KERKNIEUWS UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK ALLERLEI TELEGRAMMEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN MAANDAG 14 SEPTEMBER 1931 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 14 Sept. 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Verwachting tot den avond van 15 Sept.: Zwake wind, meest uit Westelijke rich tingen. Licht tot half bewolkt. Weinig of geen neerslag. Des nachts koel, overdag iets zachter. Het gebied van hoogen druk, dat sedert Donderdag op den Oceaan was gelegen, eerst in het Westen, daarna in het Zuid- Westen, heeft zich sedert Zaterdag tot over Frankrijk en het Zuiden van Enge land uitgebreid, waardoor in de weersom standigheden over het Zuid-Westen van het gebied en het grootste deel van Mid den-Europa een duidelijke verbetering in trad .Daar deze verplaatsing gepaard ging en waarschijnlijk in oorzaak samenhing met een snel Noordwaarts optrekken van een depressie, die nu ten Noord-Westen van IJsland ligt, is het zeer goed mogelijk, dat deze verbetering slechts enkele dagen zal duren. De vorming eener Middelland- sohe Zee-depressie zal er allicht echter toe meewerken, dat de aanvankelijk nog Wes telijke luchttoevoer voor een Oostelijke plaats maakt. LUCHTTEMPERATUUR: 13.8 gr. 0. 'V WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 15, 12 uur 15.5 en 3 uur 16 gr. C. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 14, 12 uur 14.5 en 3 uur 15 gr. C. LICHT OP VOOR FlETS'ERS e.a.: Van Maandagnamiddag 8.uur tot Dinsdagmorgen 6.02 uur. HOOGWATERSTAND Hoog water te Katwijk aan Zee op Dinsdag 15 September voorm. 5.32 uur en nam. 5.52 uur. HET XVIIIe ORIëN TALISTEN- CONGRES. DE RESOLUTIES. Gelijk gemeld, is Zaterdagmorgen de slot zitting van het XVIIIde Internationale Oriën talistencongres gehouden. De secretaris van het congres, mr. J. H. Kramers, heeft voorlezing gedaan van de in gediende resoluties, welke alle bij acclama tie werden goedgekeurd. Op voorstel van de Indische sectie werd een resolutie aangenomen, waarin het con gres zijn leedwezen uitspreekt, dat door fi- nancieele overwegingen niet is voltooid de uitgave van de in 1926 aangevangen uitgave van de Oriëntalische Bibliographie. Daarbij wordt verwezen naar de op het XVIIde te Oxford gehouden internationale Oriëntalis tencongres aangenomen resolutie, waarin deze Bibliographie onmisbaar genoemd wordt voor alle oriëntalisten, zoodat ze van internatio naal belang genoemd moet worden. Op voorstel van de.zelfde sectie sprak het congres uit, met genoegen kennis te hebben genomen van de aankondiging, dat het Indi- sohe gouvernement stappen zal doen om aan de wetgevende vergadering in de herfstzit- ting voor te stellen, de deelneming te verge makkelijken van Indisch en overzeesche we tenschappelijke instituten in samenwerking met en onder het toezicht van de archaeolo- gischen dienst. Verder meent het congres, dat het uitmun tende werk van den archaeologischen dienst verder bevorderd moge worden door samen werking van bekwame deskundigen, behooren- de tot andere wetenschappelijke lichamen, zoowel in Indië als elders. Met groote ingenomenheid heeft het con gres vernomen, dat onderzoekingen met be trekking tot de Indische muziek, met inbe grip van de systematische verzameling en vastlegging van volksliederen, zijn onderno men door dr. A. A. Bake onder de auspiciën van het instituut Kern. Het congres, over tuigd van de belangrijkheid van de verkrij ging van dergelijke opnamen binnen den kortst mogelijken tijd en erkennende de bij zondere competentie van den meester, die het werk heeft ondernomen, spreekt de hoop uit, dat de provinciale regeering en de wetgeven de lichamen in Indië zoowel als de weten schappelijke organen en personen aldaar en elders deze onderneming van dr. Bake finan cieel zullen willen steunen en. aldu: diens werk tot een succesrijk einde zal kunnen worden gebracht. Verder ondersteunt het congres op voorstel van de Indische sectie de suggestie, dat het in het belang zal zijn van de ontwikkeling van de kunst in Indië, indien het door de Indi sche regeering uitnemend begonnen werk in zake de publicatie var de rapporten over de moderne Indische architectuur (in 1913) aan gevuld worde met een algemeen overzicht, omvattende zoowel Britsch-Indië als de Indi sche staten en dat daarin mede de meest vooraanstaande krachten zullen worden op genomen. De sectie van het Verre Oosten had de vol gende conclusie, die eveneens werd aanvaard, bij het congres ingediend: De sectie voor het Verre Oosten, verschil lende mededeelingen vernomen hebbende op Sinologisch gebied, diep onder den indruk van het wetenschappelijk werk, dat op het oogenblik in China wordt verricht, overtuigd, dat het in het belang van de Sinologische we tenschap is, dat deze studies een grootere be kendheid in het Westen zullen verkrijgen, spreekt de hoop uit, dat wegen en middelen zullen kunnen worden gevonden er uitgave van een geregelde bibliograohie van Chinee- sche publicaties. Het congres, op voorstel van de sectie voor het Verre Oosten, in verband met het tekort van bestaande Sinologische bronnen en het bijna algemeen gemis aan samenwerking op het gebied van de Chineesche onderzoekin gen, vraagt de aandacht van alle wetenschap pelijke instellingen en personen, die bij deze studie geïnteresseerd zijn, voor de noodzake lijkheid van vertalingen en aanwijzingen van de voornaamste werken op het gebied van de Chineesche literatuur; in het bijzonder is ur gent, dat wordt voorbereid een index van alle namen en technische termen, die in de 24 his torische dynastieën in omloop zijn, opdat deze direct zullen worden vastgelegd. Verder nam het congres een resolutie aan, waarin hulde wordt gebracht voor hetgeen de Weensche Academie heeft verricht inzake de publicatie van Zuid-Arabische inscripties van de collectie Glaser; de wensch wordt uitge sproken, dat de wetenschappelijke organen van de verschil ende landen zich verstaan, om de middelen te harer beschikking te stellen, die het mogeljjk zouden maken, dit werk van internationaal wetenschappelijk belang vol ledig te kunnen verwezenlijken. Op voorstel van de Indische sectie stelt het congres er prijs op zijn voldoening uit te spreken voor de diensten, die het instituut Kern aan de Oostersche wetenschap bewijst, in het bijzonder door de publicatie van zijn Annual Bibliography of Indian Archaeologie. Het spreekt daarbij de hoop uit, dat het in stituut in staat worde gesteld, al zijn plan nen ter publicatie van een completen histo- rischen archaealagischen atlas van Grooter- Indië te kunnen verwezenlijken. Verder spreekt het congres den wensch uit, dat de regeering en de wetenschappelijke in stellingen zonder uitstel zullen overgaan tot het door middel van de film vastleggen van de ritueele handelingen, die de uitoefening van den eere-dienst bij de Oostersche gods diensten vergezellen, om als basis te dienen tot een methodische documentatie en tot een vergelijkende studie van de wijze van uit drukking, waarvan deze uitdrukkingen de symbolen zijn. Besloten werd nog een commissie in het even te roepen, welke aan het volgende con gres een schema zal voorleggen van voor bereiding van een woordenboek voor het Sanskrit. ZEVENDE EEUWFEEST VAN DE H. ELISABETH. Patrones der derde orde. Het jaa-r 1931 is hot zevende eeuwfeest van het zalig afsterven van de Heilige Eli sabeth van Thüringen, die den 19en No vember 1231 overleed. Voor de viering van dit eeuwfee-st is het Loopende jaar 1931 be stemd. De H. Elisabeth is de patrones zoowel van de wereldlijke als van de religieuze Der de Orde van den H. Fnanciscus van Asisië. Ook zijn veel instellingen van zieken verpleging en van weldadigheid aan de Hei lige toegewijd. Allle zullen dit jubeljaar wil len benutten om haar vorstelijke patrones op bijzondere wij;ze te vereeren en aan te roepen. Daarom is er dit, jaar wel een bijzondere reden voor de viering van haar feestdag op 19 November. Om aan de viering meer luister bij te zetten, zou men gebruik kunnen maken van het voorrecht aldus de „St. Jansklok- ken", dat de H. Vader verleend heeft op verzoek van de Franciscaansche Orden der Minderbroeders, der Oapucijnen en der Gon ventueelen. Gevraagd en verkregen werd de gunst om gedurende het geheele jaar 1931 op den 19en van iedere maand één plechtige vo- tiefmis (di.i gezongen Mis met Gloria en Oredo) ter eere van de Heilige te mogen opdragen (exceptie festis duplioibus I et II classis, feriis, vigiliis et, octavis pri- vilègiatis). Zeer geschikt zou ter gelegenheid van het aanstaande feest van de H. Elisabeth (19 November) 'n driedaagsohe oefening kunnen gehouden worden (diebus a Superiore res- pectivi Conventus rite designandis). In dat geval mag op alle dagen van het triduum de plechtige votiefmis van de Heilige ge zongen worden. Bovenverme'd voorrecht der plechtige votiefmis geldt voor alle kerken en kapel len der drie Orden van den H. Franciscus van Assisië. Die vereering van de groote H. Elisa beth moge niet alleen bestaan in gebed, maar ook in het verrichten van liefdewer ken door aan armen en zieken de lichame lijke en geestelijke werken van barmhar tigheid te doen. KATWIJK. Gemeentebestuur. In een vergadering van B. en W. zijn, in verband met de plaats ge had hebbende benoeming van Wethouders de functies verdeeld als volgt: J. Dubbel dam, Wethouder van Financiën, tevens voorzitter van de commissies van Fabri cage en voor het Grondbedrijf en C. A. Veltkamp, Wethouder van de Gemeente bedrijven van de Cofcnmissie voor de be drijven. Door B. en W. is tot loco-Burgemeester benoemd Wethouder C. A. Veltkamp. Politie. De heer M. Wielinga, tijdelijk agent van politie alhier, is met ingang van 15 Oct. a.s. benoemd tot agent van politie te Veere (Z.) VOORSCHOTEN. Burgerwacht. Op de gewestelijke schietwedstrijden der burgerwachten Zuid- Holland op Waalsdorp gehouden, behaal de het eerste vijftal va.n onze burgerwacht de tweede prijs. Bovendien behaalde onze schutters nog eenige personee-e prijzen. Tuinbouwcursus. In de a.s. Winter maanden zal in deze gemeente een tuin- bouwcurus worden gegeven door den heer de Jong, opzichter bij de Gemeentelijke plantsoenen te Leiden. De commissie van voorbereiding bestaat uit de heeren: C. Eg- gink, B. HoogwerfKroon en J. H. Bree- BOSKOOP. Gevonden voorwerpen. 1 kinder zakdoekje handzaag belastingmerk doosje inh. twee belastingmerken damesportemonnaie heerenportemon- naie R. K. kerkboekje. Inlichtingen politiebureau 's Zaterdags middags tussohen 23 uur. Geboren: Adriana d. van M. Res ting en A. W. Dompeling. Ondertrouwd: M. F. Veen en K. den Dunne F. J. Binken en C. Ton. BODEGRAVEN. Herijk van mater en gewichten. Burgemeester en wethouders van Bode graven maken bekend, dat dit jaar voor de herijk der maten en gewichten zit ting zal worden gehouden achter het Ge meentehuis op Donderdag 17 September voor Markt, Brugstraat en Pr. Hendrik straat; Vrijdag 18 September v. Nieuw- straat Spoorstraat en Wilhelminastraat; Zaterdag 19 September v. Meije, Nieu- werbrug en Molenbrug; Maandag 21 Sep tember v. Noordstraat, Tolstraat, Julia- nastraat- en Mauritsstraat; Donsdag 22 September v. Oud-Bodegraven, Over tocht en Goudsoheweg; Woensdag 23 September voor de Kerkstraat; Donder dag 24 September voor Willemstraat, Noordstraat en overige buurten. Ou alle data wordt zitting gehouden van des morgens 912 en 's namiddags van 14 uur. K. S. A. Zondagavond 8 uur zal in het patronaat een avond worden gegeven door het K. R. O.-Sextet. H. Theresiabeeid. Reeds langen tijd heeft de R. K. Vrouwijbond alles in het werk gesteld om in de parochiekerk een H. Theresiabeeld te plaatsen. De kroon is deze week op hun werk gezet en zijn zij met hun pogen geslaagd. Een prachtig beeld van de heilige is achter in de kerk geplaatst en zal 4 October a.s. door pa ter van Benten, Carm., plechtig worden ingewijd. De millionair op afbetaling. Voor ruim een jaar dacht Pierce Hal lih, een kellner uit Salinas (Galifornië) er niet aan dat het fortuin hem nog eens zou toelachen. Op zekerren dag komt er een klant het cafétje binnengestormd: „Proficiat Hallih" „Waarom?" vroeg de verbaasde kell ner. De andere stond verwonderd. „Weet u daar niets van? Hier!" Daar stond heu zwart op wit: Mister Halliih was, dank het treurige feit, dat een oom in Europa het tijdelijke met het eeuwige verwisseld had, twee keer dollar-millionair geworden! Hallih deed een Indianendans. Het nieuwtje verspreidde zich als een loopend vuurtje en er was er een, die direct een leening van een paar duizend dollar met Hallih wensöhte aan te gaan, opdat deze geheel volgens zijn stand kon leven, totdat de erfenis ter zijner beschikking zou zijn. De kellner ging er op in. Anderen volgden het goede voorbeeld en na een paar dagen beschikte Halliih over een voorschot op zijn vermogen van 30.000 dollar. Op zekeren dag komt er een klant terneergeslagen jonge man, een kennis, bij Hallih en bekende dat de heele er feniskwestie niets anders .dan een grap geweest was, maar de krant had het geloofd. Hallih stond verslagen. Hij schaamde zich weer als kellner te moe ten vertoonen. Bezat hij niet 30.000 dol lar en was het niet mogelijk met dit geld 2 millioen dollar te verdienen? Hallih overlegde niet lang en reisde met „zijn" geld naar New York, en be gon een Bank. Hij bekommerde er zich echter niet veel om, maar liet een zaak waarnemer werken. Hij speelde zelf den grooten mijnheer, omdat hem dat uit stekend beviel en omdat de zaakwaar nemer meende, dat hij genoeg verdien de. Dat ging zoo een jaar laijg goed. Toen had Hallih en de bedrijfsleider de 30.000 dollar er door gebracht. Rouw moedig keerde de kellner naar Salinas terug. Nu dreigde hem de gevangenis, maar dat was hem onverschillig. Het kwam echter anders uit. De goedgeloovige geldschieters waren van' meening, dat zij er toch niets mee wonnen al kwamen Hallih achter slot en grendel. Zij klaagden hem dus niet aan, maar zorgden dat hij weer een betrek king als kellner kreeg. En nu luidt ook voor den ex-„millionair" weer het de vies: Werk en betaal! Het maanlicht stoort de overbrenging van radio-muziek. Het licht der maan, zoowel als dat van de stralende zon beinvloedt de radio ont vangst zooals Dr. Harlan Stetson van de Wesleyan Universiteit Ohio in een voor dracht uiteenzette. De radio-uitzending tussohen Ohicago en Boston was volgens der ervaringen van den laatsten tijd: wel 100 pet. beter en duidelijker geweest, wan neer de maan verdwenen was. De ongun stige invloed der maan op de radio-ont vangst werd ook door officieren der Ame- rikaansche oorlogsschepen op grond van persoonlijke waarnemingen bevestigd. LAATSTE BERICHTEN Rijbewijzen in Zuid-Holland. De aandacht van houders van rijbewij zen in Zuid-Holland wordt er nogmaals op gevestigd, dat de geldigheidsduur der be wijzen, uitgegeven ingevolge de bepalin gen der Motor- en Rijwielwet, is gesteld op twee jaar na datum van uitgifte, het geen ook op de thans geldende rijbewijzen staat vermeld. De benoodigde formulieren voor het vernieuwen dier bewijzen zijn verkrijgbaar op de secretarie van de plaats hunner in woning (voor Rotterdam op het Hoofdbu reau van Politie) tegen betaling der leges ad 1.— Tevens wordt er met nadruk op gewezen dat het ten zeerste aanbeveling ver dient de formulieren in te zenden pl.m. 14 dagen vóórdat de geldigheidsduur van hr/. rijbewijs zal zijn verstreken, teneinde tijdig in het bezit te geraken van een vernieuwd rijbewijs. De Voorzitter van het Centraal Stem bureau heeft in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer A. H. Gerhard (S.D.). als lid van de Tweede Kamer, be noemd verklaard tot lid dier Kamer, mej. A. de Jong te Amsterdam. NA DE MISLUKTE PUTSCH IN OOSTENRIJK. Vorst Starhemberg gearresteerd. WEENEN, 14 September (V.D.). In een tuin in de nabijheid van Weissenkir- chen m Opper-Oostenrijk is vorst Star hem berg, een der leiders van de Heimwehr, gearresteerd. Te Linz werden de voormalige generaal» Puchmeyr, Englisck en Popparich gearres teerd. Uit Graz wordt gemeld, dat Pfriemer en Rauter naar Italië zouden zijn gevlucht. DE ORKAAN IN HONDURAS. Besmettelijke ziekten teisteren Belize. NEW YORK, 14 Sept. (V.D.) On danks de strenge maatregelen der Brit- sche autoriteiten in Honduras wordit Belize <kx>r een nieuwe verschrikking in den vorm van besmettelijke ziekten geteisterd. Een officieel bericht van den Amerika-anschen oonsuil te Belize meldt. dat in Belize, on danks de aankomst van levensmiddelen en geneesmiddelen» de pest is uitgebroken. Het gebrek aan drinkwater maakt het voor de autoriteiten bijna onmogelijk den norma len toestand te 'hersteken. Als gevolg van den orkaan is in Mesopo tamia, een voorstad van Belizo een brand uitgebroken, die zich ondanks de krachtige pogingen tot blussohing zeer snel uitbreid de. Soldaten en burgers bestrijden het vuur. In den naoht hebben groepen mannnen een aanval gedaan op de pakhuizen, waar alcohol en andere dranken waren opgesla gen. Hoewel de officiee e cijfers nog steeds ontbreken, wordt het aantal dooden thans geschat op 1200. De orkaan heeft, naar het schijnt, ook meer in het binnenland gewoed, evenals verder langs de kust. Met de rivier zijn lij ken meegekomen naar Belize van slacht offers in het binnenland. Ofschoon de bevolking nog dood den schrik bevangen is, kan gemeld worden, dat de orde langzamerhand terugkeert. Zondag zijn de kerkdiensten in Belize her vat en de geestelijkheid heeft een beroep op de bevolking gedaan zich te onthouden van gewelddaden. AUTOBUS DOOR TREIN GEGREPEN. Twaalf gewonden. MAINZ, 14 Sept. (V. D.). Gistermid dag werd op den onbewaakten overweg op het spoorwegtraject BodenheimAlzey een autobus uit Mainz met een voetbalelftal er in, door een trein gegrepen en tegen een telegraafpaal geworpen, van de 16 inzit tenden werden drie zwaar en negen licht gewond. De chauffeur had het geluidsig naal, dat ter waarschuwing bij den onbe waakten overweg is aangebracht niet ge hoord. LEIDEN. Ondertrouwd: G. H. As jm. 24 j. en J. C. Bouwman jd. 22 j. J. C. Mat- taar jm. 28 j. en J. H. Marks jd. 25 j. J. 0. Spruit jm. 26 j. en J. Meijering jd. 24 j. J. Rijsbergen wedr. 41 j. en J. Haasbeek gesch. 40 j. L. v. Leeuwen jm. 22 j en C. J. Vissers jd. 18 j. C. v. d. Kraan jm. en J. C. v. Wijnen jd. H. P. Trap wedr. 43 j. en L. Kret jd. 40 j. J. Laterveer jm. 32 j. en W. Baart jd. 24 j. Geboren: Willem z. van M. Boehlee en J. Vülbrief. Catharina Huberta dr. v. M. C. JufTermans en A. Chr. M. de Laaf. Overleden: C. Stavleu m. 51 j. A. P. NeuteboomCossee vr. 62 j. A. C. HendrikseVink vr. 31 j. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Luxor: Afgekeurd. Trianon: Afgekeurd. Aardbeving op Euboa. ATHENE, 13 Sept. (V.D.). Hedenmor gen hebben herhaalde krachtige aardbe vingen op het eiland Euboa de omgeving van het plaatsje Limni verwoest. Onge veer 60 huizen storten in, talrijke anderen werden beschadigd. De inwoners worden door een wilde angst overvallen en blijven vannacht onder den blooten hemel over nachten. Menschenleven zijn niet te be treuren. Een nieuwe burgeroorlog dreigt. SHANGHAI, 14 Sept. (V. D.). De na tionalistische regeering staat voor een nieuwen burgeroorlog. De troepen van Canton hebben zich nabij Kiangsi verza meld en rukken de provincie Hunan bin nen. De toestand is ernstig in verband met de toch reeds zware financieele lasten, die op de regeering drukken tengevolge van den zorg voor de millioenon slachtoffers van de overstroomingen. AMSTERDAM, 14 Sept. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 647 vette koeien, waarvan de prijzen waren le kwal. 8891 cent, 2e kwal. 74-86 cent, 3e kwal. 6472 cent en mindere soorten 5060 cent per kg. sLachtgewicht; 140 melk- en kalf- koeien 240340 per stuk; 167 vette kal veren 2e kwak 6068 cent en 3e kwal. 4858 cent per kg. levend gewicht. 25 nuchtere kalveren 4651 per stuk: 930 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90 110 kg. 5253, zware 5152, vette varkens 4850 cent per kg. slachtgewicht 42 paarden 90160 per stuk. Aan het abattoir zijn heden aangevoerd negen wa gons geslachte runderen, afkomstig uit Denemarken. ROTTERDAM, 14 Sept. Vee. Ter vee markt werden heden aangevoerd: 1440 varkens, 785 vette run-deren, 392 vette kal veren, 1134 schapen of lammeren. Prijzen per half kg.: koeien 4346, 3538 en 24 29 cent, kalveren 60—65, 50—57.5 en 42.5— 47.5 cent, schapen f 2234 per stuk, 18 23 cent per leg.; lammeren 2127, zuig- lammeren 2126, varkens 2121.5 cent en Zouters 21 cent. Handel: koeien trage handel, le soort gehandhaafd. 2e en 3e soort iets lager, vette kalveren willige handel, prijzen iets booger, varkens tame lijke handel, prijzen iets lager, schapen luie handel, prijzen lager, zouters vlugge handel, prijzen gelijk. R0EL0FARENDSVEEN, 14 Sept. Graentenveiling. Sla 0.40—1.70 per 100 krop. meloenen 215 cent per stuk, toma ten 3.705.20 per 100 pond, snijboon-en 0.954.80 en stek 5065 cent per 10 kg. BOSKOOP, 12 Sopt. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 10 20 cent, Golden Ophelia 2049 cent, Mar cel Rooiyer 1530 cent, Hadley 3065 cent Claudius Pernet '1521 cent, Columbia 33 08 cent Butterfly 3046 cent, Mac Kei ler 2145 cent, Wilh. Kordes 1530 cent, Mad. Jules Bouché 3045 cent, Rosalan- dia 3062 cent, Phoebe 2840 cent, Briar- cliff 2141 cent, Winnet 3049 cent, Flo- rex 3149 cent, Kilham 2542 cent, Ger- mania 21-11 cent, Else Poulsen 4170 cent Polyantharozen 2542 cent. Potin 1323 cent. Diversen: Dahlia's grootbioemig 12 19 cent, idem klembloemig 9 cent, Chry santen tros 0.901.40, gladiiolen 815 cent, Asparagus 23 cent, Lelies wit 6070 cent, Clematis Durandi 2531 cent, An jers 1014 cent, Physalis Franchetti 20 38 cent, Gerbera 60 cent. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.20 Londen 12.047/lfi New York 2.47.80 Parijs 9.715/g Brussel 34 48 Zwitserland^ 48.35 Milaan 12.97 Madrid - 22.30 Oslo 66.271 Kopenhagen 66.271/? Stockholm 66.321/? Weenen 34.841/2 Praag 7.34l/2 Boedapest 43.20 nom

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3