MAANDAG 14 SEPTEMBER 1931 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 ST. JOSEPH-GEZELLEN VEREENIGING. „Nooit zullen wij toegeven, dat onze vereeniging ongeschikt is!" In het gebouw der St. Jo- sephs-Gezellen Vereeniging aan de Stad houderskade te Amsterdam werd Zater dagmiddag het congres geopend van senio ren en commissarissen. Te vijf uur opende de heer J. Hersbach (Rotterdam I), vice-voorzitter van den Cen- tralen Raad van Senioren, de zeer druk bezochte bijeenkomst. De secretaris deed daarna mededeeling, dat vertegenwoordigd waren 97 vereeni- gingen door 471 afgevaardigden en dat een eigenhandig schrijven was binnengekomen van den Bisschop. Daarna was het woord aan Pater P. O. Biesta O.P., Praeses van het Liebaert- huis, tot het houden van een rede over „De Godsdienstige taak der Gezellen-Ver eeniging." Op het Sobriëtas-Congres in Augustus j.l. in Utrecht, aldus spr., heeft de St. Jo- sephs-Gezellen-Vereeniging een pluimpje gekregen maar tevens een schop achterna, toen Rector Tenvisscha van Scheltinga de St. Joseph-Gezellenvereeniging en de So- briëtas-Jeugdvereenigingen in een adem als de oudste noemden, maar daarna uitsprak, dat de toestand van toen niet kon besten digd blijven, waarmee aan de St. J. G. V. een brevet van ongeschiktheid werd gege ven. Het is jammer, aldus spr., dat degene, die deze woorden heeft gesproken, hier niet aanwezig zijn kan, om van de ge schiktheid van de St. J. G. V. getuige te zijn. Nimmer zullen wij toegeven, dat onze vereeniging ongeschikt is. Integendeel. Het Gezellenhuis is de kazerne en het arsenaal, waar de Gezellen hun opleiding en wapens verkrijgen, noodig voor het strijden van dezen grooten strijd, die dub bel zwaar is in deze dagen. Arbeid heet bij ons nog gewetens- en godsdienstplicht. Wij houden den arbeid hoog, omdat hij door Christus is geëerd en door St. Jozef gezegend, Zoon van een timmerman zijn is bij ons nog een eere- titel en niet een verwijt. Dien eerbied voor den arbeid zal de St. J. G. V. bewaren door belangstelling van elk lid voor het. handwerk van den andere. De ontspanning richt zij naar de drie g's, godsdienst, geweten en gezondheid en in het spel, op zichzelf gezocht en ge waardeerd, mag niets zijn dat een van deze drie zou kunnen schaden. Langdurig en daverend applaus bedank te pater Biesta voor zijn geestdriftige op wekkende rede. Nadat eenige aanwezigen, naar aanlei ding van het door pater Biesta gesprokene inlichtingen hadden gevraagd, welke door den Centraal-Praeses, Rector J. Th. van Galen, werden gegeven, werd het woord verleend aan den heer Joh. Sluyter, die sprak over het retraitewerk. Pater Lourijssen Cs.s.R., directeur van het Retiaitenhuis te Noordwijkerhout, be val met enkele woorden het werk der ge sloten retraiten aan. Zondag werd het Congres voortgezet. Db BENZiNE-BELASTING. Een invoerrecht van 3 ct. per Liter. SALARISVERLAGING VOOR RIJKSAMBTENAREN? Korting van 2y7 en 5 procent. In aansluiting van reeds eerder daar omtrent gedane mededeelingen, meldt „De Avondpost", dat de regeering het voornemen heeft tot vermindering van de salarissen van het rijkspersoneel in dien zin, dat van de eerste 1000 gulden 2 y pet. zal worden gekort en van het over gebleven gedeelte 5 pet. De regeering zou niet ongeneigd zijn, aan de Centrale Coiamissie voor Geor ganiseerd Overleg eenige vrijheid te laten van het, binnen het raam dezer vermin dering opnieuw vaststellen der rijkssala rissen, zoodat met de behoeften van hen, die de laagste salarissen genieten, eenige rekening zou worden gehouden. SPOORWEGOVERGANG AAN DE MUI DERSTRAATWEG. Belangrijke vertraging in het treinverkeer met het Gooi. Naar wij vernemen zijn de werkzaam heden voor de verbetering van den ver keersweg 't GooiAmsterdam bij den be- ruchlen spoorwegovergang in den Muider- straatweg thans zoover gevorderd, dat het nieuwe spoorwegviaduct over dezen straatweg binnen enkele dagen in gebruik kan worden genomen. Van spoorwegzijde deelt men ons mede, dat van Woensdag 16 September af de rei zigerstreinen komende van Amsterdam en van Zaterdag 19 Sept. af eveneens de trei nen gaande naar Amsterdam over de via duct zullen gaan rijden. De treinen zullen over het nieuwe weg gedeelte voorloopig langzaam rijdende reizigerstreinen zullen daardoor belangrij ke verrtaging ondervinden. Men rekent op een vertraging van 7 minuten bij aankomst te Amsterdam C.S. Dientengevolge zullen dus van 19 dezer af de aansluitingen te Amsterdam C.S. voor de treinen komende van het Gooi niet verzekerd zijn, indien te Amsterdam C.S. volgens de dienstregeling niet tenminste een overgang van 15 minuten bestaat. Reizigers komende van die richting zul len bij het vaststellen hunner reizen, ter voorkoming van onaangename ervaringen goed doen hiermede rekening te houden. De vertraging van 7 minuten zal ten minste een week duren. De spoorwegen zullen zoodra de veiligheid van het verkeer zulks toelaat de snelheid weer opvoeren. Het zal echter wel eenige weken duren al vorens het nieuw baangedeelte met da normale snelheid bereden zal kunnen wor den. Ook het spoorwegverkeer ondervindt, zij het dan slechts voor een korten tijd, de nadeelen van de slechte wegverbinding 't GooiAmsterdam. Vredesbond. Op 26 September zal in het Concert gebouw te Amsterdam een massa-verga dering van den R. K. Vredesbond wor den gehouden. Prof. dr. J. B. Kors O. P. zal de vergadering leiden. Op 23 September a.s. zal aan de Croeselaan te Utrecht een vee- en paar- dententoonst e 1 1 i n g worden ge houden. Meisje overreden en gedood. Vrijdag werd een dochtertje van den landbouwer v. d. G. aan den Tiendweg te Zeist door een auto aangereden met het noodlottig gevolg, dat de kleine spoedig aan de bekomen verwondingen overleed. Dit ongeval is te tragischer, meldt het „U. D.", doordat eenigen tijd gele den een ander kind van v. d. G. op een landweg bij het oversteken van de spoor lijn tusschen Driebergen en Bunnik door een trein werd gegrepen en gedood. Knaapje door auto gegrepen. Gistermiddag omstreeks kwart voor twee heeft op den straatweg Hilversum- Laren ongeveer ter hoogte van de Utr. Waterleiding Mij. onder Laren een ern stige aanrijding plaats gehad. De heer Iv. uit Laren reed met zijn auto over de zen straatweg in de richting Laren. Ter hoogte van de Utreohtsche Waterleiding Maatschappij stak plotseling een 7-jarig jongetje vlak voor den wagen den weg over. Alhoewel de heer K. krachtig rem de en neg den berm is opgereden was een aanrijding onvermijdelijk. De jongen werd gegrepen en tegen de straat ge smakt. Oniddellijk heeft, de heer K. den smakt. -~iiddellijk heeft de heer K. den jongen, die over hevige inwendige pijnen klaagde, opgenomen en met zijn auto naar het R.K. ziekenhuis te Hilversum vervoerd. Gisteravond acht uur was de toestand van het knaapje dat in de Jan v. d. Heijdenstrmt te Hilversum woon achtig ie, zeer ernstig. Hij had zware inwendige kneuzingen bekomen. Men vreest voor zijn leven. een portefeuille ontvreemdde men een bedrag van ongeveer 500. Boxendien is 90, zijnde de kas der tooneelver- eeniging, uit een kast in de woonkamer ontvreemd. Bij den heer Modder is een bedrag van ongeveer 600 weggenomen. Inbraak te Rotterdam. In het kantoorpand van de „Blauwe Ster" aan het Haringvliet te Rotterdam is ingebroken en uit een ijzeren kistje een bedrag van 2400 meegenomen. Een onderzoek is ingesteld. Een ontvoering? Vrijdag werd te Arnhem door de po litie een minderjarig meisje aangetroffen, dat zwervende was; toen ze ondervraagd werd, deelde zij mede, dat ze met drie heeren in een auto van Utrecht naar Arnhem was gereden en dat men haar hier uit de auto had laten gaan. Zij werd medegenomen naar het bureau en vervolgens onder geleide naar haar woon plaats teruggebracht. Of het door haar gedane verhaal juist is zal worden on derzocht, zij kon eohter van de auto niets bijzonders vertellen. Zelfmoord in een huis van bewaring. In het huis van bewaring te Breda heeft een verdachte, die daar in voorloo- pige hechtenis werd gehouden, zich van het leven beroofd. Toen men hom Vrij dagavond om zeven uur een avondmaal verstrekte, werd niets bijzonders opge merkt, dooh drie kwartier later vond men den man dood in zijn cel. Met. een zak doek, welken hij bevestigd bad aan zijn krib had hij zich de keel dichtgesnoerd. Gemeentelijke Aankondigingen Aanwijzing van dagen, voor de algemeene Markten en de Botermarkt, in verband met de a.s. 3-October Feestviering. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat, in verband njafc de a.s. 3-Octoberfeest- viering, de alger&feeije dag- en avondmark- ten van 3 October a.9., in plaats van op dien dag, op Vrijdag 2 óctober tevoren zullen worden gehouden en de Botermarkt van 3 October a.s.. in plaatje van op genoemden dag op Donderdag 1 October tevoren zal worden gehouden,-en voorts dat het aan- vangsuur van de 'algemeene dagmarkt op 2 October a^s. is bepaald top 11 uur v.m. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den; Gezien het verzoek van: a. A. J. van Berge Henegouwen, om vergunning tot het uitbreiden van de smederij in het per ceel Hoogewoerd no. 169; b. J. P. Mulder, om vergunning tot het oprichten van een boek- en steendrukkerij iüi het perceel Breestraat no. 70; c. J. Kleine om vergun ning tot het oprichten van een fabriek van kunstwol en wolvulling in 'het perceel Schoolsteeg no. Tl/ Gelet op de artikelen' 6 en 7 der Hinder wet; geven kennis aam het publiek, dat genoomde verzoeken met de bijlagen op de Secrtarie dezer gemeente ter visie ge legd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 26en September 1931 des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeentewerken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen. Agenda Woensdag, De Hanze „In den Vergulden Turk", 8.30 uur. De Zondagsdienst der huisartsen wordt te üegstgeest waargenomen door dr. Hu igen bolz. Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Sept. a.s. waarge nomen door apotheek M. Boekwijt, Visch- markt 8, telefoon 552. DEMONSTRATIE LEIDSCHE REDDINGSBRIGADE. Ondanks slecht weer veel belangstelling. Zaterdagmiddag heeft dan weer de jaar- lijksche demonstratie der Leidsohe Red dingsbrigade plaats gevonden in het ka naal nabij den Hooge Rijndijk. Wel overduidelijk bleek ditmaal, dat deze demonstratie telkenjare veel te laat in het najaar gehouden wordt en we ge- looven, dat de bestuurderen daarvan nu ook wel overtuigd zijn. We vertrouwen dan ook, dat dit de laatste maal is, dat de Reddingscolonne in het najaar van haar kunnen blijk geeft en dat niet alleen om het slechte weer, maar om de propagan da daadwerkelijker te doen zijn. Immers, waar het op aan komt is belangstelling te wekken onder de bezoekers voor het zwemmen en hen daardoor te bewegen zwemmen te leeren. Maardat is men in het voorjaar alweer vergeten en dus heeft de propaganda absoluut geen effect. Dat moet in den vervolge v#orkomen wor den en do Reddingsdemonstratie moet in den vervolge bij den aanvang van het seizoen plaats hebben. Ondanks het. slechte weer, dat voor een vrij langdurige demonstratie in het water allerminst geschikt was, waren toch een massa bezoekers naar den Kanaalweg ge komen, een bewijs, dat het streven der L. R. B. op prijs gesteld wordt. Het programma werd heel wijselijk zoo kort mogelijk gehouden. Men begon al met het eerste nummer te laten vervallen en zoo zag men ditmaal de deelnemers{st.ers) niet gezamenlijk vanaf de Wilhelmin-abrug te water springen. Anders hadden de deel nemers gedurende de geheele demonstratie in hun natte plunje moeten rondloopen. Onder leiding van speaker Jan Buis werden nu de verschillende nummers vrij spoedig achter elkaar afgewerkt. We za gen opnieuw hoe het reddingsmateriaal gebruikt moet worden, hoe een drenkeling te water moet worden vervoerd en welke bevrijdingsgrepen daarbij toegepast kun nen worden. Gedemonstreerd werd ver volgens een kano-ongeval met s-piegelred- ':ng. popduiken, het opwekken van levens geesten, het zich in het water ontkleeden, het gebruik van huiselijk reddingsmate riaal, als een steel en tafel, benzine blikken en een autoband, hetgeen opnieuw bij de toeschouwers de gedachte moet hebben gewekt, dat men zioh met allerhande drij vende voorwerpen ook kan drijvende hou den. Het geheel had een vlot verloop en on danks er tijdens de demonstratie regen viel, bleven alle bezoekers tot het einde daar was. Gehouden verkooping in het Notarishuis alhier op Vrijdag j.l. ten overstaan van- J. A. van Hamel, notaris alhier. De bouw manswoning met diverse perceelen weilar in den Bosch- en Gasthuispolder gror 8.48.21 H.A. onder Leiden en Voorschote geveild in tien percelen. Perc. 1, 9 en 1 kooper H. Obermans voor f 10321. Perc. en 4 D. Mechelse voor f 4200. Perc. 3. N. d. Akker c.s. voor f 2450, Perc. 5 A. Dorr paal voor f 4000. Perc. 6 A. Rietkerk vo f 3000. Perc. 7 P. J. Koot voor f 3300, Per 8. H. Brandt voor f 3400. Het perceel opr terrein onder Voorschoten, kooper P. Oosthoek voor f 1500. „Ons Noorden" verneemt nader, dat de invoerrechten, welke op de benzine geheven zullen worden (de minister spreekt met opzet niet van een benzine belasting of -accijns), ongeveer 3 ct. per liter zullen bedragen en geheven worden bij het opslaan hier Je lande. Er zal een overgangsperiode van eenige maanden worden toegestaan, maar langer niet. Met dezen maatregel en de verhooging van de invoerrechten welke samen bijna 50 millioen per jaar zullen opbrengen, hoopt de minister zijn begrooting voor 1932 sluitend te maken, plus eenige mil- lioenen dit enkele reservepotjes. Deze invoerrechten op benzine zullen echter een tijdelijk karakter hebben en worden dan ook slechts voor den tijd van drie jaar voorgesetld. UIT DE TEXTIELINDUSTRIE. Dreigend conflict bij de firma Roessingh te Veenendaal. Bij de firma Roessingh te Veenendaal dreigt een ernstig conflict. Oorzaak hier van is, dat den laatsten tijd herhaalde lijk allerlei veranderingen werden inge voerd, die voor de arbeiders verslechte ringen beteekenen. Nu pas weer werd een loonsverlaging ingevoerd die de ar beiders meenen niet te kunnen aanvaar den. Door de Directie werd elk overleg hierover met de arbeidersorganisaties ge weigerd. Zelfs een bemiddelingspoging van den Burgemeester van Veenendaal stuitte af op den onwil van de directie, die niet beter wist te doen dan alle we vers tegen 1 October a.s. ontslag aan te zeggen, wanneer dezen niet onder de nieuwe voorwaarden wenschten te wer ken. Over deze aangelegenheid werd op nieuw door de Hoofdbesturen van „Uni- tas" en de „Eendracht" met hun leden vergaderd. Na schriftelijke stemming werd op beide vergaderingen het een stemmige besluit genomen dat, wanneer niet voor Zaterdag 24 September de loonsverlaging wordt teruggenomen, of althans een bevredigende oplossing iB verkregen, Maandag 26 September door de wevers het werk niet zal worden her vat. De wevers van Roessingh zijn thans zoo goed als allen georganiseerd. Het grootste gedeelte bij den Christelijken Textielarbeidersbond „Unitas" en de ove rigen bij den modernen bond „De Een dracht". Prof. Haverschmidt, hoogleeraar in de Kindergeneeskunde aan de .Rijks Universiteit te Utrecht zal thans bij het einde van den cursus wegens het bereiken van de leeftijdsgrens zijn ambt neerleg gen. GEMENGDE BERICHTEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Ernstige autobotsing te 's-Gra- venh^ge. Verscheidene gewon den. Een auto, waarin de luitenants ter zee J. J. C. K. A. en R. v. E. gezeten wa ren, kwam Zaterdagmiddag te 's-Graven- hage met matige snelheid op den Leid- sohen straatweg aangerede- terwijl van de andere zijde een auto naderde, waar in de heer N. J. de B. uit Maarn met twee dames was gezeten. De auto van den heer K. A. slipte, tengevolge van de gladheid van den weg en gleed over het wegdek, tengevolge waavan de wagen tegen dien van den heer de B. aanbotste. Eerstbedoelde auto sloeg om en werd zwaar beschadigd; ook de andere wagen werd zoo goed als vernield. De Geneeskundige Dienst en de politie waren spoedig ter plaatse en het bleek, dat alle personen min of meer ernstig gewond waren. De beide zee-officieren werden naar het ziekenhuis aan den Zuid wal ver voerd. Hun toestand bleek echter nog al gunstig te zijn. Nadat hun wonden verbonden waren, konden zij naar hun huis gaan. De heer De B. was er eohter ernstiger aan toe. Het bleek, dat hij een fractuur aan beide beenen bekomen had en ver schillende andere verwondingen. Een der inzittende dames, mej. S. H. H. T. uit Wassenaar, had eenige verwondingen be komen, welke echter niet van ernstieen aard zijn. Haar zuster was echter be wusteloos; men vreest, dat zij een her senschudding heeft. De heer De B. en de beide dames zijn in het ziekenhuis Zuidwal opgenomen. De politie stelde een omstandig onder zoek in, doch zij kwam daarbij tot de conclusie, dat er van schuld in dit ge val geen sprake is. De patiënten maken het naar omstan digheden redelijk wel. Trambotsing. Zaterdagmiddag om vier uur heeft op de Gedempte Glashaven te Rotterdam een ernstig tramongeval plaats gehad, dat gelukkig zonder persoonlijke ongeluk ken is afgeloopen. Ter hoogte van de halte Wijnhaven stond een motorwagen van lijn 25, om passagiers in te nemen. Aohterop kwam een motorwagen van lijn 3, die doordat de remmen weigerden, tegen den stil- rtaanden motorwagen van lijn 25 opreed. Van lijn 3 werden het geheele voorbalcon ingedrukt, terwijl het achterbalcon van lijn 25 eveneens zeer ernstig werd be schadigd. Van beide tramwagens braken alle rui ten. De dertien passagiers, die zaten in den motorwagen van lijn 25 werden allen min of meer gewond. TCJSSCHEN DE MACHINE GERAAKT. Benedenarm afgekneld. Op de Kon. S,tearinekaarsenfabriek te Gouda werd Zaterdagmiddag de 14-ja- rige D. M. V., bij werkzaamheden aan een stearine-voorbreekmachine door een der macninedeelen gegrepen. Een zijner armen geraakte zoodanig tusschen het staal bekneld, dat 'het niet mogelijk was het lichaamsdeel te bevrijden. Eerst •heeft men gepoogd door de machine te demonteeren den arm vrij te maken. Toen dat niet gelukte, trachtte men door middel van een autogenisoh laschappa- raat de machine te verwijden. Ook de pogingen daartoe faalden. Ten einde raad besloot men de machine terug te draaien Daardoor slaagde men erir den onge- lukkigen knaap, die ruim een half uur had klem gezeten, te bevrijden. De be nedenarm bleek totaal verbrijzeld te zijn. In het van Iterson-ziekenhuis is het zwaar verminkte lichaamsdeel geampu teerd. De jongen, die zioh na het ongeluk zeer dapper gedragen heeft, maakt het naar omstandigheden goed. Door een trein overreden. Zaterdagavond reed even buiten het station D.P. ter hoogte van den Molen- waterweg een enkele locomotief met voorop een rangeerder. Deze rangeerder zag plotseling enkele meters voor de lo comotief uit een man op de rails liggen. Hij trachte nog den machinist te waarschuwen, doch deze kon niet vlug genoeg remmen met het gevolg, dat de man nog eenige meters werd meege sleurd. Gebleken is, dat het slachtoffer, de 40-jarige Ph. Borst, werkman bij Werk spoor door een vorige locomotief was overreden. Zijn linkerbeen was afgereden terwijl hij nog verschillende verwondin gen aan het inderlijf had bekomen. In zorgwekkenden toestand werd het slachtoffer naar het ziekenhuis aan de Coolsingel gebracht. DE DUBBELE MOORD TE ZUIDBROEK. Nog een verdachte gearresteerd. Uit Winschoten wordt medegedeeld dat te Woudblom onder de gemeente Sloohteren nog een derde verdachte, een arbeider, gearresteerd is die eveneens ter beschikking van de justitie is ge steld. P0LITIE-AGENT SLACHTOFFER VAN ZIJN PLICHT. Te Arnhem is op 38-jarigen leeftijd over leden de politie-agent Gruel, die vorige week Dinsdag bij een arrestatie onver wacht met een mes in het onderlijf werd gestoken. INBRAKEN. Inbraak te Hoogwoud. Zaterdagnacht is ingebroken te Hoog woud bij dr. Pool en in café Modder. Bij den dokter heeft men uit de slaapkamer een jas meegenomen naar beneden. Uit Gestrafte plagerij. De milicien C. van het 2e Esk. 1ste Half Reg. Huz. te Amersfoort was in de paardenstallen van de Cavallerieka- zerne en had er aardigheid in een paard van luitenant K. brood voor te houden en weer terug te trekken. Toen hij onge veer een uur later weer in de nabijheid kwam van het dier was de soldaat de aardigheid wellicht vergeten, het paard eohter niet. Plotseling draaide het beest zich om en beet de milicien een stuk van zijn onderlip af. Na voorloopig ter plaatse verbonden te zijn werd het slachtoffer naar het Militair Hospitaal te Amersfoort en later naar Utrecht overgebracht. Opgravingen uit den Frankischen tijd. Bij de graafwerken te Echaren aan het Riviertje de Raam zijn verschillende voorwerpen uit de oudheid te voorschijn gekomen, waaronder beitels- uit den Frankisohen tijd enz. De oudheidkundige, dr. Holwerda uit Leiden, heeft ter plaat se reeds een onderzoek ingesteld. Ver dere opgravingen zullen vermoedelijk volgen. STADSNIEUWS „SANCTUS AUGUSTINUS". De Inlichtingscommissie van de R.K. Studentenvereeniging „Sanctus Augustinus" deelt mede, dat het bestuur op Dinsdag 22 September van 111 uur in het „Eigen Huis", Rapenburg 24, zitting houdt tot het inschrijven van eerste-jaars, als candidaat- leden van de Vereeniging. Des avonds heeft er een kennismakingsbijeenkomst plaats, welke begonnen wordt met een korte ver gadering. Op Woensdag 23 September kunnen de eerste-jaars alle mogelijke inlichtingen ver krijgen over hun studie. Een uitgebreid programma voor den no- viciaatstijd is samengesteld. Op Maandag 19 October heeft de inauguratie der nieuwe leden plaats. Vereeniging tot bevordering van de oplei ding tot instrumentmaker. Bij de examens 1931 zijn geslaagd: leer ling-glasblazer. P. M. Sl-oot, Amsterdam, P. I. Jongbloed, Amsterdam, P. J. J. C. Zaal berg, Leiden. T. Zunderman, Leiden, K. M. van Puffelen, Vlissingen. Afgewezen 1. Meestergla&blazer: R. H. ChappeH, To ronto (Canada). Gezel-gJas-blazer: W. Je-zeer, Beverwijk, G. J. Sitters, Amsterdam. Afgewezen 3. Leerling-instrumentmaker: M. J. Berg- ström, Amsterdam, S. Groothuis, Amster dam, B. F. Beyerba-cht, Amsterdam, A. F. Wiokel, Amsterdam, S. Sanders, Coevor- den, M. M. de Groot, Leiden. H. Oussoren, Broek bij Doikkum, H. Vriesman, Amster dam, C. M. A. Insje, Leiden, J. A. Wentzel, Amsterdam, I Sanderse, Wassenaar, E. Schouten, Amersfoort, C. Bulte, Amster dam, T. Koopman, H ijken gem. Bei'en, L. G. Versehragen, Leiden, A. van Noort, Geervüiet. Affgewezen 10. Gezel-instrumentmaker: A. Lrteyn, Lei den, W. Tuinman, Amsterdam, F. Tjallkens, Arnhem. Handelsregister K. v. K. Wijziging: 762. Naamlooze Vennoot schap Bloembollenkweekerij en Export- Maatschappe Gebr. Bergman, Sassenheim, Teylingerlaan 69. De statuten zijn gewij zigd. Wijz. handelsn. thans: N.V. Gebr. Bergman. Het concert in het Plantsoen (Musis) wordt dezen keer niet Dinsdag doch he denavond gegeven te 8 uur. No. 1. „Viribus unitus", marsoh, Kral. 2. Ouverture „Dich ter und Bauer", Suppé, 3. „Toréador", wals Roijle. 4. Potpourri populaire No. 8, Re- naud. 5. a. „Albumblatt", Wagner, b. „Se renade (le uitv.). Widor. 6. Fantaisie „La Mascotte, Rudran. 7. „Heil Holland", marsch, Geijp. Dit is het laatste parkconcert van dit seizoen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2