DINSDAG 15 SEPTEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. WIE PLEEGDE DEN AANSLAG IN HONGARIJE? Vermoedens der politie. De Hongaarsche minister van Binnen- landsche Zaken heeft een belooning van 50.000 pengö (ruim 20.000 gulden) uitge loofd voor het opsporen van de daders van den aanslag op den D-trein bij Bia- Torbagy. De directie der Hongaarsche Staatsspoorwegen heeft hiervoor een be drag van 15.000 pengö uitgeloofd. Het onderzoek naar de daders levert groote moeilijkheden op. De politie is er namelijk niet in geslaagd vingerafdrukken te vinden. Zij is echter van oordeel, dat de aanslag vermoedelijk door drie personen is gepleegd, van wie er een de Hongaarscke vertrouwensman van een bende buiten- landsche communisten zou zijn. Waarschijn lijk hebben de daders zich met een auto naar de plaats van hun misdrijf begeven en zijn zij ook per auto weer weggereden. De rechter van instructie heeft als zijn meening te kennen gegeven, dat de daders een internationalen trein hadden gekozen in de hoop, dat zich onder de slachtoffers personen van allerlei nationaliteit zouden bevinden, hetgeen tengevolge zou hebben, dat in de buitenlandsche pers uitvoerig over de zaak werd geschreven. Vier der in het Rochus-ziekenhuis te Boedapest opgenomen gewonden verkeeren nog steeds in levensgevaar. Ernstige botsing op den Muider- straatweg. Gistermiddag omstreeks kwart over vier, is op den Muiderstraatweg onder de gemeente Muiden, nabij de Hakke- laarsbrug, een ernstig ongeluk gebeurd. Op dat oogenblik reed daar ter plaat se een Israëlitische begrafenisstoet, op weg naar de begraafplaats te Muider- berg. Vermoedelijk tengevolge van een defect aan de stuurinrichting week de achterste auto van dien stoet plotseling naar links uit. De chauffeur kon niet voorkomen, dat de wagen in botsing kwam met een uit de richting Bussum komende luxe wagen. Beide auto's wer den ernstig beschadigd. De drie inzittenden van de begrafenis auto werden door de middenruit gewor pen en allen door glasscherven ajin het hoofd gewond. De inzittenden van de andere auto, de heer en mevrouw A. W. Hoffman met hun twee doohtertjes kre gen eveneens glaswonden. Mevr. H. liep bovendien een ernstige hoofdwonde en kneuzingen in de borst op. De gewonden, die allen uit Amsterdam zijn, werden verbonden en met een auto en een zie kenauto uit Weesp naar hun woningen gebracht. Duitsche vrouw te Nijmegen door trein overreden. Ongeval op de renbaan. Bij de Zondag te Swalmen gehouden paardenrennen had de jockey Jos. Vo gelsang, uit Menzelen (D.), het ongeluk met zijn paard te vallen. Het paard kwam op het hoofd van V. terecht. Met een hersenschudding en eenige verwon dingen aan het hoofd, arm en schouder werd hij door de aanwezige leden van het Boode Kruis per brancard naar het ziekenhuis vervoerd. DE R. K. SPORTWEEK. Ter aanvulling op het programma van de B. K. Sportweek, in ons nummer van Zaterdag, moet nog worden vermeld, dat Zondag a.s. na de atletiekwedstrijden gespeeld wordt de voetbalwedstrijd Leiden IS. J. C. I. Deze wedstrijd zal te om streeks 4 uur aanvangen. VOETBAL WIELRENNEN A. E. Kiderlen. t Te Leiden is, na het ondergaan van een operatie, in den ouderdom van 63 jaar overleden de heer A. E. Kiderlen, inspec teur der Lancia Automobielenfabriek en oud-wielrenner. Hij was op 1 September uit Antwerpen, waar hij de laatste jaren woonde, naar Den Haag verhuisd. Kiderlen zoo lezen wij in de Halve Eeuw Wielersport van Hoogenkamp was een amateur van extra klasse. Hij begon in 1884 en won van dat jaar af uit sluitend eerste prijzen. Won in 1S95 de eerste Holla ndsche amateur-wedstrijden te 's-Gravenhage en te Maastricht en de bei de eerste kampioenschappen van Neder land 2000 en 7000 meter. Hij reed in dat jaar van Rotterdam naar Leeuwarden op de hooge bicycle. Behaalde het kampioen schap van Europa op driewieler te Berlijn in 1886 en 1887 en in dat jaar tevens op den tweewieler. Won ook in 1887 de drie kampioenschappen van Nederland te Nij megen. Sloeg in Engeland de beste ren ners en won in 1887 het kampioenschap van Engeland op driewieler. Startte voor het laatst in Juli 1888 te Scheveningen. Kiderlen genoot een bijzondere popula riteit. ZEILEN Wedstrijden van Nieuwe Meer. De Zeil- en Roeivereeniging De Nieuwe Meer hield Zondag zeilwedstrijden op de Westeinderplassen te Aalsmeer, die door de groote deelneming goed geslaagd zijn. De uitslagen waren: 12-voetsjollenklasse: 1. Westeinder (J. F. Berghoef) in 59 min. 50 sec.; 2. Flits (Bert Broer) in 1 uur 7 sec.; 3. Karekiet (mr. E. F. Zweep), 1 uur 50 soc. Bergumermeer-klasse1. no. 65 (G. v. d. Wal) 55 min. 55 sec.; 2. Wervelwind (M. J. M. Monden) 57 min. 15 seo.; 3. Sperwer (M. Jongkind) 57 min. 57 sec. Sterklasse: Deze klasse zeilde eenmaal de ronde: 1. Coppello (J. J. •Hageman) 59 min. 39 seconden. Schelde jollen: 1. M. H. H. (J. Lewis) in 1 uur 47 min. 35 sec. Tjotters: 1. Njord (M. Frank) 2 uur 5 min. 43 seconden. Kleine open kiel- en binnenzwaaidjach- ten: 1 Meeuw (J. Ketelaar) 1 uur 38 min. 50 sec.; 2. Steur (A .Streba) 1 uur 40 min. 45 sec.; 3. Alphitrite (J. G. Laros) 1 uur 41 min. 49 sec. Groote overdekte kiel- en midden- zwaartjaohten, klasse A: l. Tureluur (A. Huberts) 1 uur 32 min. 28 sec.; 2. Fly Ausay (Staats en Verspoor) 1 uur 34 min. 36 sec.; 3. Paula (J. Mohr) 1 uur 40 min. 43 sec. Klasse B: 1. Mieco (J. Woudenberg) 1 uur 23 min. 6 sec.; 2. Rie (E. Staal) 1 uur 24 min. 23 sec.; 3 Mairmed (H. Bösche) 1 uur 25 min. 3 sec.; 4. Ingeborg (dr. E. J. F. Bon) 1 uur 25 min. 7 sec. De de Winter-wisselbeker, die onder de prijswinnaars van alle klassen verzeild wordt, werd gewonnen door Njord van den heer M. Frank, de Wilgebeker voor de 12- voetsjollenklasse werd niet uitgereikt, om dat slechts 5 jollen mededongen, terwijl het minimum-aantal 6 behoort te zijn. ZWEMMEN Nieuw wereldrecord van Helen Madison. De Amerikaansche zwemster Helen Ma dison heeft in San Francisco de 300 meter vrije slag afgelegd in 3 min. 58 sec. en de 500 meter in 6 min. 43.2 sec. Het eerste wereldrecord stond op haar naam met 3 min. 59.5 sec. Het tweede stond op naam van Marie Braun met 7 min. 18 sec. LUCHTVAART VLIEGONGEVAL IN RUSLAND. Leider van het militaire vliegwezen verongelukt. Uit Moskou wordt gemeld: De leider van het militaire vliegwezen in de Sovjet- Unie en zijn begeleider, zijn bij een vlieg ongeluk om het leven gekomen. Over de oorzaak van het ongeluk, alsmede over nadere bijzonderheden bewaren de autori teiten het stilzwijgen. DRIE D00DE BIJ VLIEGONGELUK IN ENGELAND. Bij den Leith-lieuvel te Dorking is een vliegmachine neergestort, waarin zioh drie officieren bevonden, die naar de race om de Schneider-cup waren geweest. De drie officieren, zoomede een hondje, kwamen om het leven. Toen het ongeluk plaats had regende het hevig, terwijl de heuveltop in mist gehuld was. ERNSTIG VLIEGONGEVAL TE HAMBURG. Twee dooden. Na afloop van een zeilvliegdag op het Hamburgsche vliegveld Fuhlsbüttel heeft Zaterdag een ernstig ongeluk plaats ge grepen. Tegen zeven uur startte de vlieger Korff met een passagier in een sportvlieg- tuig. Hij maakte op 35 meter hoogte een te scherpe bocht en stortte loodrecht naar beneden. De passagier was op slag dood, terwijl de piloot levensgevaarlijk werd ge wond. Hij werd in het ziekenhuis opgeno men, waar hij aan de bekomen verwondin gen is bezweken. GROOTE ROTSINSTORTING OP HELGOLAND. Aan den stijlen oever van Helgolands Noordkust is Zondagmiddag een gedeelte van den rotswand afgebrokkeld, waarbij een geweldige steenmassa, waarschijnlijk verscheiden duizenden kubieke meter groot in beweging is gekomen. Do instorting heeft plaats gehad op een punt, waar reeds vaker de weg wegens verzakkingen moest worden verlegd. Bij den rotswand in kwestie is de oever 35 meter hoog. De ruimte tusschen den beschermingsmuur en den rotswand werd door het neerstortend gesteente ge deeltelijk opgevuld. Daar er zich ondanks het stormachtige weer meer den 2000 gas ten op het eiland bevonden, waarvan er vele den traditioneelen rondgang om het hoogerliggend gedeelte hebben ondernomen moet het als een gelukkig toeval worden be schouwd, dat er bij de instorting geen men- schenlevens verloren zijn gegaan. Door de inwoners wordt de verzakking de grootste sinds 1926 genoemd. ZWAAR NOODWEER BOVEN J0EG0-SLAVIE. Vele oogsten vernield. Zaterdagmiddag heeft boven het noorde lijk gedeelte van Zuid-Slavië een hevige storm gewoed, welke op het land groote schade heeft aangericht. Over groote afstanden zijn alle oogsten vernield, terwijl talrijke huizen van hunne daken werden beroofd. De telefoonverbin ding tusschen Belgrado en het buitenland is tot hedenmorgen toe verbroken geweest, daar alle leidingen stuk waren. De kleine stoomboot „Alt-Betschej", waarop zich 25 passagiers bevonden, is ten gevolge van het noodweer op de Theiss ge zonken. Ofschoon onmiddelijk hulp ter plaatse was, zijn toch nog 10 opvarenden verdronken. NIEUWE P00L-EXPEDITIE VAN BYRD Plannen in voorbereiding. Admiraal Byrd heeft medegedeeld, dat hij een nieuwe Zuidpool-expeditie wil on dernemen, omdat er naar zijn meening „ginds nog heel wat geheimzinnigs is", Hij weigerde zich nader over zijn plannen uit te laten, ofschoon hij reeds in details voorbereidingen heeft getroffen. IN DE BERGEN BEVROREN. Volgens berichten uit St. Johann in Pon- gau, is een geheele familie in de bergen ten gevolge van de hevige koude omgekomen. Drie personen, vader en moeder en een dochter werden gisteren nabij de vluchthut op den Hochkönig gevonden. De beide da mes waren reeds bezweken; de man was volkomen uitgeput en stierf tijdens de overbrenging naar het ziekenhuis. GEMENGDE BERICHTEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER Onder een auto geraakt. Aan de gevolgen overleden. Zaterdagavond reed de heer S. uit Lottum met zijn auto over den Tegel- scheweg te Venlo, toen plotseling een man, die langs de boomen van den weg liep, naar het midden van den weg zwaaide, en tegen de auto aa/nviel. In bewusteloozen toestand, met ten bloedende wonde aan het hoofd, heeft de heer S. met behulp van eenige voor bijgangers den gewonde in zijn auto ge dragen en naar het politiebureau te Ven lo gebracht. Hier werd de aangeredene, van me dische en geestelijke hulp voorzien, en vervolgens naar het R. K. ziekenhuis overgebracht. Bij onderzoek bleek de gewonde te zijn de 67-jarige M van beroep boekbin der, geboren te Nijmegen en vermoede lijk wonende te Venray of Blerick. Zondagavond is hij zonder bij kennis te zijn gekomen, overleden. In de tramrails geslipt. De 70-jarige arbeider K. Groesbeek te Scheemda, is gistermorgen op weg naar de fabriek met zijn fiets in de tramrails geraakt en zoo gevallen, dat hij bijna onmiddellijk is overleden. Gisteravond omstreeks halfnegen heeft een spoorwegarbeider aan het station te Nijmegen een vreeselijke ontdekking gedaan. Toen hij zich naar de Noord zijde van het eerste perron begaf, ont dekte hij op de rails tusschen dit perron en het tweede perron het deerlijk ver minkte lijk van een naar schatting 40- jarige vrouw. Het hoofd was van het lichaam gescheiden en de romp ernstig verminkt. Bij onderzoek bleek, dat het slachtoffer een Duitsche vrouw is, die kort te voren zich op het perron bege ven had. Vermoedelijk is zij door den goederentrein naar Eist gegrepen en ge dood. De politie heeft het lijk in beslag genomen. Omtrent de oorzaak van het ongeluk tast inen nog in het duister. „Tel." ZEILBOOTJE OMGESLAGEN. Drie personen te water geraakt, doch bijtijds gered. Op de nieuwe Meer te Nieuwer-Ain- stel is Zondagmiddag tengevolge van een rukwind een zeilbootje omgeslagen waarin twee dames en een heer waren gezeten. Alle drie konden niet zwemmen en klemden zich aan het omgeslagen bootje vast. Op hun hulpgeroep schoten eenige personen met een roeibootje toe, die er in slaagden de drenkelingen bin nen boord te halen. Een der drenkelin gen bleek bij het te water geraken een portefeuille inhoudende circa 250 te zijn kwijtgeraakt. Verdronken. In het Boterdiep onder de gemeente Bedum is Zondagavond de 16-jarige dienstbode J. Kremer door de duisternis misleid te water geraakt en verdronken. Haar lijk is later opgehaald. Te Helenaveen is het 1^-jarig dochtertje van den heer F. v. d. H. te water geraakt en verdronken. Aan de gevolgen overleden. De 48-jarige werkman van Werkspoor Ph. Borst, die Zaterdagavond even bui ten het station D. P. te Rotterdam op het weggedeelte langs den Molenwater weg door een locomotief is overreden, is Zondag in het ziekenhuis aan de Cool- singel aan de bekomen verwondingen overleden. Het slachtoffer laat een vrouw en acht kinderen na. Kranige redding. Zondagmiddag was het 8-jarig zoontje van den heer T. uit Venlo, aan de Maas aldaar aan het spelen, toen hij struikelde over een staaldraad van een aan den loswal gemeerde boot in het water te recht kwam, en in de diepte verdween. De 53-jarige Teeuwen uit Venlo, die aan den Maaskant zat te visschen, sprong gekleed te water, en het mocht hem ge lukken na eenige malen duiken den klei nen drenkeling vast te grijpen en op het droge te brengen. Door toepassing van kunstmatig© ademhaling konden de le vensgeesten spoedig weder worden op gewekt. Steekpartij te Doetinchem. In den naoht van Zaterdag op Zon dag heeft te Doetinchem, aldus meldt de „Tel.", een ernstige mishandeling plaats gehad, waarbij de 38-jarige F. Kehrer een drietal steekwonden opliep, waarvan ©en de linkerlong heeft geraakt. De heer K. keerde omstreeks één uur 's nachts met zijn rijwiel aan de hand van de so ciëteit huiswaarts en werd bij de Ham- burgerpoort door een drietal personen aangehouden. Het kwam tot een woor denwisseling, met het gevolg dat de heer K. eenige klappen opliep. Hij vluchtte en kwam bij het café van den heer Groes- kamp, bij het spoorwegstation, tot de ontdekking dat hij hevig bloedde. De politie en de dokter werden ge waarschuwd. De geneesheetf achtte op neming in het ziekenhuis noodzakelijk. De gemeentepolitie, die een onderzoek instelde, heeft een tweetal personen ge arresteerd. Later zijn zij echter weer op vrije voeten gesteld. De wonden van den heer K. zijn wel ernstig, doch niet le vensgevaarlijk. Het onderzoek wordt voortgezet. De heer K. heeft aan de po litie verklaard dat hij zijn aanvallers niet zou herkennen. Aanval op een leege fabriek. Den geheelen dag is de rijks- en ge meentepolitie Zaterdag te Oirschot in de weer geweest. Er was n.l. des nachts een aanval gepleegd op de leegstaande stroo- hulzenfabriek aldaar, waar de hier ver toevende Duitsche werkkrachten zijn on dergebracht. Deuren en poorten werden beschadigd, terwijl 39 groote ruiten werden vernield. Deze Duitschers werden gedurende de staking van de stoelenmakers door de patroons tewerk gesteld. Bij de opheffing der staking, luidde de eisoh van de ar beiders dat deze Duitsche arbeiders ont slagen zouden worden, waarmede door den patroon genoegen werd genomen. Tot op heden zijn zij echter nog steeds werkzaam, en naar men mededeelde, is een tweede staking in verband hier mede in de toekomst niet uitgeslobt-i. Smokkelen van tabak en koffie. De arbeider H. K. is Zaterdagavond door de grensbeambten bezuiden Ter- apel, toen hij zich naar Wesumermoor begaf, met 41 K.G. tabak en koffie, over de grens uit Holland gehaald, aangehou den. Gedurende Augustus zijn door dezelfde ambtenaren 1425 K.G. allerlei smokkel goederen (tabak, koffie enz.) benevens 22 fietsen en 14602 sigaretten in beslag genomen. Gestolen spaarpenningen. Een kruier op de Rozengracht te Am sterdam had zijn spaargeldje, tot een totaal van 2700.in plaats van dit bedrag op de spaarbank te zetten, opge borgen in een kistje, en dit kistje ver stopt in de turfkist. Boven op die turf- kist spreidde de kruier een aantal ta pijten om de aandacht af te leiden maar klaarblijkelijk heeft hij toch zijn kostbaar geheim niet goed weten te be waren. Toen hij n.l. gisteravond thuis kwam, bleken zijn woning opengesloten en het kistje met geld gestolen te zijn, ondanks turfkist en tapijten. Van den dader is nog geen spoor gevonden. Vier Nederlanders te Gent gearresteerd. De politie te ,Gent heeft vier jonge Nederlanders gearresteerd, die twee auto's hadden gestolen en ze te Gent aan den man trachtten te brengen. Reeds waren twee hunner, zekere Hoogenrath en Slingerland, er in geslaagd een wa gen, door hen te Soheveningen buitge maakt, tegen een spotprijs te verkoopen, toen zij bij een poging om zich op de zelfde wijze van een auto, die te Nijme gen was gestolen, te ontdoen, werden gevat-.v,0p fcun aanwijzingen konden twee andere' Nedérlanders, zekere Visser en Blonk, die zich in een der Gentsche voorsteden sohuil hielden, kort daarop eveneens in verzekerde bewaring wer den gebracht. Aan de Nederlandsche justitie is mededeeling gedaan van de arrestaties van de vier dieven, van wie de jongste 18, en de oudste 20 jaar was. SPORT RETRAITE VOOR VOETBALLERS. Een gezonde ziel in een gezond lichaam. Dit.is het ideaal, waarnaar wij allen als R.K. Sipoirtolub hebben te streven en dat, zooals op de laatst gehouden jaarvergade ring van den D.H.V.B. is gebleken, ook door het Bondsbestunr wordt nagestreefd. Op deze vergadering n.1. heeft Pater Lau- rijssen C.s s.R., Directeur van het retraite hui® te Noordwijikerhout, daartoe uitgenoo- digd door het D.H.V.B.-bestuur, een kort woord van opweking gesproken tot deelna me aan de retraite. Wat is een retraite? Een retraite is een drie-da agsohe afzondering gedurende welke men zich, geheel teruggetrokken uit de sfeer ran zijn dagelijksche bezigheden, uit sluitend bezig houdt met de zaken der eeuwigheid, met de belangen zijner ziel. Een training derhalve niet van het lichaam, dat s'echts tijdelijke waarde heeft, doch van de ziel, die voor de eeuwigheid gescha pen is. De strijd in onze dagen is zoo moeilijk en zwaar. Wij hebben trouw gezworen aan Goden de Kerk en moeten den strijd aan binden tegen den duivel en de wereld. Al lerwegen tracht men ons te belagen met verkeerde opvattingen en ideeën inzake godsdienst en zede ijkheid, goed en kwaad, huwelijk, eigendom en gezag. Is het dan geen wonder, dat helaas velen van ons ten ondergaan. Dat velen vielen, omdat zij niet voldoende getraind waren in de groote waarheden van ons H. Geloof? Katholieke voetballers, aldus een circu laire aan de vereenigingen, de gelegenheid om uw zielen te trainen wordt U binnen kort geboden, grijpt deze dus aan. Van 13 tot 16 Nov. a.s. wordt uitsluitend voor R.K. Voetballers een retraite gegeven in het re traitehuis St. Clemens te Noordwijkerhout. De retraite vangt aan op Vrijdagmiddag den 13en Nov. en sluit Maandag den 16en Nov. Opgaven tot deelname worden tot uiter lijk 15 September ingewacht bij kapelaan J. Mol Stadhouderskade 55, Amsterdam Z; den heer F. J. van Veen Wilhelminastraat 216 hs., Amsterdam W; den heer H. te FJie- le, Willemsparkweg 152, Amsterdam Z. HET V00RL00PIG NEDERLANDSCHE ELFTAL. De oefenwedstrijd tegen Manfield Town F. C. Het voorloopige Nederlandsche elftal, dat Woensdag 23 dezer op het V. U. C.- terrein alhier een oefenwedstrijd zal spe len tegen „Manfield Town F. C." is naar de „Sportkr." meldt, als volgt samenge steld Doel: Van der Meulen (H. F. C.)ach ter: Weber (A. D. O.) en Van Run (P. S V.); midden: Paauwe Sr., Paauwe Jr., en Van Heel (allen Fiienoord); voor: Wels (Unitas), L. Adam (H. V. V.). Lagendaal (Xerxes), v. d. Broek (P. S. V.), en Van Nellen (D. H. C.). Reserves zijn: Odijk, (de Hollandiaan), Van Zeijl (P. S. V.), W. G. Andriessen (Ajax), Van der Wildt (V. U. C.), Duyn- honwer (Feijenoord) en Post (D. H. C.). Het is, op Paauwe Jr. na, die de plaats van Andriessen inneemt, dezelfde ploeg, die van Denemarken heeft gewonnen. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. Gisteren zijn de volgende wedstrijden gespeeld Eerste afdeeling. West Bromwich AlbioinManch. City 11 Tweede afdeeling. BuryBarnsley 71 MillwallLeeds United 23 Oldham AthleticNotts County 52 Tottenham HotspurSouthampton 52 Wolverhampton WanderersBraf. C. 31 ATHLETIEK Nieuw wereldrecord van Ladoumegue. Voor de internationale athletiekwedi- strijden te Parijs, waaraan ook de Finnen Purje en Lehtinen deelnamen, .bestond groote belang®telling. De meeste interesse bestond naturlijk voor de aangekondig de poging van Ladoumegue om het we reldrecord over drie kwart Engelsche mijl (1206 m.) te verbeteren, temeer, daar hier bij een ontmoeting met Purje zou plaats hebben. De wedstrijd was zeer spannend. Ladoumegue slaagde erin te winnen en een nieuw wereldrecord te vestigen. Hij liep den afstand in drie minuten en 0.6 seconden. Hiermede werd het sinds 1895 op naam van den Amerikaan Conneff staande wereldrecord met 2.2 sec. verbe terd. Purje liep den afstand in 3 min. 0.7 seconden. Ladoumegue werd door de ongeveer 30.000 toeschouwers luide toegejuicht. In den wedstrijd over 200 meter werd v. d. Berghe (Nederland) vierde, achter Beigbeder (Frankrijk) in 22 seconden, Vogl (Zwitserland) en Surreaud (Frankrijk). De afstand van drie mijen liep Lehtinen (Finland) in 14 min. 26 sec. Tweede werd Van Rumst (België) in 14 min- 58.4 sec. Baars (Nederland) werd derde. De 800 m. werd gewonnen door dr. P. Martin (Zwitserland) in 1 min. 55.6 sec., met Charavale (Frankrijk) als tweede in 1 min- 57.2 sec. ROEIEN DE HOLLAND-BEKER WEDSTRIJDEN. Het resultaat der loting. Gisteravond vond in het clubgebouw der roeivereeniging „de Amstel" te Am sterdam, na afloop der algemeene verga dering van de „Holland-Beker" Wedsirijd- Vereeniging de loting plaats voor de op Vrijdag en Zaterdag a.s. op de baan te Slo ten te. houden internationale wedstrijden om den „Holland-Beker" van de „Holland- Beker"-Wedstrijd-Vereeniging en om den „Willem Hultzer-Beker." Het resultaat hiervan was als volgt: Oude skiff: le heat (Zaterdag 11 uur), Boetzelen (Berliner Ruder Club) Timmermans (Spaarne). 2e heat: (Zaterdag 11.30 uur) Buthz (Berliner Ruder Club) Paul (Frankfurter Ruder Verein); Finale: (Zaterdag 4.30 uur): Winnaar 2e heat winnaar le heat. Jonge skiff: (beslissing) Zaterdag 12.30 uur: He-mminga (De Hoop)v. Don gen (Laga). Jonge skiff A: le hat (Vrijdag 4 uur): Hemminga (De Hoop)Boerma (Amstel); Steenhuizen (Spaarne) row over Finale (Zaterdag 3.30 uur). Steenihuizen (Spaarne)winnaar le heat. Overnaadsche Skiff: (beslis sing) Zaterdag 3 uur: Spits (De Hoop)v. Blijenburgh (Amstel). Vieren (W illem Hultzer Beker) le heat (Vrijdag 12 uur): Die LeythoWil lem III. le halve beslissing (Vrijdag 4.30 uur); AmstelSpaarne. Deutsche Turn und Ruder Verein (Rotterdam) row over (Vrijdag 12.30 uur) 2e halve beslissing (Vrij dag 6.30 uur). D. T. R. V. (Rotterdam) winnaar le heat. Finale (Zaterdag 12 uur) Winnaar 2e halve beslissingwinnaar le halve beslissing. Achten, le heat (Vrijdag 3.30 uur), Minerva (gemende studenten-acht)Wil lem III. D. T. en R. r". (Rotterdam) row over. Finale le heatD. T. und R. V. (Rot terdam). Amstelvieren (alleen voor Amster- damsche vereenigingen). Willem IIIArsa (Vrijdag 7 uur).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6