DINSDAG 15 SEPTEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 15 Sept. 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.774.9 te Maastricht Laagste barometerst.: 744.1 te Akureyri. Verwachting tot den avond van 16 Sept.: Zwakke wind meest uit Westelijke rich tingen .Licht tot half bewolkt. Droog weer. Waarschijnlijk lichte nachtvorst. Zelfde temperatuur overdag. Het gebied van hoogen druk in het Zuid-Westen heeft zich verder naar Oost- Noord-Oosten verplaatst, zoödat de ach terstand in het zicht kwam, terwijl oVjer heel Midden-Duitschland mo^gènnövr' voorkomen bij zwakken wind. De daling de oohtendtemperatuur in Zuid-Frahkrij. zal waarschijnlijk, zooals over het geheele gebied van hoogen druk te verwachten is, door een hoogere mid dagtemperatuur wor den goedgemaakt. Op IJsland, waar de de pressie-invloed sterker werd, steeg de temperatuur, evenals over het Noorden van de Britsche eilanden. Ofschoon een langere' periode van vast weer door den toestand niet wordt gewaarborgd, wordt aan den anderen kant een snelle terug keer voor Midden-Europa niet aangekon digd, LUCHTTEMPERATUUR: 15.4 gr. C. WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 15, 12 uur 15 en 3 uur 15.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur' 14, 12 uur 14.5 en 3 uur 15 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 7.47 uur tot Woensdagmorgen 6.04 uur. HOOGWATERSTAND Hoog water te Katwijk aan Zee op Woensdag 16 September voorm. 6.13 uur en nam 6.34 uur. den vertnperdjÈrd, dat vóór den winter alle ingestuurde, aahvflagen zijn uitgevoerd. 1 April wehd met de uitzending begonnen over het bestaande net en op 1 Juni kwam de eigen nieuwe centrale in werking, die naar blijkt, uitstekend voldoet en de pro gramma's zonder storing doorzendt. Indien, zooals men voornemens is, per week 50 aansluitingen zullen worden ge maakt, zal spoedig aan alle aanvragen kunnen worden voldaan. Bij Koninklijk besluit is aan mej. J. Sie- rat, dienstbode bij de familie van Dorp al hier, toegekend de aan de Orde van Oranje Nassau verbonden medaille in brons. De 21-jarige H. S., hier ter stede woon achtig, is met zijn motorfiets bij de Melk markt aan de Scihie te Rotterdam geslipt en gevallen. Met een hersenschudding is hij naar het ziekenhuis aan den Ooolsingel vervoerd. ACADEMIENIEUWS LEIDEN Geslaagd: Candidaatsexamen wis- en natuurkunde letter G., mej. C. F. v. d. Stadt -,,(S c h e- veningen). v AA Idem letter I., de heer J. J. "fc-jd. Meer (Koelof arendsveen). Idem letter J., de heer Ph. de Jongh, (Leiden). Deze berichten werden reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. LEIDEN. Psychopaath met een auto op stap. Onlangs kwam een als heer gekleed per soon, zich noemende De Wit, de garage van den heer G. de Vries, verhuurder van auto's te Leeuwarden, binnenstappen, ten einde een auto te huren. Hem werd een wagen gegeven, waarmee de huurder di rect vertrok, zeggende des avonds terug te zijn. Sedert is hij verdwenen en de heer De Vries betreurt het verlies van een goe den auto. Inmiddels is het de politie gebleken, dat de huurder van den auto niemand anders is dan iemand, die ontvlucht is uit het psy- chopathengestioht alhier. De ontvluchte moet reeds eenigen tijd in Friesland „ge opereerd" hebben; te Gronmeng en te Sneek heeft hij dezelfde praktijken uitge haald en is telkens met een gehuurden auto ve«rdwenen. Bond van Leidsche Harmonie- en Fanfare-Vereeni gingen. Programma voor het laatste van de reeks door den Bond van Leidsche Hai- monie- en Fanfare-vereenigingen aan de Gemeente aangeboden concerten te geven door het „Muziekgezelschap Orpheus", dir. de heer J. Vink, op Vrijdag 18 September a.s. in het Plantsoen, (Musis Sacrum), des avonds 8 uur precies. 1. The Voice of the Guns, marsch, Ken neth J. Alford; 2. Ouverture de l'opera „Le Barbier de Seville", Rossini; 3. Le Sang Viennois, valse, J. Strauss; 4. Vier oud-Nederlandsche Marschen in gebruik bij het Nederlandsche leger gedurende de Spaansohe successie oorlog (17021713): a. Marsch van de Staten van Hollandb. Marsch der Zwitsers, c. Marsch van den jongen Prins van Friesland, d. Marsch van Prins Eugenius; Pauze. 5. La Manola, Bo lero Sequidille, E. Bourgeois, Trombone solo door den heer J. H. Maas'; 6. „Marion' suite Ballet de 1' opéra comique. Sam Vlessing: a. Prelude, b. Rigaudon, c. Ba dinage, d. Intermezzo, e. Gavotte, f. Rondo Finale; 7. Reminiscences musicales, A. William Aston; 8. Marsch, Finale. Bij goed weer zullen voor de luisteraars stoelen beschikbaar worden gesteld ad 10 cent per stuk. Het publiek wordt beleefd verzocht gedurende de uitvoering niet te loopen en dit programma uit te knippen. Een inwoner van Leiden deed bij de po litie te 's-Gravenhage aangifte van verduis tering van eenige harmoniums en piano's. Als verdacht hiervan is aangehouden een 29-jarige hande'sreiziger, wonende te Den BINNENLAND. MINISTER DE GEER OVER DE NIEUWE HEFFINGEN. „Als één belasting billijk is, dan is het de benzine-belasting". Het Nederlandsche Correspondentie- bureau voor dagbladen meldt: Naar aanleiding van de verschillende berichten, die in de dagbladen versche nen zijn omtrent de aanstaande Rijksbe- grooting hebben wij ons tot den Minis ter van Financiën gewend met de vraag, of omtrent de juistheid daarvan eenige mededeeling zou kunnen worden gedaan. De minister antwoordde ons, met ze kere verwondering van die berichten te hebben kennis genomen. Minister Spren- ger van Eijck ging Z.Exc. voort heeft eens gezegd, toen door één der bladen voorbarig mededeelingen werden gedaan uit een bij hem in voorbereiding zijnd wetsontwerp: „Het is alsof een schoonmaakster in mijn prullemand ge snuffeld heeft". Aan die woorden, zeide Z.Exc. werd ik levendig herinnerd bij de bedoelde publicaties. Zij zijn grootendeels onjuist of onvolledig of, voorzoover ze juist zijn, verwarrend door de wijze waarop zij aan elkaar zijn gevoegd. Is, zoo vroegen wij, ook het tekort van 50 millioen onjuist? Inderdaad luidde het antwoord; het tekort is grooter. Er bestaat geen be- zwaar, u het bedrag thans te noemen. I Uitsluitend rekening houdende met de daling van de Rijksmiddelen en van de opbrengst der Gemeentefondsbelasting oqk deze laatste daling komt ten laste van het Rijk dus zonder in aanmer- I king <te nemen het normaal accres der j uitgaven, vertoonde de begrooting voor 1932 een tekort van 75 millioen De j maatregelen, waardoor dit tekort over brugd zal worden, konden ten deele reeds in de begrootingscijfers verwerkt worden en züllen voor de rest worden aangekon digd in de millioenennota. Dientengevolge is er tijdens de in- dier.ing van de begrooting op papier een tekort van 49 millioen. Maar dit cijfer i is slechts toevallig en het resultaat van de omstandigheid, dat sommige maatre gelen terstond uitdrukking konden vin den in de cijfers en ten aanzien van an dere om technische redenen met een aan kondiging moest worden volstaan. Alle maatregelen treden echter in werking op 1 Januari 1932. En onder die, welke reeds in de begrootingscijfers verwerkt zijn, bevinden er zich eenige, die in de bladen genoemd zijn als bestemd om „het tekort van 50 millioen" te dekken. Is het juist, zoo vroegen wij verder, dat in het tarief van invoerrechten het percentage van 8 op 12 zal worden ge bracht? Dit is zelfs geen oogenblik overwogen, was het antwoord. Is het niettemin juist, dat een wij ziging van het tarief van invoerrechten en een nieuwe benzinebelasting, zooals een der bladen meldde, tezamen 35 millioen zullen opbrengen U vergeet zeide de minister dat dit de laatste dagen in een ander blad reeds 50 millioen geworden is. Het is te betreu ren, dat de 15e September a-1 dichtbij is. Anders werd het allicht nog hooger. Zoowel de 50 als de 35 millioen zijn fantasie. De opbrengst der gezamenlijke nieuwe heffin gen blijft daar ver onder. Kan omtrent deze heffingen en omtrent de verdere dekkinigsmaatregelen reeds iets worden medegedeeld? Mij dunkt, dat kan nog even wachten; de milioenennota verschijnt Dinsdag. Het be vreemdt mij overigens, dat juist dit jaar enkele bladen zoo ongeduldig geweest zijn. De derde Dinsdag in September valt thans op de vroegsten datum, waarop hij vallen kan. Gewoonlijk moet men langer wachten. Waarom dan juist nu die jacht op onvolle dig en onrijp nieuws? Onschuldig ging de minister voort is ddt alles niet.. Alvorens van de maatre gelen in hun. juisten vorm en in onderling verband en behoorlijk toegelicht kennis te nemen, vangt men klanken op, die sommi ge groepen onaangenaam treffen en kan op die wijze een vóóroordeel ontsitaan, dat ook later bij juistere en breeders voorlich ting blijft nawerken. Heel sterk in dit opzicht vervolgde Z. Exc. is wat ik de laatste dagen ge'ezen heb over de benzinebelast.ng. Deze be'as- ting komt inderdaad. Indien eene heffing in dezen tijd in dit land gemotiveerd is. dan is het wel deze. Toen de heer Van Citters hierop in het afgeloopen voorjaar aandrong in de Eerste Kamer, was het wetsontwerp dan ook reeds in voorbereiding. Wie op dit oogenblik met een auto naar Duitschland rijdt neemt bij de Laatste pomp vóór de grens volop benzine in. die hij voor 8 cent (of minder!) per liter krijgt, terwijl hij in Duitschland 24 cent moet betalen. In Zwitserland betaalt bij 20 cent. In Oostenrijk, België en Frankrijk 17 k 20 cent. Een jaar geleden betaalde hij ook in Nederland nog 18 cent. Indien nu tenge volge van de malaise een buitengewone middelenversterking noodig is, en de fis cus zegt: van deze groote malaisewinst zullen wij, zoolang zij duurt, althans 3 cent per liter aan de algemeene middelen ten goede doen komen de heffing zal gedu rende drie jaren gelden en zal bij een eventueel vroeger prijsherstel kunnen wor den ingetrokken dan zou men hoogstens kunnen meenen, dat door sommigen zou worden opgemerkt„gij komt daarmee wel wat laat." Maar het tegendeel geschiedt. Reeds vóór de indiening verschijnt een noodkreet onder het opschrift: „gaat men de kip met gouden eieren slachten?" de kip, die den vorigen zomer, toen de liter op 18 cent stond, vroolijk het leven behield. In die noodkreet worden particuliere en publieke organen opgeroepen om een groote reeks van belangen te redden, die bij het autoverkeer betrokken zijn, alsof die belangen bedreigd zouden geweest zijn indien sedert den vorigen zomer de prijs 3 cent minder gedaald ware dan tot de 6 a 8 cent, waarop hij zich nu bevindt. Het is beschamend, besloot de minister, dat zelfs tegen dezen maatregel, waar schijnlijk den minst aanvechtbare van alle thans reeds op deze wijze geageerd wordt. Er zijn landen, waar dit anders gaat. Z. Exc. hield zich echter overtuigd, dat deze actie bij weinigen bijval zal vinden en waarschijnliik ook door hen. die haar voor barig voerden, spoedig zal worden be treurd. Slowaaksche grens zijn ontkomen, vier arbeiders die gisteren werden, zijn aangezien zij een alibi had den, weer in vrijheid gesteld. Hét geheimzinnige telefoongesprek KopenhagenBoedapest. BOEtfcPEST, 15 September (V.D.). De „Pélter Lloyd" te Boedapest meldt thans, dat het vermoeden, als zou het ge heimzinnige telefoongesprek, dat in den nacht van het treinongeval nabij Boedapest is gevoerd tusschen een persoon te Kopen hagen en het station Boedapest, samen hangen met deze gebeurtenis, onjuist is gebleken. Een en ander heeft zich als volgt Burgerlijke Stand LAATSTE BERICHTEN Betalingen gestaakt. Het bankiershuis van Sieger Co., te Vlissingen heeft hedenmorgen zijn betalin gen gestaakt. Brand in een Schoenfabriek. Hedenmorgen omstreeks half 10 brak een felle brand uit in de Stoomsohoenfa- briek der firma C. G. v. d. Heijden te Waal wijk. De stoompuit was direct aanwezig, doch aan blusscken vièl niet te denken. Voor de belendende perceelen, o.a. de schoenfabriek „Sport" is geen gevaar. De oorzaak van den brand is onbekend. Inbraak in een modezaak. Door het verbreken van een ruit heeft men zich vannacht toegang verschaft tot de modezaak van de firma v. d. Laan in de Kruisstraat te Haarlem. Uit een brandkast is een bedrag van 500.gestolen. De po litie stelt een onderzoek in. GROOTE VERWOESTINGEN DOOR DEN STORM TE TEMESVAR. Vermoedelijk 25 dooden. BOEDAPEST, 15 Sept. (V. D.) De „Donau Post" meldt uit Temesvar, dat de storm die gisteren in het geheele dis trict Temesvar gewoed heeft, de snelheid had van een krachtigen cycloon. In ver schillende dorpen rondom Temesvar heeft de storm slachtoffers gemaakt en in to taal sohat men het aantal dooden op 25. DE POLITIE TE BOEDAPEST OP HET SPOOR VAN DE DADERS VAN DEN SPOORWEGAANSLAG? BOEDAPEST, 15 Sept. (V. D.) De po litie deelt mede, dat in den afgeloopen nacht het onderzoek naar den aanslag op den internationalen trein naar Parijs, is voortgezet en dat het hedenmorgen een belangrijke en gunstige wending heeft genomen. Dc verdenking valt op een man, die zich momenteel in het bui tenland ophoudt, doch reeds vroeger bij verschillende gelegenheden met de politie in aanraking is geweest. De verdenking wordt versterkt door een aantal mede deelingen, die er met vrij groote zeker heid op wijzen, dat de man met den spoorwegaanslag in verband staat. De politie hoopt het spoor van den man spoedig te kunnen vinden. Uit het handschrift van den brief die men gevonden heeft, meent men te doen te hebben met een naar het buitenland gevlucht communistisch agitator, tegen wien reeds eenigen tijd geleden een proces aanhangig was gemaakt. Met een valsoh paspoort schijnt hij Hongarije in en uit te zijn gereisd. Men acht het waarschijnlijk, dat de daders over de De stationschef van het Oost-Station te Boedapest, die ten tijde van den aanslag dienst had, is drie maal uit het buitenland opgebeld, en wel om 3 uur uit Kopenhagen, om 3.15 uur uit Londen en om 3.40 uur Berlijn. In alle gevallen hebben niet par ticulieren doch dagbladen naar den omvang van de catastrophe geinformeerd. Gesprekken met particulieren hebben niet plaats gehad. Niemand heeft bij den stationchef om informaties gevraagd, in verband met het feit, dat hij van plan was een reis naar Boedapest te maken. DE D0-X DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Geen ernstige schade aangericht. NEW YORK, 15 Sept. (V.D.) Tijdens een hevig, onweer sloeg de bliksem in de in de New,-Ifork&che vlieghaven liggende Duitsche vliegboot Do X. De vliegboot werd zoo goed al® nieit beschadigd. Een lid der bemaxlning liep den lichte verwonding op. i Nog geen bericht Van de Duitsche Oceaanvliegers. NEW YC'jEJK, 15 Sept. (V.D.) - Sedert gisterenmiddag Laat 'heeft men geen bericht meer ontvangen van de beide Duitsche Oceaanvliegers Johannsen en Pody. Groote schijnwerpers verlichtten den geheelen nacht de vliegvelden aan de Atlantische kust terwijl op de New Yorksohe vliegvel den een groote drukte heerscht. Briand en Curtius spreken. GENEVE, 15 Sept. (V. D.). Nadat in de politieke commissie de Japansche, Perzische en Noorsche vertegenwoordigers het woord hadden gevoerd, hield de Duit sche rijksminister van buitenlandsche za ken een uitvoerige rede over het lot der Europeesche commissie. Ten aanzien van de Russische economische non-agressie- verdragen stelde dr. Curtius de instel ling van een speciale commissie voor, waarin zoowel Europeesche als ffiet-Euro- peesche staten vertegenwoordigd zullen zijn. Hij stelde voor, dat de politieke com missie bij de Assemblée een voorstel aan hangig zou m?»ken om de Europeesche commissie te machtigen deze a-fzonderlijke commissie in te stellen met deelneming van niet-Europeesche staten. Na dr. Curtius sprak de Fransche minister van buitenland sche zaken, Briand die zeide, dat hij in de eerste plaats verantwoordelijk was voor de vorming der Europeesche commissie. Deze commissie is door de Assemblée gevormd, en deze heeft het recht rapport te krij gen over de werkzaamheden van deze com missie. Van het denkbeeld om de com missie thans te ontbinden kan geen spra- :e zijn. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.25 Londen 12.0419/30 2.47.85 Zwitserland 48.34 66.271/2 Boedapest V43.20 nom. BEURSOVERZICHT. van gisteren. Leek het er Zaterdag o-p, of de beurs zich eenigszin® z»ou herstellen van de recente zwakke houding, sind6 dien hebben zicih slechts ongunstige factoren voorgedaan, die opnieuw aanbod aan de markt brach ten. Het zwalrke slot van Wa!flstreet, de l Putsch in Oostenrijk, de aanslag op een f trein bij Boedapest en het bericht omtrent een tekort op de begrooting van 75 millioen 'gLd., waren wel de voornaamste factoren. Het ging vrij druk toe in Kon. die een 7-tal pCts. Lager kwamen. Ook de buitenlandsche soorten verkeerden m reactie. Suikers zwak. H.V.A.'s, die Zaterdag in de laatste helft van den beuretijd een neiging tot re- ageeren aan den dag legden, zagen zich wederom 10 pOt ontgaan. De minder cou rante soorten waren lager. Unilevers flauw. De prijsverlaging der verschillende haver- poducten was hiermede een oorzaak van reactie. Philips eerder iets lager. Aku's een 3-tal punten lager. Tabakken gedrukt. De reactie van den rubberprijs hielp mede de ongeankneerde tendenz op die afd. te ac- oentueeren. De Zaterdag behaalde winsten gingen weer verloren. Scheepv. ongeani meerd. Mijnwaarden stil. Amerikanen .n navolging van Wallstreet lager afgedaan. Duitsche obligaties zwak. Dawes- en Young, eening liepen scherp terug. Prolongatie 1 pet. LEIDEN. Geboren: Gijsbertus Jacobus, zoon van M. Lenting en M. de Lange. Petrus Jozef Clemens zoon van J. P. Gieske en A. M. van den Akker Christina Jeannet- te, dochter van J. G. J. VeYhèij v Wijk en O. Roem. Hermimi, dochter van J. van 't Klooster en J. G. Sijtsma. Leonardois Petrus, zoon van L. J. lange en W. M. van der Valk Hendrik Fredrik Jurrie, zoon van J. H. van der Born en A. Bröcker. Wilhelm ina Clara, dochter van B. W. de Roo en O. W. Verhoog. Gerrit, zoon van H. v. d. Hoogt en H. Beerenfenger. Jan, zoon van H. Prins en H Munnik. Anto- nie A. Paalvast, en W. J. A. Mensen. Overleden: Jan de Jong, m. 67 jaar. Ondertrouwd: P. J. Raveneibergen jrn. 24 jaar en P. Sieval jd. 25 jaar. A. O. Speekenibrink jm. 40 jaar en G. M Wiebeld jd. 31 jaar. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Luxor: Afgekeurd. Trianon: Afgekeurd. MARKTBERICHTEN LEIDEN 15 Sept. Vette varkens. Totale aanvoer 470 stuks. Zwaar 4EÏ0, licht 20. Prijs per K.G. levend gewicht zwaar 0.42—0.41. licht 0.41—0.39. Handel matig. Melkveiling. 14 Sept. Aanvoer 89640 Liter. Hoogste prijs 7.60, laagste prijs 6.60. Groentenveiltog. 14xSpt.. Andijvie 0 40—1.20, kroteh. 1.10—$.2p, komkommers 1.3bloemkool l'tp17.50, id. II 47. roode kool 36.s^vp.ée kool 57. groene kool 1.804.nipoenen 524. pieterselie 0.501.prei 2.103.50, krop sla 0.60—1.40. selderie 0.50—1.70, bleeksel- derie 20—25— wortelen 3—7.—, perziken 210.per 100 stuks, kroten 2.103. kroten gek. 911.snljbqonen 2055.— stokboonen 2038, pronkbóonen 714. stam boonen 1025.posteTMruq8.spinazie 1015, Uien 34, spruiten J 1014.id. II 4.per 100 K.G. ROTTERDAM, 15 Sept. Vee. Ter vee markt werden lieden aangevoerd: 256 paarden, 16 veulens, 1079 magere runderen 936 vette runderen, 195 vette kalveren, 419 nuchtere kalveren, 810 graskalverer, 522 schapen of lammeren, 28 biggen, 12 bokken of geiten, 11 overloopers. Prijzen per half kg.: koeien 42.545, 3537 en 23—27.5 ot., ossen 4043, 3437 en 32 cent, stieren 35 37.5, 3233 en 29 cent, kalveren 6065, 50 57.5 en 42.547.5 cent. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 2O0360, stie ren 140470, graskalveren 4085, paar den 200340, slach^paarden 140230, hitten 80160, veulens f 60130, nuchte re fokkalveren 15^—20,nqchte-re slahct- kal veren 811, kalf koeien 200350, pinken 100165, vaarzen 175210, big gen f 813, biggen per week 1.301.90. Overzicht: Koeien en ossen handel slecht, prijzen van gisteren konden niet bedongen worden; stieren, handel redelijk, prijzen vrijwel onveranderd; kalveren, (Vette) ta melijk vlotte handel, prijzen als gisteren, schapen en lammeren, kalme handel, prij zen onveranderd; puike kalveren prijzen tot 2.5 cent boven noteering, nuchtere kal veren, handel zeer slecht, prijzen lager, paarden handel lui, prijzen lager; Biggen, weinig handel, prijzen prijshoudend; melk en kalfkoeien, handel zeer kalm, prijzen in. dalende lijn; Jong vee, handel kalm, prij zen moeilijk te handhaven; Graskalveren, flink aanbod, prijzen iets lager. HAZERSW0UDE, 15 Sept. Eierenvel- ling. Aangevoerd 8468 eieren. Prijzen: kip peneieren 5.606.50. eendeneieren 4.75 5.15 per 100 stuks; Hanen 5575 cent per stuk. BOSKOOP, 14 Sept. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 15 cent, Golden Ophelia 3260 cent., Mar cel Rouyer 1531 cent, Hadley 4070 cent Columbia 4082 oent, Butterfly 3560 oent, Mac Keiler 4061 cent, Wilh. Kor- des 3051 cent, Mad. Jules Bouché 2037 cent, Rosalandia 4462 cent, Phoebe 25 40 cent, Else Poulsen 4579 cent, Aug. Noack 2041 cent, Edith Helen 4058 ct., van Rossem 3749 cent, Paul Grampel 41 60 cent, Gloria mundi 3271 cent, Poly- a'ntharozen 2560 cent, Briarcliff 2839 oent, Kilham 2251 cent, Germania 16—30 'cent, "Winnet 1834 cent. Diversen. Dah lia's grootbloemig 20 cent, Chrysanten, grootbloemig 1.302.idem tros 1.00 1.70, Clematis Durandi 31 cent, Physalis Franohefcti 2042 cent, Zinnea 1013 cent Gerbera 7090 oent, Clematis Pr. Hen drik 33.40, idem Mr. Patijn 90 cent, Asters 812 cent. Z0ETERW0UDE, 15 Sept. Veiling „Ik leer neg". Aanvoer 3949 eieren. Prijzen: kippeneieren 5.706.50, eendeneieren 4.80, wei'boter 5565 cent, roomboter 7077 cent, kaas 3037 cent per pond; kippen 0.301.hanen 0.651.20, duiven 1517 cent, eenden 55 cent, konij nen 0.85—2.05. BODEGRAVEN, 15 Sept. Kaas. Aange voerd 38*1 partijen Goudsche kaas, waaron der 380 met rijksmerk, totaal 15836 stuks, wegende 142.524 kg. Prijs met rijksimerk le soort 3842, 2e soort 3236, zware 56. Handel matig.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3