5PORT 5PEL R.K. SPORTWEEK MAANDAG 14 SEPTEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 Bijvoegsel Vessies wint voor de derde maal den Singelloop en den Peter Verhoef-wisselbeker. De start van Singelloop te mes neemt onmiddellijk bezit van den ball en uit e-en doel worsteling forceert zij den eersten hoekschop, die geen succes heeft. Eenige mooi opgezette aanvalllcn van Feij- enoord volgen, waarbij Hendriks en Groe nendijk een paar prachtige schoten inzen den, die Beun goed stept. Feijenoord ont wikkelt Langzamerhand eenige meerder heid, doch Hermes geeft uitstekend partij en onderneemt, zij het wat minder talrijk, verdienstelijke aanvallen. Bij een daarvan plaatst Bergkotten goed voor 'het doel, dooh van Oordt en v. d. Tuijn falen voor open doel. Aan de overzijde kopt Barendregt een voorzet rakelings naast. De strijd blijft aan trekkelijk en hoewel Feijenoord wat ster ker blijft, ziet zij vooralsnog geen kans de hechte Sohiedamsehe verdediging voorbij te komen. Wederom krijgt HDVS 'n prach tige kans om te scoren, doch Bos schiet voor open doel meters naast. Verschillende aanvallen van Feijenoord stranden op het schitterend spel van de Bruijn, die den lin kervleugel geheel in zijn macht heeft. De Schiedammers weten het spel dan te ver plaatsen en het 'Ktotterdamsche doel beleeft angstige momenten. Tien minuten voor de rust komt eindelijk het eerste doelpunt ter wereld, alls van Oordt in moeilijke positie dén bal onhoudbaar inschiet 01. Door dit succes aangemoedigd blijven de Schiedam mers wat sterker en vijf minuten later ver groot Bergkotten met een lastig schot den voorsprong tot 02 als de Rotterdamsehe verdediging even weifelt. Met dezen stand breekt rust aan. Na de rust is van Dijke niet meer van de partij. Barend regt neemt zijn plaats in en de voorhoede is gecompleteerd met een in valler. Feijenoord begint met een krachtig offensief om het verloren terrein in te ha len en de Schiedamsche verdediging weet aan vele moeilijkheden het hoofd te bieden. Een prachtig schot van den invaller ver werkt Beun tot hoekschop. Dan is het ech ter met het overwicht gedaan en een pit tige aanval van Hermes levert een mooi doelpunt op van den voet van Bos, daar mede den stand op 30 brengend. Slechts enkele minuten Later brengt v. d. Tuijn uit een voorzet van Noliet de score op 04, met een fraaen kopbal HDVS blijft even enthousiast- spelen alsof het nog 0—0 stond en haar aanval'jen blijven bijzonder ge vaarlijk. De Rotterdamsehe doelman houdt er heel wat uit en brengt in vele gevallen opluchting. Na 25 minuten komt het vier de punt voor Feijenoord, als na een hoekschop van Ooijen den doelman onhoud baar passeert. 14. Er komt dan meer werk aan den winkel voor den Rotterdam- schen doelman, en kort achter elkaar houdt hij een serie balden op verdienstelijke wijze. Het laatste kwartier is het spel verdeeld en om beurten verkeeren de doelen in ge vaar. Verandering ondergaat den uitslag echter niet meer, zoodat HDVS met 41 heeft gewonnen. Na afloop van den wedstrijd heeft de voorzitter van de Zilveren Voetbal comimies- sie de heer Joh. J Meijer den bal aan den aanvoerder van de winnende ploeg met een geestig speech je uitgereikt. Spr. merkte op, dat de commissie van plan is voorloopig tot aan het veertigjarig bestaan den bal te doen verspelen. Wellicht dat dan de ouderen onder de leden aspiraties krijgen om het gouden jubileum te vieren, en hex publiek zal het hom dan waarschijnlijk wel niet kwalijk nemen, als hij de wedstrijden dan in een wagentje komt bijwonen. De heer C. W. van Hasselt heeft vervol gen aan van Heel den tweeden prijs uitge reikt, waarna de senaat van de Hande s- hoogeschool den Schiedammers een lauwer krans aanbood. De vroegere prijswinnaars waren: 1901 H.V.V.Rapiditas 21 1902 H.V.V.Volharding 30 DE WINNAAR De Leidsohe Singelloop, die Rood-Wit gedurende de laatste jaren organiseerde is dit jaar opgenomen geworden in de R. K. Sportweek. Een goede gedachte. Toch waren de inschrijvingen dit jaar minder dan de voorgaande jaren, wat na tuurlijk aan verschillende oorzaken van buiten af zou zijn toe te schrijven. Zeventien athleten hadden voor de Leid- sche Singelloop, die Zaterdagmiddag weer gehouden is, ingeschreven, waarvan er nog vier niet konden komen, zoodat er dertien loopers aan de start verschenen. Het waren de leden van de vereenigin- gen „Rood-Wit' en „De Bataven'' te Lei den, „Meerburg" te Zoeterwoude, „Leoni- das" te Haarlem cn van D. E. M. te Be verwijk. Van de Laatste vereeniging zou Vessies weer meeloopen, die reeds twee jaren ach tereen de beker gewonnen had en nu zou trachten om den beker voor goed- in zijn bezit te krijgen, wat hem dan ook gemak kelijk is gelukt. Tegen half vier werden de deelnemers, die in het gebouw van de R. K. H. B. S. waren ontvangen en zich aldaar hadden verkleed per auto naar de start op de Morschsingel gebracht, vanwaar zij onge veer om half vier vertrokken. De route was hetzelfde als verleden jaar. Geloopen werden Morsohsingel, Rijns- burgersingel, Maresingel, Heerensingel, Zijlsingel, Zoeterwoudsc-he Singel en Witte Singel. De finish was bij het Noordeinds- plein. Door de politie was onder leiding van inspecteur Duval voor een goede regeling gezorgd, zoodat de loopers alle kruisende wegen ongehinderd konden passeeien. In gesloten colonne werd vertrokken en direct werd er een goed tempo ingezet. Op de Rijnsburgersingel werden de ge lederen langzaam maar zeker uiteenge rukt. Stijnman en Vessies komen naar voren en het schijnt, dat hei evenals verleden jaar weer tusschen deze twee gaan zal. Vessies neemt dan de kop en Stijnman volgt hem en zij laten de anderen ver ach ter zich. De drie eerstaankomenden: W. VESSIES de winnaar (midden); J. DUBBELAAR (De Bataven, Leiden) die tweede werd (links); J. VAN BAKEL de derde aan komende, eveneens van „De Bataven" (rechts). Leiden, die Zaterdagmiddag onder auspieën van „Rood-Wit" gehouden werd. Ondanks de vele regen, was het Lugdti- num-terrein uitstekend te bespelen. De doelgebieden zijn dezen zomer uilgegra ven en met puin opgevuld, terwijl daarover nieuwe zoden zijn aangebracht, wat wel een verbetering is. Een groote verbetering is eveneens een geheel nieuwe ijzeren om rastering, die een solide indruk maakt. Tenslotte is men ijverig bezig het Lugd. kleed'huisie van nieuwe verf te voorzien, wat een keurigen indruk geeft. B. M. T. verscheen met een le en 2e elftal-oombina- tie, die echter keurig partij gaf. Lugdunum miste Neuteboom en de Graaf, doch had v. d. Laan weer in de gelederen. Ais rechts binnen stond een nieuwe speler G. Mom opgesteld, die over een goed schot be schikt en zeer zeker als een aanwinst in de Lugd.-voorhoede is te beschouwen. Mid'half v. Well, heeft de schoenen aan de Op de Zijlsingel blijkt echter, dat het tempo zelfs voor Stijnman wel iets te hoog is, want ook op Stijnman begint Vessies uit te loopen. Zijn voorsprong bedraagt hier ongeveer 10 M. Op de Zoeterwoudsche Singel heeft de Beverwijker deze voorsprong tot 30 a 40 meter vergroot, zoodat hij nu onbedreigd aan de kop gaat en er van strijd geen sprake is. Stijnman is in tusschen wat onwel gewor den en hoewel hij daardoor nu ook door Dub'belaar voorbij wordt gespurt en lang zaam maar zeker in de achterhoede, te recht komt, geeft hij toch niet op. Vessies is al zijn achtervolgers krijt geraakt en gaat aan de kop met een voorsprong van ongeveer 75 meter. Het dichtst achter hem komen Dubbelaar en van Ba kei van „De Bataven" die samen goed inloopen, hoe wel zij den Beverwijker niet meer kunnen bedreigen. In den mooien tijd van 18 min. 25.8 sec. wordt Vessies voor de derde maal eerste. De uitslag was: 1. Vessies (D. E. M., Be verwijk) 18 min. 24.8 sec.; 2. Dubbelaar (De Bataven, Leiden) 18 min. 42.6 sec., 3. Van Bakel (De Bataven, Leiden) 18 min. 48.8 seconden. 4. Visser (Meerburg, Zoe terwoude); 5 Haack (Leonidas, Haarlem); 6. P. van Dam (De Bataven, Leiden); 7. A. Slingerland (Meerburg, Zoeterwoude): 8. Van Knape (Leonidas, Haarlem); 9. Th. Stijnman (Roodi-Wit, Leiden); 10. F. Hakkart (Meerburg, Zoe terwoude), 11. J. van Dam (De Bataven, Leiden). Ondanks de regen, die bijna gedurende den geheelen loop viel, was de belangstel ling overal zeer groot. Nadat de loopers zioh in het gebouw der R. K. H. B. S. had den verfrischt, nam de heer P. Verhoef Jr. voorzitter van Rood-Wit, het woord om allen te danken, die hadden meegewerkt aan het slagen van dezen Singelloop. Vooral dankte spr. den inspecteur van po litie, den heer Duval, voor de goede rege ling gedurende den loop, waarna hij den heer Tobé verzocht de prijzen uit te rei ken. De heer Tobé hierop het Woord nemend, zeide dat het werk van Rood-Wit niet genoeg te appreeieeren was, omdat deze Singelloop zoo'n goede inzet was van de R. K. Sportweek. Hierna sprak de heer Tobé een propa gandistisch woord, waarin hij er met klem op aandrong dat allen zouden werken om alle katholieken lid te doen worden van katholieke sportvereenigingen. Met de oprichting van „De Bataven" is het moge lijk geworden, dat in Leiden ieder zijn ka tholieke vereeniging vindt. Spreker vraagt de belangstelling van allen voor den nationalen athletiekdag op Zondag 20 Sept., die door „De Bataven" is georganiseerd en waarop spr. hoopt dat velen zullen inschrijven. Hierna reikte de heer Tobé met een toepasselijk woord de prijzen uit. -Winnaar van de Peter Verhoef-beker werd, zooals gemeld, Vessies, die de beker voor de derde maal in successie won en die hierdoor voorgoed in zijn bezit kreeg. Naar wij vernemen zal door den heer Peter Verhoef een nieuwe wisselbeker worden beschikbaar gesteld. Bovendien ontving de heer Vessies nog een medaille. Naar de volgorde van aankomst werden hierna de overige prijzen uitgereikt. Hierna sprak nog de heer De Zwager, voorzitter van de D. H.. A. K„ die dank bracht aan Rood-Wit en aan de Leidsche Politie en de nationale wedstrijden op 20 Sept. warm aanbeval. De voorzitter van Rood-Wit sloot hierna met een woord van dank aan allen de bijeenkomst. De Singelloop van Rood-Wit is wederom een -succes geworden. DE JAARLIJKSCHE WEDSTRIJDEN VAN DE K. N. A. U. hebben Zondag op de Westeindeplas bij Aalsmeer plaats ge>h ad. De sea-eagle, bij het ronden van 'n boei AAN DE DEELNEMERS DER BR ABANTSOHE INDUS- KON. NED. VOETBALBOND. Overzicht. De competitie is gisteren dus aangevan gen met drie eerste-klas-wedstrijden in het Noorden, die alle drie in overwinningen voor de thuisclubs eindigden. Het best bracht Achilles het er af, die een 61 overwinning boekte op Alcides. De rust brak met 11 aan, doch daarna scoorden de Assenaren nog vijfmaal. Ook Leeuwarden bracht zes doelpun ten bij elkaar, waartegenover Frisia er vier stelde. De rust ging in met 32-voor- sprong van Frisia. F.V.C. debuteerde tegen Friesland niet slecht, doch moest na aanvankelijk de lei ding te hebben gehad met 21 het onder spit delven. De uitslagen. AFDEELING V. Eerste klasse. LeeuwardenFrisia 64; FrieslandF. V.C. 21AchillesAlcides 61. Vriendschappelijk. AjaxFortuna 53 Blauw WitWest Frisia 42; A.G.O.V.V.Stormvogels 32; Willem IIHeracles 52 't GooiD.E.C. 85 HerculesH.B.S. 43 Eindhoven Hilversum 43; V.S.V.Alcmaria 41; H.F.C.E D.O. 14 HaarlemZeeburgia 10; R.H.C.Enschede 30; D.F.C. Sparta 4—7; D.H.C.—H.V.V. 5—2; A.S.C. Velocitas (Breda) 44; L.F.C.Alphen 12; LugdunumB.M.T. 3^-0V.U.C.P. S.V. 1-4; A.D.O.Z.A.C. 5—2; VIOSB. M.T. 32; V.O.C.Steeds Hooger 54; C.V.V.—O.N.A. 3—2; Gouda—V.V.A. 3—0; Z.F.C.—Tubantia 3—7 W.F.C.—K.F.C. 4—3. Internationaal. OostenrijkDuitschland 50. OM DEN ZILVEREN BAL. Hermes D.V.S. wint voor de eerste maal. De finale om den Zilveren Bal, gisteren op het siportterrein te Rotterdam gehou den, trok een groot aantal belangstellen den ondanks het minder gunstige weer. Hermes D.V.S. speelde tegen Feijenoord een mooie partij voetbal en wist door tot het einde onvermoeid vol te houden, ten slotte op fraaie wijze te winnen. Even na half drie brengt Feijenoord den I bal aan het rollen, doch de aanval van Her 1903 H.V.V.—Spara 3—1 1904 V ©Loei tasSparta 43 1905 H.B.S.Sparta 3—1 1906 H.V.V.—H.F.C. 7—2 1907 H.B.S.—Achilles 7—0 1903 H.V.V.—Sparta 3—1 1909 Quick—V.O.C. 3—1 1910 SpartaH.B.S. 5—0 1911 V.OC.—Quick 1—0 1912 HaarlemH.F.C. 2—1 1913 Sp^rtaD.F.C. 3—0 1914 niet gespeeld. 1915 QuickH.B.S. 1—O 1916 Willem IIAjax 1—0 1917 Wilem IISparta 2—1 1918 H.B.S.—V.O.C.. HBjS. na loting gewonnen 1—1 1919 H.BS.—D.F.C. 7—2 1920 H.V.V.Sparta 4—0 1921 Willem IIStormvogels 4—1 1922 H.D.V.S.AjD.O. 2—0 1923 S par taV .O.C. 2—0 1924 H.B.S.Feijenoord 2—0 1925 SpartaD.H.C. 2—O 1926 FeijenoordWillem II 3—2 1927 ExcelsiorF eijenoord 5—0 1928 FeijenoordH.B.S. 3—0 1929 SpairtaExcelsior 6—1 1930 FeijenoordSparta 2—0 A. S. C.—VELOCITAS 4—4. Den laatsten vrijen Zondag voor de oom petitie heeft A. S. C. ook benut voor een oefenwedstrijd, waarbij als tegenpartij Velocitas uit Breda speelde. Het is een aardige wedstrijd geworden, waarbij de roodzwarten wel het beste van het spel hadden, hetgeen echter voorna melijk het gevolg was van de zwakte der tegenpartij, die slechts enkele uitblinkers had in den linksbinnen en den midhalf, die een uitstekende partij speelden. A. S. C. dient in de komende competitie nog wol terdege beter aan te pakken en daar voor is duchtige training noodig, ernstige training voor alle spelers. De eerste helft van den wedstrijd was bij A. S. C. wel de beste. Toen speelden de roodzwarten een pittig partijtje, som tijds verrassend door goede uitvallen, waardoor de gasten somwijlen overrompeld werden. De nieuwe opstelling deed wat vreemd aan, vooral de achterhoede met v. d. Pui ten, Sybrandi en Westen. In de voorhoede werd somtijds goed gewerkt, waarbij v. Goor de meest actieve, Janssen de meest productieve was. Hij scoorde voor de rust tweemaal (20), daarna maakte Velocitas gelijk (22) en opnieuw maakte Janssen twee doelpunten (42). De gasten gaven zich echter geenszins gewonnen en terwijl A. S. C. wat verzwakte, maakte de Breda- naars opnieuw gelijk (i1). waarmede het einde kwam.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5