie geel, en voor 't gebruik geschikt, zoowel om ze als sla dus rauw te eten als om te stoven. Vooral lette men er op bij 't opbinden, dat de andijvie in 't hart goed droog is, daar ze anders spoedig rot. Men binde niet te veel tegelijk op, doch late ze op elkaar volgen. Bijv. elke week wat. Wil men evenwel de groente inmaken, dan wordt er een partij tegelijk opgebonden, zooveel als men denkt noodig te hebben, maar natuurlijk ook slechts wanneer ze goed droog is. Men neme telkens de grootste struiken, de klei nere kunnen dan nog groeien, want als ze opgebonden zijn, is 't groeien gedaan. Over 't zaaien van boerenkool spraken we reeds in Mei, en in Juli hebben we uitge- plant. Maar ook half September kan men ze nog wel uitplanten, ofschoon de struiken nu niet zoo groot meer zullen worden. Koopt of krijgt men planten, die feitelijk te groot, veel te groot, zijn, om te verplan ten, dan zet men ze in rijen van Zuid tot Noord en late de koppen scheef naar 't Noorden overhangen; men kan er dan nog veel plezier van hebben. De lage fijne ge krulde, is de beste, want ze heeft den aan- genaamsten smaak. Er bestaan ook soorten die grover van blad zijn; deze kunnen be ter tegen de vorst, de fijne is daar niet zoo goed tegen bestand. Bij een weinig vorst kan men het aan deze kool spoedig zien, ze wordt dan zwart en gaat rotten. Echter, wanneer de boerenkool eens bevroren is geweest, wanneer, zooals de volksmond zegt, de vorst er overgegaan is, dan krijgt ze eerst recht den goeden,- aangenamen zoeten smaak, en wordt malscher. Ligt er sneeuw, dan moet men op de koolduiven bedacht zijn; krijgen die er den val op dan is de kool spoedig vernield. In den bloe mentuin: in dezen tijd kan men nog Zonale Geraniums stekken. Het is evenwel goed dit nu onder glas te doen, d.w.z. ze ter stond onder glas te zetten. De stekken, die reeds zijn opgepot moeten nu ook onder glas worden gebracht; vooraf worden ze van alle gele bladen ontdaan, die er zich nu wellicht aan bevinden. Wanneer de ra men op de planten zijn gelegd, moet er goed lucht in blijven. Het is aan te bevelen, de ramen van onder en boven op lucht te zetten en 's nachts ook zoo te laten staan. Het hoofddoel van 't laatste is dat de aar de van de stikjes niet te nat wordt door den velen regen, die in dezen tijd dikwijls valt. Zoo het noodig is, dat de stekjes be goten worden, is slechts matige begieting aan tebevelen; tenat is nadeelig. Heel vaak laat men in dezen tijd Camellia's en Azalea's te lang buiten staan. Van moge lijke nachtvorsten kunnen de knoppen de zer planten zeer veel te lijden hebben. Dat merkt men niet altijd dadelijk, maar eerst in den winter, als veel knoppen af vallen, vooral de Camellia's. Zelfs veel re gen is ook nadeelig. De Azalea's kunnen wel tegen water, doch nachtvorsten zijn voor hen nadeelig; waarom het goed is, ze om streeks dezen tijd naar binnen te brengen. Maar als men dit doet, geve men ze wat roet, als men dit heeft verdund met water, waardoor ze hun frissche groene kleur be houden. HET AUTOBUS-ONGELUK TE BLERICK. De baanwachteres voor het Bossche Gerechtshof. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft gisteren de strafzaak behandeld te gen de baanwachters mej. E. te Blerick terzake van het spoorwegongeluk te Ble rick waarbij 5 personen het leven verloren en meerdere zwaar gewond werden. De rechtbank te Roermond had haar veroordeeld tot een maand hechtenis. Verd. en het O. M. gingen in hooger be roep. Verd. verklaarde, dat zij meende geen schuld te hebben. Zij moest volgens het voorschrift drie minuten voor het passee- ren van den trein den boom sluiten, doch had het kloksein niet gehóórd, alhoewel zij bij den wachtpost in afwachting zat. Plot seling kwam de trein aan en verdachte werd duizelig, zoodat zij van de ramp niets heeft waargenomen. Zij heeft, ook geen telefoon aan den wachtpost en weet daarom ook geen raad, als er mist is of ander gevaar dreigt. De heer F. Wijnmalen, ingenieur N. S. te Maastricht deskundige, kon wegens ziek te niet verschijnen. De opperwachtmeester der Marechaus see F. Hulsman deelde o.m. mede, dat verd. hem bekend had te laat te zijn geko men zij had hem niet gezegl, dat zij dui zelig was geworden. De heer H. van Ber- kel, ingenieur van weg en werken te Nij megen beschreef de taak der baanwachte res; indien de chauffeur Wiefering, be stuurder der autobus had opgelet, dan zou hij volgens getuige van dichtbij den trein hebben zien aankomen. Get. erkende, dat uitzicht naar de ver te er niet zoo goed is, maar de seinklok is er om te waarschuwen, al kan de wachte- res niet naar de verte uitzien. Zij had ech ter overplaatsing gevraagd naar een post, die meer uitzicht geeft. Zij kan zich niet beroepen op zorgen voor een groot gezin, want zij had voor hulp in de huishouding een groote dochter thuis. Verd. is nalatig geweest, doch er wordt met dergelijke be ambten nogal consideratie gebruikt, omdat er anders geen beambten zouden te vin den zijn, om dergelijk werk te doen. Bij klachten verontschuldigde zij zich steeds, dat de seinklok niet ih orde of iets ander» niet, in den haak was. De vrouw en haar man waren beiden niet accuraat. Op den dag van het ongeluk mankeerde er aan de klok niets en vaststaat, dat het sein gege ven is. De verdediger las een briefje van den dokter voor waarin overplaatsing der vrouw en een lichtere dienst werd gevraagd op grond, dat zij op het punt stond moeder te worden van het 15e kind. Getuige van Brecke! was dit bekend, ook bevestigde hij, dat de vrouw bij haar zil veren jublé als baanwachteres 1 Decem ber 1929 met de gelukwenschen der D'itëÖ- tie tevens een gratificatie had ontvangen. Dit is niets bijzonder. Het niet toekennen der gratificatie zou als een straf moeten worden beschouwd. Nadat het Hof kennis beeft genomen van de voorschriften over het sluiten der boom en en de schriftelijke verklaring van den deskundige Wijnmalen te Maastricht, deelt de Stationsambtenaar J. van Laanen te Blerick mee, dat hij op tijd het klok sein hééft gegeven en dit op verschillende stations en wachtposten is waargenomen. De chauffeur J. A. Wiefrink verklaarde, dat er in zijn autobus 22 personen zaten, wat de President deed opmerken, dat ook getuige schuld had omdat hij maar 19 per sonen mocht vervoeren en er twee naast hem zaten. Getuige ontkende alle schuld de perso nen naast hem hinderden hem niet; lastig was echter, dat de ruiten van de bus be slagen waren. Getuige had al zijn aan dacht noodig, om een bus te passeeren, toen spoedig daarop het ongeluk plaats had. Hij ontkent, dat in dé bus een per soon op een kistje zat. Alle zitplaatsen wa ren bezet, er waren niet te veel passa giers. Hij weet niet alles meer, wat de machinist van den trein heeft gezegd. Op de vraag, waarom hij als chauffeur ont slagen was, antwoordde getuige, dat hij na het ongeluk niet meer durfde rijden. De machinist van den trein, J. van Heu- kelom verklaarde nog uit alle macht ge remd te hebben, maar het ongeluk was niet meer te voorkomen. Een teeken was hem niet gegevenhij heeft nog een stoot met de fluit gegeven maar kon in 2 1/2 se conde niets meer doen. De caféhoudster Engels Janssen te Grubbenvorst ontkent, dat zij haat of af keer tegen de baanwachteres heeft. Wat over haar verhouding tot deze vrouw is gezegd is onwaarheid. Toen de bus lang zaam naderde waren de boomen open. De vrouw kwam alleen met een schort voor te laat uit het wachthuisje. Was zij een min. eerder gekomen dan had zij het ongeluk kunnen voorkomen. Getuige woont 100 M. van den wachtpost en heeft alles goed ge zien. Verdachte ontkent, dat zij uit haar huis kwam aanloopen, want zij had geen sein gehoord. Doch getuige Engels Janssen houdt vol, dat zij uit haar huisje kwam en haar kinderen opmerkten: zij komt te laat. Getuige Catharina Net Nyenhuis, die in den trein zat, heeft een vrouw zien staan, die zeer strak keek, een bont schort voor had en de grootte had van verd., zij droeg een hoed met rood. De wegopzichter A. Klein te Grubben vorst verklaarde, dat het seinhuisje en de klok beslist in orde waren. De vrouw had den dienst vaak slecht verricht en straf gekregenzij klaagden den laatsten tijd over de gevolgen van den vorderenden leeftijd, hij had daarover niet gerappor teerd, daar de vrouw daarvoor maar naar den dokter moest gaan. De ploegbaas J. Bos te Lottum zeide nimmer klachten gehoord te hebben. De wegwerker J. Linders te Grubben vorst heeft op tijd het sein gheoord. Toen het ongeluk gebeurde, kwam getuige aan loopen. de vrouw stond buiten en was erg van streek. Haar man had hem gezegd, dat de vrouw naar buiten liep toen de trein kwam. Onmiddellijk daarna gebeurde het ongeluk. Nimmer heeft getuige gehoord, dat de vrouw tijdens het gebeurde al bui ten stond. Aan de deur gekomen, zag zij de botsing, liet een schreeuw en wist verder van nietsdie lezing heeft getuige steeds gehoord. Getuige A. Janssen, arts te Venlo had wel eens klachten gehad over ongesteld heid der vrouw, doch zij was geschikt voor den dienst. Dr. Meuleman te Heerlen getuige a dé charge, die den gezondheidstoestand der vrouw had onderzocht, had stoornissen ge constateerd bij de vrouw, die door de ge boorten van zooveel kinderen niet de kracht had zoo'n zwaar werk te doen als van ha-ar gevergd werd. Getuige acht het onverantwoordelijk de vrouw met dat werk te belasten. Verd. zeide, dat de dokter haar wel eens gezegd heeft, dat zij met de beenen op een kussen moest gaan zitten en de kinderen dan den boom wel konden slui ten. Hiermede is het getuigenverhoor afge- loopen en de zitting wordt geschorst. In de voortgezette zitting van het Ge rechtshof te 's-Hertogenbosch was na de pauze het woord aan den advocaat-gene raal voor het houden van zijn requisitoir. Hij betoogde dat op juridische gronden het vonnis moet worden vernietigd. Ver dachte kan niet worden °ansprakelijk ge-, steld voor den dood van een der perso nen, gelijk ook de rechtbank aannam. Spr. acht echter de grove schuld door nalatig heid van verdachte bewezen. Het is on aannemelijk, dat zij het kloksein niet heeft gehoord. Verdachte is schuldig aan verzuim, niet gepleegd als gevolg van ziekte of ongesteldheid, doch door een als 't ware aangeboren roèkeloösheid. De straf daarvoor door de rechtbank opgelegd, acht spr. niet te hoog gesteld. Spr. eisclit een maand hechtenis. De verdediger mr. Nedorveen Roer mond daarna het woerd nemend betoogde dat verdachte door duizeling overvallen kan zijn, toen zij opstond om haar plicht te gaan doen. Volgens dr. Meuleman kon de toestand der vrouw vaak duizelingen ton gevolge hebben. De schijn is er, dat de verdachte on waarheid spreekt door te beweren, dat zij naar buiten ging, doch zoover niet kwam. Twee getuigen hebben haar evenwel bui ten zien staan. Daar alles uit de \erte werd gadegeslagen zijn de verklaringen twijfelachtig. Met moeite slechts heeft de spoorwegdirectie toegegeven en spreker is daarover verbitterd, dat de vrouw reeds een tijd voor het ongeluk heeft te kennen gegeven, te zwak te zijn voor hot waarne men van haar zwaren post De directie houdt haar eigen fouten achterbaks en laat de "rouw in twijfel of zij pensioen zal krijgen of niet. Dat de directie reeds vijf dagen na het ongeluk schadevergoeding aan den houder der autobus aanbood, toon', ook reeds haar schuld, maar voor de vrouw, die reeds zoo lang geklaagd had wo'dt niets gedaan. Vergeefs had zij overplaatsing verzocht. Het ergeit den verdediger, dat de huis dokter der vrouw zoo weir.ig notitie van haai toestand heeft genomen. Ten slotte vroeg pleiter volledige vrijspraak van ver dachte. De uitspraak is bepaaid op 28 Septem ber a.s VROEGE KOUDE. Men schrijft aan de „N. R. Crt.": Algemeen klaagt men dit jaar over •het koude weer in de eerste helft van September. Volgens de waarnemingscij- fers te Rotterdam heeft sedert 1889 een dergelijke koude zich in dezen tijd hoogst zelden doen gevoelen; alleen in 1925 deed dit verschijnsel zich in nog iets sterker mate voor. De laagste temperatuur, ditmaal in September waargenomen, was 7.6 gr. C. (46 Fa.hr.) op den LI den; in 1925 viel ze ook op 11 September, met 6.3 gr. Celsius (43 Fahr.). Zulke lage temperaturen kunnen ge volg van verschillende oorzaken zijn, waaronder ook een buitengewone uit straling in verband met droge heldere lucht tijdens een periode van heel fraai weer valt te noemen. De thermometer loopt dan des daags voor de zonnewarm te flink omhoog, en niemand zal zich over de oohtendkoude beklagen. Dit was in 1925 noch dit jaar het ge val; de maximum temperaturen waren in 1925, evenals ditmaal, ook laag, on geveer 14 gr. Celsius (57 Fahr.). De oor zaak moet in beide jaren worden ge zocht in hoogen luchtdruk in het Wes ten, van IJsland over den Oceaan en depressies in het N.O. en Oosten van Europa, waardoor een koude wind uit Noord en N.W. zich over Europa uit- spreidt. De lucht is hierbij meest zwaar bedekt met buiig weer, en de zonne warmte krijgt te weinig gelegenheid zich te doen gevoelen. De koudeperiode duurde in 1925 van 3 tot 13 September; toen kwam IJsland onder invloed van een flinke depressie en legde de hooge drukking zich ove: het vasteland, zoodat Zuidelijker winden warme lucht konden aanvoeren. Het weer bleef toen zacht tot 24 September dus het is, al doet men wijs zich van wat kolen te voorzien, nog geen tijd om aan betere dagen te wanhopen. i VEERTIGJARIG PRIESTERFEEST. Pastoor P. J. A. de Graaf O.F.M. te Gouda. Pater P. J. A. de Graaf O.F.M„ pastoor der parochie van St. Joseph te Gouda heeft Zondag zijn veertigjarig priesterfeest ge vierd. Het feest werd Zaterdagavond ingezet met het luiden der klokken, weïke de vorige week Zondag waren gezegend en eerst in de laatste dagen in den toren waren opge hangen. Ook Zondag hebben ze gebeierd van vroeg in den morgen tot aan het oogenblik, dat de jubilaris in de rijk met asiters en anjers versierde kerk door zijn parochianen werd ingehaald. Begeleid door den hoogeerw. heer deken B. M. van Rooy, geestelijkheid en kerkbe stuur sohreed hij tusschen een haag van bruidjes naar het hoogkoor, tot het opdra gen van een solemneel e Hoogmis. Dit dankoffer werd o.m. bijgewoond door den w.n. burgemeester, wethouder J. A. Donker en de voltallige U.K. Raadsfractie. Na het H. Evangelie besteeg de jubilaris den kansel en heeft hij in een indrukwek kende predicatie de beteekenis voor God en de mensohen van zijn priesterschap uilteen- gezet. In de deftig versierde speelzaal der be waarschool aan de Gouwe had vervolgens een huldiging van den jubilaris plaats. Namens een twintigtal parodhieele orga nisaties voerde de heer L. Quant het woord en schenk den pastoor een feestgave, te bestemmen voor een reis naar F.rime. Deken B, M. van Rooy bracht pastoor de Graaf den dank over va-n Katholiek Gouda. Loco-burgemeester A. Donker vertolkte de gevoelens van het. gemeentebestuur en later die der R.K. Raadsfractie. Pastoor de Graaf, door al die betuigin gen van erkentelijkheid diep bewogen, dankte met een treffend woord. Des middags hield pastoor de Graaf een receptie te zijnen huize, welke buitenge woon druk was bezocht Met een plechtig Lof werd de feestdag besloten. NEDERLANDSCHE BISSCHOPPPEN IN MONGOLIË. Mgr. Frederix en Mgr. Hoogers gaan heen. Naar het Hgz. verneemt, heeft Z. H. Exc. Mgr. G. Frederix onts'ag genomen als apostolisch vicaris van Ning-hia (China) provincie Kansoe, Mgr. Frederix behoort tot de missie-congregatie van het Onbevlekt Hart van Maria (Scheut-Sparrendaal). Ook Mgr. Jos. Hoogers, apostolisch pre fect van Ta-Toeng in de provincie Noord- Chansi, die tot dezelfde congregatie be hoort, heeft ontslag genomen. In de missie van Mongolië is thans nog slechts één Nederlandsohe bisohop, n.l. Mgr. O. Abe's, apostolisch-vicaris van Oost Mon golië of Jehol. PLEBAAN WESTERWOUDT. Naar „de Kathedraal", het- parochieblad van de kathedrale kerk te Haarlem mede deelt is de gzondhe-idstoestand van den Hoogeerw. plebaan L. A A. M. Wesfcerwou&t die, naar men zich zal herinneren, in de maand Mei op zijn reis naar Rome in de Eeuwige stad ernstig ongesteld werd, en sindsdien voor herstel van zijn gezondheid buiten ziin parochie vertoeft, thans zoover verbeterd, dat Zijn Hoogeerw. op 1 October in zijn pastorie zal terugkeeren. Op Zondag 4 October zal zijn terugkomst met eenige feeste'ijkheid gevierd worden, waarna de Plebaan zijn gewone werkzaamheden zal hervatten. KARDINAAL RAGONESI f. Gisteren is te Rome overleden Z. Em. Kardinaal Francesco Klagonesi De overledene prins der Kerk, die den hoogen leeftijd van 81 jaar heeft bereikt, was Italiaan van geboorte en bekleedde enke'e jaren het aimbt van Apostolisch nun tius te Madrid. In 1921 werd hij tot Kardinaal gecreëerd. De overledene was prefect van de Sig na tura A pos tol i ca", de hoogste Kerkelijke rechtbank. ALKEMADE. In beslag genomen. Bij den heer D. K. te Rijpwetering is door de politie een rijwiel in beslag genomen, dat van dief stal afkomstig was. K. had het rijwiel gekocht, zonder te vermoeden, dat hij zijn karretje weer zoo spoedig zou moe ten afstaan. K. was geheel te goeder trouw. Wegwerker. Het aantal sollicitan ten naar de betrekking van wegwerker in dienst dezer gemeente bedraagt 46. Werkloosheid. Bij hét Correspon dentschap der Arbeidsbemiddeling alhier staan thans 12 werkloozen ingeschreven. Geboren: Geertruida Mathilda d. Van J. van der Meer en G. Koot Neel- tje d. van G. de Wit en J. C. van der Knijff Martha Apolonia d. van A. Loos en H. A. Huigsloot Petrus Jo hannes z. van C. J. Borst en M. M. Warmerdam Johannes Thoedorus Amandus z. van G. van Ruiten en E. Th. van Berkel Johanna Maria d. van G. P. van der Hoorn en M. Krijger Maria Wilhelmina d. van N. H. van Klink en A. Zaal. Ondertrouwd: Jacobus van der Meer jm. 23 j. en Adriana Alida van Klink jd. 21 j. Johannes Leonardus Bakker jm. 27 j. en Agatha Johanna van der Willik jd. 20 j. Jacobus Cornelis Zoet jifi. 28 j. en Maria Cornelia Zaal jd. 26 jaar. Gehuwd: Fedde van der Spoel w. 36 j. en Minke de Haan w. 42 j. Overleden: Godefriedus van der Poel 65 j. HILLEG0M. Santos. Het Santosbloempje hoeft hier gisteren opgebracht 184.77. Een woord van dank aan de ijverige ver koopstertjes voor het mooie resultaat is verdiend. Onderwijs. Onze plaatsgenoot de heer G. van Klaveren is benoemd tot hoofd der Chr. school te Driebergen. Posterijen. De heer C. Warmerdam alhier is benoemd tot beheerder van het post-station te Zilk. Bouwen. Aan de firma K. Yermeij en Zonen alhier is opgedragen het ver bouwen van een pakhuis tot garage met 2 bovenwoningen aan de Meerstraat, voor rekening van den heer J. de Jong, onder architect H. Kijne. KATWIJK AAN DEN RIJN. Inenten. Donderdagmiddag 2 uur is er in een der zalen van het gemeentehuis gelegenheid voor kostelooze in- en herin enting Dr. Cleveringa verricht de hande ling. LISSE. St. Vincentiusvereeniging. De plaat selijke St. Vincentiusvereeniging her denkt Zondag 20 September haar 15-ja- rig bestaan. In de parochiekerk van de H. Agatiha wordt dien morgen te kwart voor 8 een H. Mis opgedragen voor le vende en overledene leden en weldoe ners der vereeniging. De zeereerw. heer F. A. Buiswinkel, pastoor te Vogelen zang en oud-kapelaan van Lisse, zal op dien dag ten bate der vereeniging onder alle H. Missen een liefdadigheidspredi- oatie houden, waarna open sehaalcollecte. Waar alles er op wijst dat er dezen win ter veel van de vereeniging zal worden gevraagd vertrouwt het bestuur a.s. Zon dag op milde bijdragen. Geboren: Leonardus' Wilhelmus Hendrikus z. van J. Bijland en Th. G. v. Veen Florentius Benedictus z. van P. G. v. Hammen en J. Rosendaal Pe- tronella d. van K. Warmerdam en D. Giesbergen. Overleden: Eke Statema 3' j. OUDEWETERING. Verduistering. Tegen den vertegen woordiger J. C. D. van Hols Pluimvee- voederfabriek alhier is procesverbaal op gemaakt wegens verduisteringvan een bedrag van 450. Personalia. Tot onderwijzer aan de R. K. Parochiale school alhier iff be- noemd de heer J. J. van der Putten te Alphen aan den Rijn. VALKENBURG. Paardenmarkt. Op de jaarlijksche paardenmarkt waren ongeveer 200 paarden aangevoerd. Eenige jaren terug bedroeg dit getal meestal rond de 600. De gevolgen van het autogebruik. Koninginnefeest. Het hier gehouden Koninginnefeest op Maandag heeft een schitterend, verloop gehad waartoe het weer bijzonder meewerkte. Het allereerst profiteerden de schoolkinderen ervan, die voor deze gelegenheid goed getracteerd werden. De verschillende volksspelen als Vogelschieten, hardloopen met hindernis sen, wedstrijd in het rijden met kinderwa gens, ringrijden per fiets voor dames zoo wel als heeren, stoelendans, ringrijden met paard en tilbry, werden vlot en onder groo te belangstelling afgewerkt. De Harmonio Valkenburg luisterde de feestelijkheden met haar lustige tonen op. VOORHOUT. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente is op Donderdag 17 September a.s. des namiddags om 7.45 uur in open bare vergadering bijeengeroepen ter be handeling van de navolgende punten: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Aanbieding gemeente- begrooting dienst 1932. 4. Voorstel van B. en W. tot het doen van een voorstel aan Ged. Staten, tot verhooging van het presentiegeld der raadsleden. 5. Vaststel ling uitbreidingsplan. „Hé, meneer, u moet met twee handen vasthouden". „Tja, dat is veel aardiger, maar hoe moet het dan met dat stuur?"

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7