•jyr de pers rechtzaken uit de omgeving uit de rijnstreek stadsnieuws DINSDAG 15 SEPTEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURAN. EERSTE BLAD PAG. 2 opeengekopte menschenmenigte reed de stoet door de Heulstraat, over het Schel penpad van het Lange Voorhout en langs den Korten Vijverberg naar het Binnenhof. Aankomst bij de Ridderzaal. Bij aankomst aan de Gravelijke Zalen, welker peristyle overhuifd was met het breede roodfluweel baldekijn met gouden franjes, werd de Koninklijke Familie te Harer begroeting bij de Ridderzaal opge steld een eerewacht ter sterkte van 94 man, met vaandel en muziekkorps onder bevel van een kapitein, welke eere wacht een afdeeling vormde van de Ko loniale Reserve, wier commandant de luit.- kol. van het N.-I. leger J. J. Barondsen met zijn adjudant zich bij de eerewacht bevond. Ook hier werd het oude Wilhelmus aan geheven en onder de tonen van dit Volks lied besteeg de Koningin, gevolgd door den Prins en de Prinses de treden, die naar den ingang der Ridderzaal leien terwijl de vaandeldrager zijn vaandel diep deed nei gen. Alvorens de zaal te betreden, werd de Koningin boven op het bordes begroet door hare adjudanten der Zeemacht in buitengewonen dienst, gep. vice-admiraal titularis C. C. Zegers Rijs er, gep. schout bij nacht jhr. J. F. von Mühlen, gep. vice- admiraal-tit. J. J. Rambonnet, vice-admi raal jhr. G. L. Schorer alsmede door de adjudanten der zeemacht in gewonen dienst luit. ter zee eerste klasse N. A. Rest van Tonningen en den adjudant van Z. K. H. den Prins, luit. ter zee 1© kl. J. W. Termijtelen. Daarna betraden de vorstelijke per sonen de zaal, aan den ingang ontvan gen door de vooraf benoemde commissie van in- en uitgeleide uit de le en 2e Kamer, die, voorafgegaan door den ka merheer-ceremoniemeester, de 8 kamer- heeren, de groot-officieren en den opper- ceremoniemeester, de Koningin, den Prins en de Prinses naar de 3 voor hen bestemde troonzetels- geleidde, onmid dellijk gevolgd door de grootmeesteres de dienstdoende dame du palais, den chef van het Militaire Huis, den gou verneur der Koninklijke Residentie den eersten stalmeester en de officieren van het Militaire Huis der Koningin, die in den stoet hadden medegereden of zich onder de peristyle ter begroeting bevon den. Rechts van de Koningin nam de Prins, links van Haar Prinses Juliana plaats, terwijl de leden van het gevolg de hun in het officieel programma aan gewezen plaate- achter en ter zijde van den troon innamen. Onmiddellijk daarop nam de Koningin het woord tot het uitspreken van de Troonrede. Met dezelfde ceremnoies en langs denzelfden weg naar het Paleis. Ruim half twee, nadat de plechtigheid in de zaal was beëindigd, werd met het zelfde eerbetoon door de eerewaoht de terugtocht naar het Koninklijk Paleis langs denzelfden weg ondernomen, waar bij de vorstelijke personen opnieuw overal door de ontelbare mensohenmassa geest driftig werden toegejuicht. Op het Bin nenhof namen talrijke kijklustigen achter de vensters van de Regeeringsgebouwen het kleurige schouwspel van aankomst en vertrek van den stoet waar. Volgens traditie hadden de leden van het Corps diplomatique met hun dames, die de plechtige opening van de plech tigheid in de zaal hadden bijgewoond, zich bij het vertrek van den stoet opge steld nabij de middelste poort van het Binnenhof om daar de Koninklijke fa milie bij het voorbijrijden met diepe bui gingen een eerbiedigen groet te brengen. Aan het paleis werd de Koninklijke familie met dezelfde militaire eerbewij zen ontvangen als bij het vertrek. Het demonstratief congres van het het R.-K. Werkliedenverbond. De directie der Nederlandsche Spoor wegen heeft hare tevredenheid betuigd aan het personeel over de toewijding door het personeel betoond op Zondag 6 Sept. j.l. waardoor de talrijke extra-treinen, inge legd ter gelegenheid van het Demonstra tief Congres van het R. K. Werklieden verbond, zeer regelmatig geloopen heb ben. De Graal. „De Graal" zal zich nu definitief in Haarlem vestigen. Om te beginnen is een huis aan den Middenweg in Haarlem- Noord gehuurd. Spoedig zal een huis in de binnenstad volgen. Zondagmiddag is het zevende „Graal"- huis in de hoofdstad, gevestigd Hooge- weg 15, geopend. Als po volger van den chef van den ven'bouw der Ned. Spoorwegen, ir. Ch. H. J. Driessen, is benoemd de ingenieur bij de afdeeling Nieuwe Werken de heer ir. E. Borst. Te Helenaveen, in de Peel, zal door een Duitsoh ondernemer een papierfa briek worden in bedrijf gesteld. Voor de grondstof wordt de in de Peel aanwezige zoogenaamde vale turf gebruikt. EEN ANTI-DUMPING-ONTWERP. „Het Huisgezin" schrijft: Het anti-dumping-ontwerp is er. Eindelijk! Al jaren lang is over dumping gesproken en geschreven. En ook reeds jaren is op maatregelen tegen dumping aangedrongen. De regeering stond tot dusver tegenover de zaak weifelend, om niet te zeggen af wijzend. wat is eigenlijk dumping, is wel dumping wat men voor dumping houdt, wat zal men tegen dumping aanvangen? Wat is dumping? Men zoekt en vorscht tot heden, zou men het de Génestet kunnen zeggen. In het ingediende wetsontwerp komt het woord dan ook geen enkele maal voor: men werkt met omschrijvingen en aanduidingen. Te Genève maakt de kwestie der dum ping nog steeds een onderwerp van studie uit, zegt de regeering in haar toelichting. En wat ons land betreft, geeft het rap port der subcommissie voor de economische politiek geen afdoend antwoord op de vraag, of de verschillende klachten omtrent dumping op de Nederlandsche markt al dan niet gefundeerd zijn. Aldus alweer de regeering. Intusschen heeft zij in dat stuk voldoen de aanwijzing gevonden, dat er aanleiding bestaat om zich tegen ernstige uitwassen van dat verschijnsel paraat te houden. Vandaar het wetsontwerp. Deze inleiding lijkt ons niet sterk: nu zij zich op het rapport niet ten volle kan be roepen, had ze beter gedaan als haar per soonlijke overtuiging uit te spreken dat een anti-dumping-ontwerp urgent is: de man nen der practijk zijn het daarover eens. De aarzeling der regeering haar klaar blijkelijke vrees door de vrijhandelaars voor protectionistisch te zullen worden uitge maakt: aan dit lot zal ze toch niet ont komen spreekt uit heel haar toelichting. Nauwelijks heeft ze gezegd, dat het de regeering mogelijk moet zijn, tegen ver schijnselen van dumping zoo noodig tijde lijk maatregelen van afweer te nemen, of ze laat er dadelijk op volgen, dat zij niet zoo aanstonds zou durven verzekeren dat dumping zich thans veelvuldig zou voor doen. Verder noemt ze het vanzelfsprekend, dat niet elk verschijnsel van drukkende concurrentie, zelfs niet van kunstmatige concurrentie in den zin van het wets ontwerp tot het treffen der gedachte af- weermaatregelen een bijzonder invoer recht of een invoerverbod zal mogen leiden. Wanneer ie voldaan aan de voorwaar den, in artikel 1 gesteld dan zal boven dien moeten vaststaan, dat de beconcur reerde onderneming niet achterlijk is in haar technische en commercieele outil lage, dat het verschijnsel van voldoenden omvang of van voldoende beteekenis is voor het nemen van een maatregel en.. dat de koopers van de tegen lagen prijs aangeboden buitenlandsche goederen er geen zeer groot profijt uit trekken: m. a. w. de allerengste dumping zal niet worden geweerd, Schleuderpreise blijven veilig. Neen, neen, de regeering had niet uit drukkelijk behoeven te verzekeren, dat het haar bedoeling is, het middel mèt de grootste omzichtigheid te hanteeren; de oppositie zal zich daardoor intusschen niet uit het veld laten slaan. Wij zijn er niet zeker van, dat de for muleering van artikel 1 de definitie van dumping geen aanleiding geeft tot gemotiveerde bedenkingen. Onder kunstmatige concurrentie wordt verstaan „het beinvloeden van den prijs op de Nederlandsche markt door maat regelen van kennelijk tijdelijken aard, waarbij de opzet aanwezig is om aan eenig Nederlandsoh bedrijf een zoodanige schade toe te brengen, dat het in zijn voortbestaan ernstig wordt bedreigd". Het element opzet", al behoeft die volgens de toelichting niet het hoofdmo tief te zijn, lijkt ons een gevaarlijke fac tor: wordt het strikte bewijs voor opzet niet gevorderd, hij zal toch aannemelijk moeten worden gemaakt, en zal men daarin we zeggen niets steeds, maar ooit slagen? Waarom wordt, verder, van maatrege len „van kennelijk tijdelijken aard" ge waagd: wanneer Rusland of Japan een stelsel van productie volgen, dat perma nent kan worden genoemd, dan zal, hoe zeer het Nederlandsche bedrijven in het nauw brengt, aan tegenweer niet mogen worden gedacht. En zoo is er meer wat stof tot beden kingen kan opleveren. Maar er zal nader gelegenheid zijn daarop terug te komen. „Leelijke jongen, ik zal je leeren iemand te slaan, die kleiner is dan jij". EEN WONDERWERELD IN EEUWIGEN NACHT. Het leven in de diepten der zeeën. Waar geen jaarge tijden bestaan. Poolstroom en Golfstroom. Lichtgeven de dieren 2000 meter onder den waterspiegel. Het onderzoek der diepzee heeft zich sinds honderd jaren enorm ontwikkeld. Aanvankelijk meende men, dat men nooit op groote diepte door kon dringen omdat het water onder den kolossalen druk, daar tot een vaste massa geworden moet zijn, waar geen levend wezen bestaan kan. Maar door de ondervindingen opgedaan, bij het aanleggen der groote kabels, leerde men al heel spoedig de diepten der zee be ter doorvorschen. Toen bleek, dat op groote diepten het water even vloeibaar is als aan de opper vlakte en dat er ook in deze waterlagen levende wezens bestaan. Dat hield men in het eerst voor iets onbestaanbaars, tot het door nieuwe onderzoekingen telkens weer bevestigd werd, vooral nadat men begon nen was met behulp van speciaal daarvoor uitgeruste schepen de zeediepten metho disch te bestudeeren. Men kwam nu heel wat nieuwe dingen te weten. Wel was het zeer moeilijk ze te taxeeren, daar de vor- scher op de diepten niet direct kan waar némen, maar zich beperken moet tot dat gene, wat de instrumenten hem aantoonen. Toch kan men zich aan de hand van tal- looze afzonderlijke dingen al reeds een echt aanschouwelijk en ook wel 'n juist beeld maken hoe het er in de afgronden van den Oceaan uit ziet en wat daar gebeurt. De dieren der diepzee. De dieren der diepzee leven natuurlijk onder heel andere voorwaarden als die der boven-stroomen en ondiepe zeeën. Hoe ver der naar beneden het gaat, hoe stiller het wordt, de invloed der golfbeweging en der verschillende stroomingen houdt op; bij deze dieren zijn daarom alle organen, die zij aan de oppervlakte in den strijd tegen de elementen zoo noodig hebben slechts ru dimentair ontwikkeld. De invloed der jaar getijden neemt trapsgewijze af, om tenslot te op een bepaalde dieptegeheel te ver dwijnen; de temperatuur is altijd gelijk. Het zonnelicht verliest zienderoogen aan be stralingsintensiteit en is op 200 meter diep te reeds zoo zwak, dat er geen planten meer kunnen groeien. Het water kouder en bo ven den zeebodem ligt een waterlaag die met de temperatuur van smeltend ijs over eenkomt. Deze koudwater-massa beweegt zich heel langzaam van de Polen naar den Equator en herstelt daarna het evenwicht met de warme stroomingen der oppervlakte b.v. den Golfstroom. Alle levende wezens der diepzee houden zich in dezen Pool stroom op. Nu is daar een overvloed van dieren tot op diepten van 3000 Meter; ver der naar beneden neemt hun aantal af, be neden de 7000 meter heeft men tot nu toe nog geen leven gevonden. Daar het planten leven ophoudt verdwijnen ook alle planten- eters; er blijven dus nog alleen de vleesch- eters en diersoorten over, die zich op andere wijze voeden, De jagers en roovers zijn overheerschend, daarnaast bestaan nog soorten, die zich met cadavers voeden. Andere b.v. de „Limivoren" (vuil-eters) kruipen over de den zee-bodem en nemen voortdurend slik in zich op, om er de voed- sel-bestanddeelen uit te halen. De meest bescheiden soorten leven tenslotte slechts van de geringe hoeveelheden eiwit, die het zeewater bevat. Het zonlicht. Het zonlicht houdt tenminste voor men- schelijke oogen bij 1000 meter op, alleen de ultra violettestralen dringen door tot op diepten van 2000 meter. Men kan zich weliswaar voorstellen, dat er levende we zens bestaan, die ultra-violette stralen waarnemen, hoe zien echter de dieren ver der naar beneden in het rijk van den eeuwigen nacht? Zien moeten zij in ieder geval, want de meesten hebben voortreffelijk gevormde oogen Langen tijd kon men deze tegenspraak niet verklaren, tot men ontdekte, dat de dieren der diepzee hun licht zelf verwek ken, wat zeer practisch is, daar zij het naar believen kunnen in- en uitschakelen. Zij stralen in de sprookjesachtigste kleuren. Ja, zelfs den zeebodem is met millioenen kleine lichtgevende microben bedekt, die hem tot één groote glinsterende vlakte maken. De lichtapparaten der diepzee-die- ren hebben duizenderlei vormen van de eenvoudigste tot de meest gecompliceerde wonderwerken: het princiep is echter bij alle gelijk, zij zonderen een substantie af, die bij de aanraking met water begint te lichten. De vroegere hypothese, dat leven de wezens in de diepte niet konden voort bestaan wegens den enormen waterdruk, wordt weerlegd door het feit, dat zij haar inwendig vocht snel door de huid in over eenstemming brengen met den uitwendigen waterdruk, waardoor zij zich op verschil lende diepten bewegen kunnen. De diepzee fauna is gelijkmatig over alle zeeën verspreid, want zij leeft immers over al onder dezelfde voorwaarden. De vraag, vanwaar deze dieren afstammen heeft de vorschers reeds heel wat hoofdbrekens ver oorzaakt en tot de meest uiteenloopende veronderstellingen aanleiding gegeven. Men neemt thans aan, dat zij van de op pervlakte der zee langzamerhand naar be neden gedrongen zijn. De bevestiging voor deze hypothese vindt men in de geschiede nis der Crinoidesoorten. Deze zijn van het minder diepe gedeelte van den Stillen Oceaan tusschen Indo China, Borneo en Sumatra uitgegaan en hebben zich lang zamerhand over alle zeeën der wereld uit gebreid. Een klein gedeelte ervan is daarbij in de bovenregionen gebleven, een anuer gedeelte bevolkte de diepten en bereikte zoo den kouden stroom van den zeebodem volgend, de Poolzeeën. Intusschen is deze theorie nog niet definitief bevestigd; het experimenteel onderzoek is nog niet afge sloten. Het blijft dus afwachten wat de toe komst nog aan verrassingen omtrent het geheim der diepzee brengen zal. Een prikplank als puzzle. Voor de Vijfde Kamer der Amsterdam- sche Rechtbank stond terecht de 25-jari- ge exploitant van vernuft- en vaardig- heidsspelen M. Meyer, verdacht van over treding der loterijwet 1905. Meyer had in diverse winkels daar ter stedo z.g. prikplanken geplaatst. Deze prikplank is een houten plank, voorzien van 500 met papier beplakte gaatjes, in elk van welke gaatjes zich een opgerold stukje papier bevindt waarop de nummers 1500 zijn geplaatst. Bij die prikplank bevindt zich, hangende in den winkel, een lijst met namen van prijzen, eveneens ge nummerd met een nummer tusschen 1 en 500. Na betaling van het luttelijk bedrag van tien cents, mocht het publiek prikken in een der gaatjes, het te voorschijn ko mende nummer gaf het resultaat aan. Doch bij de prikplank is een gebruiksaan wijzing, die mede ter inzage wordt ver strekt en die men thuis kan bestudeeren. De nummers in de plank staan n.l. in een spiraal gerangschikt. Door den kantorechter was verdachte vrijgesproken, daar de puzzle tamelijk ge- makkeijk oplosbaar bleek, zooals uit de ge- tuigenverkaringen bleek. Daar het hier een principieele zaak betreft, teekende de ambtenaar van het O. M. hooger beroep aan. Op 3 Juni diende de zaak voor de Vijfde Kamer der Rechtbank. M. werd evenals voor het kantongerecht verdedigd door mr. K. M. M. Mathuisen. De Officier van Justitie, mr. Overbosch, vroeg toen schorsing van de zaak, ten einde professor Schuh uit Delft als getui ge te hooren. Heden diende de zaak opnieuw, doch het O. M. beek tot andere gedachten te zijn gekomen. Hij zag af van het hooren van getuigen en zeide in zijn requisitoir, dat voldoende gebleken is, dat het ten laste geegde niet is bewezen. Het vonnis van den kantonrechter is z.i. vokomen juist ge wezen en dient te worden bevestigd (vrij spraak) De Rechtbank zal 29 September vonnis wijzen. VOORSCHOTEN. Uitvaart C. Schipper. Hedenmorgen heeft op de R.K. Begraafplaats de teraarde bestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer C. Schipper. Het bestuur van de R.K. Kiesvereeniging en van den R.K. Volksbond waren door afgevaardigden vertegenwoordigd, terwijl onder de aanwezigen ook werd opgemerkt de chef-veldwachter S. v. d. Meer. De beaarding werd verricht door pastoor P. Meijer, namens de familie heeft de heer Th. A. Lamboo bedankt. Rijnlandsche Processie naar Kevelaer. Heden zijn ongeveer 360 pelgrims van de Rijnlandsche processie met 10 Eerw. Hee- ren naar Kevelaer vertrokken. ALPHEN AAN DEN RIJN. ERNSTIG ONGELUK. Motor tegen een ijzeren hek opgereden. Hedenmorgen omstreeks 7 uur reed de aannemer W. Vlieger uit Rotterdam op zijn motorrijwiel, komende uit de richting Leiden, op den rijksstraatweg nabij Alphen. Toen hij eenige familieleden tegenkwam, wilde hij plotseling stoppen, doch door een verkeerde beweging gaf hij meer gas, met het gevolg, dat de motor doorschoot. Na rakelings een auto te zijn gepasseerd, reed hij met volle vaart tegen een ijzeren hek op, en werd van de motor geslingerd. Na voorloopig te zijn verbonden werd VI. per auto naar eea ziekenhuis te Rotterdam overgebracht. De gewonde heeft ernstige inwendige kwetsuren opgeloopen. Zijn mo torrijwiel werd ernstig beschadigd. ZOETERWOUDE. Geboren: Wilhelmina d. van J. Kuijf en C. van Beek. Leendert Corne- lis z. van K. v. d. Vliet en M. Kalshoven. Margaretha Maria Anna d. van J. Ver- steegen en M. G. Belt. Johanna Catha- rina- Maria Alcida d. van G. P. Vlasveld en J. P. A. Honnebier. Ondertrouwd: Cornelis Johannes Onderwater 33 j. en Gerarda Cornelia Zandviet 36 j. R.K. BOND VAN HOTEL-, CAFE- RESTAURANTHOUDERS EN SLIJTERS. Viering koperen feest. Vandaag viert de R.K. Bond van Hotel-, Café-Restauranthouders en S'Uj'ters zijn twaalf en een halfjarig bestaansfeest. Ter gelegenheid daarvan heeft het be stuur, bijgestaan door een feestcommissie, een feestprogramma in elkaar gezet, dat natuurlijk weer goed verzorgd is en blijk geeft van een opgewekt vereenigingsleven. In den feestgids schrijft de geest, advi seur van den Bond, de Weleerw. heer A. Kramer, dan ook: „Wordt in dezen tijd een jaarfeest, lus trum of jubi'é dikwijls aangegrepen ais een welkome gelegenheid om een kwijnend ver- Gemeentelijke Aankondigingen Schoorsteenen. Burgemeester en Wethouders van Leiden herinneren de ingezetenen aan hunne ver plichting om stookplaatsen, schoorsteenen of andere rookleidingen, waarvan gebruik gemaakt wordt-/ Jftnminste tweemaal 's jaars te doen néiMgen of vegen. Niet-nakomin/,/^jw£pI verplichting wordt, ingevolge art./28' dWverqnJjwfffigtot voor koming van iörand, gs^rtfft met een geld boete van /enjveo^ste tien gulden. A. VAN DE SANDE BAKHUYZBN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Leiden, 15 September 1931. Agenda Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentiut- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. Woensdag, De Hanze „In den Vergulden Turk", 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Sept. a.s. waarge nomen door apotheek M. Bcekwijt, Visch- markt 8, telefoon 552. eenigingsleven te doen opleven, dat is voor onze jubileerende vereeniging niet het ge val. Zij kan bij haar 12 1/2 jarig bestaan aan een dankbare blije hoopvolle feestvie ring denken. „St. Jan" staat te midden der Vakvereenigingen van de R.K. Midden stand, gezond en krachtig en werkt met de ze'f de geestdrift als in den tijd van haar ontstaan. Deze geestdrift komt niet zoozeer door de stoffelijke geestrijke dranken voor welke belangen „St. Jan" dagelijks moet werken, als wel door de geestelijke geest drift, waarmee vooral het Bestuur maar ook vele van. haar leden zijn bezield. Daardoor ziet „St. Jan" vol dankbaar heid terug op een flink verleden, mag zij zich verheugen in een vreugdevol heden, en kan rij met schoone verwachtingen de toekomst in gaan. Want het wakkere Be stuur za-1 met onverflauwde ijver doorgaan om te werken voor de be'angen der leden voor de groei en de bloei der vereeniging, zoodat met een volgend feest alle R.K. Café, Botel-Restauranthoudes en Slijters van Leiden en Omstreken lid zijn van „St. Jan". De feestelijke herdenking is, traditiege trouw, hedenmorgen begonnen met een ge zongen H. Mis in de St. Petruskerk, opge dragen door kapelaan A. Kramer, waarbij bestuur en leden, alsmede afgevaardigden van zusterafdeelingen tegenwoordig zijn. Hedenmiddag van half drie tot vier uur werd in hotel, café-restaurant „Den Burcht" een druk bezochte receptie gehouden, waar o.m. ook het hondsbos-tuur blijk ran belang stelling gaf. Hedenavond wordt de herdenking beslo ten met een feestelijke bijeenkomst in „Zomerzorg". Examen natuur- en scheikunde enz. M. 0. De Minister van Onderwijs, Kunsten on Wetenschapen brengt ter algemeene ken nis, dat, behoudens onvoorziene omstandig heden, het mondeling gedeelte van de in de maanden September, October. Novem ber en December te houden examens tot het verkrijgen van een akte van bekwaam heid tot het geven van middelbaar onder wijs onderscheidenlijk in de natuurkunde, scheikunde en cosmographie (akte K III) en in de de'fstof-, aard-, plant- en dierkun de (akte K IV), voor zoover die in het openhaar zullen worden gehouden, zal wor den afgenomen, en wel te Leiden, in het zoötomisch laboratorium, op: 30 November en 1 en 2 December, telkens van 9 uur tot. 11 uur en van 13 uur tot 15 uur. De Radiodistributie. Hoe staat het toch eigenlijk met de ge meentelijke radiodistributie? Nu men na het leggen der kabels in de straten hiervan niets meer hoort of ziet, zullen misschien velen zich deze vraag den laatsten tijd wel eens hebben gesteld. In een persconferentie met den heer Ir. Stokhuyzen, hoofd van dezen dienst, heeft deze ons omtrent de gemeentelijke radio distributie een en ander medegedeeld, wat op het volgende neerkomt. Het hoofdkabelnet is geheel gereed, evenals de ondergrondsche verdeelnetteu. Door een 20-tal monteurs wordt er op ver schillende punten der stad gewerkt om aan sluitingen te maken. Zoo wordt op het oogenblik gewerkt op het Levendaal, in de buurt van de Zijlsmgel en in de stralen achter de Haarlemmerstraat. Het eigen aardige is daarbij dat er in een bepaald stadsgedeelte direct meer aanvragen ko men, zoodra de monteurs daar de aanslui tingen beginnen te maken. Al deze aan vragen worden daar natuurlijk zooveel mo gelijk direct uitgevoerd. Na eenige conferenties met het bestuur der Federatie van Woningbouwvereenigin- gen en het bestuur van den Verhuursbond voor Leiden en Omstreken is men omtrent het leggen der loodkabeltjes langs de hui zen tot overeenstemming gekomen. Beide besturen hebben de eerste in hun orgaan, de laatste per circulaire hun leden ge adviseerd alle medewerking te verleenen bij den aanleg van het radionet, zonder hiervoor eenige vergoeding te verlangen, daar gebleken is en de zekerheid ia ver kregen, dat van ontsiering der huizen geen sprake zal zijn. De overgenomen aansluitingen met de nieuwe bedragen samen 1400, waarvan nog 200 aanvragen op uitvoering wachten. Het personeel zal echter zoodanig wor-

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2